i6hO(K 'De Zonnebloem maakt mensen gelukkig' iVAMi Koen Greven gaat filmen in Colombia Biologische tuinbouwvereniging: 'Wij laten ons niet gek maken' R. OUD B.V. VERHUUR Keramiek in ketting-expositie PAG||\j/\ 16 ack Cannon o's Books' ke's Bluesband SOESTER COURANT Zilveren erespeld voor trouwe medewerksters PAGINA 17 Meisje (11) gewond bij val van pony Tuinen aan Jachthuislaan op de tocht Wim van llooru Auto voor de neus van vrouw gestolen Automobiliste ramt lantaarnpaal Meningen 1 van lezers I De Speeldoos Theater Agenda Soester journalist-in-spé wint televisie-quiz van KRO De Smitshof Ruiters GR AN SABA^ Jongemannen betrapt met illegale walkie-talkies Inbraak Industrieweg Autodieven door politie gepakt Eieren gooien in Soesterberg Gas- of rempedaal... Autokraken met en zonder buit Vernielingen Kat in 't nauw Kentekenplaten weg Groenbeheer dunt wilgen en populieren Werk van Barbara Blasing Sabotage aan hek vliegbasis? Dame onder invloed raat 46, tel. 19577 g 27 februari: g 27 februari vertoornt Chinese film V» dent van de re»;. 1. Huang debuteerde m! 985, die echter i„ S vertoond op het Rott!!' .val 1987. Daarvoo^" l.anxin Chinese lite„ ïensttijd maakte hij mfc rngsfilms. het zwarte kanon' iSee„ expliciet politiek them, gezicht lijkt het of Huan, 'tieren met de materiël envanChma'smodenii ïps van elektrische tyDe adieuze telefoons, L kortgerokte stewardes ;ogo-girls omringde pop, :re bewijzen van de voor- te wijzen op een kramp, tot imitatie van een wes- 'oor Chinezen moet deze keiijker te ontmaskeren oedwtllige stilering, een p de gretigheid waarmee ïjke blijken van welvaart ader meer de spot met de lid van Chinezen voor buitenlanders en toont demisering geen gelijke de maatschappelijke ef- teeds gehandicapt door opvattingen, e ingrepen door de een- zaak van het zwarte ka- erregaande kritiek op de de politieke cultuur die n kleine twintig jaar teis- 0 uur. Toegang f 7 50' s-65 f 5,-. februari: 'he draughtsman's con- :ed and two noughts', [ïumbers', 'The belly oi n zijn grootste succes thief, his wife and hei er Greenaway opnieuw wee uur beeldenpracht, irige acteur John Giel- zijn carrière zet met de Prospero. Daarnaast eksten van alle andere irs die de andere rollen it zwijgend. og van Milaan, is dooi et. Samen met zijn 3-ja- iranda wordt hij in een le zee opgestuurd. In de ken verstopt door Gon- 1 van Prospero. Ze be- nis over het leven van de kunsten en "weten- e wereld der goden en ro krijgt door deze ken- j zowel ten goede als ten lt. Zo laat hij geen mid- om het leven van zijn ivloeden en te breken. 2 huwbare leeftijd be- 'rospero's wraakzucht ties aan. De goede geest weet Prospero ertoe te ïken te vernietigen en en met zijn vijanden, weer een mens als alle ut nederig afscheid van publiek dat gedurende 3e achtbaanrit heeft ge- iderd oogstrelende ta- bestaande uit vreemde figuren, schitterende blote figuranten, be- s en kunstvoorwerpen streken. ruik van de zogenaam- tbox', een elektronisch filmbeelden om te vor- van diverse inserts etc. ik een tweede beeld op glazen en spiegels, of ktietaferelen op. kijkervaring, een werk van beelden, vi- )ers, een verbluffende "men die gebruikt zijn speren, en met recht, t men de kijker zuch- e veel van het goede? ck. Vrijdag 28 februa- oegang f 7,50; leden Reserveren mogelijk or aanvang. februari: 3 op de in Europa ge- woogie zozeer zijn ds de langzamerhand b Hoeke. Zonder ooit ad, maar met een in- n creatief vermogen leden vier jaar achtér- iet Oude Stijl Jazzfes- it. oor velen onvergete- s Rhythm Blues- regelmatig de vader- met hits zoals de nog 'Margio', 'Down ople talk', 'Drinking e andere. Deze num- •ns de optredens nog Ben Rob Hoeke-op- igend programma en i het tijdperk van de van synthesizers en gie Bluesband be- pke, piano; Paul La- ichiel Pos, gitaar, sa- i en zang; Toon Se- contrabas. ight. Zaterdag 