TROPICAL f 1 WELZIJN F Comité Vrouwen in de Bijstand Soest op zoek naar actieve mensen Hulde voor 'voortreffelijke' KBO-leden INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Sportprogramma Sportuitslagen Jeugdnieuws WOENSDAG 18 MAART 1992 'Er blijft nu heel veel werk liggen SOESTER COURANT PAGINA 16 Avondvierdaagse in Soesterberg Majoor Bosshardt op open ochtend christenvrouwen Bestuurswisseling bij katholieke ouderenbond zonnestudio 02154-2 23 92 Worteltjes met ontbijtspek en champignons Klachten bezorging Soester Courant Bekeuringen voor niet dragen van veiligheidsriem Boerderij van het jaar 1992 Ouderenbus 19190. Mavo Ter Eem gaat boom in voor Nepal Vakantieplannen imgHHnni'i "Als je voor je belangen wilt opko men moet je goed beslagen ten ijs komen. Dat betekent dat je je voortdurend op de hoogte moet stellen van de ontwikkelingen en alles bijhouden, en dat kost veel tijd. Daarom zijn we bewust op zoek naar actieve mensen die ons comité willen komen versterken. Dat is hard nodig, want er blijft nu heel veel werk liggen..." Dat zeggen Miep van der Spek en Men- ny Liewes, die samen met Irene Witte de kern vormen van het Comité Vrou wen in de Bijstand Soest. Het comité bestaat inmiddels een kleine tien jaar en heeft in die periode een belangrijke rol gespeeld bij de informatie en bewust wording van de ook in Soest talrijke groep "bijstandsvrouwen". De laatste jaren is er sprake van een vrij grote doorstroming in de achterban van het comité, omdat veel vrouwen als "herintreedsters" aan het werk gaan of een opleiding volgen die erop gericht is ze aan werk te helpen. "Ook jongere vrouwen worden tegenwoordig opge roepen voor de zgn. heroriënteringsge- sprekken, ook als hun jongste kind nog geen twaalf jaar is, zoals het vroeger was," aldus Miep en Menny. Het is juist één van de ontwikkelingen waarover het comité zich zorgen maakt. "De druk om werk te zoeken of een op leiding te volgen wordt groter. Je kunt het er als bijstandsvrouw wel op aan la ten komen, maar dan heb je kans datje een rotbaantje moet accepteren zodra de kinderen oud genoeg zijn." Er zijn trouwens niet zoveel opleidin gen waar bijstandsvrouwen echt iets aan hebben, vinden Miep en Menny. "Je mag er niet beter van worden." Ook het meeste betaalde werk is weinig aan trekkelijk. "Meestal gaat het om baan tjes in de schoonmaakdienst of de ver zorging. Dat is de hele dag hard werken en de vrouwen zijn 's avonds dan ook bekaf, want met een part-time baan kom je de bijstand niet uit..." 'Handig gedaan' De situatie van bijstandsvrouwen is de laatste jaren voortdurend achteruit ge gaan. Een opmerkelijke voorbeeld is de kwijtscheldingsregeling voor o.a. de onroerend-goedbelasting, de reini gingsheffing en het rioolrecht, die wel iswaar niet is afgeschaft, maar waarvan de voorwaarden zodanig zijn bijgesteld dat de bijstandsvrouwen er nadeel van ondervinden. "Dat is handig gedaan. De uitkering is iets verhoogd maar de norm is hetzelfde gebleven, zodat veel vrouwen ernaast grijpen. Je moet nu wel écht abnormale kosten hebben om nog voor kwijtschelding in aanmerking te komen." Ook de "arbeidsplicht" die bijstands vrouwen boven het hoofd hangt, maakt hun positie een stuk moeilijker. Het feit dat de controle