f/Tdfiv Kinderboerderij: 30.000 bezoekers aruöhocK ICUL TUUR WELZIJNI WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 16 L 'Grootste wens is glijbaan van vijftien meter' Vrijdagmiddag in C-drie Kinderbios: 'Vincent en ik' In de voorjaarsvakantie: 'Niels': jeugdtheater in C-drie CNV-belastinghulp Y olksuniversiteit Soest/ Soesterberg Klapper Activiteiten in vakantie op kinderboerderij Muziek in Utrecht NNereldI/1/inkel Textiel uit India Zaterdag 14 maart in C-drie Workshop Balinese gamelan-muziek Kinderboerderij De Vrije Teugel The Black Cannon Incident' Rob Hoeke's Boogie Bluesband Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Indonesië De maand maart zal voor een groot deel in het teken staan van Indonesië, omdat van 11 tot 21 maart de jaarlijkse boe kenweek wordt gehouden, waarvan het thema "Het prachtig rijk van Insulinde' is. Daarmee bedoelde Multatuli, van wie deze zin afkomstig is, natuurlijk In donesië. In C-drie zal de expositie bestaan uit fo to's en schilderijen over Indonesië. Er zijn schitterende foto's van Bob van Al phen die een gevarieerd beeld geven van het land. Er zijn foto's van het land schap, de mensen, goden en tempels en sawa's (rijstvelden). Daarnaast zijn er schildenjen van Erik van Evert te zien. Dit zijn voornamelijk landschappen met een soms fotografische precisie, ge schilderd met olieverf, houtskool, inkt of waterverf. De expositie loopt van 1 tot en met 30 maart en is vrij toeganke lijk tijdens de openingstijden van het centrum. Tijdens de Boekenweek worden er drie vitrines ingericht met kleine thema-ex posities rond wajangpoppen, de batik techniek, maskers en reisfolders. In het expocafé zal regelmatig Indonesische muziek te horen zijn in plaats van de (min of meer) populaire achtergrond muziek. Op zaterdag 14 maart is in C-drie het Indonesisch Festival van 14.00 tot 22.00 uur. Bedrijfsbowling Nog enkele inhaalwedstrijden en de ba lans kan worden opgemaakt voor de tweede periode in de bedrijfsbowling- competitie. Verrassend bovenaan staat Brooks Instruments uit Baara. Frejo en Mercurius uit Soest moeten nog een keer gooien en ondanks hun handicap zal de uitslag van de drie beste bedrijven nog even op zich laten wachten. De overige teams (15 in totaal) komen ook steeds beter in hun ritme. Zo gaan de persoonlijke scores flink omhoog. Voor de tweede periode is Rob van Frejo Soest topscorer. Cabaret Morgen, 27 februari, is in C-drie de ca baretvoorstelling van Robert Brouwer te zien. In tegenstelling tot vele andere cabarets, die vaak uit losse onderdelen bestaan, heeft "Yoghurt" een doorlo pend verhaal. Robert Brouwer staat in z'n eentje op de planken Frits te zijn. Frits is een doodgoeie maar saaie veer tiger, die al twintig jaar als ober werkt en al twintig jaar getrouwd is. Frits over peinst zijn leven en vindt het ook alle maal behoorlijk saai. Hij beseft dat hij er zelf verandering in aan moet bren gen, want hij heeft niet veel tijd meer. Tenslotte is het al 1999. Uiteindelijk besluit het toeval Frits een handje te helpen, met een verschrikkelijke gevol gen. "Yoghurt" is een onderhoudende, heel komieke voorstelling en Robert Brouwer een prima entertainer. Even een waarschuwing: Robert Brouwer houdt ervan het publiek op onverwach te momenten bij de voorstelling te be trekken. Ga dus niet op de voorste rij zitten! Aanvang 20.00 uur. Vincent van Gogh Deze Nederlandse schilder is hoofdper soon in een Canadese kinderfilm, die we op 28 februari in de bios vertonen. Deze film heeft in 1990 de prijs van de kinderjury gewonnen op het Cinekid- festival. Aanvang 15.45 uur. Geschikte