Ë252#, «Jted Sts Video over sportblessures Sportuitslagen Jeugdnieuws Het was weer bingo bij de KB O Indrukwekkende herdenkingsdienst voor missionaris Piet Majoor Duinkikkers verslaan de Haaien BEZORGERS WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT vraagt uw aandacht voor: Openbare Bekendmaking: Besluitvorming wijk Soestdijk Verleende bouwvergunning Bouwzaken Winkels niet open op 2e Pinksterdag,wél op 2e Paasdag Commissievergaderingen Hinderwetaanvragen Ontwerp-Hinderwet- vergunningen Hinderwetvergunning Jonge EHBO-ers goed op dreef Auto leeggeroofd Inbraken Beetzlaan 22e Rommelmarkt Welzijnswerk op zaterdag 25 april Sportprogramma -g^IVOENSDAGa iasketballen Gevraagd Soester Courant Rectit'ii tennist Soestdi Wint< nadei lel. 93411 Raadhuisplein 1, Burgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met het bepaal de in artikel 26 van het Besluit Admini stratieve Bepalingen inzake het Weg verkeer (BABW) bekend, dat zij beslo ten hebben: I. in te trekken onze besluiten van 3 juli om: A. door middel van plaatsing van bord 20 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW) het gedeelte van de Waldeck Pyrmontlaan ter hoog te van huisnummer 54 over een lengte van 1,50 meter gesloten te verklaren voor motorvoertuigen; B. door middel van plaatsing van het bord 20 van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens (RW) het ge deelte van de Verlengde Talmalaan ter hoogte van de westelijke aansluiting met de Soesterengweg over een lengte van 1,50 meter gesloten te verklaren voor motorvoertuigen met uitzonde ring van vracht- en agrarisch verkeer met een vrije hoogte van veertien centi meter tussen de wielen, dat een bestem ming heeft op de Verlengde Talmalaan. II. A. door middel van plaatsing van bord C12 van het RW 1990 het ge deelte van de Waldeck Pyrmontlaan op circa 52 meter ten noorden van de aan sluiting van de Schrikslaan over een lengte van zes meter gesloten te verkla ren voor motorvoertuigen met uitzon dering van vergunninghouders; B. door middel van plaatsing van bord C12 van het RW 1990 het gedeelte van de Verlengde Talmalaan ter hoogte van de westelijke aansluiting met de Soesterengweg over een lengte van 1,50 meter gesloten te verklaren voor motorvoertuigen met uitzondering van vracht- en agrarisch verkeer met een vrije hoogte van 14 centimeter en een vrije breedte van 130 centimeter tussen de wielen, dat een bestemming heeft op de Verlengde Talmalaan. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen dertig dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 E 's-Gravenhage. Naar verwachting zal men in april met de werkzaamheden gaan beginnen. het bouwen van elf woningen met ga rages, Heetakker 2-22. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen een termijn van dertig dagen, te rekenen vanaf 27 februari aanstaande, bij het College van Burgmeester en Wethouders een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een garage met hob byruimte, Waldeck Pyrmontlaan 35 (artikel 18a van de Wet op de Ruimte lijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 27 februari 1992, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. (Gewijzigde aanwijzing bijzondere dagen als bedoeld in artikel 9, eerste lid van de Winkelsluitingswet 1976) Op 12 februari 1992 maakten Burge meester en Wethouders van Soest be kend dat zij voor het jaar 1992 Konin ginnedag, Hemelsvaartdag, Tweede Pinksterdag en Tweede Kerstdag had den aangewezen als dagen, waarop de in de artikelen 2, eerste lid onder b en c, 7 en 8 van de Winkelsluitingswet 1976 vervatte verboden niet gelden. Het is echter gebleken dat door een communicatiestoornis abusievelijk Tweede Pinksterdag