f/Tdf/y J ui lCULTUUR &WELZIMI 50% (TUóhOCK Schilderijen en foto's van Indonesië 'Ronja, de roversdochter' RMA-cursussen voor de jongsten Club Lou-Lou in Artishock WOENSDAG 4 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 4 NNereldH/inkel Wereldwinkel kijkt tevreden terug Exposities in C-drie Kinderbios C-drie, 6 maart: Thema-avond Labyrint retoerboetieh Nieuwe expositie in Birkhoven Hist. Kring Baerne houdt 'open huis' RMA start nieuwe cursus in Soest Kinderboerderij De Vrije Teugel Ontmoetingsdag voor christen-secretaressen Docentenconcert RMA-muziekschool 'Hoorn-middag' in RMA-muziekschool Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk van waarde voor twéé Soester Courant goede informatiebron 'My father is coming' Boekenweekavond in Artishock Kirlian-fotografie bij PASO Soest Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 C-drie heeft dit jaar 700 ex-cursisten! Expositie De hele maand maart zijn er twee prachtige exposities in de expositie ruimte van C-drie te bezichtigen. Bob van Alphen heeft tijdens vakanties in Indonesië een gevarieerd aantal foto's gemaakt. Tempels, boedhabeelden, jeugdige Indonesiërs, de bekende Bo- robudur en nog veel meer. Daarnaast is er een tiental schilderijen van Erik van Evert te zien. Deze bestaan vnl. uit landschappen gemaakt met olieverf, houtskool, inkt of waterverf. De expo sities zijn voor iederen vrij toegankelijk tijdens de openingstijden van het cen trum. Indonesisch Festival Op 14 maart is er van 14.00 tot 22.00 uur een Indonesisch Festival in C-drie dat boordevol zit met leuke activiteiten en bezienswaardigheden, 's Middags is er een demonstratie die gegeven wordt door twee Balinese danseressen en een lezing over Wayang wordt gegeven door mevr. Supryantor. Ook hebben we een workshop Balinese Gamelan op het programma staan. In anderhalf uur wordt u vertrouwd ge maakt met een van de vele soorten ga melans, namelijk de Kebyar-stijl. U krijgt te maken met verschillende in strumenten zoals metallofonen, liggen de en hangende gongs, cymbalen en trommels. Naast het leren bespelen van de instrumenten krijgt u ook uitvoerige informatie over de theorie en de cultuur van de gamelan-muziek. U kunt zich schriftelijk opgeven voor deze unieke workshop bij de admini stratie van C-drie t/m woensdag 11 maart. De prijs is f 40,-. Aanvang 16.00 - 17.30 uur. Aan de kinderen hebben we natuurlijk ook geacht. Voor hen is er de mogelijk heid om maskers te maken waaraan vooraf een typisch Indonesisch sprook je wordt verteld. 's Avonds wordt er door de Indonesi sche reisvereniging in Soest een mooie en tevens informatieve dia-show gege ven voor de mensen die misschien het plan hebben naar Indonesië op vakan tie te gaan. Als afsluiting zal de Indone sische muziekband Suara Istana voor u optreden waarbij u lekker kunt gaan zit ten luisteren of kunt gaan dansen. Verder kunt u genieten van heerlijke Indonesische hapjes en drankjes die met heel veel zorg en voorbereiding klaargemaakt zijn. En als u nieuwsgie rig bent naar recepten of vragen heeft over de speciale bereidingswijze zullen de twee Indonesische vrouwen u graag te woord staan. Wij hopen u van harte te verwelkomen op ons festival. Twijfel niet, kom gewoon even langs. De toe gang bedraagt f 5,- en is geldig voor zo wel het middag- als avondprogramma. Volgende week meer informatie hier over. Kinderbios Vrijdag 6 maart draaien we de schitte rende film 'Ronja de Roversdochter' in C-drie. Deze film is een paar jaar terug al te zien geweest en het aantal kinderen was toen bijzonder groot. De film duurt 126 min. en begint daarom al om 14.00 uur. Toegang f 2,50, leeftijd vanaf 7 jaar. Wordt verwacht Maart: expositie foto's en schilderijen over Indonesië 6 mrt.: Bios: Ronja de Roversdochter 14 mrt.: Indonesisch Festival 20 mrt.: Bios: Tekenfilmspecial 26 mrt.: Cabaret: Radetzky met 'Kom onmiddellijk thuis'. