IJl 1 LSU1S1 [CULWOM WËLZjMj Cabaretier Robert Brouwer met 'Yoghurt' (irLiGhOCK .f AGINa, j dJ sven Soest: 1 5721 r een uitstekende <ing tegen scherpe nie van o.a. ERZEKERING leefkring Ibaret Pro memorie: ECURA n 20 Soest Klachten bezorging Soester Courant Donderdag 27 februari in C-drie rebo kringloop Korte voorjaarscursussen C-drie Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Herman Kuiphof over Olympische Spelen Kinderboerderij De Vrije Teugel Mieke Weeve-de Barbanson neemt afscheid Soester Orkest Vereniging verder zonder 'moeder van het orkest' NNereldI/1/inkel Ook voor de kinderen Speeldoos Stuffed Puppet Theatre Macbeth De Speeldoos Theater Agenda Kerkmuziek in Utrecht Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk: waarom? 'An Angel at my Table' Vrijdag 21 februari: 'The Last Island' )ENSDAG 19 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 25 xllopend straatje nabij hetwin- sstraat. Hier vindt u het in 1984 :omplex waar op de 1 e woon- iken) een perfect onderhouden net aparte berging gelegen is eerplaats. suken, badkamer, toilet, slaap- en van plavuizen, elektr. rollui- timaal geïsoleerd, n f 89,- per maand. jgde koopsom f 129.000,- k.k, est icomplex "Hoog Soestdijk" is en en door een fraaie tuin om- oonlaag (die u met de lift kunt zon gelegen en recent geheel mer appartement met ber- Dnkamer (ca. 30 m2) met op het i en elektr. zonneschermen, geheel vernieuwde badkamer /oor de wasmachine. De leef- max. 75 jaar. Service-kosten ïn, gas, water, div. verzekerin- t twee menu's), aanwezigheid )r twee personen per maand, igde koopsom f 139.000,- k.k. het begin van de Baarnse 'hei' ?t gezellige centrum. Scholen, srvoer liggen in de directe na- t een in 1937 gebouwde tus- n een op het zuiden gelegen je woning biedt uitzicht op een iige woonkamer met houten e Verdieping: 3 slaapkamers ichterzi|de. doucheruimte, via wordt de ruime zolder bereikt ie kamers). De woning is voor- gde koopsom f 149.500,- k.k. lt - maar toch in de buurt van r vervoer - dan is de Jan Thijs- 5 geschikte plek voor u. Aan dit /indt u op nummer 3 een goed ddenwoning met schuur wjaar 1973. ruime woonkamer (ong. 35 overloop, diepe bergkast, 3 douche en 2e toilet, vaste trap en veel bergruimte. gde koopsom f 199.000,- k.k. :sen weilanden door) doodlo- ijk. Daar staat op nummer 27 lande semi-bungalow met I en vrijstaande schuur omge- je tuin met een totale opper- n grond. met ligbad en aparte douche, 2) met open haard, plavuizen Den keuken met inbouwappa- et keukenblok, ruime garage Dop, 2 grote slaapkamers, 2e an gas-cv en is optimaal gei lde koopsom f 398.000,- k.k. -Zuid en van de mooiste locaties in igen trein- en busstation, een even door bossen en duinen. Ie fraaie, in 1968 gebouwde garage. p ingang naar provisiekelder, met plavuizen vloer en open vde luxe (Siematic) keuken n veel kastruimte. diepe bergkast, 2 slaapka- -iderslaapkamer met dakter- lapkamers zijn voorzien van e zolder met veel bergruimte olerende beglazing, spouw- i overleg. je koopsom f 439.000, -k.k. pTureel Creatief Centrum XjÜiïerstraat 49, tel. 22188 ERKSTRAAT 84 3EST 4 maand bestaat de expositie in Jfrie uit werkstukken die alle op een pndere manier geweven zijn. Er zijn e fijne werkjes bijgeweven op piep- luim met spelden, kleden geweven "stokken, bandweefsels, weefsels met fiterialen als vlas, katoen, touw, raffia, Bohairwol, er zijn voddenkleden en Bi gobelinweefsel. Er is te veel om op e noemen. U moet het zelf eens komen ^Kjken. De maaksters vormen samen d|d»eefkring Soestdijk, die niet alleen krats hun werk tonen, maar er ook 3g over willen praten. Daarom ko- B ze op dinsdag 25 februari in het ex- Ifé van C-drie om aan alle belang eenden informatie te geven over hun k, de weefkring en zichzelf. 