/1EN. Invoering van ruiterpenning voor gemeentebossen Soest e if'Ti.ro Rondje Raadhuis Vandaag in Op 't Hoogt EURS Motivatie - - Parkeerkelder Informatie-avond over herinrichting Van Weedestraat w Verbeteringen Agenda Ruiterbewijs Tel npicc S°: De Adviesgroep voor Verkeer en Vervoer (AGV) uit Nieu- 'HCwègein heeft in het kader van de uitwerking van het verkeers- leidsplan Soest in opdracht van het gemeentebestuur een icept-plan uitgebracht over het winkelgebied Van Weede- lat. In het rapport wordt een voorstel uitgewerkt tot herin- ting van de Van Weedestraat om de conflictsituatie tus- de stroom- en winkelfunctie op te lossen. Met nadruk dt erop gewezen dat het om een concept gaat, waarover gemeester en wethouders nog geen standpunt hebben in- weg/Eemstraat richting Stadhou- derslaan); - busroute via de F.C. Kuyperstraat; - herinrichting van de aansluiting Van Weedestraat-Burg. Grothe- straat/Korte Brinkweg tot een on geregeld kruispunt; - het toelaten van bromfietsers op de rijbaan. Het bureau AGV geeft een uitvoe rige motivatie voor deze voorkeur. iers verschoond n de file of bij nieuwe norm kunnen in één voor de speciale dezen. 1 hoe groot de terst gemakke- nerkt u tijdens 'ine- of diesel- :st. ding bij het -s en de 100% d bent. howroom. De V voert als meest wenselijke issing voor de problemen aan: B>Uedige herinrichting van de Van ledestraat met tweerichtingver- Fsluiten van de Stadhouderslaan; inrichtingverkeer op het gedeel- jan de Korte Brinkweg tussen de [houderslaan en de Van Wee- [traat/Burg. Grothestraat; inrichtingverkeer op de Lange "orte Brinkweg (vanaf de Eem- Het stelt dat een eenvoudige aan passing van de Van Weedestraat en directe omgeving niet leidt tot op lossing van de problemen. Een vol ledige herinrichting van het gebied is dus noodzakelijk. Bij eenrichtingverkeer op de Van Weedestraat is aanpassing van de tunnel onder de spoorwegovergang bij de Lange Brinkweg noodzake lijk. Op korte termijn is hierdoor al leen de variant met tweerichting- verkeer haalbaar. Kort parkeren is in verband met onder andere de verkeersveiligheid en de doorstro ming op de Van Weedestraat niet mogelijk. Op lange termijn heeft eenrichting verkeer op de Van Weedesstraat negatieve gevolgen ten aanzien van de bereikbaarheid van deze straat, het openbaar vervoer (heen- en te rugroute niet hetzelfde) en intensi teit (6.000 tot 7.000 motorvoertui gen per etmaal over de Lange Brinkweg). Er is geen noemens waardige verbetering op de Van Weedestraat te verwachten (inten siteitvan 13.000 naar 9.000, rijbaan van 6,5 naar 4,5 meter). AGV pleit ook voor het afsluiten van de Stadhouderslaan op grond van de stedebouwkundigö potentie en het gat in het winkelgebied op de Van Weedestraat. Het openstellen van het gedeelte van de Korte Brinkweg tussen de Stadhouderslaan en de Van Wee- destraat/Burg. Grothestraat is no dig, omdat anders de tunnel onder de spoorwegovergang bij de Lange Brinkweg te zwaar wordt belast. Ook zeer wenselijk is het instellen van eenrichtingverkeer (van Eem- weg/Eemstraat richting Stadhou derslaan) op de Lange en Korte Brinkweg. Dit in verband met de verkeersbelasting en het profiel van de tunnel. Wat betreft de route van de bus gaat de voorkeur van AGV uit naar een aparte voorziening op de F.C. Kuy perstraat. Andere routes leveren grotere afstanden en/of meer boch ten op, met als gevolg grotere snel heidsverliezen. De route via de Lange Brinkweg doet het station niet aan. Met het openstellen van het gedeel te van de Korte Brinkweg tussen de Stadhouderslaan en de Van Wee- destraat/Burg. Grothestraat is ont sluiting van de eventueel aan te leg gen parkeerkelder (onder een plei nafsluitend gebouw met winkelves tiging op de Stadhouderslaan) ge waarborgd. De ingang van deze kel der is aan de kant van de Korte Brinkweg gesitueerd. Het kruispunt Korte Brinkweg- Van Weedestraat/Burg. Grothe straat kan zonder verkeersregelin stallatie worden ingericht. Zo'n in richting past beter bij het karakter van het gebied dan een geregeld kruispunt. Het uitvoeren van een experiment met bromfietsers op de rijbaan komt het winkel/verblijfskarakter van de Van Weedestraat ten goede. Nadar onderzoek is noodzakelijk naar de (juridische) mogelijkheden. In het gemeentehuis aan het Raadhuisplein wordt