SE PATÉS grenei led Stars gooit eerste zorgen overboord oetbalhonger van Soest even gestild Theoretische kans volleybalsters Equipe Eldorado Nederlands kampioen SEC vergroot kloof met afdeling Prijzenkast lonkt spelers WZ'49 NSDAG tch nog onzekerheden bij Red Stars voor volgend seizoen BASKETBAL ton, oom ycherpte voor naderende nacompetitie nog niet aanwezig VOETBAL zondag Ó5cm^S,Z925'-- Eefe,™ >pakenburg VOLLEYBAL Ook derde plaats voor team van Soester ruitersportcentrum RUITERSPORT Leider Maarssen op eigen veld verrast Soesters stellen na rust orde op zaken VOETBAL zaterdag PAGINA 13 SOESTER COURANT tieren van Red Stars hebben goed gegokt. Wekenlang hoopte het r degradatiezorgen geteisterde bastketbalteam op een zege op Oegst- it. Als Oegstgeest tot die tijd zou blijven verliezen en Red Stars het erlinge duel in haar voordeel zou beslissen, dan waren de Soesters :ekerd van in ieder geval nog een jaar tweede klasse. Oegstgeest bleef ezen en deed dat ook in sporthal Beukendal: 86-68. Red Stars speelt £der geval nog een jaar tweede klasse, maar wat gaat er gebeuren in seizoen? ^reentjs het erover eens dat een aan- huidlge selectiespelers niet in het ^^®m thuishoort. Maar concrete fangers zijn nog steeds niet gevon den. Een aantal junioren maakt in au gustus de stap naar de senioren, maar het is de vraag of zij het team op jonge leeftijd de impuls kunnen geven, die dit jaar achterwege bleef. Daarnaast is het allerminst zeker of de voor drie duels teruggehaalde Bert Hilhorst volgend seizoen elke week zijn basketbalkleren aantrekt. Evenmin is vastgesteld dat center René Lansaat in het eerste team gaat ballen. Van Arnoud Klarenbeek, op papier een vaste kracht voor het eer ste, is ook niet bekend of hij na de zo mervakantie terugkeert naar de hoofd macht. En van buitenaf hebben zich nog geen potentiële basketballers ge meld. Over de invulling van de trainer/coach is ook nog geen duidelijkheid. George Szanto, die in februari vriendelijk werd bedankt voor de bewezen diensten en de toezegging kreeg dat hij in augustus mag terugkeren, was zaterdag tijdens de belangrijke wedstrijd tegen Oegst geest sinds lange tijd weer van de partij. Maar de basketbalcoach mocht zich niet met de leiding bemoeien en weinig mensen geloven dat hij dat in augustus wel mag doen. Huiswerk De clubleiding heeft nog heel wat huis- en veldwerk te verichten. Maar de zor gen voor de korte baan zijn overboord gegooid dank zij de zege op Oegstgeest. Red Stars opende ideaal met een 9-0-voorsprong. De gebroeders Jan en junior Marco van Maanen zorgden voor de meeste punten. Ze scoorden respectievelijk 29 en dertien punten. Red Stars hield de marge van negen punten twaalf minuten in stand, maar kwam toen in de problemen. Oegst geest nivelleerde de achterstand (29-29), maar zou geen moment op voorsprong komen. Na de rust (39-35) Jan van Maanen laat zich niet afstop pen en is op weg naar twee van zijn 29 punten. Foto: Herman van Dam. sprong Red Stars verschillende keren weg naar acht of negen punten voor sprong. De coach van Oegstgeest ge bruikte vlot zijn twee time-outs. De eer ste keer had hij succes (58-54), maar toén Red Stars op 65-54 kwam, moest hij het antwoord in zijn laatste spreek beurt schuldig blijven. De laatste stuip trekking kwam op 69-60, maar toen was het ook echt gedaan. Het was de zesde zege voor Red Stars. Oegstgeest, dat de voorlaatste positie inneemt, kan de Soesters in de laatste wedstrijd niet meer inhalen. Het ver schil tussen beide teams groeide name lijk naar vier wedstrijdpunten. Daar mee voorkwam Red Stars dat het voor de tweede keer in successie zou degra deren. De club bleef daardoor een her haling