2bartk ^nm«»u,av0 20 jaar oud, 'g kan en Soesterbergse bevolking staat na jaren weer achter Oranje Comité vaxvHUOtO ISOESTERBERG I Yerzoeken om kwijtschelding nemen toe uifen 350.000,- oor oudere ;n Fysiotherapie nieuw aspect Fysio Fitness Promotions P. van Buuren V Oranje Comité rekent niet meer op geld van jaarmarkt PA??[j^r-pWOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 11 mnummers 19190 16324 19289 23681 19004 18770 l 27997 Bijna 10.000 aanvragen bij zuiveringsheffing jedoe het restaurant vernieuwend vertrouwd, straks verrassend verbouwd. 'od I'ZW1'gerK'e Soesters'weer Echtpaar neemt zaak Van Weedestraat over Accountantskantoor J.H. Braber RA fatuur offeren voor drinkwater? ANB O-praatmiddag in Honsbergen Geld uit modezaak aan Winkelmanstraat Vergunning van afvalinrichting Tammer geschorst Tl^i C.r%H/in/r uw juwelier vakman UO &prOIig in de regio 'l'Europe a table' Deense specialiteiten deze maand bij restaurant 'De Korte Duinen' De Lopers van de week Koninginnedag moet weer een groot feest worden 'DE SP1TSHEUVEL' Auto vernield Geen militaire wacht op 4 mei in Soesterberg Klaverj asmarathon in De Drie Eiken De provincie Utrecht heeft bijna 9300 verzoeken om kwijtschelding van de zuiveringsheffing over 1991 ontvan gen. En dat aantal zal waarschijnlijk nog verder oplopen tot boven de 10.000. Dat is bijna drie keer zoveel als in 1989. Het aantal ingewilligde verforen 's meer dan verdubbeld. /iet bedrag dat werd kwijtgeschol- Ss flink gestegen. Zo werd in 1989 000 gulden aan opgelegde heffin- kwijtgescholden, terwijl in 1989 to- Ibedrag voor de kwijtschelding in 1 minstens 350.000 gulden be- lagt. Zowel het aantal verzoeken als jt bedrag dat ermee gemoeid is, blijft echter achter bij de nieuwe regeling. De )en vanaf f 363.400 - provincie raamde het aantal verzoeken toen op 20.000. Provinciale Staten stel den destijds maximaal twee miljoen be- Jschikbaar voor kwijtschelding. Dat staat in een notitie, waarin de nieu- wepwijtscheldingsregeling voor dezui- (^'e|nveifcgsheffing van de provincie Utrecht idaal) problemen van andere tussentijds wordt geëvalueerd. De noti- ïnten gedeeltelijk op. tie[staat op de agenda van de Staten- bijdrage dus voor de proble- commissie Water van Donderdag 20 fe- an de 4000 ingeschreven wo- bruari aanstaande. Met de opbrengst rekenden. Vooral beginnen-vancle zuiveringsheffing betaalt de pro- igeren en ouderen die iets be- v*ncie Utrecht de kosten voor het ars zoeken, zowel huur al schoonmaken van afvalwater en andere l!) -^itregelen om de waterkwaliteit te peteren. naf 1 januari 1991 kent de provincie zullen tot na 1995 moeten en, want dan beginnen de er vroede vaderen pas met een Tot dan gelden slechts gulden- s op de netvliezen van onze urders. gens gaat de visie van veel sterende inwoners niet veel r dan hun voortuin. In hun ving mag niets gebeuren en het karrespoor voor hun huis met gemeenschapsgeld van ers voorzien, dan is die weg al- Dor hen bestemd. Ander ver- s niet of in zeer beperkte mate staan. nze raadsleden een beperkte hebben, dan komt dat omdat nwoners ook zo beperkt zijn. volgend jaar beginnen we aan de voorbereiding van de ^zingen voor de gemeenteraad 994 en dan komen al die ande- Utrecht een nieuwe kwijtscheldingsre geling. Die nieuwe regeling moet meer mensen met een inkomen lager of gelijk aan het bijstandsniveau de kans geven om voor kwijtschelding in aanmerking te komen. In die regeling staat het be grip betalingscapaciteit centraal. Die betalingscapaciteit wordt als volgt bere kend. Netto Van het totale inkomen - inclusief vakantiegeld en eventuele huursubsidie - worden eerst de huur (tot een bepaald maximum), de ziekenfondspremie en eventueel betaalde alimentatie afge trokken. Het resterende bedrag is het netto besteedbare inkomen. Daarvan