ORN SOEST Dokter terug bij Soest Zaalkorfballers sluiten af met winst Hockeyers pakken draad op met zege demonstratie kansen-missen Smeeing/BDC ipanning te snijden bij Red Staïs Laatste strohalm voor selectie Soest RAAT 491, 5-10264 "Er komt al weer nieuw groen aan de bomen!" Jeu-de-boulers naar NK ]C heeft kampioenschap na erwinning in eigen hand ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf De Gemshoorn gooit hoge ogen met triplette j. cornelisse bv. Loodgieterswerk BASKETBAL ZAALVOETBAL KORFBAL VOETBAL Ter Leede verrast door geduldig Eemvogels: 5-8 KORFBAL Voorsprong op concurrentie blijft vier punten HOCKEY PAGINA 1? i/OENSDAG 4 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 7olendam bezorgt formatie derde thuisnederlaag: 17-18 Scholen gaan met Eemvogels de zaal in Bingo bij SEC rwaard van Damocles hangt nog boven basketballers Zondag 14.30 uur: Soest-Zwaluwen Vooruit HANDBAL NEFKfcNS SOEST [nes. EC zorgde choten van ("Ook bij SEC is goed jong spul te zien!") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 Albert en Justin Wuring en Ar- noud Deelen nemen zondag deel aan het Nederlandse kampioen schap wintertriplette voor jeu-de- boulers in het Limburgse Asten. De triplette van De Gemshoorn uit Soest deed afgelopen zondag al mee aan de zonale kampioen schappen in Haarlem. Daar verschenen de zes beste triplettes uit vier afdelingen. Het Soester trio had haar deelname te danken aan de tweede plaats in afdeling 6 (provincie Utrecht). Die plaats hadden de Soesters afge dwongen in de wintertriplette. In de voorronden hadden ze twaalf van de vijftien wedstrijden gewonnen, in de hoofdpoule wonnen ze tien van de vijf tien wedstrijden. In Haarlem was De Gemshoorn iets minder succesvol. In tien wedstrijden werd vier keer gewonnen, hetgeen een plaats in de middenmoot opleverde. "Dat is op zich best wel goed, want zo hoog is De Gemshoorn nog nooit geko men", aldus Albert Wuring. Uitschieters Op het Nederlands kampioenschap wintertriplette hopen vader Albert en zoon Justin Wuring en Arnoud Deelen hoge ogen te gooien. Wuring sr: "Ieder een maakt een kans, maar er zitten altijd uitschieters bij. Je moet natuurlijk aan leg hebben voor jeu de boules, maar je kan altijd winnen of verliezen. Je moet op het goede moment net even dat ge luk hebben." Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 teit. Hans Peter van Zoelen brak de ban voor SEC. De doelman van Olym- pia'25 sloeg de bal vreemd weg. De bal kwam voor de voeten van Van Zoelen die meteen uithaalde: 1-2. Ondanks verwoede pogingen van Olympia'25 bleef die stand ongewij zigd. "De hele ploeg heeft keihard ge werkt. Dat moest ook. Het voetbal was minder, maar het resultaat was belang rijk", aldus Van Zoelen. SEC is nu lijstaanvoerder met één punt voorsprong op Olympia'25. De Soes ters moeten Blue Tigers naast zich dul den, maar hebben wel een veel beter doelsaldo. De teams hebben nog vijf wedstrijden voor de boeg. Door de zege op Olympia'25 is SEC al negen duels ongeslagen. In het begin van de seizoen verloor een incompleet SEC thuis van Olympia'25 en Blue Ti gers. De resterende elf wedstrijden wer den evenwel gewonnen. Soest moet zondag de laatste strohalm pakken, wil het seizoen 1991-1992 als geslaagd kunnen worden beschouwd, want het reguliere kampioenschap ligt ver weg. De blauwwitten ontvangen om 14.30 uur Zwaluwen Vooruit. Het duel is beslissend voor het tweede pe riodekampioenschap. Die titel geeft de winnaar aan het einde van het seizoen recht op het spelen van promotiewedstrijden. Als Soest wint, ontmoet de ploeg van Jan Stroomberg de kampioenen van de eerste en de