ispom I NPARK Volleybalzege De Schakel en De Bron E KOMT IEERD 1€D! aard obby Adri van Zon schijnt snel 'Niet de Nederlandse taal gaan verrijken' rrote thema-avond van Vrienden van de [artstichting in de Open Hof Galerij der kampioenen Jeugdnieuws Sportprogramma Sportuitslagen PAGINA 14 fVOENSDAG 11 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 15 3asisscholieren actief tijdens toernooi van Stam/So V0C0 Sport is gezond voor je hart, maar toch... reumafonds 0 Tempo Toer houdt voorjaarstocht Mevrouw Hoope uit Uitgeest wint scrabble-kampioenschap Jeroen Tebbens wint eerste snookertoernooi TREREN IES UIT. lemonslreren onze Burmese olifanten r. Ook onze zeeleeuwen staan garant en Banjo verrassen u telkens weer; or zichzelf en natuurlijk ook een klein 1 u kennismaken met de aard en de MBESTELLEN. l te bestellen: in en voeg voor ieder aangevraagd je naam op de achterzijde te zetten), gevulde betaalcheque, Eurocheque of ons toe en u krijgt de abonnementen raagkaarl vóór 21 maart 1992 óp. U ;anioor. Vergeet niet de pasfoto's mee Postbus 9. 3910 AA Rhenen. NJTNUALTE lachen. •n gezinsabonnemeni voor de familie: nde gezinsleden: f65.-(vanaf 1/4/92f75.-) f60.-(vanaf 1/4/92 f70,-) f45.-(vanaf 1/4/92 f50,-) an de lecuwenkaan. Met die kaan krijg ik kosten f20,- voldoe ik direkt bij het betalen lid I pasfoto. Het abonnement wordt mij Ouwehand-kantoor (dagelijks geopend van I I pasfoto mee. x. f 25,- duurder. I De Schakel bij de jongens en De Bron bij de meisjes hebben iet volleybaltoernooi voor basisscholen op hun naam ge- Yhreven. Dat gebeurde vrijdag in sportzaal De Bunt. Deorga- msatie van Stam/SoVoCo reikte de tweede prijs uit aan De wesmond Tutuschool, respectievelijk De Schakel. We Bunt was vrijdag afgeladen tijdens het jaarlijkse volleybal toernooi. Zestien jongens- en vijftien meisjesteams werkten Ij eer dan zestig wedstrijden af. Die reeks werd vanzelfspre kend afgesloten met de duels om de eerste plaats. |i de meisjesfinale versloeg De Bron met 11-2 de ploeg van De Schakel. In de strijd om de derde en vierde plaats bleef de Da Costaschool met 10-7 de O BS O verhees de baas. Bij de jongens moest de Desmond Tutuschool ditmaal genoe gen nemen met de tweede plaats. De school, die al veel toer nooien won, capituleerde in de finale tegen De Schakel (5-3). De De Savornin Lohmanschool werd derde door met 11-7 van de KBS Soestdijk te winnen. De Bron was overigens het best vertegenwoordigd. De school vaardigde drie jongens- en twee meisjesploegen af naar De Bunt- foto: Herman van Dam. )CWA Garantiebedrijf. stelbedrijven die een vqL, csgarantie op les voor- el. 02155 - 18600 Vooi al uw CREATIEVE WDIGHEDEN 10, rubber voor sieraden, ten kralen, en nog veel meer. tart a.s. is er bij ons een demon- ïano en wel vanaf 11.00 uur tot om gerust vrijblijvend kijken bij: Soest - Tel. 1 22 45 Reuma betekent pijn- Je kunt ermee leren leven, maar geen moment van de dag Iaat het je los. Veel reuma- patiënten dragen hun lot in stilte, omdat hun handicap niet zichtbaar is. Stilte, die écht pijn doet. U kunt er wat aan doen- Uw geld kan voor een reuma patiënt direct omgezet worden in verlichting. Door revalidatie, hulpmiddelen en onderzoek. Het Reumafonds helpt daarbij. Helpt u het Reumafonds? 