(HAM Dames Stam/SoVoCo knijpen billen samen iMHC Soest raakt leiderspositie kwijt w'imi WZ'49 koploper in tweede periode Slachtoffers in veldslag in Laren SEC opteert behoud vierde klasse M STRAAT 491, 55-10264 Motorpech voor Bos/Hillen PAGINA ir WOENSDAG 1 APRIL 1992 SOESTER COURANT Situatie nijpend met twee punten achterstand op Kuipers/Zwolle VOLLEYBAL Schuchter Ploeg houdt mogelijkheden op promotie naar eerste klasse Ieder z'n vak van Buuren r brood en gebak akkerij t - Tel. 11830 Soesters voor het eerst beter dan Eemboys'91:1-3 VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag Pak slaag voor SEC-zaterdag VOETBAL zondag Fysiek geweld doet Soest bukken voor L VV: 1-0 VOETBAL zondag Geen top-klassering in Circuit des Ardennes AUTORALLY PAGINA 11 Soesters verrassen met winst op Kampong: 3-2 FRANS 8' .V Theoretisch gezien, hebben de volleybalsters van Stam/SoVoCo nog steeds een kans zich te handhaven in de eerste divisie. Maar in de praktijk zal blijken dat dat een schier onmogelijke opgave is. De Soesters liepen zaterdag nog meer averij op. De 0-3-nederlaag tegen Sudosa/Assen, de nummer drie, was op zich niet zo'n grote verrassing. De 2-3-zege die Kui pers/Zwolle op Olympia behaalde, des te meer. Stam/SoVoCo heeft nog twee wedstrijden om de achterstand van twee punten te overbruggen. Öe Soesters moeten hun hoop wellicht vestigen op de laatste thuiswedstrijd te gen ATC/Hengelo. De 'Oosterse' ploeg is al kampioen en daarmee zeker van het recht op promotiewedstrijden. Het is de vraag of de Hengeloërs, zo kort voor die cruciale duels, zin hebben om Jn Soest het onderste uit de kan te halen. De Soesters hopen daarvan te profiteren en punten te pakken. Dat zal zaterdag aanzienlijk moeilijker worden tegen het tweede team van Avero/OS. In Soest verloor Stam/So- VoCo nipt met 2-3, maar de tegenstan der uit Sneek is sindsdien aan een in dekkende serie bezig en inmiddels jeklommen naar de tweede plaats op dé ranglijst. De contacten tussen Stam/ SoVoCo en Avero/OS zijn goed, maar aangenomen mag worden dat Aver o/OS haar sportieve plicht zal probe ren te vervullen. Kuipers/Zwolle, dat inmiddels twee punten los staat van Stam/SoVoCo, heeft een minder zwaar programma voor de boeg met een thuiswedstrijd te gen Veenman/Martinus 2 en een uit- duel tegen Abcoude. In sportzaal De Bunt was Stam/SoVo Co, in tegenstelling tot in andere duels, niet in staat voor een verrassing te zor gen. Schuchter en zonder enig zelfver trouwen werd de wedstrijd afgewerkt. In alle sets nam Stam/SoVoCo een voorsprong, maar die werd net zo vaak uit handen gegeven. In de eerste set kwam Stam/SoVoCo met 11-6 voor. "Dat mag je niet meer weggeven, zeker niet als je knokt voor je laatste kansen", oordeelde Theo Rem merswaal. Maar de praktijk pakte an ders uit, had de trainer/coach ook ge zien. "Het was degradatievolleybal. Ze waren niet met het spelletje bezig, maar mentaal met hun gedachten ergens an ders." De 11-6-voorsprong werd dus wel ver speeld (13-15). Toegegeven, Sudo sa/Assen had meer kwaliteit in huis, beschikte over meer lengte en kon on bevangen aan de wedstrijd beginnen. Maar Remmerswaal stelde toch duide lijk dat het met de inzet van de Soesters beter had gekund. En dat was een open lijk, maar ondubbelzinnig verwijt in de richting van de groep. "Ze gingen niet op elke bal. Dat is jammer." Zowel de spelverdeling als de aanval kwam er niet uit. Bovendien was de ,i. ;s?tC- J trftrjy; *V I I V F. sas»'.