der de periode. Als Soest ook daar succes boekt, kan de formatie promotie naar de tweede klasse bewerkstelligen door te winnen van de algeheel periodekam pioen van de derde klasse C. In 3D, waarin Soest uitkomt, werd de eerste periodetitel opgeëist door HVC. De Amersfoorters maken echter een goede kans om de competitie te winnen en direct te promoveren. In dat geval gaat de periodetitel naar HMS dat ook nog kansrijk is in de derde periode. De Utrechters hebben, net als CDW, één punt achterstand op AP WC dat de dans met zeven punten uit vier duels leidt. Aanvallend De wedstrijd Soest-Zwaluwen Vooruit is een inhaalduel. De twee ploegen zijn nog de enige kanshebbers op het tus- senkampioenschap. Dank zij een voor sprong van één punt heeft Soest vol doende aan een gelijkspel. Maar het is zeker dat Stroomberg zijn manschap pen de opdracht zal geven om aanval lend voetbal te spelen. Hij weet als geen ander dat Soest dan op haar best is. Als Soest defensief opereert, komt de ploeg doorgaans in de problemen. Stroomberg: "De wedstrijd tegen Zwa luwen Vooruit is een aparte, die is los gekoppeld van de competitie. Als je die verliest, is het gebeurt, ja. We kennen de jongens nu. Ik heb ze vaak genoeg gezien. Het is geen wonderploeg, maar ze hebben qua mogelijkheden veel in huis, al vind ik HVC nu de meest vol wassen ploeg. Zwaluwen Vooruit is te veel afhankelijk van enkele spelers en daarom kwetsbaar." Stroomberg heeft zijn opstelling nage noeg rond. René van den Deijssel is door een schorsing niet inzetbaar. "We hebben dus twee mogelijkheden, maar dat hou ik nog even voor me. We moe ten in ieder geval niet met z'n allen voor de pot gaan hangen en hopen dat het 0-0 blijft. Bij Soest weetje het nooit. De scherpte zit nog niet in de ploeg, maar Patrick Dokter is weer in de armen gesloten door de selectie van Soest. Na een gesprek, vorige week donderdag, hebben zowel de spelersgroep als de doelman te kennen gegeven dat ze weer met elkaar de wei in willen. Of Dokter zondag op doel staat in de cruciale wedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit, wilde trainer Jan Stroomberg nog niet zeggen. "Dat ga ik van de week eens rustig bekijken. Robert Hagen is pas zestien. Je weet niet of hij zo'n wed- misschien is dat zondag wel zo. Ik denk verder dat ik weinig hoef te doen. Van een volwassen groep mag je verwachten dat ze weet waar het om gaat. Ik hoef wat dat betreft niets te zeggen en alleen maar met mijn handen op m'n rug langs de kant te gaan staan." Soest heeft de periodetitel dringend no dig, want het lijkt onwaarschijnlijk dat de club nog kampioen wordt in 3D. De achterstand op koploper HVC be draagt momenteel vijf punten. Beide ploegen moeten nog vijf duels spelen. Overigens werd Soest in het seizoen 1989-1990 ook kampioen van de twee de periode. In een bloedstollende wed strijd verloren de Soesters toen van Ar gon. Kort voor tijd maakten de Noord- hollanders toen gelijk (2-2) en dat staaltje herhaalden ze in de laatste mi nuut van de verlenging (3-3). Tijdens het nemen van de strafschoppen mikte Argon destijds in het stadion van het Utrechtse Elinkwijk beter. strijd aankan. Hij gaat wel vooruit en heeft veel in zich. Van Patrick moetje afwachten of hij er na vier weken zon der training klaar voor is." Het gesprek dat Dokter donderdag met de selectie had, wordt door Stroomberg als 'goed' gekwalificeerd. "Over en weer zijn gevoelens geuit over de eerste competitiehelft. Daar is positief op ge reageerd. Patrick wil weer graag met de groep spelen en de groep heeft Patrick er graag bij. Dat heeft ertoe geleid dat Patrick weer gaat trainen." In