wordt het normbedrag voor de kosten van het bestaan afgetrokken. Wat dan nog overblijft, heet de 'betalingscapaci teit'. De provincie scheldt de zuive ringsheffing volledig kwijt als er geen betalingscapaciteit (en geen vermogen) aanwezig is. Als er wel betalingscapaci teit aanwezig is, dan eist de provincie die volledig op. De rest van de heffing wordt dan kwijtgescholden. Vorig jaar werden bijna 1950 van de 9300 verzoeken geheel ingewilligd. Van zo'n 325 aanvragers werd de zui veringsheffing gedeeltelijk kwijtge scholden. Ruim 75 procent van de ver zoeken werd afgewezen, omdat er wel Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest - Telefoon 02155 - 1 38 07 betering beeldvorming ouderenbonden en alleen den samenwerken. Daar komt inkort nog een vertegenwoor- ïr van etnische groepen bij. cona geeft de subsidie aan het >rm voor drie projecten: iale netwerken; ïldvorming oudere vrouwen; )rbereiding van een Europese •*e vrouwen-manifestatie in i het Jaar van de Ouderen. Leo en Monique van der Horst zijn sinds anderhalve maand de nieuwe eigenaars van wat voorheen Vin cent Fitness Promotions heette. De zaak aan de Van Weedestraat is inmiddels omgedoopt in Fysio Fitness Promotions. De nieuwe naam laat niets aan onduidelijk heid bestaan. Het echtpaar Van der Horst heeft fysiotherapie toe gevoegd aan het centrum voor fit ness. Beiden hebben vijf jaar als fysiothera peut in de Verenigde Staten gewerkt. Ze wilden terug naar hun geboorteland en zochten tussen Friesland en Limburg en Zuid-Holland en Gelderland naar een geschikte locatie voor een praktijk. De keuze viel op Fitness Promotions in Soest. "Omdat het altijd een wens droom van ons is geweest om fysiothe rapie te combineren met sport', aldus Monique. Nieuw in de zaak aan de Van Weede straat (achter de Guco) is onder meer de fitness-test. Hierin worden de klach ten en kwaliteiten van de leden getest, idat voor ieder individu een aangepast jrogramma kan worden opgesteld, iok sportmassage behoort tot de mo gelijkheden in Fysio Fitness Promo tions. Daarnaast richten Monique en Leo zich op verschillende doelgroepen. In maart start een cursus 'Back in shape' voor mensen met rugklachten. En in het voorjaar beginnen ze met moeder-fit ness. Vrouwen kunnen middels die cur sus, na hun zwangerschap, snel hun conditie terugkrijgen. Bewegen met knieklachten is een cursus die eveneens in het voorjaar gestalte krijgt. "De reacties van de leden zijn goed. Het voordeel is dat we nu meteen massage kunnen inbouwen als iemand klachten heeft. Of we kunnen ze doorverwijzen naar de huisarts." Elke maandag-, woensdag- en vrijdag ochtend zorgt het echtpaar voor baby- en kinderopvang. Nieuw zijn ook de voordelige lidmaatschappen, zoals het gezinslidmaatschap, de dalurenkaart en de 'all-in'-kaart. De openingstijden van Fysio Fitness Promotions zijn: maandag, woensdag en vrijdag 9.30-11.30 en 14.00-22.00 uur; dinsdag en donderdag 14.00-22.00 uur; zaterdag 9.30-12.00 uur; zondag 11.00-13.00 uur. Voor informatie kan ook worden ge beld: tel. 23106. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 ;en. Voor het ministerie ziet zij il een signalerende en stimule- taak. Voor vernieuwende ex- lenten stelt WVC samen met enten en provincies geld be daar, het bemiddelt en past re- an of geeft er ontheffing van. -rantwoordelijkheid voor de 'ring blijft bij instellingen en ïnten of provincies; daar wil nisterie niet in treden. Bij suc- lle experimenten verspreidt inisterie de resultaten, zodat )veral het wiel uitgevonden te worden. Bij de demonstra jecten is die verspreiding nu 3 orde. u!