Bal der Zotten Knollenbal Knollenburcht Bos en Duin Leuk gekleed goed besteed ile Kaartverkoop Eemlander Blaaskapel hofkapel van 'De Narre Knollen' tie, ten. rbouw >n via Ihz en 5.9 Mhz. zatie >uw rhoud Zaterdagavond: Leden Niet-leden Kindercarnaval Senioren-carnaval Start kaartverkoop Toegangsprijzen Zondagavond: Garderobe: gratis SMIDDELEN RS ANTIVRIES Jukten -ijvert ^^3+ i.i Feesten is leuk, maar kleding is en blijft belangrijk. Die stelregel staat bij De Narre Knollen hoog in het vaandel ge schreven, hetgeen bij de outfit van de Prins en zijn gevolg ontegenzeggelijk opvalt. Hoe leuker, Iudieker en gekker men zich kleedt, des te meer kans maakt men op de prijs die bij ieder bal wordt vergeven. De gene met de meest in het oog springende uitdossing wordt naar voren geroepen om de bijbehorende prijs in ontvangst te nemen. Dat geldt tijdens het Bal der Zot ten op zaterdagavond, het Kindercarna val op zondagmiddag, het Knollenbal op zondagavond, het Seniorencarnaval op maandagmiddag en het Jeugdcarnaval op maandagavond. !EER F!!! 00 uur WOENSDAG 19 FEBRUAR11992 KNOLLENKRANT PAGINA 5 \GINA 4 De zotte carnaval-liefhebbers komen op za terdag 29 februari aan hun trekken. Vanaf 20.30 uur kunnen ze zich uitleven in de Ktiol- (enburcht Bos en Duin. Muzikale medewerking verlenen uiteraard de Eemlander Blaaskapel en de 'n Beetje Band. Daarnaast zorgt disc-jockey Kees Reddering eveneens voor vrolijke noten. Het Bal der Zot ten is het eerste feest tijdens het carnavalsweek einde. De optocht, die 's middags plaatsvindt, wordt dan gemakshalve even niet meegere kend. De toegang tot het Bal der Zotten kost f 11,-. Prins Berend de Eerste komt vanzelf sprekend naar het Bal. Hij zal zich, zoals het een regent betaamt, be moeien mét de jurering van de uitgedoste feest gangers. Zoals ieder jaar krijgt de best verklede gast een prijs uitgereikt. Het Bal der Zotten zal ongetwijfeld weer een succes zijn. Onder leiding van De Narre Knollen zal menig Soester zich naar hartelust kunnen uitleven. Om 02.00 uur moet iedereen de Knollenburcht weer hebben verlaten, want er volgen nog en kele intensieve carnavalsdagen. De voorverkoop van entreekaarten voor de verschillende evenementen op 29 februari en 1 en 2 maart verloopt via de hieronder ge noemde adressen: Leden van de carnavalsvereniging De Narre Knollen kunnen in de voorverkoop profiteren van een korting van vijf gulden voor de zater dagavond, zondagavond en maandagavond. Alléén in de voorverkoop op het ledenadres: Familie Beijer, Beukenlaan 7. Voor de carnavalvierders, die geen lid zijn van De Narre Knollen, zijn de verkoopadressen: Soestdijk: Slijterij/wijnhandel Van der Lin den, Burg. Grothestraat 6. Soest-Midden: Sigarenmagazijn Jaap Ak kerman, Steenhoffstraat 62. Soest-Zuid: Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1. Overhees: Tabaksspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn. Entreekaarten voor het Kindercarnaval zijn verkrijgbaar bij de bovengenoemde voorver koopadressen. De kaarten voor het Senioren-carnaval (60+) worden door de leden van de Raad van Elf in de bejaardencentra en clubs verkocht. De tijd en plaats worden in de bejaardentehuizen be kendgemaakt. Ook voor de senioren geldt dat ze eventueel op de voorverkoopadressen hun kaarten kunnen kopen en anders uiteraard op maandag 2 maart vanaf 13.00 uur aan de zaal. De voorverkoop van de kaarten voor alle eve nementen begint op donderdag 20 februari. Verkoop van kaarten aan de zaal in Bos en Duin is meestal slechts in beperkte mate moge lijk, in sommige gevallen zelfs onmogelijk. Het is vanuit dat oogpunt niet onverstandig zich tij dens de voorverkoop van één of meer kaarten te verzekeren. De entreebewijzen voor de verschillende car navalsfeesten hebben het volgende prijskaart je: Kindercarnaval f 5,- Senioren-carnaval f 7,50 Jeugdcarnaval f 11,- Bal der Zotten f 11,- Knollenbal f 11,- De leden van carnavalsvereniging De Narre Knollen krijgen f 5,- reductie op de toegangs- kaarten voor de zaterdag-, zondag- en maan dagavond. Dit geldt alleen tijdens de voorver koop bij de familie Beijer. Aan de deur van de Knollenburcht moet de normale prijs worden betaald. Kees Reddering staat ook op zondagavond paraat met zijn discotheek. Hij zal het Knol lenbal opluisteren in zijn bekende creatie Kees van Amersfoort. De carnavalsman heeft een eigen plaats tijdens de carnavalsfeesten, naast de Eemlander Blaaskapel en de 'n Beetje Band. Het Knollenbal is meestal het drukst bezochte onderdeel van het uitgebreide karnavalspro- gramma in de Knollenburcht. Vooral hier geldt dat een toegangskaart (één tientje) het beste in de voorverkoop (zie artikel kaartverkoop) kan worden aangeschaft, omdat het niet zeker is dat op de avond zelf nog entreebewijzen voorradig zijn. Het zal er tijdens het Knollenbal weer als vanouds knotsgek aan toe gaan. De feestgrage KnoIIendammers zullen zich weer in de meest vreemde vermommingen hullen en het is dan ook de vraag of men sommige bekenden wel di rect zal herkennen. Het Knollenbal wordt om 02.00 uur afgeblazen. Bos en Duin is de Knollenburcht van De Narre Knollen. Alle binnenactiviteiten van de carnaval vierders vinden hier plaats. De Raad van Elf zorgt er weer voor dat de garderobe in de Knollenburcht zorg vuldig wordt bewaakt. De voor de fees ten overtollige kleding kan worden af gegeven in de garderobe. Diefstal en misverstanden (iedereen neemt wel eens een jas mee, die zoveel op de 'zijne' lijkt) kunnen hiermee worden voorkomen. De garderobe wordt tijdens alle evenementen in Bos en Duin aan de Bosstraat bewaakt door raadsleden. Zij geven de in bewaring gegeven kleding echter alleen terug bij vertoning van het bijbehorende re^uutje. Dit bonnetje dient dan ook goed te worden bewaard. Deze regeling is niet meer van toepassing als men met zekerheid kan vaststellen dat het de rechtmatige eigenaar betreft. Sinds mensenheugenis blazen de leden van PVO tijdens de diverse activiteiten van De Nar re Knollen leven in de brouwerij. De ene na de andere carnavalskraker schalt uit de instru menten wanneer Joop Overstegen dirigeert. Geen enkel genre levert problemen op voor de Eemlander Blaaskapel, die in Soest en omstre ken bekendheid geniet. Een Tiroler hit of een jazz-compositie, niets is te veel gevraagd voor de Soester musici. Alles blazen ze, behalve de aftocht. En dat is maargoed ookwant het car naval in Soest zou dan echt aan feestvreugde in boeten.

Soester Courant | 1992 | | pagina 35