de laatste wedstrijd van het zaalseizoen heeft Eemvogels zich van zijn goede kant laten zien. In Leerdam werden twee punten be haald tegen Ter Leede, dat nog een theoretische kans op promotie had. Resoluut werd de thuisploeg echter teruggewezen door vooral het sterke verdedigingswerk. Om dat de aanval bovendien de rust bewaarde en op zeker speelde, werd een overtuigende 5-8-over- winning behaald. De beginfase deed iets heel anders ver moeden. Ter Leede begon overrompe lend en scoorde binnen vijf minuten drie keer (3-0). In plaats van de schuld bij elkaar te zoeken, gingen bij Eemvo gels de schouders eronder. De tegen stander kreeg nauwelijks kansen, ter wijl de Soesters voldoende mogelijkhe den creëerden om tot scoren te komen. De reeks van acht achtereenvolgende doelpunten werd ingezet door Aukje Merema. Zij benutte de strafworp, die na een slimme vrije worp aan Rieke Smakman op grond van een overtre ding was toebedeeld. Vervolgens liet Fons Verduin zien weer terug te zijn. Hij schoot van ver raak. Vlak daarna kwam Eemvogels op gelijke hoogte doordat Agnes Kraaikamp haar directe tegenstander in de luren legde en scoor de (3-3). Maar de Soesters drukten door. Met goed en snel combinatiespel werd Aukje Merema op afstand vrijge- speeld en zij schoot de bal door de korf. Nog fraaier was het laatste doelpunt voor rust. Ook dit kwam op naam van Aukje Merema. Haar doorbraak werd, hoewel sterk verdedigd, goed aangege ven door Rieke Smakman, waarna zij de bal tergend langzaam over de rand van de korf zag rollen, aan de enige juis te zijde: de binnenkant! Ook coach Jan van Maanen zag mogelijkheden voor zijn club en zweepte de spelers nog meer op. Koel De eerste tien minuten na rust werd op 'safe' gespeeld, zodat deze doelpunt loos bleven. De bij een vrije worp ver rassend vrijgespeelde Fons Verduin scoorde koel van afstand 3-6 en enige tijd later 3-7 uit een strafworp. Deze was toegewezen aan Agnes Kraaikamp, die opnieuw haar tegenstandster dolde en na aangeven van Robin Lub foutief werd afgestopt. Het laatste doelpunt van Eemvogels kwam op naam van Wim Oldewarris, die met zijn collega AlmarLijfering de verdedigers tot wan hoop dreef. Uiteindelijk kwam hij flit send vrij onder de korf en scoorde hij. De slotminuten waren voor Ter Leede, dat nog twee keer tot scoren kwam. Eemvogels nam met deze overwinning met opgeheven hoofd afscheid van de zaalcompetitie. Het eerste herenteam van de Mi xed Hockey Club Soest heeft de draad op de juiste wijze opgepakt. De ploeg won tijdens de hervatting van de veldcompetitie met 3-0 van hekkesluiter Vianen. Soest blijft de lijst in de tweede klasse aanvoe ren. Henk Hugen zag zijn spelers gretig uit de startblokken komen. Het eerste fluitsgnaal was nauwelijks verstomd, of de Soesters kregen kansen. Frank de Laat maakte in de tiende minuut de openingstreffer door de bal in de krui sing te slaan. Soest bleef aandringen, maar zou voor de rust niet meer scoren. In het tweede deel werd Vianen nog meer in het eigen 23-metergebied teruggedrongen. Het verschil tussen de koploper en de de gradatiekandidaat bleek niet alleen op de ranglijst, maar ook in het veld groot. Aijen Buys verzilverde in de tweede helft een strafbal, die was gegeven na een overtreding bij een strafcorner: 2-0. De voorhoede van Soest kreeg daarna nog zeker vijf opgelegde kansen, maar benutte er slechts één. Laurens Ros lob- te de bal in de zestigste minuut over de doelman van Vianen. Nadat Soest in de zaalcompetitie pro motie naar de hoofdklasse bewerkstel ligde, heeft de ploeg goede vooruitzich ten op de titel in de tweede klasse op het veld. De