troomberg pakt eerste prijs met Soest SEC laat zege na hervatting glippen Werkbasketbal van Red Stars uitbetaald AV Pijnenburg veel geld toebedeeld Alleen nog finales voor Stam/SoYoCo i/OENSDAG 18 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 15 eriodetitel op zak na verdiende 3-1-zege op Zwaluwen Vooruit Holwarda terug; goals van Heynen; rood voor Dekker VOETBAL zondag VOLLEYBAL VOETBAL zondag Soesters kunnen na verlenging weer ruimer ademhalen: 81 -80 BASKETBAL Sportraad: 'Miljoeneninvesteringen in sportsector nodig' Knappe zege op Abcoude verlost ploeg niet van spanning Voor rust sloeg SEC in Utrecht keihard toe en scoorde twee doel punten, beide van de voet van Ra- mon Heynen. Het hadden er zeker vier moeten zijn en na rust bleek dat de 0-2-voorsprong onvoldoen de was voor de volle winst. De thuisclub kwam zeer goed terug en had na rust tot tweemaal toe suc ces. Het werd derhalve 2-2; een uitslag waarmee beide partijen te vreden konden zijn. SEC zal echter uit de komende vier wedstrijden nog wat puntjes dienen te sprokkelen om het vege lijf te redden. Zowel Voorwaarts als SEC hebben thans een voorsprong van twee punten genomen op hekkesluiter Amersfoort- se Boys. De thuisclub begon met wind tegen on stuimig en kreeg al snel uitstekende kansen door Fred Tijsinger. De spits weigerde echter om raak te schieten. SEC, met een drastisch gewijzigde op stelling met onder anderen Bert Hol warda als spits en Jan van Rees op het middenveld, kreeg na dit kwartier goed vat op de ploeg van de tegenpartij. Zo had Holwarda pech toen hij zijn inzet geblokkeerd zag door verdediger en aanvoerder Wim de Fiouw. SEC kreeg de betere kansen. Nadat eerst Jack Nagtegaal schitterend had gered bij een doorbraak van Fred Tijsinger, sloeg SEC na een klein half uur toe. Bij een voorzet vanaf links ontving Ramon Heynen op rechts de bal en kon met een rollertje in de uiterste hoek doelman Norbert Lek het nakijken geven. Bert Holwarda, die zich uitstekend van zijn taak kweet, had één minuut later suc ces, maar de scheidsrechter keurde de treffer wegens buitenspel af. Een du bieuze beslissing van de invaller- scheidsrechter. Niet ontmoedigd bleef SEC de aanval zoeken en goed ge steund door het hard werkende mid denveld (Mark Timmer, Antek Wojt- kowski en Jan van Rees) werd het Voorwaarts-doel steeds onder zware druk gezet. Vijf minuten voor rust kwam de beloning, toen Antek Wojt- kowski vanaf links hoog voorzette. Guy Dekker kopte keihard in, maar zag de Utrechtse doelman in een reflex red ding brengen. Hij kon echter het leer niet klemvast bemachtigen waardoor de toestormende Ramon Heynen als nog kon in tikken: 0-2. Bijna werd het nog 0-3 voor SEC toen Guy Dekker vanaf links de bal terugleg de op Bert Holwarda. De SEC-spits had pech, want zijn schot kwam via de onderkant van de lat terug in het veld. Na rust waren de rollen omgedraaid. Voorwaarts zocht de aanval. SEC had Marcel Dorrestein als linkerverdediger ingezet als vervanger van de geblesseer de Marco Mertens. De druk werd gaan deweg groter en na een aantal ontsnap pingen werd het na twaalf minuten toch 1-2. Uit een vrije trap kon de geheel vrijstaande Franklin Krooder de bal langs Jack Nagtegaal koppen. SEC moest zich bepalen tot uitvallen, die echter niet van gevaar waren ont bloot. Guy Dekker, die regelmatig zijn directe tegenstander G. Stelte uitspeel de, werd na twintig minuten het slacht