wordt aangescherpt is ook niet bepaald een plezierige ontwik keling. Miep: "Dat er controle is, is na tuurlijk een goede zaak, maar het gaat wel om de manier waarop. Het is toch raar dat belastingfraude veel vaker niet wordt vervolgd en uitkeringsfraude al heel gauw. Daar zit een duidelijk ver schil in behandeling achter. Er moet na tuurlijk wel een bepaalde vorm van controle zijn, maar vaak worden de kleintjes gepakt en laten ze de grote lo pen. Er is heus niet zoveel misbruik als de kranten je soms willen laten geloven. Het verschijnsel van een sociaal recher cheur is goedbeschouwd belachelijk, en dat er gewerkt kan worden met anonie me tips geeft veel vrouwen het zeer on aangename gevoel dat ze in de gaten worden gehouden." Bijeenkomsten Het comité oriënteert zich op alle as pecten van de Bijstandswet en de daar mee samenhangende regelingen. Dat gebeurt o.a. tijdens de maandelijkse bij eenkomsten in het Internationaal Vrouwencentrum - doorgaans de twee de of derde dinsdag van de maand, die wisselende belangstelling trekken. "Soms komen er vijftien vrouwen, soms komen er maar drie." Het comité orga niseert ook speciale thema-middagen, waar zaken worden uitgezocht of soms alleen maar wordt bijgepraat over nieu we regelingen e.d. "De meeste bij standsvrouwen hebben geen krant, want die is hartstikke duur, en ze zijn dus niet altijd op de hoogte. Dat is jam mer, wantje moet altijd in de gaten hou den wat er verandert," vinden Miep en Menny. Zelf hebben ze in de loop der jaren een grote deskundigheid verworven door allerlei cursussen te volgen, die georga niseerd worden door het Landelijk Steunpunt en andere organisaties van uitkeringsrechtigden, zowel provin ciaal als landelijk. Ze delen die kennis graag met lotgenoten, voor wie ze ook telefonisch altijd klaar staan om infor matie te geven. Weten-waar-je-over- praat is een belangrijke steun in de rug, bijvoorbeeld in de kontakten met de Sociale Dienst, de belangrijkste "tegen speler" van het comité. Met de plaatselijke politieke is er een redelijk goede verstandhouding. "We hebben pas nog een gesprek gehad met Frans Kingma, de wethouder. Die is best bereid om onze klachten aan te ho ren." Het comité heeft inmiddels ook kontakten gelegd met politiek partijen als de PvdA, Progressief Soest en D66. Het CDA en de VVD staan nog op het lijstje om te worden uitgenodigd. 'Een x-bedrag' In december zijn alle raadsleden nog persoonlijk aangeschreven over het nieuwe minima-beleid, waarbij het co mité heeft voorgesteld alle bijstands vrouwen een x-bedrag te geven en niet alleen een reductie te bieden op de toe gang tot het zwembad. "Er zijn ook vrouwen die liever een cursus volgen, een sport beoefenen of een concert be zoeken. Als iedereen een vast bedrag krijgt, kunnen ze zelf kiezen waarvoor ze het gebruiken. Nee, we hebben op dat voorstel nog geen reactie gehad..." Voor bijstandsvrouwen is de situatie nergens ideaal, dus ook niet in Soest, maar over de gemeentelijke voorlich ting is het comité redelijk te spreken. "Zo'n boekje als 'Van het kastje naar de muur' is erg handig, dat is een goed ini- tiatief geweest. Vroeger hoorde je niet wat je rechten waren en werd je alleen maar gewezen op je plichten, maar de laatste tijd