iCJjjz- mx Natuur P Nabij I CULTUUR WELZIJN! (TbiöhOCK Kinderbios: Tekenfilm-special Radetzky: 'Kom onmiddellijk thuis Kinderen spoken in De Vijverhof Stop-met-roken-training in De Bundeling WOENSDAG 18 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 10 WOENSDAG Vrijdag 20 maart in C-drie Benefietconcert Soesterberg Gospel Choir 'Muziek voor water' steunt Bolivia-project van Foster Parents Plan Lukas Passion van COV-Baarn in Westerkerk A'dam Cabaret in C-drie Gratis musical op zaterdag en zondag V olksuniversiteit Soest/Soesterberg \NereldI/1/inkel Unicef-kaarten Kinderboerderij De Vrije Teugel Informatie-avond op 31 maart 'Nu Sus, Dan So' in Oude Kerk-concert Herman Kuiphof over Olympische Spelen Creativiteitsbeurs in Flint vervallen Muziek in Utrecht 'The Krays' Waarnemingen PASO in De Vangrail Rondje Vroege-vogelwandeling in Pijnenburg DOE HET DAN ZELF... Cultureel Creatief Centrum YVillaerstraat 49, tel. 22188 Exposities U kunt tot 30 maart de foto's van Bob van Alphen en de schilderijen van Erik van Evert nog bezichtigen. Ze zijn ge maakt tijdens reizen door Indonesië. Bob van Alphen heeft o.a. foto's van sa wa's (rijstplantages), beelden, Indone siërs, etc. Erik van Evert heeft vnl. land schappen geschilderd. De expositie is voor iedereen vrij toegankelijk tijdens de openingstijden van C-drie. Kinderbios (1) Vrijdag 20 maart draaien we voor de kleuters een tekenfilmspecial. Het zijn korte leuke filmpjes waarbij de beelden en de muziek het verhaal vertellen. De film begint om 15.45 uur. Leeftijd vanaf 3 jaar en de toegang zoals altijd f 2,50. Cabaret Radetzky, voorheen bekend als de Magnolia's, treden donderdag 26 maart in C-drie op met de komische voorstelling "Kom onmiddellijk thuis". We waarschuwen u van tevoren: ach teraf zult u last van pijnlijke kaken heb ben, niet door slecht voedsel, maar door steengoede humor. "Kom onmiddellijk thuis" begint om 20.00 uur. Toegang f 15,-. Pas 65/CJP/JTK-houders f 12,50. Op vrijdag 20 maart wordt in de Kin derbios van C-drie een hele serie teken films gedraaid speciaal voor de klein tjes. In deze films, die niet al te lang du ren, vertellen de beelden het verhaal. Er is prachtige muziek om het verhaal te ondersteunedn. In totaal duurt de spe cial 70 minuten. Voor de pauze kunnen de kinderen kij ken naar: Het circusolifantje; De vos als druivenplukker; Dinky en de krokodil; De beertjes hebben feest; Carmen. In de pauze is er limonade, daarna wor den vertoond: De beertjes en de eendjes; De biggetjes zoeken een huis; Het nijlpaard en de mol; Een muis als verstekeling. De tekenfilmspecial begint om 15.45 uur en is geschikt voor kinderen vanaf 3 jaar. De toegang is f 2,50. Kinderbios (2) Op vrijdag 3 april is er voor de kinderen de poppenfilm "De Bremer Stadsmuzi kanten" te zien die vol muziek is. Deze film vertelt over allerlei dieren die door hun baasje weggestuurd zijn. Ze komen elkaar op allerlei plaatsen tegen en be sluiten om met z'n allen naar het stads- orkest in Bremen te gaan om muzikant te worden. De hond kan mooi blaffen, de kat miauwen, de haan kraaien, etc. Het stadsorkest is helemaal in de stad Bremen dus is het een heel eind lopen. Daarom willen ze graag een nachtje sla pen in een huisje in het bos, maar daar blijken rovers in te zitten. Dan beden ken ze een plan om de rovers weg te ja gen... "De Bremer Stadsmuzikanten" begint om 15.45 uur en duurt 60 minu ten. Lft. vanaf 4 jaar. Toegang f 2,50. Muziekvoorstelling Donderdag 9 april zal Renze Ferwerda in C-drie optreden met zijn derde thea- terproduktie. De voorstelling "Nu 't kan" is een muzikaal programma, be staande uit chansons die grotendeels door Renze zelf geschreven zijn. Hij zingt over durven, risico lopen, dromen en ouder worden. Uit de nieuwe cd 'Dichterbij' zal zo nu en dan ook een liedje te horen zijn. Dat doet hij in het Nederlands, Duits, Engels of Portu gees. Renze is bij veel Soesters bekend; hij heeft jaren geleden C-drie als docent de cursus Werken met de stem gegeven. De voorstelling begint om 20.00 uur. De toegang isf 15,-. Pas 65/CJP/JTK- houders f 12,50. Wordt venvacht Maart: exposities van Bob van Alphen en Erik van Evert. 