veldcompetitie kan aanzienlijk hoger worden aangeslagen dan die in de zaal. In de afgelopen seizoenen ver speelde Soest de mogelijkheden op promotie in de tweede competitiehelft. Met de zege op Vianen is Soest ditmaal de goede weg ingeslagen. In de reste rende negende duels moeten de hoc keyers een riant ogende voorsprong van vier punten verdedigen. Tot dusver won Soest negen maal en werden de punten twee keer (met Hilversum en Maarssen) gedeeld. Foto: Herman van Dam. De openingstreffer. Frank de Laat slaat de bal in de kruising. De inleiding voor de negende zege van Soest. Voor het eerst organiseert korfbalver eniging De Eemvogels een zaaltoernooi voor basisscholen. Dat wordt op zater dag 21 maart in Aqua Indoor gehou den. De club heeft vijf basisscholen uitgeno digd aan het toernooi mee te doen. De Desmond Tutuschool, die het korfbal- toernooi op het veld won, is één van de deelnemers. Ook De Bron, De Wegwij zer, De Schakel en De Regentuuter doen mee aan het invitatietoernooi. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur. Om 11.00 uur wordt het programma onderbroken voor de competitiewed strijd tussen de aspiranten van Eemvo gels en Odik. Om 12.00 uur wordt het korfbaltoernooi vervolgd. De finale staat geprogrammeerd op 12.30 uur. In de kantine van voetbalvereniging SEC wordt zaterdagavond een bingo gehouden. De kantine gaat om 19.30 uur open en om acht uur rollen de bal letjes. Smeeing/BDC heeft nog drie loodzwa re uitduels op het programma staan te gen AAC 1899, Sparta'75 en koploper Swift Arnhem. De laatste thuiswed strijd, op zondag 29 maart tegen V en K, zal waarschijnlijk minder problemen opleveren. Dames Ook van NEA hebben de dames van Smeeing/BDC niet kunnen winnen. De gasten uit Ouderkerk aan de Amstel wonnen in Soest met 11-17. Smeeing/BDC startte slecht en kwam met 0-3 achter. Toen de thuisploeg zichzelf hervond, slaagden meer acties, hetgeen resulteerde in een 5-5-stand. Nog voor rust zou NEA profiteren van twee verdedigingsfouten: 5-7. In de tweede helft speelde NEA de bal sneller rond. Smeeing/BDC moest het antwoord schuldig blijven en liet af en toe een steekje vallen. Vastklampen was er niet meer bij en NEA won dan ook met ruim verschil. Gea Stavast was bij de Soesters topscoorster met vier doelpunten. Foto: Herman van Dam. Guus Tournéin een voor hem beken de pose. Afzetten, gaan en niet meer stoppen. In de achtervolging 'match winner' Marco Beers. spand fsterrein. circa 4.300 m2, ruimten met een bedrijfshal met 2.650 m2. een verbinding kregen bij de af iade, Raadhuis- 5/93603 (door- orden ingediend urgemeester en 760 CA SOEST, 'n gunning voor. tmeentebestuur. lettemin kwam Smeeing/BDC terug Jde wedstrijd, maar nadat Cleem Die- :rs de stand op 3-5 had gebracht, zou (een Aijan Roest nog in de eerste helft iren voor de ploeg van Piet Diemei. ie eerste helft was het aanzien niet of uwelijks waard. Het leek wel alsof de hterban' van Smeeing/BDC een lorgevoel had gehad, want weinig iensen hadden de moeite genomen Baar sporthal Beukendal te komen. akker de rust (7-9) leek Diemei zijn spelers hebben wakker geschud. Binnen ze- :n minuten had Smeeing/BDC de hterstand omgebogen in een ■1-9-voorsprong. De rollen waren om- :draaid, al miste Volendam weinig insen, eenvoudigweg omdat de gasten •einig kansen kregen. Vanuit de twee- Ie lijn waren ze daarentegen via Marco leers wèl gevaarlijk. Beers verkleinde [e achterstand naar 11-10 en nadat oest voor het eerst in vier duels een afworp (via de lat) miste, kwam Vo- :ndam meteen op 11-11. defensie leidden de achterstand van vier punten in, die Red Stars in de rust zorgen baarde: 