gaat het een stuk beter, al zijn er altijd nog wel ambtenaren die het een beetje laten liggen, of aan wie wij moe ten vertellen hoe de zaken precies in el kaar zitten." Als voorbeeld noemt Menny de gang van zaken tijdens de feestelijke presen tatie van het informatieboekje "Van het kastje naar de muur". "We liepen even weg om een aanvraagformulier voor kwijtschelding te halen, alleen maar omdat we nieuwsgierig waren hoe het eruitzag. Dat kregen we niet, werd ons toegesnauwd, omdat wij volgens de ambtenaar niet in aanmerking kwamen. Zo zie je: terwijl je aan de ene kant bij elkaar bent om te bekijken hoe het alle maal beter kan, gebeurt er achter je rug iets anders. Je moet als bijstandsvrouw echt gehaaid zijn, anders word je zó af gepoeierd..." Absolute noodzaak Het comité is dan ook een absolute noodzaak. "Anders gebeurt er domweg niks. Door de sociale vernieuwing krijgt de gemeente veel meer te zeggen. Dat Miep van der Spek (l.)en Menny Lie wes. betekent dat ze haar eigen beleid mag maken en zich niet meer achter Den Haag kan verschuilen. Daarom zijn co mités als het onze, vooral ook plaatse lijk, van enorm belang." f, Het comité heeft in theorie een uitge breide achterban. In Soest wonen zo'n 500 vrouwen die zijn aangewezen op een bijstandsuitkering, maar ze blijken vaak moeilijk te bereiken. Veel vrou wen lopen niet graag te koop met hun situatie of leggen zich erbij neer. Volgens Miep en Menny is dat ontzet tend jammer, want juist in het comité is hun hulp hard nodig en daarnaast zijn er allerlei mogelijkheden voor trainin gen en cursussen. Ook het comité zelf heeft een kleine cursus op video, o.a. over het onderhandelen met de Sociale Dienst. Voor de kosten hoeft niemand het te laten, want de cursussen worden nagenoeg allemaal volledig gesubsi dieerd, inclusief kinderoppas. "Boven dien hebben ze er zelf heel veel aan, wantje gaat er altijd op vooruit als je on der de mensen komt en je kennis ver breedt." Het Comité Vrouwen in de Bijstand verricht belangrijk werk, met inmiddels veel te weinig "menskracht". Daarom zoekt het comité graag versterking met een aantal vrouwen die het werk samen willen doen. Wie belangstelling heeft, kan kontakt opnemen met Miep van der Spek, tel. 17431, of Menny Liewes, tel. 18555. De plaatselijke regelingscommissie Soesterberg heeft toestemming gekre gen om in Soesterberg van 15 tot en met 18 juni de Avondvierdaagse van 192 te houden. Burgemeester en wethouders hebben de plaatselijke regelingscommissie Avondvierdaagse Zeist toestemming gegeven om op woensdag 3 juni Soes terberg aan te doen. Op donderdagmorgen 26 maart wordt er weer een open ochtend gehouden in "Credo" (achter de Julianakerk aan de Julianalaan 19), georganiseerd door een groep chistenvrouwen uit Soest, die het gesprek over allerlei levens- en ge loofsvragen wil stimuleren. De bijeen komst heeft als thema: "De zin van het lijden". Gastspreekster is majoor Bosshardt (Leger des Heils). Na haar inleiding wordt er in kleine groepen doorgepraat. De open ochtend heeft een informeel karakter: wie over het thema wil mee praten kan dat doen, maar wie alleen wil luisteren is evengoed welkom. Syl- via Harinck verzorgt een muzikale bij- De koffie staat klaar om 9.00 uur en