"Thuis wordt steeds belangrijker" Lentemodeshow bij Sophia van Amersfoort iHANDEL WMdEL]_PAGINAi WOENSDAG 1 A Wooncentrum Middelman na verbouwing Medewerl in oppervlakte meer dan verdubbeld d^ielew Eerste metaal Winkelcentrum Smitshof maakt gezamenlijk werk van de Week van de Winkel Wij leveren meer dan 30 modellen waterbedden iftontfuw Dus zeker ook die ene die u zoekt! AC^^OC Koopavond van vrijdag 17/4 op donderdag 16/4 WOENSDAG 1 APRIL 1992 SOESTER COURANT Modellen van Frank Govers in Soester modezaak Klokkenwinnaars Super-slagerij Wanda Dieleman van Dima: Tot 4 april kans op rondvlucht met ballon Week van de W Bedrijf ve Activiteiten in samenwerking met LCO Midland Het comité Rotar Gebrt voor het waardoo hebben I in Soest be Procai Big Bc Forbo Mercu Garag Hooyt Fotcn Reisb Klanten van Sophia van Amersfoort Mode aan de Koninginnelaan 22 in Soest hebben in de afgelopen weken alvast een voorproefje gekregen van de nieuwe lentemode. In zes succes volle modeshows presenteerde Sophia haar voorjaarscollectie 1992. De kle ding varieerde van lichte linnen man telpakjes tot leggings en vrolijke zo merjurkjes. De shows werden ditmaal in eigen huis gehouden voor een klein publiek. Na elke show werd de mogelijkheid gebo den de modellen nog even van dichtbij te bekijken, waarmee Sophia van Amersfoort haar persoonlijke werkwij ze en de aandacht voor de klant nog eens benadrukte. Dat de klanten en thousiast reageerden bleek wel uit de verkoop - voor Sophia van Amersfoort een duidelijk teken dat de voorjaarscol lectie ook deze keer bij het publiek uit stekend in de smaak valt. Frank Govers Sophia verraste haar klanten dit keer met een aantal modellen van Frank Govers. Van elk model heeft ze slechts één exemplaar in de collectie opgeno men, zodat de exclusiviteit gewaar borgd is. Desondanks is de kleding zeer betaalbaar gebleven. Natuurlijk werden er ook modellen ge- Eén van de modellen tijdens de mode show van de modezaak aan de Konin ginnelaan. showd van In-Wear, PTA, Mare O' Po lo, Die Lingener en hoeden en shawls van Jago. De pantalons, van strak don kerblauw tot zonnige ruiten, van het merk Gardeur vielen ook goed in de smaak. Eigen atelier De collectie uit eigen atelier deed overi gens voor wat de belangstelling betreft bepaald niet onder voor de bekende merken. Die collectie bestond dit voor jaar onder andere uit kleding met de kleurig bedrukte stoffen van het Paapje. Zoals vaste klanten intussen wel weten kan alle kleding uit de collectie van Sophia van Amesfoort Mode altijd per soonlijk worden aangepast. Maar mis schien is dat helemaal niet nodig, want met een maatbereik van 36 tot 50 is de kans groot dat er in elke maat wel iets te vinden is. De klanten van Sophia van Amersfoort Mode keerden na de show en een drankje in de winkel tevreden naar huis terug, allemaal voorzien van een In- Wear t-shirt. Een leuke afsluiting van een zeer geslaagde show! waterbedden Amersfoort'Zuid Leusderiveg 266 033 - 63 01 83 Bus sum Huizerweg 40, 02159 - 2 00 94 Vrijdaguvónd kou/HtvOiid. Aquaduck is uungesloten bij de N\ U'S. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 3062, 3760 DB Soest Studio: tel. 2 04 20 De Federatie MKB-Soest laat weten dat de wekelijkse koopavond van vrijdag 17 april komt te vervallen. De koopavond wordt daarom ver plaatst naar donderdag 16 april. Een en ander in verband met Goede Vrij- Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. bruidsparen kunnen op hun gemak uit zoeken wat zij mooi vinden. "Het is wel eens gebeurd dat iemand uit Groningen belde om haar keuze voor het bruids paar door te geven. Wij zorgden ervoor dat het op de cadeautafel terecht kwam," vertelt Wanda Dieleman. Mode Haar branche is sterk aan mode onder hevig. Om inspiratie op te doen bezoekt Wanda Dieleman veel beurzen. "Met name de beurs in Frankfurt is voor ons belangrijk. Dat is de grootste op ons ge bied in Europa," vertelt zij. "Je moet ook beurzen blijven bezoeken. Voor je het weet, mis je iets nieuws en heb je binnen een paar jaar een ouderwetse winkel." Wanda Dieleman vindt haar vak boeiend: "Inkopen is erg leuk. Het is spannend, je moet goed inschatten wat de klanten willen en dan maar hopen dat je het goede hebt uitgezocht." Het verkopen is een vak apart. "Je adviseert mensen, zoekt een bepaalde stijl die bij hen past. Je