auto smeering Wie mooi wil zijn, moet pijn lijden. Acht ton papier en karton per week Stortplaats wordt straks te duur een verkeerslichten Soesterberg-kom iSOESTERBERGI Herinnering Carolusschool op voormalige plek gewenst Milieudag in Soesterberg staat op losse schroeven Nieuwe huurdersvereniging in Soesterberg opgericht Kunst uit Soesterberg in 'De Tuin' Beurs met tweedehands spullen 'Vliegkunst' van Inge Krassenburg vanaf zondag in 't Zwaantje PAGINA 18 PAGINA 18 Barbecue- Restaurant 'DE SPITSHEUVEL' OENSDAG 18 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 19 Mitsubishi introduceert: de nieuwe Colt. IJDSMODE Nieuwe machine bij Harry van Es Papierrecycling Alternatief: Wekelijkse ophaaldienst in Soesterberg Soesterse moet rijbewijs inleveren Kleding en speelgoed in Dorpshuis Soesterberg Burgemeester opent expositie Tentoonstelling duurt tot 11 april Geen ongevallen meer op kruising Kampweg/Rademakerstraat Soesterbergse gepakt na winkeldiefstal De ongekende klasse van Weer of geen weer, tóch barbecuen in ons nieuwe barbecue-restaurant. Wij zijn geopend: Maandag t/m vrijdag 07.30-23.00 uur. Zondag vanaf 16.00 uur. Zaterdag vanaf 17.00 uur. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (Nabij Stichtse rotonde) Tel. 033-615631 de nieuwe Colt een herkenbaar, eigenzinnig karakter èn een op merkelijk lage luchtweerstand (031). Ook het comfortabele interieur zal u zeker aanspreken. Het is extra ruim dankzij de verlengde wielbasis, die tegelijkertijd zorgt voor een rotsvast weggedrag. Breng snel een bezoek aan onze showroom en overtuig u zelf van de kwaliteiten van deze nieuwe Colt tijdens een uitgebreide proefrit. Mitsubishi. De Gestaalde Perfektie. Er is al een Colt 13 ELi vanaf24.995,-. Afgebeeld is de 1.6 GLXi (31.495,-). Licht metalen velgen tegen meerprijs leverbaar. Prijzen af Sasscnhcim, excl rijklaar maken, incL BTW en driejaar Multigarantie/ Inter-Euro Service. Prijs- en modelwijzigingen voorbehouden. Mitsubishi Dealer Lease, tel.: 02522-66399. ABij de ontwikkeling van de nieuwe Mitsubishi Colt zijn we niet over een nacht ijs gegaan. Wie mooi wil zijn, moet Mitsubishi daar nu eenmaal wat voor over hebben. motors Het resultaat ïs een auto zonder compromissea Zijn sporti viteit is niet slechts uiterlijke schijn. Kijkt u maar onder de motorkap, waar u keus heeft uit drie injectiemotoren: 13,1.6 en 1.8 liter. Door het motorblok 10 graden te kantelen werd een bete re inlaatefficiency bereikt En dat zorgde voor een besparing op het brandstofverbruik. Dankzij z'n consequent doorgetrokken vloeiende lijn heeft istraat 35 AMERSFOORT, Amsterdamseweg 19, tel.: 033-635535 SOEST, Koningsweg 14, tel.: 02155-13227 jp de kruising Kampweg/Rade- nakerstraat in Soesterberg zullen geen verkeerslichten komen te jStaan. Op de kruising zijn, volgens de gemeente, de laatste vier jaar jgeen ongevallen geregistreerd. Bovendien stelt de gemeente dat de Verkeersintensiteit in de kom van Soes- fterberg zal afnemen, zodra de nieuwe pntsluitingsweg van de Richelleweg net de A28 is opengesteld, det dat antwoord wijst het gemeente- testuur een verzoek van Soesterberger 7.J. Hagmeijer af. Hij had verzocht ver- Ikeerslichten neer te zetten, die tussen ■7.00 en 19.00 uur operationeel zouden moeten zijn. Als argument had Hag meijer in een brief geschreven dat de verkeerssituatie op de Rademaker- straat onveilig is in zijn opinie. Bij elke zijweg heeft het verkeer op de Radema- kerstraat voorrang, behalve bij de krui sing met de Kampweg en de Veldmaar schalk Montgomeryweg. Dat komt, al dus Hagmeijer, de duidelijkheid niet ten goede. De verkeerslichten op de kruising zijn tijdens de reconstructie in 1987 wegge haald. Het verkeer van rechts heeft daar nu voorrang. Het gemeentebestuur deelt de mening van Hagmeijer niet op grond van het feit dat in de laatste vier jaar geen onge vallen op de kruising zijn geregistreerd De kruising van de Rademakerstraat en de Kampweg is veilig, vindt de ge meente. en omdat het aantal auto's op de