G Handballers revancheren zich vlot De Eemvogels mogen weer de wei in fSPÖMl Jack Nagtegaal stopt in verband met rugproblemen "SECCERS spelen al jaren met dopingverschijnselen!" DVS bedwingt De Lieberg Judith Lazonder naar Zaan Red Stars kent geen grenzen Derde plaats voor dansers Soester bowlers sterk op kampioenschap van afdeling PAGINAl?fiWOENSDAG 1 APRIL 1992 EN lwedstrijd mvissers dag 5 april ïdiploma V en K fungeert als speelbal voor Smeeing/BDC: 25-11 SOESTER COURANT PAGINA 13 HANDBAL ATLETIEK Piet Majoor wint 800 nieter indoor op Engeland open ZAALVOETBAL SEC krijgt één doelpunt cadeau ZAALVOETBAL ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Trainer/coach Jan van Maanen richt vizier naar boven KORFBAL Loodgieterswerk BASKETBAL Red Stars speelt zwak tegen Argus Tweede team struikelt in kwartfinale ZAALVOETBAL Buitenaanvalster weg bij Stam/SoVoCo VOLLEYBAL GYMNASTIEK Eichholtz verrast met tweede plaats ATLETIEK Pijnenburg: vierde plaats estafette TAFELTENNIS Shot verdedigt met succes koppositie Schaaktoernooi Soester Politie Sport Vereniging BASKETBAL Basketbalclub naar D, DK, F, ESP, CS en S Op open Belgische kampioenschap DANSEN BOWLING Jack Belt content met aanloop naar NK run-bike-run Geen eremetaal voor ambtenaren HV Swift-Smeeing/BDr i) [HC Soest (D)-Maarssen larn-MHC Soest (H) (De Baarn) WOM (Bosstraat-Oost) aarssen-SEC (Maarssen) ibal imvio-Smeeing/BDC (H) VZV-Smeeing/BDC (D) >mpetitie Soester Bowling aok op dinsdag (C-drie) bal VS-ZVE'83 (Beukendal) vvling Vereniging ig Splitters-Zilveren Ster ïm-Boule d'Or 4-1Blooper- -5; Pin Action-Arrows 5-0; ïngh 5-0; Baanbrekers-Akro oren: HAM-Bazuintjes 0-5; ceilers 1-4; Heppie Hoeker- 1-4; Strajk-Specialisten 2-3; Paick 2.5-2.5; Koffrie/We- aer 4-1. )otjes 3-2; Baanbrekers-Bay lles-PC 0-5. oda '46 A2 1-2; SEC BI - 6-1; SEC B2- Roda '46 B4 '3-SECCl 1-6; WZAD2- SEC D2 - CJW D3 7-1; EC D3 6-3; APWC El - SEC E2-Baarn El 1-2; SECE3- 3-1; CJW F2-SECF1 2-5; irn F3 1-3 D Al 4-3; 't Gooi BI- Soest C B2-Soest B3 5-5; Soest Cl 1-0; Soest C2-WZAC2 WZ'49 C3 0-7; Brederodes 1-8; Lelystad djC-Soest djC D2-Soest D2 6-0; HVC .5-1; Soest El-Quick El 1-4; st E3 8-1; Soest E3-TOV E4 E4-Quick E4 8-1; Soest F1 1-7; Hooglanderveen )-5; Soest F3-Amsvorde F2 3-Soest F4 1-0. VZ'49 Al 3-3; IJsselmeervo- 49 Cl 4-4; Soest C3-WZ'49 '49 Dl-Spakenburg D2 3-1; -Eemdijk Dl 3-1; Quick H 0-11; APWC E2-WZ'49 E3-WZ'49 E3 3-1; WZ'49 1F1 1-4. »Co aies 1-Sudosa 0-3; dames lames 4-Huizen 0-3; dames dames 6-Vollkei 3-0; heren heren 3-Wilhelmina 3-1; he- 2-2; VIF-heren 1 3-0. isjes Bl-SVH 3-0; meisjes 2; meisjes C2-Unicornus 0-3; »s 3-0; mini's 3-Surf 2-0; mi- 17-3; SVE 4-Shot 2 7-3; Shot 7; Shot 4-Huizen 2 3-7; Shot 6-4; VEV 4-Shot 7 3-7; Shot -5; Shot 9-Vitus 3 9-1; Shot ■3; Buna9-Shot 117-3; Hoo- ot 12 1-9; Shot 13-ATC 12 met het twaalfeneenhalf- i houden De Eemvissers 5 april een koppelwed- mnen maximaal honderd >doen. begint om 8.00 uur en f één. Er wordt gevist op hengellengte van elf meter i, maar gekleurde maden i. De visplaats aan de Eem liddel van loting aangewe- informatie, tel. 02154- maart zijn de volgende m sport- en zwemschool oot' voor het A- en e Boer, Remsco Ekdom, sers, Lisette de Keyzer, •ter, Ewoud Langenberg, ling, Suzanne Oosterwijk, irnung, Liesbeth van Vinfried Saners, Ferry van er Vink, Kasper de Vos, ;rs. ^rnold, Steven Admiraal, Gendt, Chantal