bent daar vaak lang mee be zig. Het is ook niet afgelopen, zodra de klant de winkel uitstapt. Klanten kun nen bij problemen altijd terugkomen. Wanneer er iets niet in de haak is met een artikel, zorgen wij ervoor dat het probleem wordt opgelost." De Week van de Winkel, van 6 tot II april, wordt een succes, tenminste als het aan de gezamenlijke ondernemers van het winkelcentrum Smitshof ligt. Zij doen er in elk geval van alles aan om het publiek volgende week attent te maken op de leuke kanten van het "winkelvak", en dat is ook precies de bedoeling. De hele week zijn er activi teiten, die voor een groot deel zijn op gezet in samenwerking met de leerlin gen van het LCO Midland in Amers foort, de school waar mensen worden "klaargestoomd" voor het winkelbe drijf. Op maandag 6 april, om 12.00 uur, opent wethouder J. Menne van Econo mische Zaken de week in de Smitshof. Als blikvanger fungeert daarbij een "oldtimer" jeep, die de hele week pre sent zal zijn en enkele malen per dag door Soest zal rijden. De hele dag zal er maandag een draaiorgel zijn, die vrolij ke wijsjes laat horen, en op diezelfde dag begint ook de etalagewedstrijd. Midland-leerlingen zulen de diverse etalages inrichten met als verbindend thema "Europa 1992", waarbij de ster ren van de Europese vlag een belangrij ke rol zullen spelen. De consumenten kunnen door een re bus op te lossén - in elke winkel is een stukje daarvan te vinden - een slagzin vinden. De goede oplossers maken kans op mooie prijzen, zols een cd-spe- ler en een kistje wijn. De wedstrijd duurt de hele week en de prijsuitreiking vindt zaterdag 11 april plaats om 15.30 uur, door Smitshof-voorzitter H. Dore- leyers. Op dinsdag 7 april houdt de Smitshof collectief "open huis", al vullen de win keliers dat allemaal individueel in. Bij Albert Heijn mogen, aldus bedrijfslei der Ruud Kosterman, de mensen over al rond kijken en vragen stellen. De hele dag door is er koffie met een koekje in de kantine. Favoriet personeelslid Woensdag 8 april staat in het teken van het personeel, dat die dag in het zonne tje wordt gezet. "Het personeel is de be langrijkste factor in de winkel," aldus Kosterman. De medewerkers van AH worden 's morgens onthaald op een ontbijt en een attentie, en de klanten mogen per formuliertje meedoen aan de wedstrijd "Wie is uw favoriete perso neelslid?" De uitslag daarvan wordt in de winkel bekendgemaakt, met een grote foto. Op donderdag komen de Midland- De speciale Vinken-actie" die in de af gelopen week bij de slagerij van Super van Doorn werd gehouden is een groot succes geworden. Heel veel consumen ten hebben gebruikt gemaakt van de speciale aanbiedingen op vinken-ge- bied: slavinken, blinde vinken, runder- vinken, waarmee ze bovendien een kans maakten op één van de tien fraaie elektrische wandklokken. Die waren in de afgelopen dagen al volop in de slage rij-afdeling te bewonderen. Bij elke aankoop ontving de consument een lootje, waarmee hij of zij meedong naar één van de uurwerken. Super-sla- ger J. van Doorn maakte zaterdagmid dag na sluitingstijd de balans op en trok de winnende nummers. Dat zijn geworden: 242,355,591,642, 893,931,702,808,449 en 486. De be zitters van de genoemde lotnummers kunnen deze week hun klok afhalen bij de slagerij-afdeling. Uiteraard moeten ze het lot wél kunnen tonen. Verfijnd zilverwerk, prachtige servie zen van wereldberoemde merken, glanzende pannen, schitterend kristal en glaswerk, robuust houten keuke- naccessoires en originele cadeau-i deeën: Wanda Dilleman's Dima aan de Van Weedestraat is waar walhalla voor de kookliefhebber en een inspi ratiebron voor wie van gezelligheid en comfort aan tafel houdt. Elf jaar geleden begonnen Wanda en Frans Dieleman een zaak in luxe artike len op het gebied van tafelen, koken en geschenken in Huizen. Vijf jaar geleden openden zij een tweede zaak aan de Van Weedestraat in Soest. "We kwa men via, via in Soest terecht. We wilden graag allebei een zaak onder onze hoe de en hier stond een pandje te koop. De Van Weedestraat sprak ons aan, omdat er al veel speciaalzaken gevestigd wa ren. Die van ons paste daar prima bij," motiveert de jonge onderneemster Wanda Dieleman (30) de stap. Het voormalige groentewinkeltje on derging een rigoureuze verbouwing. Het pandje mat maar net veertig vier kante meter. Nadat het door