AEGEN bak ER Het bestuur van de Narre Knollen larnaval in Soest: Narre Knollen zorgen ervoor :drijf CERIJ - EN efoon 1 23 87 larie-Claire, hofkapper van Prins Berend ij stempels, den ons oud i versleten. mÉSJÜ JMH«IÜHH PAGINA 14 jlENSDAG 19 FEBRUARI 1992 KNOLLENKRANT PAGINA 15 I AAT 240 •EST- 5 - 1 57 22 Wie een feestje heeft zorgt ervoor dat hij - en natuurlijk vooral zij - er bij die gelegenheid goed uitziet. Je trekt een mooi pak of een prachtige jurk aan, je poetst je schoenen en Kijkt eens wat vaker in de spiegel om te zien of het geheel er op z'n minst een beetje mee dóór- Kan, en liefst meer dan dat. Daar hoort natuur lik ook een goed verzorgd kapsel bij. Wat dat betreft zitten prins Berend I en zijn ge- g g°ed, want de "haarverzorging" is dit jaar 'p, handen van niemand minder dan Marie- Llaire Steusel van de bekende kapsalon (die haar naam draagt) aan de Dillenburglaan. Ma- r [le ^a^e zorgt ervoor dat de fine-fleur van de Narre Knollen er - "qua kapsel", zogezegd - piekfijn uitziet. De dames van de Raad van Elf en het bestuur zijn maandagmorgen bijvoor beeld al vroeg present in haar salon om heur haar te laten wassen, föhnen en in de gewenste coupe te brengen. Marie-Claire lost daarmee een oude belofte in. Al voordat ze vorig jaar met haar kapsalon startte had ze de Narre Knollen toegezegd dat ze hen allemaal zou kappen. "En dat ga ik nu dus ook écht doen," aldus de jonge onder neemster. Marie-Claire en de Narre Knollen onderhouden trouwens ook afgezien van de coiffures uitstekende betrekkingen, want al sinds een jaar of vier is zij het die de Dansmarie kes traint en begeleidt. DE NARRE KNOLLEN Rob Joustra Bestuurslid Minister van Geluidszaken) Robs tweedejaar bij de Carnavalsvereniging en in het tweede jaar is hij opgenomen in het be stuur. Heeft al vele jaren als actief raadslid er varing opgedaan bij een zustervereniging. Is bij Radio Soest niet meer weg te denken met onder andere zijn wervelende sportreportages op de zaterdagmiddag. Zorgt ervoor dat het carnaval tot over de pro vinciegrenzen te horen zal zijn dank zij zijn vrij willigerswerk bij Radio Soest. ar Amersfoort. Presidentsknol Ging vorig jaar met een sprong "in het diepe" als president van de Carnavalsvereniging. Bleek al spoedig de juiste man op de juiste plek. Heeft tot over de provinciegrenzen het carna val op poten helpen zetten. Werd door het be stuur van De Narre Knollen uit Gendringen ge haald, waar hij Prins Carnaval was HOEWEL HIJ AL JAREN IN KNOLLENDAM WOONT. Als De Narre Knollen in 1996 al tweeentwintig jaaar zullen bestaan, legt hij de eerste steen voor de Carnavalsacademie Knol lendam. Sjaak de Vries Bestuurslid (Minister van Verlichting) Heeft vele jaren ervaring binnen de Carnavals vereniging. Zorgt voor de contracten met di verse artiesten en bands die in het seizoen hun opwachting maken in de Knollenburcht. Sjaak is tevens de 'motor' van het Bejaardencarnaval. En heeft zich afgelopen jaar met z'n 'Dorus'- act enorm geliefd gemaakt tijdens het Bejaar dencarnaval. drie dagen lang, met als afsluiting dinsdag avond de traditionele kroegentocht. De theorieën over het ontstaan van carnaval zijn talrijk. De letterlijke betekenis van carna val is het Latijnse 'carne vale', ofwel het oprui men van het vlees. In ieder geval is het zo dat carnavaleske feesten al 2600 jaar voor Christus in Mesopotamië werden gevierd en dat in de hele geschiedenis verhalen zijn terug te vinden over wat wij nu Carnaval noemen. De Narre Knollen hopen dan ook dat zodra de sleuteloverhandiging van de burgemeester aan Prins Berend de Eerste heeft plaatsgevonden, en de optocht kan beginnen, de Soester bevol king zich massaal in het carnavalsfeest zal stor ten, en wij de vele Knollendammers mogen be groeten in de Knollenburcht aan de Bosstraat. Alaal Gert van de Broek Secretaris (Minister van Schrijvende Zaken) Voor Gert is dit Carnavalsseizoen één met een gouden randje, aangezien hij dit jaar elf jaar ac tief lid is van de Carnavalsvereniging. Is ook :zeer actief als organisator van het Kinder- en Bejaardencarnaval. Zorgt dat tijdens vergade ringen alles zorgvuldig doorgenomen wordt en Ibesluit met een vrolijke kwinkslag zodat de ver gadering nimmer saai is. II weken is de Carnavalsvereniging achter de Ihermen bezig met de voorbereiding van de ptocht, het Kindercarnaval, Seniorencarnaval pzovoort. lot de laatste week voor carnaval worden ver lagingen bezocht en feesten georganiseerd, pais het Kleintje Carnaval. Ook bij Radio loest worden regelmatig carnavalsschlagers [edraaid. Men komt dus al aardig in de sfeer. Ie laatste weken stijgt de stemming. De vereni- l treft de laatste voorbereidingen met het [ersieren van Bos en Duin, de toekomstige Jiollenburcht, en het maken van de gardero- bp vrijdag worden de basisscholen bezocht en Jaterdag is de echte start met om 13.00 uur de Iptocht. p Zaterdagsavonds barst het Carnaval dan los, Wil Meijer Penningmeester (Minister van Financiën) Wil is binnen de vereniging een oude 'rot' in het vak. Doet soms of zij er een genoegen in heeft om de vinger op de knip te houden. Is met deze opstelling echter van onschatbare waarde voor een vereniging als De Narre Knollen. Wordt door haar mede-bestuursleden alom gewaar deerd. Is van het hele Soester gebeuren uitstekend op de hoogte.

Soester Courant | 1992 | | pagina 46