het programma duurt van 9.15 tot 11.15 uur. Er is kinderoppas. Informatie: NelievanArkel, tel. 18068. Tijdens de algemene ledenvergade ring van de katholieke ouderenbond KBO, afdeling Soest, zijn vrijdagmid dag enkele "voortreffelijken" in het zonnetje gezet. De vergadering be noemde op voorstel van het bestuur pastor H. Goddijn tot erelid. Me vrouw H. de Beer-Kerkhof en de he ren Ton de Lange, Gerard Stork, G.B. van Rossenberg en oud-voorzitter Joop Remkes werden benoemd tot le den-van-verdienste. De bijbehorende ceremonie - de uitrei king van een oorkonde en bloemen - werden verricht nadat de vergadering eerst haar goedkeuring had verleend aan de bestuurswisselingen. Voorzitter Joop Remkes verruilde de voorzitters functie met Jan Leijendekker en het be stuur werd aangevuld met de heren H. Henken (secretaris) en H. Willems. Al le benoemingen vonden plaats bij ac clamatie en met applaus. Oud-voorzitter Joop Remkes liet in zijn afscheidswoord o.a. weten dat "vers bloed nooit weg was" en beloofde zich als bestuurslid van de SWOS ook in die organisatie sterk te zullen maken voor de belangen van de katholieke oude renbond in het bijzonder en van de ou deren in het algemeen. De nieuwe voorzitter, Jan Leijendek ker, was eerder om gezondheidsrede nen afgetreden als secretaris, maar voelde zich volgens eigen mededeling weer fit genoeg om het voorzitterschap althans tijdelijk op zien ie nemen. Hij zwaaide Remkes lof toe voor zijn inzet, waarbij hij refereerde aan diens vroege re werk bij de Spoorwegen en hem om schreef als stationschef, hoofdconduc teur maar vooral machinist van de snel- De onderscheiden leden kregen een oorkonde en een fleurig boeket. Verkoop van alle soorten brulnlngsapparaten Scherpste prijzen van Nederland Grote showroom aanwezig Zonnehemels vanaf f 795,-. BRINKSTRAAT 34 BAARN Woensdag 18 maart Open huis: De Nieuwe Baarnse School, voor onderw. op algem, grondslag, Smutslaan 8, Baarn. Van 19,00-20.15 uur. Donderdag 19 maart Open huis: Dudok College, voor econ., meao, mco, korte opl.: administ. en detailh., Breughellaan 5, Naarden. van 16.00-19.00 uur. Ingrediënten: 1 bos worteltjes zout suiker ontbijtspek (plakjes of blokjes) 1 doosje champignons proven£aalse kruiden. Bereiding: Worteltjes gaar koken in weinig water met zout en een beetje suiker in onge veer 25 minuten. In een koekepan de plakjes of blokjes ontbijtspek knapperig bakken. Plakjes uit de pan halen en verkruimelen (dat laatste hoeft natuurlijk niet bij blokjes). In het uitgelopen spekvet de in plakjes gesneden champig nons licht bakken en bestrooien met de proven?aalse kruiden. Champignons, ontbijtspek en de gare worteltjes door elkaar schudden. Lekker met rijst, aardappelpuree of aardappelkroketjes. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. gegroeide KBO-trein, die inmiddels ruim 1000 leden telt. Leijendekker liet weten ernaar te streven de trein op het juiste spoor te houden. Achttien automobilisten zijn maandag op de bon geslingerd, omdat ze de vei ligheidsriem niet of op de verkeerde wijze droegen. Dat gebeurde tijdens een controle tussen 11.15 en 12.45 uur op de Beukenlaan. Acht bestuurders van bedrijfsvoertuigen kregen om de zelfde reden een waarschuwing. Zij moeten sinds 