q I GEJUIAR STEEDS GOEDKOPER <S> GEMAR GEZINSMARKT e nieuws I 2.25 O Huldiging voor Soester horecaleden e muziekcarrière van Hans Alblas 1 HANDEL WANDEL ieutas met iegeld Ifiitttheek Soester slagerij Sjaak Ruysendaal stapt over op verkoop van 'scharrelvlees' iJy Aantrekkelijke actiemodellen van Volvo PARALLELWEG 19 SOEST-TEL. 17469 10 AFGERONDE AANBIEDINGEN WOENSDAG 11 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 OUD B.V. ERHUUR De Lopers ran de week DE 4 SPETTERS ALLEEN GELDIG DO-VR-ZA GEBRADEN FRICANDEAU GROTE BLOEMKOOL V) T? OPA'S KRENTEN- S ^OF ROZIJNENBROOD^ VARKENSHAAS BOTERHAMWORST 100 gram 1 .00 BRIE 60% 100 gram 1 bOO TOMATENPUREE DELMONTE ANANAS SCHIJVEN OP SAP 220 gram 1 nOO ZAANSE MAYONAISE 500ram 1 .00 STABILAC YOGHURTDRANK KOKOSBROOD GRIESMEEL-, GORTE- OF BLOEMPAP 0,5 liter 1 .00 KOMKOMMERS ANCO PANEERMEEL 3 pakjes 1 Voorzitter C. van de Brul en B. Ghironi krijgen bondsspeld Accountantskantoor J.H. Braber RA Bank ontdekt vals biljet van honderd Demonstratie pergamano in Haard en Hobby Love-lettercardsi op snuffel-etage Gemar-supermarkt Politie verijdelt fietsendiefstal Videotheek Musicshop Alblas: Gezonde dier- en milieuvriendelijke produkten Voorjaarsshow bij autobedrijf A. van der Lee n Radio's uit auto's Soester gewond na vlucht door ruit van auto ffstraat 9A, tel. 12075 idio Soest, iedere woensdag tot 12.00 uur, kabel 97, i. nienten-vaka"*:e boeken bij test ntocht op de fiets, startplaats en; it door Friesland, van hotel i-arrangement vanuit Harlin- ortvakanties waaronder: zei- »uw en zeilen bij Sneek voor en; ommodatie, appartementen pensions op de Waddenei- inkel VW-magazine: evenemen- 5 uit, toeristische tips, f 4,95- jtels in Nederland f 9,-; Tui' echt f 2,-; Van kust tot kust f3,50. boekt ook vakantie-arrange- weg in eigen land'; jes naar Floriade, Euro-Dis-1 Cambridge, Tour de France; )orado-bungalows; ervoorstellingen, concerten, rten, musicals en ballet, st, maandag tot en met vrijdag tot 16.30 uur, tel. 12075. gereedschappen idustrieweg 37b SOEST el. 02155-13298 Vm>t t-cn getond milieu. -Hf 'cort is een milieuvriendelijke ippentas op de markt gebracht, eft een katoenen, ongebleekte met statiegeld. De tas kost 2,50 Als de tas wordt ingeleverd, consument het geld of een nieu- rug. 'ie nog in redelijke staat verhe den gewassen en opnieuw in gebracht. De tas kan dus wor- ebruikten vormt geen belasting milieu. uitgebracht door De Natuur- vaar de tas ook verkrijgbaar is. lle winkels van DOESNatuur- Ugt een voorraad van de milieu- iag in de krant," hoor je de i wel eens zeggen als iemand >oie prestatie heeft geleverd, nden wij ook en daarom n we hier graag lof toe aan "de zan de week". Dat zijn de jon- i meisjes die de krant rond- n en daarbij een tijd lang - laanden - geen enkele klacht i gekregen. Ze krijgen een ex- (voor het goede voorbeeld) eervolle vermelding. Deze ël en Lucas Waagmeester -n van Amstel cia v.d. Mey SPECIALE WEEKENDAANBIEDING!! 