van tien jaar geleden bespaard. Dames De dames hebben de zorgen omtrent degradatie de laatste tien jaar niet ge kend. De basketbalvrouwen schomme len meestal tussen de derde en de vijfde positie. De plaats in de subtop werd za terdag onderschreven met een 84-50-óverwinning op BOB. Die ploeg speelde elf jaar geleden nog in de kwart finale van de Europa Cup voor lands kampioenen. Hoe vergankelijk roem is, bleek in Beukendal, waar Red Stars de Oud-Beijerlanders na de pauze (41-30) afdroogde. Hanneke Wentink, die al vanaf haar prille jeugd bij Red Stars speelt, haakt na dit seizoen af. Het vertrek van de spelverdeelster vormt een forse aderla ting in de inventaris die de Amerikaan John Martin volgend seizoen van Mi- chel van Drie overneemt. Wentink wordt algemeen gezien als de 'rode ster' met het meeste spelinzicht. Of Jacqueli- ne van Gaaien bij Red Stars blijft, hangt af van de eventuele komst van een speelster van OSG. Valt dat laatste ne gatief uit, dan moet de club naarstig op zoek naar een extra guard. yoetbalhonger van Soest lijkt gestild. Anders is de povere puntende- (1-1) tegen WOM niet te verklaren. Zelfs in de lagere versnelling den de blauw-witten met ruim verschil kunnen zegevieren, maar de jradatiekandidaat uit Utrecht werd, geheel tegen de zin in van Jan pomberg, gespaard. "Ik wil gewoon elke wedstrijd winnen. We moe- i de scherpte terugkrijgen voor de nacompetitie", waarschuwde de Itbalcoach. I de spelers in deze fase van de com- feitie echt veel waarde hechten aan het lultaat, valt sterk te betwijfelen. Het Ttbrak er nog aan dat op het midden- d niet een spelletje klaveijassen of i boompje toepen werd opgezet. De dachten waren meer bij de naderende omotiewedstrijden tegen naar alle Siarschijnlijkheid HMS en vervolgens TWC of CDW. Die laatste twee ploe- gen vechten om het derde periodekam pioenschap. APWC en CDW moeten nog tegen elkaar ("Dan kan ik mooi gaan kijken", aldus Stroomberg) en beide nog tegen Soest. De club aan de Bosstraat-Oost zou de stand in de der de periode eventueel kunnen beïnvloe den door tegen de ene tegenstander de zelfde gastvrijheid te tonen als tegen WOM en tegen de andere opponent er vol in te gaan. Blessurevrij Stroomberg had wel een verklaring voor de matte instelling van zijn groep. "Ze willen allemaal blessurevrij blijven voor de nacompetitie. Je ziet dat ze zich in bepaalde situaties inhouden." Vol gens Stroomberg was de gelijkmaker van WOM een voorbeeld daarvan. Kort nadat Peter van den Berg in de ze ventiende minuut de score had ge opend, ging Paul Hilhorst in de fout, weifelden de overige achterhoedespe lers en kwamen de gasten aan hun be langrijke punt. •>«-r, - - De tweede helft was bar oninteressant. In een zomeravondtempo bewogen de Soesters zich voort alsof ze bang waren de grasmat te beschadigen. En toch had WOM een grote nederlaag kunnen oplopen. Ferenc Kleinegris kreeg drie fraaie kansen, maar had te veel oog voor de bomenrij achter het doel. Het leek er soms op dat de Soesters zelf niet durfden te scoren en de bal maar bleven afgeven. Op andere momenten speelde Soest de bal juist te direct en te diep. Stroomberg: "Ze willen allemaal de be slissende pass geventerwijl ze het ook in twee of drie keer kunnen doen. De vijf, zes kansen in de tweede helft waren niet aan Soest besteed. Dat WOM twee keer dicht bij een doelpunt was, kwam alleen maar omdat doelman Ro- bert Hagen twijfelde. Maar WOM was al blij met één punt. Logisch, want de Utrechters maken een redelijke kans om de derde degradatie in vier jaar te ontlopen. In het seizoen 1988-1989 was WOM nog eersteklas ser. Na de teruggang naar de tweede klasse verlieten zestien