•hms 'êm mi iHANDEL WANDEL Soester straalbedrijf Van Rouwendaal kan in nieuw pand goed uit de voeten Hannelore's Kledingreparaties nu aan de Koninginnelaan in 't Hart ITO Bij Auto van Doorn start de lente al op 21 februari Sportuitslagen eemm iwwm Jeugdnieuws SEC 1 Wes SOESTER COURANT Van Nijverheids weg naar Nieuwegracht STRAALBEDRIJF van Rouwendaal v.o.f. Nieuwe winkel met 'oude bekende' Jambalaya 'De zon door het dak Profiel van een comfortabel zonnedak Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Kentekenbewijzen en rijbewijs gejat Jeugdnieuws PAGINAa/oENSDA Collectivi Laren fa Soester Sinds 1 februari is het bekende Soester straalbedrijf Van Rouwendaal - tot die datum gevestigd aan de Nijverheids- weg - verhuisd naar het industrieter rein Nieuwegracht. Daar is een com pleet nieuw bedrijfspand in gebruik genomen, waar de firma de komende jaren heel goed uit de voeten kan. Teus van Rouwendaal, oprichter en di recteur van het straalbedrijf, en zijn me de-firmant Gert v.d. Broek zijn dan ook zeer tevreden over de recente ontwik kelingen, al hebben ze nauwelijks de tijd gehad om na te denken over een of ficiële opening, met de bekende "toe ters en bellen". "We zijn veel te druk ge weest," aldus Van Rouwendaal. "We hebben het ons nauwelijks gereali seerd." In het nieuwe pand beschikt de firma over aanzienlijk meer ruimte dan aan de Nijverheidsweg. "Daar hadden we zo'n honderd vierkante meter ter beschik king. Hier hebben we er driehonderd, dus dat is wel een verschil." Het aantal medewerkers is ook toegenomen, van tweeëneenhalf naar vijf volledige ar beidsplaatsen, zodat de verhuizing de werkgelegenheid bij het jonge en dyna mische Soester bedrijf "Vijf jaar gele den begon ik in een hokje") duidelijk heeft bevorderd. "Dit is voorlopig een van de laatste industrieterreintjes in Soest, dus we hebben deze kans met beide handen aangegrepen." Het straalbedrijf aan de Nieuwegracht 23 - in iets meer dan twee maanden tijd gerealiseerd door aannemingsbedrijf Smeeing uit Soest - beschikt over vier straalcabines, waarin uiteenlopende werkzaamheden worden verricht. Drie ervan zijn gloednieuw, de vierde is af komstig uit het oude pand en wordt op nieuw ingericht. Wat Van Rouwendaal vooral goed bevalt, is de ruimte: "Op het oude adres werd het lanzgamer- hand een beetje onhoudbaar, 's Mor gens en 's avonds waren we wel een uur bezig om alles buiten of binnen te zet ten. Dat gaat hier allemaal veel gemak kelijker." Lyrisch Het "straalvak" is volgens hem het mooiste dat er is. "Stralen is schitte rend. Ik ben er zelf nog altijd helemaal lyrisch over. Als je ziet hoe het mate riaal eruit komt te zien, dat is prachtig. Van iets lelijks iets moois maken is na tuurlijk altijd leuk." In dat verband ver haalt hij van de bezitter van een zeer ou de motorfiets, die alle onderdelen in middels als nieuw heeft teruggekregen en daar bijzonder geestdriftig over is. De vier straalcabines van Van Rouwen daal hebben alle een speficieke functie. De eerste is bedoeld voor het "grotere" werk: constructies, frames, velgen, hek ken etc. worden daarin bestraald met "courund", een materiaal dat - na filte ring van de stof- en verfdeeltjes steeds opnieuw gebruikt kan worden. De tweede is de