op maandag 24 februari 's avonds om half acht een informatie-avond gehouden over het herinrichtingsplan Van Weedestraat. Het Verkeersdavies- bureau AGV uit Nieuwegein heeft het herinrichtingsplan gemaakt. Hierin wordt aandacht besteed aan de verkeerspatronen, de ver keersafwikkelingen en het par keerprobleem. Met ingang van vandaag kan men in het gemeentelijk informatiecen trum in de hal van het gemeente huis de tekeningen bekijken. door snede 2 <M snede 3 door snede 1 Met ingang van 1 maart moeten ruiters in de gemeentelijke bossen in het bezit zijn van een ruiterbewijs. Om de controle hierop mogelijk te maken, moeten de paarden voorzien zijn van een ruiterpenning. Deze bestaat uit twee herkenningsplaatjes, voorzien van een registratienummer. Eén en ander omdat in het oude systeem, met ra ruiterkaarten, het aanpakken van overtreders alleen mogelijk was wanneer de ruiter kon worden staande gehouden. Afgebeeld: Opel Astra Van 3-dcurs. Deze nieuwe aanpak werd begin 1991 al vastgelegd in de Ruiternoti- tiè van de gemeente Soest. Voordat sprake zou zijn van invoering van deze maatregel, zou de gemeente eerst werken aan verbetering en uit breiding van het bestaande ruiter- padennet. Het bleek dat veel ruiters geen ruiterkaart aanschaften uit on vrede met het ruiternet en het on derhoud ervan. Het ruiternet is inmiddels uitge breid met een route door de Korte Duinen. Hierdoor is het mogelijk een rondrit te maken. Daarnaast is een aantal routes gelegaliseerd van uit maneges alsmede het Berken laantje. Deze waren nog niet for meel op het ruiternet aangesloten. Over de openstelling van het "ou de" ruiterpad in Pijnenburg en de mogelijkheid om te komen tot één penningstelsel, worden nog onder handelingen gevoerd met de eige naar. Dit is ook het geval met de gemeen te Amersfoort over de openstelling van Birkhoven. j - Het gemeentehuis is voor het publiek geopend van maandag !tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het informatiecen- Itrum (tel. 93777) en de afdeling I Burgerzaken (tel. 93411) ook op de vrijdagse koopavond van 119.00 tot 20.00 uur. De afdeling Huisvesting is telefonisch (93893) alleen bereikbaar maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur. - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in Soesterberg (03463-51412) is voor het pu bliek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur). - Burgemeester J. de Widt houdt spreekuur na een telefonische af spraak (93443). Wethouder J. L. Menne op woensdag van 14.00 tot 16.00 na telefonische afspraak (93446). Wethouder F. Kingma op dins dag van 16.00 tot 17.00 uur na j telefonische afspraak (93531). Wethouder M. Swinkels op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93601) voor milieu (93457) en onderwijs (93517). Wethouder J. Visser op maan dagmorgen na telefonische af spraak (93463). - Informatietelefoon: 93665. - Klachtentelefoon: 93459. - Meldpunt Sociale Veiligheid: 19444. Raadpleeg voor alle overige in formatie de gemeentegids. Donderdag 20 februari, ge meenteraadsvergadering om 19.30 uur. Dinsdag 25 februari, commissie vergadering minderheden om 20.00 uur. Donderdag 27 februari: commis sievergadering financiën om 19.30 uur. Maandag 9 maart: commissie vergadering algemene bestuurs zaken om 19.30 uur. Dinsdag 10 maart, commissie vergadering ruimtelijke ordening c.a. om 19.30 uur. Woensdag 11 maart, commissie vergadering welzijn c.a. om 19.30 uur. Donderdag 12 maart, commis sievergadering milieu c.a. om 19.30 uur. De spelregels In plaats van een ruiterkaart moet de ruiter vanaf 1 maart 1992 een ruiterbewijs bezitten. Dit is vastge legd in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Met dit ruiter bewijs kan men bij de gemeente een ruiterpenning aanvragen. Deze "penning" bestaat uit een set ge nummerde herkenningsplaatjes. Ze zijn, in verband met de leesbaar heid, groter dan de gebruikelijke ruiterpenning. Ze moeten aan weerszij den van het paard bevestigd worden. Voorafhebben vier mane gehouders de plaatjes getest. Daar bij is gelet op de beste bevestigings plaats, zodat het paard er geen last van heeft. Bevestiging aan de keel band bleek geen problemen op te leveren. Met de invoering van het nieuwe systeem komt de ruiterkaart te vervallen. Een ruiterbewijs is