1 november vorig jaar ook de gordel dragen, maar dat blijkt nog niet algemeen bekend te zijn, aldus de politie. De politie zal de komende weken scherp controlen op het dragen van de autogordels. Net als verleden jaar zal de Boerderij en Stichting Utrecht (BSU) een ver kiezing 'Boerderij van het Jaar' orga niseren. Het streven van de Boerderij en Stichting: behoud van de karakte ristieke verschijningsvorm van de Utrechtse boerderijen. Op 25 mei van het vorige jaar metselde gedeputeerde Hoekstra een gedenk steentje in de gevel van de boerderij 'De Looije Brug' te IJsselstein. Daarmee werd de toekenning van het predikaat 'Boerderij van het Jaar' blijvend zicht baar gemaakt. De eigenaar, de familie Van Kesteren, ontving uit handen van de heer Hoekstra een oorkonde. Deze vormt niet alleen een eerbewijs voor de zorg en toewijding waarmee zij hun boerderij en erf hebben onderhouden, maar vooral ook voor de gevoelige ma nier waarop zij met de plaatsing van bij gebouwen en voorzieningen zijn omge sprongen. Hierdoor bleef het complex een aantrekkelijk geheel, in harmonie met de omgeving. Dezelfde uitgangspunten die verleden jaar gehanteerd werden, zullen ook nu het oordeel van de jury bepalen. De voorselectie wordt echter breder aan gepakt. Werden verleden jaar alleen de Historische Verenigingen benaderd met het verzoek een voordracht te doen, dit jaar ontvangen ook de ver schillende agrarische standsorganisa ties dit verzoek. Voorts zijn de sugges ties van iedereen die zich met het wel en wee van boerderijen verbonden voelt van harte welkom. De volgende criteria dienen in acht ge nomen te worden: Het moet een boerderij zijn die nog steeds als agrarisch bedrijf functioneert. Het hoeft geen monument te zijn, maar er dient wel gelet te worden op ar chitectonische waarden als: eenheid van stijl in hoofdvorm en bijgebouwen. Uit de staat van onderhoud van ge bouwen en erf moet de zorg van de eige naar/gebruiker blijken. Uit de plaatsing van bijgebouwen en voorzieningen en uit hun vormgeving, materiaal- en kleurtoepassing, moet de aandacht voor het complex als geheel blijken. Diezelfde aandacht moet ook blijken uit inrichting en beplanting van het erf, bij voorkeur in samenhang met de si tuering in het omringende landschap. Cultuurhistorische aspecten van de boerderij en plek kunnen mede bepa lend zijn in het waardeoordeel. Voordrachten kunnen vóór eind maart worden ingediend bij: Boerderijen- stichting Utrecht, Mariaplaats 23,3511 LK Utrecht. Met ingang van het nieuwe school jaar zal de Amersfoortse Mavo Ter Eem opgaan in het nieuwe Eem- landcollege. Dat wordt het begin van een scholengemeenschap voor Mavo, Havo en VWO. Voordat het echter zover is, wil Mavo ter Eem voor de laatste keer in haar bestaan nog één keer van zich la ten horen met een dubbele actie. Als het goed gaat, zal men tot in Nepal merken dat de leerlingen van deze school niet te beroerd zijn om de han den uit de mouwen te steken. Zij gaan namelijk op 19 maart aan het werk voor een UNICEF-herbebossingsproject in Nepal. Op 19 maart gaan de leerlingen in sa menwerking met Het Stichts Land schapsbeheer wilgen knotten in de om geving Amersfoort. Voor dit werk zoe ken ze sponsors, mensen die hun een bepaald bedrag