oriaats pnjs!e lack 119 (Schmtemakenj 4 7HANDEL WANDEL bouwine eld Medewerkers van Super van Doorn zetten de hele week hun beste beentje voor ezamenlijk I Procar Big Boss Forbo B.V. Mercurius Garage Stam Hooyer-Provak Foto van Oosten Reisbureau Gerth Rotary Baarn/Soest Gebruikersraad Kruiswerk rtief »odel m vetsch^ r t cmolor Autocentre Hans Huigen (Hyundai) slaat vleugels wijd uit in de regio Eerste steen gelegd voor nieuw pand metaalconstructiebedrijf Hilhorst Directiewisseling bij" ABN AMRO Soest WOENSDAG 1 APRIL 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 Week van de Winkel: 6 t/m 11 april Het comité Vrienden van de Hartstichting in Soest bedankt de volgende organisaties: voor het beschikbaar stellen van fondsen waardoor wij een nieuwe reanimatie-pop hebben kunnen aanschaffen. De Narre Knollen bedankt sponsors en adverteerders Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens STEGAS gas- onderhoud. Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 W elf are-verkoop Rode Kruis Per 1 april ook dealer voor Amersfoort e.o. Hh Hans Huigen b v Bedrijf verhuist van Schoutenkampweg 1 Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING Administratie- Financieringskantoor N. J. KONIJN Lohmann vertrekt, Brugma en Jonkman komen Bekeuring voor verbranden kabels Winkeliers samen op scholings- /banenmarkt •/ledig verbouwde meubelzaak Sirkstraat 99, telt nu mer dan eter showroom. gramma's en de zeer uitgebrei de woontextiel. nd in het nieuwe deel van de i de buitenwanden, die niet be- grote etalageruiten, maar be- cht" zijn gehouden, met schuin te vensters waardoor steeds komt binnenstromen. Op de g van de showroom heeft dat Dnder effect. Om de klant on- e enorme ruimte toch niet het - geven dat hij of zij tussen de kamers" zal verdwalen, is in de lekking een patroon verwerkt >r men zich snel kan oriënteren. ïdelijk i Middelman hecht bij alle ver- aan één bijzonder uitgangs- le benadering van het publiek: edelijk omgang met de klanten, id waarin alles onpersoonlijker 'de kruidenier is ook al een su- t geworden" - legt het woon de nadruk op de individuele ling van de klanten. "We kun- ekend met de prijs mee," aldus diddelman, "mede door de in- nenwerking met een aantal in het vak, maar we bieden )k een goede sfeer en een goed rnet de mensen." is ook dezer dagen duidelijk in (.stemming. Dat bleek vorige lit de enorme ballon, die boven icentrum de aandacht vestigde >en huis. Tot 4 april maken be- iog een kans op een rondvlucht allon, waarvoor elke dag een ezoekers (met partner) wordt en. HOi I- £=»FI _Vv "Week van de winkel" - zo heet de ffmago-cainpagne die volgende week in tal van onderdelen van de winkel- branche wordt gevoerd. De week is een initiatief van het Hoofdbedrijf- ïap Detailhandel en is niet alleen Jdoeld om het beeld van de "winkel in het algemeen" bij het publiek te verbeteren, maar ook om jonge men sen ervan te overtuigen dat een win- jïlbaan zo gek nog niet is. Het is de Édoeling dat de Week van de Winkel elk voorjaar terugkomt, zodat deze Xgroeit tot een jaarlijkse traditie. Jok Super van Doorn, de bekende su- ermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat ^lij Honsbergen), haakt op de landelij ke campagne in. In de komende week staat ook daar alles in het teken van de Week van de Winkel en dat wordt on derstreept door tal van activiteiten, die niet alleen aardig zijn voor de mede werkers - dat zeker - maar ook voor