MikXïm'jwMW jmfS- 3 jHANDEL WANDEL Kans op fraaie klok tijdens 'Vinkenweek' bij slagerij Super van Doorn I Yves Rocher plant berkebomen In dOude [nghe OOK DINERS A LA CARTE d'OudeEnghe Pand: van de bank naar bed Foto leidt tot misverstanden Enorme belangstelling bij afscheid van 'zilveren' notaris M.H.A. van Yeeren 'Prik de lente aan je vork' en win een weekend Parijs voor twee personen! Lift-o-matic nu bij DAYO O. '21,90 'Super blijft bij de tijd' m ft f In samenwerking met gemeente Geldluik van bank wordt veiliger voor transporten Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens STEGAS gas- onderhoud. Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Krakers verdacht Ook adviesbureau wil naar de Torenstraat Nieuwe aktie bij Gemar- gezinsmarkt Scepter overgedragen aan mr. B. Bokdam KAPSALON Verkiezing Miss Lente op 21 maart ONTDEK HET VOORJAAR EN. horeca soest soeste Wasdroger op elk gewenst niveau: Baby- en kinderbestek Kinderbekers Spaarpotten Geboortelepels PAGINA 24 RWARMING gd aangebracht tie door oneel. uv. WOENSDAG 18 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 25 Bij de slagerij van Super van Doorn, de bekende supermarkt bij Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat, hebben ze weer een mooie actie bedacht. De week van maandag 23 tot en met zater dag 28 maart staat helemaal in het teken van de vinken. In deze speciale "Vinkenweek" wordt de schijnwerper gericht op de slavin ken, de blinde vinken en de rundervin- ken, de bekende rolletjes gekruid ge hakt, omwikkeld met respectievelijk maison De medewerkers van de slagerij van Super van Doorn showen de klokken. een plakje spek of een ander stukje var kens- of rundvlees. Tijdens de hele "Vinkenweek" geldt het motto: "Vijf halen, vier betalen". Bovendien krijgen de consumenten een gratis lot, waarmee ze meedingen naar een bijzonder geschenk: een schitteren de elektrische wandklok. Er worden tien klokken beschikbaar gesteld. De medewerkers van de slagerij-afdeling demonstreerden de klokken vorige week alvast, als een voorproefje op de actie waarmee Super van Doorn nog eens onderstreept dat zij "bij de tijd" blijft. SOESTERBERGSESTRAAT 32A SOEST TELEFOON 1 31 82 Yves Rocher draagt financieel bij aan de aanleg van een stuk bijzonder ge meentelijk groen, gelegen voor het hoofdkantoor van het bedrijf aan de Koningsweg. Het gemeentebestuur is zeer content met dit aanbod en vindt een dergelijk gebaar ook voor andere ondernemers aanbevelenswaardig. Voor het terrein is een ontwerp ge maakt, waarbij de natuurwaarden opti male ontwikkelingsmogelijkheden krij gen. "De zorg voor het leefmilieu is on ze gezamenlijke verantwoordelijk heid", aldus directeur P.J.W. Kant van de cosmeticafabrikant. De kosten van de aanplant van 25 berkebomen wor den door Yves Rocher gedragen. Aan gezien er 25 Yves Rocher Schoonheids winkels in Nederland zijn, symbolise ren de 25 berkebomen deze schoon heidswinkels. Op deze wijze wordt ui ting gegeven aan het gemeenschappe lijk belang van een groen woon- en werkmilieu waar Soest zich 'Natuurlijk' sterk voor maakt. De gemeente heeft een ecologisch inte ressante groenvoorziening laten ont werpen, waarbij door een variatie in hoogteligging er droge en natte groeiomstandigheden ontstaan die een bijzondere plantengroei tot gevolg zul len hebben. In de vprm van smalle grondlichamen, waarop een aantal ber kebomen zullen worden geplant, is in gespeeld op het gevelpatroon van het kantoorpand en zijn landschappelijk fraaie ligging. De ontwikkeling van bloeiende kruiden zal extra worden bevorderd door het inzaaien van een zaadmengsel van wilde planten. Een dergelijke aanleg is een voorbeeld van het op ecologische grondslag