is aangewezen, terwijl dat Tweede Paasdag had moeten zijn. Burgemeester en Wethouders hebben daarom besloten de aanwijzing van de hiervoor bedoelde bijzondere dagen te herzien, in die zin dat Tweede Paasdag wordt aangewezen; de aanwij zing van Tweede Pinksterdag vervalt, hetgeen betekent dat voor die dag de bepalingen van de Winkelsluitingswet gelden en verkoop niet is toegestaan. De aanwijzing van deze 'bijzondere' dagen ziet er nu als volgt uit: 1. Tweede Paasdag, 20 april 1992; 2. Koninginnedag, 30 april 1992; 3. Hemelsvaartsdag, 28 mei 1992; 4. Tweede Kerstdag, 26 december 1992. Het vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden ver kocht dan wel te koop worden aange boden, op de onder 1tot en met 4. ge noemde dagen voor het publiek ge opend mogen zijn. Teven is de uitoefe ning van straathandel voor degenen, die daarvoor vergunning van het Colle ge hebben, op genoemde dagen toege staan. Donderdag 27 februari, 19.30 uur: Financiën en Ruimtelijke Ordening (gezamenlijk) Agenda: Bouwplan Van Weedestraat 221-225. Donderdag 27 februari, aansluitend: Financiën Agenda o.a.: rapportage gemeen schappelijke regelingen; sportaangele- genheden; vaststelling antwoordbrief van bewoners Smits weg 3 t/15 over klachten winkelcentrum Smitshof; voorstel sportvelden-beheerssysteem voorstel nieuwe procedure verordening Planschadevergoeding. Maandag 9 maart, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda o.a.: halfj aars verslag politie; heroverweging aspect 2 hoofdstuk 10 PREVAP; project Vervoersmanage ment. Dinsdag 10 maart, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening Agenda o.a.: brief van de heer Teeuw inzake gebruik Gen. Winkelmanstraat 29a; voorstel voorbereidingsbesluit Steenhoffstraat 26; planningskalender; rapportage gemeenschappelijke rege lingen en externe instellingen. Woensdag 11 maart, 19.30 uur: Welzijn en Financiën (gezamenlijk) Gos-project; vooi voorstel verkooop grond in plan Mercury aan bouwbedrijf Hoff- mann B. V. voor de bouw van patio-wo ningen. Woensdag 11 maart, aansluitend: Welzijn Agenda o.a.: reactie B en W op initia tiefvoorstel PvdA inzake doorstro mingsmogelijkheden eigenaar/bewo ners; benoeming lid com. ouderen; be groting 1992 St. Welzijnswerk Soest; verslag sociale recherche; voortgang sociale vernieuwing; terugmelding ge meenschappelijke regelingen. Donderdag 19 maart, 19.30 uur: Milieu Agenda o.a.bespreking plan-van-aan pak Parkeerbeleid; evaluatie niet-che- mische onkruidbestrijding; rapport in zake herinrichting afvalstoffendepot De Schans; antwoordbrief inzake ver keerssituatie Rademakerstraat; notitie over commissie Milieubeheer; stand planningskalender. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzit ter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreek tijd is beperkt tot vijf minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal worden behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk IN FOrmatiecentrum te bellen (tel. 93459). Bij de afdeling Milieubeheer van de Gemeente Soest, Raadhuisplein 1, ka mer 2.27, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: A. Drukkerij Neo-print, Beukenlaan 86 b, voor het uitbreiden/wijzigen van de drukkerij op het perceel Beukenlaan 86 b; B. Speciaal Drukkerij T.O.F., Postbus 3148,3760 DC Soest, voor het oprich ten van een afwerkingsbedrijf voor drukkerijen, stansen, rullen, perforeren op het perceel Industrieweg 15; C. MJ. Kleijne-Floor, Pijnenburglaan 3, voor het oprichten van een paarden fokkerij op het perceel Pijnenburglaan 3. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaar in te dienen. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage het ontwerp van de beschikkingen op de verzoeken van: A. Veromco Brandsma Glas B.V.,In dustrieweg 34, voor het oprichten van een bewerkingsplaats en opslag van floatglas op het perceel Industrieweg 34; B. Stichting De Paardekamp, Prins Bernhardlaan 46, voor het oprichten van een paardekamp (opvangtehuis) op het perceel Birkstraat 96. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikkingen kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvra ger en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 11 maart 1992. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij de afdeling Milieubeheer van de Gemeente Soest, Raadhuisplein 1, ka mer 2.27, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de beschikking op het verzoeken van: Metaalconstructiebedrijf Hilhorst en Zn. BV, Schoutenkampweg 42, voor het oprichten van een metaalcon structiebedrijf en spuitinrichting op het perceel Nieuwegracht, sectie G-9105. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door; a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet (tij dig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen, kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Op dinsdag 18 februari deden tien Jeugd-EHBO-ers uit Soest examen voor het diploma A, de cursus bestemd voor kinderen van elf tot dertien jaar. Deze enthousiaste jeugdleden slaagden allemaal: Johnny Biemans, Bart Knip- scheer, Mart van der Kuil, Philip van der Kuil, Mariëlle Nienhuis, Annemijn Oversier, Radboud Reijn, Frans Schalkwijk, Marlies van Stam en Kees Westeneng. Zij werden opgeleid door de jeugdin- structrice mevrouw J. Kok-van Daatse- laar. Het examen werd afgenomen door de kaderinstructrice, mevrouw E. van de Steeg-Holleman. Eveneens op dinsdag 18 februari werd in Eemnes de Rayon-Juniorenwed strijd gehouden. Hier werd deelgeno men door EHBO-leden van de afdelin gen Baarn, Eemnes, Soest en Zeist. De ploeg uit Soest, bestaande uit Natasja Valk, Frans Niewelink en Henk van Hemert, met als reserve Jaap Nieuwe- link, behaalde de tweede prijs. De lei- dersprijs ging naar de leider van het Soester team, Frans Nieuwelink. Een goede prestatie van deze jonge ploeg, die onder leiding stond van de kaderin structeur Rico van 't Land. Aan de Weegbreestraat is in het week einde een auto opengebroken en leeg geroofd. De eigenaar, een 29-jarige Soester, ontdekte dat behalve de radio cassetterecorder ook een zonnebril, een fototoestel, een paar zegelboekjes en wat snoepgoed verdwenen waren. Een 32-jarige bewoonster van de Beetzlaan meldde de politie vorige week dat een onbekende dader een in braakpoging in haar woning had onder nomen. Het raam aan de zijkant bleek te zijn bewerkt, maar de dader was niet verder gekomen. Er wordt dus niets vermist. Dat was anders bij een andere inbraak aan de Beetzlaan, waar de 74-jarige be woonster moest constateren dat haar een geldbedrag van ca. 600 gulden was ontstolen. Het achterraam van de woonkamer was geforceerd en de dief had het hele huis doorzocht. De Stichting Welzijnswerk Soest (voor heen Jeugdzorg) organiseert dit jaar de 22e rommelmarkt op en rondom de Vangrail aan de Nachtegaalweg. Dat gebeurt op zaterdag 25 april, maar de medewerkers doe nu al graag een op roep aan de bevolking om bij het oprui men van zolders en kasten alvast aan de rommelmarkt te denken. Het evenement is in Soest en wijde om geving bekend door het enorme aanbod van goederen in allerlei soorten. Alles wat bruikbaar is en in goede staat is ook nu weer welkom: meubels, huishoude lijke artikelen, kleding (van onder tot boven en van heel klein tot groot). Er komt een speciale afdeling voor heel oude spullen, maar ook overcomplete