de consument. "Al onze medewerkers, en dat zijn er al met al wel zo'n honderd, staan klaar om de consument behulpzaam te zijn. We zijn natuurlijk altijd aardig voor onze klanten, maar we willen dat in deze week nog eens extra onderstrepen," al dus bedrijfsleider J. Riemer van Super van Doorn. "Het gaat erom dat we het publiek op een echt klantvriendelijke manier de boodschappen laten doen." Daar is uiteraard in de eerste plaats aan de "buitenkant" iets van te merken: de zaak wordt tijdens de Week van de Winkel versierd met ballonnen en slin gers. De medewerkers worden die week ook extra onthaald. Ze beginnen maan- Foto: Herman van Dam.- De medewerkers van Super van Doorn - het zijn er ongeveer honderd- staan in de Week van de Winkel extra klaar voor de consument. dag met een gezamenlijk Super-ontbijt, dus dat zal best smaken, en er staan voor hen ook nog andere verrassingen op het programma. Op dinsdag (7 april) is de consument aan de beurt, want dan organiseert Su pervan Doorn een "open huis", waarbij iedere klant wordt onthaald op een kopje koffie en een kijkje achter de schermen van de grote supermarkt mag komen nemen. Wie nu eens precies wü weten wat er eigenlijk allemaal achter de toonbank plaatsvindt van bijvoor beeld de slagerij of de brood-afdeling, is van harte welkom. Milka-koe Van woensdag 8 tot en met zaterdag 11 april zijn er in de zaak diverse demon straties, waarbij iedere afdeling op zijn beurt met iets "ludieks" te voorschijn komt. De afdeling Kruidenierswaren bijvoorbeeld komt met een leuke ver rassing voor de kinderen in de vorm van een speciale display van Milka Alpen- wereld, de beroemde chocolade. Milka Lila Pause-mini's zijn er volop en bo vendien is er een plekje ingeruimd voor een bijna levensgroot exemplaar van de beroemde Milka-koe, zij het in karton nen uitvoering. Bovendien is er op vrijdag 1 april - van 13.00 tot 20.00 uur - voor de kinderen een leuke wedstrijd: "Roep boe zoals de Milka-koe", waarbij alle kinderen (vier per wedstrijd) een gratis Milka- koetje kunnen winnen. Bij Super van Doorn loopt die dagen ook een muzika le clown rond met verrassingen. Clara II: limonade Ook de slagerij biedt onderdak aan een koe, en wel een heel bijzondere. "Clara II", zoals ze is gedoopt, staat op don derdag, vrijdag en zaterdag bij de slage rij en laat zich door de kinderen (maar misschien ook wel door de grotenmet alle soorten van plezier "melken". Het bijzondere is echter dat Clara geen melk geeft, maar limonade! Wie zou zich dat willen laten ontgaan...? Uiteraard zijn er tijdens de Week van de Winkel diverse demonstraties in de zaak, zodat het altijd een mooie gele genheid is om even een kijkje te nemen bij Super van Doorn. Het motto van de campagne - "In de winkel maak je de mooiste dingen mee" - is op de super markt bijzonder van toepassing. Dat positieve "winkelbeeld" wordt bij Su per van Doorn altijd al uitgestraald, maar de medewerkers doen er deze week nog een schepje bovenop. Langs deze weg wil de carnavalsvereni ging "De Narre Knollen" haar dank uit spreken aan de sponsors en adverteer ders, die het mogelijk hebben gemaakt de kinderen en de bejaarden een over- getelijke middag te bezorgen. Alweer vier weken geleden verstomden de laat ste carnavalskrakers in Bos en Duin, de Knollenburcht van "De Narre Knol len". Alles is weer gewoon, maar de vereniging kan terugkijken op geslaag de dagen in de tijd dat prins Berend I aan het