I Wildschut /Ah lek ióhOCK 1 ACTUEEL E OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP Wie er moe van wordt kiest voor Hoyalux 3 multifokale glazen. Nieuwe kunstcommissie geïnstalleerd R. OUD B.V. VERHUUR Soest stimuleert 'evenementen' met potje van 40.000 gulden Gemeenteraad vergadert Denk aan een geldig paspoort! PAGINA 4 WOENSDAG 4 MAART 1992 lier is coming' mweekavond ishock SOESTER COURANT PAGINA 5 Kritische geluiden bij afscheid oude leden Cassetterecorders uit auto's gestolen Caravan door inbrekers bezocht ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Buurtbewoner pakt krattendiefjes Uit Kermispot en fonds Kunstaankopen Stille Omgang 1992 'Buit er uit...' A.A. VAN BREUKELEN B.V. raat 46, lel. 19S77 g 5 maart: nmaakster Monika Treut vorige twee films (Verf- grausame Frau, en Die aschine) het beschaafde ubliek een heel beetje te oor onverbloemd eroti- :n van vrouwen in beeld te Dpnamen van haar tweede deels plaats in Amerika, :t idee kwam voor opus 3- coming". Haar stijl is iets geworden, maar het blijft ;ekke film. icky heeft het benauwde jild voor de onbegrensde :n van New York, maai om actrice te worden zijn dijk te verwezenlijken. Op ordt ze afgewezen omdat «i op een Duitse zou lijken. t thuisfront wijsmaakt dat iet werk heeft en gelukkig moet ze de kost verdienen :r. ens haar vader, Hans, voor lie komt kijken hoe zijn naakt. Gelukkig is Vicky's Ie vriend Ben bereid als :e poseren. Hans gruwelt van de Newyorkse scene izarre typen. Zijn dochter aag op vragen over haar lans is ook nieuwsgierig en brengt hem in situaties die vel leuk vindt. Zo ontmoet .in Annie Sprinkle, die hem sensaties bezorgt. Als hij ;idt naar een auditie krijgt hij de hoofdrol in een re et hoe 'easy-going' haar va- 1 opgaat in zijn nieuwe om rit ze zelf ook te doen waar ft. Ze begint een relatie met i Lisa. En ze blijkt een be- e hebben, wiens geheim ze ontdekken... ;diging ;ut greep 'My father is co- >m iets te laten zien van de tussen Europeanen en n, waarbij Hans model staat in de ergste soorten Euro- Duitse man. Maar zelfs hij is Amerikaanse manier van le- pteren, waarbij je jezelf niet i scupules in de weg gaat naar bevrediging van je lus- Aanvang: 20.30 uur, Toe- ii leden/CJP/Pas-65 f 5,- 13 maart: ïr van de Boekenweek 1992 Culturele Vereniging Artis- ijdag 13 maart een Boeken- 1. Drie evenementen staan igramma: een Indonesische en literaire salon met schrijf- a de Vreede en de film 'Óp mijn ouders' van regisseuse oem. :aarten voor de Indonesische jn uitsluitend in de voorver- rij gbaar a f 15,00 bij Boek- n de Ven op de Zuidprome- V.V.V. en bij de Culturele g Artishock aan de Steen- Ook uitsluitend in de voor- erkrijgbaar zijn combinatie- Dor de literaire salon en de een gereduceerde prijs van Sinds vorige week heeft de gemeente Soest een nieuwe kunstcommissie, een wat oneerbiedige omschrijving voor het gezelschap dat vroeger de commis sie Kunstaankopen heette en voortaan door het leven gaat als de commissie Beeldende Kunst. Wethouder Jan Visser nam donderdag afscheid van drie oude leden en begroette evenzo veel opvolgers. Dat gebeurde onder het eten van een pannekoek in De Smickel, waar Visser - in vervolg op het raadsbesluit van de week daarvoor - de commissie plechtig installeerde. De leden Ans Greefhorst, Ton Paauw en Evert de Jong maken plaats voor Maija Kuipers-van de Vliet, C.R. Mönnich en Ivan R. Dilrosun. Mevrouw Kuipers is beheerder van de Soester