KORTING: 10%! V En dit ziin de knallers van deze week: Kipfilet 1398 298 Massaal verzet tegen plannen voor herinrichting Van Weedestraat He* volle P°"d auto smeemg na Geroosterde achterham Jaffa handsinaasappels Waardering voor Soesterbergse veteranen WD-fractie: 'College berijdt politieke stokpaardjes' 70e JAARGANG NO. 26 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 Drukbezochte informatie-avond in raadzaal Politie houdt 16 jongeren aan Vakkenvullers? Zakkenvullers! I )l"V.UT Voor een gratis abonnement op de wekelijkse woninggids. De n/i ,u r 3 Actueel 5 Actueel 9 Sport 12 Onderwijs 16 Welzijn 17 Varia Brandweerman door collega's bevrijd uit brandweerauto Hond bijt man... (1) Hond bijt man... (2) voorjaarscollectie Burgemeester reikte gewonden-insignes uit HET VLEESCENTRUM 12?" 'Koek en zopie'-vragen over kiosk Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING Administratie- Financieringskantoor N. J. KONIJN C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT tlUtS PETERS Makelaars HS Hendrik Smit WASIEL STEITNER 0® 0 H IJ T 0 w g Y E w Redactie' Abonnement per halfjaar f 13 Buiten Soest per half jaar f 26 Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Er zijn boze tongen die beweren dat het gemeentebestuur het herinrich tingsplan voor de Van Weedestraat, opgesteld door het bureau AGV, al léén de wereld heeft ingestuurd om straks een alibi te hebben om hele maal niets te doen. Het verwachte verzet van de omwonenden (de Groe ne Driehoek bijvoorbeeld) zou daartoe dan een bruikbaar handvat moe ten bieden. Als dat waar is, werd het College van B. W. maandag j.1. tij dens de drukbezochte informatie-avond over het plan op zijn wenken be diend, want bijna niemand had een goed woord over voor de voorgestel de aanpak. De Korte Brinkweg, tussen Stadhou derslaan en Van Weedestraat, zou vol gens het plan voor open moeten het au to- verkeer. Vooral de ideeën om de Stadhouders laan af te sluiten, de Korte Brinkweg te "heropenen" en de Van Weedestraat eventueel te ontlasten door eenrich tingsverkeer (met een "terugweg" via de Lange Brinkweg), stuitten op mas sieve bezwaren, evenals het plannetje om de bus via de F.C. Kuyperstraat te laten rijden. De herinrichting van de Van Weedestraat zelf riep minder weerstand op, als die tenminste maar beperkt blijft tot een beter parkeerre- giem en de "stoffering". Volgens verkeersexpert Lax van het bureau AGV gaat het er vooral om dat het verkeer op de Van Weedestraat blijft "stromen", maar dan langzamer. Parkeren moet alleen nog aan de "kop pen" plaatsvinden en alleen voor laden/ lossen moeten er mogelijkheden ko men. Het verblijfsklimaat is daarmee gediend, en uiteindelijk is dat ook de gedachte achter de afsluiting van de Stadhouderslaan, waardoor het winkel front kan worden gesloten en boven dien extra parkeerruimte gecreëerd kan worden. Het spoortunneltje tussen Korte en Lange Brinkweg speelt een cruciale rol. Het vormt vooralsnog een "bottleneck" en daar is pas wat aan te verhapstukken als de tunnel wordt vervangen. De NS heeft dat voor 1998 of 1999 op z'n pro gramma staan. Door een "flexibele" in- De politie heeft vorige week in tótaal 16 jongens in de leeftijd van 16 en 17 jaar uit Soest aangehouden, op ver denking van de diefstal van verschei dene sloffen sigaretten bij een plaatse lijke supermarkt. De meeste jongelui werkten daar als vakkenvullers. De politie kwam het groepje op het spoor door de aanhouding van één van hen, die bij een benzinestation in Soest een aantal sloffen te koop aanbood. Op basis van het signalement kon de jonge man worden ingesloten. Bij het verhoor kwamen successievelijk ook de namen van de anderen los, waaronder die van de "opdrachtgever". In wisselende samenstelling hadden de jongelui zich ook aan diverse andere euveldaden schuldig gemaakt. De "he ler" bleek met twee anderen bijvoor beeld te hebben ingebroken bij een be drijf aan de Laanstraat, waar ze door het alarm waren gestoord. Een ander bekende bij het verhoor dat hij van zijn moeder sieraden had gestolen en ver kocht, evenals een slavenarmband die hij een vriendin afhandig had gemaakt. De jongelui werden na het verhoor heengezonden en aan hun ouders over gedragen. richting van de Van Weedestraat (en dus de Brink) kan daarop worden inge speeld. Inspraak? Aanvankelijk heerste er enige verwar ring over het karakter van de avond. Was het "slechts" een informatie avond, zoals aangekondigd, of was het toch óók al