127 februari verwachten we Robert luwer, een jonge carabetier uit het Irden des lands, met zijn avondvul- He voorstelling 'Yoghurt'. Aanvang: DO uur. Zie het artikel elders in deze F' pincent en ik' I is de titel van de prachtige en span- Ide speelfilm die op vrijdag 28 fe- nari in de kinderbios te zien is. Het padese meisje Jo (dertien jaar') kan ;1 goed tekenen. Een zwarthandelaar [beert haar tekeningen te verkopen roege Van Goghs. Jo achtervolgt jboef tot in Amsterdam, waar een mende race door de grachten volgt, ertussen droomt Jo van Vincent Gogh. Deze film werd op het Cine- festival bekroond met de prijs van kinderjury. Aanvang: 15.45 uur. :gang f 2,50. gdtheater 'Niels' Ie voorjaarsvakantie hebben we op ;dag 3 maart een theatervoorstelling ir kinderen vanaf zeven jaar. Het is leuke voorstelling met poppen, ikers en objecten en gemaakt naar beroemde kinderboek "Niels Hol- ;sons wonderbare reis" van de 'eedse schrijfster Selma Lagerlöf. iels" begint om 14.30 uur en duurt jeveer een uur. De toegang is f 5,-, el voor kinderen als voor de bege- lers. slival Indonesië •menteel zijn we erg druk met het rbereiden van ons festival in de teken week 1991. Het thema van de ekenweek is: 'Het prachtige rijk van julinde', waarmee Indonesië wordt oeld. Vandaar ook ons Festival In- lesië. Op zaterdag 14 maart kunt u taf 14.00 uur in C-drie terecht voor iel informatie, veel muziek, echte Ba- :se dansen, lekkere Indonesische >jes, kruiden en specerijen uit Zuid 'St-Azië en nog heel veel meer. ip dit moment izjn we in onderhande ling met docenten voor het geven van een workshop Gamelan. Dit is een rkoepelende naam waaronder een ilheid aan specifieke muziekstijlen lt. De bedoeling is dat op de work- lop onder leiding van de docenten met :1 (slagwerk)instrumenten met deze iciale muziek wordt gespeeld en er het eind van de middag een mooi is ontstaan. Dit zal een hele bijzon- te workshop worden, waar we veel ingstelling voor verwachten. Zodra e meer zekerheid hebben over het irgaan van de workshop zullen we de :hrijvingslijsten klaarleggen. U >rt hier meer van. ik aan de kinderen hebben we ge- iht. Niet alleen is er voor hen ook ll veel interessants te zien en te bele ven, speciaal voor hen hebben we een HKjrkshop maskers maken. Dit moeten K|üurlijk wel Indonesische maskers Kirden. Om eerst eens goed in de stem ming te raken, kunnen de kinderen in Hn aparte zaal gaan luisteren naar een ^Bookjesverteller. Indonesische ;ookjes natuurlijk, let programma is nog niet helemaal gjpnd, maar het zal zeker fantastisch ™rden. We houden u op de hoogte. unst op Soest' samenwerking met de bibliotheken de Kunstuitleen wordt in C-drie ik nagedacht en gewerkt aan de in- ling van de manifestatie 'Kunst op lest', die tijdens Koninginnedag jKordt gehouden. Niet alleen bij Artis- ick en op het gemeentehuisplein zul- activiteiten worden ontplooid, ook het plein aan de Willaertstraat. We in met iets heel leuks bezig, maar dat orden we nog even geheim. ordt verwacht: iruari: expositie weefkring Soestdijk februari: Cabaret 'Yoghurt' door [obert Brouwer februari: kinderbios: 'Vincent en ik' maart: jeugdtheater Spelbeeld met liels' maart: Festival Indonesië È-drie is op werkdagen geopend van 9.30 pt 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van jl5.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie |esloten. p-drie is te vinden aan de Willaertstraat 9,3766 CP in Soest en telefonisch te be- piken onder tel. 02155-22188. ■Indien u op woensdag om 18.00 uur Ide Soester Courant nog niet in uw ■bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar lons kantoor bellen (tel. 14152). De ■krant wordt dan dezelfde avond nog ■nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur ■belt, kunt u de klacht op het ant- I woordapparaat inspreken. In dat ge- ■yal krijgt u de krant de volgende dag I in de namiddag bezorgd. Op donderdag 27 februari is Robert Brouwer in C-drie te zien met zijn so- lo-voorstelling 'Yoghurt'. Robert Brouwer is een jonge cabaretier uit het noorden des lands, die al enige jaren met succes op de planken staat. In 1987 rolde hij min of meer per onge luk het cabaret in: hij debuteerde op het Groninger Cabaretfestival en won prompt. Het 'Nieuwsblad van het Noorden' schreef: "Robert Brouwer bezit onmiskenbaar talent en een uit straling van jewelste. Een cabaretier GEK, GAAF, GOEDKOOP Dat ziet u meteen bij binnenkomst. De ge zellige hal nodigt uit tot de aanschaf van carnavalskleding in de Retoerboe- tiek. Vrolijke rariteiten voor uw interieur vindt u in onze Retoerbeurs. In beide winkels geldt: 't kost (bijna) géén geld! Open di. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 -14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 6, tel. 02154 - 21895 met lef." Aldus aangemoedigd ging Brouwer verder en wist hij in 1989 met een deel van zijn avondvullende programma 'De tocht naar de tegenpool' door te drin gen in de finale van het Leids Cabaret festival, waar hij tweede werd. Dit pro gramma heeft hij zo'n 170 maal ge speeld en overal is het met enthousias me ontvangen. In zijn nieuwe programma 'Yoghurt' toont Robert Brouwer zijn mimisch ta lent, zijn creatieve snelle taalgebruik, zijn fantasie en zijn soms clowneske, dan weer ontroerende stijl van spelen. 1999 'Yoghurt' speelt zich af in het jaar 1999. De mensheid voelt de spanning als van het naderende jaar 2000, het eerste jaar van een nieuw millennium, een nieuwe duizend jaar. Zo ook onze Frits, een ab surd normale, doodgoeie veertiger, die zijn eindeloos saaie leven overpeinst. Hij leeft al veertig jaar, dag in dag uit, in dezelfde sleur. Hij is al twintig jaar getrouwd en al twin tig jaar werkzaam als ober. Als hij per ongeluk zijn vrouw vermoordt, dringt het tot hem door dat dit zijn laatste kans is om aan de dagelijkse sleur te ontsnap pen. In hoog tempo overspoelt Robert Brouwer het publiek met volslagen C-drie heeft voor het komende voor jaar nog een aantal korte cursussen op het programma staan, speciaal voor mensen die weinig tijd hebben maar toch iets creatiefs willen doen. In de korte cursus 'Schilderen op zijde' gaat het om een schitterende techniek, die eenvoudig te leren is. In vijf lessen Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Dit jaar worden de Olympische Zomer spelen in Barcelona gehouden. We zul len dan allemaal weer aan de buis ge kluisterd zitten om de prestaties van de sporters, vooral van de Nederlandse, op de voet te volgen. Met het oog op die Spelen organiseert de Volksuniversiteit op 13 april een lezing, die gehouden wordt door onze plaatsgenoot Herman Kuiphof, voormalig sportjournalist. Het is goed mogelijk dat de oudste vorm van sportjournalistiek destijds be dreven is door een zekere Philostratos. Hij schreef onder meer over de beroem de feestspelen van de oude Grieken, over hun religie die een cultus werd en over hun hardlopers die op zege en lau wertak afsnelden. Het ging niet alleen om hardlopen; ook om een vijfkamp, springen, discuswerpen, speerwerpen en worstelen, later om wagenrennen, de tienkamp, vuistvechten en dergelijke. Alles ter meerdere glorie van de Griek se goden. Sinds 1896 zijn de Olympische Spelen terug van weggeweest. In 1928 waren ze - sober en effectief - in Amsterdam. Helaas komen ze op het eeuwfeest van de Spelen niet naar de plek van her komst (Olympus, Athene), maar zijn ze vergeven aan een televisiegigant in At- lanta in de Verenigde Staten. De Olym pische Spelen blijven echter een inte ressant schouwspel, aanvankelijk nog onder het motto: 'Meedoen is belang rijker dan winnen'. Dat ideaalbeeld geldt niet meer, al zijn er nog wel degelijk deelnemers die vooral vanwege de sfeer en de ontmoe tingen dankbaar zijn voor hun uitver kiezing. De heer Kuiphof wil graag over de Olympische Spelen vertellen en - wellicht - discussiëren. Persoonlijk heeft hij de Zomerspelen van 1948 (Londen), 1952 (Helsinki), 1960 (Ro me) en 1964 (Tokio) meegemaakt, plus de Winterspelen van 1960 (Cortina d'Ampezzo), 1964 en 1976 (Inns- bruck), 1968 (Grenoble), 1972 (Sap- poro), 1980 (Lake Placid) en 1984 (Se- rajewo). De lezing wordt gehouden in gebouw "Credo", Julianalaan 19. Aanvang: 20.15 uur. prijs: f 10,-. Wie interesse heeft, kan vooraf reserveren bij het kan toor van