/SOESTERBERG! Soesterbergse jeugd plant berkebomen 'Actie gemeenten zit krom in elkaar9 nde ouders Jubileumconcert Odeon zaterdag 4 april Luchtvaartmuseum Soesterberg weer open ■■m h <i i 1 'Berenhuwelijk' trekt veel belangstelling Voetbalvereniging Soesterberg krijgt helpende hand Slaaprijk Soesterberg bestaat 121/2 jaar PAGINA 14 PAGINA 15 s Lopers de week In kader van nationale boomfeestdag Soesterbergse muziekvereniging 65 jaar Kunstexpositie van Joke Struik Waar evenement in Soesterberg Maatschappelijk werk j. cornelisse bv. Compyter- beveiligingen Gordelcontrole Accountantskantoor J.H. Braber RA Sport krijgt opbrengst velden niet Heropening pp vrijdag 10 april Geen proeven voor chauffeursexamen op De Vlasakkers Vrienden van het Vliegdorp schrijven naar minister van defensie Kerkdiensten j Medische dienst WOENSDAG 1 APRIL 1992 SOESTER COURANT jdel van yoga-oefeningen irbereiden op de bevalling; r is een deskundige aanwe- le vereniging ter bescher- t ongeboren kind, geeft in- r hun werk: hulp aan moe- lygiëniste zal de verzorging t tijdens de zwangerschap voor Moeders' is ook aan- Tzamelen urine van zwan- i in de eerste vier maanden ïgerschap. Uit deze urine iepaald hormoon gehaald wordt om onvruchtbaar- ijden; t geboortekaartjes; nolletje; heeft alles te ma- weedehandskleding voor lier kunt u terecht voor in deling van de baby in het ijaar wordt getoond door tiebureau-arts. niet alleen aanstaande ou- zonder kinderen, die het 1 meer te weten over zwan- valling, kraamtijd en het sjaar is vanaf 13.30 tot n harte welkom. De koffie r in verband met de kosten !,-• affecten op onverwachte rdt gegeven in het EHBO- de Parallelweg en begint Voor leden van Groei en oegang gratis; niet-leden tegen een vergoeding van uilbeurs: 5 april lige tuinplanten niet in de iner of op de compost- e 'jonkies' van planten die c nageslacht hebben ge- laar de Groei en Bloei- beurs, die wordt gehou- iagochtend 25 april, van ca. 12.00 uur. De spelre- nd: men neemt het plant in- en/of kamerjplanten )rzien van naam en als het t of doos, en geeft die bij af aan de mensen in de oeikraam. Dus stekken, en, tweejarigen, bollen en velkom! Vervolgens gaat andere kramen om te zien ijn gading bij is. Te gast is de heer Cavezzano, leve- - onovertroffen wormen- uws verspenen e leert u handige kneepjes 29 april kunt u een begin :n schitterende bloemen- aemenjaar 1992! Kosten 30,- en voor niet-leden in nog een paar plaatsen or deze uiterst "praktijk- us zich snel op bij Joyce 1906. Hages beginners iet zelf-gedroogde bloe- l voldoening. Alle gehei- unst van het verwerken ne, kwetsbare materiaal eld door Nel Coren, een dig en enthousiast docen- postzegelpincet en een met spitse punten. De zond is op 22 april, daar- 6 en 13 mei. Kosten: le sleden: f 37,50. iet bloemen rsus op 2 april zijn nog nel opgeven! De cursus- in voor deze avond is f i: f 12,50,-. Aanmeldin- lartels, tel. 13906. worden gegeven in het ief Centrum de Kwekerij traat 157. de krant," hoor je de ms zeggen als iemand istatie heeft geleverd, wij ook en daarom ir graag lof toe aan "de veek". Dat zijn de jon- 2S die de krant rond- aarbij een tijd lang - - geen enkele klacht ;en. Ze krijgen een ex- iet goede voorbeeld) He vermelding. Deze laris Daatselaar 65 Jaar geleden bestond er onder de bevolking van Soesterberg de behoefte aan een eigen muziekver eniging om feesten zoals Konin ginnedag met eigen muziek te kun nen omlijsten. Muziekliefhebbers van de RK Werkliedenvereniging namen het initiatief en brachten via enkele bazars genoeg geld bij een zodat er instrumenten konden worden gekocht. Op 27 maart 1927 werd het fanfare-orkest op gericht en kreeg de naam van de werkliedenvereniging: St. Joseph. Later werd deze naam gewijzigd in Mu ziekvereniging