iars ene zone Papierinzameling Soest loopt prima 1 ACTUEEL t Bouwplan squash-hal vindt goedkeuring van college Gesprek exploitant kiosk en wethouder levert niets op Tandarts mag van gemeente praktijk niet uitbreiden Ruim duizend werkzoekenden uit Soest op lijst van GAB Bewoners Parklaan dulden geen stalling naast huis V Soest heeft behoefte aan speel-o-theek VERB0UW ffivOB s PAGINA 4 WOENSDAG 11 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 5 R EEN BELEVENIS BB ZUIDPROMENADE 15 "HARTJE ZUID" SOEST TEL 02155 - 1 28 74 - VRIJDAG KOOPAVOND Alle merken films worden door ons ontwikkeld en afgedrukt met de mo dernste apparatuur, een garantie voor top kwaliteit. Uw foto's leveren wij af in een GRATIS MINI ALBUM. j Sticker tegen reclamedrukwerk op raadhuisbrievenbus iizen in de Huizenkrant, jie krant! GESUBSIDIEERD PAPIER VANAF 1989 Extra parkeerplaatsen haalbaar Wim van Ihiorn PAPIERINZAMELING 1990/1991 Blauwe Bollen A.A. VAN BREUKELEN B.V. Initiatief van Stichting Welzijnswerk Beurs De Ukkepuk Politie neemt rijbewijs in van Soester ay Reportages i za 21 maart 'man Iraad tarodieén op haar het dagelijks leven. Stadshal. :t plaats. taurant De Flint •s Orkest Tard van Nes f mezzo- inzir dirigent n van Schumann en ideren van Hahler. Stadshal. Kecks torprogramma de Amers- md: Niet voor Niets. Stadshal één week voor het t/m vr 8.30-9.30 uur r. veren van ma t/m vr 033-726094. irtenties zie pag. 19. 2e afdruk GRATIS Alleen bij ontwikkelen en afdrukken op Agfa top-foto. Aanbieding geldig tot 28 maart 1992. iof 6 ipartement op uitstekende ïetc.v.-gas, berging en eigeri iet souterrain alsmede een met lift. rt hart van het Gooi- en Eem- iiten en een weergaloos mooi 3n handbereik. g met veel raampartijen en di- ruim balkon op het zuid-wes- d en vrij uitzicht, ibouwapparatuur, 3 slaapka- ;amer met ligbad, separate 3t en hal. tenburgerweg 93 bungalow met c.v.-gas (hete- fraaie besloten tuin op 900 m2 ikenmerkt door een uitermate net marmeren vloeren (vloer- ine grond, nieuwe, zeer exclu- inbouwapparatuur, luxe sani- eurstelling. Indeling: begane van ca. 55 m2 met open haard, yale keuken, bijkeuken, toilet aapkamers, fraaie badkamer ate douche en toilet, bergruim- De gesubsidieerde inzameling van oud papier loopt prima in Soest. Ook de "blauwe bollen" spelen een steeds grotere rol in de gescheiden afvalver werking. Dat blijkt uit de cijfers die de afdeling Reiniging van de gemeente heeft bijgehouden en die vorige week door milieu-wethouder Mieke Swin- kels werden vrijgegeven. In de afgelopen drie jaar steeg de hoe veelheid oud papier die door verenigin gen, scholen etc. werd ingezameld van 562 ton 1989) via 627 ton 1990) naar 761 ton (1991). Sinds de invoering van de 27 "blauwe bollen" in 1990 blijkt ook deze aanpak vrucht af te werpen. De stijging van het aanbod in de papier- bollen is vooral toe te schrijven aan het consequenter scheiden van huishoude lijk afval. Het aantal particulieren dat voorheen zelf hun oud papier naar de papierhandel bracht is vorig jaar afge nomen, en ook dat komt grotendeels in de bollen terecht. Dezelfde oorzaken spelen een rol bij de gegroeide inzame ling door clubs en scholen. Een tevreden wethouder Mieke Swin- kels deelde dit vorige week mee aan de delegatie van het Soester Milieuplat form, die haar een sticker tegen "brie venbusvervuiling" kwam aanbieden. Het platform - sinds vorig jaar een bun deling van een aantal organisaties in Soest - voert momenteel een campagne waarbij de stickers (tegen ongewenst reclamedrukwerk) voor één gulden aan de man worden gebracht. De eerste voorraad van 