glasparel-cabine, waar met name roestvrijstalen en aluminium voorwerpen worden bestraald, "gepo lijst". Dat is vooral van belang voor de voedingsindustrie, omdat gladde op pervlakken goed en hygiënisch gerei- Teus van Rouwendaal(l.)en Gert v.d. Broek van het straalbedrijf. nigd kunnen worden. Vuil, waarin zich snel bacteriën ophopen, kan zich dan niet hechten. De derde straalcabine is speciaal be doeld voor het "schoperen" (anders ge zegd: "metalliseren"): het aanbrengen van een dunne metalen laag op installa ties die op die manier beschermd wor den tegen de invloed van de buiten lucht, zoals speeltoestellen, hekwerk en allerlei andere staalconstructies, zoals boomkorven en frames voor reclame borden. In de vierde en laatste cabine worden de gestraalde constructies voorzien van een transport-primer, een soort grondverf, die blank-metaal tij dens het vervoer beschermt tegen de in werking van lucht en vocht, maar ook wel wordt gebruikt voor autovelgen etc. Milieuvriendelijk Van Rouwendaal benadrukt ten over vloede nog maar eens dat de installaties bijzonder milieuvriendelijk zijn. "Ze zijn volledig afgestemd op de nieuwe regelgeving. Nee, zandstralen is er niet meer bij. Dat mag allang niet meer, in verband met het milieu en de volksge zondheid, maar veel mensen noemen het nog wel altijd zo. We werken hier volkomen veilig, in gesloten pakken en luchtdichte cabines. Onze mensen lij ken dan wel ruimtevaarders en de lucht die ze inademen is net zo schoon als me dische lucht." Straalbedrijf van Rouwendaal v.o.f., Nieuwegracht 23, is te bereiken via tel. 22050 en fax 11030 in Soest. Sinds het begin van dit jaar is aan de Koninginnelaan 24b Hannelore's Kle dingreparaties gevestigd. In de nieuwe winkel zwaait een "oude bekende" de scepter: mervouw Hannelore de Hoop, tot eind vorig jaar nog werk zaam in een soortgelijke zaak aan de Soesterbergsestraat. "Van Hartje-zuid naar 't Hart," stelt mevrouw De Hoop nuchter vast, een "verhuizing" waarvan ze beslist geen spijt heeft en ook niet zal krijgen, omdat ze haar kennis, vakbekwaamheid en er varing gewoon heeft meegenomen. Ze ven jaar is ze in Soest inmiddels actief op het gebied van kledingreparatie (en wat daar zoal bij komt kijken) en aan de Koninginnelaan oefent ze dat vak ge heel zelfstandig uit. De geboren Oostenrijkse - aan haar tongval is dat zeker nog te merken - woont al veertien jaar in Nederland, omdat ze met een Nederlander is ge trouwd. Het vak leerde ze echter in haar geboorteland, waar ze vanaf haar veer tiende jaar een gedegen kleermakers opleiding heeft genoten en alle diplo ma's haalde. Ze kan inmiddels bogen op een beroepservaring van meer dan 30 jaar! "Ik wilde destijds wel naar de modevak school, omdat ik graag ontwerpster was geworden. Dat zat er toen echter niet in, en nu ben ik vreselijk dankbaar dat ik een goed vak heb geleerd. Ik heb er nooit spijt van gehad, want nu kan ik werken," aldus Hannelore de Hoop. "Ik doe dit graag, en ook veel liever in een winkel waar mensen binnenkomen dan thuis." Voor alle soorten kledingreparaties kan men bij Hannelore terecht, maar ook voor bijvoorbeeld het moderniseren van kleding en "verstel"-werkzaamhe den. "Jazeker, ik zet als de mensen dat willen ook knopen aan, of wat dan ook. Soms