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De Wereldwinkel Soest kijkt met tevre denheid terug op de startperiode, die in november j.1. uiteindelijk leidde tot de opening van de winkel in het VW-ge- bouw aan de Steenhoffstraat. Dat blijkt uit het jaarverslag, dat onlangs gereed kwam en waarin de voorgeschiedenis de jaren van de "voedselkraam" aan de Van Weedestraat - nog eens de revue passeert. Ook financieel is de startperiode een succes geworden. De omzet vanaf 23 november - de officiële opening - tot 31 december overtrof verre de verwach ting, en die trend heeft zich ook in ja nuari voortgezet. Aan het goede resul taat werd ook bijgedragen door de ver koopavonden bij diverse vrouwengroe pen, waar de Wereldwinkel op uitnodi ging present was. De Wereldwinkel is altijd bereid bijeenkomsten op te luiste ren met produkten uit de Derde Wereld en informatie daarover. De medewerkers zijn blij met het goede resultaat en hopen dat nog meer men sen de weg naar de Wereldwinkel weten te vinden, in de wetenschap dat de men sen in de Derde Wereld daardoor een eerlijke boterham kunnen verdienen. Bob van Alphen exposeert in C-drie met schitterende foto's die een geva rieerd beeld van Indonesië geven. Tempels, sawa's (rijstvelden), boedd habeelden, zijn een paar voorbeelden. Bob van Alphen (65) is geboen in Jo- gyakarta, waar hij tot zijn twintigste leefde. In 1947 kwam hij in Nederland en maakte zijn HBS-B en HTS-studie af. Daarna ging hij in dienst. Vervol gens was hij vanaf 1954 tot 1969 o.a. werkzaam bij: Fokker, Draka, en DSM als medewerker publiciteit. Daarna volgde een lange periode als freelance journalist tot zijn pensionering in 1992. Met fotograferen begon hij al op vrij jonge leeftijd, hij was amper 22 toen hij al met een simpele BOX-camera in de weer was. Het fotograferen werd een grote hobby en in de loop der jaren won hij verschillende prijzen met zijn foto's. De foto's in deze expositie zijn gemaakt tijdens vakanties in Indonesië (1985 en De schilderijen van Erik van Evert be staan voornamelijk uit prachtige land schapstekeningen. Van 1963 tot 1968 volgde hij de opleiding vrij tekenen en schilderen op de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten. Vanaf 1970 is hij werkzaam als kunste naar in Amersfoort. In 1973 trad hij toe tot de Beeldende Kunstenaars Rege ling. Zoals al duidelijk wordt als u de schilderijen komt bekijken werkt Evert het liefst met traditionele materialen zoals: olieverf, houtskool, potlood. Ooostindische inkt en waterverf. In 1977 en 1980 heeft hij door Thailand, Maleisië en Indonesië gereisd. De in drukken die hij daar heeft opgedaan staan nu afgebeeld op het doek. Hierbij laat hij zich vooral inspireren door de zichtbare wereld. Hoe ziet de wereld er uitziet en hoe zou hij willen dat die er uitziet. Deze expositie is voor de ware Indone- sië-liefhebber zeer de moeite van het bezoeken waard. Ze is tot 30 maart te bezichten en vrij toegankelijk tijdens de openingstijden van C-drie, van maan dag tot vrijdag van 8.30-23.00 uur en