leeftijd vanaf 8 jaar. Niels Holgersson Heel veel kinderen en misschien ook hun ouders zullen dit boek van de Zweedse schrijfster Selma Lagerlöf ge lezen hebben. Het verhaal van Niels is als uitgangspunt gekozen door jeugd theater Spelbeeld voor de theatervoor stelling "Niels" die op 3 maart te zien is. Aanvang 14.30 uur. Toegang f 5,-. Ronja de roversdochter Een aantal jaren geleden heeft deze prachtige film ook in de kinderbios ge draaid. De zaal zat toen propvol en alle bezoekers waren na afloop diep onder de indruk. Dit willen we de kinderen van nu beslist niet onthouden. Ronja is de dochter van een roverhoofdman. Ze raakt bevriend met de zoon van een an dere roverhoofdman, maar tussen de beide mannen bestaat al heel lang ruzie. De vriendschap moet dus geheim blij ven, maar dat lukt niet als Ronja het voor haar vriend opneemt. En dan vol gen er heel wat moeilijkheden en span nende gebeurtenissen, die de bios-be- zoekers ademloos zullen volgen. Dit is een film die zo schitterend is, dat ieder kind het eigenlijk gezien moet hebben. "Ronja de roversdochter" is te zien op vrijdag 6 maart. De film duurt maar liefst 126 minuten en daarom begint het al vroeg: 14.00 uur! De geschikte leef tijd is vanaf 7 jaar. Wordt verwacht: maart: expositie foto's en schilderijen over Indonesië 27 febr.: Robert Brouwer met "Yog hurt" 28 febr.: bios: "Vincent en ik" 3 mrt.: jeugdtheater "Niels" 6 mrt.: bios: "Ronja de roversdoch ter" 14 mrt.: Indonesisch Festival Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. REDAKT1E SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 In het afgelopen jaar is kinderboerderij De Vrije Teugel bezocht door dertigduizend mensen. Daarmee is een nieuw record gevestigd. De helft van de bezoekers nam deel aan de activiteiten. Daarnaast kwamen nog eens vijftienduizend mensen naar de kinderboerderij om naar de dieren te kijken, te picknicken of te spelen. "We merken dat het aantal bezoekers stijgt. Ik denk dat de activiteiten ook wel blijven boeien", zegt directeur Leo van den Berg van de kinderboerderij. "We zouden nu al twee keer zoveel schoolreisjes kunnen boeken, maar er is geen voldoende personeel en we heb ben geen plaats genoeg. Hetzelfde geldt voor de verjaardagspartijtjes. De vraag is zo groot, dat we die elke dag zouden kunnen houden, maar dan moet je wel genoeg mensen hebben." Het gaat goed met de kinderboerderij. Van den Berg zegt dat De Vrije Teugel op het juiste moment heeft ingespeeld om de ontwikkelingen in de maatschap pij. "Vroeger kwamen hier veel kinde ren verstoppertje, tikkertje of voetbal spelen. Dat was de tijd, waarin de tele visie nog niet zoveel invloed had. Dat is veranderd. We hebben daarop inge speeld door gerichte activiteiten te or ganiseren. Het vrijspelen op de kinder boerderij komt niet meer zoveel voor, alleen in de zomermaanden. Het is moeilijk om nieuwe ideëen te beden ken. We hebben al een groot aanbod, er is bijna niets nieuws. En ik ben niet van plan hier videospelletjes neer te zetten. Dat past niet in het karakter van de kin derboerderij." Het financieel jaaroverzicht is nog niet afgerond, maar Van den Berg weet dat De Vrije Teugel met een negatief saldo afsluit. "We hebben uit eigen zak het dure hek bij de ingang betaald en de verbouwing van de keuken heeft ons 32.000 gulden gekost. Dan hebben we nog twee nieuwe kippenhokken van zesduizend gulden en ga zo maar door. Al het geld dat we uit de activiteiten hebben verdiend, hebben we in de ver betering van de accommodatie gestopt. Dat is destijds met wethouder Kingma afgesproken." De activiteiten