Verdwenen Soest (D iOP SOEST] Wegenbouwkapel geeft benefietconcert voor Stimulans in 'Zonnegloren' nieuws muiifrmiï DRAADLOOS BEVEILIGEN Boeken over Oud Soest bij: WOENSDAG 1 APRIL 1992 SOESTER COURANT PAGINA 14 Rondje Soest EEN ZONDAGSE LENTEDAG Postzegel-/muntenbeurs Herman Kuiphof over Olympische Spelen verzet naar 19 mei! BIJ VELE SOESTER HORECA-BEDRUVEN, NATUURLIJK OOK BIJ SPORTHAL BEUKENDAL, VINDT U DE LENTE OP UW BORD. LET OP HET GELE SPANDOEK, DAN ZIT U GOEDHORECA SOEST S0ESTERBERG. Kaarten verkrijgbaar bij VVV en Soester Courant Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Maria-Minormuziek Vrouwengroep over 'Omgaan met spanningen' lüLllMiUiHt NVSH stopt middag voor alleenstaanden Museum Oud Soest Meningen van lezers Honden (3) Zaterdag 4 april, Medisch Centrum. Infomarkt voor aanstaande ouders Bollen en knollen Cursus 'Goed gewicht' in Baarn Paasbingo van de 'Vrije Vogels' Radio Soest: postbus 3062 N/andeven De Lopers van de week door Arie Wandelaar Ons Soest lag er afgelopen zondag tot het middaguur gezond bij. De hemel had die morgen zon in plaats van water gezonden. Je zag met enige fantasie het groene gras onder je ogen groeien. Actieve vogelsoorten schreven 'lente' in de lucht. "Pak de fiets en ga een frisse neus ha len", stelde Marie voor, die met een pollepel beslag voor een amandeltaart voorbereidde. Een paar uurtjes buiten spelen, het leek Arie wel en dus kregen zijn knie gewrichten de ochtendgymnastiek die ze sinds de aanvang van 1992 gemist hadden. Fietsen op zondagmorgen in Soest, de moeite waard, maar anders dan in vroeger jaren. Pakweg een kwart eeuw geleden spurtte je met een peloton kerkgangers naar de tempel om op het nippertje in de kerkbanken te schui ven. De laatsten zullen immers de eer sten zijn. En wie destijds het kerkge bouw links liet liggen, op zoek naar lente van andere snit en garnituur, koos duinen of dennen als bestem ming. Zowel van 't een als van 't ander was eind maart '92 geen sprake. Aange past vervoer in de vorm van auto's le verde tijdens aangepaste aanvangstij den kerkgangers af. Aan de andere helft van Soest was de schitterende lentemorgen van de 29e maart kenne lijk niet besteed. Langs woonhuizen fietsend in de Soesterbergsestraat, To renstraat en Van Weedestraat zag Arie ze wakker worden aan het televi sietoestel. Het meest kleurrijke kin derprogramma in de aanbieding. Bij Reisbureau Gerth rechtsaf slaan en als eenzame zondagmorgenfietser kie zen voor Baarn is wat de afstand be treft een fluitje van een cent. Tien mi nuten later sta je voor gesloten Baarn- se spoorbomen en nodigt een bankje, daarachter opgesteld, je uit de benen te strekken. Een mogelijkheid waar van ook anderen gebruik maakten. Even had Arie het idee ergens drager van een besmettelijke ziekte te zijn. Hij had amper een portie natuurhout onder zijn zitvlak of de rest van de bank liep leeg. Stilte en ruimte waren van korte duur. Met een zwierigheid die de leegte van een opgeklopt ei had, meldde zich een andere eenzame fietser. Hij ontdeed zich van suède handschoenen, legde een handpalm tegen zijn ingevallen wang en vertoonde een pose die een Engelse heer uit het Victoriaanse tijd perk niet had misstaan. Arie deed de openingszet. "Ik ben de deur uitgestuurd. Moest een frisse neus halen." "Mag u terugkomen?", informeerde de andere bankzitter met enige be zorgdheid in zijn stem. "Er wordt op mij gewacht', kon Arie naar waarheid mededelen. "Dan heeft u geluk gehad. Bent u een gelukkig mens. Ik mag niet eens meer bij haar thuis langskomen", klonk het ongeveer zoals een hond wel eens te gen de volle maan jankt. Arie overwoog ernstig inpakken en wegwezen, maar koos tenslotte voor de klankbord-rol. Een juiste