op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur. Op vrijdag 6 maart draait in de kinder- bos van C-drie de fantastische speel film "Ronja, de roversdochter". De film is gemaakt naar het vele malen bekroonde boek van de Zweedse schrijfster Astrid Lindren. Tijdens een stormnacht wordt op de Mattisburcht een meisje geboren, de dochter van roverhoofdman Mattis. Ze krijgt de naam Ronja. Ronja groeit op tot een nieuwsgierig en ondernemend meisje. Wanneer ze elf is, gaat ze het ge heimzinnige woud rond de burcht van haar vader onderzoeken. Hier beleeft ze heel wat spannende avonturen, want het woud zit vol toverwezens, aardman netjes en vogelheksen. Op een dag ontmoet Ronja in het bos Birk, de zoon van roverhoofdman Bor- ka. De beide roverhoofdmannen heb ben al heel lang erge ruzie, ze zijn echter vijanden van elkaar. Eerst kunnen Ronja en Birk elkaar niet uitstaan, maar al heel snel worden ze goede vrienden. Vanwege de vijand schap tussen hun vaders moet deze vriendschap natuurlijk geheim blijven. De situatie wordt er niet beter op als Borka een deel van de Mattisburcht in bezit neemt, omdat het woud voor hem te onveilig wordt De woedende Mattis neemt Birk gevangen om zo vader te dwingen de burcht te verlaten. Dit is te veel voor Ronja. Ze kiest partij voor de bende van Borka en krijgt zo haar vriend Birk vrij. Mattis is verbijsterd en verstoot zijn dochter. Dan lopen Ronja Op maandag 9 maart houdt de stichting Labyrint - zelfhulporganisatie voor be trokkenen bij psychiatrische patiënten - een thema-avond over "Wonen, wer ken en ontspanning na de opname". Voor deskundige informatie over deze problematiek zijn aanwezig een maat schappelijk werkster van de Tomin- groep, een afgevaardigde van het DAC (Dag-activiteiten-centrum) Hilversum en het plaatsvervangend hoofd be schermde woonvormen Bussum. Fami lieleden en relaties van psychiatrische patiënten zijn hartelijk welkom. De bij eenkomst vindt plaats in de Zuider- kerk, Neuweg 148 in Hilversum (bij de Gijsbrecht van Amstelstraat), en begint om 20.00 uur. Entree: leden/dona- teurs gratis; anderen f5,-. en Birk weg, het bos in en gaan in een grot wonen. Maar helemaal gelukkig is Ronja niet. Ze verlangt naar haar fami lie. Ook haar vader Mattis is ongerust. Wanneer de winter nadert, gaat hij erop uit en brengt de kinderen terug naar de Mattisburcht. Ondertussen jagen de landvoogd en zijn soldaten steeds fanatieker op de beide roverbendes. Mattis en Borka zullen moeten samenwerken om stand te kunnen houden. Maar dat is niet een voudig, want wie mag de hoofdman zijn? Een tweegevecht tussen de beide roverhoofdmannen brengt uitkomst. Mattis blijkt de sterkste, waarna de twee bendes toch maar gaan samenwerken. De oude vriendschap is daardoor voor goed verdwenen en de vriendschap tus sen Ronja en Birk kan blijven bestaan. "Ronja, de roversdochter" duurt wel 126 minuten. Daarom begint de film om 14.00 uur, dat kan omdat het in de vakantie is. Deze prachtige speelfilm is geschikt vanaf de leeftijd van 7 jaar en de toegang is f 2,50. Ook geschikt voor volwassenen! BIJNA VOOIR NIKS! Restanten dames-, heren- en kinderkleding uit de wintercollectie met korting t/m zaterdag 7 maart. Daarna nog "gulle-guldens" dagen: op di. 10 en woe. 11 maart a.s. alles f. 1,- p.st.! (Gesloten van 12 t/m 16 maart wegens reorganisatie.) Open di. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 -14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 6, tel. 02154 - 21895 In het \erpleegtehuis Birkhoven in Amersfoort is tot en met 21 maart een expositie te zien van aquarellen van de Baarnse schilderes Grada van Wessel- Steijger. Zij schildert vooral bloemen, stillevens en landschappen en met na me de Hollandse luchten en de polder leveren, boeiende onderwerpen op. Haar werk is levendig, transparant en onvoorspelbaar. De expositie is dage lijks te bezichtigen van 10.00 tot 20.00 uur. De Historische Kring "Baerne" houdt op vrijdag 6 en zaterdag 7 maart "open huis" in de Baarnse oudheidkamer, on der het motto: "Baarn 1850-1900, van een agrarisch naar een villa/forensen dorp". Aan die ontwikkeling wordt ruim aandacht gegeven door middel van oude wandelkaarten, plattegron den, foto's, etc. Speciale aandacht is er voor de aanleg van gas-, elektra-, wa ter- en telefoonleidingen en de aanleg van de spoorlijn in 1874, evenals voor de eerste scholen en het verenigingsle ven. Het "open huis" wordt gehouden op vrijdag 6 maart 14.00-21.00 uur en op zaterdag 7 maart 10.00-17.00 uur. De oudheidkamer is toegankelijk via de kelder-ingang rechts van het Baarnse gemeentehuis (Laanstraat). De toe gang is vrij. Ingaande 10 maart biedt de Regionale Muziekschool een cursus aan voor kinderen van 0 t/m 3 jaar en hun ou- der(s) /begeleider(s). Het is een korte cursus van tien weken, waarin het accent op zingen ligt. Daar naast worden er spelliedjes gedaan en met instrumenten van allerlei aard ken nisgemaakt. Het is de bedoeling dat elk kind met een ouder (begeleider) aan wezig is, zodat er een repertoire aan rijmpjes, liedjes en spelliedjes voor thuis opgebouwd kan worden. Omdat het gebouw aan het Kerkplein niet geschikt is voor deze cursus, wordt zij aangeboden in het gebouw van Ar- tishock. Met ingang van eind augustus zal het cursusaanbod uitgebreid wor den voor kinderen tot en met 6 jaar. Nadere informatie bij de administratie van de school: tel. 033-622004. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Zaterdag 7 maart Drie jarige jobs en hun vriendjes en vriendinnetjes worden ontvangen door de clown. Dat wordt dus weer lachen, gieren, brullen. Om 13.30 uur kunnen de oudere kinderen meehelpen met het verzorgen van de dieren. Dinsdag 10 maart 10.00-11.30 uur: Groep 7 van de St. Carolusschool komt naar de boerderij. Iemand van Greenpeace komt hun van alles vertellen over vervuild water en bedreigde diersoorten. Een erg leerza me en interessante les. Woensdag 11 maart 9.30-11.30 uur: Moeders met kleine kinderen kunnen leuke dingen komen doen op de kinderboerderij: zingen, knutselen en vrij spelen, voor maar f 3,-. De ouders worden ontvangen met een kop koffie of thee. Om 14.00 uur kunnen kinderen vanaf 4 jaar komen kijken naar een fantastisch toneelstuk, zoals iedere week gespeeld door een aantal enthousiaste medewer kers. Het kost f 1,-. Na het toneelstuk zijn er nog verschillende activiteiten. Op zaterdag 28 maart wordt in Soest voor de zesde keer een ontmoetingsdag voor christen-secretaressen gehouden. Gesproken zal worden over 'kansen en ontplooiing voor de secretaresse'. Ver der zal er tijdens deze dag aandacht be steed worden aan marketing en het reis bureauwezen. De ontmoetingsdag wordt gehouden in restaurant 'De Soester Duinen' te Soest. Het programma begint om 10.00 uur en zal om ca. 16.30 uur afgelopen zijn. De kosten bedragen f 60,- met in begrip van koffie, thee, een uitgebreide lunch en een documentatiemap. Informatie en aanmelding bij