brengen jaarlijks vijftig tot zestigduizend gulden op. Een deel daarvan wordt gebruikt om de activitei ten te bekostigen. De kinderboerderij moet veertig procent van de kosten van de activiteiten zelf ophoesten. De rest wordt gesubsidieerd door de gemeente. De activiteiten van de kinderboerderij blijven boeien, meent directeur Leo van den Berg. "Ik ben niet van plan hier vi deospelletjes neer te zetten. Foto: Herman van Dam. Sparen Sparen heeft de kinderboerderij nooit kunnen doen, omdat ook het onder houd aan het complex uit eigen midde len werd gefinancierd. Van den Berg is daarom verheugd dat de gemeente voortaan jaarlijks 28.000 gulden be schikbaar stelt voor onderhoud. "Dus hebben wij de kans om uit de rode cij fers te komen en een spaarpot aan te leggen. In de afgelopen negen jaar heb ben we alles gerenoveerd. Onze groot ste wens is nu om een grote glijbaan van vijftien meter neer te zetten. Maar die kost wel anderhalve ton, dus dat duurt nog wel even." Op 28 februari draait in de kinderbios van C-drie een film over de Nederland se schilder Vincent van Gogh. Deze mooie film is in 1990 op het Cinekid Festival bekroond met de prijs van de kinderjury. Stel je eens voor dat je heel goed kunt tekenen. Je lijkt wel een echte kunst schilder. Jouw werk lijkt zelfs heel veel op dat van een hele beroemde kunst schilder, Vincent van Gogh. Iedereen zegt het. Nou, dan probeer je veel te we ten te komen over die Vincent, natuur lijk. Zo zit dat met Jo. Jo is dertien jaar, woont in Canada en kan heel goed teke nen. Ze heeft grote belangstelling voor het wek van Vincent van Gogh en pro beert zoveel mogelijk over hem te we ten te komen. Ook op school vindt ie dereen haar tekeningen erg goed en op een gegeven moment heeft zelfs een kunsthandel uit Amsterdam belang stelling. Zo komen haar tekeningen in handen van een zwarthandelaar. Dat is iemand die spulletjes op een stiekeme manier wil kopen en voor veel geld weer wil verkopen. Deze zwarthandelaar doet net alsof de tekeningen van Jo ge maakt zijn door een heel jonge Vincent van Gogh, vroeger. Want daar kan hij natuurlijk veel geld mee verdienen. Wanneer Jo hier achterkomt, vertrekt zij met een journalist naar Amsterdam. Samen met een jongen die ze in de trein ontmoeten en een jonge Amsterdam mer met een piepklein bootje achter volgt Jo de zwarthandelaar in een span nende race door de grachten. In haar dromen ontmoet Jo Vincent van Gogh, die in Frankrijk aan het schilderen is. Eenmaal terug in Canada kan Jo ver slag doen aan een 115-jarige mevrouw, die de echte Vincent van Gogh nog per soonlijk heeft gekend. 'Vincent en ik' is geschikt voor kinde ren vanaf acht jaar en duurt 90 minuten. De film begint om 15.45 uur en de toe gang is f 2,50. Op dinsdag 3 maart, in de voorjaars vakantie, brengt jeugdtheater Spel beeld een bewerking ban het beroemde boek van Selma Lagerlöf: "Niels Hol- gerssons wonderbare reis" in C-drie. Hoog in het noorden woont Niels Hol gersson met zijn ouders op een boerde rij. Niels is helemaal niet zo'n leuk jon getje. Eigenlijk is hij een pestkop, voor al voor zijn ouders. Mar ook voor die ren is hij wreed. Zo schept hij bijvoor beeld op dat hij kleine kuikentjes leert vliegen; hij smijt ze gewoon van de hooizolder af! Maar de pesterige Niels krijgt een koek je van eigen deeg. Hij wordt door een kabouter omgetoverd tot een heel klein mannetje en dan ziet de wereld er wel wat anders uit. Hij belandt op de rug van de tamme gans Maarten. Maarten krijgt zin om te reizen als hij de lokroep van de wilde ganzen hoort. Hoewel Niels zeurt en jammert dat hij naar