selectiespelers de club die vervolgens in de derde klas se onder meer Soest èn Zwaluwen Vooruit kwam vergezellen. Bij die laat ste club spelen veel voormalige WO- M-ers, onder wie Rob Wallenburg, de belangrijkste schakel bij de Utrechtse formatie. Terwijl WOM zich nog zorgen maakt om lijfbehoud (de ploeg staat met nog twee duels twee punten boven de rode streep), concentreert Soest zich op de nacompetitie die in mei begint. Het is voor Soest echter wel zaak dat de scherpte snel terugkeert. Want als spe lers de kantjes er vanaf blijven lopen, kan dat de ploeg in de beslissingswed strijden gaan opbreken. En dan zijn er stopcontacten te weinig aan de Bos straat-Oost voor de als een stekker ba lende aanhang. Maar misschien dat 'Stroom'-berg zijn spelers toch op tijd onder spanning kan zetten. Foto: Herman van Dam. Jeroen van Veenendaal kan zijn hoofd net niet tegen de bal knikken. De doelman van VVOM is paraat. b2 145 t, Ee!kamers,oel p. sl 50 tr Zitgroef B'IPassende fauteuil 1.295/ jp^°^va/7Ö0 9,00 u, I Voor de dames van Stam/SoVoCo rest een kleine, theoretische kans op handhaving in de eerste divisie. Die trieste balans is op te maken na de met 3-1 verloren wedstrijd tegen Avero/OS 2. Weliswaar ging ook concurrent Kuipers/ Zwolle onderuit, maar de kloof van twee punten is nauwelijks overbrugbaar in de laatste wed strijd die zaterdag om 17.00 in sportzaal De Bunt begint. Stam/SoVoco krijgt kampioen AT- C/Hengelo op bezoek. "Je kunt niet zeggen of het erin zit. Het hangt ervan af wat ATC wil. Als ze met reserves ko men om een beetje te oefenen, maken we een kans. Maar voor hetzelfde geld wil ATC de competitie winnend afslui ten en dan zijn we nergens", luidt de prognose van Theo Remmerswaal. Het gaat hem nog steeds te ver om de oorzaak van de waarschijnlijke degra datie in één of twee wedstrijden te zoe ken. "Dit seizoen hebben een heleboel factoren meegespeeld." Remmerswaal en Bosschaart zitten za terdag voor het laatst op de bank bij Stam/SoVoco. In volleybalkringen is het gebruikelijk dat trainers na de laat ste competitiewedstrijd stoppen, als hun verbintenis met de club is afgelo pen en niet wordt verlengd. In zijn voorlaatste wedstrijd als coach had Remmerswaal al snel in de gaten dat zijn ploeg tegen Avero/OS 2 niets zelf in de hand had. Als gevolg van ver- kramptheid, de entourage en slecht aanvalsspel gaf Stam/SoVoCo de eer ste set vlot weg (15-4). Het herstel zette zich in de tweeae set in, maar in de be slissende fase 11-11 en 14-14) verloor Stam/SoVoCo vier van de vijf lange rally's: 16-14. "We hoorden toen dat Zwolle ook had verloren, maar dat hebben we bewust niet tegen de meiden gezegd. Het is be ter dat ze zich alleen met de wedstrijd bezighouden. Avero/OS begon toen te rommelen en te wisselen, terwijl wij goed bleven spelen. We straften hun fouten af en wonnen met 3-15, maar Avero/OS wil tweede blijven in de eer ste divisie. Ze hebben de derde set weg gegeven, maar in de vierde set hadden we niets meer te zeggen." Binnen een poep en een scheet werd het 4-1. Judith Lazonder werd daarna even gewisseld voor Esther van der Spek, maar kwam op 10-2 weer terug. Het werd nog 10-6, maar daarna incasseer de de ploeg uit Sneek geen punt meer. "We hebben zaterdag met dezelfde op stelling gespeeld als vorig seizoen, toen we derde werden. Maar het niveau was veel lager. Maar ja, In ter Milaan werd vorig seizoen met zeven punten voor sprong kampioen van Italië. En waar staat die ploeg nu? Het zijn van die din gen die de sport mooi of juist tragisch maken. Maar ik word nu niet emotio neel hoor. Als we zaterdag verliezen, ga ik daarna op het feest toch een biertje drinken." Heren De heren van