SOESTER COURANT-SPECIAL Voorwoord WOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 70e JAARGANG NO. 25 Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN Carnaval 1992 Troonrede Prins Berend de Eerste Overal zal binnenkort de carnavalspret weer losbarsten en zullen de prinsen, de Raden van Elf, de hofkapellen en dans mariekes weer een aantal dagen domine ren. Voor ons allen een tijd van ontspan ning en doorbreking van de dagelijkse sleur. We maken ons op voor de 'dolle' dagen, waarin voor de ware carnavalist het die nen van anderen toch ook een belangrijke rol speelt. Zo worden rond deze dagen de bejaarden, de kinderen en de gehandicapten niet ver geten. Voor mij persoonlijk zie ik carnaval als een rustpauze. Want ik mag weer voor enkele dagen de sleutel van de gemeente Soest overhandi gen aan Prins Berend de Eerste, waarna ik mijzelf onder u zal mogen begeven. Van de optocht verwacht ik dit jaar weer zeer veelze trekt de laatste jaren terecht steeds meer publiek. Laat het carnaval een ongedwongen feest zijn, een feest waaraan Knollendam en alle andere carnavalsgangers straks met voldoening zullen terugdenken. De Burgemeester van Soest J. de Widt Beste Knollendammen, Nog anderhalve week en dan is het zover. Zaterdag 29 februari zal Prins Berend I voor de optocht de gemeentesleutel overhandigd krijgen van burgemeester J. de Widt. Dan zal Soest weer Knol lendam heten en zal Prins Berend vier dagen over Knollendam regeren. Voor Prins Berend, Adjudant Henk, de Raad van Elf, Dansmariekes, Jeugdraad en echtgenotes is het de vrijdag voor carnaval al een drukke dag, met het bezoeken van de basisscholen in Soest en Amersfoort. 's A vonds zal er een groot carna vals feest worden gehouden in Café Willem I aan de Koninginnelaan, aanvang 21.00 uur. Wij als carnavalsvereniging zijn er weer helemaal klaar voor, om samen met u dit seizoen wederom uit bundig te vieren. En zoals u van ons gewend bent, zal het ook dit seizoen weer bruisen van spektakel, lachen, gieren en brullen, want zo hoort het ware car naval gevierd te worden. Even uit de sleur van alledag, en niet denken aan de dag van morgen, maar lekker uit je bol gaan. Het is mij een groot genoegen u in deze krant kennis te geven van allerlei acti viteiten, die voor een bijzonder grote verscheidenheid van mensen, blije, vro lijke, gekke, dolle en dwaze mensen van Knollendam worden georganiseerd door carnavalsvereniging 'De Narre KnollenDit alles onder het motto van Prins Berend de Eerste: "Wegaan d'r tegenaan!" Henk te Pas, President Beste Knollendammers, Na een lange periode van voorberei ding, is het dan eindelijk zover. Zater dag 29 februari zal Soest weer Knol lendam gaan heten. Het is uiteraard voor mij een grote eer om u voor te mogen gaan als Prins Berend de Eer ste. Blijdschap en Humor kunnen gevon - den worden in een feest als Carnaval, en ik hoop dat ik dit jaar weer veel Knollendammers in onze Knollen- burcht aan de Bosstraat mag begroe ten. Met het motto van dit jaar zit het wel goed: "We gaan d'r tegenaan Ik vind het een eer om Prins van de Carnavalsvereniging 'De Narre Knollente mogen zijn, een vereni ging die eerlijk probeert de ware car navalsvreugde uit te dragen. Alaaf. Prins Berend I

Soester Courant | 1992 | | pagina 31