29 fe- -.00 uur. Deur open 23.30 uur. Toegang /Pas-65 f 5,-. Maandagmorgen zijn in de dagkapel van de Petrus en Pauluskerk veertien trouwe medewerksters van de Zonne bloem-Soest gehuldigd met de zilve ren erespeld van de "katholieke natio nale vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezind ten", zoals de landelijke Zonnebloem officieel heet. Dat gebeurde tijdens de jaarvergadering, die speciaal daarvoor een extra feestelijk tintje had gekre gen. Onder de gehuldigden - die allemaal al langer dan twintig jaar hun steentje hebben bijgedragen - waren er enkelen van het "eerste uur", want de afdeling Soest bestaat nu zo'n 24 jaar en is met haar 53 medewerksters een van de grootste van het land. "We zijn altijd een heel actieve afdeling geweest," ver telt mevrouw Paula Pietersen-Teunis- se, sinds enige tijd de voorzitter van de Zonnebloem-Soest. Hoewel de Zonnebloem niet echt onbe kend is, en zeker niet bij de vele zieken en bejaarden die door de jaren heen met het Zonnebloem-werk kennis hebben gemaakt, speelt een groot deel van de activiteiten zich toch een beetje achter de schermen af. Natuurlijk: bijna ieder een heeft wel eens gehoord de uitstapjes die de Zonnebloem op gezette tijden voor haar "klanten" - meestal "gasten" genoemd - organiseert, of Zonne bloem-acties als "Zon in de schoor steen" èn de welfare-verkopingen, en de nationale loterij is evenmin onbe- kend, maar er gebeurt ook heel veel werk dat doorgaans buiten de publici teit blijft. Paula Pietersen: "We organiseren wel iswaar boottochten, bustochten en al lerlei andere activiteiten, waaraan de mensen met rolstoel en al kunnen deel nemen, maar er wordt heel veel tijd ge stopt in het regelmatige bezoekwerk. Daar hoor je meestal niet zoveel van, want het is niet zo spectaculair, maar het wordt wel heel erg gewaardeerd." 'Gasten' Vrijwel elke week, soms vaker, gaan de tientallen medewerksters van de Zon nebloem in Soest op stap. Ze bezoeken dan hun "vaste" adresjes in de Soester verzorgingstehuizen, waar ze door de jaren heen als zeer gezien worden be schouwd. Ze zoeken daar hun gasten op, wat op zichzelf een merkwaardige omschrijving is, want juist zij zijn het die zelf gastvrijheid ondervinden. De titel is overigens verklaarbaar, want de dik wijls hoogbejaarde en zieke mensen die meegaan met de uitstapjes zijn dan na tuurlijk wel letterlijk "te gast" bij de Zonnebloem, die dit jaar o.a. met 150 mensen weer gaat varen met het Zon nebloem-schip en met twee bussen - waarvan één speciaal voor rolstoelen - naar de Floriade gaat (in plaats van het jaarlijkse dagtocht naar de Keukenhof). Andere buiten-activiteiten zijn bijvoor beeld de regionale vakantieweek, het uitstapje naar de dieentuin, de viering van de Nationale Ziekendag (als alle 400 "gasten" een attentie krijgen), maar ook de speciale koopochtend bij V D in Zeist of de kerstmarkt in Overvecht, die met 50 rolstoel-gasten worden bezocht. Ook is de Zonne bloem bekend als het adres waar men (gratis) een rolstoel kan lenen, een acti viteit die al sinds jaar en dag onder de beproefde leding staat van mevrouw Kandelaar. Bezoekwerk Maar zoals gezegd: het bezoekwerk is misschien het minst opvallende, maar bepaald niet het onbelangrijkste onder deel van het werk van de Zonnebloem. Zonnebloem-medewerksters - het zijn inderdaad meestal dames, maar de laat ste jaren zijn ook steeds meer heren bij dit vrijwilligerswerk betrokken - wor den niet "zomaar" op zieke en bejaarde mensen afgestuurd. Ze krijgen goede en deskundige begeleiding, o.a. door een (gratis) vormingscursus over het bezoekwerk en het omgaan met zieke mensen. Zo wordt er bijvoorbeeld een cursus van vijf bijeenkomsten georgani seerd over "omgaan met een handi cap", waarbij gerichte informatie wordt gegeven over ziekte, rouw en verlies, dementie, omgaan met een rolstoel, etc. Uiteraard