zijn moeder wil, voert de gans hem toch mee. Samen beleven ze dan vele avon- tuien. Aan het eind blijkt Nielc wen stuk aardiger te zijn geworden. Maar het gaat in de voorstelling van Spelbeeld niet zozeer om de moraal. Zoals hun naam al zegt, gaat het erom beeldend theater te maken. Maskers, poppen en kostuums spelen naast het acteren een belangrijke rol. De opge voerde poppen en objecten zijn erg mooi met vaak grappige details erin verwerkt. Het decor is vrij sober maar heel vernuftig. Het bestaat uit twee speelvensters en een rots. Ook is er een soort poppenkast op een kinderwage nonderstel. Hieruit komen twee uilen die Niels zullen vertellen hoe hij weer een jongen van normale grootte kan worden. "Niels" wordt gespeeld door twee acteurs: Dick Selles en Gaby Jan sen. De regie en vormgeving zijn van Marco Kaller. "Niels" is een humoristische voorstel ling voor iedereen vanaf 7 jaar en duurt ongeveer een uur. Aanvang 14.30 uur. Toegang f 5,-. Reserveren: tel. 22188. De afdeling Soest/Soesterberg van het CNV biedt haar leden op maandag avond 18 maart de helpende hand bij het invullen van de belastingformulie ren. Dat gebeurt vanaf 19.00 uur in "Credo", achter de Julianakerk aan de Julianalaan 19. Wie belangstelling heeft, dient zich vooraf op te geven bij dhr. Den Otter, tel. 17632 in Soest. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Tijdens de vorige lezingen over "Intuï tieve ontwikkeling" is, door gebrek aan tijd, een aantal onderwerpen blijven lig gen. Voor degenen, die de lezing van f oktober 1991 of die van 18 februari 1992 hebben bijgewoond, wordt een vervolglezing georganiseerd. Ook op deze avond zal de lezing afgewisseld worden met eenvoudige visualisatie oefeningen die de deelnemers in staat stellen de aangeboden informatie zelf te ervaren. Na een korte inleiding, waarin de grote lijnen uit de vorige lezing nog eens de revue passeren, komen de vol gende onderwerpen aan bod: Het astraal lichaam en dromen. Hoe is het astraal lichaam verbonden met het fy sieke lichaam? Hoe is de energie ver deeld ovef deze twee? Gezondheid en ziekte. De functie die ziekte kan hebben en de verstoring die ziekte teweeg kan brengen in de energiehuishouding. Wat zijn de effecten van healing? De lezing wordt gehouden door me vrouw W. van der Mark, psycho-ener- getisch therapeut, op dinsdag 24 maart van 20.00 tot 22.00 uur in De Open Hof, Veenbesstraat 2. Prijs: f 10,-. Als u interesse voor deze lezing hebt, wilt u dan tijdig reserveren bij het kan toor van de Volksuniversiteit, Steen hoffstraat 9a, tel. 22195. Openingstij den: maandag en woensdag van 13.00 tot 16.00 uur; dinsdag en donderdag van 10.00 tot 13.00 uur. Tijdens de crocusvakantie is het kantor gesloten, i' De klapper op kinderboerderij De Vrije Teugel was vorig jaar konin ginnedag. Niet minder dan 3.260 mensen vierden het Oranje-feest voor een deel aan het Vedelaarpad. De veertig theatervoorstellingen op woensdagmiddag trokken 2.720 kinderen. Op de 202 verjaardags partijtjes waren 2.174 kinderen uit genodigd en aan het natuureducatie- project deden 2.018 scholieren mee. De overige bezoekersaantallen: schoolreisjes-1.606, kinderdisco- 1.330, peuter/ouderactiviteit-575, kinderrestaurant-246, zomerkam- pen-214. Bij tien verschillende losse activiteiten werden in totaal 665 deelnemers geteld. Tijdens de krokusvakantie kunnen kinderen tot en met twaalf jaar aan verschillende activiteiten meedoen op kinderboerderij De Vrije Teugel. Die vinden plaats op dinsdag 3 tot en met vrijdag 6 maart van 14.00 tot 16.00 uur. Op 3 maart wordt een speurtocht naar de laatste der