bewind was. Het Kindercarna val en het Bejaardencarnaval zijn een groot succes geworden. Namens jong en oud, die plezier hebben beleefgd aan de carnavalsmiddagen, bedankt het be stuur de volgende bedrijven en perso nen die daaraan - o.a. als adverteerders in de Knollenkrant - hebben bijgedra gen: De firma's Vishandel 't Hoekje; Alblas; Bodair; DAVO; Bosman; v.d. Kerk hof; Nic. van Dam; NMB; Groart; Van Hengstum; Rainbow; 't Juk; Bouw man; Buxtorff; Wijnands; Eerste Soes- ter Slopersbedrijf; C. v. Megen; E.A. v.d. Hengel; R. Westerveld; Ben Kuij- er; Cees Hilhorst; Procar; Cees Peter- sen; Cees v.d. Broek; Comag; Jensma; v.d. Pol; Doppenberg; Provak Hooijer; J. van Ede; Smit en Dorlas; Hoka; R. Joustra; Binnen en Buiten; J. Lubber- sen; K. Hilhorst; R. Sevink; Bouman; Van Dasselaar; B. Rademaker; W. Ra demaker; Van Asch; Machinefabriek Rademaker; W S Coatings en ande ren die niet bij name genoemd willen worden. Op maandag 6 april zal er wederom een Welfare-verkoop van de afdeling Soest/Soesterberg van het Nederland se Rode Kruis plaatsvinden in het dien stencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, van 13.30 tot 15.30 uur. De door de deelneemsters vervaardigde wandkleden, borduur werken, knuffelbeesten enz. zullen te gen aantrekkelijke prijzen worden ver kocht. Tevens zal er een verloting plaatsvinden. Zoals gebruikelijk is de opbrengst bestemd voor het aanschaf fen van nieuwe materialen voor de deelneemsters aan de Welfare-aktivi- teiten. SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155 - 2 35 84 Per 1 april heeft Autocentre Hans Huigen b.v., de bekende Hyundai- dealer aan de Kerkstraat in Soest, ook het officiële dealerschap verworven voor Amersfoort, Leusden, Wouden berg en Scherpenzeel. Aan de Nijver- heidsweg-noord 67 - op het dicht bij Soest gelegen industrieterrein de Isselt - beschikt het autobedrijf straks over een tweede vestiging, die na een gron dige verbouwing waarschijnlijk medio 1992 in gebruik wordt genomen. "Een nieuwe uitdaging," zo karakteri seert Robert-Jan Huigen, de jonge au to-ondernemer uit Soest, de overname van het Amersfoortse dealerschap, dat gerust een bekroning mag heten voor de succesvolle manier waarop de firma voor een korte stage naar de Zij worden immers be- als 'potentiële werknemers" n de uitgangspunten van de ue Winkel is dat het werken el weer eens op een positieve ider de aandacht wordt ge- ok anderen zijn welkom om te nemen: huisvrouwen, her- prs, mensen zonder werk en laters. Bij Albert Heijn kun- i. kennis nemen van een vi- imraa. en zaterdag - ook in de □e top-verkoopdagen - ver- e winkeliers graag informatie ensen die nog iets willen we et werken in de winkels. Al- onthaalt zijn part-timer ten- zaterdag op een gezellige hele Week van de Winkel zal lcentrum aan de Smitsweg versierd en aangekleed zijn, oeken en grote vlaggen, o.a. den die een rol spelen in het thema van de winkelweek, Je winkeliers een welkome is om nog eens te onderstre- Smitshof een levendig, brui- ïlcentrum is. Vrijdagmiddag j.1. is tijdens een korte plechtigheid aan de Nieuwegracht de eerste steen gelegd voor het nieuwe bedrijfspand van de firma Hilhorst en Zoon b.v., het bekende metaalcon structiebedrijf aan de Schoutenkamp weg. Dat gebeurde door de heer WJ. Hilhorst - in de jaren dertig oprichter van het bedrijf - en zijn echtgenote mevrouw A. Hilhorst-Tolboom. Onder het toeziend oog van familie, medewerkers en andere