kan de Zonnebloem altijd nieuwe medewerk(st)ers gebruiken, want in de "kaartenbak" staan de na men en adressen van maar liefst zo'n 400 mensen, die in aanmerking komen voor het bezoekwerk of deelname aan de activiteiten. De Zonnebloem krijgt de namen door van o.a. de huisartsen, de wijkverpleging en de tehuizen, want het gebeurt maar zelden dat iemand zich spontaan aanmeldt. "Dat is best begrijpelijk, want je zegt niet zo gauw van jezelf datje ziek of eenzaam bent of dat je verdriet hebt," aldus Paula Pie tersen. De behoefte aan het Zonnebloem-werk is de laatste jaren enorm toegenomen. "Eigenlijk woont in elke kamer van de tehuizen in Soest iemand die in aanmer king komt. Sommige van onze mede werksters hebben wel zeven 'gasten', bij wie ze wekelijks een praatje gaan ma ken. Er zijn zoveel mensen die verder eigenlijk nooit iemand zien..." Dankbaar werk De Zonnebloem is dan ook altijd op zoek naar vrijwilligers die mee willen Een aantal van de Zonnebloem-me dewerkster kreeg voor hun inzet de zil veren erespeld van de nationale vereni- sing' Foto: Herman van Dam. doen aan het bezoekwerk. Het belang rijkste motief om voor de Zonnebloem op stap te gaan is dat het de mensen ge lukkig maakt. Paula Pietersen: "Al heb je maar één uurtje in de week öm ie mands eenzaamheid te verlichten, dan nog is het ontzettend dankbaar werk." Een Zonnebloem-medewerk(st)er hoeft niet aan hoge eisen te voldoen. "Als je maar een beetje tijd hebt, en een groot hart, want je moet natuurlijk wel een beetje sociaal-voelend zijn. Trouw is ook een belangrijke eigenschap, want je bouwt met iemand toch een relatie op en de mensen rékenen op je... Het is wel vrijwillig, maar niet vrijblijvend," aldus Paula Pietersen. Voor begeleiding zorgt de Zonnebloem, en ook voor opvang - van zowel gast als medewerk(st)er - voor het geval het (bij hoge uitzonde ring) eens niet "klikt". De gelederen van de Zonnebloem Soest - Soesterberg heeft sinds enkele jaren een aparte afdeling - zijn langza merhand wel aan versterking toe. "Veel van onze medewerksters worden zelf al aardig oud, maar we hebben gelukkig de laatste tijd ook wel wat aanwas van jonge mensen. Maar er kunnen er nog veel meer bij! Ze worden met open ar men ontvangen, en dat geldt natuurlijk ook voor de heren." Naast het bezoekwerk zijn vrijwilligers voor het verlenen van hand- en span diensten bij de uitstapjes natuurlijk ook altijd welkom. De Zonnebloem kan bij voorbeeld rekenen op de inzet van zo'n 70 vrijwillige chauffeurs, die het ver voer voor hun rekening nemen. Bij de uitstapjes staat ook een heel peloton be roepskrachten - artsen, verpleegkundi gen en anderen, ook een pastor of een dominee - ter beschikking, maar ook daarvan heeft de Zonnebloem er na tuurlijk nooit genoeg. Wie nieuwsgierig is geworden en erover denkt zelf medewerk(st)er van de Zon nebloem te worden, kan voor alle infor matie kontakt zoeken met het hoofd van het bezoekwerk, mevrouw Smink, tel. 14643 in Soest. Een 11-jarig meisje uit Soest is zaterdag licht gewond geraakt toen ze door on bekende oorzaak van haar pony viel. Ze werd enigszins overstuur binnenge bracht bij bewoners van de Wieksloter- weg. Omdat ze over hoofdpijn klaagde, werd ze door een arts behandeld. De biologische tuinbouwvereniging 't Nut, sinds jaar en dag gevestigd aan de Jachthuislaan, is niet van plan zich nu al het hoofd op hol te laten jagen door de gemeentelijke plannen voor de nieuwe woningbouw in de jaren voor en na de eeuwwisseling. Daarvoor heeft de gemeenteraad o.a. ook het oog laten vallen op het gebied waar de tuinders van 't Nut zich met enthou siasme wijden aan hun hobby. In januari hebben de leden hun onge rustheid daarover al wel laten blijken door met z'n allen kaarten te sturen aan de gemeente. Elk persoonlijk gaven ze daarmee aan op z'n minst "niet geluk kig" te zijn met