offer van een scheidsrechterlijke dwa ling. Toen de geïrriteerde Stelte Dekker een klap gaf, nam de SEC-speler een dreigende houding aan en dit beteken de dat de scheidsrechter zowel Stelte als Dekker uit het veld zond, dit tot grote woede van SEC die massaal in woord en gebaar duidelijk maakte het niet met de beslissing eens te zijn. Het hielp niets en beide teams moesten met tien man verder. Bij Voorwaarts ging overigens Fen Krooder nog op de bon wegens het ma ken van opmerkingen aan het adres van de heer Laribie. Na een half uur was het opnieuw raak en weer werd gescoord uit een dood moment. Weer tekende Franklin met een rommelgoal voor de treffer. Bijna had hij meteen hierna weer succes toen hij, opnieuw uit een vrije trap, inschoot. Jack Nagtegaal ver meed echter dat Voorwaarts de leiding zou nemen. Veel spanning was er in het laatste kwartier, waar beide doelen keer op keer in gevaar kwamen. Uiteindelijk waren beide teams tevreden met het ge lijke spel. ■jfMOgen dicht en koppen. Martijh de Jonge vecht een duel uit met de defensie van Zwaluwen Vooruit. De Jonge zou bij deze actie niet succesvol zijn, maar bracht •Soest in de eerste helft wel op voorsprong. Foto: Herman van Dam. Jan Stroomberg heeft zijn eerste prijs ais hoofdtrainer in de wacht ge- Jeept. Soest legde zondagmiddag beslag op de tweede periodetitel in de derde klasse D door met 3-1 van de enig overgebleven concurrent Zwa luwen Vooruit te winnen. En de oefenmeester was blij met het verworven cht op het spelen van promotiewedstrijden. Want in plaats van het tra- itionele colaatje genoot hij met volle teugen van een biertje. "Het is hitterend dat we de titel pakken. Dat hadden we ook nodig", aldus ^troomberg die ontkende dat hij bij verlies problemen had verwacht. troomberg heeft de laatste tijd vaker 's gespreksleider en psychiater moeten ptreden dan als voetbaltrainer. "Maar e neuzen stonden nu wel allemaal de- elfde kant op", trachtte hij in volle (Overtuiging mee te delen. Ondertussen ist hij niet aan welke speler hij het erst zijn complimenten kwijt moest, an doelman Robert Hagen bijvoor- eeld, die toch de voorkeur had gekre- en boven de in genade gevallen Patrick okter en die zondag zijn zeventiende eijaardag vierde? "Dit is natuurlijk en schitterend verjaardagscadeau. Dit "s het verhaal van de jonge jongen die ~ich niet gek laat maken en die steeds eter gaat spelen." Of aan Dennis van Asch die de geschor ste René van den Deijssel moest ver vangen? "Dennis heeft het goed ge daan. Hij is iemand die gewoon gaat en sfeer en stemming maakt. Dat hadden we nodig tegen Zwaluwen Vooruit. Ik wist meteen al wat ik zou antwoorden op de schorsing van René: Dennis." Stroomberg ging gelijk maar door. "Paul van der Grift heb ik bewust op het middenveld gezet om hun spelbepaler Rob Wallenburg uit te schakelen. Nor maal loopt alles via hem, maar Paul heeft zijn taak perfect uitgevoerd." Recht Het gevolg van de nieuwe rol van Van der Grift was dat Wilfred Janmaat weer in het centrum van de verdediging stond opgesteld. En daar komt de ge blokte voetballer veel beter tot zijn recht dan op de rechtervleugel. Soest heeft daar ook meer baat bij. Van der Grift is een mannetjesputter die zich vastbijt in zijn tegenstander. Janmaat hoort in het midden te staan. Het lijkt erop dat Stroomberg dat, na zijn omzetting van enkele weken, ook heeft ingezien. Maar de trainer wilde zichzelf geen