betref fende locatie op korte termijn alleen maar zal afnemen. Alle fracties gaven in de commissie verkeer dan ook hun goedkeuring aan de antwoordbrief aan Hagmeijer, die het college had opge steld. De gemeente zal in het voorjaar wel een aantal parkeervakken op de Radema kerstraat beter markeren. Op sommige plekken staan de wagens haaks, schuin en in de lengte geparkeerd. Daar zal de gemeente maatregelen treffen. Hag meijer had daar ook om gevraagd. I Soesterberg dreigt de stortplaats aan de Antonie van Leeuwen- i hoeklaan te verliezen. De gemeen te wil uit financieel oogpunt de brengplaats vervangen door een ophaaldienst die één keer per week Soesterberg aandoet. Dat scheelt 132.500 gulden per jaar. De stortplaats moet binnenkort aan de milieu-eisen van de provincie voldoen. Daarvoor is een investering van ruim 11 miljoen gulden nodig. Dat zou bete kenen dat een ton afval 312 gulden zou gaan kosten (ter vergelijking: in Soest kost één ton afval 158 gulden). In Soes terberg wordt jaarlijks 530 ton afval in geleverd. Als Soest besluit de brengplaats te slui ten en één keer per week het afval op te halen, worden de kosten geraamd op vijftig gulden per ton. Dat betekent een voordeel van 132.000 gulden per jaar. De politieke partijen zijn echter van mening dat de stortplaats voor Soester berg behouden moet blijven. "Kan die dan niet op een andere locatie?", of "Een eenvoudige inrichting hoeft toch niet verschrikkelijk veel te kosten?", waren opmerkingen die wethouder Mieke Swinkels in de commissie milieu te horen kreeg. De wethouder stelde echter dat ook een eenvoudige breng plaats op een andere locatie aan de mi lieu-eisen van de provincie zal moeten voldoen en dat daardoor niet aan de in vestering van 1,1 miljoen gulden te ont komen is. Een definitief besluit moet nog worden genomen. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een aantal telefoontjes van mensen die tussen Soesterberg en Soest een auto hadden waargenomen, waar van de bestuurster kennelijk "zeer dronken" was, gezien haar rijgedrag. Op de Ossendamweg reed ze op de ver keerde weghelft en schampte een ver- keerszuil. De politie hield haar daar staande. Het bleek te gaan om een 39-jarige Soesterse. Ze moest blazen en bleek genoeg te hebben gedronken om haar rijbewijs bij de politie in te leveren. In Soesterberg kan sinds kort per week achthonderd ton papier wor den verwerkt voor de papierfa briek. Harry van Es Papierrecyc ling heeft daarvoor een nieuwe machine aangeschaft, die inmid dels in gebruik is genomen. Van Es is trots op zijn machinale aan winst, waarmee hij de produktie hoopt In het Dorpshuis van Soesterberg wordt zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur een beurs gehouden met tweede hands kleding en speelgoed. De arti kelen kunnen vrijdagavond tussen 18.00 en 20.00 uur worden ingeleverd in het gebouw aan het Dorpsplein. De kleren en het speelgoed moeten schoon zijn en in goede staat verkeren. De beurs biedt ruimte aan kleding met maat 86 tot en met 176. De ervaring heeft geleerd dat eigentijdse kleding met een vriendelijke prijs goed in de markt ligt. Hetzelfde geldt voor twee dehands speelgoed dat nog goed van kwaliteit is. Aan koper en verkoper wordt een on kostenvergoeding gevraagd. Die be draagt tien procent van het bedrag dat voor een artikel is afgerekend. De afre kening met de verkopers vindt zaterdag plaats tussen 13.30 en 14.30 uur. Dan kan ook het niet verkochte speelgoed worden afgehaald. Speelgoed dat niet wordt afgehaald, wordt door de organi serende Soesterbergse vrouwen ge schonken aan de stichting Flasf. Deze adoptievereniging zorgt ervoor dat het speelgoed en de kleding ten goede ko men aan projecten in onder meer Sri Lanka, Hongarije en Roemenië. Het is de tiende keer dat de beurs voor tweedehands kleding en speelgoed wordt gehouden. Voor informatie kun nen in Soesterberg (03463) de volgen de nummers worden gebeld: 51269, 52382 en 52295, of 03404-24552. te verdubbelen. "De oude machine kon