de keuze van de ge meenteraad, al stond die op ^dat mo ment nog niet helemaal vast. De tuin moet blijven", luidde de strekking van de kaarten-actie. In een officiële brief aan het gemeentebestuur heeft de tuin bouwvereniging ook geprotesteerd te gen de voornemens, waarbij de ge meente bij voorbaat aansprakehjk wordt gesteld voor de kosten. Voorzitter H. van Schaik kon de leden vorige week tijdens de jaarvergadering melden dat er inmiddels een antwoord- briefje was ontvangen van de burge meester, met de mededeling dat het de gemeenteraad is die een beslissing zal moeten nemen over de handhaving van de tuin. Het bestuur had inmiddels ook een ge sprek gehad met wethouder Jan Visser van Ruimtelijke Ordening en te horen gekregen dat de politiek inmiddels wel iswaar haar standpunt had bepaald, maar dat er nog niet zoveel aan de hand was voordat het bestemmingsplan zou zijn gemaakt. Daarover vallen in de loop van het voorjaar nadere besluiten te verwachten. "In juni horen we of en hoe we aan de Jachthuislaan kunnen blijven," aldus Van Schaik. Het bestuur heeft bij de gemeente in middels aangedrongen op een alterna tieve lokatie voor de tuinen, als ze van hun huidige plek moeten verdwijnen. Volgens het bestuur zal dat nog knap moelijk worden en bovendien wil men dan dat de gemeente de kosten van de investeringen - ook van de individuele tuinders - met terugwerkende kracht tot 1990 vergoedt. Alternatief Dat de tuinen moeten verdwijnen staat overigens nog lang niet vast, want denk baar is ook een alternatief, waarbij het plan zodanig wordt aangepast dat de woningen aan weerskanten van de tui nen worden gebouwd. "Maar daar zijn we óók niet gelukkig mee," aldus voor zitter Van Schaik. Hij besloot de be spreking van het onderwerp af met de vaststelling dat het vooralsnog een kwestie van afwachten is. "Er is nog veel te veel onzeker. Laat de gemeente voorlopig maar rommelen, wij laten ons niet gek maken..." De ledenvergadering lijkt dat ook geenszins van plan te zijn, want de ca. 30 opgekomen leden hoorden de uit eenzetting van het bestuursstandpunt met stilzwijgende instemming aan en gingen vervolgens over tot de orde van de dag, waarbij met name de gang van zaken op de tuinen uitvoerig werd be sproken. van gereedschappen Industrieweg 37b SOEST Tel. 02155-13298 BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VEBBOUW jfNVQB 9 RENOVATIE f/ ONDERHOUD Het blijft af te raden om de autosleutels in de auto achter te laten. Een vrouw uit Hilversum opndervónd het bij het PTT-kantoor in Soest aan den lijve. Ze was net weg, toen ze iemand in haar wa gen zag wegrijden. Het betreft een blau we Peugeot 205 D met het kenteken BS-19-GB. Een 23-jarige automobiliste uit Soest moest vorige week op het kruispunt Van Straelenlaan/Korte Bergstraat plotseling uitwijken voor ander ver keer. Ze botste daarbij tegen een lan taarnpaal. De schade bleef beperkt tot de paal en de auto; de vrouw kwam met de schrik vrij. Woensdag 19 februari, 14.00 uur: 'Kikker en de walvis' Een vrolijke speelfilm met ondertite ling geschikt voor kinderen vanaf acht jaar. Kaarten f 5,-. Dinsdag 25 februari, 20.15 uur: 'Macbeth' Engels poppentheater met Nederlands gesproken versie van het klassieke meesterwerk. Kaarten f 15,-; Pas 65/CJP f 12,50. Donderdag 27februari, 20.15 uur: 'Tsjechov' Musical met in de hoofdrol Boudewijn de Groot. Kaarten f 40,-, ook voor Pas 65/CJP. Dat De Smitshof verloedert, ben ik met uw krant eens. Maar de foto die in uw krant staat, is zeer slecht. Zo erg ziet De Smitshof er niet uit. Of had de fotograaf een slechte dag? Op de foto staat slechts de helft van De Smitshof. En waarom is het zo donker? Was het nacht, toen de foto werd ge maakt? Als het al zo beroerd is, waarom dan nog slechter maken? i Als er een foto van het gerpeentehuis wordt gemaakt, is die wel duidelijk. En dan