mm jmjAj Kinderboerderij verwelkomt lenteboden WoDoTTo Kopen bij 'De WOENSDAG 4 MAART 1992 SOESTER COURANT Ook ensembles uit Soest doen mee Kasteel Groeneveld zondag weer domein van amateur-kamermusici Harry Sacksioni solo Eemeroord zoekt clubvrijwilligers Wie vergelijkt leest de Soester Courant Afslanken??? Een wonderbaarlijke nieuwe uitvinding waarmee u nu definitief van 0 tot 50 kilo afslankt. Zonder honger, zonder veel moeite. Reumacollecte: 15 t/m 21 maart Cursus van GGD en Kruiswerk 'Samen stoppen met roken' Victor of De kinderen aan de macht Televisie en kleren van Soester weg Bodem vervuild door lekkende tank Zondag 15 maart in de Oude Kerk Bach-ensemble zingt madrigalen Boeiend toneel op Baarnsch Lyceum "Gesmeerde bliksem" geïnspireerd op "Grease" "Mirakel"-musical voor Unicef Autokrakers en heler(tje) gepakt Voorjaarscursussen Bloemschikken UW-jaarvergadering PAGINA 12 WOENSDAC A fece is like a work of art. It deserves a great frame. Laat Eigenares bijtende hond meldt zich Hond zet eend op menukaart Schade aan auto door bekrassing V akantie-therapie tegen stress PvdA- duo R< De eerste lenteboden - twee lam metjes - werden vorige week met en thousiasme verwelkomd op de kinder boerderij De Vrije Teugel aan het Ve- delaarpad. Een van de schapen schonk donderdagavond het leven aan twee nazaten: een ram en een ooi. Zaterdag mochten ze voor het eerst naar buiten. Om kwart voor zeven aanschouwde het eerste lammetje het levenslicht, zo'n half uur later volgde nummer twee. Het was buurman Herman Joosten die als een volleerd "schapenvroedman" bij de geboorte assisteerde, want Mirjam van der Wal, de vaste dierenverzorgster van de kinderboerderij, was die avond ge veld door een griepje. "Ik baalde wel hoor," aldus Mirjam. Enige begeleiding bij de geboorte was wel gewenst, want de lammetjes lagen met hun pootjes "verkeerd". De eerste dagen mochten mensenhan den de lammetjes niet aanraken, want moeder-schaap herkent haar kroost aan de geur en als die vermengd wordt met mensengeur bestaat de kans dat ze haar kinderen verstoot. "De kinderen nmoeten nog even uit de buurt blijven," aldus Mirjam, die het drietal zaterdag voor het eerst naar buiten begeleidde. Er staat nog het een en ander aan ge zinsuitbreiding op stapel bij de kinder boerderij, want er zijn nog drie schapen drachtig. De volgende lammetjes wor den op of omstreeks 30 maart ver wacht. Ook een aantal geiten is inmid dels bijna zo ver, en die "geboortegolf' Dierenverzorgster Mirjam v.d. Wal bracht de lammetjes en hun moeder za terdag voor het eerst naar buiten. gaat waarschijnlijk door tot half juli. Op zondag 8 maart komen uit vele de len van het land in Kasteel Groene veld instrumentale en vocale mu ziekbeoefenaars bijeen, die niet spe len uit professie, maar louter en alleen om het genoegen alleen of in ensem ble-verband te musiceren op amateu ristische basis. Dat "amateurisme" niet synoniem is met geringere prestaties, een lager mu zikaal niveau of een mindere graad van bevlogenheid, daarvan heeft ieder, die van die stelling nog niet doordrongen is, zich afgelopen jaren kunnen overtui gen, want het is alweer voor de zevende keer dat dit gezamenlijk initiatief van Kasteel Groeneveld en de Baarnse Mu- ziekkring gestalte gaat krijgen en ieder jaar was de belangstelling om mee te doen groter. Misschien is juist het onge dwongen karakter van die dag de oor zaak van dat grote enthousiasme: het ontbreken van "concours-idee" trekt kennelijk velen aan. In Groeneveld gaat het louter om het genoegen van het