ongelijk geven voor die omzetting. "Wilfred heeft zich goed vastgebeten, maar wie er straks in het centrum staat, hangt af van de tegen stander. Het nadeel van Paul is, dat we dan aan lengte inboeten. En daar gaan tegenstanders op inspelen." Na het behalen van het periodekam pioenschap verklaarde Stroomberg dat de spelersgroep zich unaniem achter hem heeft gesteld. Terwijl enkele we ken geleden het 'gemok' in het veld over zijn tactische ingrepen niet van de lucht was, volgen de spelers nu allemaal zijn 'bevelen' blindelings op. "We gaan de zaken nu per wedstrijd be kijken. Iemand moet er nu tegen kun nen als hij een keer niet staat opgesteld. We hebben twaalf man die in de basis kunnen staan, maar de dertiende en veertiende speler zijn ook belangrijk. De groep heeft gezegd 'Ga je gang maar'." Dat elke speler belangrijk is, bleek zon dag. Behalve Van den Deijssel was ook Jeroen van Veenendaal (familie-om standigheden) afwezig. Het werkpaard Van Asch bewees de ploeg een dienst en de in de basis teruggehaalde Gerwin Leegwater kopte zijn ploeg in de 32ste minuut uit een hoekschop bijna op een 2-0-voorsprong. Martijn de Jonge had na een kwartier de gespannen bekkies De beslissing. Ferenc Kleinegris strooit nu eens niet met een voorzet en passeert Marcode Vlieger. Hij zet Soest daarmee op 3-1, hetgeen ook de eindstand zou zijn na 104 minuten voetbal. Foto: Herman van Dam. de 73ste minuut heerste Soest. Regis seur Ferenc Kleinegris strooide met mooie en goed geplaatste voorzetten, maar Peter van den Berg en De Jonge konden dat niet afmaken. In de 77ste minuut gebeurde dat wel. Kleinegris mikte de bal uit een hoekschop in het strafschopgebied, waar Van den Berg met een kopbal vanaf acht meter onder de lat mikte: 2-1. Het was een 'juweel' van een doelpunt dat Soest ontlaadde. Goede wijn behoeft geen krans, maar Van den Berg kreeg ook een compli ment van Stroomberg die direct een dikke pluim aan Kleinegris gaf. "Hij heeft last van een bilblessure en voelde zich voor de wedstrijd als een vaatdoek. Maar als je dan ziet hoe hij voetbalt. Wat een prachtige voetballer." Beloning Zwaluwen Vooruit, eerder al schim pend Sperwers Achteruit genoemd, kwam nog sporadisch in de buurt van Hagen, maar gaf Soest achterin wel alle ruimte. Kleinegris kreeg daarom zijn beloning. De Jonge verdedigde met het hoofd uit, Leegwater nam over en stuurde Kleinegris de leegte in. Hij maakte geen fout, al hobbelde de bal tergend langzaam in de hoek: 3-1Offi cieel waren er toen nog zeven minuten te gaan, maar Oeldrich liet veertien mi nuten blessuretijd afwerken. In die fase trad Hagen drie keer goed op en rondde de voor De Jonge ingevallen Michel Vlaswinkel drie fraaie acties net niet af. Dat Janmaat in de 102de minuut een boeking kreeg voor een domme 'hands bal', kon niemand zich na afloop herin neren. Stroomberg is overigens niet van plan zijn aanpak drastisch te wijzigen met het oog op de nacompetitie, waarin Soest promotie naar de tweede klasse kan af dingen. "Ik ga daar niet het accent op leggen. Ik ga geen gekke dingen doen, maar gewoon elke wedstrijd per week afwerken." iets doen ontspannen, door een slipper tje van doelman Marco de Vlieger af te straffen. De Vlieger liet een terugspeel bal van zijn borst glippen en De Jonge reageerde attent: 1-0. Laf Wie dacht dat Zwaluwen Vooruit alle registers zou opentrekken, kwam be drogen uit. De Utrechters bleven laf