per uur willen betalen. De opbrengst van deze sponsoractie is bestemd voor het UNICEF-project in Nepal. Op deze manier bereiken de leerlingen eigenlijk twee doelen: het plaatselijke milieu- krijgt een opknap beurt in de vorm van geknotte wilgen en het Nepalese milieu krijgt de bomen die daar van levensbelang zijn. Lerares Marjolein Kool, initiatief neemster van deze actie, is erg enthou siast. In een speciale les heeft ze de leer lingen aan het denken gezet over het milieu in het Nederlandse landschap. Alle leerlingen zijn zeer gemotiveerd om van de actie een groot succes te ma ken. Ze gaan met z'n allen de boom in en hopen dat daardoor in Nepal vele boompjes opgezet zullen worden. De vakantie nadert. We hebben het er al heel wat keren over gehad. Wat doen we? "Ik wil vliegen naar Portugal," zei m'n dochter. "Ik wil delta-vliegen in Frankrijk, zei m'n zoon. "Ja dè&g," zei ik. "Dat doe je maar als je zelf verdient. We gaan gewoon kamperen, maar waar?" We hebben de laatste driejaar op de camping in Mook gestaan. Zo'n gro te camping, leuk zwembad, kantine en tennisbaan. Best leuk, alleen... ik ergerde me vorig jaar aan de kratten bier die bij de tenten stonden en waar tot laat in de avond luidruchtig mee gerammeld werd. "Kan dat niet anders?" vroeg ik. "Ja hoor, heb je ma Matig weer," zongen ze in koor. "Toevallig gaat een kennisje van me kamperen bij de boer. En er zijn ook landgoed-campings." "En denk je dat daar niet gerammeld wordt?" vraagt m'n man. "In ieder geval hebben ze daar geen kantine, snackbar en supermarkt en leven die mensen meer natuurge- richt en daar wil ik me nu eens bij aansluiten." We zijn er nog niet uit, maar we den ken er toch anders over dan vorig jaar. En dat is toch ook al mooi, hé? Mini Matig ZATERDAG 21 MAART Basketbal 19.45 uur Dunckers-Red Stars (D) :0.45 uur MSV-Red Stars (H) (Noordwijk) Voetbal 14.30 uur WZ'49-Loosdrecht(Eemweg) 14.30 uur Hees-JSV (Kooiweg) 14.30 uur UW-SEC (Utrecht) Volleybal 13.30 uur Quelderduyn-Stam/SoVoCo 2 (D) (Den Helder) 16.00 uur Flash/V-Stam/SoVoCo 1 (D) (Veendam) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Alstavo'81 (De Bunt) Handbal 14.40 Smeeing/BDC (D)-HMS/Achilles (Beukendal) 14.40 uur Sparta'75-Smeeing/BDC (H) (Groningen) Hockey 12.30 uur Forescate-MHC Soest (D) 14.30 uur MHC Soest (H)-Lelystad (Koningsweg) Voetbal 14.00 uur LW-Soest (Laren) 14.30 uur SEC-Kampong (Bosstraat-West) Waterpolo 19,15 uur Duinkikkers-VZV (Aqua Indoor) MAANDAG 23 MAART Bowling 19.30 Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) BASKETBAL Red Stars Heren 1-Luba Leiden 2 81-80; Leerdam 1-heren 2 48-53; dames 1-Rowic 1 83-55; jongens junioren 1-Rowic 1 73-62; jongens kadetten 1-BOB 96-77; Leerdam-jongens kadettcn 2 56-62; jongens kadetten 3-BHV 2-0; jongens aspiranten 1-Crackerjacks 111-31; meisjes aspiranten 2-Almaar Meer 26-35; Leerdam-Mini's 1 37-49; Mini's 2-OSG 23-94; Mini's 3-Almaar Meer 69-18. Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: Zilveren Ster-Pin Down 1-4; Big Splittcrs-Bodrum 3-2; Bloopcrs- Boule d'Or 5-0; Van Ede-Baanbrekers 2,5-2,5; De Engh-Arrows 2-3; Pin Actio- n-Akro 3-2. Senioren dinsdag: Heppic Hockcrs-Kcgel- keilers 3-2; Bazuintjes-Trio Blceker 1-4; HAM-Funnel 1-4; Koffric/WestraWan Paick 5-0; Specialistcn-Shj-ammer 2-3; Strajk-Cobra's 4-1. Jeugd: Baanbrekers-PC 5-0; PAS-Turtles 4-1; Dotjes-Bay Watch 0-5. MHC Soest Jongens: Soest Al-Phoenix Al 1-3; Soest A2-Geldcrmalsen Al 2-4; Nieuwegcin B2-Soest B2 1-2. meisjes: Soest Al-Schaerwcijde A2 4-0; Soest B2-Spitsbergcn BI 5-1; IJsselocver Dl-Soest D2 3-1. Heren: Randwijck-Soest 12-1; Gooischc- Soest 2 1-0; Soest 4-Maarssen 3 0-3; Amersfoort 8-Socst 5 0-4; Soest A-Lcus- den A 3-2; Soest B-Spitsbergen B 1-2; Schacrwijde D-Soest C 2-1 Dames: Soest 1-Bcnnebrock 3-0; Shinty- Soest 3 1-2; Soest 4-Hilversum 6 0-7. Smeeing/BDC Wclpen-Nijenrodes 11-11; aspirantc* n-EMM 23-5; meisjes aspiranten-IIVBS 9-8; heren juniorcn-ÊMM 8-19; duinen 2-UHV/DSO 5 9-11; dames I-de Meer 8-25; heren 2-RHC 14-23; heren 1-AAC 1899 23-24. SCHAATSEN Eeinland 300 meter: Niels Elshof 42.39. 500 meter: Henriet Kuyt 48.37; Jolunda Verduin 48.65; Mark Jansen 44.20; Martin Baltus 42.56; Marcel Splinter 44.41; Robin Baltus 45.75; Bert van der Weerd 42,88; Brenda Karssen 53.83; Edwin Grooneveld 44.27; Helen Wcgcrif 56.27; Martin Drosl 67.58. 700 meter: Floris Elshof 1.30.63 (pr). 1000 meter: Bianca van de Hoek 1.49.08; Bas van der Coterlct 1.44.17; Ninke Vos kuilen 1.53.37; Mark Jansen 1.30.25; Hen riet Kuyt 1.37.33; Jolanda Verduin 1.37.76; Mark Jansen 1.28.98; Martin Bultus 1,26,76; Marcel Splinter 1.32,54; Robin Baltus val; Bert van der Weerd 1.23.79, 1500 meter: Jolanda Verduin 2.32.80; Tom Versteeg 2.20.78; Peter Hopman 2.21.38; TAFELTENNIS Shot Victory'55 1-Shot 16-4; Poker Face 1 -Shot 3 1-9; Ouick 8-Shot 5 0-10; TOVO 3-Sltol 8 4-6; Shot 10-UBTV 6 5-5; Huizen 13-Shot 12 3-7; Shot (w) 1-Shot 2 7-3; Bunshot l-Shot 4 4-6; Snot 6-EMM 1 9-1; Overhees 2-Shot 9 5-5; Levob 5-Shot 11 6-4; Shot 13-Levob 6 3-7. VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Abcoude-dames 1 2-3; Ncws/Ovra-dames 2 3-0, dames 4-Lovoc 1-3; dames 5-Lcos 3-0; dames 6-Unicornus 2-2; heren 3-Avanti 0-3; heren 4-Leos 3-0; lieren 6-Unicornus 1-3. BASKETBAL Red Stars Indien de jongens kadetten aanspraak willen maken op de titel, die via een be slissingswedstrijd tegen BV Dakplan behaald kan worden, zullen de spelers zich goed moeten voorbereiden en zich elke wedstrijd volledig moeten geven. Afgelopen zaterdagmiddag was de eer ste helft van een goed niveau (rust: 51-31), de tweede helft was echter ruim onvoldoende. In cijfers wonnen de te genstanders de tweede helft. Eind stand: 96-77 voor Red Stars. Met de jongens junioren is nog steeds sprake van een opgaande lijn. Zaterdagmid dag diende Rowic uit Dordrecht als slachtoffer. Rowic, die de eigen thuis wedstrijd met ruim verschil won, kon bij winst aanspraak maken op de tweede plaats, die nu door Red Stars wordt be zet. De eerste helft kenden de junioren een zwakke start, waardoor een achter stand van negen punten werd opgelo pen. Bij rust was de opgelopen achter stand teruggebracht naar 31-32. In de tweede helft bleven de teams gelijk waardig aan elkaar, echter plotseling hadden de tegenstanders geen ant woord tegen de tomeloze inzet van Manfred van de Water en Tim van dc Deijssel, die de verdediging sloopten van Rowic. Met drie minuten te spelen was er een voorsprong van vijftien pun ten opgebouwd, die