mu siceren zelf. Er hebben zich in totaal 33 ensembles aangemeld waarvan, en dat is opmerke lijk, niet minder dan zes vocale ensem bles. Verder zijn er natuurlijk de tradi tionele gezelschappen zoals strijkkwar tetten, blazersensembles in velerlei sa menstellingen, maar ook blokfluiten, mandolines en zelfs een accordeonor kest zullen te horen zijn. De ensembles komen uit allerlei plaatsen uit de omge ving of verder weg. Uit Soest hebben zich inmiddels het gelegenheids-ka merkoor "Dakkapella", bestaande uit 21 personen, en de accordeonvereni ging Animato", met 22 spelers, aange meld. In totaal nemen aan het evene ment 237 personen deel. De organisatoren hebben de deelne mers niet al te veel beperkingen opge legd, want zij kunnen zelf hun program ma samenstellen. Een dwingende voor waarde is dat de uit te voeren muziek geklassificeerd kan worden als "klas siek" (zowel "oud" als "nieuw") en dat een optreden niet langer dan 30 minu ten kan duren. 'Non stop' De leiding van Kasteel Groeneveld heeft zes zalen mimte beschikbaar gesteld, zodat er op verschillende plaat sen "non stop" klassieke muziek zal zijn te beluisteren. Ondanks dat royale aan bod was het nog een heel passen en me ten vooraleer ieder ensemble was "on dergebracht". Bijzonder erkentelijk zijn de organisatoren de pianofabriek "Rippen" in Ede, die twee piano's ter beschikking heeft gesteld. Bezoekers aan Kasteel Groeneveld hebben tot al die concerten gratis toe gang. Zij betalen slechts éénmaal de en tree van f 3,-, en daar is dan een middag vol muziek en bezoeken van alle expo sities bij inbegrepen. De muziekhappening begint om 12.00 uur. Het kasteel is voor deze gelegen heid geopend vanaf 11.00 uur. Door middel van flap-overs zal het publiek van alle activiteiten op de hoogte wor den gesteld, alsook van de zaal waar die plaats vindt. een omvangrijk platenbestand, het schrijven van filmmuziek vele com posities voor anderen (o.a. Ramses Shaffy, Circus Custers, Herman van Veen en Liselotte Gerritsen), het uit brengen van vijf muziekboeken, het maken van tekenfilms en het spelen en acteren in clips. Door de jaren heen speelde gitarist Harry Sacksioni tijdens z'n optredens met Band een aantal solo-gitaarstuk ken. Het enthousiasme voor dit gedeel te van zijn programma heeft Harry doen besluiten in zowel grote als kleine zalen een avond lang deze unieke solo- gitaarstijl ten gehore te brengen, waarin hij alle mogelijke aspecten van de akoestische en elektrische gitaar ge bruikt. De kracht om uit die zes c.q. twaalf sna ren een volledig "orkest" te laten ont staan heeft hem vanaf z'n eerste be kendheid een zeer grote schare fans op geleverd, zowel in binnen- al buiten land. Mede door z'n eigenzinnige en vaak humoristische manier van aan kondigen is het hem gelukt ook in z'n eentje een groot publiek te bereiken. Harry speelt in zijn nieuwe programma stukken van al z'n tien LP's/CD's nummers van zijn laatste CD "Intimate strangers". Verder speelt hij een aantal composities van anderen. Onder dezen een swingende gitaarbewerking van het legendarische Dave-Brubecknummer "Blue rondo a la Turk". De chronische werklust van Harry, wiens live-optre den vanuit Carré Amsterdam onder tussen in zo'n 34 landen is uitgezonden, heeft buiten het jaarlijks organiseren van een uitgebreide tournee geleid tot Eemeroord, centrum voor verstande lijk gehandicapten, Zandheuvelweg 4, 3744 MN in Baarn, zoekt clubwerkvrij- willigers: enthousiaste mensen die sa men met andere vrijwilligers één keer per week clubs willen begeleiden