de Volksuniversiteit, Steen hoffstraat 9a. Openingstijden: maan dag en woensdag 13.00 tot 16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00 tot 13.00 uur, tel. 22195. wordt er aandacht besteed aan het op spannen van de zijde, kleurgebruik, compositie, het werken met een stop middel en zout. Men leert ook de zijde te fixeren. Wanneer de zijde beschil derd is, wordt het verwerkt in bijvoor beeld een shawl, kussen, broche of wenskaart. De cursus wordt gegeven op dinsdag ochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Eerste les: dinsdag 25 februari. Docente: Ca roline Brouwer. Prijs: f 45,- (vijf les sen). Speciaal voor de kinderen wordt er een cursus Origami-Japanse vouwkunst ge geven. In zes lessen leer je stap voor stap dertig leuke modellen te vouwen. Wat ga je zoal vouwen? In ieder geval bloe men, een clown, poppetje en tover- vouwsels. Je krijgt en de eerste les een materialenkoffertje waarin alles zit wat je nodig hebt, zoals velletjes Japans pa pier, wat voorbeelden, een verjaardags kalender, een groeimeter, vier wens kaarten en twee posterplaten. Wil je dit allemaal ook eens uitproberen, schrijf je dan zo snel mogelijk in! De cursus wordt gehouden op de don derdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur. Leeftijd acht tot dertien jaar. Eerste les: donderdag 27 februari. Docente: An- nette Haage. Prijs: f 30,- (zes lessen) f 29,95 voor de materialenkoffer. Cursus-inschrijving is mogelijk bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 20 februari: Twee groepen van de De Savornin Loh manschool komen meedoen met de na- tuuredukatieprojecten. Van 15.45 tot 17.45 uur: Twee kinderen komen hun verjaardagspartijtje vieren. Vrijdag 21 februari: Weer twee groepen van de De Savornin Lohmanschool die meedoen aan Zee, zee, wat doe je er mee? en Vissen. Twee kinderen komen met twintig vriendjes langs om hun verjaardag te vieren. Zaterdag 22 februari: Drie kinderen worden door de clown welkom geheten en gaan dan allerlei ac tiviteiten doen om hun feest te vieren. Verder vanaf 13.30 uur: dieren verzor ging voor kinderen vanaf 10 jaar. Dinsdag 25 februari: de De Savornin Lohmanschool en de Insingerschool komen meedoen met de natuurprojec ten. 16.00 uur: Voorbereiding school reizen voorjaar 1992 voor scholen die zicg hiervoor ingeschreven hebben. Woensdag 26 februari: Van 9.30 - 11.30 uur: Peuter/ouderac tiviteiten. Gezellig spelen, zingen voor de allerkleinsten met mama en/of pa pa. Vanaf 14.00 uur: Kindertoneel en activiteiten voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Deze middag duurt tot 16.00 uur en het kost één gulden. Wel tijdig aanwezig! Kiriderdisko: let op, deze is op vrijdag 21 februari van 19.00 - 20.30 uur voor kinderen van 7 tot 13 jaar. Entree één gulden. Robert Brouwer. nonsens en de meest uiteenlopende personages. In ruim anderhalf uur spanning, humor en volslagen ge stoordheid ontstaat een verhaal, waarin de toeschouwer tenslotte wordt meege voerd naar een dramatische ontkno ping, met yoghurt als toetje. 'Yoghurt' van Robert Brouwer begint om 20.00 uur. De toegang is f 15,-, voor houders van Pas 65/CJP/JTK f 12,50. Toegangskaarten kunnen wor den gereserveerd via tel. 22188. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49. De Vangrail, tel. 17615 Het Kruispunt, tel. 21987 De Praatpaal, tel. 19546 Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200 Naailessen Op korte termijn wordt gestart met een nieuwe serie naailessen. Cursisten kun nen in groepen van vier tot tien perso nen hun eigen kledingstukken maken met behulp van ervaren begeleiders. De lessen zijn op woensdagavond van 19.00-21.00 uur. Kosten f 35,-, excl. materiaal. De Vangrail Nachtegaalweg 8C Sjoelen/klaverjassen De ene week wordt geklaverjast, de an dere week gesjoeld. Wie er op donder dagavond (20.00-22130) eens lekker uit wil zijn kan vrijblijvend komen kij ken. Kosten f 2,-, excl. prijzen. Klaver jassen is op 20 februari en 5 en 19 maart; sjoelen op 27 februari en 12 en 26 