™-. ^houden symposium WVC een aantal publikaties Je reeks "Onderzoek innova- Jerenzorg". Een meer popu- imenvatting van de projecten een onder de titel "Goed ;eld doet volgen". •chure "Goed voorbeeld doet kan schriftelijk aange- worden bij: Afdeling Pu- oorlichting WVC, Postbus 2280 HK Rijswijk. koffiedrinken met de boswachter' Zondag 23 februari aanstaande, om 11.00 uur, is er weer 'Koffiedrinken met de boswachter' op Kasteel Groe- neveld. Er wordt gepraat over het win nen van drinkwater in natuurgebie- Nederland heeft het beste drinkwater van de wereld en nog heel betaalbaar Voor ons, gebruikers. Maar wie het ge lag betaalt, heeft geen stem. De natuur |an niet protesteren. De planten en bo- ïen die in nood dreigen te komen, kun- m geen actie voor meer water voeren, loe gaat het met de bomen in Baam? ïoeveel planten verdwenen er in de af- elopen jaren en hoeveel gaan er ver wijnen als we zo doorgaan? Is het ei- enlijk erg als er planten verdwijnen, Dorten uitsterven? >p deze en vele andere vragen kan men (ntwoord krijgen van de heer Martijn, irecteur van de drinkwaterbedrijven, in de heer Salman, directeur van de jtichting Duinbehoud. Boswachter mdré Wiersma legt uit hoe het met het tater in het gebied rondom Baarn ge teld is en wat de gevolgen kunnen zijn Is er nog meer water aan het gebied [ordt onttrokken. >e drinkwaterbedrijven zien zich teeds meer genoodzaakt over te stap an op de winning van water daar waar jet nog schoon is, namelijk onder na- nurgebieden. De kwaliteit van het wa ter elders holt zo achteruit dat het on- srantwoord is dat voor drinkwater te ebruiken. [Nee", zegt de Stichting Duinbehoud, eigenaar van duingebieden in i\euer- land, waar water voor dat doel wordt gewonnen: "De gevolgen van deze vorm van drinkwater zijn zo groot dat de kwaliteit van natuurgebieden, zoals de duinen, op het spel staat." Óm te voorkomen dat natuurgebieden als ge volg van de waterwinning verdrogen, moet water van andere plaatsen worden ingelaten. Dat water is dikwijls ver vuild. "Nog minder natuur in Nederland!" roepen de tegenstanders van 'natuur- waterwinning'. "Ja, maar schoon drinkwater is van le vensbelang", werpen de voorstanders tegen. Wat kiezen we? Zo op het eerste gezicht zijn er drie mogelijkheden: schoon drinkwater, verdroogde of vervuilde natuurgebieden. Een 'milieu-dilemma'. Komen we er ooit uit? Oordeel zelf. Luister naar bei de partijen en probeer tot een keuze te komen. "Natuur opofferen voor schoon drink water?" is de vijfde in de reeks 'Koffie drinken met de boswachter'. De redac tie van dit programma is in handen van Kasteel Groeneveld en VARA's Vroe ge Vogels. Het is de bedoeling dat het publiek meedenkt en meepraat. Daar om zullen de inleidingen kort zijn, zodat er tijd genoeg is om met elkaar van ge dachten te wisselen. De bijeenkomst begint om 11.00 uur, met een kopje koffie. Toegang inclusief koffie/thee drie gulden per persoon. voldoende betalingscapaciteit beschik baar is. Ruim de helft van de afgewezen verzoeken, kwam wel in aanmerking voor gespreide betaling in aanmerking. Uit de praktijk blijkt dat er twee catego rieën mensen met succes een beroep doen op de nieuwe regeling, namelijk studenten (veertig procent) en mensen met een bijstandsuitkering en een hoge huur (zestig procent). Bij de oude rege ling kwamen naast studenten (negentig procent) ook personen met een bij standsuitkering en bijzondere ziekte kosten (tien procent) voor kwijtschel ding in aanmerking. De huidige rege ling gaat ervan uit dat deze groep via an dere regelingen voor een tegemoetko ming van de kosten in aanmerking komt. GS stellen aan de Statencommis sie voor om de regeling in 1992 niet te wijzigen. Als de rijksregeling voor kwijtschelding wijzigt, zal de provincie haar regeling wel aanpassen. Over de huidige kwijtscheldingsproce dure bestaat een voorlichtingsfolder. Die kan men aanvragen door de bon bij de toelichting op de aanslag zuiverings heffing naar de provincie Utrecht terug