- blokkering niet bestand tegen de aan- valskracht van de noorderlingen. Toch bleef Remmerswaal op de inzet wijzen. "Het liet echt te wensen over. Zoals wij speelden, brachten we Sudosa/Assen in de leunstoel. Zij waren scherper, hadden ook twee ex-eredivisiespeel- ters. Dan kom je als Stam/SoVoCo in houdelijk te kort." De 5-0-voorsprong in de tweede set en de voordelige marge van 8-5 in de der de reeks bleken oplevingen van tijdelij ke aard. Op de belangrijke momenten gingen de billen tegen elkaar en ver krampte tevens het spel van Stam/So- Voco. De nederlaag liet dan ook niet lang op zich wachten. In zeventig minu ten sloeg Sudosa/Assen zich naar de winst: 13-15, 7-15 en 10-15. Het tweede team, dat reeds is gedegra deerd, hield de spanning er lang in te gen Leos, dat nog niet zeker was van handhaving. In de derde set leek Stam/ SoVoCo op weg naar een 2-1-voor- sprong, maar de ruime 11-6-marge werd tenietgedaan door de gasten uit Leusden. Die leken op hun beurt in de vierde set een voorsprong te verspelen, maar Leos was op tijd bij de les: 1-3. Heren Bij de heren valt waarschijnlijk zaterdag de beslissing. Stam/SoVoCo staat er op dit moment redelijk voor. De directe degradatieplaatsen liggen ver weg, maar de Soesters moeten zien te voor komen dat ze op de derde plaats van on deren belanden. Gebeurt dat wel, dan moet Stam/SoVoCo promotie/degra datiewedstrijden spelen tegen een team uit de tweede klasse. Stam/SoVoCo heeft twee punten voorsprong op Vo- leem, dat op de derde positie van on deren is geklasseerd. Bij een gunstig resultaat tegen Blijvock is Stam/SoVoCo vrij van elke zorg. De ploeg is de laatste tijd beter gaan spelen, hetgeen zaterdag tegen VIF bijna suc ces opleverde. De Hilversummers had den in de eerste twee sets de grootste moeite om Stam/SoVoCo van zich af te houden (16-14 en 15-13). In de derde set werd evenwel vlot naar een 3-O-zege toegewerkt, zodat Stam/SoVoCo zon der punten huiswaarts keerde. Foto: Studio van Beek Onder toeziend oog van haar mede spelers probeert Ineke Remkes een bres J te slaan in de defensie van Sudosa/As- sen. Tevergeefs, de Drentse vrouwen -■ stonden hun mannetje. tlAPVDV llUwlVldl I Vanaf 8 september hebben de heren van de Mixed Hockey Club Soest de ranglijst in de tweede klasse aangevoerd. Die positie zijn ze zondagmid- [dag kwijtgeraakt. Het duel aan de Koningsweg met mede-koploper F Maarssen werd met 1-2 verloren. Henk Hugen heeft de moed en de hoop echter nog niet opgegeven. "De tweede plaats geeft ook recht op promo- j tie", aldus de trainer/coach. Soest staat momenteel tweede met drie pun- ten voorsprong op Hilversum, dat één duel minder heeft gespeeld. I Er is nog van alles mogelijk in de tweede I hockeyklasse. Van de tien ploegen pro- I moveren de eerste twee, terwijl de on- I derste drie ploegen eruit vallen. Hugen: 1 "Hilversum heeft nog een loodzwaar I programma en moet onder andere nog tegen Maarssen. Maarssen moet nog naar Lelystad en die ploeg wil absoluut I niet degraderen. Dus Maarssen krijgt I het daar nog moeilijk, denk ik." I Eén ding staat vast: de laatste vier I speelronden in de tweede klasse wor- 1 den alleszins interessant. Soest krijgt op I papier eerst twee zwakke ploegen te- I genover zich. Na de uitwedstrijd tegen 1 Baarn en de