Kok, fik, Juul van de Lingen, 'boer, Sebastian Voortjes, De herenselectie van Smeeing/ BDC heeft zich in de laatste thuis wedstrijd voor de competitie gere vancheerd voor de teleurstellende resultaten van de afgelopen maand. Als speelbal fungeerde V en K, dat de onderste plaats met verve verdedigde door met 25-11 te verliezen. EivpVr 11 gWHP d.iq tn.daq.ait De handbalwedstrijd kende voldoende fragmenten voor een 'aardige slap stick'. Trainer/coach Piet Diemei hielp een handje mee door vier minuten voor tijd Guus Tourné een keepersshirt te la ten aantrekken. Edwin Zoetelief, door sommige fans al de 'Witte Menzo' ge noemd, zat daardoor voor het eerst sinds het voortijdige vertrek van Mare Vermaak weer eens op de bank. Smeeing/BDC liep in die fase en pas sant uit van 22-11 naar 25-11. Dat Die mei tijdens de opmerkelijke wissel één man te veel naar de kant haalde, was niet eens iedereen opgevallen. Smeeing/BDC mocht zich naar harte lust uitleven en kon het zich permitte ren veel kansen te laten voor wat ze wa ren. Peter Stoelenga, die na dit seizoen stopt, miste drie break-outs, maar zou toch nog viermaal scoren. En dan Cleem Diemers die, zeven keer de roos trof. Diemers zou Diemers niet zijn als hij zich niet in nevelen hult over de voortzetting van zijn carrière. "Mis schien moet ik alleen de thuiswedstrij den meedoen. Eén wedstrijd in de twee weken is beter voor mijn ritme. Ik heb vorige week niet meegedaan en moetje zien wat ik er vandaag allemaal ingooi." Topscorer Arjan Roest stond zich ondertussen zorgen te maken over zijn rol als top scorer in de eerste divisie. Met vijf tref fers bleef hij onder zijn gemiddelde pro- duktie van 6,6 treffers. Dat kwam onder meer omdat Patrick van Gardingen een strafworp mocht nemen. Bovendien werd de aanvoerder in de tweede helft tien minuten rust gegund, en in die fase scoorde Charles van Zetten vanaf ze ven meter. Roest heeft na negentien wedstrijden 125 doelpunten. Hij staat daarmee eerste, maar weet dat zijn con currenten één wedstrijd meer voor de boeg hebben. V en K kon zondagmiddag in sporthal Beukendal geen moment de indruk wekken in de eerste divisie thuis te ho ren. De Groningers leden ontzettend veel balverlies, speelden bijzonder traag en zouden er goed aan doen eerst maar eens wat aanvalsspelletjes te gaan instuderen. Ook verdedigend rommel de het bij V en K dat-halverwege met 10-4 achter stond. Zeven speelminuten later stond het al 15-4 en in de 46ste mi nuut zorgde Diemers vanuit de hoek voor 19-5. Wat volgde waren negen mi nuten, waarin de concentratie van Smeeing/BDC ver te zoeken was. Met Roest op de bank slaagde Smeeing/BDC erin tweemaal te sco ren, terwijl Zoetelief (die één strafworp stopte en een tweede tegen de palen keek) de bal zes keer uit het net moest vissen (21-11). Afscheidscadeau Daarna stelden de Soesters orde op za ken. In vlot tempo werd de ene na de andere uitval uitgevoerd en afgerond. Daarmee kreeg de uitgedunde aanhang toch nog een aardig afscheidscadeau in competitieverband. Regisseur Diemei Guus Tourné in en aanvallende pose. De handballer verdedigde tegen V en K vier minuten het doel van Smee ing/BDC. Foto: Herman van Dam. maakte één foutje. Want in de sfeer van de wedstrijd was het gepast geweest als Zoetelief in de 56ste minuut de laatste strafworp had mogen nemen. De doel man kreeg evenwel niet de gelegenheid zijn produktie