Hulleman optiek Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek Anja van Rouwendaal 'belettert' alles Lente bij Mode Schuitemaker Studio 'Body Slink/Body Touch' maakt mensen slank én mooi OOK Nabij test n naar SOEST. Flevoland gaat bouwen voor Utrecht Gratis fietsroute in nationaal VW-magazine 'Lente' Het Irish coffee-kopje van Maison Verkley HET KAN ANDERS Accountantskantoor J.H. Braber RA Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Oogdruk controle ïbiNNENhuis PAGINA 26 WOENSDAG 18 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 27 Rolette Produkties nu aan Nieuwegracht Open Huis op zaterdag 21 maart Nieuwe schoonheidssalon van Toos van der Wal Banketbakkerij introduceert nieuw produkt MODERN EN KLASSIEK INTERIEUR BEDDEN - VERLICHTING GORDIJNEN VLOERBEDEKKING ACCESSOIRES K. DE BOER EN ZOON BV KLASSIEK MOLLERUSSTRAAT 7 MODERN LAANSTRAAT 22 BAARN TELEFOON 02154-12797 HET GONST van de aktiviteiten in Retoerboetiek en Retoerbeurs. Fleurige 2e hands voorjaarsmode voor 'n prikkie in een verfraaid interieur. En een gezellige veiling van antie- ke, unieke of excentrieke artikelen en meubels op zaterdag 21 maart a.s. rebo kringloop Open di. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 -14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 6, tel. 02154 - 21895 DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. I BRII i FM - OOGMETING - CONTACTLENZEN j Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG GR0THESTRAAT10- 3761 CMS0ESTDIJK -TELEFOON 02155- 1 38 59 's Maandags gesloten DAMES- EN HERENSALON zonder afspraak (behalve op maandag) OPENINGSTIJDEN: Ma 13.00- 17.30 uur Do Di 8.30- 17.30 uur Vr Wo 8.30- 17.30 uur Za Soesterbergsestraat 10 3768 EH Soest-Zuid Tel. 02155 18613 ri 8.30- 17.30 uur 8.30 - 20.00 uur 8.30 -15.00 uur SUNGLASSES SCHSLOMB Als je van iemand al zou kunnen zeg gen dat hij of zij "ongeletterd" is, dan geldt dat toch bepaald niet voor Anja van Rouwendaal in Soest. Met haar (voorlopig nog) eenvrouwsbedrijfje "Rolette Produkties" - waarin de naam Van Rouwendaal en het begrip lettertechnieken gecombineerd zijn - voorziet zij voor bedrijven en particu lieren alles wat zich daartoe leent van een passende belettering. Letters zijn Anja's lust en leven, zou men kunnen stellen. Ze maakt ze in alle soorten en maten die het gewone druk werk-formaat te boven gaan, en voor allerlei doeleinden en toepassingen: re clameborden, etalages, lichtreclames, auto's, wegwijzers en noem maar op, zowel voor binnen als voor buiten. Voorzien van een computer en een "plotter" - waarmee complete teksten in-hun-verband (dus geen losse letters en symbolen) kunnen worden geprint of uitgesneden - vervult Anja van Rou wendaal moeiteloos tekst-opdrachten, van simpele naamaanduidingen tot de meest gecompliceerde tekstconstruc ties, al dan niet inclusief logo's, picto grammen en andere beeldattributen. Qua omvang kan ze nagenoeg alles aan: de maximale letterhoogte gaat wel tot een meter! Anja begon haar letter-carrière toen ze na de Havo in Utrecht een schildersop leiding volgde aan de Nimeto, want ze wilde aanvankelijk het reclame werk in. Ze maakte daar voor het eerst kennis met de techniek van het letters-snijden met behulp van sjablonen - "heel tijdro vend, intensief en nauwkeurig werk" - en liep later stage bij een beletteringsbe- drijf. Ze kreeg daarna definitief de smaak te pakken en startte begin vorig jaar haar eigen bedrijfje, toen nog aan huis. Sinds januari van dit jaar heeft ze een eigen kantoor en bedrijfsruimte aan de