gebaseer de gemeentelijke groenbeleid. De afge lopen jaren was de schoonheid van een natuurlijke bermbegroeiing langs de gehele Koningsweg reeds zichtbaar. Naast het "TEGELEN*. heeft onze keuken zich in de loop der tijd gemanifesteerd als een verrassend goede ervaring dus niets staat u in de weg voor een ruime keuze uit onze kaart tevens geschikt voor partiien tot 70 personen BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 Soest Tel.: 02155-13331 Bij de ABN AMRO-bank aan de Smitsweg zal een laad- en losplaats worden gerealiseerd. Daarmee moet de geldauto van Brink Nedlloyd vrije doorgang krijgen tot het geldluik. Het komt regelmatig voor dat die door gang wordt belemmerd door gepar keerde auto's. Dat komt de veiligheid van geld- en andere waardetransporten niet ten goede. Daarom heeft de ABN AMRÖ-bank de gemeente verzocht een voorziening te treffen. Soest heeft dat verzoek geho noreerd. De kosten worden overigens vergoed door de bank. De politie kwam vorige week in actie op de Johannes Poststraat, waar twee jon gens uit Soest zich wat al te nadrukke lijk ophielden bij de auto's op een van de parkeerterreinen. Het tweetal, resp. 18 en 17 jaar, ontkende in alle toonaar den dat zij auto's hadden willen open breken. Ze werden na verhoor heenge zonden. Jb.X J?- <5^ Het pand aan de Torenstraat, waar tot vorig jaar de Credit Lyonnais Bank was gevestigd, staat in de be langstelling van een beddenspe ciaalzaak en een communicatie adviesbureau. De beddenspeciaalzaak en het advies bureau hebben beide de gemeente ge- "Gemar steeds goedkoper", zo heette de zeer succesvolle aktie die de bekende supermarkt aan de Parallelweg in de af gelopen twaalf weken heeft gevoerd. Dat wil allerminst zeggen dat de Gemar nu weer duurder wordt, integendeel! Commercieel medewerker Ap Smeenk laat de klanten de komende weken op een speciale manier kennis maken met de verschillende afdelingen. De ene week gebeurt dat met speciale aanbie dingen, de andere keer met demonstra ties, en nu en dan worden er ook gratis artikelen weggegeven. Elke week zal er iets nieuws te beleven zijn. Deze week krijgt de zuivel-afdeling de volle aandacht. Daar is gekozen voor het bredere assortiment van de zuivel fabriek Menken van Grieken uit Was senaar. Ter kennismaking gelden voor een aantal artikelen zeer scherpe aan- biedingsprijzen (zie de advertentie el ders in deze krant). Top 10-aktie De Gemar is inmiddels gestart met de "Top 10-aktie", waarmee de klanten hun bezoek aan de supermarkt nog meer waarde kunnen geven. In de ko mende weken worden telkens tien arti kelen tegen een speciale prijs aangebo den, die meestal ver onder de inkoop prijs worden verkocht. Deze artikelen zullen wekelijks in de advertentie in de Soester Courant bekend worden ge maakt. Het aantrekkelijke van de Top 10-aktie is dat de klant géén moeite hoeft te doen. Hij hoeft bijvoorbeeld geen ze gels te plakken en het is ook geen loterij of iets dergelijks, maar biedt een moge lijkheid om direct vele guldens voor deel in de wacht te slepen. Als een van de weinige nog "vrije" su permarkten kan de Gemar een dergelij ke aktie opzetten en uitvoeren. Aan Ap Smeenk hebben ze bij de gezinsmarkt aan de Parallelweg bovendien een hele goeie, want hij denkt altijd in de eerste plaats aan het voordeel van de consu ment. vraagd of ze eventueel in het pand mo gen plaatsnemen. Het bestemmings plan ligt een dergelijke stap niet in de weg. Bij de beddenspeciaalzaak zou al leen ontheffing moeten worden ver leend voor het aanbrengen van recla me, maar oom dat stuit niet op proble men. De gemeente heeft in beide geval len dan ook positief gereageerd. De beddenspeciaalzaak en het communi catie-adviesbureau kunnen allebei op de medewerking van de gemeente reke nen als ze zich aan de Torenstraat in Soest willen vestigen. Wie uiteindelijk de nieuwe gebruiker van het voormalige bankgebouw wordt, is nog niet bekend. Het pand is eigen dom van de Boogmij in Hilversum. De twee aanvragers zullen met de eigenaar moeten onderhandelen. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) E.J. Stoelinga. De foto bij het artikel over Megapool - in de serie over de 15-jarige Winkel kring Van Weedestraat - die in de Soes ter Courant van 4 maart stond afge drukt, heeft hier en daar geleid tot mis verstanden. Op de foto stond niet de heer E.J. Stoelinga, zoals uit de tekst kon worden opgemaakt, maar zijn me dewerkers de heren A. van Dalen en K. van Helden. Voor de goede orde daar om hierbij nog eens het portret van de heer Stoelinga zélf, directeur van de zaak in audiovisuele en huishoudelijke apparatuur aan de Van Weedestraat. Vele honderden Soesters, uit alle gele dingen van de plaatselijke samenleving, hebben vorige week donderdag af scheid genomen van notaris M.H.A. van Veeren. Dat gebeurde tijdens een zeer drukke receptie in restaurant Dart huizen aan de Prins Hendriklaan, waar de bezoekers in een lange rij stonden om de scheidende notaris en zijn echt genote de hand te drukken en zijn op volger mr. B. Bokdam en diens vrouw te begroeten. In de Soester gemeenschap nam de heer Van Veeren een belangrijke plaats in. Hij was een kwart eeuw lang - als opvol ger van zijn vader - een vertrouwens man voor oude en jonge, rijke en arme, "hoge" en "lage" Soesters, die ook naast zijn functie als "openbaar ambte naar" een voorname rol m het maat schappelijk leven van Soest speelde. Onder de velen die hun opwachting maakten bij het gaande en het komende notaris-echtpaar bevonden zich o.a. burgemeester De Widt, wethouders en raadsleden, en tal van ondernemers en particulieren uit alle sectoren van Soest. Het notariskantoor aan de Van Weede straat wordt voortgezet door notaris mr. H.H. Elferink, al jaren Van Vee- ren- "compagnon", en notaris mr. B. Bokdam, onder de naam "Elferink en Bokdam". I\/I A DIKT.n AIDC «55. I «En ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Dillenburgiaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 Ook dit jaar viert de Soester(bergse) horeca het begin van de lente op brui sende wijze. Er zijn restaurants met een speciaal lente-menu, er is een len te-cocktail met champagne en een speciale lente-pannekoek en boven dien is er de verkiezing van Miss Lente 1992. De actie duurt van 21 maart tot 1 mei. Overal waar men in Soest en Soester- berg de komende weken het bekende gele spandoek ziet met de tekst "Prik de lente aan je vork" is men van harte wel kom om de lente te proeven, in het glas of op het bord. Elke bedrijf heeft zo z'n eigen variaties en verrassingen, maar waar men ook komt: overal treft men de lente. Bovendien kan men door een eenvoudige slagzin af te maken een weekend Parijs voor twee personen winnen. Miss Lente Op zaterdag 21 maart - 's nachts om 24.00 uur - wordt Miss Lente 1992 ge kozen. Dat gebeurt in het partycentrum Bos en Duin aan de Bosstraat, waar een zeer deskundige jury o.l.v. Tros-d.j. Pe ter Teekamp haar keuze zal bepalen. Belangstellenden zijn daar hartelijk welkom. De hoofdprijs is een bedrag van 250 gulden voor een vrije keuze uit de kledingcollectie van Boutique Uno, de leukste boetiek van Soest aan de Zuidpromenade. Kandidaat-deel neemsters kunnen zich opgeven bij het secretariaat van "Prik de lente aan je vork" in Soesterberg: tel. 03463- 51273. Ballonnen Ook voor de kinderen is er in het kader van "Prik de lente..." wat te beleven. Op zaterdag 4 april, 's middags om 