700 gram, zwaar gevuld voor slechts yr 100 gram 100 gram VAN DE MAT nu 5 blikjes Af> voor I iVV aardbei-perzik of AA framboos, 1 liter 1 W per pakje 1 bOO per stuk 1 .00 In Amersfoort zijn maandagmiddag twee Soesters gehul digd door de regionale afdeling van de Horecabond FNV. C. van de Brul kreeg de gouden speld, omdat hij al veertig jaar lid p, waarvan 25 jaar als voorzitter. Van de Brul is nog steeds traeses van de afdeling en zal dat voorlopig ook blijven, 'dij vertegenwoordigt de Horecabond in de Kamer van Koop handel Eemland, het bestuur FNV regio Eemland, de Streek school (beroepsonderwijs) en de Bondsraad Horecabond. Ook B. Ghironi werd in het zonnetje gezet door de Horeca bond FNV. Hij is reeds 25 jaar lid. Beide jubilarissen kregen het eerbetoon in de Oranjeboom aan de Leusderweg. Dat ge beurde tijdens een receptie na de jaarvergadering en een le zing. Tijdens de plechtigheid werden nog drie leden van de Ho recabond gehuldigd.Zij zijn niet in Soest woonachtig, maar wel 25 tot veertig jaar lid van de bond. Foto: Herman van Dam. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Tijdens het tellen van het geld heeft een bank aan het Kerkplein vrijdagavond een vals biljet van honderd gulden ont dekt. Het geld was bij de bank ingele verd. Het is niet bekend wie het valse biljet heeft aangeboden. In Haard en Hobby aan de Koninginne- laan wordt zaterdag een demonstratie pergamano gegeven. Vakdocente Jo- landa Kok zal laten zien welke moge lijkheden er zijn. Kok maakt gebruik van verschillende materialen en hanteert verscheidene methoden. In Haard en Hobby zijn de materialen verkrijgbaar. Er liggen map pen met materiaal voor geboortekaar- ten, Pasen, huwelijken en andere feestelijke aangelegenheden. Belang stellenden kunnen vrijblijvend een kijk je komen nemen. De demonstratie begint om 11.00 uur en wordt om 15.00 uur beëindigd. De liefdesbrief van toen wordt de Love- lettercard van nu! Sinds kort heeft de snuffel-etage van de Gemar-super markt aan de Parallelweg een heel as sortiment Love-lettercards: een vier kante kaart met daarop een hartèwens en in de kaart verborgen een Love-let- ter-creditcard (ook van dat formaat), die de ontvanger in zijn portemonnee altijd bij zich kan dragen. De luxe kaarten zijn bedrukt met rood folie en fijn "preegwerk", en zitten in een warm-rode envelop. Ze kosten f 3,95 per stuk. Er zijn in totaal 40 ver schillende uitvoeringen, allemaal met een verschillende "liefdestekst". Dank zij een melding heeft de politie in de nacht van zaterdag op zondag een fietsendiefstal op station Soest-Zuid kunnen verijdelen. Drie jongeren uit Bussum en Weesp, in leeftijd variërend van zeventien tot ne gentienjaar, werden betrapt toen ze een aantal tweewielers uit de stalling wilden meenemen. Het drietal ging er via de spoorlijn vandoor, maar werd later op de Van Weedestraat aangehouden. De drie zijn al eerder te gast geweest van de Soester politie. T QT Ws. [n 1985 verruilde beroepsmuzikant ans Alblas het spannende, maar on- :ekere bestaan van gitarist-on-the- *oad voor de zekerheid van een eigen nderneming. Hij begon met succes de ideotheek Vial aan de Van Weede- itraat. Eind vorig jaar breidde hij zijn :aak uit tot Videotheek Musicshop ans Alblas, waarmee zijn grote lief de muziek weer een belangrijk deel van zijn werk werd. Hans Alblas zag in 1985 een gat in de markt in de verhuur van videobanden. Met succes begon hij een videotheek aan de Van Weedestraat. Driejaar later betrok hij het huidige pand. In eerste in stantie richtte Alblas zich vooral op het verhuren van kwaliteitsvideo's. Hij selecteert het aanbod aan de hand van beoordelingslijsten die hij krijgt toegestuurd van de Ster Videotheken Organisatie, waarbij hij is aangesloten. "Als