en dat terwijl ze moesten winnen om de ti tel van Soest af te snoepen. Stroom berg: Ik denk dat ze zo vroeg in de wed strijd gokten op die ene mogelijkheid. Ze hinkten op twee gedachten. Ze kon den ons niet vastzetten en hielden veel mensen achter de bal. Bovendien kon den ze hun spitsen niet bereiken, omdat Wallenberg bij Van der Grift aan ban den lag." En ondanks dat alles maakte Soest het zichzelf moeilijk in de openingsfase van de tweede helft. Stroomberg had er nog zo voor gewaarschuwd. Als Soest ach teruit gaat voetballen, komt de ploeg in de problemen. En vijf minuten na rust stond Stroomberg al naar voren te wij zen. Maar Soest luisterde niet, begon te rommelen en te knoeien en incasseerde in de 56ste minuut de onvermijdelijke gelijkmaker. Patrick Severeijn gaf de laatste tik. De Utrechter zou ook nog tegen een boeking aanlopen en na 65 minuten met zijn hoofd tegen dat van Van der Grift botsen. Het gevolg van die tik was vermoedelijk een hersen schudding. Het duurde zes minuten, al vorens hij was weggevoerd en de matig leidende P. Oeldrich de wedstrijd her vatte. Opmerkelijk was dat Soest direct na de tegentreffer ineens begon te voetballen. Vloeiende combinaties tot de zestien meter gaven de burger moed en vanaf Als er al een schoonheidsprijs op het spel had gestaan, dan was die binnen tien tellen in een door een pantserwagen bewaakte kluis opgeborgen. Termen als mooi, slim vloeiend of gedegen waren zaterdagavond over bodig in sporthal Beukendal, waar de heren van Red Stars en Luba/BS Leiden een cruciaal duel afwerkten. Het was knokken, fouten herstellen, afzien en opnieuw proberen. Met basketbal had het allemaal weinig te maken, maar dat was het Soester kamp na afloop een zorg. Want na één erlenging en elf zenuwinzinkingen van coach Dick van der Hammen had Red Stars gewonnen (81-80). En daar was het de club alleen maar om te doen. Er telde maar één wet: ten koste van alles winnen. Dat Luba/BS Leiden direct na het laat ste fluitsignaal een protest indiende, deerde niemand. Het protest was op rich begrijpelijk, maar kan nauwelijks erieus worden genomen. Het is ongel ig, omdat de Leidse aanvoerder vergat et protest te voorzien van zijn handte- ening. 'at was het geval? Met nog twaalf se conden te spelen en een stand van 81-80 werd de klok te vroeg in werking ezet. De gasten protesteerden terecht, "aarna de scheidsrechters de klok te- gdraaiden naar elf seconden. Dat was us één seconde te weinig. En Luba/BS ~iden maakte zich daar na afloop boos ver. De ploeg vergat dat Red Stars de aatste drie seconden in het bezit van de al was, nadat Leiden dezelfde bal had eggegooid. Veel ogen waren zaterdag gericht op Bert Hilhorst. De routinier was van stal ehaald in een poging de laaggeklas seerde formatie van Red Stars op te rikken. Dat moest hij doen met behulp an René Lansaat en Bob van den Heu- el, beiden uit het tweede team. Het feit dat hij twee jaar uit de 'basketbalroula- tie' is geweest, had zijn sporen achterge laten. Hilhorst miste wedstrijdritme en zijn eerste zeven schotpogingen. Maar halverwege de tweede helft had Hil horst zijn vizier eindelijk scherp afge steld. Met vier uit zes had hij in de adembenemende slotfase een belang rijk aandeel in de produktie en bewees hij deels toch zijn waarde. Dat hij aan het einde van de tweede helft drie onno dige persoonlijke fouten maakte, was hem snel vergeven. Net zoals iedereen na