34-30. Daarna kwam Red Stars goed voor de dag. Met name dank zij de produktie van Jan van Maanen (19), René Lan- saat (17) en Jacco Ruijs (12) kwam Red Stars opnieuw op voorsprong. Maar de marge van vijf punten bleek niet vol doende. In de laatste zes minuten ging er net even te veel fout. Over René Lansaat, die weer meedeed, was Van der Hammen goed te spreken. De center stond 34 van de veertig minu ten binnen de lijnen. Bob van den Heu vel, eveneens uit het tweede, speelde twintig minuten, maar kwam minder goed uit de verf volgens de coach. Red Stars heeft nog vier duels te gaan. De ploeg maakt zaterdagavond een goede kans te winnen van Luba/'BS Leiden. Van der Hammen hoopt om half negen te kunnen beschikken over Lansaat. Maar de basketballer twijfelt of hij voor de hoofdmacht zal uitkomen. Als hij dat doet, is hij daarna niet meer gerech tigd om voor het tweede team te spelen. En dat team staat er evenmin rooskleu rig voor. Zowel het tweede als het eerste team heeft Lansaat nodig. Een beslis sing van Lansaat valt niet voor vrijdag te verwachten. Red Stars moet daarna te gen MSV in Noordwijk. Daar geeft Van der Hammen zijn ploeg geen enkele kans. Maar in de twee laatste ontmoe tingen met Oegstgeest (thuis) en Hurri- canes (uit) moet het voor Red Stars mo gelijk zijn het vege lijf te redden. Dames Een dag voor de nederlaag van de heren gleden ook de dames van Red Stars te gen Cangeroes onderuit. Met slechts zes speelsters was de Soester ploeg niet tegen de Domstedelingen opgewassen. Toen bovendien Yvonne Ketelaar met vijf persoonlijke fouten uitviel, werd de conditieslag nog groter. In de rust was er nog geen probleem (20-20), maar daarna nam Cangeroes een voorsprong van zestien punten. Op wilskracht knokte Red Stars zich terug tot op twee punten, maar toen waren de longen leeg: 47-42. zaalvoetbalteam van SEC de kans op het kampioen- momenteel in eigen hand. de ploeg te danken aan 1-2-zege op Olympia'25, één de voornaamste concurrenten tweede klasse van rayon 't ontmoeting tussen Olympia'25 en was niet fraai, maar van begin tot wel spannend. Hans-Peter van en, amper hersteld van een blessu- was van de partij. Daartegenover de afwezigheid van Willem de En toen was het weer leuk om te kijken. De spanning, het soms knullige balver lies en de twee-minutenstraffen die in de tweede helft meer regel dan uitzon dering waren, waren de ingrediënten die de amusementswaarde opschroef den. Smeeing/BDC profiteerde vier keer van de overtalsituaties, Volendam deed dat tweemaal. Zo trok Peter Stoelenga de stand in de negentiende minuut van de tweede helft gelijk (14-14). Door een strafworp en balverlies, gevolgd door een break-out, keek Smeeing/ BDC echter binnen een minuut weer te gen een 14-16-achterstand aan. Daar na werd de bank van Volendam steeds voller en de gaten in de verdediging van )ie keeper sprong alleen maar en (och blijf ik hoog schieten. Als ie- nand dom heeft gespeeld, dan is het Peter Stoelenga wel." De cirkello- er van Smeeing/BDC ontbrak het zondagmiddag niet aan zelfkritiek. Baar Stoelenga was niet de enige handballer die een demonstratie gaf foe je het beste kansen kunt missen. Smeeing/BDC liet zeker tien opge- fcgde mogelijkheden liggen, waardoor aan de 17-18-nederlaag tegen Jfolendam een nare smaak kleefde. De Soesters hadden voor het eerst Tree keer in één seizoen van 'het andere oranje' kunnen winnen, maar aren daarvoor niet scherp genoeg. anvoerder Aijan Roest was een half Ér na de wedstrijd nog aan het tellen (èeveel kansen Smeeing/BDC had Êrprutst. Roest scoorde zelf negen lelpunten, waarvan zes uit de zeven Bafworpen die de overige