naar één doelpunt op te schroeven. Maar of hij daarin zou zijn geslaagd, werd door een aantal team makkers sterk betwijfeld. Voor Smeeing/BDC resteert nog één uitwedstrijd tegen AGV/Swift, de kop loper van de eerste divisie A. Dat duel wordt zondag afgewerkt. Een week la ter ontvangt Smeeing/BDC het Arn hemse ESCA, dat zich voorbereidt op de degradatiepoule van de eredivisie. De oefenwedstrijd op 12 april begint om 14.30 uur in sporthal Beukendal. Bij ESCA speelt onder anderen Paul van den Deijssel, voormalig speler, trai ner en coach van Smeeing/BDC. Piet Majoor heeft het open Engelse kampioenschap indoor op de 800 meter gewonnen. De Soester was in de Veteranen lila-klasse (zestig- plus) de snelste in 2.32.2. In Cosfort liet de oud-wereldkam pioen zien dat hij op internationaal niveau nog steeds kan meekomen. In de finale liet hij zijn concurrenten minimaal vijf seconden achter zich. De tijd van Majoor was niet zijn snel ste van dit seizoen op de 800 meter. Hij finishte eerder al in twee minuten en twintig seconden. Als opwarmertje voor de 800 meter had Majoor ook al meegedaan aan de serie voor de 400 meter. Daarin zette hij en passant de snelste tijd neer van alle deelnemers. Was het nu 0-5 of 0-6? Het was 0-5, maar op het wedstrijdformulier vulde de scheidsrechter 0-6 in. Hoe dan ook, het zaalvoetbalteam van SEC won de wedstrijd tegen Lazy Bones en blijft meedingen naar de titel in de tweede klasse. In de slotfase van het duel, dat vrijdag avond werd gespeeld, werden Edwin Brouwer en Jeffrey van Delden uit het veld gestuurd. Brouwer vanwege een overtreding, Van Delden vanwege een opmerking die hij daarop maakte. Op dat moment stonden alleen Marco Mertens en Hendrik-Jan de Boer nog in het veld. Lazy Bones viel aan, maar ver speelde de bal. Die werd vervolgens door doelman Jack Nagtegaal naar Mertens gegooid, waarna Mertens voor 0-5 zorgde. Direct daarna floot de scheidsrechter af. Na de wedstrijd voegde aanvoerder Nagtegaal zich bij hem om zijn handte kening op het wedstrijdformulier te zet ten. "Ik zei: '0-6 hè scheids' en plop, zet hij zo 0-6 op het formulier." De wedstrijd tegen Gooise Boys, die voor maandagavond op het program ma stond, werd afgelast. Jack Nagtegaal, doelman van SEC-zondag, zet na dit seizoen een punt achter zijn voetbalcarrière. Rugproblemen zijn de aanleiding voor zijn besluit, dat hij zondag na de met 3-2 gewonnen wedstrijd te gen Kampong aan de spelersgroep kenbaar maakte. Trainer Ton van Burik en het bestuur van de voet balvereniging waren twee weken eerder ai op de hoogte gesteld. Nagtegaal spreekt van een emotioneel besluit. "Ik heb het er moeilijk mee ge had, ik heb er een maandje of vier over nagedacht. Het liefst zou ik willen door gaan, maar ik denk dat ik er wijzer aan doe om te stoppen. Ik loop al jaren te tobben met mijn rug. Na de wedstrijden en de trainingen heb ik ontzettend veel pijn in mijn rug. Het is je gezondheid of de sport. Ik moet mezelf in bescherming nemen." Nagtegaal heeft tien jaar bij SEC ge voetbald. Daarvoor speelde hij vijftien jaar bij Zwaluwen Vooruit in Utrecht. In 1984 kwam de sluitpost in het eerste zondagelftal. "Ik heb daarna geen wed strijd gemist. Ik heb steeds van de eerste tot en met de laatste minuut in het veld gestaan." Nagtegaal werd bij SEC altijd gezien als een betrouwbare sluitpost die veel pun ten voor zijn club heeft