afloop direct een schone lei in de schoot kreeg geworpen. Red Stars had gewonnen en vergrootte daarmee de kans op handhaving in de tweede rayonklasse. Niet op fraaie wijze, maar de spanning hield de toeschouwers twee keer twintig en daarna nog eens één keer vijf speelminuten op het puntje van de stoel. Red Stars kreeg weinig ruimte onder het bord en was afhankelijk van het af standsschot. En dat lag nog ergens in de kleedkamer tussen de lege flessen shampoo. Alleen als de verdediging (waarin Arend Kok een voortrekkers rol vervulde) goed functioneerde, kroop Red Stars via een tegenaanval uit haar schulp. Daarmee knokten de Soes ters zich terug van 12-18 naar 19-18 en van 19-25 naar 25-25. Opnieuw nam Luba/BS Leiden, dat wèl veel ruimte kreeg en bovendien in Buuk (23 pun ten) een koele schutter had, een voor sprong. Maar in de laatste drieëneen halve minuut stormde Red Stars ineens, met onder anderen een 'dunkje' van Lansaat, van 25-31 naar 39-35, voor dat een verfrissing kon worden gehaald. In de tweede helft konden niet genoeg pennen en potloden worden aange sleept om ieder balverlies te turven. Beide ploegen klampten zich vast aan werkbasketbal. En het moet gezegd, beide ploegen werkten hard. Van der Hammen deelde de Amerika nen Richard Weith en David Batts wei nig speelruimte toe. De coach deed daar goed aan, want beiden overtuig den allerminst wanneer ze binnen de lij nen stonden. Spelverdeler Jan van Maanen nam de taak op zich zoveel mogelijk punten te maken en slaagde daar, eigenlijk onopvallend, in door 31 punten bij te laten schrijven. Maar Red Stars miste een echte spel verdeler. Arend Kok, die die functie noodgedwongen op zich heeft moeten nemen, speelde in aanvallend opzicht ongelukkig. En Van den Heuvel was niet bij machte de leiding over te ne men. Het bleef dus werkbasketbal. Red Stars werd daarvoor in het begin van de tweede helft het beste uitbetaald (49-41), maar vanaf de zevende minuut zou het verschil nooit meer boven de vier punten komen. En daarom werd het aftellen en kijken wie het meest ge luk of de minste pech had. Vijf seconden voor tijd verspeelde Lu ba/BS Leiden de bal. Bij de inworp stond de tijd stil, maar toen Red Stars de bal in het spel bracht, twee keer passte en Bert Hilhorst afdrukte, stond de klok nog steeds op vijf seconden. Het had geen gevolgen. Het bleef70-70: verlen ging. In de verlenging scoorde Red Stars ze ven van de elf punten vanaf de vrije- worplijn. Drie vrije pogingen werden gemist, terwijl Luba/BS Leiden twee van de vier vrije worpen verzuimde om te zetten in belangrijke punten. Red Stars had het meeste geluk en de minste pech en kreeg daardoor iets meer adem voor de slotserie van drie wedstrijden. Dames De wedstrijd tussen de dames van Red Stars en Rowic kon halverwege nog alle kanten op. Maar Red Stars dacht daar blijkbaar anders over, want in de twee de helft werden de gasten uit Dordrecht 'zoekgespeeld', zoals dat kan worden aangeduid. De ploeg van Michel van Drie denderde op snelheid van 43-40 naar 83-55 en kreeg daarna de verdien de rust. Jan van Maanen stond zaterdag ga rant voor 31 punten. Foto: Herman van Dam. De gemeente Soest moet tot en met 1994 952.000 gulden investe ren in de atletiekaccommodatie van AV Pijnenburg. Dat is althans het advies dat de Vereniging Sportraad aan het gemeentebe stuur heeft uitgebracht. Dat blijkt uit de prioriteitenlijst, waarin de Sportraad