Kunstuitleen, de heer Mönnich is fotograaf en o.a. auteur van fotoboe ken, de heer Dilrosun is zelf beeldend kunstenaar en leraar aan de Amers- foortse academie. De leden Gert Duêr- meijer en Werner Paans blijven lid. De nieuwe commissie houdt zich bezig met "kwaliteitsadvisering" op het ge bied van kunstaankopen, kunstop drachten, de uitvoering van de 1%-re- geling, de besteding van het fonds Kunstaankopen, educatieve aspecten op het terrein van de beeldende kunst, vormgevingsapsecten, ateliervoorzie ning en de kunstuitleen, en dat terrein strekt zich wat verder uit dan de oude commissie. In de wolken De installatie had een genoeglijk karak ter, al kreeg de wethouder juist uit de hoek van de vertrekkende leden nog wel wat kritische opmerkingen mee, omdat hij zich tot nu toe vooral had ge profileerd als wethouder van ruimtelij ke ordening (wat hij óók is). "Tsja," stelde het oud-raadslid Ans Greefhorst vast, "deze dichterlijke wethouder loopt ruimtelijk in de wolken, maar ver geet bijna de hele kunst. Het werk ligt stil." Ze doelde daarmee vooral op het project van een kunst-fiets/wandelrou te over de Eng, waar weinig schot in lijkt te zitten. Greefhorst hoopte van de nieuwe commissie "frisse dingen" te Ze beval ook het project "Vlindertrap- pen" aan het Fazantpad hartelijk in de aandacht vn de nieuwe commissie aan, omdat dat nog altijd niet volgens plan gerealiseerd is. Ook meldde ze dat het kunstobject in de hal van Aqua Indoor droog staat, hetgeen zeker niet de be doeling is. Uitgebreid haalde het gezelschap her inneringen op aan de soms omstreden kunst-wapenfeiten uit het verleden, met name aan de kubussen van Marijke de Goey bij het nieuwe gemeentehuis, waar de kunstcommissie destijds (en nog) vierkant achterstond. De algeme ne conclusie was dat er in veel wijken heel wat kunstzinnigs tot stand was ge bracht, maar dat er ook nog heel veel gebeuren kon. Niet op een sokkel Ton Paauw - voor het eerst sinds het grasmaaier-conflict weer met de wet houder om één tafel geschaard - hield nog eens een vurig pleidooi voor de in tegratie van kunst in de ambtelijke voorbereidingen van bestemmings plannen, zodat er ook in de aanloop- procedures al rekening mee wordt ge houden. "Essentieel is dat de kunst niet op een sokkel wordt gezet, en niet los wordt gezien van wat er in de omgeving plaatsvindt." Ook Gert Duêrmeijer benadrukte dat uitgangspunt. "Geïntegreerd werken is een noodzaak, wat wethouders en amb tenaren er ook van vinden..." Paauw gaf Visser nog de raad mee zich zo weinig mogelijk inhoudelijk met het werk van de commissie te bemoeien. "Het kunst zinnig gezicht van een gemeente wordt niet door één persoon bepaald, maar is altijd een compromis," stelde hij vast. De oude en de nieuwe kunstcommis sie, niet zonder symboliek verzameld voor het slachthuis van Soest. Links tilt Ton Paauw een onzichtbaar kunstwerk op (of van) zijn sokkel. Elitair De wethouder hoorde de opmerkingen welwillend aan en onthaalde zijn gasten op enkele citaten van koningin Beatrix, die net als Visser zelf pleitte voor een "elitaire" kunst die, ook al is zij exclu sief en soms moeilijk te volgen, wel een zaam moet zijn om haar uitzonderlijke voortrekkersrol te kunnen vervullen. "Van de samenleving wordt gevraagd daarvoor ruimte te geven, ruimhartig te tolereren wat niet onmiddellijk wordt begrepen, wat zelfs provoceert en kwetst," hoewel ook weer niet alles mooi gevonden moet worden. De wethouder