gered. "Ik moet nu even door de zure appel heenbijten. Het blijft een lullig besluit, maar ik kan niet anders." Nagtegaal blijft waarschijnlijk op een Jack Nagtegaal: "Een emotioneel be sluit. Foto: Studio van Beek andere manier behouden voor de groen-witten. Hij heeft het bestuur en Van Burik voorgesteld de keeperstrai ning op zich te nemen. "Van Burik ziet het helemaal zitten. Ik moet afwachten wat het bestuur ervan vindt, maar kee perstrainer Hoek houdt ermee op. Hij gaat alleen de jongere groepen trai nen." Op zondag 12 april staat Nagtegaal voor het laatst tussen de palen aan de Bosstraat-West. ("Want spelen in groen-wit is the right stuff!") I' i Duinweg 6 3Z68BN Soest Tel. 02155 - 13995 Korfbalvereniging De Eemvogels staat aan de vooravond van de tweede helft van de veldcompeti- t/e. De ploeg neemt in de tweede klasse de voorlaatste plaats in, maar trainer/coach Jan van Maan en durft het vizier, zonder te blo zen, op de tw eede plaats te richten. "De achterstand op Fortis, de nummer twee, bedraagt slechts twee punten, dus alles is nog mogelijk. Degraderen doen we in ieder geval niet, want we hebben zes punten voorsprong op Het Bosch en er gaat maar één ploeg uit. We willen graag Viking en SVMM onder ons zien te krijgen, zodat we een goede midden moter kunnen worden. Het doel is mi nimaal zes punten uit de resterende vijl wedstrijden te halen", zegt Van Maan- Hoopvol Het eerste achttal van De Eemvogels hoeft dus niet angstig naar beneden te kijken, maar kan hoopvol aan de op mars beginnen. Of de tweede plaats, die recht geeft op promotie, daadwerkelijk binnen handbereik ligt, is de vraag. For tis (tegenstander op 11 april in Soest) is, aldus Van Maanen, altijd een lastig te omzeilen klip voor de Soester ploeg die al weer drie weken buiten traint. De Eemvogels mogen op zaterdag 4 april Jan van Maanen: "Alles is nog moge lijk, maar degraderen doen we in ieder geval niet. Foto: Johan van Beek weer de wei in. De club hervat de veld- competitie om 16.00 met een uitwed strijd tegen Viking, één van de tegen standers, waar Van Maanen twee pun ten wil weghalen. Als De Eemvogels als derde eindigen, bestaat er een theoretische kans op pro motie. Lijstaanvoerder SMS uit Utrecht, dat drie punten voorsprong heeft op Fortis, fuseert vermoedelijk met plaatsgenoot Vogels. In dat geval mogen de nummers twee en drie van de tweede klasse het volgende seizoen in de eerste klasse uitkomen. Van Maanen is bezig aan zijn vierde sei zoen bij De Eemvogels. Van 1985 tot en met 1988 stond hij al het roer bij de vereniging die de thuiswedstrijden af werkt op het terrein aan de Staringlaan. In augustus 1991 nam hij de plaats weer in van Hennie Ditmeijer die hem in 1988 was opgevolgd. De korfbaltrainer kreeg dit seizoen te maken met het tussentijds vertrek van enkele spelers. Linda Bello stopte in verband met zwangerschap en verhuist dit jaar bovendien. Marco Kuil deed een stap terug, omdat hij de sport niet meer met een plaats in het eerste kon combineren. 'Good-old' Agnes Kraai- kamp werd weer een vast gezicht in de basis, terwijl bij de heren de jeugdige Robin Lub en Almar Leijfering hun in trede deden. "Het team dat er nu is, zul je volgend seizoen ook zien. Misschien datje dan weer lekker kunt meedraaien in de tweede klasse." Van Maanen zal de ploeg in elk geval ook in het najaar begeleiden tijdens de eerste helft van de volgende veldcom- petitie. De club wil hem graag behou den, maar Van Maanen heeft nog geen beslissing genomen over een langduri ger samenwerking. "We hebben met het eerste en het tweede team afspraken gemaakt. We zullen eens kijken of die worden nagekomen." Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 De dames van Red Stars hebben een zwak optreden achter de rug tegen Ar gus. De Haagse gasten kaapten zater dag in sporthal Beukendal de punten weg: 48-51. Red Stars hobbelde voortdurend tegen een achterstand aan. Argus nam aan vankelijk een voorsprong van tien pun ten. Die werd door Red Stars verkleind, maar in de spannende slotminuten kwamen de Soester basketbalsters te kort. Ter voorbereiding op de beslissende wedstrijd tegen Oegstgeest, zaterdag om 20.30 uur in Beukendal, oefenden de heren van Red Stars zondag tegen Crackeijacks. De Amersfoorters, die één klasse lager spelen, namen in de eerste helft brutaal een voorsprong op het weinig imponerende Red Stars. De ploeg van Dick van der Hammen her stelde zich evenwel, kwam met 25 pun ten voor, maar beperkte de overwin ning tot 81-71. Na eerder koploper A. 't Hardt te hebben bedwongen, heeft DVS ook een gelijkspel nit het vuur ge sleept tegen de andere titelkandi daat De Lieberg. Evenals tegen A. 't Hardt werd het 4-4. Luits Hou- kes was maandagavond de grote man bij de Soesters. In de beginfase liep het niet goed bij DVS. Dat kwam mede doordat de thuisclub al in de eerste minuut scoor de. Die stand bleef tot vijf minuten voor de pauze gehandhaafd. Daarna scoorde de van een schouderoperatie herstelde Janto Muljokamo de gelijkmaker. In de tweede helft moest Jan Willem de Wint twee keer achter elkaar vissen, maar Ronald de Rooij zorgde met een schitterend doelpunt voor 3-2. Hij kap te de volledige verdediging, de doelman incluis, uit en stifte de bal vervolgens in het doel. Even later zou Houkes na een combinatie met De Rooij DVS op nieuw op gelijke hoogte brengen. René Ribberink had pech dat zijn inzet door interventie van de paal geen suc cesrijk vervolg kreeg. In de daaropvol gende fase gaf DVS het initiatief over aan De Lieberg dat terecht met 4-3 voorkwam. Vijf minuten voor tijd had Ribberink meer succes. Met een fraai doelpunt zette hij DVS voor de derde keer naast De Lieberg: 4-4. Het tweede team van DVS staat weer met beide benen op de grond. De ploeg stond maandagavond in de kwartfinale van het bekertoernooi. Stijf van de ze nuwen ontmoette DVS Vermeulen Boys, een team van oudere en meer ge routineerde spelers. DVS verloor in sporthal Beukendal met 2-3 en werd daarmee uit het bekertoernooi gewipt. Judith Lazonder vertrekt aan het einde van dit seizoen bij Stam/So- VoCo. De 22-jarige buitenaanval ster gaat bij Zaan in Zaanstad spe len. Die ploeg heeft het verblijf in de eredivisie zaterdag veiliggesteld door een overwinning op TDK/Brevok. Al vaker was er sprake van dat Judith Lazonder eventueel naar een eredivi- sieploeg zou verkassen, maar ze bleef tot dusver bij de Soester vereniging. Ditmaal wil ze de uitdaging aan en kij ken of ze de eredivisie op het sportieve vlak aankan. De volleybalster heeft haar teamgenoten zaterdag na de wed strijd tegen Sudosa/Assen (0-3) op de hoogte gesteld van haar besluit. Judith Lazonder gaat tweemaal per week drieëneenhalf uur trainen bij Zaan. Daarnaast zal ze onder begelei ding van de medische staf