komen er wel eens heren die ken nelijk alleen zijn en die kunst niet ver staan." Dankbaar werk Ze is heel blij met haar nieuwe zaak aan de Koninginnelaan. "Ik wist niet dat het hier zo druk kon zijn en dat ik zoveel klanten in Soestdijk had..." Eén van de leukste kanten van het vak is dat ze mensen blij kan maken als ze een be schadigd kledingstuk weer "als nieuw" terugkrijgen. "Het is inderdaad heel dankbaar werk." Hannelore de Hoop voor de nieuwe zaak aan de Koninginnelaan. Behalve voor kledingreparaties (ook van bont en leer) kan men in de nieuwe zaak, die ruim en overzichtelijk is inge richt, ook terecht voor "stoppages" (het onzichtbaar stoppen van bijvoorbeeld winkelhaken) en voor het stomen van kleding. Daarnaast onderhoudt Han nelore ook goede relaties met diverse modezaken, die aan haar graag het pas send maken van nieuw gekochte kle ding overlaten. Het atelier is goed zicht baar achter in de winkel gevestigd en daarvan gescheiden door een balie met een gezellig ogende luifel. De klant staat bij Hannelore's Kledin greparaties voorop. "Ik geef een goed service en in noodgevallen kan het heel snel. Voor de gewone opdrachten gaan we uit van ongeveer een week, maar daar is, als het moet, natuurlijk best over te praten." De zaak is gevestigd aan de Koningin nelaan 24b en bereikbaar onder tel. 28360. Openingstijden: dinsdag-vrij dag 9.00-17.30 uur; zaterdag 10.00-14.00 uur; maandag gesloten. Jambalaya is een 'Cajun'-gerecht. Cajuns zijn de afstammelingen van de Fransen die zich in het zuiden van Louisiana vestigden, na uit Acadia (Cana da) te zijn verstoten vanwege hun geloof. Cajun-eten wordt vaak verward met 'Creools' voedsel. Het Creools is echter een mengsel van Cajun-invloeden en neger(slaven) en Spaanse invloeden. Ingrediënten: 2 uien 4 eetlepels boter of margarine 1 blik gepelde tomaten 2 blikjes tomatenpuree 4 teentjes knoflook 2 stengels bleekselderij 1/2 groene paprika 1 theelepel peterselie 1/2 theelepel tijm 1 mespuntje kruidnagelpoeder 1 dikke plak gekookte ham (100 gram) 750 gepelde garnalen 300 gram rijst zout, cayennepeper of zwarte peper Kook de rijst. Snijd de uien in stukjes en smoor deze vijf minuten in de boter. Voeg de tomaten uit het blik en de tomatenpuree toe en laat dit onder voort durend roeren vijf minuten doorkoken. Snijd de paprika en de bleekselderij in kleine stukjes. Voeg dit en de knoflook, peterselie, tijm en kruidnagel toe en laat het geheel dertig minuten sudderen; regelmatig doorroeren. Als het vocht te snel verdampt, voeg dan een scheutje water of bouillon toe. Snijd de ham ondertussen in blokjes en voeg dit samen met de garnalen toe. Laat het nog vijf minuten doorsudderen en voeg dan de rijst toe. Maak het geheel af op smaak met zout, cayennepeper of zwarte peper. Dit recept is genoeg voor on geveer zes personen. Serveer met een salade en warm stokbrood. De lente mag dan in 1992 officieel op vrijdag 20 maart aanstaande van start gaan, in de Laanstraat 82, alwaar Au to van Doorn, Seat-dealer voor Soest en wijde omgeving is gevestigd, heeft men in zakelijk opzicht de lente al vier weken eerder in het hoofd. Vrijdag 21 februari aanstaande geeft ei genaar Henk van Doorn het startsein voor een hoogst opmerkelijke actie in de