Besluitvormingsprocedure Structuurvisie fase 4 Procedureschema voor de landschapsbeheersvisie Tweede informatie-avond verkeer Rondje Raadhuis Procedure over enkele knelpunten in de hoofdwegenstructuur Procedures uitwerkingen raadsbesluit Yves Rocher sponsort aanleg gemeentegroen Tweede trap bij station Zuid Procedureschema uitwerking winkelbeleidsplan WOENSDAG 18 MAART 1992 2® JAARGANG N° 8 «3* WIÊHÊÊKÊBÊtSÊÊÊKKÊÊÊ Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93777/ 93459/93460 Agenda Informatie-avonden over 'ambtelijk concept" Op maandag 30 maart, aan vang 19.00 uur, wordt in het ge meentehuis aan het Raadhuis plein een INFORMATIE AVOND gehouden, waarin de verkeersknelpunten op de tra- cé's Vondellaan/Ossendamweg (eerste deel van de avond) en Nieuweweg/Beukenlaan/Laan- straat/Nieuwstraat/Koningin- nelaan (tweede deel van de avond) worden toegelicht en mogelijke oplossingen hiervoor ter discussie staan. Het doel is evenwel vooral een gedachten- wisseling IN HOOFDLIJNEN op gang te brengen ter voorbe reiding van de inspraak, die op 15 april officieel van start gaat. Tijdens de INFORMATIE AVOND zal een toelichting worden gegeven op onder meer de funkties van de wegen als doorgaande route en als ontslui ting voor de wijken, de rem mende factoren, de geluidsbe lasting en het veiligheidsaspect, met name voor het langzaam verkeer. In relatie hiermee zul len ook het openbaar vervoer en veiligheids- en doorstromings- bevorderende maatregelen ter sprake kunnen worden ge bracht. Het is de tweede informatie avond over het verkeer. De eer ste betrof de Van Weedestraat. De overweg in de Ossendamweg is één van de verkeersknelpunten in Soest. - Het gemeentehuis is voor het publiek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het informatiecen trum (tel. 93777) en de afdeling Burgerzaken (tel. 93411) ook op de vrijdagse koopavond van 19.00 tot 20.00 uur. De afdeling Huisvesting is telefonisch (93893) alleen bereikbaar maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur. - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in Soesterberg (03463-51412) is voor het pu bliek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur). - Burgemeester J. de Widt houdt spreekuur na een telefonische af spraak (93443). Wethouder J. L. Menne op woensdag van 14.00 tot 16.00 na telefonische afspraak (93446). Wethouder F. Kingma op dins dag van 16.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93531). Wethouder M. Swinkels op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93601), voor milieu (93457) en onderwijs (93517). Wethouder J. Visser op maan dagmorgen na telefonische af spraak (93463). - Informatietelefoon: 93665. - Klachtentelefoon: 93459. - Meldpunt Sociale Veiligheid: 19444. Raadpleeg voor alle overige in formatie de gemeentegids. Donderdag 19 maart, gemeente raadsvergadering om 19.30 uur. Donderdag 26 maart, commis sievergadering financiën om 19.30 uur. Maandag 30 maart, commissie vergadering algemene bestuurs zaken om 19.30 uur. Dinsdag 31 maart, commissie vergadering ruimtelijke ordening c.a. om 19.30 uur. Woensdag 1 april, commissie vergadering welzijn c.a. om 19.30 uur. Donderdag 2 april, commissie vergadering milieu c.a. om 19.30 uur. Donderdag 16 april, gemeente raadsvergadering om 19.30 uur. 1) tracé - Van Weedestraat 2) tracé Ossendamweg 3) tracé Nieuweweg/Beukenlaan 30 maart tracé Ossendamweg en tracé Nienweweg/Beukenlaan etc. 7 april voorlopig standpunt B en W over de oplossingsrichting van de drie knelpunten. 15 april publikatie in Op 't Hoogt van voorlopig standpunt B en W, alsmede de start van de offi ciële inspraakprocedure. 15 tot 25 april schriftelijke inspraakprocedure. 7 mei inspreekgelegenheid (mondeling) tijdens vergadering van de commissie milieu c.a. Dit kan betreffen een toelichting op een reeds ingediende schriftelijke reactie, maar het kan ook gaan om een mondelinge inspraakreactie. Daarnaast kan verder door de commissie behandeling in eerste lezing plaatsvinden van voorlopige beleidsvoornemens ten aan zien van de drie genoemde knelpunten. 