van bewoners van Eemeroord met verschil lende verstandelijke niveau's. Op het terrein van Eemeroord staat een gebouw waar bewoners als 'uitje' een clubje kunnen bezoeken: mini-disco, muziekclub, volksdansen, fotoclub en nog veel meer. De gezelligheid staat voorop. Vrijwilligers hoeven dan ook niet speciaal heel handig, kundig of mu zikaal te zijn. De enige 'eis' is een en thousiaste belangstelling voor de bewo ners. De meeste aktiviteiten vinden plaats in de avonduren, maar ook overdag is het een en ander te doen. Een clubwerk seizoen loopt van september tot half mei en in de schoolvakanties ligt ook het clubwerk stil. Voor de vrijwilligers zijn er drie keer per jaar kontaktavon- den, waar allerlei informatie wordt uit gewisseld. Belangstellenden zijn harte lijk welkom om vrijblijvend te komen kijken en kennis te maken met het club werk. Voor een afspraak en informatie kan men kontakt opnemen met S. Harbers en F. Joosten (clubwerkbegeleiding) tel. 035-852741, toestel 331 of 460. De uitvinding is van een geniale diëtist, die weer hoop geeft aan al diegenen die definitief willen afslanken. Het is geen boek, en het zijn geen pillen en geen medicijnen. Wij zoeken 500 personen die hun teveel aan kilo's snel willen verliezen. Voor gratis uitgebreide infor matie stuurt u een briefje met uw naam en adres naar: POSTBUS 587 3740 AN BAARN Niemand zal u bezoeken of opbellen. Van 15 tot en met 21 maart is er weer de jaarlijkse collecte van het Nationaal Reumafonds. Vorig jaar werd het for midabele bedrag van f 5.852.759,- opgehaald. Het geld wordt gbruikt voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, persoonlijke financiële ondersteuning van mensen met reuma en subsidiëring van reumapatiënten vereniging. "Juist nu de overheid op alle fronten be zuinigt en de subsidiekraan steeds ver der dichtdraait, dreigen mensen met een chronische aandoening in het nauw te komen," zegt het Reumafonds. Er wordt dan ook verwacht dat er dit jaar nog vaker een beroep zal worden ge daan op het fonds voor individuele hulp. De wetenschap maakt gestaag vorde ringen en krijgt bijvoorbeeld steeds meer inzicht in de oorzaken van reuma- toïde arthritis. Dat is een ontsteking in de gewrichten, die veel pijn en andere klachten veroorzaakt. Als de oorzaken bekend zijn, kan er ook efficiënter wor den gewerkt om de ziekte te behande len. Ook zal het in de toekomst wellicht mogelijk zijn tijdig bij mensen een zeke re aanleg te ontdekken, waardoor de ziekte, kan worden voorkomen. In Nederland wordt met steun van het Nationaal Reumafonds veel baanbre kend onderzoek verricht naar nieuwe therapieën voor pijnbestrijding en naar de effectiviteit van geneesmiddelen. Ook wordt geprobeerd nieuwe genees middelen te ontwikkelen met minder of geen vervelende bijwerkingen. 350.000 Nederlanders Naar schatting 350.000 Nederlanders lijden aan een ernstige vorm van chro nische reuma. Tien procent van hen raakt lichamelijk gehandicapt. Reuma is een verzamelnaam voor een groot aantal ziekten die gepaard gaan met pij nen in het bewegingsapparaat en het steunweefsel: gewichten, pezen, spie ren en beenderen. Er zijn ongeveer 200 verschillende vormen van reumatische aandoeningen. Het Nationaal Reumafonds rekent tij dens de collecteweek van 15 t/m 21 maart graag op ieders steun. Wie geen collectant aan de deur treft, kan ook een bijdrage overmaken op giro 324 of bankrekening 70.70.70.848. Wilt u meer weten over het Nationaal Reumafonds? Dit is het adres: Staten- laan 128, 2582 GW Den Haag, tel. (070) 3503231. Elk