autobranche. Een stoet opmerkelijk fraaie en jeugdige occasions werd voor zien van uitzonderlijk lage en interes sante prijskaartjes en komt daarmee binnen bereik van automobilisten die kiezen voor kwaliteit, gekoppeld aan een waarborg voor goede service. Des gevraagd geeft Henk van Doorn toe lichting op de lente-actie die als motto 'De zon door het dak' meekrijgt. "Het is," vertelt Henk van Doorn, "tra ditie dat garagebedrijven na de verkoop en produktie-inspanningen van de maand december wat activiteiten en ac ties betreft gas terugnemen. Met allerlei shows staat rond Pasen alles weer in de hoogste versnelling. Een gang van za ken die Auto van Doorn in 1992 eens wil doorbreken. De vermindering van de katalysator-subsidie in 1992 is er de oorzaak van geweest dat er de laatste maanden van 1991 veel voordeelver koop is geweest in nieuwe auto's. Bij ons was dat niet anders, maat het had wel als consequentie dat het autopark uitpuilt van de inruilauto's. De eerste zes weken van 1992 zijn wij met man en macht in de weer geweest om de inruilauto's te selecteren, gron dig te inspecteren en compleet afleve- ringsklaar te maken. Niets is aan het toeval overgelaten, omdat bij Auto van Het zonnedak dat u tijdens deze ac tie door Auto van Doorn wordt aan gereikt is van Duitse makelij (Far- mont). Het f 500,—type ademt veel comfort. Te beginnen bij het inge bouwde rolzonnescherm met indivi dueel instelbare schaduwregeling voor zowel chauffeur als passagier, tot aan het groengetinte glas met ras- terbedrukking. Door het gepaten teerde drukmechanisme kan het zonnedak met één simpele, geen energie vragende beweging in de ge wenste stand gezet worden. Dit staaltje van hoogstaande mechanica wordt ondersteund door een flexibel harmonika-systeem, dat zich auto matisch aan de snelheid van de wa gen aanpast. Deze sunroof meet 820x430 mm, is beveiligd tegen diefstal, kent een wettelijk TUV- keurmerk en telt maar liefst tien garantiejaren voor onberispelijk ma teriaal. Een 33-jarige Soester man mist sinds vorige week zijn rijbewijs, kentekenbe wijzen en een tankpasje. Dat komt door een diefstal die in zijn auto is gepleegd. De wagen stond aan de Smitsweg. Ook aan de Albert Cuyplaan werd een auto opengebroken. Bij Molenschot nam de dader drie cassettebandjes mee. Een poging de radio te stelen, mislukte. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé (uitsluitend redaktie): A. C. Post Speenkruidstraat 5 Telefoon 21297 J. van Beek Soesterbergsestraat 172 Telefoon 18228 Doorn het kopen van een goede occa sion nog altijd geen kwestie van geluk is. We investeren in iedere gebruikte auto langdurige garantietermijnen, dus ben je als ondernemer ten opzichte van je afnemers en jezelf verplicht je zaken goed voor elkaar te hebben." Zonnedak Naast kwaliteitsprodukten die voorzien zijn van zeer scherp concurrerende prij zen kent de actie nog een ander bijzon der aspect. Henk van Doorn daarover: "Een lente-actie starten op een hoogst ongebruikelijk tijdstip moet natuurlijk iets meekrijgen wat aanspreekt. Van daar dat gekozen is voor het motto 'De zon door het dak', hetgeen inhoudt dat iedere automobilist(e) die tot 20 maart aanstaande, het officiële begin van de lente, bij ons onder volle garantie een