Anita Delhaas: tel. 030-518154 (werk) of tel. 28191 in Soest (privé). De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 De Vangrail Nachtegaalweg 8c Textielschilderen met trichem-verf Werken met trichem-verf op onder an dere textiel. De verf kan ook gebruikl worden voor tal van andere materialen. Het is een verf met mogelijkheden. Wie ook eens met deze verf wil werken kan de cursus volgen: elke dinsdag van 9.30-11.30 uur. Natuurlijk kan men ok eerst een keer komen kijken. Kosten f 22,50 voor zes keer, incl. materiaal. Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200 Video voor jongeren Op vrijdagmiddag is er een soosmiddag voor jongeren van 14 t/m 25 maart. Op 6 maart gaan we video kijken. Iedereen is welkom van 14.00 tot 17.00 uur. De kosten zijn f 1,-. De Praatpaal Smitsweg 311 Bingo Zaterdag 7 maart staat om 19.30 uur de koffie klaar. Om 20.00 uur start de bin go. Natuurlijk zijn er weer leuke prijzen te winnen. Op vrijdag 13 maart vindt weer het jaar lijkse docentenconcert plaats in "De Eshof', Veenslag 16 te Hoevelaken. Op het programma o.a. de liederen uit de kinderkamer van M. Moussorgsky en verder werken van Gaubert, Dop- pler en Szwlowski. Docenten die hun medewerking aan dit concert verlenen, zijn: Hilde van Kuye- ren, zang; Victorine Sloof, fluit; Yolan- de Broekman, piano; Michael Feves, cello; Hanneke Delis, klarinet. Aanvang: 20.00 uur. Toegang: f 4,- voor volwassenen, f 2,50 voor houders van een pas 65 en CJP; kinderen tot 15 jaar gratis toegang. Op zaterdag 14 maart vindt er een "hoorn-middag" plaats in de aula van de muziekschool aan de Zuidsingel in Amersfoort. Aanvang: 14.00 uur. Organisator van deze middag is Hans Boom, als hoorndocent verbonden aan de RMA-muziekschool. Onder het motto "Onbekend maakt onbemind" wil hij het instrument hoorn wat extra onder de aandacht brengen. De middag begint met een lezing waarin allerlei fa cetten van het instrument en het bespe len ervan aan de orde komen. Na de pauze is er een concertje, verzorgd door Hans Boom en enkele leerlingen van de RMA. Hans Boom studeerde aan het Brabants Conservatorium bij Herman Jeurissen en behaalde de diploma's docerend en uitvoerend musicus in respectievelijk 1983 en 1985. In 1984 behaalde hij het diploma HaFa-directie. In 1986 stu deerde hij af aan het Utrechts Conser vatorium bij Peter Hoekmeier voor aantekening Bach-hoorn. Sinds 1983 is hij als hoornist verbonden aan de Mari nierskapel der Koninklijke Marine. De toegang is gratis. Smitsweg 311, tel. 12630 Vrijwilligerswerk is vaak hulp geven aan mensen in een afhankelijke positie, maar het werk moet waardevol blijven voor twee. Het mes moet aan twee kan ten kunnen snijden. Een vrijwilliger doet zijn/haar werk alleen met plezier als hij/zij er ook wat voor "terugkrijgt In de praktijk blijkt dat tegenzin kan groeien als het werk te zwaar wordt en te veel vraagt, of als er te weinig reke ning wordt gehouden met persoonlijke wensen of grenzen. Duidelijkheid is van belang: welk soort werk u doet, hoe vaak, voor wie, welke tijden en wat het precies inhoudt, maar ook wat u niet doet. Vrijwilligers in de hulpverlening blijven hun werk vaak jarenlang doen. Trouw, gewetensvol en vol plichtsbesef. Maar let er ook op dat u uw capaciteiten ge bruikt, nieuwe dingen leert en een "rij ker" mens wordt, door veel ervaringen op te doen. Wie zich jarenlang inzet voor anderen, zou zichzelf niet over het hoofd moeten zien, want die doet zich zelf te kort. De tijd van liefdadigheid is voorbij, ook voor degenen die vrijwilli gerswerk in de hulpverlening doen. Vakatures 1-222: Vrijwillige hulpverleningsin stantie vraagt coördinator die de werk zaamheden indeelt, kontakt houdt met de politie en andere instellingen, en hulp verleent aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. 