20 maart: Kinderbios Tekenfilmspe cial. 26 maart: Cabaret: Radetzky met 'Kom onmiddellijk thuis'. 3 april: Kinderbios: De Bremer stads muzikanten. 9 april: Renze Ferwerda met 'Nu 't kan'. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. De Christelijke Oratorium Vereniging Baarn geeft op 10 april een concert in de Westerkerk aan de Prinsengracht te Amsterdam. Op het programma staat de Lukas Passion van Bach et al. Mede werking wordt verleend door bekende solisten, zoals Clara Zietse, sopraan; Rachel Cooper, alt; de tenoren Bernard Loonen en Nicolaas Mansfield; de bas sen Frans Fiseier en Johan Brinkman; Jan Jansen, clavecimbel, en Michel Hedley, orgel. Begeleiding: Nationaal Philharmonisch Orkest. Algehele lei ding: Thijs Kramer. Vanwege parkeermoeilijkheden rijdt er vanuit Soest via Baarn een bus naar de Westerkerk te Amsterdam. Toegangs prijs voor dit concert plus vervoer is f 35,- CJP/Pas 65: f 30,-. Deze combi- kaarten (concert bus) zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de WV-kantoren in Baarn en Soest. Losse toegangskaarten zijn in Soest verkrijgbaar bij C.F.L. Friele, tel. 26286. Op donderdag 26 maart is in cultureel centrum C-drie de cabaretvoorstelling 'Kom onmiddellijk thuis' van Radetz ky te zien. Radetzky is, een cabaret groep die niet direct bij iedereen be kend zal zijn. Het is een nieuwe forma tie, bestaande uit twee vrouwen en twee mannen, die echter al enige jaren podiumervaring hebben. Vooral de beide dames zijn wat beken der; voorheen vormden zij de 'Magno lia's'. Ook toen al viel de groep op door maffe teksten, leuke liedjes en gekke si tuaties. Met Radetzky zetten zij die tra ditie voort, waarbij de uitbreiding met twee mannen voordelig uitpakt. De voorstelling 'Kom onmiddellijk thuis' zit heel leuk in elkaar. Ze valt uit een in twee delen, die door de pauze keurig gescheiden worden. Voor de pauze maakt het publiek kennis met de sympathieke, zeer moedige, maar o zo labiele familie Van den Akker. Die be staat uit twee broers en twee zusters die continu in bizarre situaties verzeild ra ken. Zoals vaak het geval is tussen broers en zussen, is er sprake van jaloersheid, haantje de voorste willen zijn, voortrek- kerij, maar ook van liefde en vriend schap onderling. Het is een gek stel, dat onophoudelijk voor lachsalvo's uit het publiek zal zorgen. Na de pauze is er een soort persiflage te zien op een van de vele shows die ook zo vaak op tv te zien zijn: de Helpende- Hand-Show. In een feestelijk uur amu sement wordt onder andere het-goede- doel-van-de-week bekend gemaakt. Een scala van artiesten passeert de re vue, allemaal mensen die aspiraties voor de show-biz hebben. "Kom onmiddellijk thuis' is een zeer af- Op initiatief van Foster Parents Plan regio 't Gooi wordt op zaterdag 28 maart een benefietconcert gegeven in de Julianakerk. Het Soester Gospel Choir en het Friendship Gospel Choir, onder leiding van Edith Kastelijn, ver lenen geheel belangeloos hun mede werking met 'black gospel'-muziek. De presentatie is in handen van Thari Schröder. Velen kennen Foster Parents Plan als de