fietsen, fototoestellen, radio's, televi sies, boeken etc. zijn welkom. Bij elek trische artikelen is een klein defect geen bezwaar, want alles wordt nagekeken en zo mogelijk weer gebruiksklaar ge maakt. De inleveradressen worden binnenkort gepubliceerd. Vanaf 21 maart rijdt er bovendien elke zaterdag een auto door Soest om spullen op te halen die men zelf niet kan brengen. Herman van Dam Vrij dag jongstleden vond in een uitverkochte zaal van dienstencentrum De Vijver hof de jaarlijkse bingo-middag van de KBO (Katholieke Bond van en voor Oude ren) plaats. De hoofdprijs, een kleurentelevisie van de firma Schoemaker, beschik baar gesteld door houthandel Van Doorn b. v., kende twee winnaars. Na loting werd mevrouw A. de Groot de gelukkige winnares. Uit handen van de heer J. Zwolsman, vertegenwoordiger van de firma Van Doorn, ontving zij de splinternieuwe kijkkast. "Wat ben ik een geluksvogel. We waren echt aan een nieuwe toe,luidde het com mentaar van de winnares. Zaterdag jongstleden werd in de Pe trus- en Pauluskerk een speciale her denkingsdienst gehouden voor de op 8 februari in Brazilië overleden Soester missionaris Piet Majoor. Het werd een indrukwekkende dienst, waarin nog eens werd teruggekeken op het leven en werk van Piet Majoor, onder meer gedurende meer dan 45 jaar in Brazi lië. Hoofdcelebrant tijdens deze plechtige eucharistieviering was pater Van der Knaap, de missieprocurator van de Priesters van het Heilig Hart van Jezus. Concelebranten waren de paters Schel lens, provinciaal-overste in Nederland, Bexkens (emiritis) en Snijders, missio narissen uit Brazilië, en Adam, werk zaam op het missieprocuraat te Breda. De gezangen werden verzorgd door het parochieel zangkoor St. Caecilia onder leiding van de heer G. van der Schepop. Tijdens de dienst was ook een speciale taak weggelegd voor de Braziliaanse kinderen, die via Piet Majoor een plaats hebben gekregen in Nederlandse gezin nen. Zij namen afscheid van hun 'Opa Piet'. Alle kinderen hadden hem het af gelopen jaar nog ontmoet tijdens zijn verblijf in Nederland. Vele honderden bekenden van Piet Majoor maakten van de gelegenheid gebruik om op deze wijze afscheid van hem te nemen. Een tijdens de dienst ge houden collecte leverde weer een grote bijdrage aan de realisatie van zijn laatst in gang gezette project: de bouw van een kapel bij het strandhuis van de pa ters in Joao Pessoa te Brazilië. De hoofdcelebrant, pater Van der Knaap, ging tijdens zijn toespraak uit gebreid in op het werk van Piet Majoor in Brazilië en de mens Piet Majoor. Door het voorlezen van een brief van de eveneens uit Soest afkomstige en in Brazilië werkende zuster Serafina Wantenaar werden alle aanwezigen geïnformeerd over de laatste moeilijke weken voor de dood van Piet Majoor en de wijze waarop in Brazilië van hem af scheid was genomen. Aan het eind van de dienst gaf een van de adoptie-ouders een impressie van de inzet van Piet Majoor bij de adoptie van Braziliaanse kinderen naar Nederland, waarin hij altijd zeer zorgvuldig te werk is gegaan. Piet Majoor kreeg een af scheid zoals hij dat gewenst zou heb ben: vol warmte. Jaarlijks krijgen 2,7 miljoen sporters een blessure. Het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg (NISGZ) vroeg zich daarom af "en wat dan? Kan er verder worden ge sport? Gaat elke geblesseerde sport beoefenaar naar een eerste hulp post van een ziekenhuis of naar de huis arts...? Het antwoord op deze vraag was nee. Ruim 650.000 sporters krijgen eerste hulp op het veld of in de zaal. En nog eens 900.000 sporters zorgen zelf voor de eerste hulp. Goede eerste hulp bij sportblessures is belangrijk. Het kan er ger voorkomen. Goede eerste hulp kan