maart. Op maandag 24 februari vindt in het bestuur van de Soester Orkest Vereni ging een bijzondere bestuurswisseling plaats. De secretaris, Mieke Weeve-de Barbanson, legt na een periode van twintig jaar haar functie neer. Toen het amateur-symfonie-orkest in 1971 werd opgericht behoorde Mieke Weeve tot de eerste leden. Zij nam di rect het secretariaat op haar schouders en maak'.e gedurende twintig jaar het wel en wee van de vereniging mee: o.a. de groei van het orkest van ca. 15 leden tot ruim 45 op dit moment. Door haar grote inzet en enthousiasme was ze de spil van het orkest. Terecht wordt ze door sommige leden ook wel "de moe der van het orkest" genoemd. Mieke Weeve legt haar functie officieel neer tijdens de algemene ledenvergade ring van 24 februari. Ze wordt opge volgd door Martin Slagt, een van de Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De Wereldwinkel heeft ook een ruime sortering speelgoed. Zo zijn er allerlief ste knuffelpopjes uit Madras (India), uit Bangladesh stokpoppen voor creatieve kinderen, uit Peru grote zachte poppen van wol, prachtig van kleurencombina tie en - zoals in Peru gebruikelijk - met een babytje op de rug. Ook zijn er zach te dieren: olifanten uit Bengladesh en pinguïns uit Indonesië. Houten speelgoed Ook is er in de Wereldwinkel een leuke sortering houten speelgoed, prachtig van kwaliteit, vormgeving en afwer king: scooters, treintjes, takelwagens, puzzels, bijna allemaal afkomstig uit In dia. Zoals de Nederlandse leer-indus- trie geconcentreerd was in Brabant, de textiel in Twente en Brabant en het strokarton in Groningen, zo is men ook in India nooit in zijn eentje houtbewer ker. In sommige straten in het noordelijke Saharapur zijn de houtwerkplaatsen aaneengeregen. De ateliers lijken op winkels, waarvan de pui ontbreekt. Binnen staat het gereedschap, maar het meeste werk gebeurt op de stoep: kist jes ingelegd met koperdraad, theebla den en houten speelgoed, gesneden en prachtig gepolijst. Het kantoor Toyin, een organisatie van houtbewerkers, bemiddelt met krediet en export en het speelgoed belandt via SOS Wereldhandel in de Wereldwin kel, Steenhoffstraat 9A, tel. 28312. Openingstijden: dinsdag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30- 12.00 uur; vrijdag 9.30-21.00 uur; za terdag 9.30-16.00 uur. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 De Australische acteur/poppenspeler Neville Tranter beëindigde in 1976 zowel zijn dramastudie aan het Dar- Iing Downs Institute of Advanced Education Queensland als zijn twee jaar durende training in poppenspel bij het Billbar Puppet Theatre. In dat zelfde jaar besloot hij zijn eigen ideeën uit te gaan werken en richtte hij in Melbourne het Stuffed Puppet Thea tre op. In 1978 werd het Stuffed Puppet Thea tre uitgenodigd voor het Festival of Fools in Amsterdam en is vanaf die tijd in Nederland gebleven om zich te ont wikkelen tot het huidige solo-poppen theater voor volwassenen. Sinds 1982 zijn de techniek en de belichting in han den van Ad Leijtens. Vanaf 1984 ver zorgt Guido Pouw de zakelijke leiding, planning en publiciteit. Het stuk 'Macbeth', zoals het ons is overgeleverd, is omstreden. Grote de len worden door vele deskundigen toe geschreven aan andere auteurs dan Shakespeare. Andere delen, die wel door de grote meester zelf geschreven zijn, zouden juist ontbreken. Ook de precieuze volgorde van de overgelever de scènes is een omstreden zaak. Ech ter, dat het stuk in een prachtige taal ge schreven is, in zwarte, huiveringwek kend mooie verzen, daar is bijna ieder een het wel over eens. Deze Macbeth-bewerking probeert aan de oorspronkelijke taal, zij het in ver korte vorm, recht te doen. Inhoudelijk concentreert de bewerking zich op Macbeth en Lady Macbeth. Wat er met hen gebeurt, hoe het kwaad ingrijpt in hun leven, hoe zij van mensen tot moor dende marionetten worden, is het on derwerp van deze 'study in evil'. Neville Tranter speelt, als acteur, de rol van Macbeth. De andere rollen zijn wegge legd voor mans-/vrouwshoge, spre kende poppen, die met hun raak getrof fen gelaatsuitdrukkingen overtuigend de diverse personages, van tragisch tot komisch, weergeven. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE De pergola, een veel toegepaste bouw kundige constructie in onze tuin, heeft veel meer mogelijkheden dan houvast bieden aan een klim- of leiplant. Over pergola's en andere 'harde' materialen in de tuin gaat de lezing van Groei en Bloei op 20 februari. De heer A. van Uffelen zal aan de hand van dia's en andere voorbeelden laten zien wat er allemaal kan met hout, steen, beton en andere materialen. Vaak kiezen mensen voor een pergola die geen directe verbinding met het huis heeft, bijvoorbeeld om een vrije plek achter in de tuin te creëren. Bouwt u echter een pergola aan uw huis, dan kan het belangrijk zijn te kie zen voor materialen die in de architec tuur van het huis terugkomen. Wilt u lang van uw pergola genieten dan is ver duurzaamd Europees hout of tropisch hardhout beslist aan te raden. Ook de verankering in de grond is zeer belang rijk. Juist op de plaats waar hout en aar de elkaar raken is het hout het meest kwetsbaar. De afwerking kan op ver schillende manieren plaatsvinden, maar dient altijd te worden afgewogen ten opzichte van eventuele toekomstige begroeiing. Het is lastig schilderen met allerlei klimmers in de pergola! Pergo la's kunnen worden overdekt, waar door tuinstoelen ook tijdens een regen bui comfortabel droog blijven en u bui ten kunt blijven zitten. Men kan dan ook zelfs buiten slapen! De lezing wordt gegeven in het EHBO-centrum aan de Parallelweg. De aanvang is 20.00 uur. Donderdag 13 februari, 20.15 uur: 'Don Chaot en de foute architekt' Solo-programma van Bert Visscher. Kaarten f 17,50; Pas 65/CJP f 15,-. Vrijdag 14 februari, 19.30 uur: 'Blues brothers en sister Lou' Jeugdtheater Marmelijn. Kaarten f5,-. Zaterdag 15 februari, 20.15 uur: 'Elisabeth's last' Mime-programma van Nola Rae. Kaarten f 17,50; Pas 65/CJP f 15,-. Dinsdag 18 februari, 20.15 uur: 'This is me' Klucht met in de hoofdrol Joop Dode- rer. kaarten f 25,-; Pas 65/CJP f 22,50. Woensdag 19 februari, 14.00 uur: 'Kikker en de walvis' Een vrolijke speelfilm met ondertite ling geschikt voor kinderen vanaf acht jaar. Kaarten f 5,-. Dinsdag 25 februari, 20.15 uur: 'Macbeth' Engels poppentheater met Nederlands gesproken versie van het klassieke meesterwerk. Kaarten f 15,-; Pas 65/CJP f 12,50. Donderdag 27februari, 20.15 uur: 'Tsjechov' Musical met in de hoofdrol Boudewijn de Groot. Kaarten f 40,-, ook voor Pas 65/CJP. fluitisten van het orkest. Hij zal dan ook degene zijn die het secretariaat voor de volgende concerten zal beheren. Op 14 mei vindt het eertsvolgende optreden plaats, waarbij de talentvolle celliste Quirine Viersen zal soleren met het cel lo-concert van Schumann, zoals gebrui kelijk in de Petrus en Pauluskerk. Maar ook in de verdere toekomst heeft het orkest grootse plannen. In het voor jaar van 1993 vindt een gezamenlijk op treden plaats met het Soester mannen koor Apollo, hetgeen een zeer indruk wekkende gebeurtenis belooft te wor den. Zo breiden de activiteiten van het orkest - en daarmee ook de bekendheid -, dat onder de bezielende leiding staat van dirigent Henk Soeteman, zich steeds verder uit. Soest mag dan ook trots zijn op het or kest, met allure en kwaliteit, dat on danks de forse uitbreiding in de loop der jaren nog steeds behoefte heeft aan aanvulling, met name bij de strijkers. Belangstellenden kunnen contact op nemen met Martin Slagt, tel. 17698 in Soest. Zaterdagmiddagmuziek Domkerk, zaterdag 22 februari, 15.30 uur: wer ken van Engelse componisten voor koor, solisten en orgel, o.m. "Rejoice in the Lamb" en Psalm 100 van Benjamin Britten, en werken van Simon Preston en William Matthias. Uitvoerenden: Domcantorij en solisten o.l.v. Remco de Graas en Domorganist Jan Jansen. Entree: vrij. Maria Minor-muziek, zondag 23 fe bruari, 12.30 uur: muziek van Heinrich Schütz. De vocale groep van de