Dansen is toch plezier voor twee scliociimkcr 1 ACTUEEL t PvdA kritiseert bot optreden ambtenaren bij verzoek om kwijtschelding Echtpaar Yan Ginkel 60 jaar getrouwd In Memoriam André van den Dijssel Provincie pleit voor 'afstel' van COT-Leusderheide Veel kritiek t voorlichting Massaal verzet tegen plannen voor herinrichting Van Weedestraat technische dienst WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT /MUlUCCLj PAGINA 3 Politie maant buurvrouw (85) tot stilte Inbraak in winkel levert niets op Geen gordels kost automobilist geld IFractie 'ontzettend kwaad' over behandeling A O W-ster Hoorzitting kamercommissie Defensie Frits en Karin Gerla: 'Dit is een vrij beroep in een vrij land' Gekapte conifeer Restaurant van den Brink Sleutels én kind in auto gelaten Forse buit inbraak bibliotheek Overhees Wie aan politiek doet leest de Soester Courant SCHOEAAAKER Een vrouw die weet wat ze wil, kiest voor de collectie van La Femme. Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 De politie kwam in het weekeinde in actie aan de Christiaan Huygenslaan in Soesterberg, waar een flatbewo ner klaagde over de geluidsoverlast die hij ondervond van zijn 85-jarige bovenbuurvrouw. Ze had volgens hem de radio veel te hard aan staan. Hij had zelf al aangebeld en op de deur geklopt, maar daarop was geen enkele reactie te vernemen geweest. De politie besloot een kijkje te ne men, maar moest bijkans de deur forceren om binnen te komen. De dame in kwestie bleek door medicij nen enigszins van de wereld te zijn geraakt. Ze had het bellen niet ge hoord en vermoedelijk dus ook haar eigen radio niet. De politie suste de gemoederen tussen de bewoners en slaagde erin hun enig begrip voor el- kaars situatie bij te brengen. Een ander geval van "burengerucht" in de letterlijke zin van het woord deed zich voor aan de Heuvehveg. Daar klaagde een bewoner over het feit dat om drie uur 's nachts een auto geruime tijd met draaiende motor bleef staan. Toen de politie een kijk je nam, kwam de bestuurder van de wagen er al aan. Hij had zijn vriendin thuisgebracht, en dat had iets langer geduurd dan aanvankelijk de bedoe ling was... Inbrekers hebben vorige week tever geefs een bezoek gebracht aan een fïet- senzaak aan de Laanstraat. Ze kwamen binnen via een bovenlicht, maar gingen met lege handen naar huis. Vermoede lijk zijn ze tijdens de inbraak gestoord. De inbrekers hebben wel aan de kassa gezeten. Vier automobilisten zijn vorige week op de Koningsweg bekeurd, omdat ze de veiligheidsgordel niet gebruikten. De politie hield daar gedurende ander half uur een verkeerscontrole. Vijftig auto's werden naar de kant gehaald. Eén bestuurder kreeg een bekeuring, omdat hij gebruik maakte van een vals kenteken deel III. Aan de vooravond van de viering van het veertigjarig bestaan van zijn bedrijf, dinsdag, is zaterdagmorgen in het ziekenhuis Zonnegloren op 63-jarige leeftijd overleden de heer A.W. (André) van den Dijssel. Hij was directeur van Procar, een be drijf dat reinigings- en onderhouds middelen produceert. De heer Van den Dijssel was in Soest vooral be kend door zijn sociale houding ten opzichte van mensen, groeperingen en verenigingen die een steuntje in de rug konden gebruiken. Hij was dan ook sponsor van tal van activi teiten, van sportclubs tot sociale en culturele instellingen. Het Bentinck Fonds voor gehandi capte sportbeoefenaren, het cen trum voor geestelijk gehandicapten Nieuwenoord in Baarn, de Sportor ganisatie Soest, WZ'49, Tempo, SoVoCo. Het zijn