Soesterberg, om de ver eniging een meer algemeen karakter te geven. Weer later kreeg de vereniging de huidige naam: m.v. Odeon. Odeon betekent muziektempel, ook omdat er in het verleden van Soesterberg een muziektempel heeft gestaan. In 1957 werd de fanfare uitgebreid met een drumband. Het bijzondere van die drumband in vergelijking met die van tegenwoordig is dat die drumband vol ledig bestond uit dames. In 1979 werd het derde onderdeel van de vereniging toegevoegd: het majorette-peloton. De muziekvereniging is voor Soester berg een sociaal gebeuren en is daarom ook betrokken bij een groot scala van dorpsactiviteiten zoals de Sinterklaas intocht, Palmpasenoptocht en de auba de op Koninginnedag. De muzikale kwaliteiten van Odeon zijn in de loop der jaren gestegen door een intensieve en professionele begelei ding van dirigenten en instructeurs. De basis wordt daarbij gevormd door een individuele opleiding onder andere door de Regionale Muziekschool Amersfoort. V oorj aarscon eer f Een terugkerend hoogtepunt is ieder jaar weer het Vooijaarsconcert. Dit Vooijaarsconcert staat dit jaar geheel in het teken van het 65-jarig jubileum en bestaat uit twee delen. Het eerste deel zal worden verzorgd door de fanfare onder leiding van Carlo de Wild. De muziekkeuze is erg gevarieerd: van de traditionele fanfare-muziek tot de, door Johan de Meij geschreven, eigen tijdse fanfare-compositie Pentagram, maar ook populaire muziek, zoals die van The Carpenters, komt aan bod. Het tweede deel komt voor rekening van de drumband en de majorettes, be geleid door de fanfare. De drumband probeert een zo volledig mogelijk re pertoire te brengen door alle instru menten van de band aan bod te laten komen, onder andere in het nummer 'Met Lyra en Trom'. De majorettes to nen in 'Charleston 76' de jongste groep onder leiding van Linda Jongerius. Het concert begint zaterdag 4 april om 20.00 uur in het Officierscasino aan de Kampweg in Soesterberg. Het wordt gepresenteerd door Thari Schröder. Na het concert is er bal na met de eigen Spring 91 Occasional Big Band. Kaart verkoop a f 7,50 aan de zaal vanaf 19.00 uur. Tijdens een feestelijke bijeenkomst is gisteren het museumjaar van het Mili taire Luchtvaart Museum Soesterberg geopend met de tentoonstelling "Luchtig bekeken". De expositie be staat uit een dertigtal zeer gevarieerde kunstwerken van de kunstenares Joke Struik. Gedurende de afgelopen sluitingspe riode zijn veel verbeteringen en ver nieuwingen gerealiseerd waardoor het museum voor het publiek nog aantrek kelijker is geworden. Veel unieke, his torische voorwerpen die de ontwikke ling van de luchtvaart uitbeelden en voorheen in de depots lagen, worden nu tentoongesteld in de vernieuwde vitri nes in de Gen. Snijdershal. Een nieuwe en speelse toepassing van moderne lichtbronnen accentueert op een zeer speciale wijze de grote objecten, vlieg tuigen, waardoor een bijzonder aan trekkelijke sfeer is ontstaan in de histo rische hal. Stierekop Het buiten geëxposeerde vliegtuig, de Lockheed 12, verkeerde in een slechte conditie en is daarom door het mu seumpersoneel handmatig ontdaan van oude, verweerde verflagen en corrosie. Vervolgens is de machine geschilderd in een kleurenpatroon zoals dat gebrui kelijk was in de oorlog toen het vliegtuig dienst deed bij het 120 Squadron te Me- rauke in het voormalig Nederlands Nieuw-Guinea. Opvallend detail is de fraaie, maar woeste en briesende stiere kop, die op de neus van het vliegtuig is aangebracht en het karakter en de inzet van het 120 Squadron symboliseert. Vliegtuigwrakken De expositie van geborgen vliegtuig wrakken is totaal vernieuwd en speciale aandacht wordt gegeven aan de Halifax NA 508, die op 17 juni 1944 werd afge schoten en neerstortte in