niet meer uit han den werd gegeven. Door deze overwin ning verstevigde het jongens junioren- team zijn positie. Eindstand: 73-62. TAFELTENNIS Shot Het eerste jeugdteam van Shot blijft winnen. Victoria 3 uit Hilversum kon de Soesters maar vier punten afsnoe pen. Michel Kanters cn Luc Schcelc maakten ieder twee punten voor Shot en wonnen samen ook het dubbel. Punt nummer zes kwam van het bat van Mi- chiel Croezen. Door de vierde overwin ning op rij blijven de Shotters zeer na drukkelijk op kampioenskoers. in de poule van Shot 2 is het heel spannend. De nummer één en nummer vijf liggen nog geen tien punten uit elkaar. Grote overwinningen komen bijna niet voor. Ook niet in de wedstrijd Bijmaat 4-Shot 2. Voor de derde keer in successie moesten de Soesters tevreden zijn met een gelijkspel. Toine van Elteren en Ti nto Septer wonnen ieder twee potjes. Erik Merkus scoorde nummer vijf. Vo rig jaar was hij nog de schrik van de vier de klasse, nu lijkt Rogier Meun van Shot 3 zijn tegenstanders nog maar wei nig angst in te boezemen. Tegen Bij- maat 7 bleef hij andermaal op nul winst- partijen steken, net als teamgenoot Laurens van der Horn. Het was aan hel vastberaden optreden van Stcphen Huisman te danken dat Shot 3 niet met 10-0 van tafel werd geveegd. Stcphen scoorde tweemaal. Uitslag: 2-8. Bij Shot 4 moest ook een speler de eer red den. Tegen Bijmaat 13 won Ivar Mensc al zijn wedstrijden en hij had een grool aandeel in het door Shot gewonnen dubbel. Teamgenoten Erik Kerkhoffcn Raymond Nijssen zagen geen kans daar nog een puntje aan toe te voegen. Shot 4-Bijmaat 13: 4-6. TURNEN Springbokken Zaterdag werd in Veenendaal de vijfde en laatste voorronde D-nivcau gehou den. Alle jongens van De Springbok ken hebben zich definitief geplaatst voor dc finale op 16 mei in Utrecht, ij dc jongens tot cn met twaalf jaar leverde Rudy van Schaffelaar een zeer bijzon dere prestatie. Hij verbeterde zijn score van 38.15 punten met twee volle pun ten naar 40.15 punten. Zéér verrassend werd hij kampioen. Bart Eichholtz ein digde met 39.80 punten op dc tweede plaats. Beiden passeerden daarmee dc nummer één van voorgaande wedstrij den. Pygar van de Veen werd met 38,20 punten vijfde. Ook Jan Joost Bootsman vertoonde vooruitgang en behaalde met 33.20 dc 24ste plaats. Als ploeg eindigde Dc Springbokken voor THOB als eerste. Bij dc jeugdturners toonde Ricky Eras mus wederom aan in de voetsporen van zijn broer te kunnen treden. Met 51.40 punten werd hij de terechte kampioen. Kans op goud in de finale dus. Michicl van Schaffelaar turnde prima cn eindig" dc met 46.25 punten op dc tiende plaats. De wat grieperige Neil White viel met 42.90 punten wat terug cn ein digde als zeventiende. De jeugdpJoeg werd hierdoor tweede. VOLLEYBAL Sfam/SoVoCo De meisjes BI van Stam/SoVoCo heb ben zaterdag een overwinning geboekt op Mintonet. Met 3-0 werd dc tegen stander verslagen. In de eerste set moesten de meisjes uit Soest even wak ker worden, maar daarna kregen ze weinig ballen terug van de gasten (15-5). Dank zij de goede opslag van Annemarie Bouhuis en de stop van Linda Heiman trok Stam/SoVoCo ook de tweede set naar zich toe (15-12). In de laatste set werd het andermaal 15-5,

Soester Courant | 1992 | | pagina 16