je alleen op de beoordeling van de filmmaatschappijen afgaat, zijn natuur lijk alle films fantastisch,'' aldus, Alblas. De aanbevelingen van de organisatie en zijn eigen bevindingen - bijna alle films die hij heeft staan heeft hij helemaal of gedeeltelijk gezien - bepalen zijn voor raad. "Voor een kwaliteitsgarantie hoef ik me niet bij welke organisatie dan ook aan te sluiten. Als je slechte films hebt, komen de mensen niet, dus je zorgt er gewoon voor dat watje hebt van goede kwaliteit Top 40 Naast de ruim tweeduizend bioscoopti- tels die Alblas voor verhuur in huis had, verkocht hij al sinds het begin van zijn onderneming cd's. "Ik was eigenlijk van plan om cd's net als video's te gaan ver huren. Dat heb ik ook enige tijd gedaan, maar dat liep niet goed. Mensen kopen liever muziek." Een rek met veertig cd's (inderdaad de top-40) was de voorloper van de huidi ge uitgebreide muziekafdeling. Eind vorig jaar splitste Hans Alblas zijn zaak in een aparte videotheek en een music shop. Een fikse verbouwing zorgde voor twee ruim voorziene afdelingen, beide met eigen ingang. Vial (een sa menvoeging van Videotheek en Alblas) werd Videotheek Musicshop Hans Alblas. "Je zag eigenlijk door de bomen het bos niet meer. Het was veel te rom melig. Er zijn nu twee ingangen, één voor de videotheek en één voor de mu ziekafdeling. Voor de klanten is het nu veel overzichtelijker," aldus Alblas. De splitsing gaf de aanzet tot een aan zienlijke uitbreiding van het cd-assorti- ment. De klant heeft de keuze uit ruim zesduizend titels. Alblas heeft zich niet in een bepaald genre gespecialiseerd, maar het aanbod breed gehouden. Wanneer een muziekwens niet ter plek ke vervuld kan worden, is het mogelijk de cd te bestellen. Beroepsmuzikant De toevoeging van een muziekafdeling was gezien de achtergrond van Hans Alblas een logische stap. Hij heeft ja renlang als beroepsmuzikant in een be geleidingsband van populaire artiesten gewerkt. Met veel plezier denkt hij te- Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. rug aan de tijd dat hij als basgitarist en gitarist in Nederlandse en buitenlandse dancings speelde. "Het was een fantas tisch bestaan. Helaas liep de vraag naar levende muziek op een gegeven mo ment sterk terug. Men ging steeds meer met discotheken werken." Alblas bleef nog enige tijd als beroeps muzikant actief. Hij maakte een aantal jaren deel uit van het bekende circus van Bassie en Adriaan. Toen het circus ophield te bestaan koos Alblas voor een rustiger bestaan. "Ik had inmiddels een gezin en vond dat het tijd werd me er gens te vestigen." Spijt van zijn beslis sing heeft hij nooit gehad. "Zeker nu ik weer van muziek mijn beroep heb kun nen maken." AMBACHTELIJKE VT SWAREN vers voor n Sinds vorige week is de bekende Soes ter slagerij van Sjaak en Yvonne Ruy sendaal aan 'de Nieuwstraat gestart met de verkoop van "scharrel(var- kens)vlees". Ook de eigengemaakte worst- en vleeswarensoorten, evenals de kip, bestaan voortaan uit "verant woord" vlees. Scharrelvlees is gezond en dier- en mi lieuvriendelijk, aldus slager Sjaak Ruy sendaal. "Het is gewoon ook beter vlees, en vanuit de consumenten kwam er de laatste tijd steeds meer vraag naar." Het scharrelvlees ziet er ook een stuk beter uit, aldus de slager. "Het is lichter en gewoon mooier van kleur." Scharrelvarkens hebben een beter