Mohikanen ondernomen. Een originele tocht door het bos maakt daar onderdeel van uit. Een dag later is de traditionele toneel voorstelling. Daarna kunnen de bezoe kers knutselen. Op donderdag 5 maart hebben de medewerkers van De Vrije Teugel een spelencircuit klaar staan. De sprookjesdag wordt vrijdag 6 maart gehouden. Tot slot kunnen de kinderen zich vrijdagavond uitleven in de kinder disco. Alle activiteiten kosten één gulden per deelnemer. Voor informatie, tel. 18136. Zaterdagmiddagmuziek Domkerk: 29 februari, 15.30 uur: orgelconcert van Janjob Remmers. Programma: Fantasia G dur en "An Wasserflüssen Babyion" (Bach), Praeludium und Fu- ge G (Mendelssohn), Sonate VIII (Rheinberger). Toegang vrij. Maria Minor-muziek, zondag 1 maart, 12.30 uur: Cantate 189 "Meine Seele rühmt und preist" (Bach) door barokorkest Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy en tenor Harry Geraerts, en Concert voor hobo, viool en orkest in c moll door Piet Dhont, ba- rokhobo, en Jos van der Bent, viool. Toegang vrij. m \^\^tichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 India is een van de bekendste textiellan- den. Wie kent niet de goedkope Indiase katoentjes? Wat veel mensen niet we ten is dat de Indiase bevolking zelf wei nig beter wordt van dit belangrijkste ex- portprodukt. Het zijn de grote indus trieën en de opkopers die er het beste garen bij spinnen. Het verhaal achter de textiel: de badla kens, badhanddoeken, theedoeken en sjaaltjes, die u in de Wereldwinkel aan treft zijn anders. Ze zijn gemaakt door handwevers in de zuidelijke deelstaat Tamil Nadu. Na de landbouw is weven er de belangrijkste bron van inkomsten. In sommige dorpen staan huis aan huis weefgetouwen. Het zijn meestal de mannen die weven, de vrouwen zitten op de stoep met de chakra, een wiel waarmee ze garen op spoelklosjes draaien. Elke tien minuten heeft de we ver een nieuwe klos nodig voor de in slag. Gewoonlijk verkopen de wevers hun produkten aan de opkoper, die hun ook het garen levert, meestal op krediet. Die kredieten kunnen zo hoog oplopen dat al het verdiende geld bij de opkoper blijft. In Tamil Nadu zijn inmiddels 1600 coö peraties die er in meer of mindere mate in slagen de rol van de tussenhandela ren terug te dringen. De coöperaties worden gesteund door de Indiase orga nisatie Co-optex. Co-optex zoekt een afzetmarkt voor de textiel. Eén van haar klanten is SOS Wereldwinkel, de groothandel waar ook de Wereldwinkel Soest haar produkten inkoopt. Openingstijden: dinsdag/donderdag 13.30 - 17.00 uur; woensdag 9.30 - 12.00 uur; vrijdag 9.30 - 21.00 uur; zaterdag 9.30 - 16.00 uur. In het kader van de Boekenweek (11 t/'m 21 maart) organiseert C-drie op za terdag 14 maart a.s. een groots opgezet Indonesisch Festival. Een van de vele speciale aktiviteiten op deze dag is de workshop Balinese gamelan-muziek. In ongeveer twee uur worden de deel nemers door vier enthousiaste docen ten vertrouwd gemaakt met een van de vele soorten Balinese gamelans, name lijk de Kebyar-stijl. Dit is een dynami sche en bruisende stijl van spelen, ge noemd naar de gamelan-gong Kebyar. De vier docenten zijn Tiurma Siregar, Bert Berenschot, Henry Nagelberg en Renadi Santoso. Allen maken zij deel uit van het gamelan-ensemble Tirta, dat in 1985 is opgericht. Vanaf 1989 staat Tirta onder leiding van Renadi Santo so. Door middel van het geven van con certen en cursussen probeert de stich ting Tirta belangstelling te wekken voor de Balinese gamelan-muziek in Neder land. Om dit doel zo goed mogelijk te bereiken nodigt zij ook af en toe gastdo centen en -dansers uit Bali