2-105: Internationale hulpverle ningsorganisatie vraagt voor beheer magazijn enige medewerkers; zij krij gen de zorg voor al het materiaal t.b.v. de rampenbestrijding en huishoudelij ke dienst. 3-101: Muziekvereniging Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor bas, tuba, trombo ne, slagwerk en hoorn. 4-109: Buro-Vrije Tijd Soest ziekt vrijwillig(st)er t.b.v. telefonische kon takten, lx per week overleg, admini stratie. 5-104: Gemeentelijk centrum voor basiseducatie zoekt vrijwillig(st)er ter assistentie 's avonds van de docente Ne derlands; didaktische kennis en/of er varing in de grammatica wordt op prijs gesteld. 6-1-1: Telefonische hulpdienst Hil versum zoekt vrijwillig(st)ers als telefo nische hulpverlener voor gemiddeld zes uur per week, leeftijd mininaal 21 jaar, reiskosten worden vergoed. 7-130: Stichting voor sociaal-kultu- reel werk en basisedukatie Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor (6 tot 11 jaar), o.m. voor sport-spel, handenarbeid, to neel en schminken. 8-172: Centrum voor verstandelijk gehandicapten Den Dolder zoekt spor tief persoon, om op di.-middag (één keer per week) een groep bejaarde be woners te helpen met sportaktiviteiten o.l.v. sportinstructeur. 8-173: Dezelfde stichting zoekt een gastheer/vrouw om vanaf één keer per week tijdens spitsuren bewoners op te vangen en aandacht te geven. 19-122: Lokale radio-omroep zoekt geïnteresseerden voor de bedie ning van apparatuur en het opnemen van programma's (vanaf 18 jaar). Informatie: WB-Soest, Smitsweg 311, di. t/m do. 9.00-12.00 uur. In Baarn: Oranjepark 1, tel. 02154-81829, dins dag 9.00-12.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 5 maart: De Duitse filmmaakster Monika Treui wist met haar vorige twee films (Verf. ührung: die grausame Frau, en Die Jungfrauenmaschine) het beschaafde filmhuispubliek een heel beetje te choqueren door onverbloemd eroti sche fantasieën van vrouwen in beeld te brengen. De opnamen van haar tweede film vonden deels plaats in Amerika, waar ze op het idee kwam voor opus 3: "My father is coming". Haar stijl is iets 'salonfahiger' geworden, maar het blijft een lekkere gekke film. De Duitse Vicky heeft het benauwde Beieren verruild voor de onbegrensde mogelijkheden van New York, maai haar ambities om actrice te worden zijn niet gemakkelijk te verwezenlijken. Op een autitie wordt ze afgewezen omdat ze te weinig op een Duitse zou lijken. Terwijl ze het thuisfront wijsmaakt dat ze succes in het werk heeft en gelukkig getrouwd is, moet ze de kost verdienen als serveerster. Dan staat ineens haar vader, Hans, voor haar neus, die komt kijken hoe zijn dochter het maakt. Gelukkig is Vicky's homoseksuele vriend Ben bereid als echtgenoot te poseren. Hans gruwelt aanvankelijk van de Newyorkse scene met al die bizarre typen. Zijn dochter antwoordt vaag op vragen over haar werk. Maar Hans is ook nieuwsgierigen zijn naïviteit brengt hem in situaties die hij eigenlijk wel leuk vindt. Zo ontmoet hij de sexgodin Annie Sprinkle, die hem ongekende sensaties bezorgt. Als hij Vicky begeleidt naar een auditie krijgt niet zij maar hij de