slechts enkele voorbeelden van organisaties die al tijd op financiële steun van Procar- directeur Van den Dijssel konden rekenen. Daarnaast steunde hij ook landelijke acties zoals voor Polen, Roemenië en Joegoslavië. In Soest was Van den Dijssel een kleurrijk en gewaardeerd figuur. Door zijn personeel, vooral ook door de buitenlanders onder hen, werd hij op handen gedragen. Hij was geen bureaustoel-directeur, maar gaf blijk van zijn betrokken heid bij en belangstelling voor ieder een, van hoog tot laag, door regel matig het personeel op te zoeken, op kantoor, in de fabriek of in de kanti ne. Hij voelde zich er net zo thuis als in een moeilijke vergadering. Van den Dijssel opende zijn bedrijf op 25 februari 1952 aan de Grote Melmweg 2. In het begin deed hij al les alleen: produceren, reizen, or ders boeken, calculeren, administra tie, research en afleveren. Anderhalf jaar na de start van Procar kwam het eerste personeelslid in dienst. In de loop van veertig jaar is dit aantal ge groeid tot ongeveer 110 bij de drie vestigingen in Nederland, België en Engeland. In 1966 breidde Procar uit door de aankoop van het fabrieksgebouw Grote Melmweg 13. Hier konden, zij het met de nodige improvisatie, de werkzaamheden worden voort gezet toen het pand Grote Melmweg 2 in datzelfde jaar door brand gro tendeels werd verwoest. In 1969 kon op dezelfde plek een modern nieuwe kantoor- en fabrieksgebouw in ge bruik worden genomen. Procar groeide stormachtig. Het as sortiment reinigings- en onder houdsmiddelen werd uitgebreid met ontvetters en handcleaners. Nieuw waren ook de absorptiekorrels. Daarmee verwierf Procar zich zelfs internationale bekendheid, toen het bedrijf dank zij die korrels zowel in Soest als in Groningen een eind maakte aan een ernstige waterver ontreiniging als gevolg van een olie- lekkege uit een schip op de Eem en een illegale lozing op het Damster- diep in groningen. In 1981 beleefde Procar opnieuw een hoogtepunt toen het bedrijf ver huisde naar de Industrieweg, waar het nu nog is gevestigd. Hier zette de groei zich door. Directeur Van den Dijssel maakte die dagelijks van dichtbij mee, totdat hij vier weken geleden wegens een ernstige ziekte in het ziekenhuis moest worden op genomen. Vrijdag nog kwam een de legatie van het personeel hem na mens allen het jubileumgeschenk aanbieden. Zaterdagmorgen kwam het bericht van zijn overlijden. De provincie Utrecht dringt er bij het rijk op aan nu al te besluiten dat de aanleg van een Compagnie-Oefen- Terrein (COT) op de Leusderheide definitief niet doorgaat. Dat heeft de gedeputeerde voor Natuur en Land schap van de provincie Utrecht, me vrouw T. Poortenaar-Sikkema, ver klaard tijdens een hoorzitting van de vaste kamercommissie voor Defensie van de Tweede Kamer. De hoorzitting werd gehouden naar aanleiding van de nota Structuurschema Militaire Ter reinen van het ministerie van Defen sie. In deze nota staat het voornemen van Defensie om de inrichting van de Leusderheide tot COT voorlopig uit te stellen. De Leusderheide maakt deel uit van de Utrechtse Heuvelrug. Deze Heuvelrug heeft een nationale en zelfs internatio nale betekenis als natuurgebied. De Heuvelrug maakt volgens plannen van zowel het rijk als de provincie deel uit van de ecologische hoofdstructuur. Het doel is om hier de natuurfunctie te ver sterken. Uitbreiding van militaire acti viteiten zou deze versterking teniet kunnen doen. De Heuvelrug is nu al zwaar belast door militair gebruik. Het gaat hier om bijvoorbeeld het