scherp afgeprijsde gebruikte auto koopt, een zeer comfortabel zonnedak ter waarde van f 675,- geheel gratis krijgt aangeboden en gemonteerd. Zo'n open dak staat bij vele kopers van gebruikte auto's op het verlanglijstje, maar de forse kosten daaraan verbon den vormen voor menigeen een barriè re. Vandaar dat we de zon door het dak met deze actie ook bereikbaar willen maken voor geïnteresseerden in klas se-occasions." Blijft over de vraag welke aanbieding Auto van Doorn doet aan kopers die een occasion aanschaffen die reeds van een sunroof is voorzien. Henk van Doorn: "Daar doen we niet moeilijk over. Er mag dan voor een bedrag van f 675,- aan andere accessoires uitge zocht worden. Wat ons betreft laten we de zon voor iedereen schijnen." The Red Stars Red Stars JC3-OSG 46-31; Red Stars XE3-Sparta 10-41; Red Sta^ Jc;:N.e.w Stars 29-63; Red Stars MB1-OSG 37-44 Red Stars MCl-Crackerjacks 63-32; Red Stars JA2-Bourgondië 32-71; Red Stars DS2-Green Giants 25-46; Red Stars H2-Bleu Herons 68-63; Red Stars H3-Do- minolnkjet 87-67; Dunckers-Red Stars JC1 50-84; Ring Stars H2-Red Stars H5 65-32; Sparta-Red Stars XD172-43; Schie- streek-Red Stars JB1 76-89; Cady 73-Red Stars DS1 65-58; Jumpers 1-Red Stars Hl 72-56; Hurricanes 1-Red Stars JA1 59-128; Argon/Veen 1-Red Stars JB3 52-95. Soester Bowling Vereniging Jeugd: Baanbrekers-De Dotjes 1-4; Bay Watch-Turtles 4-1PAS-PC 3-2. Senioren maandag: Bloopers-Big Splitters 1-4; Boule d'Or-Pin Down 0-5; Bodrum- Zilveren Ster 2-3Pin Action-Van Ede 4-1 Baanbrekers-De Engh 0-5; Akro-Arrows 0-5. Senioren dinsdag: Heppie Hoekers-HAM 0-5; Kegelkeilers-Trio Bleeker 1-4; Funnel- Bazuintjes 0-5; Koffrie/Westra's-Straijk 4-1; Van Paick-Shj-ammer 4-1; Cobra's- Specialisten 1-4. Smeeing/BDC Welpen-BSV 14-3; aspiranten-Nijenrodes 18-6; meisjes-aspiranten-BSV 17-3; heren junioren-ASC'91 22-9; dames 2-Corbulo 12-11; dames I-Vriendschap 10-15; heren 3-Omega 11-13; heren 2-DWSM 15-12; heren 1-Griffioen 32-13. SCHAATSEN SV Eemland 500 meter: Dennis Karssen 45.09; Jan van Lunteren 44.42; Joep Kasperts 47.68; Jo- landa Verduin 48.77; Marjolein Bartels 56.54; Ninke Voskuilen 56.12; Martin Bal- tus 42.35. 1000 meter: Dennis Karssen 1.34.53; Jan van Lunteren 1.29.80; Joep Kasperts 1.37.13; Jolanda Verduin 1.39.06; Marjo lein Bartels 1.47.92. Vierbanen-toernooi: 500 meter: Carl Ver- heijen 46.69; Robin Baltus 44.76; Wouter van Lunteren 44.80; Henriët Kuyt 49.21. 1500 meter: Carl Verheijen 2.19.62; Robin Baltus 2.25.32; Wouter van Lunteren 2.22.50; Henriët Kuyt 2.29.93. Eindstand Vierbanen-toernooi: dames se nioren: 1. Henriët Kuyt. Heren junioren A: 2. Wouter van Lunteren. Heren junioren B: 3. Carl Verheijen. Marathon: dames: 1. Henriët Kuyt. Heren C: 3. Juliën Smink. Shot Shot 1 wedstrijd verzet; Shot2-NiP,lu, M nep 1 3-7; Shot 3-UBTV 1 5-5; sC na 2 10-0; Shot 5-Good Luck49.i. RJ hot 5-Shot 6 2-8; Nederhorst 3-Shot 71 ATC 7-Shot 8 5-5; Shot 9-Goodwf 5-5; Shot 10-Quick 14 3-7; Quick VjL 11 8-2; UBTV 7-Shot 123-7; Shot 13*1 10 3-7. Hees Hees Fl-IJsselmeervogels F3 2-3; Hoe\i'L'lJffi.