thuiswedstrijd tegen I Amersfoort, wacht de ontmoeting met len in Hilversum. Hugen hoopt nog 1 steeds op promotie naar de eerste klas- veel ballen vlogen van de sticks af'ver klaarde Hugen. Hij verving in de 55ste minuut Aijen Buys voor Wouter van Rensen. Daarna was Soest iets agressiever. Met name dank zij Frank de Laat kreeg de thuis club drie strafcorners op rij. De eerste twee werden knullig om zeep geholpen. Na de derde strafcorner werd de bal in eens tegen de keeper geslagen. Invaller Van Rensen solliciteerde bij Hugen door met een snoekduik de bal in het doel te 'pushen': 1-1. Gelijkspel En toen ging Soest de fout in. Hugen: "Ik vond dat Maarssen stukken beter speelde en heb daarom gezegd dat ze de bal voor zich moesten houden. Ik wilde er een gelijkspel uithalen en niet meer aanvallen. Maar dat heeft de ploeg tak- cisch niet goed uitgevoerd. Soest bleeft toch te aanvallend spelen." Het gevolg was dat Maarssen ruimte kreeg. Na balverlies van Soest rukte de rechtsachter van Maarssen zestig meter op. Het schot werd geblokkeerd door de voet van Van Rensen: strafbal. Die werd vier minuten voor tijd benut, waardoor Soest alsnog een gelijkspel misliep. Soest, dat drie weken geleden nog een voorsprong van vier punten koesterde, heeft nu een achterstand van twee pun ten op Maarssen opgelopen. Hugen hoopt dat Soest in elk geval via de twee de plaats alsnog promotie kan afdwin gen naar de eerste klasse. KKING ACCESSOIRES I Aftastend I Na de wedstrijd van zondag moest hij I toegeven dat Maarssen na de rust beter I speelde dan zijn elftal. In de eerste helft I hadden beide ploegen zich beperkt tot I aftastend hockey zonder enig risico. Maarssen kreeg één strafcorner, Soest kreeg één kans die nauwelijks als zoda- nig viel aan te merken. 1 Na de hervatting veranderde er het een en ander. Maarssen ging steeds beter spelen en kwam in de 45ste minuut uit een strafcorner op voorsprong. Soest kon daar lange tijd niets tegenoverstel len. "De voorhoede had het heel moei lijk en kon niet gevaarlijk worden. Te Foto: Studio van Beek Arjen Buys (midden) kon geen potten breken en zou in de tweede helft worden vervangen door Wouter van Rensen die kort daarna de gelijkmaker zou scoren. Na de 1-3-overwinning van WZ'49 op het Baarnse Eem boys'91 zijn de Soesters weer kop loper in de tweede periode. Me- de-koploper Loosdrecht verloor onverwachts bij degradatiekandi daat EFC'58, zodat WZ'49 bij winst in de thuiswedstrijd tegen De Meern de periodetitel verovert. Saillant detail is daarbij dat dit te vens de laatste competitiewed strijd is. WZ'49 keek vooraf enigszins op tegen de derby. Eemboys'91 is voor VVZ'49 altijd een lastige tegenstander. In de personen van Jacco Engelsman, Kees Kuypers en Mare van Saet beschikken de Baarnaars over gevaarlijke spelers, die vaak een maatje te groot zijn voor WZ'49. Ditmaal niet. De genoemde spelers werden goed in toom gehouden door Hans Visscher, Dik Lam en Hayo Groart. Hierdoor was Eemboys'91 vleugellam geworden en kon WZ'49 de gehele wedstrijd zonder al te veel moeite in de hand houden. Vanaf het begin was WZ'49 de betere ploeg, die met goed combinatiespel de wedstrijd heerste. Voor rust stond WZ'49 al op een veilige voorsprong. Allereerst was het Hayo Groart die halverwege de eer ste periode met een geweldige knal de bal in de kruising joeg. Daarna was het na een half uur Cees Jan