oefenter rein Leusderheide, de tankbewegingen, de schietbanen, de tankwerkplaats en het vliegveld Soesterberg. Deze opeen stapeling van militaire objecten zorgt al jaren voor ernstige geluidsoverlast in de regio. Rond de militaire terreinen op de Heu velrug wonen in de directe omgeving ongeveer 250.000 mensen. De militaire druk op de Heuvelrug zorgt voor een grootschalige beperking van de recrea tiemogelijkheden voor al deze mensen. Zou er uiteindelijk wel een COT-ter- rein worden aangelegd, dan betekent dit een verdere aanslag op de recreatie mogelijkheden. Een groot deel (150 ha) van de boswachterij Austerlitz wordt dan onderdeel van het COT-ter- rein. De provincie Utrecht is van mening dat de nota Structuurschema Militaire Ter reinen in het duister laat welke bestem ming de Leusderheide krijgt tijdens de uitstelperiode. Hierover wil de provin cie graag meer duidelijkheid. Utrecht wijst er nadrukkelijk op dat voortzet ting van het huidige militaire gebruik voor grote (geluids)overlast blijft zor gen voor de regio. "We leven gelukkig in een vrij land en dit is een vrij beroep. Ik heb m n diploma gehaald bij de Nederlandse Dansleraren Associatie die bij de Federatie Nederlandse Dansbond hoort. Daar zijn ongeveer honderd dansscholen bij aangesloten." Frits Gerla van het gelijknamige danscen trum in Soest snapt niet waarom Slingerland Dans-Disco-Party Center bezwaar maakt tegen zijn verhuizing naar de Molenstraat. "Zoiets zou ik nooit doen, ook niet als er een derde dansschool bij zou komen. Daar doe je toch niets aan. Het is een vrij beroep, net als dat van de bakker en de slager. Dansen is wél plezier voor twee." Gerla reageert daarmee op de brief die de advocaat van Slingerland schreef aan de gemeente. Daarin werd gesteld dat de gemeente geen medewerking moet verlenen aan de verhuizing van Gerla. Vergunning Gerla heeft echter vergunning gekre gen om te verhuizen naar het voormali ge gebouw van de scholengemeenschap Eemland aan de Molenstraat. Dat pand is nu eigendom van Smeeing Beheer. Gerla gaat er '330 vierkante meter hu ren en laat die ruimte verbouwen, zodat hij er in september in kan. Gerla geeft nu dansles in zaal Credo aan de Juliana- laan, maar kan daar nauwelijks uit de voeten. Slingerland vindt dat de gemeente geen medewerking moet verlenen aan Gerla, omdat die niet door het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur wordt erkend. Gerla zou geen gediplo meerd personeel in dienst hebben en la gere prijzen in rekening brengen. Gerla beschikt wel over een diploma en geeft zelf dansles. Zijn vrouw Karin, die hem assisteert, heeft geen diploma. "Maar ik heb verder geen personeel in dienst. Ik doe alles zelf. Ik hoef dus geen duur personeel te betalen en mijn ac commodatie kost niet zoveel als die van Slingerland. Logisch dat ik dan minder geld hoef te rekenen. Ik heb geen last van Slingerland. Ik weet niet wat hij met deze brief wil." "Hij praat over een afname van het aan taljeugdigen, maar ik zit vol. Ik heb vijf tigjongeren moeten weigeren, omdat ik aan de Julianalaan niet voldoende ruimte heb. Slingerland heeft gezegd dat het in een dansschool gaat om kwa liteit en gezelligheid. Dan komen de mensen vanzelf. Nou, wij hebben 620 leerlingen en kunnen er aan de Molen straat nog meer bij krijgen. Dan hebben we toch bewezen dat we kwalitatief goed zijn en dat het bij ons gezellig is." Collega's Het woord concurrentie wil Gerla niet in de mond nemen. "Daar hou ik niet zo van. We zijn gewoon collega's." Dat er