pleegouderorganisatie die kansarme famiües en gemeenschappen financieel steunt door symbolische adoptie van een kind. Minder bekend is dat Foster Parents Plan ook bepaalde projecten steunt met eenmalige giften. Zo'n pro ject wordt nu ondersteund door de vrij willigers van de regio Gooi, Vecht streek en Eemland. Het gaat om een ge zondheidsproject in Bolivia. De keus is juist op dat Zuidamerikaanse land ge vallen omdat de nood daar erg groot is. Het land heeft 7,3 miljoen inwoners die gemiddeld 53 jaar oud worden. Moder ne medische voorzieningen zijn schaars Radetzky, op 26 maart te zien in C-drie. wisselend programma, waar vooral de lach een belangrijke rol speelt. Radetz ky heeft zelf een goede raad: Lachen om andermans leed mag eigenlijk niet, maar vanavond zijn we onder ons. 'Kom onmiddellijk thuis' begint om 20.00 uur. De toegang is f 15,-, voor houders van Pas 65/CJP/JTKf 12,50. C-drie is de vinden aan de Willaert straat 49. Voor reserveren kan men te recht op tel. 22188. Stichting Nieuwegeins Theater ver zorgt zaterdagavond en zondagmid dag in De Vijverhof voorstellingen van 'Spoken spoken'. In de musical spelen kinderen die hebben meege daan aan de cursus 'Kinderen en Theater'. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 De cursus startte in september vorig jaar. Vanaf die tijd is gewerkt aan de musical. Het verhaal speelt zich af in Schotland. De kinderen zijn daar op be zoek in een oud kasteel en dan gebeu ren er allemaal dingen... Alles is in eigen beheer voorbereid door de theaterstichting die zonder subsidie opereert. De muziek, de kleding, het verhaal, alles is bedacht en gemaakt door leden van de stichting. In dien stencentrum De Vijverhof aan de Klari net kunnen belangstellenden zaterdag en/of zondag het resultaat zien. Het doek gaat zaterdagavond om half acht op. Op zondagmiddag begint de voorstelling om 14.30 uur. De toegang is gratis. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 chting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546 Gezocht: medewerkers voor tienerdisko Vind je het leuk om met tieners om te gaan, ben je flexibel maar consequent, heb je inlevingsvermogen en kun je in springen op de vraag- en leefwereld van tieners? Kom dan als vrijwillig(st)er werken bij De Praatpaal, die disko's voor tieners organiseert. Lijkt het je wat? Bel dan met Barbara: tel. 19546. De Vangrail Nachtegaalweg 8C, tel. 17615 Bingo Op zaterdag 21 maart is er weer bingo: een gezellig avondje-uit. Natuurlijk zijn er weer leuke prijzen te winnen. Om 19.30 uur staat de koffie klaar en de bingo start om 20.00 uur. Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987 Sportmiddag Op dinsdag 24 maart kunnen de kinde ren van 9 t/m 12 jaar van 16.00 tot 17.30 uur gratis meedoen met voetbal, basketbal of trefbal. Bij regen worden er binnen spelletjes gedaan. In de kaartenstandaard van de Wereld winkel staat al vanaf de opening van de winkel, op 23 november vorig jaar, een flink assortiment broerderlijk tesamen met de eigen kaartencollectie uit vreemde landen. Dat werkt goed; het verruimt immers de keus voor de klant en de opbrengst komt inm beide geval len ten goede aan mensen en kinderen in de Derde-Wereldlanden. Er zijn vooral rondom Kerst en Oud en Nieuw heel veel kaarten verkocht. Mevrouw Rademaker, die zich al vele jaren inzet voor Unicef, het Kinder fonds van de Verenigde Naties, is ook blij met deze (vanzelfsprekend belan geloze) medewerking van de Wereld winkel. Ze heeft in haar Unicef-winkel aan de Lange Brinkweg 62, naast kaar ten, nog een grote verscheidenheid aan andere aantrekkelijke Unicef-artike- len, bij velen welbekend. Maar wist u ook dat in het gezondheids centrum De Bundeling aan de Schou tenkampweg 4 altijd Unicef-kaarten verkrijgbaar zijn? De kaarten zijn ge prijsd en betalen doet u in een bus waar van, evenals van de Unicef-bus in de Wereldwinkel, alleen mevrouw Rade maker de sleutel heeft. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 19 maart Van 9.30 - 11.30 uur: voor de creatieve volwassenen zijn er weer mogelijkhe den om mooie dingen te maken. De ma terialen en de overheerlijke koffie kos ten bij elkaar f 2,50. Van 10.00 - 11.30 uur: twee groepen van de basisschool 'De Wegwijzer' ko men naar de kinderboerderij. Van 13.30 - 15.00 uur: er komen nog twee groepen van de basisschool 'De Wegwijzer'. Van 15.45 -17.45 uur: de tweelingzus jes Heidi en Linda worden vandaag ze ven jaar. Lisa is ook vandaag jarig en wordt acht jaar. Alle drie komen zij hun verjaardagspartijtje op de boerderij vie- ïn Bolivia. Ondervoeding en besmet water zijn de grootste problemen voor de Boliviaanse bevolking. Vooral onder kinderen zijn de gevolgen duidelijk merkbaar. De kindersterfte bedraagt ongeveer 176 per duizend le vendgeboren baby's. Daarom heett Foster Parents Plan regio Gooi en Vechtstreek gekozen om geld in te za melen voor de aanschaf van onder m^er waterpompen voor de Boliviaanse be volking. Drinkwater De vrijwilligers van de regio 't Gooi van het Foster Parents Plan gaan zich ook sterk maken voor het inzamelen van geld voor onder meer de bewoners van de Boliviaanse Altiplano. De woonom standigheden van de Indianen op de Altiplano zijn vaak bijzonder slecht; maar liefst 81 procent van de families heeft niet de beschikking over schoon drinkwater. Ruim dertig procent van de gezinnen woont in slechte één-kamer woningen. Bij 54 procent van de huizen ontbreken de minimale sanitaire voor zieningen, zoals wasgelegenheden en latrines. Eén van de doelstellingen van het pro ject is het verlagen van het percentage slechte huizen van 54 procent naar 38 procent in 1994. Dit jaar bouwt Foster Parents Plan samen met de bewoners onder meer ruim duizend latrines. FPP zorgt voor het materiaal, terwijl de be woners hun aandeel leveren in de vorm van arbeid. Voorlichting Ook aan voorlichting gaat Foster Pa rents Plan veel doen, met name in Santa Cruz. Door middel van gezondheids voorlichting wil FPP het (kindersterf tecijfer verlagen. Dit jaar nog wordt er promotie- en educatief materiaal aan geschaft met geld, dat door de Gooise FPP wordt ingezameld. Er zal onder meer voorlichting gegeven worden over ondervoeding, de voordelen van borst voeding en over de noodzaak van goede sanitaire voorzieningen. Daarnaast traint FPP gezondheidswerkers die in de dorpen voorlichting geven en een voudige controles uitvoeren. Het concert wordt gesponsord door de SNS-bank in Soest en Drukkerij Van Wijland in Hilversum. Aanvang: 20.00 uur. De entree is gratis. In de pauze wordt een collecte gehouden voor Fos ter Parents Plan. De Bundeling organiseert voor de achtste maal een Stop-met-roken- training, die gehouden zal worden in het gezondheidscentrum aan de Schoutenkampweg 4 in Soest-Zuid. Naast een gratis informatie-avond om vat het programma acht trainingsavon den in een periode van totaal vijf we ken. De eerste vier avonden worden achter elkaar in de eerste week gehou den en vormen een belangrijke basis voor succes. Het programma geeft de "stopper-met-roken" net dat duwtje in de rug dat nodig is om door te zetten! De totale kosten, inclusief cursusmate riaal, bedragen f 60,00 per persoon; voor veel rokers amper de kosten van twee weken rookwaar. De praktijk leert dat de