de Vries die na een voorzet van Johan Brouwer WZ'49 naar 0-2 loodste. Even daar voor had trainer Jan Veerman Peter van de Munt in de ploeg gebracht voor Mar cel de Graaf. De Graaf viel uit met een hoofdblessure. Genoegen In de tweede helft had dezelfde Van de x Munt enkele goede mogelijkheden om WZ'49 aan een grotere voorsprong te helpen. Dat genoegen was echter weg gelegd voor Brouwer. Allereerst werd een schot van Willem de Vries gekeerd door Wim Natter, maar ook weer losge laten. In de 'rebound' gaf De Vries de bal voor op Johnny Brouwer die met een kopbal WZ'49 op 3-0 zette. Op één moment na controleerde de Soester formatie de wedstrijd. Dat was toen Eric Jan van de Hengel een penalty ver oorzaakte. Kees Kuyper redde daarop de spreekwoordelijke eer voor de Baar naars: 1-3. Derde plaats Door dit resultaat is WZ'49 naar de derde plaats opgeklommen, met drie punten achterstand op Veluwse Boys, dat op 11 april naar Soest afreist. WZ'49 ontmoet zaterdag ook al De Meern. De uitwedstrijd maakt echter deel uit van de derde periode. De zaterdag-elf van SEC heeft een 5-0-nederlaag moeten slikken tegen Nijenrodes. De Breukelense kansheb ber voor het kampioenschap versloeg de Soesters op snelheid. SEC hield twintig minuten stand. Toen werd het 1-0 via een hard schot. Tien minuten later werd Rob van 't Klooster voor de tweede keer gepasseerd na een fout van Johnny Huiden. Libero Krijn Schouten was zaterdag ge bombardeerd tot spits. Dit in verband met de absentie van Razzo van Dam en Ronald Spoor. Schouten speelde zich kort na rust vrij, passeerde ook de doel man, maar schoot vervolgens tegen de paal. De aansluiting bleef daarmee ach terwege. Sterker nog: één minuut later lag de bal voor de derde keer achter Van 't Klooster. De sluitpost van SEC moest uiteindelijk nog twee keer capi tuleren. Tussendoor had Schouten nog voor een leeg doel naast geschoten. SEC, vechtend voor lijfsbehoud, presteerde het om kampioenskan didaat Kampong uit Utrecht met 3-2 te kloppen. Een uitstekende prestatie van de ploeg van coach Ton van Burik. Door de 3-2-zege heeft SEC alle mogelijkheden om voor de vierde klasse behouden te blijven, want Amersfoortse Boys en Voorwaarts speelden gelijk en Victoria verloor. SEC heeft drie punten voorsprong op de laagstgeplaatste (Amersfoortse Boys). Zondag aanstaande moet echter worden aangetreden tegen leider MaarsSen en bij voorbaat heeft de Soes ter ploeg een nederlaag ingecalculeerd. Zonder de geblesseerde Herbert Schalkwijk en Ramon Heynen was SEC voor rust de mindere van Kampong, dat het zonder de geschorste topscorer Maarten Bleyerveld moest stellen. SEC deed het het eerste kwartier niet onaardig en in die fase waren schoten te noteren van Antek Wojtkowski (vrije trap) en van Gerard van Soeren, dat in het zijnet verdween. Kampong deed het vooreerst rustig aan en de vele indivi duele acties werden steeds bij SEC een prooi van als laatste man spelende Jan van Rees en de actieve Ronnie Daselaar op links en Marco Martens op rechts. Na twintig minuten werd de strijd on derbroken voor, naar het leek, een beenbreuk van Kampong-speler Kees van Dam. Na een onschuldige botsing met rechterspits Nino Balsamo bleef de Utrechtenaar liggen. Later bleek dat de onfortuinlijke speler zijn enkelbanden had gescheurd. Vervanger bij Kam pong werd Hennie Brakkee. Na de wissel van Kees van Dam werd