zie je niet alleen de helft yan het ge meentehuis en dan is het niet donker. Mevroüw Mjjddendorp In de Soester Courant van lb februari zijn ons twee artikelen opgevallen, nl.: (1) "Mr. Insinger steelt de show in Soest"; en (2) "Invoering van ruiter- penning voor gemeentebossen Soest". In het eerste artikel plaatst de heer In singer de opmerking, dat ruiters de erg ste plaag van de wereld zijn en de "Aids" van de moderne bosbouw. Voorts is het crimineel, je kan een klap met een karwats krijgen of ze proberen je dood te rijden. Dit zijn ongenuanceerde uitlatingen, die je zeker niet verwacht van een ou d-ambassadeur van ons koninkrijk. Al les over één kam scheren is erg gemak kelijk, maar onterecht. Natuurlijk zul len er uitwassen zijn, maar ook in deze bewoordingen de goedwillende ruiters en amazones in diskrediet brengen, gaat te ver. Wat wij niet begrijpen is dat dezelfde heer Insinger wel elk jaar tij dens de jacht in Soest het glas heft met diezelfde "criminelen" en zich waarlijk kostelijk amuseert. Veel van deze rui ters bevinden zich bijna dagelijks op zijn "landgoed", zonder zich crimineel of agressief te gedragen, en schaffen zich elk jaar de verplichte penning aan. waarvan de kosten bijdragen aan het onderhoud van de ruiterpaden. Geluk kig voor de heer Insinger is er subsidie voor eigenaren die hun terrein "onbe perkt" openstellen voor recreanten, zo dat de ambtelijke regeltjes nog ergens goed voor zijn. Verbaasd waren wij dan ook te lezen dat de heer Insinger "zijn geliefde bos" wel aan de gemeente Soest had willen verkopen voor een "schoon industrie terrein". Dag groen Soest... Zijn "ge liefde" bos is duidelijk aan de meestbie dende verkocht, in dit geval de AMEV. die er nog onduidelijke plannen mee heeft. Het te verkopen aan Natuurmo numenten zou 'n beter alternatief zijn geweest, dan was het bos voor de toe komst zeker behouden gebleven. Maar ja, zijn optrekje in Spanje moet ook be taald worden. In het tweede artikel, "Invoering van ruiterpenning", worden maatregelen genomen waaraan ruiters moeten vol doen. Deze maatregelen zijn tot stand gekomen met inspraak van de maneges en ruiters. De gemeente Soest heeft het ruiterpadennet uitgebreid en er onder houd aan gepleegd, tot grote tevere- denheid van de ruiters. Ruiters zonder ruiterbewijs krijgen géén vergunning en zijn te controleren aan de goed zichtbare aan het hoofdstel van het paard. Indien de politie de re gels strak handhaaft en niet alleen ille gale ruiters bekeurt maar ook de toe gang tot het bos weigert, behoeft de wethouder van "paardenzaken en hon- depoep", mevrouw Mieke Swinkels, niet meer bang te zijn voor een blauw oog! Mevrouw Swinkels zal zich mogelijk nog herinneren dat zij op Koninginne dag 1991 aan de Schapendrift 'n oran jebitter heeft gedronken met o.a. een aantal ruiters te paard. Tijdens deze plezierige conversatie merkte zij op dat zij haar best zou doen om de ruiterpa den uit te breiden, want, benadrukte zij "Paarden horen in het bos"! U hebt uw woord gehouden, mevrouw Swinkels, daarvoor onze dank en... een blauw oog hoeft u van ons niet te ver- wachten.Mogelijk kan de heer Insinger nog wat leren van de goede aanpak van de gemeente Soest en zo het "Ruite- r-Aids-virus" onderdrukken. Wij wen sen hem alle sterkte toe. Elly Blitz Kees Osnabrugge (en vele ruiterbewijsbezitters) Vraag: Welke dieren staan afge beeld in de Mexicaanse vlag? Ant woord: De adelaar en de slang. Koen Greven uit Soest weet het. De twintig-jarige student aan de Utrechtse School voor Journalis tiek heeft een opmerkelijk goede kennis als het gaat om Latijns-A- merika. De Soester gaat vanavond een tiendaagse reis naar Colombia winnen in de 'De ver van mijn bed- strijd', een televisiequiz van de KRO. De prijs heeft hij al gewonnen, want de opnamen werden op 8 februari ge maakt. De quiz bestaat uit