moment is een goed moment om te stoppen met roken. Daarom organise ren de GGD-Eemland en de Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht een Stop-me- t-roken-cursus, met daaraan vooraf gaand een introductiebijeenkomst. Die wordt gehouden op maandag 9 maart in het Amersfoortse GGD-ge- bouw, Zonnehof 10. De bijeenkomst is gratis toegankelijk en begint om 20.00 uur. Iedereen die belangstelling heeft om sa men met anderen via een cursus te stop pen met roken is welkom. Naast infor matie over de Stop-met-roken-cursus- sen, wordt uitgelegd hoe men zich het beste op het stoppen kan voorbereiden. Tevens is er gelegenheid zich voor de cursus in te schrijven. Bij voldoende belangstelling wordt daarna een avondcursus aangeboden, waarvoor de eerste bijeenkomst plaats vindt op woensdag 11 maart. Daarna gaat de cursus door op 13, 18, 20, 23, 26, 30 maart en 3 april. Het programma biedt de deelnemers deskundige begeleiding om te ontdek ken dat stoppen met roken kan. Zo zijn vorig jaar vijf cursussen georganiseerd waarbij in totaal 76% van de deelne mers is gestopt met roken. Dat is ruim schoots hoger dan het landelijk gemid delde, dat tussen de 50% en 70% ligt! De totale kosten, inclusief het cursus materiaal en consumpties, bedragen f 80,-. Contribuanten van de Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht betalen slechts f 65,-. Voor veel rokers is dat te vergelij ken met de kosten van drie a vier weken rookwaar! Bovendien krijgen aanvul lend-ziekenfondsverzekerden f 25,- restitutie op hun premie wanneer ze de cursus helemaal volgen. De Franse, surrealistische schrijver Ro- ger Vitrac schreef dit stuk in 1928. Toen al werden er enkele veelbespro ken voorstellingen gegeven. Het suk is vertaald door Remco Campert. Het verhaal speelt zich af binnen het ge zin Paumelle in het jaar 1909. Victor, de zoon, besluit op zijn verjaardag de brui te geven aan zijn, tot dan toe, zeer onberispelijke gedrag. Zijn 'nieuwe le venshouding' brengt een aantal komi sche maar zeker ook dramatische situa ties met zich mee. Er komt heel wat bo ven water drijven en een aantal figuren valt op pijnlijk humoristische wijze door de mand. Aan dit uitdagende stuk is een aantal maanden met veel inzet en plezier ge werkt door de jeugdtheaterleden. De spelers van Marmelijn weten inmiddels wel raad met een toneeltekst waarin scherpzinnigheid, humor, bizarre situa ties en regelrecht drama elkaar in hoog tempo afwisselen. Dat de spelers van Marmelijn een publiek een avond lang kunnen boeien is al gebleken uit hun prestaties uit voorgaande jaren. De jeugdtheatergroep Marmelijn is ontstaan vanuit een initiatief van De Speeldoos om jeugd in de gelegenheid te stellen bezig te zijn met toneel en theater. Gestart als Speeldoos Jeugd theater in '88 en sinds '90 werkzaam als Stichting Jeugdtheater Marmelijn, biedt zij de kans aan jongeren van 9-16 jaar om, van begin tot eind en onder goede en serieuze begeleiding, bezig te zijn met toneel en theaterspel. Het toneelstuk op 12 en 13 maart wordt gespeeld door de oudste groep van Marmelijn, 12 jongeren in de leeftijd van 14 tot 16 jaar. In mei kunt u de uit voeringen verwachten van de jongste en middengroep. Met recht voorstellingen om met het hele gezin van te gaan ge nieten. U kunt rekenen op een bijzon dere avond toneel! Een 35-jarige Soester heeft aangifte ge daan van diefstal van zijn televisie, een hoeveelheid kleding en andere spullen. De inbraak werd gepleegd in zijn wo ning aan de van Veldeplantsoen. De politie trof geen sporen van braak