* ken D4-Hees Dl 1-2; Hees Cl-AmsvS,7 i fch C2 2-2; Hees Ba-WZA B3 28-0; AWW de Al-Hees Al 3-1. SEC SEC Al-Hoevelaken A2 0-1; g, Bl-TOV BI 5-2; AFC Quick C2-SEC|jJ 1-9; Soest D1-SECD1 3-3; SECD2-TÖ D2 1-2; SEC D3-Limvio Dl 2-8; KV\ El-SEC El 4-1; SEC E2-KWA E2 ƒ1 Hoogland E6-SEC E3 1-9; SEC Fl-j'1^ da'46 F4 1-6; Hoogland F3-SECF20"3 Soest Soest Al-Argon Al 0-2; UVVBl-Soesii 4-1; Hooglanderveen BI-Soest B2 \l' Soest B3-HVC B2 3-10; Soest Cl-Hoir. JH Cl 1-1; IJsselmeervogels C2-SoestC25 -3F Soest C3-Hoogland C3 2-7; Soest Dl-SfiffiS Dl 3-3; Soest D3-CJW D5 0-4; WkH H E2-Soest El 0-6; Soest E2- Roda'461 1-3; VVZA E7-Soest E3 4-2; RodaTegen de ged E12-Soest E4 3-3; Soest Fl-Baarn Fl 1-heeft Hees aan verdienstelijk HVC Fl- Soest F2 1-1; TOV 1-1; Soest F4-Limvio F3 6-0; djB-HVC djB 3-0; 't Goy djC-Soesti1 WZ'49 WZ'49 Al-APWC Al het vooral hebl Vooral in de w en HMS is gel breedte sterker 2-4 wZdeafWeZiSheid Bl-Baarn BI 0-4; WZ'49 ci-DS0lkan vvorden 0,1 7-2; Baarn C2-VVZ'49 C3 0-1; WZ'lIn het eerste kv Dl-Achterveld Dl 5-4; VVZ'49 D2-LJs5c evenknie van d< meervogels D4 4-5; WZ'49 El-CJWE stad. Het was d 7-2; Limvio El-WZ'49 E2 8-5; TO^iend, dat HM! E3-TOV E5 3-0. nuut de leiding De bal werd la I paal en uit eei Lauffen binnen tempo openten E ste helft mocht b dat HMS de sec Stam/SoVoCo Senioren: Olympia-dames 3-1; 4-SVH 1-3; dames 5-SVH 3-0; 6-SVH 3-0; heren 3-heren 5 2-2; hen kreeg vijf hoek 4-SVH 3-1heren 6-SVH 1-3. werken. Tot vic Jeugd: meisjes A2-Unicornus 0-3; meii den Boogaard Bl-metsjes B2 3-0. ujt Qm de ba, v In de rust werd Lazonder gewi; Shot Het eerste jeugdteam van Shot zorgde afgelopen zaterdag voor een fraaie prestatie door het sterke Buna 1 uit Bussum met 6-4 net voor te blijven. De score had zelfs nog hoger kunnen uit vallen, want de Soesters gingen als een wervelwind van start. Ne zeer korte tijd prijkte een 5-0-voorsprong op de bor den. Toch duurde het tot de negende partij voordat Shot het winnende punt kon maken. Michiel Croezen en Luc Scheele tekenden ieder voor twee tel lers, terwijl Michel Kanters met een en kelspelzege wat tegenviel. Wel won hij samen met Luc voor Shot het dubbel. Shot 2 realiseerde tegen ATC 3 uit Al- mere een alleszins acceptabele 3-7. Grote man bij de Soesters was Paul Merkus, die twee enkelspelzeges be haalde en bijna drie wedstrijden won. In zijn laatste wedstrijd moest hij na 19-21, 22-20 en 22-24 de winst aan de tegenstander laten. Timo Septer scoor de het derde Shot-punt. Na twee mage re weken liet Shot 3 zien wel degelijk in de vierde klasse thuis te horen. Victoria 3 uit Hilversum werd met 6-4 aan de kant gezet. Rogier Meun wees met drie overwinningen zijn teamgenoten de goede weg. Christiaan ter Linde met twee tellers en Laurens van der Horn, één keer winst, maakten voor Shot de zes punten. Ivar Mense, speler van Shot 4, heeft ook na zaterdag, nog geen en kele wedstrijd verloren. Tegen Nike 2 uit Hilversum wist hij andermaal al zijn enkelspelen in winst om te zetten. Toch was dat niet genoeg voor de winst. Cle- mens Overeem voegde er voor Shot nog wel een puntje aan toe, maar daar mee was de koek op. Nike won met 6-4. Zaterdag werd in Veenendaal de twee de voorronde gehouden in de D-lijn. In de categorie Meisjes hebben Anita Bo- dewes, Elise van de Zand en Valesca Huisman naar hun eigen kunnen prima geturnd. De kans dat één van hen in de finale komt, is hooguit voor Anita nog aanwezig, maar dan moet zij toch