12 mei behandeling in B en W-vergadering van ambtelijk commentaar op de inspraakreacties. 4 jnni advies door commissie milieu over voorlopige standpunten van college en de inspraak reacties daarop. 16 juni definitief standpunt van college over oplossingsrichting knelpunten, te verwoorden in een voorstel aan de gemeenteraad. (Dit is dezelfde B en W-vergadering waarin ook het definitieve standpunt wordt ingenomen over de 4e fase van de Structuurvisie). 2 juli commissie milieu (behandeling raadsvoorstel). 9 juü raadsbesluit over vaststelling hoofdwegenstructuur en oplossingsrichting van de 3 aan gegeven knelpunten. Na juli 1992 zal met inachtneming van het raadsbesluit van 9 jnli de verdere uitwerking van het verkeers- beleidsplan voor diverse onderdelen plaatsvinden. Procedures daarvoor worden nog opgesteld. In het overleg met de Nederlandse Spoorwegen over station Soest- Zuid hebben de NS meegedeeld dat de tweede trap tussen de fiet senstalling en het perron in de tweede helft van dit jaar zal wor den aangelegd. Deze trap komt te genover de Buntweg. Dit betekent voor veel reizigers een kortere looproute. Over het tweerichtings-fietspad aan de kant van het station over de overweg vindt nog overleg plaats. Als uitwerking van de beslissingen die de gemeenteraad op 23 januari jl. over de structuurvisie heeft ge nomen, zijn verschillende activiteiten ter hand genomen om nadere besluitvorming door de raad deze zo mer mogelijk te maken. In dat kader is er onder andere een informatie-avond gehouden over ideeën van adviseurs met betrekking tot de aanpak van de verkeersproblematiek in de Van Weedestraat en omge ving. Daaruit is het college van burgemeester en wethouders duidelijk geworden, dat er behoefte bestaat aan nader inzicht in de procedure die voor de verschillende uitwerkingen worden gevolgd. Daartoe die nen de op deze pagina afgedrukte procedureschema's. Iedere geïnteresseerde burger kan nu van de ter mijnen en de belangrijke data in een tijdig stadium kennisnemen. 31 maart voorlopig standpunt B en W over beheersvisie. 15 april publikatie in Op 't Hoogt van voorlopig standpunt B en W. 15 tot 25 april inspraaktermijn (schriftelijke reactie). 7 mei eerste behandeling in de commissie milieu en horen van de insprekers. 12 mei behandeling commentaar/reactie op voorlopig standpunt betreffende de beheersvisie. 4 juni tweede behandeling in de commissie milieu. 16 juni bepaling definitief standpunt door B en W. 2 juli commissie milieu (behandeling raadsvoorstel). 9 juli raadsbeslissing. Tot 6 april concipiëren globale uitwerkingsplannen. 8 tot en met 14 april verwerking in tweede concept structuurvisie. 21 april behandeling in B en W. Voorlopig standpunt door burgemeester en wethouders. 6 mei publikatie in Op 't Hoogt. 7 tot 17 mei inspraaktermijn. 14 mei behandeling in de raadscommissie financiën met gelegenheid mondeling in te spreken. 15 mei tot 27 mei verwerken reacties. 2 juni 11 juni 16 juni 25 jnni 9 juli behandeling in B en W. behandeling in raadscommissie financiën (tweede lezing), behandeling raadsvoorstel in B en W. behandeling in raadscommissie financiën, raadsbesluit. 1 april eerste concept nota fase 4 van het bureau Zandvoort naar Soest. 8 april behandeling in de projectgroep 14 april correcties door "Zandvoort" (tweede concept) naar Soest. 21 april voorlopig standpunt B en W. 6 mei Op 't Hoogt, publicatie voorlopig standpunt van het college en start inspraakprocedure. 7 tot 17 mei inspraaktermijn (schriftelijke reactie). 1 juni commissie ruimtelijke ordening - horen insprekers en behandeling in eerste lezing. 9 juni nota fase 4 en commentaar van Zandvoort op inspraakreacties naar B en W van Soest. 16 juni Benff (vaststelling raadsvoorstel). 