Wanda en Frans Dieleman onder handen was ge nomen, was de Van Weedestraat een winkel van maar liefst honderdzestig vierkante meter rijker. Iets bijzonders Opvallend is de gevel, die er door de blauwe, rode en gele accenten uit springt. "Een idee van de architect," vertelt Wanda Dieleman. "Het pand is vrij smal. Om niet op te gaan in de rij winkels, moesten we met iets heel bij zonders komen." Bijzonder is ook het assortiment. Prachtige serviezen van bekende mer ken, kristal en glaswerk, alles voor een moderne professionele keuken en ori ginele cadeau-ideeën. Wanda Diele man mocht van meet af aan op goede reacties en een gestaag groeiende klan tenkring rekenen. "De laatste jaren wordt thuis steeds belangrijker, dat merken we goed. Mensen richten hun woonomgeving graag met mooie spul len in. Gezellig de tafel dekken met mooi servies en lekker eten met vrien den, dat is de trend," aldus Wanda Die leman. Aan serviezen van bekende merken als Wedgwood, Villeroy Boch, Hut- schenreuter en Johnson Brothers hangt natuurlijk een prijskaartje. "Toch is het Meer dan vijfduizend vierkante meter verkoopoppervlakte, plus een aan zienlijke uitbreiding van de magazijn ruimte en een gemoderniseerde expe ditie-afdeling. Dat is het resultaat van de ingrijpende verbouwing en uitbrei ding die Wooncentrum Middelman, de bekende meubelzaak aan de Birk- straat 99, in de afgelopen maanden heeft ondergaan. Vrijdag vond in de kring van genodigden een feestelijke receptie plaats ter gelegenheid van de heropening. Zaterdag kon het publiek weer uitgebreid terecht in de riante zaak. "We hebben weer lucht!" stond er in de grote advertentie ter gelegenheid van de heropening vorige week in de krant. Bezoekers die intussen een kijkje heb ben genomen zullen dat kunnen bea men, want zij zullen zeker onder de in druk zijn geraakt van de zeer overzich telijke ruimtelijke indeling van de zaak, die met name aan de achterzijde is uit gebouwd. De firma Middelman maakte van deze gelegenheid - de derde verbouwing sinds de zaak in 1973 aan de Birkstraat werd gevestigd - gebruik om de hele zaak opnieuw in te richten. Ook het as sortiment onderging tegelijk een enor me uitbreiding. Vanouds heeft Middel man een zeer sterke reputatie op het ge bied van klassieke meubelen, en die staat nog even stevig overeind. "Er is niets afgegaan, alleen bijgekomen," al dus de heer G.J. Middelman. Middelman is al sinds meer dan 70 jaar een begrip in Soest. In 1920 startte W.G. Middelman in de Kerkebuurt - waar nu Mikimo gevestigd is - een kle dingzaak. "Vader ging nog met een bakfiets vol directoires de boer op," al dus G.J. Middelman. Pas in een later stadium, toen zijn broer A.C. Middel man in de zaak kwam, werd de aan dacht tevens gericht op de verkoop van meubelen. Jarenlang was de firma ook aan de Kerkstraat gevestigd. In de ver nieuwde zaak aan de Birkstraat getuigt een paneel met foto's van de goede ou de tijd nog van de voorgeschiedenis van het bedrijf, dat inmiddels beschikt over 13 vaste medewerkers en enkele part timers. De collectie is, zoals gezegd, sterk uit gebreid. "De afdeling is zeker niet klei ner geworden, maar eromheen is de collectie vergroot," aldus de heer Mid delman. Hij noemt in dat verband de af delingen semi-modern en "roman tisch", maar ook design-achtige meu belen in een strakke, jonge stijl en een heleboel van wat daartussen zit. Het is allemaal bij Middelman te vinden. Grote collectie "We bedienen een heel breed publiek, en dat betekent dat we wel een grote collectie moeten hebben. Specialiseren is wat dat betreft eigenlijk wel makkelij ker," aldus de heer Middelman. "We volgen uiteraard de laatste trends en ontwikkelingen." Op het gebied van de woonstijl zijn er de jaren door allerlei veranderingen te zien geweest, en de firma Middelman slaagt erin daarop met een goed ontwikkeld tijd- en stijl gevoel voortdurend in te spelen. Dat blijkt niet alleen uit de bekende en zeer gerenommeerde merken als Top- form, Leolux en nog veel meer, maar ook uit de Gallery-collectie van Jan des Bouvrie en de grote slaapkamer-afde ling op de bovenverdieping, die als het ware een "shop in the shop" is gewor den met de merk-aanduiding "Sleep- world" als herkenningsteken. Opmer kelijk zijn ook de presentatie van bu- I ..3 Vrijdagmiddï plechtigheid eerste steen bedrijfspand