de Amstel- veense Oudekerkerpolder. In juni 1990 heeft het personeel van de bergings- dienst van de Koninklijke Luchtmacht het vliegtuig geborgen en werden ein delijk de stoffelijke resten van de vermis te vliegtuigbemanning geborgen. De stoffelijke resten van zijn begraven op de Canadese militaire begraafplaats in Bergen op Zoom. Met een door de ber- gingsdienst gemaakte videofilm wordt het publiek getoond hoe de berging van een vliegtuigwrak wordt uitge voerd. Vliegboot Medio september wordt de historische vliegboot Dornier Dor 24 op transport gezet van het Marinevliegkamp Val kenburg naar het Militaire Luchtvaart Museum Soesterberg. Het van het Royal Air Force Museum Hendon te Londen in bruikleen ontvangen vliegtuig krijgt dan zijn definitieve bestemming in het museum. Het onderbrengen van het grootste mu seumstuk in Nederland vereist een grondige reorganisatie van de collectie vliegtuigen in de Ir. Vreeburghal. Een aantal vliegtuigen gaat in depot, maar nieuwe aanwinsten worden toege voegd. Gelijktijdig met de presentatie van de vliegboot wordt een expositie geopend met als thema "Varende vlieg tuigen, vliegende vaartuigen". Op 4 en 5 april wordt in het museum de Nationale Luchtvaarthobbybeurs ge houden van 11.00 tot 16.30 uur. Het museum is open 31 maart tot 31 de cember, van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.30 uur; 2e Paasdag, Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag van 11.00 tot 16.30 uur; Koninginnedag 30 april van 12.00 tot 16.30 uur. Gesloten op maandag, zaterdag, le Paasdag, le Pinksterdag en de beide Kerstdagen. 'Luchtig bekeken' Luchtvaart van een luchtige kant beke ken, dat is het onderwerp van de eerste expositie van 1992 in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg. Van 1 april tot en met 26 juni is het werk van Joke Struik te zien in het Museum. Joke Struik werd geboren in 1946 te Amsterdam, waar zij een opleiding volgde aan de Rijks Normaal School, opleiding tekenleraren. Lessen kreeg zij onder andere van Kruyff, Michels en Hunt. Aan lesgeven is zij echter nooit toegekomen. Door toeval is zij in de grafiek beland. Bijna gelijktijdig kreeg zij belangstelling voor het etsen. Deze etsen maakt zij in haar eigen atelier. Najaren is het oeuvre inmiddels uitgebreid met linosnedes, combinaties van lino's en etsen, alsme de zeefdrukken. De onderwerpen zijn heel gevarieerd. Veel prenten hebben een specifieke re latie met lucht en vliegen, ook vergelij kingen tussen mens en dier en ook sport komen nogal eens voor. Niet om de kracht of snelheid in de sport, maar lich ironisch bekeken of als onderdeel va een landschap. Het huwelijk tussen de beren van Bart (B.O.O.S.) de Graaff en Miep Brons, dat zondagmiddag door burgemeester De Widt werd "gesloten" in de als be ren-trouwzaal ingerichte zaal van De Tuin aan de Rademakerstraat, is een waar evenement geworden. Zelfs de televisie - RTL4 - besteedde er een dag later aandacht aan. De bekende Nederlanders - Bart de Graaff als beroemd tv-presentator en Miep Brons als nationaal gerenom meerde uitbaatster van hoofdstedelijke videoshops - kwamen zelf met hun be ren naar het restaurant in Soesterberg. Ze maakten daarvoor gebruik van de diensten van Emile Ratelband, die hen in zijn zwart-glanzende Rolls-Royce met open dak persoonlijk naar de Tuin bracht, voorafgegaan door de majoret tes en muzikanten van het (bijna jarige) Odeon. Op de Rademakerstraat had zich een flink aantal belangstellenden uit Soes terberg verzameld, in de hoop een glimp van het illustere duo te kunnen opvangen. Zij werden niet teleurge steld, want Bart en Miep vertoonden zich zonder schroom, samen met de naar hen genoemde beren. De plechtig heid in het restaurant was overigens al leen toegankelijk voor