hoofdrol in een re clamespot. Als Vicky ziet hoe 'easy-going' haar va der helemaal opgaat in zijn nieuwe om geving, besluit ze zelf ook te doen waar ze zin in heeft. Ze begint een relatie met haar collega Lisa. En ze blijkt een be wonderaar te hebben, wiens geheim ze pas later zal ontdekken... Lustbevrediging Monika Treut greep 'My father is co ming' aan om iets te laten zien van de verschillen tussen Europeanen en Amerikanen, waarbij Hans model staat voor een van de ergste soorten Euro peanen: de Duitse man. Maar zelfs hij is in staat de Amerikaanse manier van le ven te accepteren, waarbij je jezelf niet met allerlei scupules in de weg gaat staan als je naar bevrediging van je lus ten streeft. Aanvang: 20.30 uur, Toe gang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,- Vrijdag 13 maart: In.het kader van de Boekenweek 1992 houdt de Culturele Vereniging Artis hock op vrijdag 13 maart een Boeken weekavond. Drie evenementen staan op het programma: een Indonesische rijsttafel, een literaire salon met schrijf ster Mischa de Vreede en de film 'Op zoek naar mijn ouders' van regisseuse Marion Bloem. Toegangskaarten voor de Indonesische rijsttafel zijn uitsluitend in de voorver koop verkrijgbaar af 15,00 bij Boek handel Van de Ven op de Zuidprome nade, de V.V.V. en bij de Culturele Vereniging Artishock aan de Steen hoffstraat. Ook uitsluitend in de voor verkoop verkrijgbaar zijn combinatie- kaarten voor de literaire salon en de film tegen een gereduceerde prijs van f 10,00. Toegangskaarten voor de literaire salon of de film afzonderlijk zijn op 13 maart aan de kassa verkrijgbaar a f 7,50 per voorstelling. In verband met de landelijke Boeken week, waaraan uiteraard ook de cultu rele vereniging Artishock haar mede werking verleent, wordt de maandelijk se jazzclub één week eerder gehouden: vrijdag 6 maart. Daar staat echter te genover dat de bezoekers kunnen reke nen op een avond vol sprankelende jazz van de formatie Club Lou-Lou. PASO houdt woensdag 11 maart weer een bijeenkomst in De Vangrail aan de Nachtegaalweg. Die staat in het teken van Kirlian-fotografie. F. Kwaaitaal zal een lezing over dit on derwerp houden. Van de bezoekers wordt van drie vingers een foto ge maakt. Aan de hand van die foto's zal hij een diagnose stellen. De activiteit van PASO begint om 20.00 uur en is omstreeks 23.00 uur afgelopen. Leden moeten vijf gulden entree betalen, voor niet-leden kost de toegang tien gulden. commissie. wamm Kwartet Perron 5 B. Club Lou-Lou is de naam van een groep van vijf bevriende jazzmuzikan- ten uit Den Haag. De leden van de groep hebben elkaar leren kennen via het Koninklijk Conservatorium, waar ze allen studeren. In de zomer van 1991 ontstond het idee om vaker en m een vast verband met elkaar te gaan spelen. Zo werd in september van dat jaar een nieuw jazzkwintet opgericht. De muziek van Club Lou-Lou kan het beste worden omschreven als moderne hard-bop. Op het repertoire staan, be halve eigen werk van aUe leden, ook stukken van o.a. Wayne Shorter, Her- bie Hancock, Lee Morgrm en Hank Mobley. Naast Club Lou-k°u zal deze avond ook het kwartet 50 optreden. De bezetting van Club kou-Lou is als volgt: Michel Varenkamp, trompet; Natan Helkens, tenor- en sopraansax; Tilmar Janius, piano; Hanz de Waard, bas; Erik Kooger, drums. Aanvang: 21.30 uur, Zaal open: 21.00 uur, dicht 23.30 uur, Toegang f 2,50 inclusief één consumptie, reserveren niet mogelijk.

Soester Courant | 1992 | | pagina 4