keuze. Naast hem zat een man die ongevraagd alles kwijt wilde en zich had voorgenomen zich deze mogelijkheid niet te laten ontsnappen. "Door eigen fouten heb ik het ver pest", luidde de bekentenis. Uit daar opvolgende verklaringen werd Arie duidelijk dat Karei, want zo luidde zijn voornaam, na eenmaal rechten op het huwelijksbed te hebben verworven een regime had toegepast dat erop neer kwam dat rechtens het boter briefje hem alles toe kwam. Helaas voor Karei, zijn aanzienlijk jongere Annie bleek zich vóór de huwelijksdag in het emancipatiegebeuren te hebben gewenteld en vond daarin de opvattin gen van Karei niet terug. Haar onbuig zaamheid was hem tijdens het over handigen van het bruidsboeket niet opgevallen. "Ik freewheel wel door het huwelijk heen, heb ik nog gedacht, dan komt de dag vanzelf dat je toch de teugels in handen krijgt. Lukt dat ook niet dan heb je in ieder geval de rest van je le ven de zekerheid dat je geborgen bent. Zo jong ben ik tenslotte ook niet meer. In vergelijking met mij heeft Annie nog een leven voor zich, maar ik heb 't verpest. Karei leek Arie's aanvechting om te vertrekken te voelen. Hij haalde diep adem en vervolgde: "Begrijp mij goed, ik wil niet klinken als een..." Zijn stem hield op alsof er een mes was ingezet. Hij keek voor zich uit met een blik die geen einde van de weg ontdek te. Arie probeerde verder bij hem naar binnen te kijken, maar kreeg geen toe gang. Met een 'Ik wens u het allerbeste en probeer de moed erin te houden', dacht hij de openluchtzitting te beslui ten. "Een waar woord meneer, de moed erin houden." Hij lachte met ogen van gletsjerijs. "Het is alleen ner gens te krijgen..." ARIE WANDELAAR Op zaterdag 11 april wordt de eerstvol gende Zeister postzegel- en munten- beurs gehouden in de kantine van de Zinzendorf-mavo, bij Slot Zeist. De beurs duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Wegens verhindering van de heer Her man Kuiphof op 13 april wordt de le zing over de Olympische Spelen verzet naar dinsdag 19 mei. Aanvang 20.00 uur in gebouw "Credo"Julianalaan 19. Kaarten a f 10,- verkrijgbaar bij het kantoor van de Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9a. Op zaterdag 2 mei a.s. vindt in de aula van medisch centrum Molendael- Soest ("Zonnegloren") een benefiet concert plaats door de Wegenbouw kapel Nederland, waarvan de op brengst bestemd is voor de stichting Stimulans in Soest, die zich inzet voor het paardrijden door gehandicapte en kansarme kinderen. De Wegenbouwkapel Nederland - in internationale kring vooral bekend als de "Dutch Civil Engineering Band" - is een full-band harmonie-orkest, dat is ontstaan bij het 40-jarig bestaan van de Stichting Beroepsopleiding Weg- en Waterbouw in 1981. Het orkest zou oorspronkelijk slechts éénmaal optre den, maar de eerste uitvoering was zo'n succes dat er direct stemmen opgingen om dit unieke stukje cultuur voor de be drijfstak te behouden. De leden van het orkest voelden daar wel iets voor en zo onstond een muzi kaal gezelschap dat nu al meer dan tien jaar een niet meer weg te denken plaats inneemt in de bedrijfstak grond-, wa ter-, spoor- en wegenbouw. Het orkest is inmiddels uitgegroeid tot een volwas sen harmonie op goed niveau, dat niet alleen in Nederland, maar ook ver bui ten de grenzen optredens en concerten verzorgt, regelmatig te beluisteren is op de radio en ook al diverse malen heeft meegewerkt aan live tv-uitzendingen. Er werden o.a. uitvoeringen gegeven in Passau, Krems, Wenen en binnenkort is er een concertreis naar Zwitserland. De Wegenbouwkapel treedt graag op bij jubilea en andere gelegenheden waarbij muziek wordt gevraagd. Dat gebeurt met een zeer gevarieerd pro gramma, dat zowel klassieke als