genodigden, maar desondanks was het er overvol. De beren werden in De Tuin verwel komd door de eigenaars John en Aiine- ke Vestering, door de Soester Lente- miss Daniëlle Drost en burgemeester De Widt, die - ietwat zonderling uitge dost in een schort - zich op innemende wijze kweet van zijn taak als gelegen heids-ambtenaar van de burgerlijke stand. In een humoristische toespraak, vol verwijzingen naar de beren-achter grond van het huwelijkspaar, speelde De Widt als "heer van stand" zijn rol voortreffelijk, o.a. door in zijn formule ringen net die toon te treffen waardoor het geheel als een toch wel komisch-se- rieuze aangelegenheid werd bestem peld. De burgemeester moet er nacht werk aan hebben gehad om alle verwij zing naar beren in de wereldliteratuur bij elkaar te sprokkelen en de talrijke spreekwoorden en gezegden waarin be ren een rol spelen. Videorecorder Na afloop van de plechtigheid - com pleet met het voorlezen van de huwe lijksakte en het wisselen van de ringen, waarbij Tros-discjockey Peter Tee- kamp en Emile Ratelband als getuigen optraden - sneed het kersverse bruids paar de zes verdiepingen hoge bruids taart aan, vervaardigd door de bekende Amersfoortse patissier Harry Mercuur. Na het nodige oponthoud vond tenslot te de gebeurtenis plaats waarom het al lemaal begonnen was: de overhandi ging van een videorecorder voor het Wilhelmina-kinderziekenhuis in Utrecht. Het berenhuwelijk was een voorproeve op de "berenbruiloft" die op 11 en 12 april in De Tuin wordt gevierd, als het bruidspaar terug is van de huwelijks reis. Dat wordt een compleet beren- feest, georganiseerd door De Tuin en Colour Box Nederland uit Amersfoort, dat bekend is door zijn talrijke beren- en andere dierenfiguren in miniatuur, die inmiddels een enorme schare verza melaars trekt. Tijdens de berenbruiloft volgende week zijn er in De Tuin allerlei standhouders Bart de Graaff (r.) en Miep Brons ar riveerde met hun beren in een open Rolls. op beren-gebied, met leuke wedstrijden en allerlei andere activiteiten, waarin de beren een hoofdrol spelen. Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. (03463) 51540 Spreekuur wijkverpleegkundigen, te vens uitlenen van verpleegartikelen en informatie: elke werkdag 13.00-14.00 Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes, Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. (03463) 52606. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en be jaardenhulp: Elke dinsdag en woensdag 9.30-10.30 uur. Afdeling maatschappelijk werk: Elke woensdag 9.30-10.30 uur. Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 Bij een verkeersrcontrole, waarbij spe ciaal werd gelet op het dragen van de; autogordels, heeft de politie maandag; 26 bekeuringen uitgedeeld. Dat ge beurde tijdens controles op de Beuken laan en de Rademakerstraat in Soester berg. Er werden in totaal 259 voertui gen staande gehouden. De score van tien procent vindt de politie nogal hoog. De boosdoeners moeten 50 gulden boete betalen. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Tot 1 januari mag de voetbalvereni ging Soesterberg rekenen op de hel pende hand van de gemeente. De schuld van ruim 170.000 gulden, die ze de afgelopen jaren van haar kwak kelend bestaan heeft opgebouwd, wordt tot die datum bevroren. Daar mee krijgen de Soesterbergse voetbal lers een nieuwe kans om te bewijzen dat de vereniging levensvatbaar is. De commissie Financiën reageerde vo rige week met welwillendheid op het plan van het College om de voetbalclub van de dreigende ondergang te redden. Voorwaarde is wel dat per 1 januari - als het reddingsplan wordt geëvalueerd - duidelijk blijkt dat de club weer goed boert. Ook de secretaris van de Sportraad, Cees Verkerk, wees op het belang van Het is