noodzakelijk omdat de berijder van een paard dan over voldoende basisvaardig heden beschikt. Dit is van belang in verband met de verkeersveiligheid, en om problemen met andere re creanten te voorkomen. Bovendien is aan het bewijs een speciale WA- verzekering gekoppeld, die de hou der automatisch dekt tegen schade met of door het paard. Net als bij het autorijbewijs bestaat de mogelijkheid het ruiterbewijs in te trekken wanneer een ruiter zich herhaaldelijk niet aan de regels houdt. Degene die de ruiterpenning aan vraagt, is daarmee verantwoorde lijk voor het gedrag van zijn of haar paard. Het registratienummer wordt namelijk gekoppeld aan de naam van de aanvrager. De veroor zaker van een overtreding of schade kan door de herkenningsplaatjes met nummer op afstand worden herkend. Niet alle paarden behoeven te worden voorzien van een ruiterpenning. Ditisalleen van toepassing op paarden van ruiters die in de natuurgebieden komen. Daar vallen deze bejaarde paarden, bewoners van het rusthuis De Paarden kamp aan de Birkstraat, die de camera 's van voorbijgangers op zich gericht zien, niet onder. Onderhoud De ruiterpaden in de gemeente Soest moeten onderhouden wor den. Door illegaal gebruik van pa den worden wandel- en fietspaden vernield. Waardevolle, vaak kwets bare vegetaties, bijvoorbeeld de Korte Duinen, worden vertrapt. Wil iedere paardenliefhebber kun nen blijven genieten van de bossen van Soest, dan moet ieder zich aan de spelregels houden. Om dit te kunnen controleren, worden de herkenningsplaatjes ingevoerd. We verwachten dat iedere ruiter, als liefhebber van bos en natuur, zich aan de regels zal houden. Bij het gemeentehuis kunt u een aanmeldingsformulier afhalen aan de balie in de hal of bij de afdeling groenbeheer. De kosten bedragen 73 gulden (of een veelvoud daar van wanneer voor meer paarden een penning moet worden aange vraagd. De genummerde herkennings plaatjes, bewijs dat de ruiter in het bezit is van het vereiste ruiterbewijs, moeten aan de keelband worden aangebracht; uit proefnemingen is gebleken dat dit geen problemen op levert. 99 99 Pagina 2: Voorstellen tot verhoging van de verkeersveiligheid op en rond de Koningsweg. Pagina 3: Kopers van kavels grond krijgen geen BTW terug. Gerda van der Linden nieuw hoofd sportzaken in Soest. Bouw van veertien woningen op plek van café De Rode Haan aan de Birkstraat Pagina 4: Invoering van milieubox voor klein chemisch afval (KCA). Tikfoutje: Ruiterpoening. Gehoord op de praatavond niet burgemeester en wethouders in Soesterberg: "Ik schrijf alleen een brief als de politie door rood licht rijdt en dit niet noodzakelijk is". Ook al ontdekt dat in Soest een parkeerplaats een open plek is die verdwenen is zodra je je omdraait? Een raadslid is iemand die het ge luk heeft dat z'n opdrachtgevers zich maar één keer in de vier jaar met hem bemoeien. De heer Boerkoel (PvdA) in de gemeenteraad: "Ik vind de reactie van het college pissig". De heer Jansen (D66) na hem: "Ik vind de reactie van het college kribbig". De heer Boerkoel bij interruptie: "Dat woord zocht ik, ja". Er staan in Soest 14.329 woningen (in Soesterberg 2.592). Dat zijn er 111 meer dan in 1990. Gehoord op de publieke tribune tijdens een commissievergadering: "Kijk daar eens, iemand die luis tert! Hij gaapt Harry Witte (Gemeentebelangen Groen Soest): "We hebben de in druk dat er meer mis dan fout gaat". Er woonden in 1991 in onze ge meente 41.589 mensen. Dat zijn er 195 meer dan in 1990. Op 't Hoogt: Journal d'Amis. Steef I, een koningsdrama. Mevrouw Blommers (WD) voor Radio Soest: "Geen Zandvoort aan de Eem". De Gasakkers. Raadsel van de maand: Wat is een Civic Service Centrum? Oplos singen naar de Redactie van Op 't Hoogt, Staf Voorlichting, Raad huisplein 1, 3762 AV Soest. On der de goede inzenders verloten wij een Lange Soester. Tulpenrel. Lisette, Sjonk en Carla, de Golden Girls van KAVIZ. In 1991 zijn in Soest 201 huwelij ken gesloten, 65 echtscheidingen uitgesproken, 506 kinderen gebo ren en 362 personen overleden. De Squashkamp. Paleisrevolutie bij De Narre Knol len. Op 't Hoogt: de zondagskrant van de maand. Nieuw jongetje in de klas: Daniël Zonnedauw. Ala-af! Tempo: de bel voor de laatste ron- F.C. SOSEC. Wheels against IPA.

Soester Courant | 1992 | | pagina 27