zeker drie punten meer halen dan deze keer. In de categorie jeugd turners namen Tanja Beernink, Monique Hilhorst en Suzanne van Noppen deel. Voor Moni que en Tanja, die respectievelijk de 25ste en 31ste plaats haalden, is de kans op de finale niet meer aanwezig. Suzan ne, die in de vorige wedstrijd zevende werd en nu heel verrassend met 31 pun ten de eerste plaats wist te veroveren, heeft haar plekje in de finale al veiligge steld. Pijnenburg Zaterdag deed Pijnenburg mee aan de Bergcross in Amersfoort. De Pijnen burgers waren te sterk voor de concur renten en behaalden weer vele prijzen. Jeanne Menning werd eerste bij de meisjes pupillen C en bij de meisjes pu pillen B werd het schavot door Pijnen burgers bezet. Jiske de Goede werd overduidelijk eerste, Aimée Menning tweede en Arna van Beek derde. Na de meisjes kwamen de jongens pupillen B met de kampioen Berend ten Brinke. Ook Berend werd overduidelijk eerste. Paul van Hal werd tweede en Jeroen Kastelijn zevende. Toen kwamen de meisjes pupillen A met een keurige tweede plaats voor Nadine de Goede. Vervolgens kwamen de jongens pupil len A met Martijn Dorrestij n op de elf de plaats. Na de pupillen kwamen de ju nioren D. Bo Menning werd met een grote voorsprong eerste en Geert v. Poppel derde. Bij de meisjes D kwam Maaike van der Molen als beste uit de bus met een derde plaats. Bij de meisjes C werd Dieuwke Moerman kampioen. Carine Verhoeven greep net naast de prijzen met een vierde plaats. Bij de meisjes B werd Monique van Leek tweede. Bij de jongens B werd Sam Drost eerste, Arne Majoor derde en Kristiaan Smits vijfde. De Springbokken Tijdens de regionale clubteamwedstrij den in Utrecht maakten De Springbok- ken-ploeg met een bijzondere samen stelling haar debuut. De Springbokken beschikken slechts over twee aspiran ten-heren, Rennie en Ricky Erasmus. Door het meedoen van hun trainer haar Eichholtz konden zij toch het minimaal aantal voor de ploeg bereiken. Veel fouten konden zij zich niet permitteren, want alle scores telden mee voor het eindtotaal. Verrassend, maar uitste kend was dan ook de uiteindelijke tweede plaats. De ploeg van Sparta- Veenendaal was onbereikbaar, met in haar gelederen de Nederlands C-kam- pioen. Met 128,35 punten behaalde Sparta goud, De Springbokken zilver, en brons voor Bato-Zeist. Individueel waren voor de gebroeders Erasmus, vanwege hun befaamde 'springkuiten\ met name de vrije-oefening en de sprong interessant. Ricky deed als jong ste deelnemer (veertien jaar) goed mee en werd derde op de vrije oefening, vierde bij de pa^rdesprong. Rennie ver sloeg alle concurrenten op beide toe stellen. Vooral zijn spectaculaire vrije- oefening oogstte luid applaus. Harry startte goed, doch moest als oudste deelnemer ervaren dat techniek alleen niet meer voldoende is om op alle toe stellen goed te scoren. Voltige is nog steeds zijn favonet, met 0,10 punt ach terstand eindigde hij op de tweede plaats. Bij de e;ndscore werd Rennie derde, Harry vijfde en Ricky eindigde op de tiende piaats. Alle drie plaatsten zich hierdoor voor de 'steenwedstrij den' op 28 maart te Utrecht. Daar strij den de tien beste turners van de provin cie Utrecht om het Allround-kam pioenschap en om de drie medailles per toestel. Kans