geleerd worden door lezen, kijken en oefenen. Daarom heeft het NISGZ in aansluiting op het Oranje-Kruisboekje eerste Hulp bij Sport en videoband laten maken met als titel 'Blessures en dan...?' Op deze videoband wordt duidelijk gemaakt dat EHBO bij sport van andere principes uitgaat dan de gewone EHBO. Kan de licht geblesseerde speler nog verant woord doorsporten? Wordt wel maxi maal gebruik gemaakt van de bandage materialen die voorhanden zijn om blessures zo goed mogelijk aan te pak ken? Op al deze vragen krijgt de kijker een antwoord in woord en beeld. Informatie over de video 'Blessures, en dan...?' is te verkrijgen bij het NISGZ, Postbus 90, 6860 AB in Oosterbeek, tel. 08308-21984 (9.00 tot 17.00 uur). De videoband is te bestellen door over making van f 49,50 op gironummer 234593 van het NISGZ te Oosterbeek onder vermelding van "Blessures en dan...?" De Duinkikkers speelden zondag een enerverende wedstrijd tegen de Haai en uit Leusden en trokken uiteindelijk na een grillig score-verloop dik ver diend aan het langste eind. Na weken waren de Soester poloërs eindelijk weer eens praktisch compleet. Wim ten Brinke en Cees Thie waren re delijk hersteld van blessures en ook Frank Limper was weer van de partij (Jammer dat deze gewichtige speler zo vaak verstek moet laten gaan), en Ron lag na een korte vakantie weer onder de lat en zijn inbreng in het team is alom bekend. De enige die nog steeds op het appel ontbreekt, is Wim Hengeveld, en jammer genoeg zal hij dit seizoen niet meer in actie komen. Trainer-coach Cees Limper had de spe lers vooraf het belang ingepraat (de ver liezer zou akelig dicht de degradatie- grens naderen) en de heren verzocht zich alleen maar met waterpolo en niets anders bezig te houden. De ploeg hield zich prima aan deze opdracht en speel de zeer gedisciplineerd. Aanvankelijk wilde het echter niet luk ken. Ondanks een aantal riante moge lijkheden keken ze aan het eind van de eerste periode tegen een 0-2 achter stand aan. In de tweede periode gingen de gasthe ren vrolijk door met aanvallen en het was al snel Pieter van Schalkwijk (deze jonge speler gaat zich met de week beter manifesteren) die uit een man-meer-si- tuatie 1-2 liet aantekenen. Toen Peter Weerdenburg kort hierna op links zeer snel doorbrak en prachtig scoorde, was de stand weer in evenwicht. Even nam men wat gas terug en de Haaien maakten daar dankbaar ge bruik van. Twee snelle uitvallen bete kenden halverwege een 2-4 stand. De derde periode bracht de ommekeer, langzaam trokken de Duinkikkers o.l.v. de sterk spelende Frank Limper de wedstrijd naar zich toe. Eerst scoorde Frank met een zeer fraaie boogbal 3-4 en toen even later Marco Bremer in een flits prachtig intikte, was de strijd weer geheel open. Eén minuut later kwamen De Duinkik kers in dit harde maar sportieve duel voor het eerst op voorsprong. Peter zorgde met een goed schot voor 5-4. In deze doelpuntrijke derde periode wis ten de Leusdenaren nog eenmaal terug te komen tot 5-5, waarna Wim Smink na een combinatie met Cees Thie met een droge knal 6-5 liet aanteken. In de vierde periode werd al snel duide lijk dat de gasten conditioneel te kort kwamen. Frank Limper zorgde voor 7-5. Door een ongelukkig moment (de bal ketste van de lat tegen het achter hoofd van de weer goed keepende Ron in het doel) werd het nog even span nend. De hardwerkende midvoor Cees Thie bracht met een fraaie goal de marge weer op twee doelpunten (8-6) en toen even later Wim ten Brinke met een schitterende intikbal de stand op 9-6 bracht, was het pleit definitief beslecht. Voor de statistiek was alleen nog van belang dat de Haaien 30 seconden voor tijd nog één keer tegenscoorden. Hier