'e "Vrienden van de Hartstichting" rganiseren volgende week donder- ag (19 maart) een grote thema-avond de Open Hof, waar uitgebreid aan- acht wordt besteed aan sport en de ezondheidsproblemen die daarbij om hoek (kunnen) komen kijken. Dat ebeurt o.a. met een forumdiscussie iet een aantal deskundigen op uiteen- tpend terrein, met als algemeen the- "Sport is gezond voor je hart, jaar toch..." let hart speelt, zoals bekend, een cen- ale rol in de gezondheid van de mens. ijdens het sporten bouwt men ook aan conditie van dit vitale orgaan en be- alve dat de hartspier getraind wordt loet hij ook afgetraind worden. Dat is Ithans de overtuiging van Gerrit-Jan Nooij, een van de organisatoren die amens de "Vrienden van de Hartstich- ng" in Soest de thema-avond heeft oorbereid. De Nooij is intensive-care- :rpleegkundige in het Utrechtse Aca- emisch Ziekenhuis en als reanimatie- ïstructeur nauw betrokken bij de Soes- Hartvrienden". )e avond is volgens hem en voorzitter lans Donkervoort met name bedoeld is "een stukje informatie" aan de spor- :rs. "Sporten is niet altijd alleen maar ezond," aldus De Nooij. "Veel spor- rs beoefenen hun hobby zonder de eringste medische begeleiding en ze er bij wat ouder wordende sporters is et belangrijk dat ze goed geïnformeerd ijn, bijvoorbeeld over het afbouwen an hun training." Hij wijst in dat ver ft op bekende "gevallen" van plot- linge hartproblemen als van Johan Cruijff en Hans Doijee, actieve sport mensen die een hart-operatie hebben ondergaan. Tijdens de thema-avond, die van 20.00 tot 22.00 uur zal duren en gratis toegan kelijk is, komen verschillende experts aan het woord. De eerste is de bekende cardioloog dr. Oudhof uit Gouda, die in zijn praktijk veel te maken heeft met sportbeoefenaars, met name duurspor- ters, en als een autoriteit op zijn vakge bied geldt. Anderen zijn de Soester huisarts P. Mout, de diëtiste Celestine Schotanus en de in Soest inmiddels zeer bekende FC Utrecht-voetballer Rob bert Roest, die onlangs werd uitgeroe pen tot Soester sportman van het jaar 1991. Dr. Oudhof is de eerste die aan het woord komt. Hij zal een praatje houden over wat hij o.a. in zijn praktijk tegen komt en deelnemen aan het forum met de andere experts, waarbij vragen uit de zaal worden beantwoord. Na de pauze kunnen de bezoekers terecht bij diverse informatiestands, waaronder uiteraard ook die van de Hartstichting en de "Vrienden". Reanimatiecursus Veel aandacht zal daarbij gegeven wor den aan de reanimatiecursus die de af deling Soest organiseert en die - bij vol doende belangstelling - binnenkort op nieuw van start gaat. De cursus omvat drie avonden van twee uur en wordt ge geven in het gezondheidscentrum De Bundeling in Soest-zuid. De kosten zijn 35 gulden. Ook organiseren de "Vrien den" in Soest voor de reeds gediplo meerden een halfjaarlijkse "follow-up" (één avond), om de reanimatie-vaar digheid "bij te houden". Opmerkelijk is dat de reanimatiecursus tot nu toe meer vrouwen dan mannen heeft getrokken. De Nooij: "Nu steeds vaker ook vrouwen slachtoffer worden van een hartinfarct zou je mogen ver wachten dat zich meer en meer mannen voor de cursus zouden aanmelden." De meeste deelnemers aan de cursus mel den zich overigens aan als er in hun di recte omgeving iemand getroffen is door een hartinfarct. Het initiatief voor de reanimatiecursus in Soest - die inmiddels zo'n tweehon derd gediplomeerden heeft "afgele verd" - werd enkele jaren geleden geno men naar aanleiding van een voorval op het voetbalveld bij S.O. Soest, waarbij een scheidsrechter plotseling getroffen werd door een infarct. Ook in het be drijfsleven groeit de belangstelling, zo als mag blijken uit de cursus die onlangs met veel succes bij de Forbo-fabriek op het Soester