bedankte de oude com missie voor alles wat zij in de loop der jaren in Soest tot stand had helpen brengen en installeerde vervolgens - nog voor de pannekoeken arriveerden - met een kort woord de nieuwe commis- Uit drie auto's zijn in het afgelopen weekeinde de radiocassetterecorders gestolen. De daders waren actief aan de Ossendamweg, de Eikenlaan en de Wijnand Toplaan. De benadeelden zijn twee inwoners van Soest en een man uit Zaltbommel. Uit een caravan zijn een luchtbed, een brandblusser, campingspullen en een opblaasboot gestolen. De caravan stond geparkeerd bij kin derboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. taarten voor de literaire salon afzonderlijk zijn op 13 maart ssa verkrijgbaar a f 7,50 per >g- et Perron 5 B. u-Lou is de naam van een n vijf bevriende jazzmuzikan- )en Haag. De leden van de bben elkaar leren kennen via nklijk Conservatorium, JJ®?* uderen. In de zomer van 199 1 het idee om vaker en 'n een and met elkaar te gaani spelen, in september van dat jaar een :zkwintet opgericht. ;k van Club Lou-Lou *an h rden omschreven als moderne Op het repertoire staan, be ien werk van alle leden, ook van o.a. Wayne Shorter> Her- cock, Lee Morgan en Han Naast Club Lou-E°u zal deze >k het kwartet 50 optreden, ring van Club Lou-Lou is ais lichel Varenkamp, trompet, elkens, tenor- en sopraansax; anius, piano; Hanz de Waara, k Kooger, drums. Aanvang: ir, Zaal open: 21.00 uur, dient r, Toegang f 2,50 inclusief een >tie, reserveren niet mogelijk. Niet alleen uw ogen zélfs uw armspieren raken vermoeid als u tien tallen malen per dag uw bril moet op- en afzetten. Terwijl dat allesbehalve nodig is. Hoyalux 3-brilleglazen zijn namelijk "multifokaal". Ze zorgen daardoor voor een perfect zicht, zowel dichtbij en in uw direkte omgeving als veraf, Bovendien krijgt u de keus: Hoyalux 3-brilleglazen zijn er namelijk in vederlicht kunststof én glashelder mi neraal. Kom daarom binnenkort bij ons eens een kijkje nemen en vraag naar Hoyalux 3-brilleglazen. U zet ze één keer op en nooit meer af. HOYALUX 3 LICHTE, DUNNE EN KRASBESTENDIGE GLAZEN VOOR ALLE AFSTANDEN Uw Hoyalux 3 dealer van gereedschappen Industrieweg 37b SOEST Tel. 02155-13298 De oplettendheid van een buurtbewo ner heeft ertoe geleid dat de politie vori ge week twee jongens kon aanhouden, die bij een drankenzaak aan de Soester- bergsestraat een krat met lege colafles jes hadden gestolen. Hij hield ze vast tot de politie zich over hen ontfermde. De jongens, beiden 15 jaar, kregen een fer me uitbrander en werden overgedragen aan hun ouders. Voor eenmalige evenementen op het gebied van kunst en cultuur heeft de gemeente Soest onlangs een speciaal fonds ingesteld, waaruit "extra impul sen" kunnen worden gegeven. In het Cultuur Stimulerings Fonds (CSF) zit een bedrag van 40.000 gulden, en vol gend jaar is eenzelfde pedrag beschik baar. Die 40 mille komt voor de ene helft uit de Kermispot en voor de andere uit het fonds Kunstaankopen. Het beheer is in handen van de Stichting Coördinatie Kermissen, die ook de Kermispot on der haar hoedq heeft. De overeenkomst tussen de stichting en de gemeente is voorlopig aangegaan voor twee jaar, maar de stichtihg Kermispot - waarvan gemeentesecretaris Wim de Kam voor zitter is - heeft Zich al verplicht op zoek te gaan naar jniÜdelen om het fonds ook in 1994 en ^Volgende jaren in stand te houden. Dat zou moeten geburen door fondswerving en subsidie-aanvragen. Het CSF, waartoe