genodigden metselde de heer Hilhorst sr. de ge denksteen op zijn plaats, direct naast de plek waar straks de entree van het nieu we pand moet komen. Daarvan staat op dit moment alleen nog de metaalcon structie - uiteraard vervaardigd door het bedrijf zelf - overeind. Ook het spe ciale geluidwerende dak is al groten deels klaar. Het pand zal waarschijnlijk na de zomer in zijn geheel worden op geleverd. De heer en mevrouw Hilhorst sr. zijn degenen die in mei 1938 de grondslag legden voor de toenmalige smederij en reparatiewerkplaats, die inmiddels is uitgegroeid tot een uiterst modern con structiebedrijf en wordt geleid door de drie zonen Hilhorst. De locatie aan de Schoutenkampweg bleek in de loop der De heer W.J. Hilhorst, oprichter van het bedrijf, opgetogen over het metselen van de eerste steen. jaren te klein en bovendien speelden de verscherpte eisen op het gebied van mi lieu en woonomgeving een rol, zodat het bedrijf op zoek moest naar een an der onderdak. Dat is na enkele jaren van onderhandelingen gevonden op het middenterein van het industriegebied Nieuwegracht, aan de Nieuwegracht 6, waar het min of meer één geheel vormt met de nieuwbouw van aannemersbe drijf Van den Hengel uit Soest. (ook T-biljet) - Redelijk tarief. Ook verzorging BOEKHOUDING en alle bijbehorende belasting formaliteiten. Tevens bemiddeling: persoonlijke lening/financiering/continu- kredieten. De Akkeren 18 - 3762 AS Soest Telefoon 02155 - 1 26 71 het Koreaanse automerk Hyundai in Soest aan de man heeft gebracht. Nationaal en internationaal is Hyundai een merk dat sterk in opkomst is. De wagens zijn leverbaar in vijf types: So nata, Lantra, Ecxel, Pony en Scoupé, en nog veel meer modellen, die in korte tijd bijzonder populair zijn geworden. Hyundai bestaat nog maar vijftien jaar en behoort nu al tot de zes grootste mer ken van de wereld. Jaarlijks verlaten 12 miljoen Hyundais de fabrieken in Ko rea, Canada en de Verenigde Staten, waar ook een eigen ontwerpstudio is gevestigd (met name voor de Sonata). Het succes van de Hyundai zit 'm in de prijsstelling en de kwaliteit. Zo wordt er standaard driejaar garantie gegeven op het mechanische gedeelte (tot een ma ximum van 100.000 kilometer) en maar liefst zes jaar op de carrosserie. Ook Soest bleek de laatste jaren mede daar door een duidelijke "groeimarkt", en heel wat plaatsgenoten hebben het ple zier van het Hyundai-rijden intussen ontdekt. Succes Het succes van de auto is zó groot dat voor bijvoorbeeld de populaire Lantra - de jonge "middenklasser" uit de Hyun- dai-stal - op het ogenblik lange levertij den aan de orde van de dag zijn. Toch rekent Autocentre Hans Huigen erop de klanten binnen twee maanden de be geerde auto te kunnen leveren. MEP f- VAV-A ■s—pi-:. ,uig Autocentre Hans Huigen krijgt straks een tweede vestiging in Amersfoort. Het 'vlaggeschip" van Hyundai is overi gens de Sonata, uitgerust met V6-mo- tor, automatische versnellingsbak, air conditioning, leren bekleding, ABS (anti-blokkeersysteem) en elektrisch bediende ramen. De Sonata is leverbaar vanaf 58.000 gulden. De voordeligste Hyundai is de Pony, die voor om en na bij de 20.000 gulden wordt verkocht. Er zitten trouwens nog de nodige nieu we Hyundai's aan te komen, zoals een nieuwe bedrijfswagen-lijn, die waar schijnlijk volgend jaar wordt geïntrodu ceerd. Dit jaar al is een nog snellere uit voering te verwachten van de sportieve Scoupé, een sportwagen met een 16 