industrieterrein werd gege ven en waaraan 40 medewerkers, van hoog tot laag, hebben meegedaan. Succesvol De Nooij en Donkervoort wijzen erop dat iedereen vanaf 16 jaar de reanima- tietechniek kan leren. Uit onderzoek is gebleken dat twintig a veertig procent van de uitgevoerde reanimaties succes vol verloopt, zodat het leven van het slachtoffer werd gered. Wie belangstel ling heeft voor de nieuwe cursus en zich nü al wil aanmelden kan overigens kon- takt opnemen met mevrouw Hilde La gerwerf in Soest (tel. 21045). Op een winderig, doch vlak parcours ir de polders van Purmerend behaalde Adri van de Zon afgelopen zondag eer prima eerste plaats bij de dames-vetera nen over vijfentwintig kilometer. Vooi het eerst sinds tijden nam zij weer deel aan een dergelijke lange wegwedstrijd, waarbij haar doel was om binnen de éér uur en 50 minuten te finishen. Zij slaagde meer dan alleen in deze op zet door zegevierend te eindigen in 1.48.31, en liep zelfs gedurende de eer ste helft van de wedstrijd op kop bij zo wel de dames als de veteranen-klasse. Tegen het eind moest zij iets inleveren op de eerste dame, maar mocht bij de dames-veteranen na afloop op het ere- schavot om de eerste prijs in deze klasse in ontvangst te nemen. In het to taalklassement van de dames en dames veteranen nam zij een tweede plaats in. Klassieker De traditie he^ft zich ook dit jaar voort gezet in Alphen aan de Rijn waar zater dag de eerste officiële atletiekwedstrijd op de weg zaterdag werd gehouden. De wedstrijd voorzag, in tegenstelling tot voorgaande jaren, in een apart dames- en herenveld. Van de 160 dames die een afstand van vijftien kilometer moesten afleggen, was Mart van Hall als enige Pijnenburg-atlete van de par tij. Haar tijd van 1.01.20 stemde tot te vredenheid, gezien haar aanloop naar de Marathon van Rotterdam die begin april op het programma staat. De 1100 heren-senioren en veteranen liepen voor twintig kilometer. Snelste Pijnenburger werd Harry van Brumme- len met een tijd van 1.11.40. Bert van Velzen werd goede tweede met een tijd van 1.15.40, mede gezien het ontbre ken van een half jaar wedstrijdritme. Vervolgens vier atleten die weinig voor elkaar onderdeden en waarvan er drie zich eveneens prepareren op Rotter dam, namelijk: Jan van der Lee in 1.20.15, Berend Drent in 1.21.20, Paul Verwey in 1.23.13 en Henk van Hall daar vlak achter in 1.23.30. Toerfietsers kunnen zondag 15 maart hun hobby beoefenen tijdens de voor- jaars-recreatietocht van Tempo Toer. De tocht is georganiseerd door Tempo Toer. Voor gezinnen is in de omgeving van Soest een tocht over dertig kilometer uitgezet. De geoefende fietsers kunnen kiezen uit ritten over 60 en 110 kilome ter. De laatste twee tochten zijn duide lijk met pijlen aangegeven. De gezinnen kunnen tussen 10.00 en 12.00 uur starten. De vertrektijd voor de 110 kilometer is 9.00 tot 10.00 uur en voor de 60 kilometer 10.00 tot 11.00 uur. Vertrekpunt van de voorjaarstocht is het clubhuis van Tempo aan de In dustrieweg. Het vierde elftal van Soest is voor de tweede keer in successie kampioen geworden. Na vijftien wedstrijden (en 26 punten) is de ploeg al onbereikbaar geworden voorde overige clubs in de reserve eerste klasse van de afdeling. Dank zij het kampioenschap promoveert Soest 4 naar dereserve vierde klasse van de KNVB. De titel werd zondag binnengesleept via een 2-1-overwinning opBVV'31. De "Vrienden" hebben inmiddels de beschikking gekregen over een tweede, zeer geavanceerde reanimatiepop, waarmee