al tijdens de begro tingsbehandeling vorig jaar afspraken werden gemaakt, is speciaal bedoeld voor eenmalige evenementen. Elk half jaar kunnen Soester verenigingen en in stellingen een beroep op het fonds doen, die dan beoordeeld worden tegen de achtergrond van het beschikbare budget. De aanvragen worden beperkt tot het gebied van de kunst en de cultuur, in de ruimste zin des woord overigens, en voorwaarde is dat het evenement uniek en eenmalig is en toegankelijk is voor alle Soester ingezetenen. De verzoeken worden beoordeeld door een onafhan kelijke deskundige, die een bindend ad- veis uitbrengt. Die deskundige wordt aangewezen in overleg met de nieuwe commissie Beeldende Kunst, die vorige week is geïnstalleerd door wethouder Jan Visser. Evenals in voorgaande jaren zal het gewest Eemland, deel uitmakend van het genootschap van De Stille Om gang, in 1992 deelnemen aan deze jaarlijkse stille tocht door het centrum van Amsterdam. Dit jaar vindt de Stil le Omgang plaats in de nacht van za terdag 21 op zondag 22 maart a.s. De intentie voor dit jaar luidt: "Dat de volkeren van Europa zich in Christus en zijn Evangelie verbonden weten". De Stille Omgang is gebaseerd op een wonderbaarlijke gebeurtenis, die zich in 1345 in Amsterdam heeft afge speeld. In 1845 is de herinnering aan deze gebeurtenis weer tot leven ge bracht, waaraan jaarlijks door middel van de Stille Omgang gestalte wordt ge geven. Deelnemen aan de Stille Om gang is meelopen in een lange, zwijgen de stoet mannen en vrouwen. Ieder met zijn eigen gedachten en gebeden. Er wordt gebeden zonder dat de ogen wor den gesloten, zonder dat woorden voor buitenstaanders hoorbaar zijn. De Stille Omgang, een uur durende rondgang van en voor gelovigen, chris tenen in de ruimste zin van het woord, die hun geloof met gebed voeden en daarin houvast vinden. Alvorens naar Amsterdam te vertek- ken vindt in de Mariakerk te Soestdijk om 23.30 uur een plechtige eucharistie viering plaats met pastoor H.M.M. Goddijn als celebrant, terwijl de heer G.J.J. v.d. Schepop met orgelspel muzi kale medewerking zal verlenen. Na aankomst te Amsterdam, ca. 1.00 uur, zal voor het gewest Eemland de Stille Omgang een aanvang nemen. Terug keer in Soest ca. 3.00 uur. Belangstellenden kunnen zich in Soest aanmelden bij mw. M.A.M. Nota-van Kampen, tel. 17120, of bij dhr. J.H. Leijendekker, tel. 14665. Op donderdag 19 maart vergadert de gemeenteraad in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. De agenda luidt: 1. Spreekrecht. f 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergaderingen van 23 en 24 januari 1992. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 92-26: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Steenhoffstraat 26. 6. Voorstel 92-36: betreffende een verzoek tot het nemen van een voor bereidingsbesluit en het starten van een procedure ex artikel 19 W.R.O. met betrekking tot het perceel Amersfoortsestraat, sectie E., nr. 2011. 7. Voorstel 92-37: betreffende een verzoek tot het nemen van een voor bereidingsbesluit en het starten van een procedure ex artikel 19 W.R.O. met betrekking tot het perceel Veenzoom 8a. 8. Voorstel 92-28: tot het vaststellen van een nieuwe "Procedure-veror dening Planschadevergoedihg". 9. Voorstel 92-27: tot het garanderen van een geldlening tot een bedrag van f 250.000,- aan te gaan door de Stichting Openba re Bibliotheek Soest te Soest. 