op veertigduizend mensen slechts ruimte is voor één dansschool, is Gerla niet met Slingerland eens. "In Hilver sum heb je wel vier of vijf dansscholen. We wonen gelukkig in een vrij land." Gerla, die al zes jaar dansles geeft in Soest, is blij met de reactie van de ge meente op de brief van Slingerland's advocaat. De gemeente ziet geen enke le aanleiding om het verzoek van Slin gerland te honoreren. "Het bestem mingsplan laat toe dat in de school dansles wordt gegeven. Dat is het enige dat voor ons telt. We kijken niet of mijnheer Michelin of WVC aan de ene school twee sterren en aan de andere school drie sterren geeft", aldus een woorvoerder. De politie trof vorige week in een wei land aan de Noorderweg een gekapte conifeer aan, die daar niet thuishoorde. Waar de boom dan wel vandaan kwam is niet bekend. Een onderzoekje lever de geen resultaat op. f Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 "Om u optimaal van dienst te kunnen J blijven, gaan wij een weekje uitrusten". Van 1 tot en met 9 maart zijn wij gesloten. J Daarna staan wij weer J graag voor u klaar. De politie is op de Tamboerijn een vrouw te hulp geschoten die haar sleu tels én haar kind in de auto had achter gelaten. De politie opende het portier van de auto voor de vrouw die vervol gens haar kind in de armen kon nemen. Burgemeester De Widt ging zaterdag middag op bezoek bij de familie Van Ginkel aan de Lange Brinkweg 93, en niet zonder reden, want op die dag vierden de heer jïn mevrouw Van Gin kel alvast hun 60-jarig huwelijksjubi leum (van de volgende dag). Namens het gemeentebestuur en de bevolking van Soest bood de burgemeester hen een fraai boeket aan. Al sinds 1941 woont het bruidspaar, de heer E. van Ginkel (83) en mevrouw C. van Ginkel-de Vries (85), aan de Lange Brink in Soest. De bruidegom werd overigens geboren in Loenersloot en zijn bruid aanschouwde het levenslicht in de Haarlemmermeer, en ze trouwden op 23 februari 1932 in Abcoude. Heel zijn werkzame leven lang heeft de heer Van Ginkel het vak van rietdekker uitgeoefend, waarvan meer dan dertig jaar bij het bekende rietdekkersbedrijf van Van der Pol aan de Èemstraat. Tot op z'n tachtigste deed hij dat nu en dan nog wel, al was hij al sinds zijn 65e met pensioen. Het geslacht Van Ginkel is in de loop der jaren behoorlijk gegroeid: 11 kin deren, 29 kleinkinderen en intussen vijf achterkleinkinderen. Het bruidspaar is nog redelijk gezond. "Ach, je hebt alle maal wel 's wat, en we rommelen maar een beetje aan," aldus de bruidegom. Het feest kreeg 's avonds een vervolg met een gezellige receptie in Darthui zen. Burgemeester De Widt bood het bruidspaar een fraai boeket aan. Foto: Herman van Dam. vrouw volgens haar geen kans maakte. Mevrouw X, aldus de PvdA-raadsle- den, had al spijt dat ze iets gevraagd had en kreeg bovendien later een onper soonlijk briefje met een ingewikkeld verhaal, waaruit ze mocht opmaken dat ze inderdaad niet hoefde te rekenen op een soepele regeling. "Héél verhelde rend voor iemand van 70 a 80 jaar en héél erg klantvriendelijk van de ambte naren," sneren Boerkoel en Stekelen burg. Mevrouw X belde later op met de vraag of ze dan misschien in termijnen mocht betalen, waarop de behandelende amb tenaar (een ander dus) na enig heen-en- weer vragen niet akkoord ging met de 25 gulden per maand die mevrouw X wel dacht te kunnen missen. Als me vrouw niet volgens de rijksnormen wil de betalen zou hij het bedrag wel op een andere manier (de deurwaarder!) invorderen, was zijn reactie. 