;e i m Prins Berends hofauto: Alfa Spider van Alblas DIJK Jeugdafdeling latwerk Ere-leden van De Narre Knollen 20 merken dag rijden. in hebt, ikbaar. regels, SOEST Myrthe Karin Miranda Tineke Prins Berend de Eerste de twaalfde prins van De Narre Knollen Jan Beijer Frans Bosman Hans van Breukelen Wim Butzelaar Toon Butzelaar Wim Schut Henk Steusel Jeroen Vis André Tolboom Patrick van de Pas ,155 - 13227 PAGINA 20 WOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 KNOLLENKRANT PAGINA 21 j LITEITEN- t 36 1 77 56 Teus Ver woerd Freek Bralts Olaf Kroon De snelste prins van Nederland? Wie weet... want het mag dan zo zijn dat ministers en perso nen van vorstelijke komaf nogal eens worden betrapt als snelheidsduivels, ook prins Berend I mag wel oppassen. Voor zijn transport staat hem tijdens de Karnavalsdagen een supersnelle en sportieve Alfa Romeo Spider ter beschik king, waarmee hij en zijn adjudant van de ene naar de andere feestlokatie kunnen flitsen. Elk jaar staat een Soester autodealer een van zijn auto's voor gebruik af aan de prins, en dit jaar werd Auto Alblas aan de Van Weedestraat als hofleverancier aangewezen. In aanwezigheid van de Dansmariekes nam prins Berend de sleutels graag in ontvangst uit handen van de heer Alblas. te Pas Kees van Amersfoort Kees van Amersfoort, die wij ook kennen als Kees Reddering, zal zich tijdens de carnavals dagen zeker laten gelden met zijn Disco Show. Kees is binnen de carnavalsvereniging een goe de bekende, daar hij enige jaren als üd van de Raad van Elf heeft meegedraaid. Meedraaienis zijn grote hobby, vandaar zijn slogan 'Voort Voort Voort met Kees van Amersfoort'. Ceremoniemeester Gerrit van Delden Dat oud-Prins Gerrit over carnavalsbloed be schikt, zal een ieder duidelijk zijn. Gerrit was van plan om het wat rustiger aan te gaan doen met zijn activiteiten binnen de carnavalsvereni ging, maar niets is minder waar. Gerrit heeft zich dit jaar ontpopt als ceremo niemeester van allure. Zijn woordenwaterval was te bewonderen tijdens het Kleintje Carna val. Tijdens het Bejaardencarnaval zal Gerrit zeker zijn zegje weten te doen. Carnaval is een plezier voor velen. Dus niet de een op pad en de ander thuis. Bij de carnavals feesten worden dan ook zeer nadrukkelijk de 'wederhelften' betrokken. Bij het bejaarden carnaval hebben de vrouwen gezamenlijk ook een eigen rol. Zij zorgen voor een meestal zeer indrukwekkende 'act'. Vaak een uitbundig zang- en dansnummer. Maar ook bij de verdere organisatie zijn zij van belang. Er is veel 'mens kracht' nodig voor de organisatie. In dit voor Zijne Hoogheid bijzondere jaar zal hij zondag 1 maart met zijn Adjudant Henk en de Dansmariekes bezoeken afleggen bij de jongste en de oudste inwoners van Soest. Prins Berend de Eerste heeft zijn sporen in het carnavalsgebeuren reeds verdiend. Voordat hij tot Prins benoemd werd was hij al een jaar adju dant, en heeft hij ruim 7 jaar bij de Raad van Elf gezeten. Ook heeft hij zich weten te onder scheiden in tal van commissies, zoals de act-, bejaarden- en wagenbouwcommissie. Prins Berend, Adjudant Henk en zijn gevolg hebben zich de laatste maanden in de regio uit stekend gepresenteerd. Zo was hij onder ande re bij het FEN-Festival in Eindhoven, het Jubi leumbal in Maarssen, de Feestneuzen in Utrecht, de Carnavalleien in Amersfoort, de Lappiedollers in Bilthoven, De Noorse Narren in Utrecht, de Weespermoppen uit Weesp, de Stadsprinsverkiezing in Amersfoort, de Slot- narren in Zeist en de traditionele feestavond in Eemeroord in Baarn. Met zijn motto: "We gaan d'r tegenaan", zal hij menig Knollendammer vanaf vrijdagavond 21.00 uur in Café Willem I aanzetten voor een geweldige polonaise.

Soester Courant | 1992 | | pagina 52