30 juni commissie ruimtelijke ordening (behandeling raadsvoorstel). 9 jnli raadsbesluit. Het cosmeticabedrijf Yves Rocher draagt financieel bij aan de aanleg van een stuk bijzonder gemeente lijk groen vóór het hoofdkantoor aan de Koningsweg. Het gemeen tebestuur is erg ingenomen met dit aanbod en vindt een dergelijk ge baar ook voor andere onderne mers aanbevelenswaardig. Voor het terrein is een ontwerp gemaakt met als doel de natuurwaarden de best mogelijke ontwikkelingsmo gelijkheden te bieden. "De zorg voor het leefmilieu is onze gezamenlijke verantwoordelijk heid", zei de heer P.J.W. Kant, di recteur van Yves Rocher Neder land, bij de start van de aanleg van het bijzonder stuk openbaar groen langs de Koningsweg. De kosten van aanplant van 25 berkebomen worden door Yves Rocher gedra gen. De 25 bomen symboliseren de 25 Yves Rocher-schoonheidswin- kels in Nederland. Op deze wijze wordt uiting gegeven aan het ge- Ltiaaii£ V&U ecu groen woon- en werkmilieu, waar Soest zich "natuurlijk" sterk voor maakt. De gemeente heeft een ecologisch interessante groenvoorziening laten ontwerpen. Door een verschil in hoogte ontstaan er droge en natte groei-omstandigheden, die een bij zondere plantengroei tot gevolg zullen hebben. In de vorm van smal le grondlichamen, waarop een aan tal berkebomen zal worden geplant, is ingespeeld op het gevelpatroon van het kantoorpand en zijn land schappelijk fraaie ligging. De ontwikkeling van bloeiende kruiden zal extra bevorderd worden door het inzaaien van een zaad mengsel van wilde planten. Zo'n aanleg is een voorbeeld van het op ecologische grondslag gebaseerde gemeentelijke groenbeleid. De af gelopen jaren was de schoonheid van een natuurlijke bermbegroeiing langs de gehele Koningsweg al zichtbaar. Op 't Hoogt: Goed gelezen de bes te. G.O.S. Groepswonen Ouderen Soest in het Gemenebest van On afhankelijke Staten? Gelezen op de Kabelkrant: "Een ontwerp kwam er niet aan te pas", meldt de ontwerper', die na laat te vermelden waarom hij er dan wél aan te pas kwam... Zelfs een notaris moet op z'n zes tigste wel eens wat veeren laten... Uitspraken van mr. J. H. O. Insin- ger: - Ik ben verlicht feodaal. - Ooievaars zijn beschermd en daarom komen ze hier niet meer voor. - Een mof, pardon, ik moet zeggen een Duitse Nachbar. - Ik gedenk burgemeester Scholten elke dag in mijn gebeden. - Ik ben geen vriend van vossen, behalve van mijnheer Vossestein. - Iedere keer als u uw auto start, verpest u mijn bos. - Ik ben niks, ik ben niet eens een man die een tweedpak heeft. - De gemeente Soest dacht: Insin- ger doet vast geen zaken met die rooien. - De mensen van de Wieksloot zijn mensen waar je van op aan kunt. - Die ambtenaar zei: U hebt gelijk, mijnheer Insinger. Ik zeg: ja, dat is één van mijn slechte eigenschap pen. - Ruiters de aids van de moderne bosbouw. - Een landgoedeigenaar begint deftig, maar eindigt als dienaar. - Van die dames van lichte zeden eiste ik liggeld. - De benen van het paard en de po ten van de ruiter. Subsidie-o-theek. Wordt u zo langzamerhand ook een beetje ziek van het onduidelij ke gedoe rond Zonnegloren? Hou er dan wel rekening mee, dat het niet al te ernstig moet zijn, omdat u er straks niet meer opgenomen kunt worden. Het schijnt dat er na het boekje "Monumentaal" nu ook gedacht wordt aan een boekje "Soestaal", waarin de beste Soesa's uit "Op 't Hoogt" verzameld zijn. Gehoord: Het is maar goed dat er ambtenaren zijn. Ze zijn een wel daad voor de mensheid. Denk bij voorbeeld maar eens hoeveel on heil alleen al door niets doen voor komen is! De vereniging van naturisten De Birk heeft het gemeentebestuur om uitbreiding gevraagd. Zal wel om een borstwering gaan En toch staat vast, dat de commis sie die het snelst en unanieme be sluiten neemt, uit twee leden be staat, van wie er één afwezig is Soester scrabblewoord: Dieuwke.

Soester Courant | 1992 | | pagina 33