voor de komende vier jaar 1,7 miljoen gulden verdeelt. Na 1996 moet nog eens 1,2 mil joen worden uitgegeven aan de sport. Op de gemeentelijke begroting is tot en met 1996 geen ruimte voor nieuwe in vesteringen in de sportsector. Toch vindt de Sportraad dat de gemeente aan de wensen moet voldoen, omdat het om achterstandssituaties gaat. De Sport raad hoopt dat de gemeente de wensen voor 1992 (totaal 500.000 gulden) ho noreert in de Voorjaarsnota. Het grootste stuk van de taart heeft de Sportraad (opnieuw) toebedacht aan Pijnenburg. Op de baan zouden dit jaar een aanloopbaan met springbak en hoogspring- en speerwerpvoorzienin- gen moeten worden aangelegd. Totale kosten: 226.000 gulden. In 1993 zou nog eens 725.000 gulden in de atletiek baan moeten worden geïnvesteerd. Dat geld zou dan opgaan aan een uitbrei ding naar zes loop- en sprintbanen, ver lichting, twee aanlopen voor polsstok hoogspringen en twee aanlopen voor de driesprong. In het advies aan de gemeente schrijft de Sportraad: "Met betrekking tot de investeringen ten behoeve van Pijnen burg benadrukt de Sportraad dat het om basisvoorzieningen gaat, die op de kortst mogelijke termijn moeten wor den gerealiseerd. Hier is sprake van een achterstand die reeds enkele decennia bestaat." Renovatie Andere grote uitgaven voor 1992, zoals de Sportraad die voor ogen heeft, zijn: renovatie veld 2 van SO Soest (50.000), parkeervoorziening LTC Soestdijk (35.000), filmmateriaal voor diverse accommodaties (36.000) en een back stop voor de Knickerbockers (35.000). Volgens de prioriteitenlijst van de Sportraad moet in 1993-1994 voor 912.000 gulden worden geïnvesteerd. Na Pijnenburg wordt Hees het best be deeld met een verlichting van vijftig mille en de renovatie van veld 2 (25.000). De lichtinstallatie voor De Eemvogels kost 25.000 gulden. In de periode 1995-1996 moet nog eens 280.000 gulden op tafel komen. Een groot deel wordt opgeslokt door een nieuwe dakbedekking van de kanti ne van WZ'49 (65.000), de renovaties van vier banen bij LTC Soestdijk (60.000) en TV Soesterberg (60.000). Na 1996 voorziet de Sportraad op dit moment een noodzakelijke investering van 1,2 miljoen gulden. Bijna de helft daarvan (535.000) is bestemd voor een kunstgrasveld van KVO. Een kunst grasveld voor MHC Soest moet 230.000 gulden gaan kosten. Voor de kleedhokken van De Eemvogels heeft de Sportraad een bedrag van 155.000 gulden opgeschreven. Een jaar geleden was het de vraag of de dames van Stam/SoVoCo derde of vierde zouden worden in de eerste divisie. Ze werden derde. Op dit moment is het de vraag of de volleybalvrouwen derde of vierde van onderen eindigen. Het is te hopen dat ze vierde van on deren worden, want anders krijgen ze volgend seizoen de schijnwer pers van de tweede divisie op zich gericht. En die zijn lang zo scherp niet. Ondanks de indrukwekkende 2-3-zege op Abcoude, de nummer zes op de ranglijst, blijven de ontwikkelingen on der in de eerste divisie spannend. Kui pers/Zwolle won, zoals verwacht, met 0-3 van DAK, waardoor de Zwollena ren en Stam/SoVoCo met negentien punten naast elkaar staan. Eén van de twee valt af, tenzij Bosta/The Smash in de fout gaat en in de resterende vier duels een voorsprong van drie punten prijsgeeft. De ploeg moet dit seizoen al leen maar finales spelen. Theo Remmerswaal heeft als trainer/ coach nog nooit van Abcoude verloren en dat zal voorlopig wel zo blijven, want hij