Nieuweweg 21. Gedeputeerde Staten van Flevo land en Utrecht willen eensgezind aankoersen op een overloop van woon- en werkgelegenheid van Utrecht naar Flevoland. Dat pro ces moet rond de eeuwwisseling in volle gang zijn. Behalve woon- en werkgelegenheid zullen ook ver- keers-, economische en recreatie ve voorzieningen daarop moeten worden afgestemd. Dat is afge sproken tijdens de jaarlijkse werk- ontmoeting tussen beide collega's. De provincies zullen daarbij zoveel mo gelijk gezamenlijk optrekken, met na me in de richting van het Rijk. In beide provincies wordt op dit moment ge werkt aan nieuwe streekplannen voor de periode 1993 tot 2005. Het is de be doeling om de inhoud van de streek plannen optimaal op elkaar af te stern- Tijdens het gesprek werd uitgesproken dat de bouwmogelijkheden in de stads gewesten Amersfoort en Utrecht afne men. Rond 2005 zijn de nieuwbouw- mogelijkheden daar zelfs uitgeput. In Flevoland daarentegen zullen de bouw activiteiten juist toenemen. Bij de uit werking zullen beide provincies en de betrokken gemeenten gaan samenwer ken. Utrecht ondersteunde tijdens het ge sprek de dringende wens van Flevoland om de rijksweg A27 tot een volledige vierbaansweg te maken. Men zal zich gezamenlijk inspannen om deze verbin ding opgenomen te krijgen in het Meer jarenprogramma Infrastructuur en Transport 1992-1996. Andere onderwerpen van gesprek wa ren de ontwikkelingen langs de rand meren, de afvalproblematiek en subsi diëring aan de proeftuin Zeewolde, een onderzoekscentrum dat voor meerdere provincies van belang is. Maison Verkley, de bekende banket bakkerij aan de Van Weedestraat in Soestdijk, introduceert deze week haar nieuwste produkt: het Irish cof- fee-kopje. De nieuwe lekkernij laat zich uitstekend presenteren bij de kof fie of als dessert. Het Irish coffee-kopje is gemaakt van hoogwaardige grondstoffen, zoals men dat van Maison Verkley altijd gewend is: moccalikeur, advokaat, anijs, whis ky, brandewijn en slagroom. Het is ook een uitstekende en smakelijke aanvul ling op het wijd en zijd bekende assorti ment van dessert-variaties van de ban ketbakkerij, zoals de boltaartjes, de di verse puddingen en parfaits (zacht roomijs). Maison Verkley onderstreept met dit nieuwe produkt dat zij garant staat voor kwaliteit én creativiteit. Daarom kost het Irish coffee-kopje deze week slechts f 3,- per stuk en de puddingen hebben de aantrekkelijke prijs van f 7,50. Maison Verkley is gevestigd aan de Van Weedestraat 76, tel. 12823. Met een Open Huis luidt Mode Schuitemaker zaterdag 21 maart de lente in. Op deze eerste dag van het nieuwe seizoen kan men bij de modezaak aan de Soesterbergse straat kennismaken met de nieuwe voorjaars- en zomergarderobe. Tussen 11.00 en 16.00 uur showen drie mannequins een groot deel van de collectie. Uiteraard tonen de modellen ook kleding op ver zoek. Kenmerkend voor het nieuwe modesei zoen is de veelvoud van kleurenallerlei pastels, gebaseerd op natuurtinten, en daarnaast fellere kleuren als appel groen, zeeblauw en koraal. De kleur koraal laat zich het best omschrijven als oranje-roze. Ook in de jaren vijftig kwam men koraal tegen. Door deze tijd hebben de ontwerpers zich duidelijk la ten beïnvloeden. Je ziet het terug in de bekende 'A-lijn', robe-manteux, maar ook in de dessins: ballen, stippen, oos terse prints en bloemmotieven van klein tot groot. Er is verder meer dan ooit rekening ge houden met de creatieve inbreng van de modebewuste vrouw. De kledinglijn is opvallend breed, waardoor tal van combinaties