heden daagse muziek omvat. Het orkest maakt er overigens ook geen punt van om samen met een stoomwals te musi ceren. De leden komen uit het hele land en zijn werkzaam in of hebben op ande re wijze banden met de bedrijfstak GWSW. Stimulans De Stichting Stimulans is in Soest be paald niet onbekend. Ze is gevestigd aan de Birkstraat 148 en heeft de vol gende activiteiten: therapeutisch paardrijden, met name voor enkel- en meervoudig gehandicapten, in overleg met de fysiotherapeut; het organiseren van vakantiekampen voor deze doel groep; het organiseren en begeleiden van stage- en werkprojecten voor ge handicapten en ponyclubactiviteiten. Bij alle activiteiten staat de integratie van gehandicapten en niet-gehandicap- ten centraal. De stichting is sinds jaar en dag een erkende vrijwilligersorganisa tie. Op het programma van het benefiet concert dat de Wegenbouwkapel op za terdag 2 mei ten behoeve van de stich ting Stimulans in de aula van het zieken huis aan de Soesterbergsestraat zal ge ven staan werken van C.M. von Weber, G. Verdi, Harold Winters, Harold Moss, Leroy Anderson, John Warring- ton en anderen. Het geheel staat onder De Wegenbouwkapel tijdens een van haar optredens. leiding van dirigent Dick Theunissen en begint om 14.30 uur. Kaarten a f 25,- (tevens programma) zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, en de VW-Soest, Steenhoffstraat 9A. In de reeks zondagmiddagconcerten van de Baarnse Muziekkring vindt a.s. zondag 5 april een concert plaats van het Groninger Gitaarduo, bestaande uit Remco de Haan en Erik Westerhof. Zij spelen werken van Debussy, Scar- latti, Little en Piazolla. Het concert be gint om 16.00 uur. Entree: f 10,-/8,50. Zondag 5 april (ditmaal in de Gertru- diskerk, Willemsplantsoen 2): "Die sie- ben Worte Jesu Christi am Kreuz" van Heinrich Schütz, voor koor, solisten en gamba-sextet, gevolgd door enkele "Geistliche Konzerte" van Schütz en Schein, uitgevoerd door solisten en in strumentalisten van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy. Aanvang 12.30 uur. Toegang vrij. tj HEEFT U ANGST VOOR if»bT3&k7 g NjJ (ZELF) UW GEZIN EN BEZIT GEHEEL 0) g, MET HET -ZEUS- SYSTEEM, COMPLETE BASISSET: vanaf M295,- Bel voor een.,,maatgesheden" advies: cü telefoon 02155-21518 Bij voldoende deelname start het Cen trum voor Maatschappelijke Dienst verlening Soest/Baarn/Eemnes voor deze gemeenten binnenkort weer een groep voor vrouwen rond het thema: 'Omgaan met spanningen'. Spanningen kunnen een grote rol spe len in het dagelijkse leven, in je gezin, in je relatie, in je werk of juist omdat je geen werk hebt. Ze kunnen ook licha melijke klachten veroorzaken, die op hun beurt nieuwe spanningen oproe pen. Het is vaak moeilijk om in je eentje de cirkel te doorbreken. In een groep ontmoet je mensen met vergelijkbare problemen, je vindt steun, begrip en herkenning bij elkaar. In een veilige omgeving kun je nagaan wat je zelf kunt veranderen aan de oorzaken van je spanningen en aan de manier waarop je ermee omgaat. De groep wordt begeleid door twee maatschappelijk werk(st)ers. Er zijn tien wekelijkse bijeenkomsten. Deelna me aan de groep is kosteloos. De groep start op dinsdag 21 april, tijd stip: 19.00 - 21.00 uur. Voor deze groep kan men zich aanmel den bijThecla Wolf of Marijke Kleine, tel. 19004. De NVSH-afdeling 't Gooi/Amers foort stopt met de organisatie van de middagen-voor-alleenstaanden die el ke eerste zondag van de maand werden gehouden. Het bestuur laat weten dat dit besluit genomen is omdat de activi teit te weinig belangstelling trekt. Een zonnige zomerdag. De oogst moet binnen, of is het hooi waarmee deze mensen bezig zijn? Als we goed zijn in gelicht speelt het in de jaren dertig en 'zijn het 'Achter-den-Engers' die u hier ziet. De juiste namen en datum - wie helpt ons eraan? Inlichtingen graag bij de redactie of bij mensen van Museum Oud Soest, tel. 16372. Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! Op 25 maart j.1. is de beloofde in spraakavond voor de herindeling van het Fazantpad gehouden. Tot hilariteit van de aanwezigen bleek de opkomst veel groter dan verwacht. We moesten dan ook verhuizen naar de kantine. In het begin was er een zekere spanning voelbaar en onze angst dat het uit zou lopen op een ordinaire kiftpartij leek gegrond. Kort na aanvang bleek dat alle aanwezigen het met elkaar eens konden worden, en de spanning verdween. Beide groepen (hondenliefhebbers en mensen met kinderen) stortten zich in een gezonde discussie en kwamen met voorstellen die voor beide groepen ac ceptabel zijn. Conclusie: de commissie is teruggestuurd om haar huiswerk over te doen. De plannen zijn volledig afge wezen. Daarvoor in de plaats zijn zeer goede alternatieven geboden. Mocht blijken dat de commissie haar oor spronkelijke plannen toch uitvoert, dan zullen de bewoners er niet voor schro men om met elkaar actie te gaan voe ren. Met gezond verstand blijkt het heel goed mogelijk om met elkaar een leef bare wijk te maken, en blijft het gooien van stukken hout naar honden een een malig incident, hopen we. Laat Overhees een voorbeeldfunctie krijgen voor heel Soest, zodat de ge meente terugkomt op haar hondenbe- leid en het duidelijk zal worden dat in heel Soest de honden meer mogelijkhe den moeten worden geboden. Het aloude smoesje dat er geen ruimte is, is onzin. In heel Soest zijn door bewoners goede alternatieven te vinden, maar de gemeente zou eens wat meer naar haar bewoners moeten luisteren. Tot slot wil ik de Van Hamelstraat mijn steun betuigen t.o.v. de hondencontro leur. Door onze brieven in de S.C. kwa men wij erachter dat de klachten t.o.v. deze man uit onze wijk niet op zichzelf staan. Deze man benadert een betrapte hondeneigenaar met een zeer arrogante en denigrerende houding. Een houding die onmiddellijk agressie opwekt. Het stadium van normale conversatie slaat hij meestal over. Een cursus spreken in het openbaar is aan hem welbesteed. Bovendien is het heel kinderachtig om achter struiken te gaan staan om hon deneigenaars te kunnen betrappen. Een evaluatiegesprek over zijn functio neren en het hele hondenbeleid zou de gemeente niet misstaan. We wachten als hondenmensen af wan neer de gemeente een oproep doet voor een gesprek. Wordt vervolgd. N. en B. Veerman Op zaterdag 4 april wordt er weer een infomarkt voor aanstaande ouders ge organiseerd in het gebouw van het Medisch Centrum, Kruiswerk Soest, Nieuweweg 14, van 13.30 tot 16.00 uur. Het doel van deze infomarkt voor aan staande ouders is om praktische infor matie te verstrekken rond zwanger schap, bevalling, kraamtijd en het eer ste levensjaar van het kind. Deze infor matie zal worden verstrekt door: Een verloskundige over zwanger schap en bevalling, door middel van on der andere een videofilm over de beval- üng; j Het Gastouderprojekt bij het vinden van oppas voor uw kind; Het ziekenhuis; een verpleegkundige komt uitleg geven over hoe het op de kraamafdeling gaat; Het Kruiswerk, bij voorbeeld wat is het hielprikje en wat, wanneer en waar om gaat de baby naar het consultatiebu reau; De Vereniging voor Borstvoeding Natuurlijk, alles over het geven van borstvoeding; De fysiotherapeute; informatie over zwangerschapslessen, ten aanzien van houding, ontspanningsoefeningen, ademhalingstechnieken rondom zwan gerschap en bevalling; Door middel van yoga-oefeningen kun je je voorbereiden op de bevalling; ook hiervoor is een deskundige aanwe zig; VBOK, de