spelers had ten meegekregen. Op het percentage fin zes uit zeven valt niets aan te mer- Aan de overige kansen die beeing/BDC verprutste natuurlijk fel. Want Smeeing/BDC had kunnen wannen van Volendam dat fysiek ster- l was, maar technisch veel minder in lis had. In plaats daarvan leden de esters de derde thuisnederlaag. |jet teleurstellende resultaat leek al peg gestalte te krijgen, toen Volen- de negende minuut een «-voorsprong nam. Volendam speel de een trage opbouw, maar verraste ^peeing/BDC regelmatig met plotse- ^e acties. Pas in de twaalfde minuut jed Guus Tourné voor het eerst iets ug: 1-4. Korte tijd later miste Stoe- Éga een break-out en in de contra- jival zorgde Volendam voor 1-5. Érgelijke situaties zouden zich nog va- kar voordoen. jeem Diemers, Michel van den Ho- ren, de 'ontroostbare' Guus Tourné en ïchel Roest konden van dichtbij enmin scoren. Volendam steeds groter 16-16). Beers zorgde voor 16-17, maar moest kort daarop ook voor twee minuten naar de kant. Toen hij terugkwam, had Arjan Roest al voor 17-17 gezorgd en toen ging Diemers in de fout. Terwijl Volendam werd bestraft voor een overtreding, meende de routinier te moeten mekkeren op de leiding. Daar op mocht ook Diemers (met nog twee minuten en twintig seconden te spelen) zijn zonden gaan overdenken en gooide wederom Beers de bal snoeihard langs Zoetelief: 17-18. In de laatste twee minuten behield Smeeing/BDC, ondanks de tijdelijke afwezigheid van Diemers, balbezit. Een serieuze doelpoging kon evenwel niet worden ondernomen. Ook niet in de laatste seconden, toen Smeeing/BDC de kans niet kreeg om de laatste vrije worp te verzilveren. Desastreuze gevolgen had de nederlaag tegen Volendam niet voor Smeeing/ BDC. Als goede subtopper heeft de ploeg niet veel te klagen. "Maar we wil len natuurlijk wel zoveel mogelijk wed strijdjes winnen", gaf Aijan Roest blijk van zijn teleurstelling. Dat zal in de res terende vier duels niet altijd even mak kelijk gaan. De spanning is nog steeds te snij den bij Red Stars en dat zal wel tot en met de laatste wedstrijd zo blij- Een overwinning op Cange- bes had het herenteam zondag- yond iets meer lucht kunnen ge- IJlen, maar de nummer vijf van de ginglijst klopte de Soesters met p-69. pet waren, aldus coach Dick van der jammen, de details die de beslissend taren. "Je mist net een balletje of je Beft een verkeerde pass. En op een ge- Bven moment kennen de scheidsrech ts Cangeroes een score toe, die ze niet fens hadden gemaakt. We speelden let slecht, maar die kleine dingetjes hè. 1 de laatste drie minuten missen we fer vrije worpen. Cangeroes speelde ®èt wat slimmer dan wij." j(et was soms raggen in Utrecht, waar (K scheidsrechters veel fysiek contact BBestonden. In de eerste helft werden in IBtaal slechts acht persoonlijke fouten ^Bestraft. Zes minuten voor rust koester de Red Stars een voorsprong van vijf ten, maar onvolkomenheden in de voor het meeste gevaar, van onder meer Hendrik-Jan Marco Mertens, Richard de in en Van Zoelen misten echter en- centimeters scherpte. En waar Peter van Zoelen voor had ge duwd gebeurde in de tiende mi- uut. SEC lette even niet op en Olym- ia'25 kwam via een combinatie door et centrum op 1-0. ^an Zoelen herstelde vijf minuten voor üst het evenwicht. De technisch be- aafde voetballer was met doelman ack Nagtegaal van belang voor het loester team. Nagtegaal verijdelde kort oor rust een ideale doelpoging van de lilversumse gastheren. )e wedstrijd bleef spannend. Het spel vas niet altijd om over naar huis te chrijven, hetgeen door coach Van boelen werd geweten aan de nervosi-

Soester Courant | 1992 | | pagina 13