mogelijk zijn. Wijdvallen de hemden met tops of een kortere blouse, rokjes, bermuda's, pantalons en dat alles bij elkaar passend. T-shirt Terug van weggeweest zijn de V-hals truien, die gedragen moeten worden met een mooi t-shirt. Het t-shirt wordt dit seizoen een echte concurrent van de blouse. Want ook onder een colbert kan het shirt een stijlvolle vervanging zijn van de blouse. Mode Schuitemaker is dan ook ruim gesorteerd in shirts, al dan niet voorzien van prachtige borduur sels, kraaltjes, lovertjes en prints. Vermeldenswaard zijn tevens de spor tieve jasjes, pantalons en leggings. Een speciale hoek heeft Mode Schuitema ker dan nog gereserveerd voor de bad en nachtkleding en lingerie. Minder aan mode onderhevig, maar de aandacht hiervoor is gelukkig groeiende. Let bij Mode Schuitemaker ook op de twee nieuwe merken die ze voeren: Jean- Paul, die met name op 'marine'-gebied goed is vertegenwoordigd, en Mac. Mode Schuitemaker biedt voor dit alles een passende ambiance. Door de ver nieuwde entree en nieuwe vloerbedek king is het geheel nu nog uitnodigender. Het lentenummer van het Nationaal (Advertentie) Tien jaar garantie Met de computer en de plotter kan ze alle teksten op maat maken. Dat gaat gemakkelijk, snel en efficiënt. De belet tering wordt uitgesneden in folie le verbaar in verschillende dikten en in na genoeg elke gewenste kleur - en in zijn geheel voorzien van een beschermfolie, die in één keer simpel aan te brengen is. Dat opplakken - "appliceren" - doet ze desgewenst ook, want het is een kar weitje waarbij enige zorgvuldigheid vereist is. Zit de tekst goed, dan "houdt" hij ook lange tijd. Vandaar dat Anja een garantie van maar liefst tien jaar kan bieden. Als het nodig mocht zijn is de belettering uiteraard ook weer snel te verwijderen. "Je kunt alles beletteren," aldus Anja. "Het aantal reclame-uitingen groeit, en veel bedrijven hebben behoefte aan een duidelijk, aansprekend beeld-naar-bui- ten. Nette, passende letters in een mooie kleur vallen de mensen op, en dat is goed voor het imago." De klantenkring van Rolette Produk ties groeit intussen zeer snel. In Soest heeft Anja al heel wat bedrijven en par ticulieren tot volle tevredenheid voor zien van de meest uiteenlopende letter- teksten, en haar opdrachtgevers zitten tot zelfs in België toe. Die tevredenheid heeft ook te maken met het feit dat de beletteringen niet bepaald duur zijn. "Het hangt natuurlijk af van het for maat en de uitvoering," aldus Anja van Rouwendaal. "De prijs wordt berekend naar de hoogte van de letters." Snel Het letter-werk kan desgewenst heel snel worden uitgevoerd. "Als je bij voorbeeld een auto van een belettering voorzien wilt hebben, kun je 's morgens bellen om een afspraak te maken. Je kunt dan 's avonds de wagen neerzetten en hem 's morgens weer ophalen. Op die manier hoef je je auto geen dag te missen." Anja verwerkt met het grootste gemak bestaande logo's en letterfonts, maar ontwerpt ze eventueel ook zelf. Dat ge beurt uiteraard in nauw overleg met de klant. Naast de levering van "plaktek- sten" - niet te verwarren met de losse plakletters die men in de kantoorhandel wel kan aanschaffen en die menig doe- het-zelver al tot wanhoop hebben ge bracht omdat het niemand lukt ze netjes naast elkaar en op één lijn te krijgen - le vert Anja ook profiel-letters en symbo len van kunststof in allerlei soorten en maten. Rolette Produkties is op alle werkdagen bereikbaar aan de Nieuwegracht 21tel. 17046. VW-Magazine verwent fietsmin- nend Nederland met een gratis