le ven dan de varkens die in de gigantische mesterijen een kort leven doormaken, voordat ze worden geslacht. "Ze kun nen lekker buiten lopen en leven in groepsverband op stro; ze krijgen volop daglicht, frisse lucht en ruwvoer en on dergaan ook niet de 'bewerking' die an dere varkens beschoren is, zoals het trekken van de tanden en het couperen van de staarten. Het duurt wat langer voordat ze slachtrijp zijn, maar juist daardoor krijg je ook vlees van een veel betere kwaliteit." Scharrelvlees is dus gezond voor mens en dier. Ook voor wat het rundvlees be treft is de consument bij slagerij Ruy sendaal aan het goede adres. De slager levert alleen vlees van eigen slachting en van Limousin-runderen, de bekende Franse slachtkoeien die alom bekend staan wegens de kwaliteit van hun vlees. Controle Scharrelvlees bevat gegarandeerd geen residuen van vreemde preparaten, zo als medicijnen en groeiversterkende of vochtvasthoudende middelen. Dat wordt allemaal gecontroleerd door de ISC (Internationale Scharrelvlees Con trole), opgericht door o.a. de consu mentenbonden en diverse dierbescher- mingsorganisaties, waarbij inmiddels Sjaak en Yvonne Ruysendaal: de "scharrelslagers" van de Nieuwstraat. Foto: Herman van Dam. zo'n 1000 bedrijven zijn aangesloten. De ISC hanteert strenge regels voor huisvesting, voeding en transport van de slachtdieren en de natuurlijke aan pak zorgt voor een mestproduktie die nauwelijks belastend is, omdat er meer vaste dan drijfmest wordt geprodu ceerd en er geen zware metalen aan het voer zijn toegevoegd. Scharrelvlees is herkenbaar aan de stic ker met het ISC-logo op de verpakking, die in groot formaat ook op de winkel ruit is aangebracht. De sticker garan deert de consument dat hij of zij voor de volle honderd procent op het ISC-vlees kan vertrouwen. Scharrelvlees is een eerlijk stukje vlees, waarin de ouder wets pure smaak van vlees nog volop te herkennen is. Yolvo heeft een aantal extra aantrek kelijke actiemodellen ontwikkeld in de 400- en de 900-serie. Het zijn de Yolvo 440 GL Freeway, de 460 DL Spirit en de 940 SE. Deze speciale mo dellen worden in een beperkte oplage geleverd en zullen vanaf 12 maart bij de dealers in de showroom debuteren op de speciale voorjaarsshow, die ook bij autobedrijf A. van der Lee aan de Kerkstraat 58 in Soest wordt gehou den. 440 GL Freeway De Volvo 440 GL Freeway is gebaseerd op de 440 GL met 1,8 liter injectiemo tor en 66 kW (90 pk). De 440 GL wordt standaard al gekenmerkt door een zeer complete uitrusting, met onder meer centrale deurvergrendeling, getint glas, verwarmde buitenspiegels, elektrisch verstelbare rechter buitenspiegel, een in hoogte verstelbare bestuurderstoel met lendesteun, een toerenteller en een in twee ongelijke delen neerklapbare schterank. De Volvo 440 GL 'Freeway' is ten opzichte van de GL uitgebreid met stuurbekrachtiging, elektrisch be diende zijramen vóór, lichtmetalen multi-spoke velgen met brede 175/65 R 14 T-banden, hoofdsteunen achter, speciale Freeway-bekleding, zwarte drempelbeschermers, speciale striping en een 'Freeway'-logo. De Volvo 440 GL Freeway is leverbaar in de kleuren wit, rood, smoke silver metallic en sma ragdgroen metallic en kost f 37.850,-. Voor metallic lak geldt een meerprijs. 