tijdens de cursusavonden wordt geoefend. De pop is voorzien van vernuftige apparatuur, waarmee de "behandeling" geregistreerd kan wor den. De pop heeft heel wat geld gekost, dat grotendeels is opgebracht door een aantal sponsors uit het Soester bedrijfs leven: Forbo, Mercurius, Procar, Hooi- jer, Big Boss, Van Oosten, Stam, Gerth en de Rotaryclub. Uiteraard wordt er ook gebruik gemaakt van video en uit gebreid cursusmateriaal. Op de thema-avond zal ook aandacht worden gevraagd voor de nationale col lecte, die begin april wordt gehouden. De "Vrienden" kunnen enig verster king van het collectantenkorps best ge bruiken en wie daaraan een steentje wil bijdragen kan zich aanmelden bij voor zitter Hans Donkervoort, Wilhelmina- laan 16A, tel. 10487. Voetballer Robert Roest. Ooit gehoord van het woord 'erinIs dat Nederlands of een vooroor logse verbastering van een Af 'rikaanse strijdkreet? Crin qis, volgens de Dikke Van Date, een oud woord voorde vullingen vanpaardehaar, die in het verleden onder andere voor stoelen werden gebruikt. Het woord was zaterdag tijdens de Nederlandse kampioenschappen scrabble in Soest goed voorde prijs voor het meest originele woord. Omdat het een 'oer-Nederlands' woord is, luidde de motivatie van de jury. 48. Giro: 324 ijkleuren is een lang woord en le ert punten op. Bijkleurenden is :hter nog langer en kan dus nog eer punten opleveren. Boven- ien werd dit woord van twaalf let- :rs bekroond met de prijs voor het leest originele langste woord tij- ens de scrabble-kampioenschap- en die zaterdag in De Rank wer en gehouden. et gebouw achter de Wilhelminakerk 1 de Soesterbergsestraat leek meer een mierennest, maar wat was het er ingenaam. "Het is nog nooit zo gezel- g geweest", kraaide mede-organisator 'rans Davelaar na afloop. Met 148 leelnemers uit alle windstreken van ons tnd én uit België, alsmede een garni- oen medewerkers was De Rank vrijwel Dt de nok gevuld. De inschrijving was 'P150 deelnemers gesloten, maar twee crabbelaars moesten op het laatste noment afzeggen. Na drie keer ander- ialf uur scrabbelen, kwam mevrouw ■foope uit Uitgeest als winnares uit de >hs. Zij mag zich een jaar lang Neder- ands scrabble-kampioen noemen. Met .998 punten bleef ze de heer Jongepier ïit Amersfoort (1.908) voor. De derde Maats was voor Jan de Ridder uit Bel- ;ië. Dieuwke Vastenburg uit Soest, al 'ier keer nationaal kampioen, moest litmaal genoegen nemen met de vijfde Maats. Renske Druyf, eveneens uit Soest, eindigde als achtste. Opvallend is dat het aantal deelnemers van buiten Soest toeneemt. Dè scrab- ble-dag van het jaar begon twintig jaar geleden als een spelletjesdag, maar is inmiddels uitgegroeid tot een profesio- neel kampioenschap, ook al is de titel nog officieus. Frans Davelaar: "Door het kampioen schap in Soest zijn in Nederland veel clubs opgericht. Die hebben op een ge geven moment ook een overkoepelend orgaan opgericht. Daar hebben wij elk jaar contact mee over de spelregels en andere zaken." De belangstelling vanuit het land neemt nog ieder jaar toe. Ook voor de twintig ste editie kwamen de scrabbelaars weer overal vandaan. "Maar in België is scrabble net zo bekend als bridge en dergelijke sporten. Daar gaat het om geld, want de commercie zit er daar achter. Bij ons krijgt de winnaar de Dik ke Van Dale. Dat vinden wij een leuke prijs, maar dat zou in België misschien de tiende prijs zijn of zo." Het viel Davelaar op dat het peil van de spelers stijgt. Het woord crin lokte de overige