het aanbod niet meer aan. Op dit mo ment verwerken we 350 ton papier per week." Van Es verwerkt het papier en karton dat in de blauwe bollen, die verspreidt door de gemeente staan opgesteld, wordt weggegooid. Daarnaast verwerkt het bedrijf aan de Sterrenbergweg op grote schaal onder andere ook archie ven en de administratie van bedrijven. Het papier en het karton worden in het bedrijf handmatig gescheiden, in de machine verwerkt en vervolgens in ba len afgevoerd naar de papierfabriek. Daar wordt het gemalen tot nieuw pa pier dat voor hergebruik geschikt is. Van Es draagt dus een 'zware' steen bij aan het milieubeleid. Op dit moment heeft Van Es acht me dewerkers in dienst. Hij sluit niet uit dat hij meer mensen moet aannemen als de A cht ton papier kan deze machine per week bewerken. produktie is gestegen. "We doen dit al sinds 1950", zegt Van Es. "Ik heb het in 1974 overgenomen, toen mijn vader stierf. De papierfabriek eist een hoge kwaliteit papier, dus het is belangrijk dat we alles goed scheiden. Daar is geen machine voor en die zal er wel nooit komen ook. Dat scheiden doen we dus met de hand." Overigens is het niet alleen papier en karton dat bij Van Es Papierrecycling wordt aangetroffen. "Er is hier een keer een man gekomen, die zijn gehoorap paraat in de container had gegooid. We hebben het gelukkig teruggevonden. Mensen bellen ook wel eens dat ze hun portemonnee of horloge kwijt zijn. We vinden wel eens wat, maar dan moet je wel geluk hebben." Aanstaande zondag 22 maart, "s mid dags om 15.30 uur, opent burgemees ter Hans de Widt in restaurant 't Zwaantje in Soesterberg een tweede luchtvaarttentoonstelling. "Vliegkunst" is samengesteld uit werk Op de plek waar de oude St. Caro lusschool in Soesterberg heeft ge staan, zal een blijvende herinne ring aan de naam komen. In over leg met de bewoners van de daar gebouwde huizen en de ouderen bonden zal de gemeente een plan maken. Op dit moment herinnert aan de Gene raal Winkelmanstraat niets meer aan de rooms-katholieke basisschool die ver huisde naar de Christiaan Huygens- laan. Op de locatie aan de Generaal Winkelmanstraat zijn eind vorig jaar 34 nieuwe woningen van woningbouwver- eniging St. Joseph opgeleverd. In ver- band daarmee is de huisnummering op i de Generaal Winkelmanstraat gewij zigd en aangepast. I De bewoners van de nieuwe huizen zouden liever op de Carolushof of het Carolusplein hebben gewoond. Maar omdat dat nu niet meer uitvoerbaar is, hebben ze gevraagd of op andere wijze de St. Carolusschool in de herinnering kan worden geroepen. De gemeente zal in overleg treden met de bewoners, de ouderenbonden en mogelijk ook het bestuur van de St. Ca rolusschool. Eén mogelijkheid werd vorige week in de commissie milieu en verkeer al geopperd. Bij de verhuizing van de school zou een aantal spullen bewaard zijn gebleven. Wellicht dat met die spullen 'iets' kan worden gerea liseerd. Ook de mogelijkheid van een 'Carolus hof, aan de andere zijde van de wonin gen, werd genoemd. De gemeente heeft gedacht aan een bankje of een stoel en zelfs aan het geven van de naam Caro- lus aan de een Koreaanse spar die bij de woningen staat. Maar die suggesties' gingen er bij de commissieleden niet in. Het is nog niet zeker of de milieudag in Soesterberg zal doorgaan. Tot dusver blijkt de schoonmaakactie in het dorp niet aan te slaan. Tenminste, weinig Soesterbergers geven vooralsnog blijk van hun enthousiasme. Slechts vijftien Soesterbergers kwamen vorige week naar een bijeenkomst in het Dorpshuis, waar de wethouders Mieke Swinkels en Jan Visser en P. Klander- mans van Groenbeheer op meer inwo ners hadden gerekend. Tijdens de periodieke avond 'Praten met b en w' in januari opperde be stuurslid A. Naseri van de Vereniging Soesterbergs Belang het idee een schoonmaakdag te organiseren. Dat plan kreeg toen steun van de aanwezi gen. De gemeente besloot daar medewer king voor te verlenen en belegde een bijeenkomst die dus slecht werd be zocht. In overleg met enkele vertegen