na hadden de Duinkikkers geen moeite meer de wedstrijd uit te spelen en waren door hard werken en een prima collec tief twee kostbare punten bevochten. ZATERDAG 29 FEBRUARI Korfbal 15.00 uur Eemvogels-SVMM (Aqua Indoor) Voetbal 14.30 uur WZ'49-Olympia, derde be kerronde (Eemweg) ZONDAG 1 MAART Atletiek 11.30 uur Pijnenburgcross van AV Pij nenburg met om 12.00 uur start van 21 kilometer (Wieksloterweg) Voetbal 14.00 uur PVCV-Soest (Vleuten) MAANDAG 2 MAART Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) •Voetbal 21.00 uur DVS-London (Beukendal) The Red Stars Red Stars H5-W-Shooters 3 96-57, Red Stars H4-Woudenberg 2 63-55; Red Stars JBl-New Stars 93-68; Red Stars JAl-New Stars 60-59; Red Stars DSEJumpers 59-40; Red Stars Hl-BV Exact/E™ 97-63; Quick Runners-Red Stars tu 82-53; New Stars 4-Red Stars H3 79-58, Cangaroes 5-Red Stars DS2 66-2/, BZ'72-Red Stars MB1 74-28; Cracker jacks-Red Stars XE3 24-28. Soester Bowling Vereniging Maandag: Zilveren Ster-Big Splitters 4-1, Boule d'Or-Bodrun 0-5, Pin Down-Bloop ers 3-2, Arrows-Flying Pin Action 5-0, ue Engh-Van Ede 0-5, Akro-Baanbrekers ge- Dinsdag: Kegelkeilers-Funnel 4-1, Bazuin- tjes-HAM 3-2, Trio Bleeker-Heppie Hoe kers 4-1, Van Paick-Cobra's 3-2, Speciahs- ten-Strajk 2-3, Shj-ammer-Koffrie/We- stra's 1-4. Smeeing/BDC Welpen-Shot'73 12-9; aspiranten-EMM 18-3; meisjes aspiranten-HHC 6-2; dames junioren-Laren 8-10; heren junioren-Cor- bulo 17-23; heren 3-RHC 3 12-20; heren I-Aalsmeer 2 21-21; dames 2-Houten 2 13-7; dames I-UHV/DSO 6-16. SV Eemland Thialf: 500 meter: Bert van der Weerd 41.4; Jan van Lunteren 41.8 (pr); Wouter van Lunteren 43.0 (pr); Carl Verheijen 44.2 (pr); Arie Treur 46.0. 1500 meter: Bert van der Weerd 2.04.01 (pr); Jan van Lunteren 2.11.5; Wouter van Lunteren 2.13.0; Carl Verheijen 2.12.6 (pr); Arie Treur 2.18.3. Vechtsebanen Utrecht: 1000 meter: Bert van der Weerd 1.24.82; Arie Treur 1.34.33; Nico Verburg 1.40.15; Eef van de Bor 1.50.40. TAFELTENNIS Shot Shot 1-Huizen 16-4; Shot 3-Bunshot 2 8-2; Shot 4-Good Luck 2 9-1; Buna 5-Shot 5 5-5; Victoria 9-Shot 7 4-6; Buna 6-Shot 8 8-2; Shot 9-Elan 8 10-0; Shot 10-Good Luck 7 3-7; Huizen 12-Shot 117-3; Bijmaat 9-Shot 12 4-6; Shot 13-Elan 5 1-9. :ed Stars is er niet .unten tegen het h Hees )xact/DAS. De So Hees Cl-Roda'46 C5 1-4; Baam A'ijnge tijd de indruk A1 5" assing te gaan zorg WZ'49 en de gasten uit De VZ'49A1 - Quick A2 3-3; Usselmeenjict bijbenen. DAS B2-WZ'49 BI 4-5; DVS'33 Cl-vv/al eredivisiespelers Cl 0-4; WZ 49 C2-Roda'46 cs f Heren won na 55- WZA C5-WZ49 C3 1-1; Wï D1 -Roda'46 D5 7-1Roda'46 D6-VV?n D2 6-1; Roda'46 E3-WZ'49 El dené Lansaat, Bob va WZ'49 E2-Roda'46 E4 5-6; HoevekJert Hilhorst speelde E5-WZ'49 afgelast; WZ'49 Fl-c()e eerste twee kwar Boys F1 3-0. wee(Je team en Hilho orip akantie. SEC Al-WZA A2 2-2; SEC B1-V\?AS ^^Veenaar B2 6-0; WZA B3-SEC B2 0-2'S °°g te™P°fte.Ê Cl-BFC Cl 3-1; SEC Dl-Baam Dnnee en bleef, tegen c SEC D2-WZA D4 4-0; ATOlange tijd in het spooi D3-SEC D3 6-3; Soest E1 -SEC El ien. Red Stars maakti WZA E5-SEC E2 3-1; SEC E3-Uaen een achterstand meervogels E3 2-2; SEC Fl-Roda'4werd het 18-17 en v 0-4; SEC F2-APWC F2 0-2. t2.46 bij de rost. Ooi leed Red Stars een i Soest liet. In vier minute De Springbokken Afgelopen zaterdag werd de eerste voorronde voor C-jeugd te Tiel gehou den. Tijdens deze voorronde kwamen alle C- en B-turners in actie, die uit de regio's Utrecht, Gelderland, en Rand meren komen. Het turnniveau ligt dui delijk boven het gemiddelde niveau van de provincie Utrecht. Bij de jeugd (tien en elf jaar) niveau C5 namen Willem Strijbosch en Oran Hoffmann deel. Hun onderling verschil is minimaal. Zij eindigden op