GEJIAAR STEEDS GOEDKOPER 3.00 reacties van kinderen, prachtig!" Meubelstoffeerderij 'De Gouden Hand': de grootste collectie van Midden-Nederland Soester bruidspaar wint 'honeymoon-trip' Smurfit Mercurius haalt iropese kwaliteitsprimeur 10 AFGERONDE AANBIEDINGEN PARALLELWEG 19 SOEST-TEL. 17469 1 HANDEL WANDEL l perstuk 3.00 3.00 Varkensrollade Schouderham Broccoli Boerenwit SOESTER COURANT /fl/i/VULL Ot VlfMIVUCL f PAGINA 7 OSSEWORST CALVE SLASAUS TEMPO ZAK DOEKJES 2 pakken voor 9 UU GOUDKUIPJE alle soorten 9 AA nu 3 stuks voor 9mWW VERSE WORST PAGINA— IT^-WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 B. Bokdam DE 4 SPETTERS ALLEEN GELDIG DO-VR-ZA ROOMBOTER GEVULDE KOEKEN SLAGERS LEVERWORST OSSEWIT ELSTAR HANDAPPELS per kilo zen in de uizenkrant. e krant! Ab Faas: Gespecialiseerd in leer en exclusieve stoffen Tijdens huwelijksreis in Londen >kfluitles Waarschuwingen van politie voor deel III Bromfietsster gewond Fiets na twee jaar weer terug Vol flesje bier door achterruit fficeringsbureau Lloyd lity Assurance Ltd. in 200 gram 500 gram 800 gram Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van W'eedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes- ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. per stuk ca. 200 gram 0,5 I. niet één AA maar 2 fl. voor 9mWW 'Verkouden??' 500 gram 3-00 ANANAS nu 2 voor slechts esluit van 13 november iggj tot NOTARIS TE SOEST otaris M.H.A. van Veeren aan wie 1 maart 1992 eervol ontslag Wer(r s en registers van notaris M.H A van woorgangers zijn door IWr. 6. Bo|<. evestigd te Soest, Van Weedestraat dam de notariële praktijk gezamen H.H. Elferink te Soest zal voortzetten istbus 3011, 3760 DA Soest 5-12315 - Fax 02155-21460 nu 5 stuks 3.00 aan stuk 9 AA 300 gram 9 .WW pak a 1 kilo 3.00 Dat overkwam Martin en Jorien Roks van de Wiardi Beckmanstraat uit Soest onlangs, en dat ze in de wolken zijn ligt voor de hand. Ze trouwden op 14 fe bruari in Maartensdijk en gingen de dag daarna naar Londen, op huwelijksreis. Foto: Herman van Dam. trip te maken. "Te gek gewoon," vinden Martin en Jorien. "Nu hebben we vol gend jaar een twééde huwelijksreis in het vooruitzicht!" Martin en Jorien Roks, hier op een van de huwelijksfoto's, zijn uiteraard in de wolken met de tweede "honeymoon- trip" die hun in Londen in de schoot werd geworpen. Officieel gaat de zaak pas op zaterdag 14 maart open, maar ook nu al kunnen Soesters die hun meubels opnieuw willen laten bekleden er al terecht: "De Gouden Hand" is de nieuwe meubelstoffeerderij aan de Steenhpff- straat 15A (op de hoek van de Raad huisstraat). Eigenaar D. Semler, die dagelijks te vinden is in de nieuwe zaak (waar hij overigens met twee broers werkzaam is), benadrukt dat "De Gouden Hand" geen zaak is waar men vloerbedekking of gordijnen kan aanschaffen. "We zijn een echte meubelstoffeerderij en we houden ons dus uitsluitend bezig met het her-bekleden van meubels." De nieuwe zaak beschikt over een enor me collectie - de grootste van Midden- Nederland, aldus de heer Semler - en is met name gespecialiseerd in exclusieve stoffen. "We zijn vooral groot in leer." Daarnaast zijn er prachtige stoffen van gerenommeerde merken in het uitge breide assortiment, zoals Ploeg-stoffen, Kobéfab en Sanderson. De klant kan er overigens terecht voor een breed scala van fraaie stoffen in uitstekende kwali teiten en in diverse prijsklassen. "De Gouden