te sturen. Afgelopen weken zijn er 350.00 van die aanslagen verstuurd. Ook ligt de folder op alle gemeentehui zen in de provincie Utrecht en op het provinciekantoor Rijnsweerd. In die plaatsen is tevens de vertaling van de toelichting in het Turks, Arabisch en Engels verkrijgbaar. Heffing De provincie verwacht dat de op brengst van de zuiveringsheffing dit jaar ruim 95 miljoen bedraagt. Een gezin dat uit twee of meer personen bestaat en afvalwater op de riolering of op opper vlaktewater loost, krijgt een aanslag voor f 237,60 opgelegd. Éénpersoons- huishoudens betalen f 79,20 in 1992. De afdeling Soest van de ANBO (Alg. Ned. Bond voor Ouderen) organiseert op zondag 23 februari weer een zon dag-praatmiddag, ditmaal in Honsber gen (Wiardi Beckmanstraat). Alle 50-plussers van Soest zijn welkom. De entree is vrij en de bezoekers krijgen twee consumptiebonnen gratis. In een gezellige sfeer kan er een kaartje wor den gelegd of een spelletje gedaan, of met vrienden en bekenden een babbel tje worden gemaakt. Het geheel wordt muzikaal omlijst door huispianist dhr. Wolf. Aanvang: 13.30 uur. 099 LET OP ONZE AANBIEDINGEN Brood- en banketbakkerij Winkelcentrum Smitshof Soest - Telefoon 1 18 30 Bij een inbraak in een kledingzaak aan de Generaal Winkelmanstraat is drie honderd gulden buitgemaakt. De dader verschafte zich toegang tot de winkel door het slot van de voordeur te force ren. De inbraak werd zaterdagmorgen bij de politie gemeld. De afvalstoffeninrichting van Tammer aan de Amersfoortsestraat in Soester- berg draait momenteel illegaal. De provincie heeft, op verzoek van om wonenden, de vergunning ingetrok ken. Tammer had tot 1 juli 1991 een vergun ning voor de exploitatie van de inrich ting. Nadat die vergunning was verlo pen, heeft de provincie die vergunning met één jaar verlengd. Daarop vroegen buurtbewoners een schorsing aan van dat besluit. Het verzoek van de bewoners werd ge honoreerd door de afdeling Geschillen van Bestuur. Tammer beschikt nu niet meer over een vergunning, maar het provinciaal bestuur heeft nog niet be sloten of de inrichting al dan niet moet worden gesloten. Uitgebreide collectie gouden en zilveren sieraden Edelsteensieraden en briljant Tevens reparaties Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Tel. 02155-13042 Twaalf landen in twaalf maanden - dat is de gedachte achter de campagne l'Europe a table, waarbij ook het Soes- ter restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat zich heeft aangesloten. In 1992 doen ruim 200 Nederlandse res taurants eraan mee, van Bolsward tot Biervliet en van Amsterdam tot Maas tricht. sSis-.N^ "Dét mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week is het: Ronnie Bikker Mare Schlebaum Alle chef-koks besteden op hun eigen manier aandacht aan het land-van-de- maand. In januari was dat Frankrijk, in december is het Engeland en in mei is de Nederlandse keuken aan de beurt. De koks hebben daarbij houvast aan een vier-gangenmenu, dat ontleend is aan de nationale keuken van elk van de twaalf EG-landen. Het gaat daarbij om representatieve menu's, gecontroleerd en gefiatteerd door chef-koks van naam uit die landen. Zelfs landen die in Ne derlandse ogen nauwelijks of geen culi naire reputatie hebben, komen daarbij zeer verrassend voor de dag. l'Europe a table biedt een unieke moge lijkheid om kennis te maken met de cu linaire cultuur van Europa. In de maand februari worden bij de Korte Duinen specialiteiten uit de vrijwel on bekende Deense keuken gepresen teerd. De meeste mensen kennen welis waar het "smorrebrod", maar daar blijft het zo'n beetje bij. Toch weten de De nen wel degelijk wat genieten is: ze gaan er uitgebreid voor zitten en dat wordt tien-tegen-één een vrolijke bedoeling. Er wordt lekker veel gegeten en ge dronken: bier tijdens en akvavit voor of na de maaltijd. Vers en natuurlijk Denemarken heeft op landbouwgebied heel wat te bieden en wordt omringd door rijke visgronden. "Vers" is een van de sleutelwoorden in de Deense keu ken, gevolgd door "natuurlijk" als het om de bereiding gaat. Een van de popu lairste Deense gerechten is varkens vlees met rode kool of met appeltjes en pruimen. In het l'Europe a table-menu is zelfs een combinatie van deze gerech ten gemaakt, met een varkensribstuk zonder been. Het menu (f 42,50) ziet er verder als volgt uit: roggebrood met roastbeef; gerookte zalm met spinazie-farce; var kensribstuk met rode kool en aardap peltjes; Deense kaasmousse. Daarbij wordt natuurlijk de orginele ijskoude Aalberg Jubilaum Akvavit geschon ken, dat volgens de Scandinavische tra ditie in één teug wordt geledigd. Het Deense menu is verkrijgbaar bij De Korte Duinen, Birkstraat 108, tel. 13720 in Soest. Soesterberg wil dit jaar weer op grootse wijze koninginnedag vieren. Het Oranje Comité heeft nieuwe leden en nu al is bekend dat het programma een grote verscheidenheid aan activiteiten zal bieden. De steun vanuit de bevolking en het bedrijfsleven aan het comité is sinds jaren hersteld. Een periode van problemen lijkt achter de rug. Het dorp zal weer uitlopen op 30 april. Joke de Klerk en Anneke Pleij blikken vooruit op de feestdag die voor de Soesterbergers al op 29 april zal beginnen. Het Oranje Comité Soesterberg leeft weer onder de bevolking. Gedurende een aantal jaren moesten de vorige le den roeien met de weinige riemen die ze hadden. Om uiteenlopende redenen kwam er geen medewerking. Toen het tot twee personen gereduceerde comité een laatste oproep deed, bleven reacties uit. De vorige leden stapten op, maar dat was voor een aantal Soesterbergers aanleiding om alsnog in het Oranje Co mité te stappen. Het bestuur wordt nu gevormd door voorzitter John Marij- nen, vice-voorzitter Emmy Viersen, se cretaris Norma Sluijter, penningmees ter Anneke Pleij en Joke de Klerk (pr). Meer dan twintig dorpsgenoten hebben zich inmiddels bereid verklaard voor en tijdens koninginnedag de armen uit de mouwen te steken en ook vanuit het be drijfsleven is op brede schaal steun toe gezegd. "Ook de gemeente heeft be loofd op alle manieren te zullen helpen, maar we weten alleen nog niet hoe dat financieel zal worden vertaald", zegt penningmeester Anneke Pleij. "Soes terberg vindt het leuk dat dit is gebeurd. Het was nodig", vertelt Joke de Klerk. Programma Het programma kent dit jaar een reeks nieuwe onderdelen. In Soesterberg zal het feest reeds op 29 april losbarsten. Om 18.00 uur zal de oude melkboer Herman Vos het startschot lossen voor de eerste van drie lopen. De winnaars mogen met de zweefvliegclub Op de basis Soesterberg een tocht boven Soest of Soesterberg maken. Zodra de duis ternis invalt, wordt de lampionnenop- tocht voor kinderen gehouden. De volgende ochtend verwacht het Oranje Comité ongeveer vijfhonderd kinderen tijdens de aubade van burge meester Hans de Widt. De aubade zal worden voorafgegaan door een muzi kale rondgang door het dorp en gevolgd door een ballonnenwedstrijd. Koninginnedag in Soesterberg zal ver der worden gevierd met een zeskamp, een paalzitwedstrijd, een zwarte markt voor scholieren, koffiedrinken, klaver- Vier van de vijf leden van het Oranje Comité Soesterberg nemen poolshoogte op het Dorpsplein, waar alle activiteiten in het kader van koninginnedag worden gehouden. jassen en bridgen. Voor het avondpro gramma is het comité nog in onderhan deling. De bedoeling is dat een verras send slot het spektakel van de dag moet worden. Alle activiteiten, met uitzon dering van de jaarmarkt, worden op het Dorpsplein gehouden of in het belen dende De Drie Eiken."Er zal een vi deofilm worden gemaakt, die