16.00 uur, is er een ballonnenwedstrijd bij restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat 108, voor kinderen in de leeftijd tot 12 jaar. De Paashaas zelf geeft het startschot. De deelname is gratis en na afloop krijgen de kinderen een leuke surprise. Voor de prijswin naars zijn tien originele Colour Box- beertjes ter waarde van f 25,- beschik baar. Weekend Parijs In elk bedrijf dat aan de voorjaarsactie van de Soester(bergse) horeca meedoet - let op het gele spandoek! - is een deel nameformulier verkrijgbaar, waarmee men kans maakt op en gratis weekend Parijs voor twee personen. De wedstrijd is eenvoudig: men maakt de slagzin af en laat het formulier direct achter. mot Attracties Bijzondere attracties zijn tijdens de ac tie de speciale lente-pannekoek (bij de restaurants Van den Brink, De Tuin, De Korte Duinen en De Soester Dui nen), en bij nagenoeg alle deelnemende horeca-bedrijven zijn de lente-cocktail en het lente-menu verkrijgbaar. Voor iedereen valt er dus wel wat leuks te be leven: een verrassingstochtje langs de Soester horeca, een ballonnetje opla ten, een pannekoekje eten of genieten van het lente-menu. De actieperiode van "Prik de lente aan je vork" duurt van 21 maart tot 1 mei. De deelnemen de bedrijven zijn eenvoudig te herken nen aan het gele spandoek, dat aan de gevel of in de tuin is opgehangen. De Soester(bergse) horeca heet alle inwo ners van harte welkom en wenst ze een bruisende lente toe. Deelnemers De horecabedrijven die deelnemen aan "Prik de lente aan je vork" zijn: Restaurant Van den Brink, Soester- bergsestraat 122; Restaurant Darthuizen, Prins Hen driklaan 1; Indonesisch restaurant Dessa, Beu kenlaan 55; Restaurant De Korte Duinen, Birk straat 108; Bar-restaurant 't Luykje, Steenhoff- straat 47 Restaurant d'Oude Enghe, Middel wijkstraat 2; De Knollentuin, Burgemeester Gro- thestraat 37; Café Soestdijk, Vredehofstraat 6; Restaurant De Soester Duinen, Soes- terbergsestraat 188; In den Houten Klomp, Molenstraat 2; Partycentrum Bos en Duin, Bosstraat 80; Restaurant De Tuin, Rademaker- straat 6 (Soesterberg); Chin. Kanton. Restaurant Wah- Nam, Rademakerstraat 32 (Soester berg); De actie wordt mede mogelijk gemaakt door: Hotel-restaurant Het Witte Huis, Birkstraat 138; Het Vleescentrum, Birkstraat 49; Colour Box, Amersfoort; Boutique Uno, Zuidpromenade 5. Velen hebben de voordelen van de droogmolen al leren kennen. Het appa raat biedt een praktische en compacte mogelijkheid een complete gezinswas in één keer te drogen zonder dat vele meters drooglijn het zicht hinderlijk be lemmeren. 3- en 4-delig, in staal, pleet en zilver SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982' Door de droogmolen bovendien uit te rusten met een gemakkelijk te bedienen verstelsysteem, heeft Brabantia er nog een extra dimensie aan toegevoegd. Dit betreft de Lift-o-matic droogmo len. Een type molen dat traploos op el ke gewenste hoogte tussen 1.25 en 1.85 meter kan worden ingesteld dank zij een vernuftig kliksysteem. Het uitklap pen van de armen gaat uiterst licht en soepel. Een bijkomend voordeel van dit systeem is dat de waslijnen nooit meer slap hangen. Als de armen van de Lif t-o-matic op een lage stand worden in gesteld, kan men er gemakkelijk een dekbed op luchten. De droogmolen is vervaardigd van alu minium en voorzien van een anti-roest beschermlaag. Hij is leverbaar met een drooglengte van vijftig of zestig meter. En Brabantia biedt ook op dit produkt weer vijf jaar service en garantie. Een grondanker om de droogmolen stevig te kunnen verankeren, wordt in de ver pakking meegeleverd. De Lift-o-matic is verkrijgbaar bij Davo aan het Wete ringpad. h

Soester Courant | 1992 | | pagina 25