van de club één avond per week fitnesstraining vol gen. Overigens heeft ze al een aantal malen bij de Noordhollanse vereniging getraind. Bij Stam/SoVoCo staat ze nu al vijftien jaar op de ledenlijst. Ze is bezig aan haar vierde seizoen in de hoofdmacht die in de eerste divisie uitkomt. Het is aller- Judith Lazonder verruilt Stam/So- VoCo voor de eredivisieclub Zaan. Foto: Goos van der Wilt. minst zeker dat de ploeg zich hand haaft. Op dit moment neemt de ploeg de tiende plaats, hetgeen degradatie zou inhouden. De Springbokken waren zaterdag met drie turners vertegenwoordigd op de Steenwedstrijden. Voor zover bekend hebben De Springbokken niet eerder meegedaan aan deze (voor de provin cie) wedstrijd op het hoogste niveau. Tijdens deze wedstrijd wordt gestre den om het kampioenschap van Utrecht en om het kampioenschap per toestel. Torenhoge favoriet was Jonny Keulstra (Sparta), die tijdens de voorrondes bij na zeven punten voorsprong op de con currentie had. Rennie Erasmus wist hem op de vrije oefening net niet voor te blijven en werd op 0,10 punt tweede. Aan paardvoltige werd Harry Eich holtz tweede. Ringen bracht de verras sing, Harry turnde zo goed dat hij Jonny hier het goud ontfutselde. •Aan sprong werd Rennie derde. Rek stok was zwaar en het niveau hoog. Harry behaalde hier een opmerkelijke tweede plaats. Maar zeer verrassend draaide Harry een prima brugoefening, die niet werd verbeterd door de concur rent. In de eindklassering werd Ricky Erasmus met 37,25 punten zevende, Rennie Erasmus viel wat terug en ein digde nipt vierde. Geheel onverwacht behaalde de oudste deelnemer Harry een zilveren plak en liep op de winnaar bijna vier punten in. Hagel, wind en striemende regen waren de elementen, waaronder de estafette-marathon in Nieuwe- gein zaterdag afgewerkt werd. Veel ploegen uit het gehele land stonden desalniettemin aan de start van dit loopevenement. Adrie van de Zon, die als eerste dame van de Pijnenburg-ploeg de spits af beet, kwam tot een tijd van 43.47, maar moest wel circa 300 meter extra afleg gen op de baan. De tweede loopster, Gerrie den Oude, liep haar ronde pre cies één minuut langzamer dan haar voorgangster (44.47), terwijl Elly Moerman gestaag naar een tijd van 43.34 liep. Toen Mart van Hal als laatste loopster vertrok, had zij met een voorsprong van ongeveer 400 meter op Geeske Jansen van GAC, die met haar ploeg toen nog in vierde positie lag, een redelijke kans op een derde plaats, want ploegen als Hellas en De Bataven waren intussen te ver voorop om nog bedreigd te kunnen worden. Ondanks haar sportieve ver weer, waarbij ze de snelste tijd reali seerde van alle Pijnenburg-dames (42.24), lukte het haar net niet de derde plaats vast te houden, maar was voor hen een eervolle vierde plaats wegge legd. Dank zij een 7-3-overwinning op DOV 2 (Delft) houdt het eerste se niorenteam van Shot goede uit zichten op promotie naar de twee de divisie. Even zag het daar niet naar uit. Shot kwam in eigen huis slecht uit de startblokken en keek al snel tegen een 1-3-achterstand aan. Maar vanaf dat moment nam Shot het initiatief over. Via overwinningen van Berend Jonker en een verrassende overwinning van Aksel van Elteren op DOV-kopman Van 't Hoenderdaal kwam Shot op gelijke hoogte en was er weer sprake van een wedstrijd. Tijdens die twee partijen bleek dat de DOV- spelers zich nogal snel ergerden