Kampong sterker en moest SEC alle zeilen bijzetten om een doelpunt te voorkomen. Tien minuten voor rust leek aanvoerder Nico Bleyerveld ein delijk te gaan scoren, maar het was Jack Nagtegaal die er een stokje voor stak door fraai redding te brengen. Ook SEC kreeg een kans en evenals Bleyerveld stopte doelman Douwe Werkman de harde kopbal van Guy Dekker (die, ondanks zijn rode kaart, na rapportage van de KNVB-rappor- teur en het ingediende verweerschrift, slechts een aantekening kreeg op zijn nog blanco straflijst) weer van de partij was. Vijf minuten na rust werd in het strafschopgebied van Kampong hands gemaakt. Specialist Mark Timmer (hij miste nog geen enkele keer dit seizoen bij het nemen van een strafschop) maakte geen fout: 1-0. Bijna kwam SEC op 2-0, toen Guy Dekker inkopte maar doelman Douwe Werkman op sublieme wijze redding zag brengen. Na een doorbraak van een Kampong-aanvaller kwam Jan van Rees in het boekje van de Hooglandse scheidsrechter Van het Klooster, toen hij de Utrechter blokkeerde. Marco Martens kreeg een boeking en mocht van geluk spreken dat hij niet uit het veld werd gezonden na een grove char ge op een Kamponger. Hebbes! Bert Holwarda priemt zijn vinger in de lucht. Hij heeft SEC zojuist op 3-2 gezet tegen Kampong. Het feest in het groen - witte kamp is op zijn plaats. Foto: Studio van Beek Daarvoor had Kampong door Bleyer veld door een voorzet vanaf rechts langs Jack Nagtegaal te knallen voor 1-1 ge zorgd. Na de boeking van Martens was het Dekker die vanaf links Balsamo een niet te missen kans gaf. Na eerst gemist te hebben kon de rechterspits met een 'frommelgoal' toch voor 2-1 zorgen. Nog geen minuut later redde Nagtegaal na een van dichtbij ingekopte bal. Rick Jan Modderkolk van Kampong kwam in het boekje na een overtreding tegen Balsamo. Pech voor SEC was het dat Antek Wojtkowski na een achillespees- blessure het veld moest verlaten. Laks heid in de SEC-defensie was meteen hierop oorzaak dat Nico Bleyerveld ge lijk kon maken. SEC leek opnieuw ge noegen te moeten nemen met een ge lijkspel. De uitblinkende Timmer dacht er ech ter anders over. Na de aftrap (2-2) brak hij uit over rechts en lanceerde toen de voor Wojtkowski ingevallen Marcel Dorrestein. Deze technisch begaafde speler, die op de bank begon, speelde zijn directe tegenstander uit, zag de vrij staande Bert Holwarda en na zijn voor zet op maat kon de SEC-spits met een harde kopbal SEC toch nog de volle twee punten verschaffen. Bij SEC werd behalve Jan van Rees en Marco Mar tens ook nog Nino Balsamo geboekt. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft SEC nog redelijke kansen het vege lijf te redden. In het duel, waarin voor Soest wei nig en voor LVV veel op het spel stond, heeft LW zich van haar slechtste kant laten zien. Welis waar behaalde de ploeg een mage re overwinning (1-0), maar met twee uit het veld gestuurde spelers en maar liefst zeven boekingen zullen ze het nog heel moeilijk gaan krijgen. Door het onbesuisde optreden van de thuisclub had Soest haar wissels al voor rust ge bruikt en moest een goed deel van de tweede helft met negen en een kwart man verder spelen. Al in de vijfde minuut solliciteerde Her man Bus nadrukkelijk naar strafmaat regelen, toen hij in een solo drie Soes ters omver kegelde, van wie Wilfred Janmaat al snel daarna moest afhaken. De voorzet van Bus werd door