Carnavalsoptocht grootser dan ooit i b.v. Zaterdag 29 februari vanaf 13.00 uur in Knollendam: Knollendam Natuurlijk Route LEEK Net als in de jaren voor 1992 begint de heerschappij van Prins Berend de Eerste tijdens de grote carnavalsoptocht. Dat geeft in ieder geval een kleurige start van het carnaval in heel Soest, dat daarna Knollendam gaat heten. De optocht heeft deels een vertrouwde route. De start is bij de Kerk aan het Kerkplein, opstellen langs de Lange Brinkweg, en eindigt bij de Knollenburcht aan de Bosstraat. Om 12.45 uur krijgt Prins Berend de Eerste de sleutel van de gemeente Soest overhandigd op het Kerkplein. Dan heet Soest Knollendam. Het College van B&W en de gehele gemeenteraad kunnen dan even uitrusten. De Raad van Elf heeft op een leukere manier dan even het heft dagenlang vast in handen. Zaterdagmiddag 29 februari in Knollendam: Groots opgezette carnavalsoptocht De Prinsenwagen PAGINA 2 kunnen winnen. 55) 1 42 89 tAKKERIJ JLAAN 46 SOEST )N 1 20 65 KNOLLENKRANT WOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 PAGINA 3 de volgende aandachtspunten: keuze van het onderwerp uitbeelding het 'carnavaleske' karakter Er zijn drie prijsindelingen: individuele deelnemers/sters kleine groepen (2-5 personen) grote groepen (6 of meer personen). De door de Soester Courant beschikbaar gestelde wisselbeker gaat naar die deelne mer of groep die het meeste aantal punten heeft vergaard. Bij die wisselbeker hoort ook een klein bekertje en dat mag men be houden. De grote kan men volgend jaar weer winnen. Bij de derde winst op een rij mag men ook de grote voorgoed houden. Vanzelfsprekend zijn er ook enkele regels waar de deelnemers rekening mee moeten houden. Die luiden: De motorische voertuigen moeten WA- verzekerd zijn. Voor eventuele andere risico's is de car navalsvereniging verzekerd. Dat geldt al leen tijdens de optocht, dus niet ervoor en erna! Voor de na afloop aan de Bosstraat ge parkeerde wagens kan de carnavalsvereni ging geen aansprakelijkheid aanvaarden. Dat is dus uw eigen risico. Het is niet toegestaan andere dan de ei gen deelnemers op de wagens toe te laten. De wielen moeten goed worden afge schermd om ongelukken te voorkomen. Volgens de politieverordening mogen de deelnemers aan de optocht tijdens de rit geen alcoholische dranken nuttigen, uitge zonderd datgene wat u door de Narre Knollen wordt aangeboden. Op deze re gels zal streng worden toegezien of de deelnemers zich eraan houden. Zo nodig wordt men uitgesloten van verdere deelne ming. Dit jaar zal de carnavalsoptocht grootser zijn dan in voorgaande jaren. Mede vanwe ge het feit dat de carnavalsvereniging het prijzengeld meer dan verdubbeld heeft, be looft de carnavalsoptocht dit jaar een bij zondere optocht te worden. Het bestuur van carnavalsvereniging 'De Narre Knollen' gaat ervan uit dat wat goed is ook beter kan. Vandaar dat het bestuur be sloten heeft het prijzengeld te verdubbelen! Met nog enkele weken voor de boeg hoopt de carnavalsvereniging, samen met de Soester bevolking, op een nog grootser op gezette optocht. Personen die deelnemen aan de carnavals optocht kunnen zich aanmelden bij: Henk Steusel, Prins Bernhardlaan 8f, tel. 21815. In de optocht kan in drie categorieën wor den meegedaan, te weten: A. Individueel; B. Kleine groep (2-5 personen); C. Grote groep (meer dan 5 personen). 