dezer dagen twaalfeneenhalf jaar geleden dat H.M. de Bruyn, na de opening van Slaaprijk De Bruyn in Zeist, een tweede vestiging in Soester berg opende. Die vestiging is de afge lopen weken compleet heringericht en wordt op vrijdag 10 april feestelijk heropend. De heropening - nadat de zaak vier da gen gesloten zal zijn geweest - valt sa men met de viering van het 121/2-jarig jubileum. Slaaprijk koos destijds be wust voor het grote Kela-pand aan de Amersfoortsestraat, dat niet alleen strategisch gelegen is, maar ook onder dak biedt aan meer ondernemers op aanverwante terreinen. De klant kan daardoor op één adres terecht voor o.a. plavuizen, keukens, meubelen, zonwe ring, tapijt, etc. De "slaapkamerafde ling" van Slaaprijk neemt daarin een bijzondere plaats in. De zaak is in de loop der jaren uitge groeid tot een toonaangevende spe ciaalzaak met 1200 meter showroom, meer dan twee keer zoveel als bij de start. In 1982 werd het pand door een uitslaande brand in de as gelegd, maar sindsdien is het weer uitgegroeid tot wat het nu is. Slaaprijk richt zich intussen niet alleen meer op bedden, maar biedt onderdak aan diverse specialiteiten, met daarbo ven de Slaaprijk-filosofie: gedegen pro- duktkennis, objectief advies, perfecte kwaliteit en ongekende service. De zes specialiteiten laten zich als volgt be schrijven: de slaapkamer zelf, van bed- bak tot compleic upaicum^u, waarbij ook maatwerk niet wordt geschuwd; het grote assortiment kasten; de water- beddenhoek; de slaapbanken; de Directeur H.M. de Bruyn (l.) en zijn medewerkers van Slaaprijk Soester berg. "slaap-advies-studio" en een ongeken de keuze in dekbedden en bedtextiel. die evaluatie toen hij gebruik maakte van het spreekrecht. Volgens Verkerk is de door Soesterberg opgestelde be groting overigens aan de optimistische kant en hij vreesde dan ook "het ergste" voor de haalbaarheid van de reddings operatie. Controle op de financiële gang van zaken vond hij absoluut nood zakelijk, het liefst om de twee maanden. Verkerk lanceerde ook het idee om - als het toch mis zou gaan - de resterende schulden niet ten laste van de sport te brengen en de opbrengsten van de vel den in dat geval in hun geheel aan de sport ten goede te laten komen, "om de achterstanden in te lopen". De eerste suggestie vond bij de commis sie wel een goed onthaal, de tweede be paald niet. De commissie was het met Verkerk eens dat de andere sportver enigingen niet onder de problemen van de Soesterbergse voetbalclub zouden moeten lijden, maar de eventuele op brengst van het terrein - er worden al twee velden afgehaald voor de bouw van een bedrijfsverzamelgebouw - zou rechtstreeks in de algemene middelen van de gemeente moeten vloeien. De achterstanden van de sport zouden op andere wijze moeten worden inge haald. Neics Blommers (WD) vond dan ook dat Verkerk zich op een heillo ze weg begaf. "De sportterreinen zijn niet van de sport, maar algemeen be zit." Over de eventuele aanpassing van de resterende velden was de commissie enigszins verdeeld. De meerderheid kon zich echter vinden in het bedrag van 55.000 gulden dat voor de herin richting van de sportaccommodatie moet worden uitgetrokken. Op De Vlasakkers mogen geen behen- digheidsproeven worden afgenomen door het instituut voor vakopleiding beroepschauffeur en rij-instructeur. Het instituut had die instructieproeven vandaag willen afnemen. Het college heeft geen medewerking verleend. Bur gemeester en wethouders weigerden eerder al de Tulpenrally van de AMAC op De Vlasakkers toe te laten. Ook in dat geval ging het om behendigheids- proeven. B en w weigerden toestemming, omdat de Tulpenrally schadelijk is voor het milieu en bovendien veel toeschouwers met auto's zou aantrekken. De gemeente ziet geen