Hand' kan bogen op meer dan zestig jaar ervaring, want oorspron- _i kelijk werd de basis voor de zaak gelegd in Amsterdam, waar vader en grootva der Semler ook al in het vak zaten. Nog altijd is er een zaak van dezelfde naam in de hoofdstad, maar de meubelstof feerderij in Soest is een geheel zelfstan dig filiaal. Heel wat inwoners van Soest en omgeving behoorden al tot de klan tenkring van de Amsterdamse zaak, en voor hen is het een uitkomst dat "De Gouden Hand" nu zo dichtbij is komen zitten. Reparatiebus Dienstverlening staat dan ook bijzon der hoog in het vaandel bij de firma. Meubels die opnieuw gestoffeerd moe ten worden, worden gratis gehaald en gebracht. Ook voor kleine reparaties is "De Gouden Hand" een uitstekend adres, want de heer Semler draait daar zijn hand niet voor om. "Als er bijvoor- Foto: Herman van Dam. beeld een knoop uit een leren stoel is, komen we thuis langs om 'm vast te zet ten." Eén dag per week, meestal op maandag, rijdt de reparatiebus door Soest, waardoor het mogelijk is een groot aantal van deze kleinere service verleningen te combineren. De nieuwe zaak voorziet in een grote behoefte, aldus de heer Semler, en niet alleen omdat er tegenwoordig weer heel wat minder wordt weggegooid dan een tijdje geleden gebruikelijk was. "We hechten veel waarde aan de om gang met de klanten en willen een lek ker klein bedrijf zijn, met aandacht voor het menselijk kontakt. Je zou het ook fabrieksmatig kunnen aanpakken, maar dan wordt het ons veel te onper soonlijk." "De Gouden Hand" aan de Steenhoff straat 15A (tel. 11637) is van maandag tot en met vrijdag dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur, op zaterdag tot 16.00 uur. Het zal je maar gebeuren: je loopt - pasgetrouwd - gezellig samen door Londen. Je wordt aangesproken door iemand die je een lot aanbiedt en je wint, zo even tussen neus en lippen door, alvast een tweede huwelijksreis naar paradijselijke oorden... Wandelend door Oxford Street werden ze aangeklampt door een straatverko per, die reclame maakte voor een pas- geopend reisbureau en loten uitdeelde. Hoofdprijs: een cruise aan boord van een luxe oceaanstomer in de Caribische Zee. Martin en Jorien zullen zich, normaal gesproken, niet zomaar iets laten aan smeren op straat, maar ze waren in een uistekend humeur en dan doe je niet zo moeilijk. Ze pakten allebei een lot aan, ook al omdat het toch gratis was. "Voor de lol," aldus Jorien. Bij Martin, in het dagelijks leven servi ce-monteur bij Ferag in Soest, was het direct raak: een vijfde prijs, die recht gaf op een fles wijn. Jorien, die de kost ver dient als secretaresse bij een Bilthovens bedrijf, deed het nog beter en bleek de hoofdprijs in de wacht te hebben ge sleept. De fles wijn hebben ze in de con sternatie die volgde uit het oog verlo ren, maar niet de Dream Holiday Che que ter waarde duizend pond, zeg maar 3500 gulden, die recht gaf op de vijf daagse cruise aan boord van een droomschip, in de exotische wateren rondom de Bahama's en Florida! De reis ernaar toe komt voor eigen re kening, maar dat hebben Martin en Jo rien er graag voor over. Bovendien: ze kunnen nog even sparen want het reis bureau gaf ze vijftien maanden de tijd om een afspraak voor de honeymoon- an dit eervol ontslag en deze be- zij u uit voor een receptie, te hou- "Oarthuizen", Prins Hendriklaan onderdag 12 maart 1992 van 00 uur. ié—EE Provak Hooijer, de bekende