op eremetaal is dus volop aanwezig voor De Springbokken. Duinwec Hees De zaterdagsi De C-junioren van Hees namen hi voor het eers thuis op tegen Amsvorde uit Amen doelpunt hoev foort. In een vooral spannende wed slaagde er op strijd kwam Hees op voorsprong doo defensie van c een fraai afstandsschot van BarryLw SEC scoorde 1 terburg. Twee minuten later kwar En dat beteke Amsvorde op gelijke hoogte door ea tweede achten terecht toegekende penalty te benutte: en nog meer af En terwijl Hees nog stond te bekome ste plaats die d van deze tegenslag scoorde Amsvord den nog bezeti weer. Hees probeerde daarna de h; q kens te verzetten, maar slaagde das d te ha niet in, omdat te veel spelers stilstonde; ^et beste van en onvoldoende inzet op de grasmi beideteamsni legden. Na rust trok Hees met mee energie ten aanval. Na tien minuten le verde dit succes op, toen Michel va: Drie van grote afstand raak school Meer zat er voor Hees niet in. Een aan tal corners zorgde weliswaar voor span nende taferelen voor het Amsvorde doel, maar gescoord werd er niet. SEC Het was afgelopen zaterdag niet eet een topdag voor de SEC-jeugd. Er wei den vijf overwinningen behaald. Dt eerste was voor de F2. Het versloeg he altijd lastige Hoogland F3 met 0-2. Di E2 trad met zes jongens aan tegei KWA E2. Ondanks de numeriek minderheid zegevierde SEC met 2-1 De E3 was wel compleet en rolde me groot gemak Hoogland E6 met 1-9 op Een overwinning met dezelfde cijfer was er ook voor de Cl. Het kan zich zr langzamerhand gaan opmaken vooi een groot feest. De B1 had weinig moei te met de B1 van TOV en won met 5-2 Soest Soest Cl kwam op eigen veld in actie te gen Houten Cl. Dit is een hecht teaffi met een enthousiaste trainer. De wed strijd tegen Houten was het afscheid van voetballer Michel Smeekes. Een zwaar bevochten 1-1 was het resultaat van deze beladen wedstrijd. Het hoog ste jeugdteam van Soest speelde 's mid dags thuis tegen Argon Al. Deze ploeg uit Mijdrecht had het ondanks de hoge klassering toch nog moeilijk tegen Soest. Soest-jeugdtrainer Bert Trappel heeft duidelijk vorderingen gemaakt met zijn team en zal na de punten tegen Ajax en DOVO zeker nog meer succes- sen pakken. Tegen Argon wilde hel echter nog niet lukken en werd met 2-0 verloren. WZ'49 Een slecht weekend voor de Al en de BI van WZ'49. Beide teams kregen bezoek van de nummer twee op de ranglijst en in beide wedstrijden was de inzet de bovenste plaats. De Al, da' vier punten voorsprong had op APWC was gehandicapt door een aantal afzeg- gingen en verloor na een 1-0-voor- sprong verdiend met 2-4. De BI moest het opnemen tegen Baarn, dat slechts één punt achterstand had. Ook hiel moest de eer aan de bezoekers worden gelaten. Na een 1-0-achterstand kwafli VVZ'49 wel goed terug, doch in hel laatste kwartier maakte Baarn met en kele snelle uitvallen een eind aan de koppositie van de WZ-ers. De Cl deed het aanmerkelijk beter. Nada' Gijs-Jan Schaap binnen een kwartiet twee keer scoorde, konden de jongens van DSO slechts hopen op een dragelij' ke uitslag. Bij de stand van 7- zij er in de eer te redden. Rein Westr gen zich e< pioen van J ze titelstriji plaats op d leden van c ging deden Opmerkeli Van Berke voorrondei

Soester Courant | 1992 | | pagina 12