vereniging ter bescher ming van het ongeboren kind, geeft in formatie over hun werk: hulp aan moe der en kind; De mondhygiëniste zal de verzorging van het gebit tijdens de zwangerschap behandelen; 'Moeders voor Moeders' is ook aan wezig. Zij verzamelen urine van zwan gere vrouwen in de eerste vier maanden van de zwangerschap. Uit deze urine wordt een bepaald hormoon gehaald dat gebruikt wordt om onvruchtbaar heid te bestrijden; Unicef met geboortekaartjes; Knuf en Knolletje; heeft alles te ma ken met tweedehandskleding voor tweelingen. Hier kunt u terecht voor in formatie. De ontwikkeling van de baby in het eerste levensjaar wordt getoond door een consultatiebureau-arts. Iedereen (en niet alleen aanstaande ou ders) met of zonder kinderen, die het leuk vindt om meer te weten over zwan gerschap, bevalling, kraamtijd en het eerste levensjaar is vanaf 13.30 tot 16.00 uur van harte welkom. De koffie is gratis, maar in verband met de kosten is de entree f 1,-. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE De maanden februari, maart en april zijn de "bollenmaanden" bij uitstek. De heer Grimme gaat op donderdagavond 9 april niet alleen iets vertellen over vooijaarsbollen, maar ook over minder bekende soorten. Het assortiment is zo uitgebreid dat men het hele jaar door bloeiende bolgewassen in de tuin kan hebben. In de geschiedenis van de bolgewassen heeft Nederland een niet altijd even fraaie rol gespeeld. De "Hollandse tul penmanie", zo genoemd vanwege de (wind)handel in tulpen, zorgde in de ze ventiende eeuw voor grote omzetten op tulpenmarkten in Amsterdam, Enkhui zen, Haarlem en Leiden, waar een bol soms wel f 13.000,- kon opbrengen. In 1636 volgde de "krach", men raakte de bollen aan de straatstenen niet meer kwijt... De meeste bollen danken hun populari teit aan hun enorme aanpassingsver mogen. Op alle soorten grond, mits niet te vast en te nat, kan men met succes bloembollen planten. Ze kunnen in de zon, in schaduw of halfschaduw, onder bomen en heesters goed gedijen. In de zon blijven de bloemen het langste goed. De tegenwoordig alom verkrijg bare "botanische" soorten kan men in de tuin laten verwilderen; zij zorgen RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Weten hoe men kan afvallen is over het algemeen geen probleem. Diëten zijn er volop te krijgen bij de drogist en de vrouwenbladen staan er vol van. Moeilijker is het dieet vol te houden en daarna het gewenste gewicht te hand haven. Om af te vallen is het niet alleen belang rijk te weten wat en hoeveel men eet, maar spelen ook de volgende factoren een rol: waarom, waar, met wie, onder welke omstandigheden eet ik? Deze cursus is niet het zoveelste won dermiddel om in korte tijd veel gewicht te verliezen. Wel wordt door middel van oefeningen, tips en begeleiding meer inzicht gegeven in bovengenoem de voedings- en leefgewoonten, zodat men de eigen (on)mogelijkheden op Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 VW-winkel Er-op-uit!, een boekje met: NS-dag- tochten, wandelroutes, stadswandelin gen, bloemententoonstellingen-kalen der, 1001 ideeën voor dagjes uit: f 4,50. Vooijaarstochten per luxe touringcar: Floriade, iedere woensdag: f 32,50; Zuid-Limburg, Tweede Paasdag, Tweede Pinksterdag, incl. diner: f 75,-; Asperge-festijn, bezoek asperge boerderij en diner: f 75,-. Arrangementen Limburg, hotel vakanties: Maastricht, drie dagen, vijf sterren, incl. informatiepakket: vanaf f 290,- p.p. Valkenburg: drie dagen, vanaf f 180,- p.p.; Thermae 2000, weekend, incl. be zoek 3,5 uur aan kuurbad: vanaf f 235,- p.p. Drente, autovakanties: Kriskras door Drente, vier dagen, incl. hotels ■+- half-pension: vanaf f 240,- p.p. Ontdekkingstocht, vijf dagen, vol