Neder landse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy zingt uit de bundel "Zwölf Geistliche Gesange" een complete mis in het Duits, met de motetten "Herr auf Dich traue ich" en "Die mit Traenen saen". Theo Visser, organist van de Janskerk, speelt orgelwerken van Schütz' tijdge noot Samuel Scheidt. Entree: vrij. RADIO SOEST Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 Smitsweg 3li, tel. 12630 De vraag waarom mensen vrijwilligers werk doen of zouden moeten gaan doen, is in haar algemeenheid moeilijk te beantwoorden. Vrijwilligerswerk doet men nooit voor niets. Ongeveer vijf miljoen mensen in Nederland kun nen dat bevestigen. Het antwoord zal men zelf moeten formuleren. De motie ven lopen uiteen. Dat kan zijn: - vrijetijd nuttig besteden; - naast het gewone werk met iets totaal anders bezig zijn; - talenten ontdekken en ontwikkelen; - andere mensen ontmoeten; - dat er geen betaald werk te vinden is; - invloed op de omgeving krijgen; - wat vaste punten in het leven vinden; - ervaring opdoen; - uitvinden wat men nu eigenlijk wil; - kennis aan anderen ter beschikking stellen; - iets met de handen doen. Is, door één van de genoemde argu menten of door een heel persoonlijke reden uw interesse in vrijwilligerswerk gewekt, neem dan eens contact op met de Vrijwilligers Vakaturebank Soest- Baarn. Onze mensen staan voor u klaar. Vacatures 1-118: Werkgroep rond de voedselsi tuatie in de wereld vraagt een vrij willig(- st)er die één keer per maand een verga dering wil notuleren en wat typewerk wil verrichten. 2-105: Internationale hulpverle ningsorganisatie vraagt voor het beheer van haar magazijn enige medewerkers. Geïnteresseerden krijgen de zorg toe gewezen voor al het materiaal t.b.v. de rampenbestrijding en huishoudelijke dienst. 3-106: Centrum voor verstandelijk gehandicapten in Baarn zoekt enthou siaste medewerk(st)ers voor het pre senteren van muziek, meedenken over nieuwe activiteiten en samen beleven van leuke momenten. 4-104: Amnesty International vraagt een vrijwillig(st)er voor voorlichting aan plaatselijke scholen. 4-106: Jeugd- en jongerencentrum Baarn zoekt medewerk(st)er voor pu bliciteit t.b.v. haar scholierencafé. 4-109: Buro Vrije Tijd Soest zoekt vrijwillig(st)er t.b.v. telefonische con tacten, éénmaal per week overleg, ad ministratie. 5-110: Natuur- en milieubeweging zoekt begeleiders van scholieren bij werkzaamheden in de natuur: knotten van bomen, schonen van houtsingels, enzovoort. 6-102: Begeleiding van kamerbewo- ningsproject zoekt vrijwillig(st)er voor begeleiding bewoners en diverse prak tische en administratieve zaken. 7-120: Scoutinggroep vraagt vrijwil- lig(st)ers voor groep kinderen van tien tot veertien jaar. De bedoeling is spe lend bezig te zijn en technieken te leren. Tijd: zaterdag 13.00 tot 15.00 uur. Mi nimumleeftijd 21 jaar. 7-127: Stichting Jeugdwerk Soester berg vraagt vrijwillig(st)ers voor diver se vakantie- en andere bijzondere acti viteiten. Inlichtingen bij de WB Soest/Baarn, Smitsweg 311, Soest, tel. 12630; ope ningstijden dinsdag tot en met donder dag 9.00 tot 12.00 uur; in Baarn, Oran jepark 1, tel. 02154-81829: dinsdag 9.00 tot 12.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 20 februari: Ontroerendhuiveringwekkend en humoristisch De speciale juryprijs op het Festival van Venetië, de op één na hoogst gewaar deerde film in de publieksenquête van het festival van Rotterdam, al weken lang volle zalen in twee bioscopen in Amsterdam: de roem is Jane Cam- pion's film 'An Angel at my Table' al vooruitgesneld. 