zes afleverin gen. Elke keer blijven drie winnaars over, die ieder een land in Latijns-A- merika mogen bezoeken. Ze krijgen de opdracht in het land van bestemming een filmreportage te maken. In Colom bia moet Koen Greven een portret ma ken van een Colombiaanse wielrenner. Bij de NOB krijgt hij in april een came ra-training. In juni stapt hij op het vlieg tuig voor zijn onderneming. In overleg met een redacteur zal hij een basisopzet maken voor de film. "Maar ik moet zelf onderzoek doen en bepalen wat er op de film komt. Via een contact persoon van de KRO in Colombia zal ik in contact worden gebracht met mensen die me op weg kunnen helpen." Nadat hij de voorronden had overleefd, veronderstelde Greven dat hij geen kans zou maken op één van de prijzen. "In elke uitzending zitten zes kandida ten, van wie er drie een reis winnen. De anderen zijn al afgestudeerd en werken al als journalist. Ééntje is getrouwd met een Peruaanse, dus ik achtte me kans loos. Bovendien was ik de jongste kan didaat." Kennis En toch won Koen Greven één van de drie reizen. Zijn kennis over Latijns-A- merika deed hij voor een belangrijk deel op in het schooljaar 1989-'90. Hij was toen uitwisselingsstudent in Vene zuela. "Ik heb daar de Spaanse taal ge leerd en de cultuur van de Venezuelea- nen van dichtbij meegemaakt. Ik zat bij een gastgezin en heb veel rondgereisd. Het was mijn bedoeling om in de zomer op vakantie te gaan naar Venezuela, maar nu kan ik het misschien met de reis combineren. Dan blijf ik wat langer weg." Met zijn verblijf in Venezuela is zijn in teresse voor Latijns-Amerika ver klaard. "Ik heb me opgegeven met twee andere studenten van de School voor Journalistiek in Utrecht, maar zij heb ben het niet gehaald. De quiz was alleen voor journalisten die Spaans kunnen spreken en staat in het teken van het Columbus-jaar, omdat het vijfhonderd jaar geleden is dat hij het Amerikaanse continent ontdekte." Koen Greven, die op zijn vijfde in Soest kwam wonen en inmiddels op kamers in Utrecht zit, heeft veel zin in zijn avon- |Fofo: Herman van Dam. Koen Greven met de vlag van Vene zuela, waar hij een jaar als uitwisse lingsstudent doorbracht. De Soester journalist-in-spé wint vanavond een reis naar Colombia in een televisie-quiz van de KRO. tuur. Zijn film en die van de zeventien andere reizigers zullen in augustus door de KRO worden uitgezonden. Hoe hij tijdens de quiz in de prijzen is gevallen, is vanavond vanaf half zeven te zien via Nederland 1. Han van der Meer pre senteert de 'Ver van mijn bed-strijd'. Op het industrieterrein ontdekte de po litie zaterdag tijdens de surveillance twee jongemannen uit Soest, resp, 20 en 18 jaar oud, die daar liepen te experi menteren met twee illegale walkies-tal- kies. Ze hadden de apparatuur volgens zeggen op de "zwarte markt" aange schaft. De politie stelde vast dat het niet om goedgekeurde portofoons ging en nam de spullen voor onderzoek in be- De politie ging in de nacht van zaterdag op zondag een kijkje nemen bij een be drijf aan de Industrieweg, waar het alarm in werking was gesteld. Bij onder zoek bleek dat de onbekende dader via een bovenlicht de toiletruimte was bin nengeklommen. Of er iets wordt ver mist kon niet aanstonds worden vastge steld. In Soesterberg zijn door de politie twee autodieven aangehouden. Ze reden in een gestolen wagen rond. Het gaat om een Amersfoorter en een Maastrichte naar. Naar aanleiding van een daarop ingesteld onderzoek werden later nog twee mannen aangehouden, die even eens de diefstal van een auto op hun ge weten hebben. In Soesterberg is op de Jongbloedlaan met eieren gegooid. Een bewoonster merkte dat het kippeprodukt tegen de ramen van haar woning en in de woon kamer werden gemikt. Volgens haar verklaring hebben meer buurtbewoners daar last van gehad, maar de politie heeft geen andere aan giftes