'Belachelijk' "Dreigender voor oude mensen kan bij na niet," aldus de PvdA-raadsleden, die het al "belachelijk" vinden dat een baliemedewerkster zo'n antwoord kon geven en dat ambtenaren zo bot optre den, maar vragen het College wel of dit gebruikelijk is. "Of is het zelfs het topje van een ijsberg?" Boerkoel en Stekelenburg willen dat B. W. de kwestie tot de bodem uitzoe ken en dringen nogmaals aan op een manier om (oudere) mensen niet in ver legenheid te brengen en ze niet met dit soort aanslagen te verrassen. "Ambtenaren voeren het beleid uit, la ten we dat zo houden," aldus de PvdA, die in dit verband grote vraagtekens zet bij het "klantvriendelijk" beleid van de gemeente. "We hebben soms de indruk dat ze in Soest ook het beleid zelf ma ken, en als ze dan hun zin niet krijgen worden ze kribbig..." Het spoortunneltje tussen Lange en Korte Brinkweg vormt een ware "Bott leneck". Daarvoor moeten de bewoners de on dernemers de ruimte gunnen. 'Ook dat nog' P. Kuyer, agrariër aan de Brink, stelde dat eenrichtingsverkeer op die weg ab soluut onaanvaardbaar was, omdat dat de boeren beknot in hun bedrijfsvoe ring. Tractoren met gierkarren en hooi wagens door de Van Weedestraat - "je zal toevallig last van hooikoorts heb ben" - leken hem niet bepaald bevor derlijk voor het bedrijfsklimaat en hij informeerde belangstellend of Soest soms solliciteert naar een optreden in "Ook dat nog". Lax (AGV) hield hem voor dat eenrichtingsverkeer op de Brink eigenlijk alleen een overgangs maatregel zou zijn, tot de tunnel was vervangen. Misschien zou er voor de boeren wel een ontheffing kunnen ko men van de eenrichting-maatregel, dacht hij. S. Brunekreef, oud-directeur van Ge meentewerken, raakte met Lax in dis cussie over de verkeerscijfers in de ver schillende varianten, en dat leidde tot nogal wat welles-nietes, bijvoorbeeld over de vraag of bij de tellingen wel re kening was gehouden met de autonome groei van het autoverkeer. Over de oversteekveiligheid bij al dan niet lang zaam stromend verkeer bleven de me ningen verdeeld.Over de concrete plannen met het spoortunneltje kon verkeersambtenaar Vossestein vertel len dat de NS nog nadenken over de vraag of hij 8 of 14 meter breed zou moeten worden, en hoe hoog. De weg kan niet zakken, want op die plek lijgt en belangrijk riool. De huidige tunnel stamt uit 1898 en van een nieuwe tun nel zullen ook weer minstens vier gene raties Soesters plezier of verdriet heb ben, dus het moest allemaal welover- Inbrekers hebben vorige week een forse slag geslagen in de bibliotheek Over hees, naast C-drie aan de Willaert- straat. De buit bestond uit 628 cd's, 67 videobanden, een cd-speler, een casset tedeck, een versterker, een koptele foon, twee luidsprekers, een rekenma chine en een vuilnisbak. De inbraak werd vrijdagmiddag pas ontdekt en heeft vermoedelijk in de voorafgaande nacht plaatsgevonden. Volgens de poli tie was met grof geweld een raam gefor ceerd, waardoor de daders konden bin nenkomen. wogen gebeuren. Over een maand zou daarover meer te zeggen zijn, verwacht te hij. Onplezierige hik De buslijn door de F.C. Kuyperstraat gaf volgens Vossestein weliswaar "een onplezierige hik", maar dat was een kwestie van uitwerken. Lax benadrukte nog eens dat het het AGV erom begon nen was dat het verkeer op de Van Weedestraat bleef dóórrijden, zonder al te veel blokkades, en dat ook daarom de voorkeur eerder uitgaat naar drie grote parkeerterreinen dan zeven of acht kleinere. Ir. Van Zeeland herinnerde nog aan