zet na dit seizoen voorlopig een punt achter zijn carrière als volleybaltrainer. De zoveelste overwinning op Abcoude was voor hem en zijn ploeg van groot belang, want Stam/SoVoCo had de twee punten hard nodig. Karakter Remmerswaal had van tevoren op een punt gehoopt. "Maar er waren momen ten dat ik dacht dat het fout zou gaan", wees hij op de derde set. "De eerste en de tweede set waren een formaliteit en na een half uur stond het één-één. En toen pas begon de wedstrijd Abcou- de-Stam/SoVoCo. We hebben in die derde set karakter getoond, ondanks dat we verloren. Ze knokten steeds te gen een achterstand aan. Abcoude had meer lengte, meer aanvalskracht en een betere blokkering. Alleen met hun ser vice hadden we geen problemen. Maar Inge E vers: goede in valbeurt ondanks lichte blessure. Foto: Goos van der Wilt. toen we na een half uur de derde set hadden verloren, hadden we niet het idee dat we de wedstrijd zouden moe ten verliezen. Conditioneel is Abcoude niet sterk. Daar trainen ze te weinig voor en daarom leden ze ook concen tratieverlies." Remmerswaal had in het tweede deel van de derde set Inge Evers in de ploeg gebracht voor de zaterdag niet draaien de midaanvalster Esther van der Spek. "Ik heb dat bewust in de derde set ge daan, zodat Inge aan het begin van de vierde set aan de ploeg gewend was." Het pakte niet verkeerd uit. Remmers waal had zijn ploeg bovendien drie plaatsen doorgeschoven en kwam met 2-6 en 3-12 voor, om na een lichte te rugval (6-12) de vierde set te winnen. Dat was te danken aan de goede service en de diepe ballen die Stam/SoVoCo in de aanval sloeg. "Lange speelsters zijn achterin minder snel en daar hebben we van geprofiteerd", aldus Remmers- waal. "We hadden toen al meer dan waarop we hadden gerekend. Ik heb voor de vijfde set gezegd: 'speel maar vrijuit en zie maar waar je uitkomt'. Het positieve punt is dat ze toen zijn blijven volleyballen. Ze durfden risico's te ne men in plaats van dat ze op zeker gingen spelen. Dat is mentaal sterk." De temperatuur steeg gedurende die vijfde set, waarin beide ploegen geen duimbreed toegaven. Het werd 14-14 en 15-15. En toen was het tijd voor Stam/SoVoCo om na ruim twee uur volleybal de eindzege te pakken: 15-17. De eindzege is zaterdag een voorwaar de voor de Soesters. Ze moeten op be zoek bij Flash/Veendam, dat reeds ge degradeerd is, maar afgelopen zaterdag het eerste punt pakte tegen Bosta/The Smash. Daarmee deed het eerste team betere zaken dan dames 2. Dat team werd in Haarlem binnen 45 minuten door News /Ovra van de vloer geveegd: 3-0. De kans dat dames 2 zich handhaaft in de tweede divisie is gereduceerd tot 1,03 procent. Heren De kans dat de heren van Stam/SoVo Co zich op de been houden in de eerste klasse van het district is daarentegen zienderogen gestegen. De ploeg won zaterdag niet alleen met 3-0 van Gemi- ni, maar pakte ook nog een punt in de uitwedstrijd tegen dezelfde tegenstan der. Hoe kan dat nou? In de ontmoeting in Hilversum draaide de beheerder van de sporthal de lichten uit bij een 2-1-voor sprong voor Gemini. De laatste set werd zaterdag in De Bunt gespeeld. Stam/SoVoCo won met 15-5, waar door het resultaat van het uitduel (2-2) één punt opleverde. Vervolgens regen de Soesters twee punten aan hun korte ketting met pun ten door de Hilversummers drie keer de baas te blijven: 15-13, 15-9, 15-5.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15