kleppen-Turbo-motor. En tenslotte staat ook de Galloper, de vier-wielaan- gedreven Hyundai, al klaar om de markt te veroveren. Nadat in september van het vorig jaar de fusie tussen ABN en AMRO een feit was is de indeling van het binnen lands kantorennet van de bank struc tureel aangepast. Naast regio's en dis tricten kent ABN AMRO nu ook rayons. Een rayon omvat een aantal bankkantoren in een bepaald geogra fisch gebied. Soest is zö'n rayon. De vorming van rayons heeft onder meer geleid tot een aantal nieuwe directie benoemingen. Zo is de heer D.J. Brugma MBA per 1 maart j.1. benoemd tot rayondirecteur Soest. Hij is belast met de algemene lei ding van het rayon en heeft daarbij als speciaal aandachtsgebied de particulie re markt. Tot voor kort was de heer Brugma kwaliteitsmanager van Noord en Oost-Nederland. Daarvoor was hij directeur van de ex-ABN-vestiging in Ede. De heer Brugma (46) is gehuwd en heeft twee kinderen. De heer J. Jonkman is per dezelfde da tum benoemd tot directeur Zaken in Soest. Dat betekent dat hij als speciaal aandachtsgebied de zakelijke markt heeft. Voordien was hij directeur van de ex-AMRO-vestiging ter plaatse. Van 1987 tot 1990 was hij belast met de lei ding van het ex-AMRO-kantoor in Leiderdorp. De heer Jonkman (45) is woonachtig in Soest. De neer L.G.M. Lohmann, directeur van de voormalige ABN-vestiging in Soest, heeft per dezelfde datum de functie aanvaard van directeur Particu lieren van het ABN AMRO-district Amersfoort, Tijdens een druk bezochte receptie in restaurant De Soester Dui nen, vorige week woensdag, hebben re- V.l.n.r. L.G.M. Lohmann, D.J. Brugma en J. Jonkman. Foto Swager. laties en bekenden afscheid genomen van de heer Lohmann en tevens kennis kunnen maken met de heren Brugma en Jonkman. Achter een boerderij aan de Peter van den Breemerweg is een Amersfoorter betrapt op het verbranden van kabels. De veldpolitie bekeurde de 53-jarige man voor het milieudelict. De Eemlandse winkeliersverenigingen zullen vacatures voor winkelpersoneel presenteren in een gezamenlijke stand tijdens de scholings- en banenmarkt van het Arbeidsbureau op dinsdag 7 april aanstaande in de Flint te Amers foort. Dit unieke project is het resultaat van samenwerking tussen de Kamer van Koophandel, de winkeliersvereni gingen en de Scholengemeenschap Midland in Amersfoort. De Kamer heeft de diverse verenigingen bij elkaar gebracht en is coördinator van het pro ject. De aankleding van de stand wordt verzorgd door Midland. Met deze activiteit haken de participan ten heel concreet in op de 'Week van de winkel', die van 6 tot en met 11 april wordt gehouden. Doel van deze actie is het verbeteren van het imago van de de tailhandel als werkgever. Dat is drin gend noodzakelijk, omdat de detail handel grote moeite heeft met het in vullen van de vele tienduizenden vaca tures, die er jaarlijks zijn. Het aantal schoolverlaters, dat voor een baan in de detailhandel kiest, gaat achteruit en is onvoldoende groot om de vraag te dek ken. De detailhandel moet zich daarom meer en meer op andere doelgroepen richten. Speciaal voor dit project hebben de winkeliersverenigingen bij hun achter ban nog niet bij het Arbeidsbureau ge melde vacatures geïnventariseerd. Het resultaat daarvan was verbluffend: er kwamen vele tientallen vacatures bij. De participanten in dit project hopen vele daarvan op 7 april aanstaande te kunnen vervullen.

Soester Courant | 1992 | | pagina 10