aan. Ook in een woning aan het Van de Christiaan Huygenslaan in Soesterberg werd ingebroken. Omdat de bewoners op vakantie zijn, is niet bekend wat wordt vermist. De politie heeft vorige in samenwerking met de gemeentelijke milieucontroleur proces-verbaal opgemaakt tegen een bedrijf aan de Koningsweg, waar een afvalstof die niet op het riool mag wor den geloosd in de bodem weglekte. In het bedrijf wordt o.a. drukinkt vervaar digd. De oorzaak bleek in een lekkende tank te zijn, waarin het spul - door de politie omschreven als "een soort fluo ride" - moet worden opgeslagen voor dat afvoer plaatsvindt. Omdat de afslui ter van de tank defect was, droop de stof met een straaltje de grond in. Het euvel werd na enige tijd verholpen. Hoeveel er inmiddels in de bodem terecht was gekomen is niet bekend; er zijn grond monsters genomen. Volgens de politie was er duidelijk geen sprake van opzet. Op zondag 15 maart, aanvang 14.30 uur, zal het koor van het Nederlands Bach-Ensemble onder leiding van Krijn Koetsveld een concert geven in de Oude kerk te Soest. Aan dit concert werken tevens de mezzosopraan Karin Brunt en de luitiste Ciska Meppens mee. Op het programma staan madri galen van Monteverdi, Pari, Scarlatti, LeJeune, Weelkes en Schütz. Verliefdheid - lente, ongelukkige lief des - dood; er is geen romantische geest voor nodig om deze thema's met elkaar te combineren. Al in de renaissance li teratuur komen deze begrippenparen voor; met name in madrigaalteksten. Tijdens het concert van Nederlands Bach-Ensemble zullen beide thema's aan bod komen. Op het programma staat het beroemde 'Lamento d'Arianna' van Claudi Mon teverdi, dat zowel in de oorspronkelijke versie voor mezzosopraan en luit, als in Monteverdi's eigen bewerking voor koor zal worden uitgevoerd. Ook Mon teverdi's tijdgenoot Claudio Pari zette deze tekst op muziek en zijn versie zal ook te horen zijn. Bovendien zullen vijf madrigalen van Alessandro Scarlatti ten gehore worden gebracht en vier ma drigalen -van Monteverdi, Weelkes, LeJeune en Schütz- die het begin van de lente, en de liefde, als onderwerp heb ben. Alle werken worden uitgevoerd door het koor van het Nederlands Bach-En semble onder leiding van Krijn Koets veld, met medewerking van de mezzo sopraan Karin Brunt en de luitiste Ciska Meppens. Het Nederlands Bach-Ensemble werd in 1983 opgericht en legt zich toe op de uitvoering van werken voor koor en/of orkest die tussen 1600 en 1800 zijn ge componeerd. Daartoe wordt voor elke concert een groep vocalisten en instru mentalisten samengesteld. Alle concer ten staan onder leiding van artistiek lei der Krijn Koetsveld. De toegang bedraagt f 15,-. Houders van en CJP of Pas 65 betalen f 12,50. De kaarten zijn op de avond van het concert aan de kerk verkrijgbaar en in de voorverkoop bij muziekhandel De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15 te Soest. Donderdag jongstleden vond de uit voering plaats van het toneelstuk Deadline, gespeeld door leerlingen van Het Baarnsch Lyceum. De schrij ver, tevens hoofdrolspeler, was Ro nald Craenen. Hij had eveneens de re gie, samen met Judith Hovius en Han- nah Verdonk, die beiden ook een rol in het stuk vertolkten. Het stuk bestond uit korte scènes, wat erg veel vaart in het stuk bracht. Het stuk was origineel; vrijwel alle onder werpen die jonge mensen bezighouden waren erin verwerkt, zonder dat het een allegaartje werd. Het verhaal speelde zich vrijwel geheel afin een directiekantoor. De hoofdper- sooon was een labiele jongeman die veel te vroeg de