fiets route door de 'Hof van Twente'. De kant-en-klare fietsroute voor één dag is apart uitneembaar en kan zo mee op de fiets. Op diverse plaatsen langs de route kunnen lezers gebruik maken van aantrekkelijke kortingsbonnen. De gratis route gaat vergezeld van veel tips voor andere fietstochten van de VW's in het hele land. De tweede extra service van het lente nummer vormt de special over attrac tieparken: achttien pagina's met aan dacht voor alle grote en bijzondere (pret)parken, inclusief entreeprijzen en openingstijden. Natuurlijk ontbreekt hierbij dé attractie van 1992 niet: de Floriade. Verder onder meer gegevens over campings en vakantiehuisjes op de terreinen van attractieparken, een va der doet verslag van een dagje Hellen- doorn en Wieteke van Dort vertelt over haar samenwerking met het Volk van Laaf uit de Efteling. Het lentenummer inspireert verder met een keur aan fleurige bloesemroutes, een artikel met de vraag 'Leggen alle vogels in mei een ei?', een overzicht van paasmarkten en eiertentoonstellingen en tevens in het kader van Pasen een se lectie van interessante Johannes- en Mattheuspassion uitvoeringen. Sportliefhebbers komen in het lente nummer aan hun trekken met twee aan trekkelijke items: alles over de Amstel Gold Race met de beste plekjes voor toeschouwers, en de milieu-estafette waar weerman Erwin Krol boeiend over vertelt. Cultuurliefhebbers vinden ook genoeg van hun gading: alle gege vens over de architectuur-estafette en een sfeerverhaal over de Nederlandse Opera. Lezers van het Nationaal VVV-Magazine krijgen tien gulden korting op een aantal opera-uitvoerin gen. Achter in het lentenummer staat ge woontegetrouw de uitgebreide evene mentenagenda voor de maanden maart, april en mei, gerangschikt per provincie. Wie het Nationaal VW-magazine lente 1992 binnen handbereik houdt, van piepjong tot sto koud, hoeft zich dit voorjaar geen dag te vervelen in eigen land. Het nummer ligt vanaf maart voor f 4,95 te koop bij alle WV-kantoren, de grotere PTT post kantoren, de ANWB-kantoren en de boek- en tijschriftenhandel. Aan de Hannie Schafthof 9 in Soest is sinds het begin van dit jaar een unieke schoonheidsstudio gevestigd, die een dubbele naam draagt: "Body Slink/ Body Touch". Dat wijst er al op dat ei genaresse Toos van der Wal haar klan tenkring twee soorten behandeling aanbiedt, en dat klopt: de mensen kunnen er terecht om zich op profes sionele wijze mooi te laten maken (Body Touch), maar ook om op een bijzondere manier af te slanken (Body Slink). Vanaf januari is Toos van der Wal offi cieel gevestigd als schoonheidsspecia liste in Soest. Ze is dat trouwens al meer dan 20 jaar, maar heeft daarnaast een ruime ervaring opgedaan op al dan niet ver\yante terreinen. In Groningen was ze bedrijfsleidster bij een grote parfu merie en met haar man samen runde ze nog niet zo lang geleden een atelier voor bloemsierkunst in Den Dolder. Onlangs besloot ze haar oorspronkelij ke vak weer op te nemen - waaraan de schoonheidssalon Body Touch zijn be staan dankt - maar dat tegelijk te com bineren met de afslankstudio Body Slink. De gelegenheid daartoe deed zich voor door de overname van de "body corrector" van haar vakgenote mevrouw Van Geenhuizen (Body Sun), die tot voor kort een salon aan de Steenhoffstraat had. De "body corrector" is een uniek in strument. In heel Nederland is trou wens maar een handjevol van deze ap paraten geïnstalleerd en heel wat dames (ook heren overigens) in Soest en om geving hebben de bijzondere behande ling die ermee