respectie velijk de 26e en 27e plaat. Aan de brug en op sprong eindigden zij nog op de achttiende en 21ste plaats, doch voltige is duidelijk onder de maat. Bij de C2-groep van zestien en zeventien jaar nam Rennie Erasmus, eveneens voor de eerste maal, op dit niveau deel. De bekende 'Springkuiten' waren prima in orde, getuige zijn verdiende eerste plaats op de langemat en een goede der de plaats op de sprong. Helaas misluk ten zijn rek-oefening en voltige. Dat le verde veel puntenverlies op. Bij het eindtotaal behaalde hij met 38.00 pun ten een wat teleurstellende negende plaats. Op 21 maart krijgt hij kans op een revanche. Een gemiddelde zesde plaats over twee wedstrijden is nodig om geplaatst te worden voor de volgen de ronde. TAFELTENNIS Shot Het eerste jeugdteam van Shot had wei nig moeite met het zwakke Victoria 3 uit Hilversum. Het was wel even schrik ken voor de Soesters toen Michiel Croezen het duel met een nederlaag be gon, maar teamgenoten Michel Kanten en Luc Scheele en even later ook Mi chiel maakten daarna geen fout meer, Victoria werd met 9-1 van tafel geveegd en Shot 1 tekende voor de derde over winning in vier wedstrijden. Shot 2 speelde gelijk tegen het sterke Bijmaal 4. Verantwoordelijk voor dat huzaren stukje was in grote mate Timo Septer. Hij speelde de sterren van de hemel en won drie partijen. Toine van Ei teren maakte voor Shot de vijf vol. Shot 3 heeft het niet makkelijk deze competitie. Ook tegen Bij maat 9 kwa men de Soesters, zelfs na hard werken, niet verder dan drie tegenpunten. Twee werden gescoord door Christiaan tei Linde, de derde kwam op naam van Rogier Meun. Stephen Huisman kwam twee keer heel dichtbij (20-22 en 22-24) maar had zaterdag het geluk niet aan zijn zijde. Shot 4 speelt deze competitie vooral om ervaring op te doen. Veel tegenstanders zitten al veel langer op tafeltennis en ook de jongens van Bijmaat 13 lieten zien dat ze al meei trucjes en effectjes beheersen. Ray- mond Nijssen mocht voor Shot de eei redden. HBC Al-Soest Al 1-0; APWC Al-So^ "esters zich terug A2 9-0; Soest Bl-Houten B11-2; DegK cI Bl-Soest B2 0-2; VRC Cl-Soest Cl 4>5~33, min Soest C2-HVC Cl 0-8; Roda'46 C7-SaEn toe"V? C3 6-3; Soest Dl-Roda'46D3 3-2; AchtMde DAS n? uf veld Dl-Soest D2 7-0; Doest D3-V\7»nelling. En dat t>l( D6 3-2; Soest El-SEC El 3-3; Roda'voor Red Stars dat u E9-Soest E2 4-4; Soest E3-Saestum last was gekomen. 7-3; Soest E4-Roda'46 E13 7-4; Amsvoinuut na rust moest F1-Soest F14-4; Soest F2-Roda'46F61en jn een time-ou Soest F3-Roda'46 F7 1-1; Soest F4-RmaarDAS denderd da'46 Fll l-2;SaestumdjB-SoestdjB3Ïatl%n:nlltpn iate Saestum djC-Soest djC 4-2. Tweern,nutenh.e Mjrmf^^MHHMRed Stars scoorde i precies zes p De Snoekbaars 1. Willem Huntelerslag 7.18 meter; 2. Ut Bosman 3.44; 3. Willem van der Kraai J-TflVI flhflIIt 3.17; 4. Jaap Koelewijn 2.66; 5. Erikva-riMftUiyM der,Kraats 2.18; 6. Bert v.d. Hoef 2.12, "■"1 Henk Wessels 2.09; 8. Peter de Rond 2.01 w* 9. Zegert van Twillert 2.02; 10. Leo vaii'-*— Klooster 1.93. De heren va„ s ■haalden in en ti een evenwichti Stam/SoVoCo eindstreep bij 1 Senioren Dames 1-Martinus 3-0; damt „dstriidverloo' 2-Dinto 1-3;dames 4-VIF0-3; dames 6-d> :no/l mes 7 0-3; dames 5-Devu 2-2; dames 8-S.Slag" Smeeing/1 0-3; Heren 2-Wilhelmina 3-0; heren 4-De goed te maken 1 vu 3-1; heren 5-Renswouw 1-3. seizoen stondei Jeugd: Meisjes A2-Leos 0-3; meisje eerste en d< Cl-SVH 2-1. toen jee(j meB - 25-15-nederlaa Dit seizoen wo thuiswedstrijd dc fensie, waar Aals heen kon breken het begin van de merken. Aalsrn* tional Kees Booi ren, wist uit bijn; Gelukkig hadde VOETBAL Hees De C-junioren van Hees speelden za- r terdag tegen koploper Roda'46 uil er