pension: vanaf f 385,- p.p. VW, Steenhoffstraat 9A, tel. 12075; maandag t/m vrijdag 9.30-16.30 uur. het gebied van lijnen wat beter kan be palen. Onderwerpen die o.a. aan de orde ko men zijn: vet in de voeding, .feestjes en tussendoortjes, recepten beoordelen, lichaamsbeweging, reklame en etiket ten. De cursus wordt georganiseerd door Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht. Zowel leden als niet-leden tus sen de 20 en 65 jaar zijn welkom. De lei ding van de cursus is in handen van een diëtist: Melanie Panis. Kosten: voor leden gratis; voor niet-le den f 10,-. Plaats: Baarn, Koningsweg 4. Data: woensdag 29 april, donderdag 7 mei, 14 mei, 21 mei, 4 juni, 25 juni en 2 juli. Tijd: van 9.30 - 11.30 uur. Aanmelden voor 22 april, maandag t/m vrijdag 8.30 - 17.00 uur op tel. 02154-22004. Maximaal 15 personen kunnen deelne men aan de cursus. Wees er dus snel bij Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels De vogelvereniging "De Vrije Vogels" uit Soest houdt op vrijdag 10 april een Paasbingo in de Open Hof aan de Veenbesstraat. Aanvang 20.00 uur. Er zijn mooie prijzen, goedkope bingo kaarten en een grandioze loterij. Radio Soest heeft sinds kort een nieuw postbusnummer. Correspon dentie voor de lokale omroep kan voortaan gericht worden aan: Radio Soest, postbus 3062, 3760 DB Soest. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris LKv Complete Boekhandel. Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Romboud Maris Angela van Daatselaar voor leuke effecten op onverwachte plaatsen. De lezing wordt gegeven in het EHBO- centrum aan de Parallelweg en begint om 20.00 uur. Voor leden van Groei en Bloei is de toegang gratis; niet-leden zijn welkom tegen een vergoeding van f 3,-. Voorjaarsruilbeurs: zaterdag 25 april Gooi overtollige tuinplanten niet in de bruine container of op de compost- hoop; neem de 'jonkies' van planten die voor een rijk nageslacht hebben ge zorgd mee naar de Groei en Bloei- Vooijaarsruilbeurs, die wordt gehou den op zaterdagochtend 25 april, van 10.00 uur tot ca. 12.00 uur. De spelre gels zijn bekend: men neemt het plant- materiaal (tuin- en/of kamer)planten mee, liefst voorzien van naam en als het kan in een pot of doos, en geeft die bij binnenkomst af aan de mensen in de Groei en Bloeikraam. Dus stekken, zaad, zaailingen, tweejarigen, bollen en knollen zijn welkom! Vervolgens gaat men langs de andere kramen om te zien of er iets van zijn gading bij is. Te gast is in ieder geval de heer Cavezzano, leve rancier van de onovertroffen wormen- mest. Cursus-nieuws Zaaien en verspenen Dhr, Meischke leert u handige kneepjes en op 1,15 en 29 april kunt u een begin maken met een schitterende bloemen tuin in het bloemenjaar 1992! Kosten voor leden f 30,- en voor niet-leden f 37,50. Er zijn nog een paar plaatsen vrij: geeft u voor deze uiterst "praktijk gerichte" cursus zich snel op bij Joyce Bartels, tel. 13906. BloemencoIIages beginners Het werken met zelf-gedroogde bloe men geeft veel voldoening. Alle gehei men van de kunst van het verwerken van dit ragfijne, kwetsbare materiaal worden u verteld door Nel Coren, een uiterst deskundig en enthousiast docen te. Materialen: postzegelpincet en een klein schaartje met spitse punten. De eerste cursusavond is op 22 april, daar na volgen nog 6 en 13 mei. Kosten: le den f 30,-. Niet-leden: f 37,50. Versieren met bloemen Voor deze cursus op 2 april zijn nog plaatsen vrij. Snel opgeven! De cursus prijs voor leden voor deze avond is f 10,-, niet-leden: f 12,50,-. Aanmeldin gen bij Joyce Bartels, tel. 13906. Alle cursussen worden gegeven in het Milieu-Educatief Centrum de Kwekerij aan de Molenstraat 157.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15