meerderheid van de rokers die zomaar stoppen na korte tijd toch weer gaat roken. Met wat meer informatie over de rookafhanke- lijkheid en de rookgewoonte, wat ad viezen uit de praktijk, enkele natuurlij ke hulpmiddelen (geen medicijnen) in de steun van andere stoppers-met-ro- ken, ontdekken velen dat de motivatie sterker wordt en het niet-roken veelal een duurzaam karakter krijgt. Zo maakt de roker die stopt een doelmati ger gebruik van zijn/haar wilskracht. Informatie-avond: dinsdag 31 maart om 19.45 uur. Cursusavonden: 6, 7, 8, 9, 13, 16, 23 en 29 april. De avonden beginnen om 19.45 uur. Wie meer wil weten over de Stop-me- t-roken-training kan het gezondheids- centrum bellen: tel. 13750. Enige malen eerder concerteerde in de Soester Oude Kerk het muziekgezel schap 'Nu Sus, Dan So'. Ditmaal mogen de overwegend jonge, enthousiaste mu sici op zondag 29 maart aanstaande het openingsconcert voor het komende sei zoen verzorgen. Het gezelschap bestaat deze keer uit een zevental personen, deels beroeps-, deels goede amateurmusici. Het zal een rijk gevarieerd programma ten gehore brengen met zowel oude als nieuwe composities. Op het programma staan werken van (J.S.) Bach, Bartók, Bassano, Fontana, Handel, Monteverdi. Bovendien wordt een Octotonische wals uitgevoerd van Ina Boersma, die als organiste en clave- niste aan het concert meewerkt. De overige medewerkers zijn: Arie Atema, hobo en oboe d'amore; Ina En- trop, sopraan; Lianne Lugtigheid, viool; Marijke Rensink, cello; Rob Rutten, dwarsfluit en Paul Smit, renais- sance-trombone. Het concert begint om half vier; het kerkgebouw is vanaf drie uur open. De toegangsprijs bedraagt f 7,50, kinderen tot en met vijftien jaar en houders van een CJP of een Pas 65+ behoeven slechts f 6,- te betalen. Na de Olympische Winterspelen in Al- bertville kunnen de sportliefhebbers dit jaar nog een keer genieten van zo'n 'sportspektakel': de Olympische Zo merspelen in Barcelona. Met het oog op die spelen organiseert de Volksuniver siteit een lezing die gehouden zal wor den door onze plaatsgenoot Herman Kuiphof, voormalig sportjournalist. Het is goed mogelijk dat de oudste vorm van sportjournalistiek destijds be dreven is door een zekere Philostratos. Hij schreef onder meer over de beroem de feestspelen van de oude Grieken, over hun religie die een cultus werd en over hun hardlopers die op zege en lau werkrans afsnelden. Het ging niet al leen om hardlopen; ook om een vijf kamp, springen, discuswerpen, speer werpen en worstelen, later om wagen rennen, de tienkamp, vuistvechten en dergelijke. Alles ter meerdere glorie van de Griekse goden. Sinds 1896 zijn de Olympische Spelen terug van weggeweest. In 1928 waren ze - sober en effectief - in Amsterdam. Helaas komen ze op het eeuwfeest van de Spelen niet naar de plek van her komst (Olympus, Athene), maar zijn ze vergeven aan een televisiegigant in At- lanta in de Verenigde Staten. De Olym pische Spelen blijven echter een inte ressant schouwspel, aanvankelijk nog onder het motto: "Meedoen is belang rijker dan winnen". Dit ideaalbeeld geldt niet meer, al zijn er nog wel dege lijk deelnemers die vooral vanwege de sfeer en de ontmoetingen dankbaar zijn voor hun uitverkiezing. Persoonlijk heeft de heer Kuiphof ver schillende Zomer- en Winterspelen meegemaakt. Graag wil hij over de Olympische Spelen vertellen en - wel licht - discussiëren. De lezing wordt gehouden op maandag 13 april in gebouw 'Credo', Julianalaan 19. Aanvang: 20.15 uur. Prijs: f 10,-. Graag tijdig reserveren bij het kantoor van de Volksuniversiteit, Steenhoff straat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00 - 16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00 - 13.00 uur. N.B.: De vervolglezing 'Intuïtieve Ontwikkeling', die op dinsdag 24 maart in de 'Open Hof' gehouden zou worden, vindt geen doorgang. Vrijdag 20 maart Van 10.00 - 11.30 uur: Marieke en Minke gaan vandaag weer enthousiast les geven aan twee groepen van de ba sisschool 'De Wegwijzer'. Van 13.30 - 15.00 uur: hiep, hiep, hoe ra! Dit wordt vanmiddag weer uit volle borst geroepen voor Michael en Tim. Zij zijn vandaag allebei jarig en geven een gezellig verjaardagspartijtje op de kinderboerderij. Van 19.00 - 20.30 uur: het is weer tijd voor een fantastische kinderdisco! De ze disco is voor kinderen tot twaalf jaar. Het is de bedoeling dat jullie deze keer helemaal in het zwart/wit gekleed ko men. Maak er iets moois van, want je kunt er iets mee winnen! Zaterdag 21 maart Van 13.30 - 16.00 uur: Jan-Willem, Jimmy en Jetje gaan een fantastische middag tegemoet. Zij worden heel leuk ontvangen door een clown en gaan te gekke activiteiten doen. Natuurlijk hebben zij al hun vriendjes en vriendin netjes meegenomen. En dit alles is, om dat zij jarig zijn! Vanaf 13.30 uur kunnen de al wat ou dere kinderen meehelpen bij de verzor ging van alle dieren. Dat wordt natuur lijk ook knuffelen! Er zijn ook weer scharreleieren te koop. Deze kosten f 0,25 cent per stuk. Die kan je toch niet laten liggen. Dinsdag 24 maart Van 10.00 - 11.30 uur: groep zeven en acht van de basisschool 'De Wegwijzer' komen vandaag naar de kinderboerde rij- Van 13.30 - 15.00 uur: twee groepen van de basisschool 'St. Ludgerus' gaan allerlei dingen leren over vissen. Woensdag 25 maart Van 9.30 - 11.30 uur: moeders die graag leuke dingen willen doen met hun peuter of kleuter zitten goed op de kin derboerderij. Er wordt gezongen, ge knutseld en lekker gespeeld met de kin deren. Het kost maar f 3,-. Kom ook, want de warme koffie staat al op jullie te wachten! Vanaf 14.00 uur: natuurlijk wordt er vandaag weer een spannend toneelstuk gespeeld door Leo, Maureen en Elroy. Kom kijken, want dit mag je niet mis sen! Na het toneelstuk zijn er weer allerlei activiteiten te doen. En als jullie even tjes bij moeten komen van alle spelletjes dan krijgen jullie iets lekkers te drinken. Vergeet alleen niet om f 1,- mee te brengen, want dat kost het om al deze leuke dingen te kunnen doen. Tot ziens In de maandagenda van De Flint en de Select Agenda van Amersfoort staat voor 29 maart aanstaande een creativi teitsbeurs aangekondigd. Deze beurs is komen te vervallen. Zaterdagmiddagmuziek Domkerk, zaterdag 21 maart, 15.30 uur: Partite diverse sopra il Corale "Sei gegrüsset, Jesu gütig" BWV 768 van Johann Se- bastianBach, door Jan Jansen, orgel; en Cantate 150 "Nach dir, Herr, verlanget mich", eveneens van Bach, door solis ten, koor en orkest o.l.v. Remco de Graas. Toegang vrij. Maria Minor-muziek, zondag 22 maart, 12.30 uur: openingsconcert van een serie van vier met muziek voor de Lijdenstijd, met de Johannes Passion van Leonhard Lechner (1593) en mo tetten van Heinrich Schütz, door de vo cale groep van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy. Toegang vrij. Donderdag 19 maart: On donderdag 19 maart kan de Film- huisbezoeker weer eens gemeten van een onversneden actiefilm in mafia-s- tiil Op deze dag vertoont het Filmhuis Artishock de film 'The Krays' van regis seur Peter Medak Ronnie en Reggie Kray groeien op in een Londense arbeiderswijk in de oor- loasiaren. Vader is een slappeling, moe der deelt de lakens uit. Zij voedt haar zoons op onder het motto: "Als mensen bang voor je zijn, kun je je alles permit teren'. Dit