10. Voorstel 92-25: tot koop van grond gelegen nabij de Kolonieweg van de heer H.A. Schothorst. 11. Voorstel 92-29: tot verkoop van grond gelegen bij Mercury 21 aan de heer J. Kraayenoord. 12. Voorstel 92-30: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het beroepschrift van de Stich ting Dorpshuis Soesterberg tegen de definitieve afre kening van het subsidie 1990. 13. Voorstel 92-31: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het beroepschrift de Stichting Slachtofferhulp Eemland tegen de toekenning van een (voorlopig) subsidie voor het jaar 1992. 14. Voorstel 92-32: van de Commissie vor de beroepschriften tot het onge grond verklaren van het beroepschrift van het Marok kaans Comité tegen de definitieve vastelling van het subsidie voor het jaar 1990. 15. Voorstel 92-33: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het beroepschrift en het be zwaarschrift van de MGT-WBV tegen de weigering van een subsidie voor het jaar 1991. 16. Voorstel 92-34: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het bezwaarschrift van de heer G.M. Dorrestein te Soest tegen de weigering van de ge meenteraad tot het nemen van ene voorbereidingsbe sluit ten behoeve van zijn bouwplan op het perceel Beukenlaan 3. 17. Voorstel 92-35: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het beroepschrift tegen de wei gering van een bouwvergunning voor een loods op het perceel Van Weerden Poelmanweg 1. 18. Voorstel 92-38: tot het nemen van een delegatiebesluit op grond van artikel 20 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) ten behoeve van het nemen van verkeersmaatregelen door burgemeester en wethouders. 19. Voorstel 92-39: inzake het initiatief-voorstel van de fractie Partij van de Arbeid betreffende de doorstroommogelijkheden van eigenaar-bewoners van 60 jaar en ouder. 20. Voorstel 92-40: tot het vaststellen van de Verordening woninggebon den subsidie, het aangaan van een convenant met de woningbouwvereniging "Soest" en de woningbouw vereniging "St. Joseph" en tot het vaststellen van het verdeelbesluit 1992 woninggebonden subsidies. 21Voorstel 92-07tot verkoop van grond gelegen in het plan Mercury aan Bouwbedrijf Hoffman B.V. voor de bouw van 17 pa tiowoningen. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedragt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, meaedelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eeder in de raadscom missie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendpunt waarbij ons college een ge wijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. Met ingang van 1 april 1992 is het niet meer mogelijk met een verlopen pas poort te reizen naar het buitenland (ook landen binnen Europa). Wie op of na 1 april 1992 in het buitenland is, dient voordat hij/zij op reis gaat, te beschik ken over een geldig reisdocument. Daarvoor is het volgende nodig: 1. Het oude réisdocument dient men in te leveren; 2. Twee recente zwart/wit pasfoto's schuin van voren genomen; 3. De verschuldigde leges (paspoort f 76,50; toeristenkaart meerderjarig f 35,25 en toeristenkaart tot 16 jaar f 14,50). 4. Een toestemmingsverklaring van beide ouders, indien een of meer kinde ren moeten worden bijgeschreven in een reisdocument van één of beide ou ders; men dient dan wel de paspoorten van beide ouders te overleggen; 5. Indien men een minderjarige over een eigen reisdocument wenst te laten beschikken, dient deze te overleggen: Het oude reisdocument; Twee recente zwart/wit pasfoto's, schuin van voren genomen; De verschuldigde leges (paspoort f 76,50; toeristenkaart meerderjarig f 35,25 en toeristenkaart tot 16 jaar f 14,50); Een toestemmingsverklaring van bei de ouders; de paspoorten van beide ou ders dienen dan wel te worden over legd. 