deelnemers uit op zoek te gaan naar originele woorden. En sommigen maakten het wei-eens te bont. Volgens de jury waren enkele spelers bezig de Nederlandse taal te verrijken met woor den die nog nooit eerder waren uitge sproken of geschreven. En dat was na tuurlijk niet de bedoeling, maar droeg wel bij aan de pret. "We zagen soms de meest onzinnige woorden", lachte Da velaar. De Belgische afgezant De Rid der was daarentegen wel origineel met het woord wiep. Naslag-werk in de Dik ke Van Dale leerde dat het gaat om een ineengevlochten bos rijshout. Over belangstelling hadden de organi satoren van en deelnemers aan het kampioenschap niet te klagen. Het aan tal toeschouwers overtrof dat van de voorgaande jaren en de AVRO be steedde zondag op de radio aandacht aan het (inter)nationale evenement. Het Nederlands kampioenschappen scrabble is in ons land al geruime tijd een begrip. Davelaar is niet bang dat an dere clubs in den lande de organisatie op zich willen nemen en de sportieve ti telstrijd uit Soest halen. "Je kunt overal een elfstedentocht houden, maar dè elf stedentocht wordt in Friesland verre den. Zo is het ook met het scrabble- kampioenschap. Hét scrabble-kam pioenschap wordt in De Rank in Soest gehouden." 'Tot volgend jaar op 13 maart' lazen de deelnemers bij hun vertrek op een bord bij de uitgang van het terrein. Foto: Herman van Dam. Zij aan zij, schouder aan schouder. Denken, leggen en punten verzamelen. Jeroen Tebbens heeft het eerste snook ertoernooi van Soest op zijn naam ge schreven. Hij stond geen enkele frame af in snookercentrum Soestdijk. In de finale versloeg Tebbens zijn tegenstan der Ronald Busch met 3-0. Het toernooi werd gespeeld volgens het zogenoemde 'knock-out'-systeem. Wie het eerst twee frames won, ging door naar de volgende ronde. Tebbens toon de zich ongenaakbaar. Waarschijnlijk wordt op afzienbare ter mijn nog een snookertoernooi gehou den. Snookercentrum Soestdijk op de hoek Vredehofstraat/Noorderweg heeft de beschikking over drie speelta fels. ZATERDAG 14 MAART Basketbal 18.45 uur Red Stars (D)-DBV Rowic 10.30 uur Red Stars (H)-Luba/BS Lei den (Beukendal) Dammen 12.00 uur DVSB-Apeldoorn (De Zwa luw) Voetbal 14.30 uur WZ'49-De Meern (Eem- weg) 14.30 uur Hees-SVMM (Kooiweg) 14.30 uur SEC-Cobu Boys (Bosstraat- West) Volleybal 14.30 uur News/OVRA-Stam/SoVo- Co 2 (D) (Haarlem) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Gemini 2 (De Bunt) 17.00 uur Abcoude-Stam/SoVoCo 2 (D) (Abcoude) ZONDAG 15 MAART Handbal 14.10 uur De Meer-Smeeing/BDC (D) (Diemen) 15.15 uur AAC 1899-Smeeing/BDC (H) (Arnhem) Voetbal 14.30 uur Soest-Zwaluwen Vooruit (Bosstraat-Oost) 14.30 uur Voorwaarts-SEC (Utrecht) MAANDAG 16 MAART Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS-A 't Hardt (Beuken- dal) TAFELTENNIS Shot Het eerste jeugdteam van Shot bracht zaterdag het sterke ATC 4 uit Almere de eerste nederlaag toe. Na een span nende strijd bleken de Soesters net iets beter: 6-4. Vaste krachten Michiel Croezen en Michel Kanters scoorden ieder tweemaal. De twee resterende Shot-punten kwamen op naam van Ti- mo Septer uit het tweede, die een prima invalbeurt had. Voor zijn eigen team deed Timo het trouwens ook niet slecht. Shot 2 speelde gelijk tegen Good Luck uit Bussum en Timo won, net als Paul Merkus, eenmaal. Samen met de twee overwinningen van kopman Toine van Elteren en winst in het dubbel genoeg voor het tweede gelijkspel op rij. Shot 3 schoot tegen Almeerspin 9 flink uit de slof. In Almere werd het 8-2 