een aantal raadsuitspraken, waarmee vol gens hem geen rekening was gehouden: woningbouw bij Braamhage, een nieuw supermarkt aan de Van Weedestraat en de suggesties uit het winkelfacetplan. Hij pleitte voor het weghalen van slechts de helft van de parkeerplaatsen, aan de zonzijde van de Van Weede straat (zodat er ruimte komt voor ter rasjes en andere aardige dingen) en meende dat eenrichtingsverkeer op de afslag Van Weedestraat/Stadhouders laan een beter alternatief was dan volle dige afsluiting. Volgens Lax biedt al leen een totale verwijdering van de par- keermogelijkeden in de Van Weede straat soelaas. "Al zijn er maar tien plaatsen, men staat daarvoor desnoods midden op de rijbaan te wachten." Wethouder Mieke Swinkels sloot de discussie af met de belofte dat het on- derwerp-Van Weedestraat niet tegelijk met alle andere verkeersplannen in de inspraak komt, zodat de belanghebben den alle gelegenheid krijgen om zich speciaal daarover uit te laten. Dta zal naar verwachting overigens in april zijn. De definitieve besluitvorming over het verkeersplan moet in juni plaatsvinden. Nog afgezien van het gesteggel over de vraag of de bijeenkomst nu een informatie- dan wel een inspraak avond was, klonk er maandagavond forse kritiek op de gemeentelijke voorlichting over het Van Weede- straat-plan. Vooral het feit dat de gemeente maar één exemplaar van het plan ter inzage had gelegd, zodat niemand iets mee naar huis kon nemen, stuitte op protest. Ook de korte tijd tussen publikatie en informatie-avond zat sommigen niet lekker. Verkeerskundige Van Wanrooij (van de gemeente) wuifde de kritiek op de volgens sommigen niet be paald volledige informatie in Op 't Hoogt weg met een verwijzing naar de pers, die het volgens hem niet goed had weergegeven: "U moet maar 's gaan praten met de druk ker." Hij ging daarbij gemakshalve maar voorbij aan het feit dat Op 't Hoogt een uitgave is van de gemeen telijke afdeling Voorlichting, die voor elke komma zelf verantwoor delijk is. (Overigens: ook voor de pers was geen exemplaar van het volledige rapport beschikbaar.) Opmerkelijk was dat er - zoals een inspreekster aantoonde - ook duide lijke fouten in het Op 't Hoogt-ver- haal stonden. Zo was in het rapport zelf helemaal geen sprake van een richtingsverkeer over de Lange Brink vanaf de Eemweg, terwijl iets dergelijks wel in het voorlichtings- verhaal stond. De inspreekster zag de Kerkebuurt al overspoeld wor den door autoverkeer, maar Van Wanrooij liet weten dat in het rap port slechts wordt uitgegaan van eenrichtingsverkeer vanaf het Kerk plein. Dat de gemeentelijke voorlichting daardoor in een vreemd daglicht kwam te staan - "het publiek wordt verkeerd voorgelicht" - moest wet houder Swinkels eigenlijk wel een beetje toegeven. Ze vond overigens dat daaruit geen algemene conclu sie^ over het voorlichtingsbeleid ge trokken moesten worden. Ze be loofde dat er voor de echte inspraak - als het concept-raadsvoorstel in de raadscommissie wordt behandeld - stépels van het stuk beschikbaar zouden zijn, die op grote schaal zou den worden verspreid. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* van "horen zeggen" hebben, ging het hier, evenals in zoveel andere gevallen, om iemand die maar moeilijk uitstel of kwijtschelding durft te vragen. "Deze leeftijdsgroep beschouwt dat algauw als 'je hand ophouden', en zo zijn ze niet grootgebracht, want ze liggen liever krom dat dat ze iets vragen," schrijven Boerkoel en Stekelenburg, die het Col lege nog eens onder de neus wrijven dat er voor ouderen met alleen een AOW- uitkering of iets meer eigenlijk een soe pele regeling mogelijk moet zijn, en dat er liever zelfs helemaal geen aanslagen verstuurd zouden moeten worden. Stoute schoenen Via-via hoorden ze bovendien dat de dame in kwestie - mevrouw X, zoals ze wordt genoemd - na lang aarzelen dan toch de stoute schoenen had aangetrok ken en een formulier voor kwijtschel ding had gehaald bij het gemeentehuis. Daar had ze zich in het voorbijgaan tot een baliemedewerkster gewend, met de vraag of zij ook dacht dat ze wel voor kwijtschelding in aanmerking kwam. De medewerkster had de vrouw vervol gens min of meer het hemd van het lijf gevraagd en tenslotte gezegd dat de In een brief-op-poten heeft de PvdA-fractie in de Soester gemeente raad vorige week haar woede en te leurstelling geventileerd over het op treden van een medewerkster van de ;gemeente, die een oudere inwoonster van Soest op botte wijze liet weten dat ze niet in aanmerking kwam voor ^kwijtschelding of gespreide betaling van afvalstoffenheffing en rioolrecht. Een andere ambtenaar had haar later zelfs gedreigd met de deurwaarder. "We zijn ontzettend kwaad en teleur gesteld," aldus de raadsleden. De PvdA-raadsleden baseren zich op een concreet geval, dat hun onlangs ter ore kwam. Het ging om een bewoonster van een complex van bejaardenwonin gen in Soest, die feitelijk alleen moet zien rond te komen van een AOW-uit- -kering. Zij was vorig jaar "overvallen" met aanslagen van resp. 127 en 55 gul den over 1990 en later nog eens voor 197 en 55 gulden over 1991. De bedra gen moesten volgens de aanslagen bin nen 14 dagen worden betaald. Volgens Kees Boerkoel en Wil Steke lenburg, de beide PvdA-raadsleden die het hele verhaal overigens ook maar I (Vervolg van pagina 1.) rooij, was er geen sprake van een fl hoofdwinkelcentrum, maar ging het ge- woon om een oplossing voor de proble- I men die er waren. f Rotonde L De Groene Driehoek wees eenrich- 9 tingsverkeer op de Van Weedestraat re- jy soluut van de hand, omdat anders de ff Brink te veel verkeer te verwerken S krijgt. De aanwonenden - o.a. agrari- H sche bedrijven - worden dan met de on gemakken geconfronteerd. Woord voerder De Koning pleitte voor vis graat-parkeren aan de Blokker-kant van de straat en parkeermeters, en in de omliggende straten een parkeerverbod met ontheffing voor de bewoners. Hij verwachtte meer van een rotonde dan van een volledige afsluiting van de Stadhouderslaan en wilde op de Korte Brink (tussen tunneltje en Stadhou derslaan) het trottoir terug en wegvers mallingen. Volgens de Groene Driehoek is de F.C. Kuyperstraat in feite nu al parkeer en laad- en losplek voor Albert Heijn, Blokker e.a. "De hele dag door af en aan rijdende parkeerders, rammelende flessen, rinkelende boodschappen wa gentjes, klappende autoportieren, blaf fende opgesloten honden, krijsende kinderen en schreeuwende ouders". Daar moet op korte termijn wat aan ge beuren, evenals aan de al om vijf uur ronkende vrachtwagencombinaties die AH komen bevoorraden. Opmerkelijk was het betoog van winke lier H. Nota, die nog eens onderstreepte dat hij al tevreden was met wat aanpas singen en betere parkeervoorzieningen in de Van Weedestraat. Het werd niet helemaal duidelijk namens wie hij sprak, maar hij verzekerde de omwo nenden dat de winkeliers niets willen "afwentelen" en kiezen voor de huidige situatie. "Het draait om de vraag of de winkels overlevingskansen hebben.

Soester Courant | 1992 | | pagina 3