verschil tussen de rally en de proeven van het instituut en heeft daarom negatief gereageerd. Het pleidooi van de Vereniging Nederlandse Gemeenten en een aantal gemeenten, waaronder Soest, om de activiteiten op mili taire vliegbases tot een minimum Ie beperken, is bij de stichting Vrienden van het Vliegdorp in het verkeerde keelgat geschoten. De stichting laat dat per brief aan mi nister Relus ter Beek van defensie weten. "De hele actie zit krom in elkaar en daar hebben wij onze bedenkingen over", schrijven de Vrienden. "Ook wij bel treuren het dat in Hengelo een ongeluk heeft plaatsgevonden met een F-16 en zijn blij dat zich geen persoonlijke on gevallen hebben voorgedaan. Maar er vinden in het land talloze andere, ook ernstige, ongevallen plaats. Maar daar wordt niet zo'n ophef over gemaakt door gemeenten." De stichting spreekt haar verontrusting uit over de 'anti-defensie' ontwikkelin gen die de kop opsteken. Volgens de schrijvers is op Soesterberg momenteel meer sprake van burgerluchtvaart dan van militaire vliegactiviteiten. "Maar ®ir sP;eken de gemeenten niet over." e VNG cn gemeenten hebben in maart een brief verstuurd naar Ter eek. Daarin wordt verzocht het aantal activiteiten in elk geval niet meer uit te breiden. In de brief wordt gewezen op het risico van een ongeluk boven woon kernen. Bovendien wordt de hoop uit gesproken dat vliegbasis Soesterberg als eerste in aanmerking komt voor slui ting als de Verenigde Staten hun mili taire aanwezigheid in ons land vermin deren als gevolg van de internationale ontspanning. Vrijetijdsbesteding De Vrienden van het Vliegdorp vragen Ter Beek contact op te nemen met de briefschrijvers, alvorens een beslissing te nemen. Ook wordt gevraagd uit te zoeken welke rol de Vereniging Over last Vliegbasis Soesterberg (VOVS) heeft gespeeld. De Vrienden suggere ren dat de VOVS alleen maar klaagt en actie voert bij wijze van vrijetijdsbeste ding. De Vrienden: "Dit gezien de kreet van de voorzitter van de VOVS tijdens een informatie-avond over de VOVS. De kreet was: 'Als we dit hebben gehad, gaan we wat anders zoeken, maar we gaan door.' Gaat men zulke uitspraken serieus nemen, dan is het moeilijk wer ken." Volgens de Vrienden leeft de Soester bergse bevolking met een gerust hart. "Maar door de actie van de gemeenten, waar de media maar al te graag op in spelen, is men wel bezig een massa-psy chose te ontwikkelen. Namelijk de angst dat er een ongeluk kan gebeuren als een kist de lucht ingaat." De Vrienden schrijven de meerderheid te vertegenwoordigen. "Maar om ook aan de verlangens van de minderheid tegemoet te komen, is het o.i. zaak dat zo snel mogelijk de commissie ex. art. 28 van de Luchtvaartwet van de grond wordt getild. Echter met dien verstan de, dat de leden objectief te werk gaan. Want om een goede leefbaarheid te handhaven, hetgeen de doelstelling van onze stichting is, zal er een evenwicht moeten woren gevonden. Maar zoals de zaken er nu voor staan, dreigt de zaak uit balans te raken." Zondag 5 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion; gez. jeugd dienst GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 zie De Hoeksteen Zaterdag 4 april en zondag 5 april HUISARTS Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder,tel. (030) 280626. TANDARTS Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: V.d. Poll, Nyenheim 6407, Zeist, tel. (03404) 59489. KRUISWERK Ook in Soesterberg is de jeugd in actie gekom en op de boom - feestdag. Kinderen uit de wijken Gemer en Mercury plantten vorige week woensdag berkebomen. Dat gebeurde bij een terrein dat speelveld wordt. Wethouder Mieke Swinkels van milieu hielp de jonge Soesterbergers bij het planten van de dertig berkebomen.

Soester Courant | 1992 | | pagina 16