ijzerwa ren- en gereedschappenhandel aan de Soesterbergsestraat, introduceert een primeur: de Skil-Bit-Click, een handig apparaat dat het boren aanzienlijk ver gemakkelijkt. In het verleden waren er alleen rechts om-draaiende boormachines met één snelheid op de markt, die uitsluitend geschikt waren om te boren. De laatste jaren is iedere boormachine uitgerust met een regelbaar (variabel) toerental en vaak ook met een mogelijkheid van linksom-draaien; zodoende kan men met deze boormachines behalve boren ook schroeven indraaien. Doordat de boormachine een all round-machine is geworden ontstond ook de behoefte aan het snel en eenvou dig wisselen van boor- en schroefacces- soires. Skil heeft een wisselprocedure ontwikkeld waarbij men kan volstaan met slechts één handeling: de Skil-Bit- Click. Het principe van de Bit-Click bestaat uit een handige bithouder, die over de boorhouder van de boormachine wordt geklikt, zónder dat men de boor uit de kop hoeft te halen. De voordelen zijn duidelijk: - één snelle klik-beweging volstaat voor het wisselen van de accessoires (de boor kan in de boorkop blijven zitten); - geen beperkingen ten aanzien van ma teriaalkeuze of draairichting; - gunstige prijs; - geen kontafót met verhitte boörtfès. Wie zich de werking van het handige apparaat wil laten uitleggen kan gerust een kijkje gaan nemen bij Provak Hooi jer, Soesterbergsestraat 4, tel. 11137. hof 6 ppartement op uitstekende net c.v.-gas, berging en eigen souterrain alsmede een met lift. ït hart van het Gooi- en Eem- f ten en een weergaloos mooi 3n handbereik. 3 met veel raampartijen en di- ruim balkon op het zuid-wes- d en vrij uitzicht, bouwapparatuur, 3 slaapka mer met ligbad, separate t en hal. geveer vijf keer per jaar komen kinde ren in de leeftijd van zes tot zestien jaar een kijkje nemen in zijn bedrijf, "Ze ko men niet alleen praten, maar ook zelf bakken. Met kleuters is dat fantastisch. Die gezichtjes als de oven opengaat, prachtig. De aanvraag was echter zo groot, dat ik het heb moeten beperken tot het speciaal onderwijs. De betrok kenheid van die ouders is groot. Die ko men hier filmen en fotograferen en zijn zo trots." Het gaat Ab Faas te ver om deze neven activiteiten een roeping te noemen. "Het leren zit me in het bloed. Het is toch te gek dat kinderen vaak niet meer weten waar bepaalde produkten van daan komen. Melk komt uit een fa briek, hoor je dan. Hier lopen ze door de winkel en de bakkerij en ontdekken ze zelf waar brood vandaan komt." "De reacties van de kinderen zijn schit terend. We zetten altijd een wekker, die afgaat wanneer het brood klaar is. Als de wekker afgaat, dan roepen wij ver baasd uit: Waar was dat ook alweer voor? Dan stormt de hele groep op de oven af. Die grap werkt altijd. Ze krij gen ook altijd iets mee naar huis. Denk erom, dat is voor thuis hoor, zeggen we dan. Ze zijn nog maar net buiten, of dan verdwijnen die handen al in de zak en beginnen ze snel te happen." De politie heeft vorige week waarschu wingen uitgedeeld aan mensen die hun nieuwe kenteken deel III nog niet op de voorruit hadden bevestigd. Dat is sinds 1 februari verplicht. De politie controleerde in Soesterberg tweehonderd voertuigen en stak 26 keer de waarschuwende vinger op. Voor deze overtreding staat een boete die varieert van 75 tot 150 gulden. Een 26-jarige bromfietsster uit Spaken burg is vrijdag licht gewond geraakt bij een