door uitlatingen van het publiek. Het Soester publiek pikte dat snel op en begon de ei gen spelers nog nadrukkelijker aan te moedigen. Toen even later René Dase laar vanuit een hopeloze positie terug kwam en zijn tegenstander de game ontfutselde, was het DOV-verzet ge broken. Shot won elke volgende game met opvallend gemak. Berend Jonker scoorde driemaal, René Daselaar en Aksel van Elteren ieder tweemaal. Schakende politiemensen kunnen woensdag 8 april hun collega's weer mat zetten. Want op die dag wordt het 27ste schaaktoernooi van de Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) ge houden in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. De eerste zetten worden om 10.20 uur gedaan. Elke speler heeft per partij een half uur bedenktijd, zodat een partij maximaal één uur duurt. Er wordt ge speeld in groepen van zes, verdeeld over een hoofd-, eerste en tweede klas se. Deelnemers kunnen hun sterkte kenbaar maken bij de inschrijving. Op geven moet voor vrijdag 3 april bij se cretaris R.S.H. de Goeij van de SPSV, postbus 2002, 3760 CA Soest, tel. 19444. Om 17.00 uur zal bekend zijn of G.P. Heidanus uit Den Haag zijn titel van vo rig jaar met succes heeft verdedigd of dat iemand anders het snelschaaktoer- nooi heeft gewonnen. Basketbalvereniging The Red Stars kent geen grenzen. De club slaat de komende maanden haar vleugels uit in Frankrijk, Duit sland, Spanje, Tsjechoslowakije, Zweden en Denemarken. Boven dien zijn de basketballers tijdens het paasweekeinde gastheer van 31 Fransen. De Fransen komen uit Angoulême, een stad in de buurt van Bordeaux. Een aantal leden van Red Stars was daar vo rig jaar te gast en ontvangt ditmaal de Zuideuropeanen. De Fransen nemen deel aan een toernooi en zullen bezoe ken afleggen aan onder meer Utrecht en Amsterdam. De Fransen arriveren zaterdag 18 april en aanvaarden dins dag 21 april de terugreis. Een welpengroep zal tijdens het paas weekeinde in Noord-Frankrijk bivak keren. De club is uitgenodigd voor een toernooi met de jongste spelersgroep. Natuurlijk neemt Red Stars ook deel aan de uitwisseling Soest-Soest die dit jaar van 29 tot en met 31 mei in Duit sland plaatsvindt. Een week later ver trekt een damesteam voor een week naar Spanje. De jongens junioren nemen van 2 tot en met 10 juli deel aan een internationaal toernooi in het Zweedse Göteborg. Dat doen nog zevenhonderd andere ploe gen. Volgens Harry van den Heuvel ko men de deelnemers overal vandaan. "Van Tanzania tot Australië", aldus de trainer/coach. Red Stars zal met veer tien man naar Zweden afreizen. Verder ligt het nog in de bedoeling dat een kleine groep heren Tsjechoslowa kije bezoekt. Red Stars was daar al eer der en ontving verschillende keren een team uit Praag. Vijf andere heren vertrekken op 3 juni naar Holbaek, waarmee de club van 1981 tot en met 1991 uitwisselingen hield. Die groep gaat echter op eigen initiatief. Red Stars heeft in het 27-jarig bestaan al bewezen dat ze verder kijkt dan haar neus lang is. Vrijwel elk jaar stond deels in het teken van internationale contac ten. De vereniging had ook al uitwisse lingen met clubs uit andere landen, waaronder Oostenrijk, Engeland en Zwitserland. Formation Dance Company Eem- land heeft hoge ogen gegooid tij dens de open nationale kampioen schappen van België. De dansfor- matie legde in de sporthal van het koninklijk atheneum in Namen