Walter Bont over het lege doel geschoten. Een doorgekopte corner van Ferenc Kleinegris werd door Peter van den Berg naast geschoten. In de desorgani satie van de vervanging van Janmaat door Jeroen van Veenendaal wist Wal ter Bont met een geplaatste kopstoot LW aan de leiding te brengen (1-0). Hierna vormde de thuisclub een muur van hard ingrijpende verdedigers, waar de vele Soest-aanvallen op stuk liepen. Schoten van Bart Aarts en Paul Hil- horst gingen juist over. De fraaiste Soest-aanval liep over links, waar Peter Hilhorst voorzette en Peter van den Berg, zwaar gehinderd, in het zijnet kopte. Kort voor rust schopte Rob Zwanikken met een grove charge Mar- tijn de Jonge uit de wedstrijd en kwam er met een boeking genadig vanaf. Ook aanvaller Paul Britain verdween in het boekje van de heer Rijser, nadat hij Bart Aarts te pakken nam. Na rust trachtte Soest eerst uit te vinden welke van de twee geblesseerden ver vangen moest worden. Paul Janmaat verscheen in het veld voor De Jonge. Nadat Van den Berg naast had gescho ten was het de beurt aan de ontketende Herman Bus, die het grove geweld nim mer schuwde, om geboekt te worden. De blauw/witten pakten de zaak nu wat energieker aan en forceerden een aan tal corners, maar miste duidelijk de kopkracht. Halverwege de tweede helft deed de derde Larense aanvaller van zich spreken. Met een gemene overtre ding trapte hij Martij n Stalenhoef uit het veld en zichzelf in het boekje. Dit zelfde overkwam het Larense 'orakel', aanvoerder Joost Pelgrim. De veldslag vond voornamelijk plaats op het middenveld, doelkansen kwa men er nauwelijks. Van Veenendaal voor Soest en Hoogenboom namens LVV schoten naast en over. Meer dan een uur te laat kon dan toch in de 35ste minuut Herman Bus de kleedkamer opzoeken, nadat hij Janmaat onderuit had gehaald. Paul Janmaat verrichtte nog een glansdaad door de bal uit het door Hagen verlaten doel te trappen. Heel ver in blessuretijd kon de amper nog lopende Aarts de bal maar net tot binnen het strafschopgebied terugspe len. Hagen wachtte het balletje op, maar incasseerde ook nog de schoen van Walter Bont, die uit het veld werd gestuurd. De boze reactie van Hagen le verde hem een boeking op, en ook Van Veenendaal verdween in de boekhou ding na een 'normale' overtreding. Terwijl ze als beste Nederlandse equipe op een achtste plaats in het algemeen klassement lagen, zijn Chiel Bos en Ton Hillen uitgeval len in de rally Circuit des Arden nes. Ze moesten de strijd staken in verband met een opgeblazen mo tor. "Het is jammer dat we na proef twaalf door een motorstoring de handdoek in de ring moesten gooien, want anders had er zeker een goede top-tien plaats voor ons ingezeten", zei Bos na afloop. De Soester ziet perspectieven voor de toekomst in de Peugeot, waarin hij sinds dit seizoen rijdt. "Het is een strak sturende auto, waarmee je erg laat kunt remmen. Vooral dat laatste is enorm wennen. Met deze auto ben ik nog lang niet aan het eind van mijn mogelijkhe den." De Circuit des Ardennes is een klassie ker die voor de 42ste keer werd gehou den en meetelt voor het Europees rally kampioenschap. Het was de eerste be langrijkste wedstrijd, waaraaan Bos en Hillen dit jaar meededen. De rally werd onder erbarmelijke toestanden verre den. Hagel, regen, felle windstoten en sneeuw teisterden de deelnemers.

Soester Courant | 1992 | | pagina 12