voor de Soesters met vlekkeloze prestaties van Stephen Huisman en Christiaan ter Linde (zij wonnen al hun wedstrijden) en een beetje teleurstellend optreden van Rogier Meun. Rogier, tegen sterke tegenstanders vaak goed op dreef, won tegen het zwakke Almeerspin maar één keer. Het vierde jeugdteam wist in Hil versum te stunten, door koploper Quick 5 met 6-4 te verslaan. Vooral dank zij invalster Margje de Vries die twee partijen won, behaalden Erik Kerkhoff (één keer winst) en kopman Ivar Mense (twee punten) de eerste overwinning van de competitie. WZ'49 Naast een aantal vriendschappelijke wedstrijden, werden in het drie compe titiewedstrijden gespeeld door de jeugd. Met een totaal doelsaldo van 27 voor en 0 tegen werden deze wedstrij den beëindigd. Zo won de B1 gemak kelijk van de B1 van Hoevelaken, voor al door een goed spelende voorhoede, bestaande uit Roy Huisman, Murat Sa- hingoz en Arjen Veen met daarachter spelmaker Ecevit Kurt. De Cl liet de leiders tot op het allerlaatste moment in onzekerheid of de dubbele cijfers wer den gehaald. Vooral door vijf doelpun ten van uitblinker Jordi Brouwer ging Baarn met een grote nederlaag huis waarts. De C2 maakte de hoogste uit slag. De mannen van Jan van der Mey versloegen Hoogland, waarbij Jeroen Schoonhoven met vier doelpunten de meeste succesvolle schutter was. VOETBAL Hees Tijdens de krokusvakantie was de jeugd van voetbalvereniging Hees vrij van competitieverplichtingen, met uitzon dering van de B-junioren die een dub bel 'inhaalprogramma' moesten afwer ken. De eerste van de 'dubbel' was de altijd lastige voetbalpot bij en tegen Eemdijk. Na een sportieve wedstrijd ging Hees via een 2-2-ruststand, met 4-3 ten on der. Afgelopen zaterdag zaten de B-ju nioren weer op het juiste spoor, want in de 'Heziaanse kuip' aan de Kooiweg werden de B-junioren van Hoogland via 4-0 in de rust, in de tweede helft compleet van de groene mat gespeeld wat een eindstand van maar liefst 16-1 opleverde. De Al van SEC ontving het sterke HVC. Een team dat in de kopgroep meedraait en bekend staat in de regio als een goed spelend team. In de eerste helft maakte HVC die naam waar. Met goed voetbal drong de ploeg SEC terug op eigen helft en werd het veldover- wicht in de vijftiende minuut uitgedrukt in een doelpunt. Na de rust en omzet tingen wist SEC meer tegenstand te bie den en ook diverse kansen te creëren voor het doel van HVC. Dit ging ge paard met een enorme inzet en veel werklust, ook al bleef HVC de iets beter voetballende ploeg. In de slotfase werd de inzet van SEC beloond met de zeker verdiende gelijkmaker. De terechte uit slag van een aardige wedstrijd die het aanzien zeker waard was: 1-1. Soest Het inhaal-weekeinde leverde voor Soest niet veel wedstrijden op. Slechts zes jeugdteams kwamen in actie. Vanaf volgende week gaan alle teams begin nen aan de laatste serie competitiewed strijden. Het is waarschijnlijk dat Soest er vanaf volgende week een 22e jeugdteam bij krijgt. Bij de E- en F-pupillen in beide leeftijdsklassen is dus een extra team te verwachten. Bij de zes uitslagen van af gelopen zaterdag springt het resultaat van SO Soest BI er in positieve zin uit. In de regionale competitie werd gewon nen van Scherpenzeel. Volgens trainer René Kaats kwam er eindelijk eens uit het team wat erin zit. Volgende week kan het in Veenendaal de stijgende lijn doorzetten. BASKETBAL The Red Stars Red Stars JC3 - Blue Herons 47-58; Red Stars MBl-W-Shooters 62-29; Red Stars MCl-W-Shooters 34-70; Red Stars JC2-BZ'72 26-70; Red Stars H4-Eagles 3 88-54; Red Stars H3-Argon/Veenl. 