advies is niet tegen dovemansoren gezegd en langzaam banen de jongens zich een weg omhoog in het criminele milieu Intimidatie en sadistisch geweld zijn hun specialiteit. Vooral zwaarden verlenen hierbij goede diensten. Vrouwen dienen vooral als versiering, een eigen mening wordt niet op prijs ge steld, zoals Frances al snel merkt nadat ze is getrouwd met Reggie. Zelfmoord is tenslotte haar enige ontsnappingsmo gelijkheid. Zoals het cliché voorschnjft, snapt Reggie er niets van ('Ik deed alles voor haar'), heeft daarom veel verdriet, maar knapt na een paar moorden al weer snel op. Nog een opmerkelijk as pect van de film is de openlijke homo seksualiteit van Ronnie, die - ongetwij feld toeval - de meest sadistische van het tweetal is. Philip Ridley schreef het scenario voor 'The Krays', gebaseerd op ware gebeur tenissen rond de tweeling Ronnie en reggie Kray, die in de jaren zestig de Londense onderwereld domineerden alvorens zij 22 jaar geleden achter slot en grendel geraakten. In The Krays zijn de Spandau Ballet-vedetten Gary en Martin Kemp te zien, die zich voor deze gelegenheid omschoolden tot ac teurs. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas 65 f 5,-. Zaterdag 21 maart: Jazzconcert met Yuri Honing In het Artishock-gebouw aan de Steen hoffstraat zal a.s. zaterdag een jazzcon cert plaatsvinden dat niet onder de maandelijkse Jazzclub valt. Het is een op zichzelf staand optreden, zoals er dit jaar nog twee zullen volgen. Saxofonist Yuri Honing, geen onbe kende voor trouwe Jazzclubbezoekers, zal met zijn band te beluisteren zijn. De 27-jarige muzikant kreeg vanaf zijn zes de klassieke pianolessen. Toen hij twaalf was, kwam hij erachter dat de piano nooit zijn lievelingsinstrument kon worden: de muzieksoort boeide hem niet genoeg. Bij toeval kocht hij een plaat van Miles Davis en zijn liefde voor de jazzmuziek was geboren. Al gauw raakte hij vertrouwd met de saxo foon en de piano was voorgoed van de baan. Honing had duidelijke ideeën over zijn geluid en na veel oefenen had hij het ge luid dat hij zocht. Hij stond soms uren lang tegen de muur lange noten te spe len, iets wat vrucht heeft afgeworpen want nog niet zo lang geleden studeerde hij met lof af aan het Hilversums con servatorium. Wat Honing onderscheidt van vele an dere saxofonisten is dat hij muziek maakt met een eigen stempel. In de jazzscene wordt zelfs gesproken van het ontstaan van een nieuw soort muziek, die niets te maken heeft met het klakke loos naspelen van "de oude rotten" of het braaf toepassen van de conservato- riumlessen. De muziek van Honing staat op zichzelf en dat is vooral te dan ken aan de grote aandacht die hij schenkt aan zijn geluid. Het Yuri Honing-trio, met op bas Tony Overwater en op drums Joost Lijbaart, zal komende zomer zijn eerste cd uit brengen met uitsluitend eigen werk. Aanvang: 21.00 uur. Toegang: f5,-. Op woensdag 25 maart wordt in De Vangrail weer een avond met helder ziende waarnemingen gehouden. De bijeenkomst is georganiseerd door PA SO. Vanaf 20.00 uur zullen Ronald Groe- nesteijn en Aad Giesselbach hun werk wijze als paragnost uit de doeken doen. De toegang kost zes gulden. Leden kunnen volstaan met een rijksdaalder. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. door i Op zaterdagochtend 21 maart houdl IVN-Eemland een "Vroege-vogelwan deling" in de bossen van Pijnenburg. Gidsen met een speciale antenne voor vogelgeluiden verwachten de deelne mers om 06.00 uur op het parkeerter rein aan de Wieksloterweg, tegenover de Insingerstraat. Omdat u veel naai boven kijkt, zult u niet altijd plassen kunnen ontwijken, dus denk om uw schoeisel! Een goede kijker is ook nooit weg. Bosorkest Heeft u dat ook, zodra u wakker bent en uit de veren? Die onbedwingbare lust om te gaan zingen? De vogels wel! Al voor het daglicht er is beginnen merel, roodborst en mezen hun prevelemen- tjes. Na een koude nacht eerst nog wat warm draaien en dan barst het los, de ene soort wat eerder dan de andere, maar allemaal met hun eigen lied. Om die soort-kenmerkende liedjes te leren onderscheiden kun je grammofoonpla ten of bandjes kopen. En dan naar bui ten om te luisteren of het klopt. Dan ontdek je opeens dat er veel meer soor ten vogels in je direkte omgeving zijn dan je dacht! Het eerste uur van de wandeling zijn onze oren steun en toeverlaat, maar als het wat lichter is geworden kunnen we ook zien wie daar zingt. De verrekijker kan het vogeltje mooi dichtbij halen. Net als mensen hebben vogels voorkeu ren voor bepaalde gebieden: nat, droog, licht bebost, naaldhout, jonge aanplant, oud geboomte enz. In Pijnen burg vinden we nog een redelijke varia tie in het bos, dus ook in vogelsoorten. De tijd van het jaar speelt ook een grote rol. In de derde week van maart is een aantal Afrika-gangers weer terug om hier te broeden. De tjiftjaf zong al volop half maart. Wat we zullen horen/zien is altijd weer afwachten. Maar waarom zouden er zo veel vogelaars/sters zijn? Omdat het de moeite waard is! De wandeling duurt zo'n tweeëneenhalf uur. Informatie: tel. 24701 (17.30-19.30 uur). Het bezit van een een type als Arie woont met Marie i tjeshuis. Tuintje vo een vijvertje waa verse oranjevis aangezien de kat zijn poten niet thu leven te midden v houdende orde, d potheeklasten zijn "Wat zeur je dan? roepen, "dat het I huis voor een type les is." Het probleem zit werk. Van een hi wordt verwacht d kwast ter hand ne omdat hij niet ovei waarmee witte w nen worden betaa Zelf schilderen d willen en kunnen verschil, zoals mei verleden op Arie' de. Bovendien bewari clusief behouder herinneringen aa ging als huisschilc klus, dertig jaar aanbrengen van vloer en muren waarin daags te mingsketel was g Bij de buurman doe-'t-zelver vai snaaide Arie ong< uit zijn schuur. misprijzend oord< ten dat deze goed blanco strafblad 1 in die dagen zijn en als hij dan ee mans schuur op b te blij met het vi geld. Dit terzijde. Onder toeziend de operatie plaat: verfde meter nai en leverde daar waarvan je als scl zingen. Toen Arie onder, verf op en tegen c plaatsen was uit volgens Marie pi men, teneinde de ordelijke toestan rug te bezorgen bleek evenwel ni baar te zijn, ma uitkomst. De ingeslagen i aan het licht d; meesterschilder gelijk een langdi en ervaring aan Arie was daar te bij gegaan. De plastic bakje, ge1 ten die gezamei van de verwarmi kregen toegeweï grondige reinigi douchen toen de vigheid voltrok, badkamer ontdc altijd alom aam in gezelschap i spruiten. "Brand, brand, brand", luidde Zo er een were den bestaat, da naam. Even late helmde heren vi ter Brandweer hoofd na een k 'brand meester' "Zoiets stoms 1 nog niet meege een brandbaar mingsketel?", 1 weerheren na c Heineken aan t Sinds dit verwo er op het spre schilderen een het wagen van Een taboe dat ti heeft stand gel door Marie wei Zonder te repp ten en vergevei erop dat de mu aan schrootje: dorst hadden, a ren. Arie op zijn bei wonden openh; passende kledi sing. Ranzig he getrokken schrootjes, zijl zijn nek. Net als dertig j: rie onder de h weging. "Pas op, kijk ui dopen, je mors in haar snavell Na een uur wi: echt niks voor "Doe 't dan z< Daarmee zal i aanvang worc Arie is het geei Vrijwillige Soc keer in verho heid wordt ge

Soester Courant | 1992 | | pagina 10