een inspraak-avond, zoals wethouder Mieke Swinkels zich liet ontglippen? Swinkels benadrukte dat er tijdens de commissiebehandeling - in april of zo - pas écht ingesproken zou worden. Het College had nu nog geen standpunt en zou alle opmerkingen "meenemen" bij de- voorbereidingen voor het raadsvoorstel. Het publiek roerde zich geducht. Voor al de Brinkweg-bewoners en de Groene Driehoek hekelden de voorgestelde af sluiting van de Stadhouderslaan, het geen volgens sommigen in strijd is met het uitgangspunt dat het verkeer over bestaande wegen moet worden afge wikkeld. "De problemen van de winke liers worden weer afgewenteld op de omgeving, die geen behoefte heeft aan al die auto's. Bovendien: we hebben toch pas afgesproken dat de Van Wee destraat géén hoofdwinkelcentrum zou worden?" Volgens een Brink-bewoner moest de gemeente alvast maar rekening houden met schadeclaims en was alleen een "Nul-optie" voor de Van Weedestraat - hooguit iets doen aan het parkeren - be spreekbaar. "U kunt rekenen op de grootst mogelijke tegenstand," waar schuwde hij. Volgens de verkeerskun dige van de gemeente, A. van Wan- (Lees verder op pagina 3.) De Mitsubishi Colt "EXE" van 28.495,- voor 25.645,- Stuurbekrachtiging; 3 spaaksstuurwiel; sportieve bekleding: toerenteller; grille bumpers, buitenspiegel en stootsierlijsten in de kleur van de auto: voor en achter spatlappen en sportieve "EXE" wieldoppen...Dat is de Colt "EXE" completer dan ooit. Omdat in maart de opvolger zijn opwachting maakt, staat hij nu bij ons. met een voordeel van: ƒ2850,-!! A MITSUBISHI De Gestaalde Perfektie. dealer voor Amersfoort, Soest en omstreken Koningsweg 14, Soest, tel.: 02155-13227 MAKELAARDIJ O.G. KERKSTRAAT 84 SOEST ^TELEFOONjJ)2155H 6824^ PvdA kritiseert bot optreden ambtenaren. Provincie pleit voor 'afstel' COT-Leusderheide. 1 'Wie hier niet werkt, kan straks beter ergens anders een huis gaan zoeken'. Stam/Sovoco praat met nieuwe trainer. Soest moet beter luisteren naar trainer. Derde Van der Huchtschool van start. Kinderboerderij: 30.000 bezoekers. 'De Zonnebloem maakt mensen gelukkig'. Koen Greven gaat filmen in Colombia. Biologische tuinbouw- vereniging 't Nut: 'Wij laten ons niet gek maken'. Een 40-jarige brandweerman uit Soest is zijn collega's sinds afgelopen maandag bijzonder dankbaar. Zij kwamen hem bevrijden uit het wrak, dat overbleef van de (brandweerau to waarmee hij op het kruispunt Soesterbergsestraat/Vondellaan te gen een andere auto botste. De aanrijding werd veroorzaakt door een 29-jarige bestuurder uit Nijmegen, die van de Vondellaan het kruispunt opreed omdat hij dacht dat het licht op groen stond. Dat bleek niet het geval, zoals getui gen konden bevestigen. Juist op dat moment werden er werkzaamheden aan de verkeerslichten verricht, en die stonden dan ook op geel knip perlicht. In dit geval moest de Nij- megenaar dus gewoon voorrang ver lenen. De klap kwam hard aan, want beide auto's zaten behoorlijk in elkaar en de bestuurders raakten zodanig ge wond dat ze naar Zonnegloren wer den gebracht. De Soester brand weerman zat klem en moest door zijn collega's worden bevrijd; hij had schaafwonden aan zijn hals en ge zicht. De Nijmegenaar was onfor tuinlijker, want hij had een gebroken kaak. Een 62-jarige Soester meldde zich vori ge week vrijdag aan het politiebureau met de mededeling dat hij zojuist gebe ten was door een hond. Het incident had zich, voorgedaan aan de Birkstraat en de hond had zijn tanden in het linker bovenbeen van het slachtoffer gezet. De man moest door een arts worden be handeld. De eigenaar van de hond be loofde dat hij voortaan beter zou oplet ten. De politie kreeg maandag j.1. het relaas te horen van een 21-jarige Soester, die tijdens het trimmen langs de Vrijheids- weg was aangevallen door een hond en nogal fors in zijn billen was gebeten. Hij had de eigenares van het beest (ver moedelijk een jonge herder) wel op een afstand zien staan, maar door de pijn had hij haar niet aangesproken. Hij moest zich door een arts laten behande len en bovendien was zijn trainings broek kapot, een schadepost van ruim honderd gulden. De politie zou nu graag in kontakt komen met de eigena res van de hond. Het incident deed zich maandag omstreeks half twaalf 's och tends voor. Onze verfrissende is slank of swingend wijd soms romantisch! soms streng! soms vrolijk! soms zakelijk! Onze combinaties hebben een uiterst modieuze uitstraling! Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, leder- accessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 Tijdens een sobere plechtigheid in de raadzaal van het gemeentehuis heeft burgemeester De Widt vorige week dinsdag de draaginsignes uitgereikt, die de minister van Defensie heeft toe gekend aan drie Soesterbergse oor logsveteranen. Zij raakten tijdens de gevechtshandelingen in de Tweede Wereldoorlog gewond. De insignes gingen naar de heren J.H. Meffert, J.P. Bodeving en W.H. Cremer. De burgemeester benadrukte in een korte toespraak dat Nederland zijn ve teranen heel wat dank verschuldigd is, al is de erkenning daarvan soms wat laat tot ieders besef doorgedrongen. Juist bij het ouder-worden, worden veel ve teranen meer dan voorheen bepaald bij het verleden en wat zich in hun jeugd heeft afgespeeld. De Widt stelde overigens vast dat het een typisch Nederlands trekje is om nogal zuinig om te springen met de zorg en aandacht voor deze belangrijke groep Nederlanders, zoals tot nu toe was gebeurd. Hij toonde zich dan ook verheugd over de erkenning en herbe vestiging van die waardering voor hen, die op jonge leeftijd hun plicht voor het vaderland moesten doen en daarbij ge wond raakten: de heren Meffert en Bo deving in 1947 in Nederlands Indië, de heer Cremer tijdens de strijd om de Grebbeberg in mei 1940. Het terugkijken op de ervaringen van destijds, als mens en militair, kon de drie gedecoreerden volgens De Widt ook de kracht geven om door te gaan. Hij sprak uit naam van de minister van Defensie zijn waardering uit en citeer de, voordat hij overging tot de plechtige uitreiking, een gedicht van H.M. van Randwijk, dat het monument op de ere begraafplaats in Overveen siert. Voor V.l.n.r. de heren Cremer, Bodeving, De Widt en Meffert. Foto: Herman van Dam. de echtgenoten van de drie veteranen waren er bloemen. vloertegels - plavuizen - natuursteen Nepfunusplem J3 Amersfoort - (el. 033-755865 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 MAGERE KALFSLAPJES per kg 1 3?" GEHAKT (h.o.h.) per kgb?u Altijd kwaliteit en betaalbaar. De WD-fracfie in de gemeenteraad zet vraagtekens bij de "toetsbare ob jectieve" besluitvorming binnen het College van B. W., inzake het om streden besluit om de kiosk aan de Foekenlaan niet te herbouwen. Vol gens de raadsleden Bert Krijger en El len Spijk berijdt het College in dit ge val "politieke stokpaardjes".! Ze willen van B. W. antwoord op een aantal kritische vragen, door henzelf omschreven als "koek en zopie"-vra gen - zoals o.m. of wel rekening is ge houden met de bereikbaarheid per fiets van de recreatiegebieden in Soest. Om dat je "restauratieve" voorzieningen moeilijk in een kofferbak op de fiets kan meenemen is een mogelijkheid om ze ter plaatse aan te schaffen zo gek nog niet, aldus de WD-ers. Ze vinden ook dat de kiosk, in het kader van de sociale vernieuwing, beschouwd moet worden als een zinvolle bezigheid voor mensen die willen werken. Ook zonder dat er al eentje stond zou zo'n kiosk er daarom best kunnen komen, aldus de WD-ers, die daarvoor een ge meentelijk initiatief best denkbaar ach ten. Bovendien biedt een kiosk een mo gelijkheid tot sociale controle op goed milieugedrag. Dat laatste wordt gestimuleerd door een schone omgeving, want rommel trekt - hoewel niet magnetisch - nu een maal rommel aan, en volgens de WD-ers mag vandalisme (het argu ment op basis waarvan het College de herbouw weigert) niet leiden tot "povere recreatievoorzieningen" Krijger en Spijk vragen zich af of het College zich bij de besluitvorming in zijn wijsheid soms heeft laten leiden door de (veronderstelde) resultaten van het anti-vandalismeproject - waar nog niets van bekend is - en vinden ten slotte dat de rechtszekerheid van de burgers - ook van de "uitbaters van klei ne neringen" - niet mag lijden onder "subjectieve individuele meningen". Zo horen ook gfaag van B. W. of die unaniem zijn geweest, dan wel dat de getalsverhoudingen binnen het College de doorslag hebben gegeven in plaats van argumenten. (ook T-biljet) - Redelijk tarief. Ook verzorging BOEKHOUDING en alle bijbehorende belasting formaliteiten. Tevens bemiddeling: persoonlijke lening/financiering/continu- kredieten. De Akkeren 18 - 3762 AS Soest Telefoon 02155 - 1 26 71 100 gram kilo 2 kilo c-noo Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 a MAKLLAARDII OP MAA T BURG. GROTHESTRAAT 32 SOEST-TEL. 02155-11304 ~p L_ N E_ G Telefoon: 02155- 19600

Soester Courant | 1992 | | pagina 1