150 stickers is inmiddels schoon op. De wethouder kreeg het laatste exemplaar, met het verzoek dat op de daarvoor meest in aanmerking komende plek van het ge meentehuis te plakken: bij de brieven bus naast de hoofdingang van de raad zaal. Mevrouw Swinkels voldeed graag aan dat verzoek, want ze leverde graag een bijdrage aan deze "sympathieke" actie. Namens het Milieuplatform gaf Nel van Leeuwen een toelichting op de stic ker-actie en schetste ze het ontstaan van het platform, waaraan uiteenlopende groepen als Vrouwen voor Vrede, het IKV, de Derde-Wereldgroep en de werkgroep Conciliair Proces van de Open Hof deelnemen. Voor de stic ker-actie is gekozen omdat die "aan sprekend" is en bovendien niet al te moeilijk. Het platform heeft uiteinde lijk voor de sticker van Milieudefensie gekozen omdat die goedkoper is en bo vendien eerder beschikbaar dan de soortgelijke sticker van DMIN (de or ganisatie van direct mailers in Neder land), die pas in de loop van het voor jaar verkrijgbaar zal zijn en die via een speciaal formulier op het postkantoor moet worden aangeschaft. Niet bekeren "We verstrekken de sticker aan de men sen die 'm echt willen," aldus Nel van Leeuwen. "Wie er niet aan wil gaan we niet bekeren..." De sticker is o.a. ver krijgbaar bij de Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat, het milieucentrum De Kwekerij aan de Molenstraat en een Wethouder Swinkels plakt de sticker op de gemeentelijke brievenbus, terwijl het Milieuplatform goedkeurend toe kijkt. aantal particuliere adressen. Swinkels liet weteadat het gemeente bestuur bijzonder "gecharmeerd" is van het platform en het graag met raad en daad terzijde wil staan. Ze vond het heel prettig om milieu-wethouder te zijn in een gemeente zoals Soest, "waar van alles van de grond komt". In dat verband wees ze o.a. op het gifvrije groenbeheer, de krab-actie, het BIM- project, de succesvolle "gescheiden" GFT-actie en de KCA-actie (die bin nenkort wordt gestart) en op cijfers van de papier-inzameling. Pluim "De Soester bevolking scheidt conse quenter en is milieubewuster," stelde ze vast, "en verdient daarvoor een pluim op haar hoed." Voor het welslagen van de gescheiden-afvalaanpak noemde ze preventie van groot belang, en daarin kan de milieu-sticker een voorname rol spelen. "We spelen op die manier goed in op eikaars activiteiten," aldus Swin kels, die zich alleen nog bezorgd af vroeg of de sticker niet zó goed zou wer ken dat bijvoorbeeld ook de versprei ding van gemeentelijke uitgaven als Op 't Hoogt en de milieu-kalender - die ook huis aan huis de brievenbus ingaan - in het gedrang komt. "De bezorgers moeten maar leren onderscheid te ma ken." Ze verklaarde zich graag bereid de stic ker bij de raadhuis-brievenbus te plak ken. "Soest staat erachter," aldus de wethouder. Het bouwplan van John Harskamp voor een squash-hal aan de Dorre-^ steinweg heeft de goedkeuring gekre gen van burgemeester en wethouders. De eigenaar van tennispark De Hars kamp moet dan wel extra parkeer plaatsen realiseren, maar dat levert geen problemen op. De Harskamp beschikt momenteel over 21 parkeerstroken. Op de toe gangsweg zullen negentien extra plaat sen voor auto's worden aangelegd. Het is de bedoeling dat de squashal uit vijf banen komt te bestaan. De vraag naar squash-mogelijkheden is, volgens een woordvoerder, groot. Pas als de de finitieve vergunning binnen is, krijgen belangstellenden de mogelijkheid zich op te geven. Tegen het bouwplan kun nen, na publikatie door de gemeente, bezwaren worden gemaakt. Als de ge meenteraad en de provincie het plan uiteindelijk