's Morgens tussen 08.30 en 12.30 uur kan men op het gemeentehuis te Soest wachten op het nieuwe reisdocument. Nadere inlichtingen: tel. 93727. Een 52-jarige Soesterse meldde de po litie vorige week dat haar auto was opengebroken terwijl hij aan de Foe- kenlaan geparkeerd stond. De buit be stond uit een portemonnee met ca. 75 gulden, een paar giro- en bankcheques en persoonlijke papieren. f#vonB™UK™ENbv% adviseursin... A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met meer dan 25 jaar ervaring in: f hypotheken vastgoed assuianliën HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 plaats Soest adres Wilhelminaloan 31 ligging centraal en mooi gelegen woning vrijstaand, garage, c.v., grote tuin (ca. 479 m2) indeling entree, toilet, kelder, ruime woonkamer, keuken verdieping 3 slaapkamers, badkamer zolder bergzolder met vlizotrap algemeen enig achterstallig onderhoud Gevraagde koopsom f 319.000,- plaats adres ligging woning indeling algemeen Gevraagde Soest Albert Cuyplaan de Engh 4-kamer appartement op de 4e etage woonkamer met open haard en parketvloer (ca. 9x3,6 m), moderne keuken, hal, toilet, 2 slaapkamers, douchecel berging op begane grond, zeer verzorgd appartement koopsom: f 98.000,- plaats Soest adres Rubenslaan ligging de Engh woning 4-kamer appartement op 2e etage indeling woonkamer met parketvloer (ca. 9x3,6 m), moderne keuken, hal, toilet, 2 slaapkamers, douchecel algemeen berging op begane grond, zeer verzorgd appartement Gevraagde koopsom f 98.000,- plaats: Soest (nieuwbouw) adres: Heetakker ligging: achter nieuw gemeentehuis woning: 4 vrijstaande villa's met garage indeling: hal, toilet, mk., woonk. (46 m2), keuken, bijkeuken verdieping: 4 sl.k.'s, apart toilet, badk. met ligbad, aparte douche zolder: bergzolder algemeen: *ca. 500 m2 grond *opt. warmte-isolatie Traditionele bouw Type C v.a. v.o.n. f 470.000,- plaafs: Soest (nieuwbouw) adres: Heetakker ligging: achter nieuw gemeentehuis woning: 10 halfvrijstaande woningen met garage indeling: entree, toilet, mk., woonk. (37 m2), keuken verdieping: 3 sl.k.'s, badk. met ligbad, aparte douche, toilet zolder: zolder met vaste trap, mog. voor 4e sl.k. algemeen: *ca. 300 m2 grond *opt. warmte-isolatie Traditionele bouw Type D v.o.n. f316.000,- zo der: algemeen: plaats: adres: ligging: woning: indeling: verdieping: Soest (nieuwbouw) Heetakker achter nieuw gemeentehuis 6 halfvrijstaande woningen met garage entree, toilet, mk., woonk. (41 m2), keuken, bijkeuken 3 sl.k.'s, badkamer met ligbad, aparte douche, toilet, extra hobbyruimte (12 m2) zolder met vaste trap, mog. voor 4e sl.k. *ca. 310 m2 grond *optimale warmte-isolatie Traditionele bouw Type B v.a. v.o.n. f371.000,- plaats: Soest (nieuwbouw) adres: Heetakker ligging: achter nieuw gemeentehuis woning: 14 halfvrijstaande woningen met garage indeling: entree, mk., toilet, woonk. (46 m2), keuken, bijkeuken verdieping: 3 sl.k.'s., badkamer met ligbad, aparte douche, toilet, extra hobbyruimte (12 m2) zolder: zolder met vaste trap, mog. voor 4e sl.k. algemeen: *ca. 350 m2 grond *optimale warmte-isolatie Traditionele bouw Type A, Al v.a. v.o.n. f 405.000,-

Soester Courant | 1992 | | pagina 5