verantwoording over een doppenfabriek had gekregen. Be slissingen nemen was niet zijn sterkste punt, hetgeen hem ook parten speelde in het tweede verhaal dat er kunstig doorheen geweven was. Hierbij ging het om de vriend van de jonge directeur die, nadat hij gevangen had gezeen, wraak wilde nemen op de man die hem verlinkte: uiteindelijke sterft die vriend bij de ultieme steekpartij. Het feit dat de directeur niet in staat was om zijn vriend te helpen en dat de fabriek die zijn vader had opgebouwd failliet ging, deed hem zijn enige echte besluit in zijn leven ne men: zelfmoord. Ook de bijrollen waren sterk bezet: vooral Janneke van Helden en Petra Kok zetten levensechte persoonlijkhe den neer. De rol van de harteloze advi seur was soms onbedoeld komisch, maar kwam door het spel van Wouter van Hasselt toch erg realistisch over. Het meest indrukwekkende was toch het feit dat alles door de leerlingen zelf gedaan was: schrijven, decorbouw, re gie, en muziek die door pianist Joost Schouten geschreven was. Het is bij zonder jammer dat het een eenmalige voorstellig was. Zo'n stuk met deze be zetting verdient eigenlijk meerdere uit voeringen. Wel zou dan wat meer gelet moeten worden op de soms wat aange zette tekst, maar dat is de leerlingen ei genlijk niet kwalijk te nemen. Het was al met al een zeer indrukwekkende voor stelling. De toegangsprijs was één gulden. Daar mee werd een bedrag van f 295,- opge haald, dat bestemd is voor de kinderen die door de school via het Foster Pa- rents Plan worden gesteund. Eemland College-Zuid Als een kind in Amersfoort of omge ving besluit naar jeugdtheaterschool Mirakel te gaan, zal het zich zelden realiseren dat kinderen in andere de len van de wereld soms niet eens naar een gewone school kunnen. Omge keerd kunnen kinderen uit andere we relddelen zich de luxe van een jeugd theaterschool nauwelijks voorstellen. Voor dit soort kinderen wil Mirakel op haar eigen manier, namelijk via het theater, iets betekenen. Daarom heeft zij voor dit jaar, in samenwerking met Unicef, een musical-project van vier voorstellingen op stapel staan. De mu sical draagt de titel "Gesmeerde Blik sem" en is geïnspireerd op het Ameri kaanse Broadway-spektakel "Grease", dat in 1978 verfilmd is en sindsdien we reldberoemd is geworden. De voorstelling is gemaakt door Mira kel-regisseur/Docent Jeroen Groe nendijk en zal alle bekende liedjes uit de musical bevatten. "Gesmeerde Blik sem" zal worden opgevoerd in de He mel vaarts vakantie, van 28 t/m 31 mei a.s. Het verhaal van de musical vertelt hoe het in-een-hokje-willen-passen soms helemaal in strijd kan zijn met je gevoel. Natuurlijk zullen de overbeken de liedjes zoals "Summernights", "Ho- pelessly devoted to you" en You're the one that I want" niet ontbreken. Onder leiding van Sven Boogert zullen alle zang en muziek live worden ge bracht. De choreografieën zijn gemaakt en ingestudeerd onder leiding van An- kie Thuis. De regie is in handen van Je roen Groenendijk. Niet alleen vanwege de samenwerking met Unicef (de netto-opbrengsten ko men ten goede aan een kinderproject) is dit voor Mirakel een uitzonderlijk pro ject. In tegenstelling tot voorgaande ja ren zal de musical niet in een regulier theater ten tonele worden gebracht, maar op een locatie waar het verhaal echt thuishoort: een schoolgebouw. Het Eemland College-Zuid heeft zijn schoolgebouw, dat uit de jaren vijftig stamt, voor de musical beschikbaar ge steld aan Mirakel. Zo zal het publiek letterlijk en figuurlijk worden meege nomen langs de verschillende gebeurte nissen op een Amerikaanse high school anno 1959. De politie heeft vorige week drie jon gens uit Soest aangehouden, die be trokken waren bij een autokraak op de parkeerplaats van sporthal Beukendal. Twee van hen, resp. 16 en 17 jaar, be kenden dat ze de auto van een 53-jarige inwoner van Barneveld hadden open gebroken en de radio-cassetterecorder hadden gestolen. Ze hadden die voor vijftig gulden doorverkocht aan een 14-jarige jongen, eveneens uit Soest, die ook werd gearresteerd op verden king van heling. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Op 11, 18, 25 maart en op 3 april a.s. verzorgt de heer Amesz een speciale bloemschikcursus waar de nadruk ligt op feestelijke arrangementen (klein en groot) met bloemen voor diverse spe ciale gelegenheden. De kosten voor le den zijn f 40,-, niet-leden: f 50,- (ex clusief materiaal). Composteren Iemand heeft eens gezegd: "compost is de spaarpot van de boer". Dit geldt des te meer voor de (moes)tuinierder! Door composteren van keukenafval en eigen tuinafval kunnen we onze eigen tuin kosteloos van voedselrijke com post voorzien. Veel ruimte is er niet voor nodig, voor luchtjes hoeft u niet bang te zijn, als er maar aan een paar voorwaarden wordt voldaan. Die voor waarden worden u verteld door de heer Van Geffen op 3 cursusavonden: 7,14 en 21 maart. Kosten voor leden: f 30,-, niet-leden f 37,50. Zaaien en verspenen Heeft u het nieuwe éénjarigen-boek van Julia Voskuil al gezien? Je zou dan toch zo enthousiast worden en de hele woonkamer vol zetten met kweekbak- jes! Misschien ziet u op tegen het werk? Of vindt u verspenen een lastig werkje? Zelf zaaien is heel voordelig en geeft veel voldoening. Met de juiste tips en handige weetjes, die verteld worden door dhr. Meischke, kan de tuin er in 1992 zeer "bloemig" bijstaan! Drie cur susavonden op 1,15 en 29 april. Kosten voor niet-leden f 37,50, leden betalen f 30,-. Versieren met bloemen Op 2 april kan men onder leiding van Nel Coren op zeer bijzondere wijze met bloemen versieringen maken. De (ech te) bloemen worden n.1. versuikerd, waardoor ze langer houdbaar zijn en een smaakvolle aanblik geven aan aller lei soorten gebak en andere culinaire schotels. Iets aparts! Kosten voor een cursusavond: f 10,-, niet-leden f 12,50. Bloemencollages maken Er is nog plaats bij de enthousiaste groep bloemencollages-cursisten, die in een speciale serie lessen nieuwe tech nieken aanleren, ervaringen uitwisselen etc. Data: 12 maart, 16 april en 13 mei. Kosten per avond: f 10,-, niet-leden f 12,50. Alle cursussen worden gegeven in het Milieu-Edukatief Centrum aan de Mo lenstraat 157 (Gemeentekwekerij) van 20.00 tot 22.00 uur. Nadere informatie over deze cursussen en inschrijvingen kunnen plaatsvinden bij Joyce Bartels tel. 13906. De plaatselijke afdeling van de UW houdt op dinsdag 10 maart haar jaar vergadering. Voor de pauze zullen het jaarverslag en het financiële overzicht van 1991 met de begroting voor 1992 i gepresenteerd worden. Na de pauze worden nieuwe medewerkers geïnstal leerd, waarna de bestuurswisseling zal plaatsvinden. Op deze vergadering hoopt de UW alle medewerkers en an dere genodigden te begroeten. Plaats van samenkomst is zoals ge woonlijk "Honsbergen", aanvang 14.00 NI De eigenares van de hond die vorige week een trimmer beet, heeft zich bij de politie gemeld. De vrouw lichtte de politie in naar aan leiding van een krantebericht over het voorval. Toen ze met haar hond in het bos wandelde, had ze niet gezien dat haar hond de trimmer had