goedkeuren, kan Van Harskamp de bouwwerkzaamheden Ia- ten starten. Het bouwplan is op dit moment in strijd met het geldende bestemmingsplan Soesterveen, omdat de hal voor een groot deel buiten de aangegeven bouw- strook ligt. Het plan past daarentegen wel in het bestemmingsplan Nieuwe Gracht II, dat nog door de gemeente raad moet worden vastgesteld. "Mevrouw Swinkels zei dat ik maar een verplaatsbare kiosk moest kopen en dat ik dan geen standplaatstarief zou hoeven te betalen. Maar zo'n ding kost wel vijftigduizend gulden." Het gesprek dat C. van den Brul vorige week had met de D66-wethouder heeft niets opgeleverd. Het college wil de kiosk bij de parkeerplaats aan de Foekenlaan niet herbouwen. Van den Brul heeft daarom al zijn hoop gevestigd op de gemeenteraad. De raadsleden kunnen hem nog ter wille zijn door aan te dringen op herbouw van de vorig jaar afgebrande kiosk bij De Lange Duinen. - - Burgemeester en wethouders willen dat niet, omdat de kiosk vandalen aantrekt en de consumenten veel zwerfafval in het bos achterlaten. Ondanks dat de verzekering genoeg geld heeft uitge keerd om een nieuwe kiosk te bouwen, stellen ze de gemeenteraad voor dat niet te doen. "Zo'n verplaatsbare kiosk is voor ons geen haalbare kaart", zegt Van den Brul die met zijn vrouw de kiosk ruim twintig jaar huurde van de gemeente en exploiteerde. "Ik mag alleen met een verplaatsbare kiosk in het bos gaan staan. Maar zo'n ding heb ik niet." Tandartsenpraktijk Roorda mag niet uitbreiden. Het college weigert mede werking te verlenen aan de bouw van een extra behandelkamer aan de Ere prijsstraat. Dat is vorige week beslo ten. De grond waarop de uitbouw van de tandartsenpraktijk zou moeten komen te staan, heeft de bestemming tuin. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX17496 NIEUWBOUW RENOVATIE ONDERHOUD (■1000 kg) 160 I 11969 l 1990 1991 (•1000) Jan Feb Mrt Apr Mei Jun Jul Aug Sep Okt Nov Dec I 11990 BÜ3 1991 Het aantal werkzoekenden in Soest daalt langzaam naar de grens van dui zend personen. Dat blijkt uit het maandelijks overzicht van het Regio naal Arbeidsbureau Oost-Utrecht. Het bureau heeft 1.015 Soesters gere gistreerd, die op zoek zijn naar werk. Dat zijn er vijf minder dan in februari. Het gaat om 540 mannen en 475 vrou wen. Soest blijft, na Amersfoort, de grootste leverancier van het arbeidsbu- t reau in rayon Amersfoort. In de keistad woonden in januari 3.840 werklozen, 65 meer dan een maand daarvoor. Baarn telt 605 (+20) werkzoekenden, Leusden 500 (+10) en Bunschoten 195 (+15). In totaal staan bij het arbeidsbureau in Oost-Utrecht 11.790 werkzoekenden geregistreerd. Oost-Utrecht omvat de rayons Amersfoort, Veenendaal en Zeist. Bewoners van de Parklaan hebben geen behoefte aan een fietsenstalling naast hun woning. Als de gemeente een plan daarvoor toch wil doorvoe ren, zullen de buurtbewoners alle le gale middelen ter hand nemen om dat te voorkomen. Al moeten ze naar de Raad van State, de fietsenstalling mag niet aan de Parklaan komen. Die mening is duidelijk geworden tij dens een informatie-avond over de Ko ningsweg. De gemeente wil de fietsen stalling bij NS-station Soest-Zuid uit breiden en heeft haar oog laten vallen op de grond tussen de spoorbaan en de Parklaan. Daar voelen de omwonenden echter niets voor. Volgens hen zorgen de ge bruikers en de bezoekers van de skate board-baan al voor veel overlast. De suggestie van de bewoners om de fiet senstalling naast die baan te realiseren, werd door de gemeente afgewimpeld. De fietsers zouden dan namelijk de Ko ningsweg dan wel de Ossendamweg moeten oversteken