woordigers van instellingen zal de Soes terbergse bevolking nogmaals per brief worden uitgenodigd. Ook persoonlijke contacten moeten de animo voor de schoonmaakdag vergroten. Visser: "We proberen de brief nog in maart de deur uit te doen. We willen in april de tweede bijeenkomst houden. De gemeente wil hand- en spandien- diensten verlenen door materiaal be schikbaar te stellen, maar het werk moet van de Soesterbergers komen. Als het leeft, moet dat blijken. Als de men sen weer wegblijven, dan valt het waar schijnlijk wel mee met de ergernis over bepaalde locaties." Als op de bijeenkomst in april blijkt dat alsnog veel Soesterbergers willen mee werken aan een schoonmaakdag, dan zal die in juni plaatsvinden. In Soesterberg is de huurdersver eniging Soesterberg opgericht. De vereniging vloeit voort uit de be wonerscommissie Generaal Spoor straat, die in 1990 in het leven werd geroepen. De huurdersvereniging is opgericht vanwege de steeds verdergaande in spraakprocedures. Daardoor is het be langrijk dat huurders goed worden ver tegenwoordigd. In overleg en met be hulp van de Woningbouwvereniging Soest, de gemeente en de Woonbond in Amsterdam is de huurdersvereniging opgestart. De oprichtingsakte is enkele weken geleden de notaris gepasseerd. Het doel van de huurdersvereniging is mede zorg te dragen voor goede sociale woningbouw, goede onderhoudsplan- ning en groenvoorzieningen. De ver eniging in Soesterberg zal er alles aan doen de belangen van haar leden zo goed mogelijk te behartigen. Schriftelij ke reacties kunnen worden gestuurd naar het secretariaat aan de Generaal Spoorstraat 22, 3769 EK Soesterberg. Voor informatie kan ook voorzitter B.A.M. Verschoor worden gebeld, tel. 03463-51292. van Inge Krassenburg (1955), die in 1985 haar luchtvaart-kunstwerken al eens exposeerde in Soesterberg. Dat gebeurde toen in het Militaire Lucht vaartmuseum en de expositie trok lan delijk de aandacht. Inge Krassenburg werd geboren in Den Haag en volgde daar de opleiding grafi sche kunst aan de Koninklijke Acade mie voor Beeldende Kunsten. Ze heeft al een indrukwekkende reeks tentoon stellingen op haar naam staan en heeft voor diverse grote instellingen op drachten uitgevoerd. Zowel haar schilderijen als haar pot loodtekeningen ademen het realisme van alledag, gevat in een moment van eeuwigheid. De bevroren momenten geven de realiteit een extra dimensie. In haar werk zijn speciale "sferen" te on derkennen, die ook typerend zijn voor de onderwerpen die haar fascineren. De expositie in 't Zwaantje, Radema kerstraat 2, duurt tot 1 juli en is van dinsdag tot en met zaterdag tussen 11.00 en 23.00 uur te bezichtigen; op zondag vanaf 16.00 uur. De politie heeft vorige week proces verbaal opgemaakt tegen een 47-jarige inwoonster van Soesterberg, die bij een supermarkt aan de Buys Ballotlaan was betrapt op winkeldiefstal. Ze nam zon der te betalen goederen mee met een waarde van f 15,74. Tot 11 april is in restaurant "De Tuin" aan de Rademakerstraat 6 in Soester berg een tentoonstelling te zien van het werk van een aantal Soesterbergse kun stenaars. De verzamel-expositie omvat werk van acht inwoners, in leeftijd va riërend van 15 tot 85 jaar. Onder de exposanten is mevrouw Jo- link, die heksen en kabouters van stof maakt. De heer Meijerink exposeert handgesneden houten voorwerpen en mevrouw Tonny van Elten is aanwezig met abstracte schilderijen. Hella Schel lingen laat keramiek zien en Paulien Bunskoek - met haar 15 jaar de jongste deelnemer - is vertegenwoordigd met pentekeningen van haar hand. Verder stelt Thea v.d. Berg beren-teke ningen tentoon, is Irmgard Lensink present met aquarellen en de heer Gei- Enkele Soesterbergse kunstenaars, van wie op de tentoonstelling werk te zien is. tenbeek - met 85 jaar de oudste - laat olieverfschilderijen zien. De expositie is tot 11 april dagelijks tus sen 12.00 en 18.00 uur te bewonderen in het restaurant aan de Rademaker straat 6 in Soesterberg. 1 i

Soester Courant | 1992 | | pagina 19