aanrijding met een 25-jarige auto mobiliste, eveneens uit Spakenburg, op de Amersfoortsestraat in Soesterberg. De vrouw in de auto gaf geen voorrang toen ze een inrit inreed. De bromfiets- ster kwam ten val en kreeg daarbij schaafwonden aan haar knieën, waar voor ze zich onder doktersbehandeling stelde. Zestig soorten Alle brood en banket van Faas komt uit eigen bakkerij. Achter de winkel aan de Birkstraat schuilt een ruime brood- en banketbakkerij waar meer dan zestig soorten brood en een uitgebreid geba kassortiment vervaardigd worden. De bakkerij aan de Birkstraat bevoorraadt ook de filialen aan de Van Weedestraat en de Koninginnelaan. Twee a drie keer per dag voorziet Faas zijn winkels van ovenvers brood. Aan de Van Weede straat worden kleine broodsoorten zo als bijvoorbeeld croissants gebakken. Ab Faas gebruikt zijn faciliteiten voor meer dan alleen het bakken van brood en banket voor eigen winkels. Zijn zaak is een erkend leerbedrijf. Op dit mo ment heeft hij twee jongens in dienst die een aantal dagen per week naar school gaan en bij hem het vak in de praktijk bijgebracht krijgen. De kneepjes van het vak leren ze bij Faas. Hij garandeert de school dat zijn leerlingen het hele scala van brood en banket handmatig leren maken. "Ook produkten buiten het assortiment om," aldus Faas. Hij beoordeelt de leerlingen onder meer op hun werkwijze, het eindprodukt en hy giëne. Een cijfer dat meetelt voor het examen. Eerlijk Daarnaast geeft Ab Faas leerlingen uit het speciaal onderwijs een kans kennis Herman van Dam. te maken met het bakkersvak. "Door te helpen in de winkel en kleine klusjes te doen zoals koekjes verpakken, ruiken ze even aan het vak. Zo komen ze er achter of het iets voor hen is. Sommigen redden het, anderen niet. Daar zijn we dan ook heel eerlijk in," vertelt de Soes ter bakker. In de jaren zeventig zette hij zich actief in voor een terugkeerproject voor mi granten. Hij begeleidde buitenlanders die in hun thuisland een bakkerijbedrijf op wilden zetten. Hij is een aantal keren naar Marokko afgereisd, om ter plekke te zien of het project werkte. "De ver schillen tussen Nederland en Marokko zijn groot. Het was dan ook niet makke lijk om de jongens zo op te leiden dat zij zich daar staande konden houden. Kijk, hier werken we met geavanceerde ap paratuur die veel werk uit handen neemt. Dat wilden zij ook. Maar als je bedenkt dat in een dorpje daar soms vier keer per dag de stroom uitvalt, dan schiet je met dure apparatuur weinig op. Dan kunnen ze beter het geld inves teren in arbeidskrachten. Het doet me wel goed dat van alle terugkeerprojec ten de bakkerij het beste is aangesla gen," aldus Faas. Kinderen Iets waar hij enorm van geniet zijn de ochtenden dat hij zijn bakkerij uit han den geeft aan een groep kinderen. On- Jacobs heropent aktijk in Soest. >ren èn volwassenen. in 02155-28802. 1^******** ytzamastraat 16 lern huis met c.v.-gas en vrije 3 zonligging. Totaal grondop- en ruim huis dat met zijn lichte, en perfecte staat van onder-i est kritische koper blijft verba le woonkamer, moderne, lichte hal. 1e Verdieping: 3 slaapka- met 2e toilet en overloop. 