om bij het station te kunnen komen. Dat moeten de fietsers die vanaf de Koningsweg komen, overi gens nu ook al. Of de fietsenstalling daadwerkelik wordt uitgebreid, is nog niet helemaal zeker. Op dit moment is er geen geld voor, maar de verwachting is dat de ge meente uit de algemene middelen een bedrag zal halen om de stalling te finan cieren. De gemeente weet zich nu al verzekerd van een groot aantal bezwa ren van buurtbewoners. Nieuwbouw is volgens het bestem mingsplan derhalve onmogelijk. De gemeente kan daar via de zoge noemde artikel 19-procedure met be hulp van de provincie van afwijken, maar doet dat niet. Een extra behandel kamer is vanuit stedebouwkundig oog punt niet gewenst, stellen burgemeester en wethouders. Bovendien zou, aldus het college, door uitbreiding van de praktijk het parkeerprobleem ter plek ke nog groter worden. De gemeente stelt dat er nu al parkeerproblemen be staan. Roorda heeft de suggestie meegekre gen om een kap op zijn woning te laten zetten, zoals dat in het verlden bij ver schillende drive-in woningen is ge beurd. Als Roorda dat advies opvolgt, mag hij beperkt uitbreiden. vanBEtuuiENbv adviseurs in.. hypotheken vastgoed assuiantiën A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met meer dan 25 jaar ervaring in: HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 NIEUWBOUW plaats Soest adres Molenstraat ligging achterzijde woningen vrij uitzicht over de Engh woning 2 halfvrijstaande woningen met garage indeling hal, toilet, L-vormige woonk. (ca. 40 m2), mod. keuken met o.a. afzuigkap, gaskookplaat, vaatwasmach., ruime bijkeuk. verdieping 3 slaapkamers, badk. met ligbad, ap. douche, toilet, v.w. zolder vaste trap, mog. 4e kamer algemeen grondopp. ca. 400 m2, deze 2 nieuwbouwwoningen worden luxe afgewerkt. Gevraagde koopsom v.o.n. f 349.000,- plaats Soest adres Wilhelminalaan ligging centraal en mooi gelegen woning vrijstaand, garage, c.v., grote tuin (ca. 479 m2) indeling entree, toilet, kelder, ruime woonkamer, keuken verdieping 3 slaapkamers, badkamer zolder bergzolder met vlizotrap algemeen enig achterstallig onderhoud Gevraagde koopsom f319.000,- Soest Albert Cuyplaan de Engh 4-kamer appartement op de 4e etage woonkamer met open haard en parketvloer (ca. 9x3,6 m), moderne keuken, hal, toilet, 2 slaapkamers, douchecel berging op begane grond, zeer verzorgd appartement koopsom: f 98.000,- hgging woning indeling algemeen Gevraagd plaats Amersfoort adres M. Withoosstraat 4 plaats Soest adres van Goyenlaan 2P- plaats Soest adres Rubenslaan 8P- plaats Soest adres Julianalaan 6G f 149.000 f 87.500 F 98.000 f 369.000 Volgens de Stichting Welzijnswerk is er in Soest veel behoefte aan een spee- 1-o-theek. De stichting heeft daarom plannen gemaakt voor de oprichting van zo'n centrum waar (verantwoord) speelgoed kan worden geleend en het gemeentebestuur gevraagd medewer king te verlenen door het toekennen van een startsubsidie en een bijdrage in de exploitatie. De stichting zelf beschikt over een on dersteunende beroepskracht en een aantal goed-geïnformeerde vrijwilli gers. Zij ziet dus wel mogelijkheden voor een verantwoorde aanschaf en in richting van een speel-o-theek, die vol gens haar prima in Soest kan functione ren. Naast het lenen van speelgoed kan de speel-o-theek ook een belangrijke rol spelen bij informatie en advies, het bevorderen van het speelplezier en de spelontwikkeling van kinderen. Ook de ontmoeting tussen ouders en kinderen uit verschillende culturen is in de doel stelling opgenomen. Dat er behoefte aan is, onderstreept de stichting met een verwijzing naar het feit dat veel Soester gezinnen nu andere speel-o-theken in de regio bezoeken, met name in Baarn. Uit de reacties blijkt wel dat veel mensen niet goed be grijpen waarom Soest een dergelijke voorziening nog niet kent. "Het is vaak een heel georganiseer om in een gezin met wel en niet schoolgaande kinderen naar Baarn te gaan op de uitleentijden," aldus de brief aan de gemeenteraad. Voor minder draagkrachtigen is dat bo vendien veelal helemaal uitgesloten. 