83-97; Red Stars DS2-Midland 2 44-54; Red Stars H2-New Stars 2 75-79; Sparta-Red Stars H5 70-44; Bougrondië XD3-Red Stars XD3 53-26. Soester Bowling Vereniging Maandag: Big Splitters-Boule d'Or 5-0, Bloopers-Zilveren Ster 2-3, Pin Down-Bo- drun 5-0, Van Ede-Akro 1-4, Pin Action- De Engh 3-2, Arrows-Baanbrekers 5-0. Baanbrekers-Akro 1-4 (inhaalwedstrijd). Disndag: HAM-Kegelkeilers-4-1, Trio Bleeker-Funnel 4-1, Heppie Hoekers-Ba- zuintjes 0-5, Strajk-Van Paick-1-4, Koffrie/ Westra's-Specialisten 4-1, Shj-Ammer-Co- bra's 4-1. SCHAATSEN Eemland 500 meter: Robin Baltus val; Edwin Groe- neveld 43.75 (pr); Jolanda Verduin 47.89; Eef van de Bor 53.01 (pr); Arie Treur 46.18; Martin Baltus 42.69; Bert van de Weert 43.07; Jan van Lunteren 43.99; Cor Varekamp 46.32; Bas van der Coterlet 49.80; Bianca van de Hoek 53.62; Henriet Kuyt 48.15; Jolanda Verduin 48.35; Carl Verheijen 44.73 (pr); Joep Kasperts 45.89 (pr); Marjolein Bartels 52.19 (pr); Mark Jansen 44.76. 1000 meter: Robin Baltus 1.28.82; Edwin Groeneveld 1.27.60; Jolanda Verduin 47.89; Eef van de Bor 1.46.54 (pr); Arie Treur 1.32.78. 1500 meter: Martin Baltus 2.08.54 (pr); Bert van de Weert 2.06.71 (pr); Jan van Lunteren 2.10.85 (ev); Cor Varekamp 2.24.23; Bas van der Coterlet 2.33.91; Bianca van de Hoek 2.51.63; Henriet Kuyt 2.26.76; Jolanda Verduin 2.28.70. Hier door werd de Algemeen Clubkampioen Da- _mesT-99174992:HenriëtKuyt. 3000 meter: Henriët Kuyri-5.03.02 Vincent Verburg 4.48.68 (pr); Bert van de (p0; in de Smeeing/BDC Welpen-Voice 15-12; meisjes-aspiranten- Fidelitas 8-7; heren junioren-Voice 12-30; dames 2-Baarn 2 10-4; dames I-NED 11-18; heren 3-Celeritas 3 22-18; heren 2-ASC'91 18-25; heren I-volendam 17-18. SEC SEC Al-HVC Al 1-1; SEC Bl-HVC BI 2-2; Soest B3-SEC B2 1-9; Amsvorde Cl-SEC Cl 5-2. Soest SVW'27 Al-Soest Al 6-1; Roda'46 A2-Soest A2 4-1; Scherpenzeel Bl-Soest BI 1-3; Spakenburg B2-Soest B2 10-0; Soest B3-SEC B2 2-9; NVC Cl-Soest Cl 3-2. VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Volleybaltoernooi voor basisscholen. Eindstand meisjes: 1. De Bron, 2. De Scha kel, 3. Da Costa, 4. OBS Overhees, 5. De Wegwijzer, 6. Da Costa 2, 7. Insinger 2. Jongens: 1. De Schakel, 2. Desmond Tutu, 3. De Savornin Lohman, 4. KBS Soestdijk, 5. De Achtbaan, 6. Wegwijzer, 7. Insinger, 8. Da Costa, 9. De Wegwijzer 2, 10. OBS Weert 4.29.25; Carl Verheijen 4.38.98; Joep Kasperts 5.24.83 (pr); Marjolein Bar tels 5.44.71 (pr); Mark Jansen 4.57.55 (pr). Baankampioenschappen Utrecht: Junioren C heren 500 meter: Bas van der Coterlet 48.12; 1000 meter val. 1500 meter: Mark Jansen 2.17.84 (pr); Marcel Splinter 2.19.65; Martin Baltus 2.09.32. Totaal: Martin Baltus eerste plaats, Mark Jansen vijfde plaats, Marcel Splinter zesde plaats. Dames 500 meter: Marjolein Bartels 53.01, 1000 meter: 1.43.09 (pr), 1500 meter: 2.41.06 (pr). Totaal: Marjolein Bartels zes de plaats. Gewestelijke Kortebaankampioenschap- pen Haarlem: Marcel Splinter zesde plaats met 14.84,15.04, 18.86 en 14.98 over 140 meter. TAFELTENNIS Shot Senioren: De Korenbeurs 2-Shot 2 6-4; Shot 3-Victoria 3 5-5; Shot 4-Victoria 4 10-0; Shot 5-Zeta 19-1; Shot 7-de Hilt 1 7-3; Shot 8-Victoria 6 4-6; Shot 9-Foxboro 16-4; Shot 11-Bijmaat 10 3-7; Shot 12-We- rinon 2 4-6; de Hilt 2-Shot 13 6-4. Jeugd: Shot 1-ATC 4 6-4; Shot 2-Good Luck 1 5-5; Shot 3-Almeerspin 9 8-2; Shot 4-Quick 5 6-4.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15