beslag op de derde plaats. Dat resultaat werd geboekt op het Ball- room formation dansen. Met een cho reografie van viereneenhalve minuut liet het team het publiek en de jury zien dat ballroom dansen (Quick-step, Tan go, Engelse wals, Weense wals en Slow- fox) meer is dan 'quick-quick-slow'. De zes paren dansten in wervelende lijnen een vlotte choreografie, waarbij de ge lijkheid en de techniek van de dansers ook door het publiek werd gewaar deerd. Eén van de Soester dansters Donna Haster: "Het team traint vier keer per week; daarnaast is er de zorg voor de ballroom jurken, de rokkostuums, de kapsels en de make-up." Formation Dance Company Eemland is elke week op de televisie te zien in de 'leader' van Love Letters en in het Duit se programma Hochtraumzeit. Het team wordt begeleid door Harry Gerth en Jan Becker en staat momenteel eer ste in de promotieklasse. De kans is groot dat het team in oktober promo veert naar de hoofdklasse. Dat is in elk geval het doel van Formation Dance Company Eemland. Peggy Bertus en Ada Brehler zijn bij het dames-dubbel tweede ge worden op de afdelingskampioen schappen bowlen. De afvaardiging van de Soester Bowling Vereni ging behaalde in De Korf in Leus den een totale pinfall van 1.332. In het dames enkel had Brehler minder succes. Ze moest genoegen nemen met een achtste plaats. Mieke van Berkel legde beslag op de zesde plaats in de C-klasse. Bart Breunesse zette een verdienstelijk resultaat neer door derde te worden bij de heren. In de reguliere competitie van de Soes ter Bowling Vereniging zette Pin Down een nieuw seizoenrecord neer. De ploeg won met 5-0 van Bloopers dank zij een pinfall van 1.481. Met name Ge- rard de Rond was op dreef. Hij gooide een serie van 535 pins, hetgeen hem in de top-vijf deed belanden. Jack Belt is zondag achtste geworden tijdens een run-bike-run in Langedijk. De Soester triatleet, die zich voorbe reidt op de NK run-bike-run, finishte na één uur, zeventien minuten en ne gentien seconden. De wedstrijd bestond uit zeven kilome ter lopen, dertig kilometer fietsen en 3,5 kilometer lopen. Na het eerste on derdeel bezette Belt de negentiende plaats. Pas daarna kwam hij in zijn rit me. Tijdens het fietsen klom hij naar de zesde plaats. Belt verspeelde die positie toen hij tijdens de wisseling problemen had met zijn fietshelm. Als achtste be gon hij aan het laatste looptraject en die positie gaf hij niet meer uit handen. Winnaar in Langedijk werd Mark Koks, één van de favorieten voor de Nederlandse titel die op 12 april in Den Dungen op het spel staat. De Soester ambtenaren zijn er niet in geslaagd eremetaal te winnen op de Nederlandse kampioenschappen veldloop. In Gemert rekende Bert van der Weerd van de afdeling financiën zich rijk met een 26ste plaats. Hij leverde de beste prestatie van de Soesters en liet in de ca tegorie senioren tot en met 39 jaar 688 deelnemers achter zich. In totaal ontvluchtten zeventienhon derd ambtenaren de bureaus. Ze moes ten een afstand van 11,6 kilometer over overwegend onverharde bospaden af leggen. Ben van Os werd vierde van de 91 vijf tig-plussers. Hij noteerde een tijd van 46.43. De 48-jarige Co Limburg finish te na 46 minuten en 43 seconden. De overige tijden: Dick Snijders 50.01, Hans Schreuder 50.23, Leo Buijing 55.50, Barend van Lunteren 57.28, Jan J Opmeer 57.47. 4

Soester Courant | 1992 | | pagina 14