Leusden. Vanaf de aftrap ging Roda'4( 1 stand op he er stevig tegenaan en kwam Hees onda vallend druk Met succes, naar zou blijken ^hde dat Aalsr want binnen vijf minuten werd de bal it tweenraa! in het Hees-doe, gedepo- neerd. Hees herstelde zich en wist nel ut:ef voor z spel naar de helft van de tegenstander te effers\ De vt verplaatsen. Onnauwkeurig spel in de „^eeds ^eer va voorhoede was er de oorzaak van dat de daarmee werd weinige kansen niet werden benut. Ook u:tge in de tweede helft probeerden de C-ju- dat $meei nioren met vooral veel inzet een beter de res resultaat te bereiken. Het gevolg was Qr rust voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 wel dat Roda'46 kansen kreeg op snelle uitvallen. Twee van die counters lever den evenzovele treffers op met als ge volg dat Hees tegen een 0-4-achter- stand aankeek. Vlak voor tijd redde Jo- han Walen de eer door de enige Hee s-treffer aan te tekenen. WZ'49 De oudste jeugdteams, die nog volop in de strijd om een kampioenschap zijn verwikkeld, hadden opnieuw lastige wedstrijden, wat tot uitdrukking kwam in de uitslagen. De Al keek, zoals de laatste tijd wel meer gebeurt, in het be gin van de tweede helft tegen een 3-0-achterstand aan. En ook nu werd tegen Quick nog net een gelijkspel uit het vuur gesleept, vooral door de in breng van een aantal B-junioren. De BI ging op bezoek bij IJsselmeervogels en bleef na en doelpuntrijke wedstrijd nog juist aan de goede kant van de score. De Cl had, zoals werd verwacht, weinig moeite met de Cl van de DVS '33. De andere C-teams leden verrassend punt verlies. De D1 en de F1 blijven goede prestaties neerzetten. Ook nu voor beide teams de volle winst. SEC Zaterdag was een goede dag voor de ju niorenteams van SEC. De Al speelde verdienstelijk gelijk tegen WZA. De achterstand, opgelopen in de eerste helft, werd gelijkgetrokken. Winst was er voor de beide B-teams en ook de Cl won de vriendschappelijke wedstrijd tegen BFC. Ook bij de pupillen werden mooie overwinningen behaald, met na me door de Dl en de D2. De lang ver wachte derby Soest El-SEC El leverde een schitterende wedstrijd op, met van beide kanten zeer goed voetbal. De punten werden dan ook gedeeld. Op vallend was het (eerste) verlies van de E2 die ditmaal in WZA de meerdere moest erkennen. Soest Winnen en verliezen zitten vaak dicht bij elkaar. Toch waren er dit weekeinde ook teams die net niet konden winnen. Zo leken de dames-junioren C hun eer ste overwinning te kunnen behalen. De meisjes kwamen met 2-0 voor, maar verloren toch nog met 2-4. Soest Bl speelde tegen Houten Bl. Deze span nende wedstrijd werd met 2-1 verloren. Het werd weer eens duidelijk dat dit Soester team goed kan voetballen tot zestien meter voor het doel. Dan ont breekt er de koele afmaker die alleen maar aan scoren zou moeten denken. Het oudste jeugdteam, Soest Al, had ook geen geluk. Tegen HBC uit Haar lem konden Gilbert Horback en Remi van de Pol de kansen niet benutten en kon keeper Rob Kuyer geen tegendoel punt voorkomen. Er werd dus met 1-0 verloren. dels Cleem I 11-12-voorspi gaan opzoekei Beslissingei In de eerste tie helft bleef Sr kleine voorspi rechters raak' kwijt en spele ten op een g< meer waar ze beslissingen t het volgende maakt'. Mee In het beric bij t.v. Soe door een ve rechte gem< Baart gewoi het damesd de dames F Aan het toi elke vrijdag op 14 febi Baart de ee ganisator 1 het evenen herhaald. De neger tiewedstr gevist aai stond de; koude w dat er no top van 1 Sommig< achtig o wedstrijt schijnlijl verdwijr sers in h het stek slag, di< staat, re de best werd n TheoB mee oj wintert door V morgei beslissi valt za •i

Soester Courant | 1992 | | pagina 10