gebeten, j' Toen ze via de krant vernam wat haar hond had gedaan, meldde ze zich als nog. De politie is op zoek naar de eigenaar van een hond die maandag een tamme eend van het leven heeft beroofd. Een landbouwer zag dat de hond de eend te pakken had en belde de politie in. Die trof later de hond in de polder aan. Al snel bleek dat de hond de eend op zijn menukaart had gezet. Een Soester heeft een schadepost van dertienhonderd gulden opgelopen, omdat een onbekende zijn wagen heeft bekrast met een scherp voorwerp. De auto stond op de Krommeweg. De 42-jarige eigenaar ontdekte de vernie ling maandagmiddag omstreeks half Miner\ Het nieuwste op therapiegebied: een unieke combinatie van een vakantie op Aruba en een individuele therapie. "The Natural Bridge" in Soest biedt mensen die zich bijzonder gespannen voelen en daardoor niet meer goed kunnen functioneren in hun werk en in hun persoonlijk leven de mogelijkheid hun stress en overspannenheid binnen twee weken de baas te worden door de combinatie van een andere omgeving en een intensieve individuele therapie. Uit ervaring is gebleken dat een combi natie van vakantie en therapie een zeer effectieve aanpak is. Tijdens en vakan tieperiode is het mogelijk even afstand te nemen (zowel letterlijk al figuurlijk) van de alledaagse beslommeringen. Na zo'n periode voelt men zich vaak weer een stuk beter. Maar als er tijdens dat 'afstand nemen' niets wezenlijk veran dert, zal men zich na de vakantie al gauw weer net zo gespannen voelen als daarvoor. De vakantie heeft dan slechts een kortdurend en geen blijvend effect. Toch is dat afstand nemen - liefst in een prettige omgeving - heel belangrijk. Maar er is meer nodig: een persoonsge richte therapie. Door de therapie krijgt de cliënt een be ter inzicht, zowel in zijn beperkingen als in zijn capaciteiten. Op grond daarvan kan hij een nieuwe levensstijl ontwikke len, waarin hij op een effectieve en crea tieve manier gebruik kan maken van al datgene wat hij te bieden heeft. Dit op bouwen van een nieuwe levensstijl is zeer intensief, en kan alleen slagen wan neer iemand bereid is zich daar volledig voor in te zetten. Maar als men daartoe bereid is, dan kan het ook in een korte periode. Daar zijn geen jaren therapie voor nodig. De therapeuten van "The Natural Brid ge" die de begeleiding van de cliënten voor hun rekening nemen, zijn gedegen opgeleide vakmensen met ieder een ei gen praktijk. Zij zijn bovendien goed bekend op het eiland Aruba (waar Ne derlands gesproken wordt)- De eerste reis van "The Natural Bridge" is gep land in de tweede helft van mei, een tweede reis vindt waarschijnlijk in okto ber plaats. Ter wille van een hoog kwa liteitsniveau is het aantal deelnemers gelimiteerd. Wie geïnteresseerd is in deze vorm van therapie, kan een folder aanvragen bij "The Natural Bridge", tel. 26783 in Soest of 02946-3528. Twaalf en een hal de Soester Coura augustus 1979) loftin Soest". He van de tweelingbi Brink, die op de; tus) hun ja-woor zusjes Gerry en vaak komt dat nit van zo'n opmerl dat het - als alles v ook zoveel-jaar- zonders is. Daarom kreeg d van het viertal v feestelijk tintje ii v 1 De ledenverga 1 Soest/Soesterb week eenstemn de kandidatuui tenberg/Ruud tijvoorzittersch samenwerking Vreeman als e< vernieuwing". De Soester Pv unaniem uit v nieuwe man heeft volgens i van Waveren z den in Utrechl gen. Vergelekt ten Ineke van heeft Rottenbi gadering veru "Hij is jong er in-de-pels vai zame PvdA, i gebruiken," 1 "Als voormal kenthijdepa

Soester Courant | 1992 | | pagina 12