later wordt afgedraaid voor de bevolking. Het gaat ontzettend goed. We krijgen veel reacties. Het loopt storm. Veel mensen willen een handje helpen. Dank zij de medewerkers uit alle lagen van de bevolking en de medewerking van or ganisaties en bedrijven wordt koningin nedag weer een groot feest in Soester berg", aldus De Klerk. Het programmaboekje, dat in eigen be heer wordt gemaakt, zal eind maart of begin april huis-aan-huis worden ver spreid. De jaarmarkt in Soesterberg zal dit jaar opnieuw worden gehouden. De organisatie is enkele jaren ge leden overgenomen door de Soes terbergse Ondernemers Vereni ging (SOV) naar aanleiding van de problemen binnen het Oranje Co mité. Destijds heeft het gemeentebestuur met de SOV afgesproken dat een deel van de winst zou worden afgedragen aan het Oranje Comité. Het huidige comité rekent echter niet op geld van de SOV. "Ons is al meegedeeld dat er niets over blijft." Wethouder Jan Menne zegt binnenkort inzicht te krijgen in de financiële stuk ken van de jaarmarkt. "Ik weet niet of er winst wordt gemaakt. De organisatie wil ook attractieve activiteiten houden, die alleen maar geld kosten. Ik ver wacht binnen een week de stukken te zien." Volgens Menne is nooit afgesproken welk winstpercentage het Oranje Co mité van de SOV zou krijgen. "Dat moeten we nog bespreken, als er winst wordt gemaakt." De woordvoerder van de SOV was niet bereikbaar voor commentaar. Leden van het Oranje Comité hebben laten weten dat zij het liefst de jaarmarkt weer onder hun hoede nemen. Ze vin den het evenwel niet juist als het comité geen geld krijgt uit de opbrengsten van de jaarmarkt. De jaarmarkt wordt jaarlijks bezocht door veertig- tot vijftigduizend mensen. In 1991 werd de jaarmarkt afgelast in verband met de Golf-oorlog. De ongekende klasse van Barbecue- Restaurant Weer of geen weer, tóch barbecuen in ons nieuwe barbecue-restaurant. Wij zijn geopend: Maandag t/m vrijdag 07.30-23.00 uur. Zondag vanaf 16.00 uur. Zaterdag vanaf 17.00 uur. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (Nabij Stichtse rotonde) Tel. 033-615631 Een 31-jarige Soesterberg deed vorige week bij de politie aangifte wegens ver nieling. Een onbekende dader had de carterpan van zijn wagen lek geslagen en bovendien het draadje van de oliedruk sensor doorgeknipt. De politie heeft de zaak in onderzoek genomen. Tijdens de herdenking van de slachtoffers van de Tweede We reldoorlog zal in Soesterberg geen militaire wacht worden gehouden. Dat hebben het Oranje Comité en het herdenkingscomité 4-5 mei be sloten. Volgens een woordvoerster van het Oranje Comité wekken de militaire uniformen bij veel mensen nog steeds emoties op. In plaats van de militairen zullen kinderen uit Soes terberg de wacht houden. Zij zullen op 4 mei fakkels dragen. Het herdenkingsmonument in Soesterberg is dit jaar geadopteerd door de rooms-katholieke basis school St. Carolus. De leerlingen zijn verantwoordelijk voor het schoonhouden van het monument en de omgeving. Op school wordt een project ge houden over oorlog en andere ac tuele zaken. In De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg wordt 4 april een klaverj as- marathon gehouden. Die wordt geor ganiseerd door klaverjasvereniging De Drie Boompjes. Er wordt volgens het Rotterdamse sys teem gespeeld. De eerste kaarten wor den om 14.00 uur geschud. Om 22.00 uur wordt de klaveijasmarathon beëin digd. De beheerscommissie van dien stencentrum De Drie Eiken en de Soes terbergse afdelingen van de ANBO en de PCOB stellen prijzen beschikbaar. Inschrijven kan bij Anneke Pleij, tel. 03463-51612. Er kunnen maximaal 64 deelnemers worden ingeschreven. M I SïïfiS fluoioPerm is nieu« uw Ogen W\\ven er Vod moVen. konloktlenzen eens o u(VlWiwend odvie

Soester Courant | 1992 | | pagina 9