mogelijk is inmiddels tot volle tevredenheid "aan den lijve" erva ren. Weer glad De body corrector is een bank, uitgerust met zgn. "warmtebanden", die met een temperatuur van 60 a 70 graden direct op de huid worden aangebracht. De werking berust op een verhoogde stof wisseling (een toename van 12 met name in de "vetdepots" - zeg maar: de vetrollen - waardoor het onderhuidse vet wordt afgebroken en de huid weer glad wordt. "Het verlies aan omvang is echt in centimeters na te gaan," aldus Toos van der Wal. Een behandeling met de "body correc tor" houdt in dat men driemaal per week (in totaal tienmaal) op de bank plaatsneemt en zich laat omwikkelen met de warmtebanden. Sommige da mes verliezen wel 40 a 50 centimeter van hun omvang, aldus Toos van der Wal. "Maar dat verschilt van persoon tot persoon, net als bij een dieet." De behandeling is trouwens makkelijk te combineren met een dieet, maar dat hoeft niet per se. "Wat er eenmaal af is, komt er niet meer bij," aldus Toos van der Wal. "Voor mensen die een dieet iets afschuwelijks vinden en ook niet dol zijn op trimmen in het bos, is dit een ideale methode." "De body corrector" werkt overigens ook "plaatselijk", dat wil zeggen: ge richt op de lichaamsdelen waar dat 't hardst nodig is: de buik, de heupen, de billen, etc. Toos van der Wal demonstreert de werking van de "body correctorin haar studio aan de Hannie Schafthof. Foto: Herman van Dam. Bovendien heeft het apparaat een ont spannende werking, want wie een poos je heeft plaatsgenomen op de bank on dergaat een weldadige gevoel, waar door men "even bijkomt" en alle ver moeidheid voelt wegvloeien. "Je krijgt weer nieuwe energie. De mensen vin den het heerlijk, want ze voelen zich als herboren." Myo-lift Ook in de uitstekend geoutilleerde schoonheidssalon (Body Touch) biedt Toos van der Wal haar klanten een sca la van behandelingen aan, zoals de "myo-lift", die speciaal wordt toege past op het gezicht, de hals en de han den, maar eventueel ook kan worden uitgebreid over het hele lichaam. De myo-lift is met name gericht tegen cel lulitis ("sinaasappelhuid") en berust op een medisch-technische behandeling die de huid veijongt, absoluut pijnloos is en geen bijverschijnselen kent. Het apparaat is een uitstekend alterna tief voor de (operatieve) face-lift. In tien a twaalf behandelingen wordt de gezichtshuid die begint te rimpelen - meestal het eerst bij de ogen - weer zo goed als glad gemaakt. In diverse lan den wordt de behandeling met het com putergestuurde instrument - dat werkt op basis van elektrische stimulatie (door batterijen, dus zeer veilig!) - al toegepast. Bij de standaard-schoonheidsbehande lingen maakt Toos van der Wal gebruik van de wetenschappelijk beproefde huidverzorgende cosmetica van het merk Webecos, een zuiver natuurlijk handgemaakt produkt op plantaardige basis, dat in een selectief aantal salons wordt verkocht en o.a. wordt gebruikt bij veel opleidingsinstituten. Voor de make-up wordt de bekende lijn "Betty" gebruikt (eveneens van Webecos). De produkten zijn beslist niet duur, ook al omdat ze niet verpakt worden in allerlei mooie doosjes en potjes. "Een goed en eerlijk produkt," aldus Toos van der Wal. Studio "Body Slink/Body Touch" is als enige in Soest aangesloten bij de nieuwe organistie "Helan" (Huid en Lichaam- s-Associatie Nederland) en dagelijks geopend van 09.00 tot 21.00 uur. De behandelingen vinden plaats na telefo nische afspraak (tel. 12153). Anja van Rouwendaal. Foto: Herman van Dam.

Soester Courant | 1992 | | pagina 27