Zoon b.v., I structiebedrii weg. Dat geb Hilhorst - in van het bed mevrouw A. Onder het t medewerker: metselde de denksteen oj plek waar str leerlingen voor een korte stage naar de Smitshof. Zij worden immers be schouwd als "potentiële werknemers" en één van de uitgangspunten van de Week van de Winkel is dat het werken in de winkel weer eens op een positieve manier onder de aandacht wordt ge bracht. Ook anderen zijn welkom om een kijkje te nemen: huisvrouwen, her- instreedsters, mensen zonder werk en schoolverlaters. Bij Albert Heijn kun nen ze o.a. kennis nemen van een vi deoprogramma. Op vrijdag en zaterdag - ook in de Smitshof de top-verkoopdagen - ver strekken de winkeliers graag informatie aan alle mensen die nog iets willen we ten over het werken in de winkels. Al bert Heijn onthaalt zijn part-timer ten slotte op zaterdag op een gezellige lunch. Tijdens de hele Week van de Winkel zal het winkelcentrum aan de Smitsweg feestelijk versierd en aangekleed zijn, met spandoeken en grote vlaggen, o.a. van de landen die een rol spelen in het Europese thema van de winkelweek, die voor de winkeliers een welkome aanleiding is om nog eens te onderstre pen dat de Smitshof een levendig, brui send winkelcentrum is. Foto: Herman van Dam. niet helemaal terecht dat deze serviezen duur worden genoemd. Natuurlijk is het een uitgave in één keer. Maar zo'n servies gaat de rest van je leven mee. Koop je een mooi paar schoenen, dan draag je die vaak maar één seizoen. In vergelijking is zo'n servies dus helemaal niet extreem duur," vindt Wanda Die leman. Bijkoopgarantie Een bijkomend voordeel dat de aan schaf van een servies van naam biedt, is dat veel fabrikanten een bijkoopgaran tie geven. Wanneer er een deel aan gru zelementen gaat of je wilt het servies uitbreiden, kan het - soms najaren nog - gecompleteerd worden. "Met een heel trendy servies is dat niet altijd zo, maar de klassiekers van Wedgwood zijn niet meer weg te denken." Niet alleen het oudere publiek loopt warm voor een mooi servies of een ro buuste pannenset. "Er komen hier steeds meer jongeren. Jonge mensen wonen vaak eerst een tijdje samen. Als ze gaan trouwen, zijn ze echt toe aan iets moois voor in huis," vertelt de Soester onderneemster. Dima heeft voor dat doel huwelijkslijsten. Aanstaande De volledig verbouwde meubelzaak aan de Birkstraat 99, telt nu mer dan 5.000 meter showroom. reauprogramma's en de zeer uitgebrei de collectie woontextiel. Opvallend in het nieuwe deel van de zaak zijn de buitenwanden, die niet be staan uit grote etalageruiten, maar be wust "dicht" zijn gehouden, met schuin geplaatste vensters waardoor steeds daglicht komt binnenstromen. Op de inrichting van de showroom heeft dat een bijzonder effect. Om de klant on danks de enorme ruimte toch niet het gevoel te geven dat hij of zij tussen de talrijke "kamers" zal verdwalen, is in de vloerbedekking een patroon verwerkt waardoor men zich snel kan oriënteren. "Week van de winkel' imago-campagne die in tal van onderdelen i branche wordt gevoer een initiatief van het schap Detailhandel en bedoeld om het beeld in het algemeen" bij verbeteren, maar ook sen ervan te overtuige kelbaan zo gek nog ni bedoeling dat de Week elk voorjaar terugkoi uitgroeit tot een jaarli Ook Super van Doorn, permarkt aan de Wiard (bij Honsbergen), haal ke campagne in. In de staat ook daar alles in Week van de Winkel t Gemoedelijk De firma Middelman hecht bij alle ver andering aan één bijzonder uitgangs punt in de benadering van het publiek: de gemoedelijk omgang met de klanten. In een tijd waarin alles onpersoonlijker wordt - "de kruidenier is ook al een su permarkt geworden" - legt het woon centrum de nadruk op de individuele behandeling van de klanten. "We kun nen uitstekend met de prijs mee," aldus de heer Middelman, "mede door de in- koop-samenwerking met een aantal collega's in het vak, maar we bieden vooral ook een goede sfeer en een goed kontakt met de mensen." De zaak is ook dezer dagen duidelijk in een feeststemming. Dat bleek vorige week al uit de enorme ballon, die boven het wooncentrum de aandacht vestigde op het open huis. Tot 4 april maken be zoekers nog een kans op een rondvlucht met de ballon, waarvoor elke dag een van de bezoekers (met partner) wordt uitverkoren.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9