'De Narre Knollen' hopen onder het motto: "Wij doen ons best, doet u de rest", dat er dit jaar weer meer aanmeldingen zullen zijn dan afgelo pen jaar. De Prinsenwagen ziet er dit jaar heel anders uit dan de meeste Knollendam- mers zullen denken. Het voertuig van De Narre Knollen in de karnavalsop- tocht is splinternieuw. Daar is de 'wa- gencominissie' van de Raad van Elf ver antwoordelijk voor. Menig vrij uurtje wordt gestoken in de verfraaiing van de Prinsenwagen, die dit jaar op zaterdag 29 februari zal worden ingezet. Ondanks het feit dat ze niet alle maal over echte timmermanshanden be schikken (sommigen schijnen zelfs twee linkerhanden te hebben als het gaat om knutselwerk) helpt iedereen mee. En zo hoort het natuurlijk, want eendracht maakt macht. Ook bij het karnaval. Hoe de wagen eruit komt te zien is nog een verrassing, maar de Prinsenwagen dingt niet mee naar de prijzen die de dëelnemers aan de karnavalsoptocht Aanmelden voor de carnavalsoptocht kan nog bij Henk Steusel, Prins Bernhardlaan 8f, tel. 21815. Bij de inschrijving ook een motto vermelden a.u.b. De deelnemers krijgen allemaal een nummer dat zij tijdens de optocht aan de voorkant van de wagen goed zichtbaar moeten dragen of 'meevoe ren', De nummerborden moeten na afloop weer worden ingeleverd. Voor de optocht van volgend jaar krijgt men weer een ander nummer(bord). Vanaf 12.30 uur kan men zich opstellen voor het gebouw van de Ge meentewerken (ingang bij de Sociale Dienst). Als men een grote wagen heeft, is het aan te raden om na te zien of de bocht kan worden gemaakt. Na de aankomst bij de Knollenburcht, die gepland is rond 15.00 uur, wordt door de jury hard gerekend en overlegd om te bepalen wie de prijzen hebben verdiend bij hun deelname aan de carnavalsoptocht. De deelnemers aan de optocht worden door de jury beoordeeld aan de hand van Al mogen dan andere regels gelden als Soest is omgedoopt in Knollendam, de goede gebruiken blijven. Dus geen rot zooi op straat. In het bijzonder bij de op tocht zal erop gelet worden dat men geen spoor van rommel achterlaat als de op tocht voorbij is getrokken. De in groen geel geklede milieucontroleurs die hun kantoor pas hebben betrokken aan de Riesberg (aan het andere eind van de Dalweg) zullen zeer streng optreden. Als men zijn plezier wil uitdragen door met papier en andere werpselen te gooien, neem dan poepschepje en stoffer en blik mee. Men kan al tijdens de optocht aan het werk worden gezet om de rommel op te ruimen. Als men zegt dat de (uit)werp selen van iemand anders zijn, zullen duimafdrukken worden gemaakt. Zo no dig zal door middel van een DNA-test worden vastgesteld van wie een en ander afkomstig is. Tot de uitslag van het on derzoek bekend is, zal het 'corpus delicti' gekoeld worden bewaard. Houd de boel dus schoon, doe niets buiten de pot tij dens het carnaval. Waar? Knollendam Natuurlijk! De jury, die beoordeelt welke wagen of groep er als meest originele uitspringt, staat weer onder leiding van één van de grondleggers van het Soester Carnaval: Wim Butzelaar, de voormalige Prins Leut. Maar ook wethouder drs. Jan Men- ne, mevrouw J. de Zoete, heer A. Kok en heer A. van de Berg zijn van de partij als deskundige juryleden. De route van de karnavalsoptocht op za terdag 29 februari is als volgt: Lange Brinkweg - Kerkplein - Steen- hoffstraat - Van Weedestraat - Burge meester Grothestraat - Nieuwerhoek- plein - Koninginnelaan - Nieuwstraat - Beetzlaan - Beukenlaan - W. Beekman- straat - Joh. Poststraat - Haverweerd - Dalweg - Dorpsstreek - Willaertstraat - Obrechtstraat - V.d. Weydenstraat - In- sirtgerstraat - Den Blieklaan - Bos straat/Bos en Duin.

Soester Courant | 1992 | | pagina 33