460 DL Spirit De Volvo 460 DL Spirit is uitgerust met dezelfde 1,8 liter injectie-motor als de 440 GL Freeway. Tot de omvangrijke uitrusting van de 'Spirit' behoren onder meer stuurbekrachtiging, getint glas, buitenspiegels in carrosseriekleur, 7-spaaks sportieve wielcovers, achter spoiler in carrosseriekleur, speciale stri ping en een 'Spirit'-logo. De auto is le verbaar in de zelfde kleuren als de 440 GL Freeway en kost f 35.950,-, exclu sief de eventuele meerprijs voor metal lic lak. 940 SE Luxe en comfort kenmerken de Volvo 940 SE, die gebaseerd is op de 940 GL, maar over de 114 kW (155 pk) sterke 2.0 liter turbomotor is voorzien. De 940 GL beschikt standaard al over stuurbe krachtiging, centrale deurvergrende ling, getint glas, toerenteller, gorde- laanspanners, verwarmde voorstoelen en een in hoogte verstelbare bestuur dersstoel. De Estate-versie heeft daar naast niveauregeling op de achteras en een in twee ongelijke delen neerklapba re achterbank. De standaarduitrusting van de Volvo 940 SE is ten opzichte van de GL-versie uitgebreid met luxueuze extra's als elektrisch bediende ramen vóór, lederen bekleding, airconditio ning, metallic lak, 20-spaaks lichtmeta len wielen en een '940 SE'-badge. De Volvo 940 SE is leverbaar in de kleuren silver metallic en antracietgrijs metallic en kost in sedan-uitvoering f 66.550,- en als Estate f 72.250,-. 240 Polar blijft in het gamma In het najaar van 1991 presenteerde Volvo de 240 Polar, een aantrekkelijk Op De Akkeren is vorige week een auto opengebroken en de radiocassette recorder van de 24-jarige eigenaar ge stolen. De dief brak een scheerraampje en kon daarna de wagen in. De radio cassetterecorder heeft een waarde van 495 gulden. Ook aan de Hobbemalaan werd een ra diocassetterecorder uit een auto wegge nomen. De eigenaar, een 28-jarige Soester, deed aangifte. Van een andere wagen sneuveldeh op de Kerkstraat de ruitewissers van de voor- en achterruit. De verantwoorde lijke vandaal wist tijdig te ontkomen. De Volvo 940 SE Estate, te bewonde ren bij Volvo-dealer A. v.d. Lee. geprijsd actiemodel in verschillende uitvoeringen. Gezien het succes van de 240 Polar heeft Volvo besloten deze Estate-uitvoering als vaste varianten in het leveringsprogramma op te nemen. De Volvo 240 Polar is naar keuze ver krijgbaar met een 2.0 of een 2.3 liter viercilinder injectiemotor. Standaard zijn beide versies uitgerust met een handgeschakelde vijfversnellingsbak, de versie met 2,3 liter motor is er ook met automatische transmissie. Tot de complete standaarduitrusting behoren onder meer getint glas, stuurbekrachti ging, automatische niveauregeling, zwarte sierdakrails, hoofdsteunen vóór en achter en een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel. De Volvo 240 Polar is er vanaf f 46.750,-. Een 31-jarige Soester heeft pijnlijke herinneringen overgehouden aan een aanrijding op het Soester Hoogt. De man was op zijn bromfiets geschept door een auto. De bromfietser vloog daarop door de lucht èn de voorruit van de auto. Hij werd met een hersenschud ding naar ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. De auto en de bromfiets werden zwaar beschadigd. De bromfietser was overigens schuldig aan het ongeval. Hij had verzuimd de automobilist voorrang te verlenen. Een andere bromfiets werd zaterdag op de Koninginnelaan gestolen. De Soes ter eigenaar meldde dat bij de politie.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9