'An Angel at my table' is gebaseerd op een aantal autobiografische boeken van de Nieuwzeelandse schrijfster Janet Frame. In het eerste deel, 'To the is- land', maken we kennis met Janet, een dik meisje met een vuurrode bos krul len. Het gezin is arm en kinderrijk. Janet voelt zich op school erg onzeker tegenover de juf en haar medeleerlin gen. Door de opdracht om een gedicht je te schrijven, ontdekt Janet taal en boeken als haar trouwste vrienden.Het tweede deel, "An Angel at my Table', begint in Janet's studietijd. Als ze werk heeft gevonden als onderwijzeres, staat ze er alleen voor. Ze schrijft haar eerste verhalen, maar wordt steeds eenzamer en verlegener. Er wordt schizofrenie geconstateerd. Ze zal acht jaar in een inrichting blijven, waarbij de meer dan 200 elektroshocks voor haar iedere keer een angst veroorzaken als voor een vuurpeloton. Dank zij het ontvangen van een literaire prijs komt ze vrij. In het derde deel, "The Envoy from Mirror City', heeft ze een reisbeurs ont vangen voor Europa. In Londen en Spanje leert ze collega-schrijvers ken nen en wordt ze verliefd. De dood van haar vader is reden terug te keren naar Nieuw-Zeeland. Vorig jaar was Jane Campion's film "Sweetie' in het Filmhuis Artishock te zien, een film die opviel door een pro vocerende, subversieve stijl. 'An Angel at my Table' is heel wat vriendelijker van verteltrant, maar toch zijn er grote overeenkomsten. Campion rijgt in bei de films beelden aan elkaar, die op zich zelf lijken te staan en stuk voor stuk een compleet verhaal vertellen. De onder verdeling tussen hoofd- en bijzaken is ongewoon: een obsessie voor schoeisel is belangrijker dan dramatische gebeur tenissen als de dood van een dierbaar familielid. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-. Machtswellust op een paradijselijk strand Wat Marleen Gorris, maakster van "De stilte rond Christine M." en 'Gebroken spiegels" met "The Last Island" in beeld brengt, is de ondergang van de wereld in het klein, door machtswellust gemotiveerd uit overlevingsdrift. De film lijkt daarbij mannen en vrouwen tegenover elkaar te zetten en mannen als hoofdschuldige in beeld te brengen. Van de zeven overlevenden op het eind van de.film zijn vijf mannen dood en de twee vrouwen leven. De film begint met idyllische shots van een zonovergoten paradijselijk strand. De camera eindigt echter op een nog narokend wrak van een Boeing 707. Er blijken slechts zeven overlevenden te zijn, een hond niet meegeteld. Een fa natiek religieuze Britse militair, een ou de Schotse nicht, een Australische jon ge god, een Amerikaanse avonturier, een Franse bioloog, een Canadese juris te en een oude Oosteuropese dame. In het begin loopt alles niet zo slecht, de doden worden verbrand, waarna een onderzoekingstocht word ingezet. Al gauw blijkt dat ze op een onbewoond eiland zitten en nadat de eerste poging om het eiland op een zelfgemaakte boot te verlaten is mislukt, beginnen te be trokkenen zich te realiseren dat ze voor langere tijd, dan wel voor eeuwig, met elkaar zijn opgescheept. Vanaf dat mo ment nemen de spanningen toe. Met de geslachtsdriften van Jack (de Amerikaan) en de machtswellust van Nick (de Engelsman) begint dan een kettingreactie van moord en doodslag. Jack is de eerste. Hij moet zijn toenade ringspogingen tot Joanna (de Canade se) bekopen met een slangebeet in zijn hand, waarna Nick zijn hand afhakt en Jack een pijnlijke dood sterft (overigens blijkt de slang niet giftig). Nick vermoordt ook Sean (de Schot) omdat hij zich ergert aan zijn homofiele relatie met Frank. Frank, die op wraak zint, vermoordt op zijn beurt Nick. De Fransman Pierre moet zijn verzoe ningspoging ook met de dood bekopen en uiteindelijk blijven alleen de twee vrouwen over die besluiten samen een nieuw vlot te maken, waarna de film eindigt. Het verhaal vertelt echter meer dan een kettingreactie van moord en doodslag. Dat Joanna de enige vruchtbare vrouw is, betekent dat ook haar medewerking noodzakelijk is om het voortbestaan van de soort te verzekeren. Het zijn de mannen die als eerste tot die conclusie komen en daarmee over haar lot beslis sen. Al met al geeft dat gegeven stof voor humor in de film. Grappig is ook dat de mannen als het ware in beeld worden gebracht als degenen die hun emoties niet kunnen bedwingen en niet bevattelijk zijn voor vrouwelijke rede. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904

Soester Courant | 1992 | | pagina 23