2e trap naar grote zolder die mo- >or nog een riante 4e slaapka- nurfit Mercurius Verpakking in best heeft in januari van dit jaar als ièrste bedrijf in de Europese Smurfit- irganisatie het NEN/ISO 9001-certi- Bcaat bemachtigd. Met het certificaat pieeft Smurfit Mercurius een belangrij ke kwaliteitsimpuls gegeven aan het Sbntwerpen, ontwikkelen en produce- en van golfkarton-verpakkingen. Smurfit Mercurius heeft ruim twee jaar litensief gewerkt aan het behalen van het felbegeerde kwaliteitscertificaat, rïiermee kwam Smurfit Mercurius te gemoet aan de toenemende vraag naar waliteitsgaranties van haar multina tionale afnemers. De bedrijven selecte ren hun leveranciers steeds vaker op in ternationaal erkende kwaliteitspro- amma's en Smurifit Mercurius wilde roegtijdig aan deze uitdaging gehoor even. Mede daarom werd gekozen oor het internationaal befaamde certi- Register Qua- Engeland. Bijna twee jaar nadat zijn fiets in Soest was gestolen, heeft de eigenaar zijn rijwiel weer terug. Het voertuig werd in Zeewolde aan getroffen door de plaatselijke politie die een verdachte heeft aangehou den. Dank zij het herkenningssys teem (HKS) van de politie kwam on der meer via de ingegraveerde post code aan het licht dat de fiets toebe hoort aan een Soester. De fiets werd op 3 juli 1990 ontvreemd. Een biertje aangeboden krijgen, is na tuurlijk leuk. Maar niet als een vol flesje gerstenat door de achterruit van je auto wordt gegooid. Dat overkwam vorige week een bewo ner van de Laanstraat. Zijn wagen stond daar geparkeerd. Hij liep een schadepost van vijfhonderd gulden op. Als bakker heeft Ab Faas zich een vas te plaats in Soest verworven. Maar het leven bestaat uit meer dan brood al leen. Faas houdt zich actief bezig met opleiden en begeleiden van bakkers in spe en staat zijn bakkerij regelmatig af aan kinderen zodat zij op hun eigen manier achter de oorsprong van hun -boterham kunnen komen. De creativiteit in het bakkersvak sprak Ab Faas enorm aan. "En het lekkere," geeft hij toe. "Ik ben een enorme zoete kauw. Bovendien werkje in dit vak met je hoofd en met je handen." Hij volgde een vakopleiding in Bussum en liep sta ge bij diverse bedrijven in Nederland. Toen de oom van de brood- en banket bakker, de Soester bakker Van de Flier, een opvolger zocht voor zijn zaak aan de Birkstraat togen Ab en Mint Faas vanuit hun toenmalige woonplaats Em- meloord naar Soest. Ab Faas werkte zes jaar samen met zijn oom. Toen deze in 1976 met pensioen ging, nam Faas sa men met zijn vrouw de bakkerij over. De eerlijke produkten van Faas vonden gretig aftrek en in 1985 kon een filiaal aan de Van Weedestraat worden ge opend. Sinds twee jaar is bovendien het pittoreske zaakje De Broodwinkel aan de Koninginnelaan in handen van de Soester bakker. de heer Smurfit (r.) overhandigt het certificaat aan directuer J. Stalenhoef van het Soester bedrijf. Foto: Herman van Dam. Onder kritische regie van Lloyd's wer den alle processen en systemen voor zo wel de organisatie als de produktie bij Smurfit Mercurius geanalyseerd, in kaart gebracht en waar nodig op intena- tionaal peil gebracht. Zodoende ont stond een integraal kwaliteitssysteem dat voor alle medewerkers en afdelin gen van het bedrijf geldt. Smurfit Mer curius staat nu voor de taak om de hoge standaards te handhaven, hetgeen van tijd tot tijd door Lloyd's zal worden ge toetst. De hoofddirectie van de Smurfit-orga- nisatie in Dublin hecht veel waarde aan internationale kwaliteitsborging. Daar om kwam chairman Dr. Michael W.J. Smurfit naar Soest om het voltallige personeel te feliciteren met deze Euro pese primeur binnen de groep.

Soester Courant | 1992 | | pagina 7