uit. Wat houdt nu precies de workshop ga melan muziek in? De deelnemers gaan zich in eerste instantie bekwamen in het bspelen van de verschillende instru menten: metallofonen, liggende en hangende gongs, cymbalen en trom mels. Omdat alles, net als op Bali, uit het hoofd geleerd wordt, is het niet noodzakelijk dat men over kennis van het notenschrift beschikt en men hoeft ook geen vaardigheid te hebben in het bespelen van een of ander westers in strument. Naast het leren bespelen van de instru menten krijgt men ook uitvoerige infor matie over de theorie en de cultuur van de Balinese gamelan-muziek. Wie belangstelling heeft voor deze bij zondere en interessante workshop ga melan kan zich tot en met woensdag 11 maart schriftelijk opgeven bij de admi nistratie van C-drie. Openingstijden administratie: ma. t/m. vrijd. 8.30 12.30 en 13.00 - 17.00 uur. De kosten zijn f 40,-, tijd: zaterdag 14 maart 16.00 -17.30 uur, plaats: vijverzaal van C-drie. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 27 februari 9.30 - 11.30 uur: Gezellig mooie din gen maken voor volwassenen die crea tief bezig willen zijn. De kosten bedra gen f 2,50. Koffie hoort daar natuurlijk ook bij! 10.00 - 11.30 uur: Twee groepen van de openbare basisschool Overhees ko men naar de boerderij om van alles te leren over water en vissen. Dit wordt op een zeer leuke manier gedaan door twee kinderen. 15.45 - 17.45 uur: Twee kinderen ko men naar de kinderboerderij om hun verjaardag te vieren met al hun vriend jes en vriendinnetjes. Dat belooft een leuke middag te worden. Vrijdag 28 februari 10.00 -11.30 uur: Er komen weer twee groepen van de openbare basisschool Overhees om allerlei dingen te leren over water en vissen. Heel leerzaam en toch ook gezellig! 15.35 - 17.45 uur: Vandaag gaan twee kinderen en al hun vriendjes en vrien dinnetjes een te gekke middag tege moet. Ja, je zal je verjaardag maar op de kinderboerderij mogen vieren. 15.30 uur: Een aantal kinderen dat ou der is dan 8 jaar en gek is op kokkerel len, kan helpen met het bereiden van een maaltijd. Deze keer wordt het een Amerikaanse maaltijd. 18.30 - 20.00 uur. Er is weer kinderres taurant op de boerderij. Voor maar f7,50 krijg je een drie-gangendiner. Wil je er dus eens een keer lekker tussenuit, kom dan ook. Het wordt een heerlijke Amerikaanse maaltijd. Zaterdag 29 februari Vandaag wordt het een gezellige boel op de kinderboerderij, want er zijn weer drie kinderen die hun veijaardag vie ren. De wat oudere kinderen die het leuk vinden om met dieren om te gaan, kunnen van 13.30 - 16.00 uur helpen met de verzorging van alle dieren. Een hele leuke manier om zo je zaterdag middag door te brengen. Zondag 1 maart Kindercarnaval: Pony-rijden, mee met de ezelkar, buttons maken, schminken, van de kabelbaan af en nog veel meer. Dit alles kunnen jullie vandaag allemaal doen. En om 15.30 uur komt Prins Carnanal naar de boerderij! Met heel veel mu ziek. Uiteraard gaan we dan de polonai se lopen en tevens kiest Prins Carnaval uit iedere leeftijdscategorie het mooiste en meest origineel verklede kind. En ui teraard krijgen de prijswinnaars een mooie prijs. Ook krijgen alle kinderen volop snoep, limonade en allemaal lek kere dingen. Kaarten a f 5,- per per soon te verkrijgen bij de Carnavalsver- enigiing (tel. 11321). Deze activiteit duur van 14.00 - 17.00 uur en is be stemd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Woensdag 4 maart 9.30 - 11.30 uur: Peuterochtend. Deze ochtend is bestemd voor ouders met jonge kinderen. Er wordt gezongen en er worden leuke knutselactiviteiten ge daan. De ouders doen ook altijd gezel lig mee. Zo wordt het dus een leuke ochtend voor jong en oud. Om 14.00 uur speelt een aantal mensen van de boerderij een geweldig toneel stuk. Daarna worden er allerlei activi teiten gehouden, die worden begeleid door enthousiaste medewerkers van de boerderij. Dit alles kost f 1,- De moeite waard dus. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 Het Kruispunt Albeft Cuyplaan 200 Themamiddag: vrouwenziekten Zondag 1 maart is er een themamiddag voor vrouwen uit de Engh. Een vrou wenarts zal alles vertellen over vrou wenziekten. Alle vrouwen vanaf 16 jaar zijn van 14.00 tot 16.00 uur welkom in de Desmond Tutuschool aan de Molen straat. Voor kinderen van 0 tot 7 jaar is er kinderoppas tegen een vergoeding van f 0,50. Deze aktiviteit wordt geor ganiseerd door Stichting Welzijnswerk Soest en Buurtvereniging de Engh. Aktiviteiten voor kinderen Op dinsdagmiddag organiseert Het Kruispunt aktiviteiten voor kinderen van 9 tot 12 jaar. Op dinsdag 3 maart (16.00 tot 17.30 uur) wordt begonnen met pannekoeken-bakken. Ook wordt bekeken wat er verder wordt gedaan. De Praatpaal Smitsweg 311 'Omgaan met ongelukjes' De Stichting Welzijnswerk Soest orga niseert in buurthuis De Praatpaal drie avonden, waarin kinderen van 6 tot en met 12 jaar leren omgaan met ongeluk jes. De avonden worden begeleid door twee vrijwilligsters van de stichting, die in het afgelopen seizoen de cursus-EH- BO met goed gevolg hebben afgesloten. Met advies van de EHBO-docente zul len de vrijwilligsters de kinderen o.a. le ren niet in paniek te raken, welk tele foonnummer ze moeten bellen en wat ze vooral niet moeten doen. Ook leren ze verband aanleggen. De lesavonden zijn op 3,10 en 17 maart van 20.00 tot 21.00 uur. De kosten zijn f 30,- voor de drie avonden. Voor meer informatie en/of opgave: bellen met Barbara, tel. 19546. Toneel Op 26 en 28 februari geven de cursisten van de toneelgroep een uitvoering in De Praatpaal. Iedereen is daarbij welkom De toegang is gratis. Om 19.30 uur staat de koffie. Om 20.00 uur begint de uit voering. stpenhoffslraat 46, tel. 19577 Donderdag 27 februari: Op donderdag 27 februari vertoont het Filmhuis de Chinese film 'The Black Cannon Incident' van de regisseur Huang Jianxin. Huang debuteerde met deze film in 1985, die echter in Neder land pas werd vertoond op het Rotter dams Filmfestival 1987. Daarvoor stu deerde Huang Jianxin Chinese litera tuur. In zijn diensttijd maakte hij mili taire voorlichtingsfilms. 'De zaak van het zwarte kanon' is een film met een expliciet politiek thema. Op het eerste gezicht lijkt het of Huang tracht te koketteren met de materiële verworvenheden van China's moderni sering: close-ups van elektrische type- machines, modieuze telefoons, een vliegveld met kortgerokte stewardes sen, een door gogo-girls omringde pop- zanger en andere bewijzen van de voor uitgang lijken te wijzen op een kramp- achtige poging tot imitatie van een wes terse thriller. Voor Chinezen moet deze overdaad makkelijker te ontmaskeren zijn als een moedwillige stilering, een commentaar op de gretigheid waarmee China de uiterlijke blijken van welvaart adoreert. De film drijft onder meer de spot met de overgevoeligheid van Chinezen voor hun imago bij buitenlanders en toont aan dat de modernisering geen gelijke tred houdt met de maatschappelijke ef ficiëntie, nog steeds gehandicapt door rigide politieke opvattingen. Ondanks enkele ingrepen door de cen suur levert 'De zaak van het zwarte ka non' tamelijk verregaande kritiek op de restanten van de politieke cultuur die de Chinezen een kleine twintig jaar teis terde. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-. Vrijdag 28 februari: 'Prospero's Books' Na films als 'The draughtsman's con tract' en 'A zed and two noughts' 'Drowning by numbers', 'The belly oi an architect' en zijn grootste succes 'The cook, the thief, his wife and hei lover', pakt Peter Greenaway opnieuw uniek uit met twee uur beeldenpracht, waarin de 87-jarige acteur John Giel- gud de kroon op zijn carrière zet met de vertolking van Prospero. Daarnaasl spreekt hij de teksten van alle andere rollen. De acteurs die de andere rollen spelen, doen dat zwijgend. Prospero, Hertog van Milaan, is dooi zijn broer afgezet. Samen met zijn 3-ja- rige dochter Miranda wordt hij in een halflekke boot de zee opgestuurd. In de boot zijn 24 boeken verstopt door Gon- zalo, een vriend van .Prospero. Ze be vatten alle kennis over het leven van mens en dier, de1 kunsten en -weten schappen, en de wereld der goden en mythen. Prospero krijgt door deze ken nis macht, die hij zowel ten goede als ten kwade aanwendt. Zo laat hij geen mid del onbeproefd om het leven van zijn vijanden te beïnvloeden en te breken. Als Miranda de huwbare leeftijd be reikt, neemt Prospero's wraakzuch! duivelse proporties aan. De goede geesl Ariel grijpt in en weet Prospero ertoe te bewegen de boeken te vernietigen en zich te verzoenen met zijn vijanden. Prospero wordt weer een mens als alle anderen en neemt nederig afscheid van het publiek. Een publiek dat gedurende twee uur een wilde achtbaanrit heeft ge maakt door honderd oogstrelende ta- bleaux-vivants, bestaande uit vreemde mythologische figuren, schitterende kostuums, (vaak) blote figuranten, be toverende decors en kunstvoorwerpen uit alle tijden en streken. Uniek is het gebruik van de zogenaam de 'graphic paintbox', een elektronisch gereedschap om filmbeelden om te vor men, te voorzien van diverse inserts etc. Zo verschijnt vaak een tweede beeld op het filmbeeld, in glazen en spiegels, of duiken opeens aktietaferelen op. Een fantastische kijkervaring, een schitterend vuurwerk van beelden, vi suele zevenklappers, een verbluffende film, allemaal termen die gebruikt zijn om de film te typeren, en met recht. Maar soms hoort men de kijker zuch ten... is het niet te veel van het goede? Oordeel zelf. Filmhuis Artishock. Vrijdag 28 februa ri, 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden CJP/Pas65 f 5,-. Reserveren mogelijk vanaf één uur voor aanvang. Zaterdag 28 februari: Geen pianist heeft op de in Europa ge speelde boogie woogie zozeer zijn stempel gedrukt als de langzamerhand egendarische Rob Hoeke. Zonder ooit les te hebben gehad, maar met een in stinctief talent en creatief vermogen werd hij in het verleden vier jaar achter een winnaar van het Oude Stijl Jazzfes tival in Loosdrecht. Hij vormde zijn voor velen onvergete lijke Rob Hoeke's Rhythm Blues- poep en besteeg regelmatig de vader landse hitladders met hits zoals de nog steeds^ bekende 'Margio', 'Down South', 'When people talk', 'Drinking on my bed', en vele andere. Deze num mers worden tijdens de optredens nog steeds gespeeld. Een Rob Hoeke-op- treden is een swingend programma en een verademing in het tijdperk van de plastic muziek' van synthesizers en drumcomputers! Rob Hoeke's Boogie Bluesband be staat uit: Rob Hoeke, piano; Paul La- gaay, slagwerk; Michiel Pos, gitaar, sa xofoon, dwarsfluit en zang; Toon Se- gers, basgitaar en contrabas. Artishock Blues Night. Zaterdag 29 fe bruari, aanvang 22.00 uur. Deur open 21.30 uur, dicht 23.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-.

Soester Courant | 1992 | | pagina 16