'Video-cultuur' De stichting heeft de medewerking van de gemeente ingeroepen bij de realise ring van een stappenplan, waarmee beoogd wordt in september van dit jaar met een speel-o-theek in Soest te star ten, die kan bijdragen aan de stimule ring van de ontwikkeling van het kind. Volgens de stichting worden momen teel nogal wat ontwikkelingsachter- Ook dit jaar organiseert peuterspeel zaal 'De Ukkepuk' een beurs. Die wordt gehouden op zaterdag 14 maart van 10.00 tot 11.30 uur in de speelzaal aan de Duinweg. Gezien het jaargetijde zullen lente- en zomerkleding in de ma ten 56 t/m 176 worden verkocht. In breng van alle artikelen kan op vrijdag avond 13 maart tussen 19.30 en 21.00 uur. Alle baby-artikelen, speelgoed en kleding dienen schoon te zijn en in goe de staat te verkeren. De helft van de op brengst is voor de peuterzaal met een maximum van 15 gulden per artikel. Voor meer informatie kan worden ge beld met de voorzitter, mevrouw Y. Kok, tel. 17832. Een 45-jarige Soester, die onder in vloed van drank verkeerde, heeft vrij dagavond een aanrijding veroorzaakt op de Industrieweg. De politie heeft zijn rijbewijs ingenomen. De man passeerde een geparkeerde wa gen en reed vervolgens tegen een tegen ligger aan. Door de botsing ontstond zware schade aan de auto's, maar de in zittenden bleven ongedeerd. Bij controle bleek dat de man te veel al cohol had genuttigd. Hij moest mee naar het bureau, waar hij in ruil voor zijn rijbewijs een proces-verbaal kreeg. standen gesignaleerd, o.a. door de "vi deo-cultuur", die door het aanbieden van gevarieerd en kwalitatief goed speelgoed verbeterd zouden kunnen worden. De initiatiefnemers denken aan de aan schaf van zintuiglijk materiaal voor de fijne motoriek en concentratie, bewe gingsmateriaal voor de grove motoriek en behendigheid, bouw- en constructie materiaal voor de verstandelijke en taai-ontwikkeling, puzzels etc., fanta siemateriaal, gezelschapsspelen en ex pressiemateriaal. De speel-o-theek moet verder ook een ontmoetingsfunc tie krijgen en er zal worden samenge werkt met scholen, peuterspeelzalen, consultatiebureaus, het maatschappe lijk werk en diverse andere instanties. Gat "Wij denken dat de speel-o-theek een gat in de Soester voorzieningen vult," aldus de initiatiefnemers, die in dat ver band ook wijzen op wat er in het ge meentelijk Welzijnsplan staat. Gedacht wordt aan een ruimte in het voorste deel van het nieuwe sociaal-culturele cen trum aan de Molenstraat, dat ook in september zijn deuren zou moeten ope nen. Binnenkort moet er dan al speel goed worden aangeschaft. De Stichting Welzijnswerk vraagt de gemeente om een bedrag van f 12.500,- als startsubsidie, plus een bijdrage van f 7500,- in de exploitatie kosten. Men gaat voorlopig uit van een ledental van 100, dat naar verwachting in de loop van drie tot vijf jaar zal uit groeien tot 300, een bescheiden aantal, vindt men, als gekeken wordt naar het aantal 0-9 jarigen (in 1990 waren dat er 4559). Naast contributies wil men ook aan middelen komen door uitleen- en boetegelden, donateurs, fondsen en gif ten.

Soester Courant | 1992 | | pagina 5