gehad. In het verleden heeft de politie wel dergelijke klachten ontvan gen. Op een parkeerplaats aan de Smitsweg deed zich vrijdag een aanrijding voor, waarbij drie auto's betrokken waren. Een bewoner probeerde zijn wagen in een van de parkeervakken te manoeu vreren, maar trapte bij vergissing op het gas- in plaats van het rempedaal. Daar door schoot de auto over de stoep tegen twee andere wagens aan, die allebei schade opliepen. Op de parkeerplaats bij Aqua Indoor aan de Dalweg werd vorige week de au to van een 24-jarige Baarnaar openge broken. De man miste een geldbedrag van ca. vijftien gulden en deed aangifte bij de politie. Ook aan de Julianalaan was een poging ondernomen om een auto te breken. Een 38-jarige bewoner stelde de politie op de hoogte. Een van de ramen was in geslagen, maar er werd niets vermist, zoals ook aan de Koninginnelaan het geval was. De benadeelde was hier een inwoner van Doorn. De politie werd zaterdagmiddag in geschakeld door een bewoonster van de Troelstrastraat, die haar kat miste. Het diertje zat opgesloten in de metalen bouwcontainer van een bedrijf, dat werkzaamheden in de straat verricht. Omdat de politie de container niet open kreeg en er nie mand van het bedrijf bereikt kon worden moest de bevrijding van het dier tot maandag worden uitgesteld. Of de kwestie voor het beestje goed is afgelopen is niet bekend. De politie kreeg vorige week twee mel dingen binnen van vernielingen aan de Van der Weijdenstraat. Daar bleken onverlaten de buitenspiegels van twee auto's te hebben afgetrapt. De daders zijn spoorloos. Een garagebedrijf in Soesterberg mist sinds vorige week twee (groene) hande laars-kentekenplaten. Die werden ont vreemd van een wagen die aan de Fok kerstraat geparkeerd stond. Binnenkort gaat de afdeling Groenbe heer een aantal snelgroeiende bomen als wilg en populier verwijderen ter bevordering van de groei van duurza mer soorten als eik, beuk en es. De werkzaamheden vinden plaats in de wijk Overhees, achter het Harperpad, en aan de Koningsweg en in Klaarwater bij de Willem Speelmanhof, de Wiardi Beckmanstraat en de Van Hamelstraat. Tevens zullen in het kader van de reno vatie Smitsveen fase II aan de Weeg breestraat al enige bomen verwijderd worden. Tot eind maart exposeert de keramiste Barbara Blassing (1936) uit Amers foort in één van de drie vitrines (tegen over de bodekamer) van het Soester ge meentehuis. Zij laat zeventien vormen zien die zijn geïnspireerd door oud hout en gevonden voorwerpen. Daardoor ontstaan objecten die iets geheimzin nigs in zich hebben en een eenheid in materialen opleveren. De ware identi teit van wel of niet keramiek geeft zich alleen bij aanraking prijs. Barbara Blasing is geboren in Kassei waar zij een opleiding Beeldende Vor ming volgde. In Nijmegen studeerde zij psychologie. Zij was vorig jaar één van de deelnemers in Soest-Zuid aan Jardin d'Amis. Deze kettingexpositie (elke kunstenaar kiest zijn/haar opvolger) is tot eind maart (gratis) te bezichtigen op werk dagen van 08.30 tot 16.30 uur. Bezoe kers van avondvergaderingen hebben ook toegang tot de vitrine. Foto: Staf Voorlichting Gemeente Soest Onbekende daders hebben in het week einde een deel van de afrastering van de vliegbasis Soesterberg vernield. De po litie constateerde dat twee spandraden waren doorgeknipt. Over de toedracht en de bedoeling tast men in het duister. Op de Wieksloterweg hield de politie zaterdag een 28-jarige inwoonster van Soest staande, omdat haar rijgedrag de aandacht trok. Bij onderzoek bleek te veel gedronken te hebben, zodat ze werd beloond met een proces-verbaal en een rijverbod van zes uur. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé (uitsluitend redaktie): A. C. Post Speenkruidstraat 5 Telefoon 21297 J. van Beek Soesterbergsestraat 172 Telefoon 18228

Soester Courant | 1992 | | pagina 17