Stam/SoVoco hadden zaterdag aan één punt genoeg om aan alle twijfels een einde te maken. De Soesters verdienden dat punt in de eer ste twee sets: 15-7, 15-13. Daarna was de druk van de ketel en mocht het hoger geplaatste Blijvock een nederlaag voor komen: 13-15, 7-15. Voor Stam/So- VoCo was het evenwel belangrijker dat de heren een onoverrbugbare voor sprong namen op de degradatieploe- gen. Foto: Goos van der Wilt. Theo Remmerswaal coacht zaterdag voor de laatste keer Stam/SoVoCo. De ploeg speelt voorlopig waarschijnlijk voor het laatst in de eerste divisie. Ruitersportcentrum Eldorado is Nederlands kampioen geworden tijdens wedstrijden voor equipes in Houten. Voor die prestatie zorg den Hubert Veltmeyer, Jacqueline en Marianne Pashley. De vreugde voor Eldorado kon niet op, want ook de derde plaats werd door een Soester equipe in de wacht gesleept. Annemarie Krijger, Barbara de Wildt en Lisette Leuftink werden derde ach ter Manege Blauwendraad en voor ma nege De Paddock. De twee equipes hadden zich geplaatst voor de nationale titelstrijd via de regio nale kampioenschappen. De equipes werden daarin respectievelijk eerste en vierde. Op Zilfa's Hoeve in Houten werd de kroon op het werk gezet. Na de presentatie (ruiters en pony's worden beoordeeld op netheid, unifor miteit en correct op- en afstijgen) moes ten de ruiters de discipline dressuur- proef rijden. De jurering vond plaats op De Nederlandse kampioenen van rui tersportcentrum Eldorado waren bij de regionale wedstrijden ook al als win naar uit de bus gekomen. Foto: Goos van der Wilt. basis van de wijze van rijden (stijl). Daarna stond het springonderdeel op het programma. Vijf sprongen moesten verschillende malen worden genomen. Ook hierbij werd op de wijze van rijden gelet. Met een gouden en een bronzen plak was Eldorado de meest succesvolle ma nege in Houten. In de slotfase van de competitie ontwikkelt SEC zich steeds meer als een reuzendoder. Nadat vorige week Kampong haar aspiraties voor het kampioenschap belang rijk zag kelderen door de 3-2 ne derlaag, was het leider Maarssen dat zich nog gelukkig mocht prij zen dat het 3-3 bleef. SEC is door de puntendeling nog dich ter bij handhaving gekomen. Amers- foortse Boys verloor van Hooglander veen (2-1) en Voorwaarts verloor van Hoogland (3-1). Hierdoor heeft SEC een voorsprong op Amersfoortse Boys van vier punten en kan (indien zondag bij de afscheidswedstrijd van Jack Nag- tegaal één punt wordt veroverd) dan zonder al te veel spanning de laatste competitiewedstrijd tegen Amersfoort se Boys tegemoetzien. Het gelijkspel kwam SEC meer dan toe, want de ploeg was, voor voor rust, zeker de gelijke van de mogelijke toekomstige derde-klasser. SEC, zonder de geblesseerden Herbert Schalkwijk en Roman Heyen en de voor één wedstrijd geschorste Marco Martens, deed het voor rust uitstekend. Defensief sloot het prima en vooral middenvelder Gerard van Soeren speelde een puike partij. Op links ver ving Marcel Dorrestein Martens. Ook de jeugdige speler kan op een prima wedstrijd terugzien. Maarssen, met de gebroeders Broers in de aanval, was aanvallend weliswaar gevaarlijk, maar Jan van Rees (opnieuw uiterst betrouw- \rr\VWU K T j V wt I Jüxiij zondag baar) en Ronnie Daselaar hadden er goed het oog in. Rob Broers startte met veertien gescoorde doelpunten uit ne gentien wedstrijden en zou ook tegen SEC eenmaal scoren, maar verder kwam hij niet. SEC, dat goed startte, had al na negen minuten succes door een doelpunt van Guy Dekker. Vanaf het middenveld werd de bal hoog aan de linkerkant van het Maarssen-doel geplaatst. Hoog opspringend kopte Dekker de bal even doelman Paul Kok in de uiterste rechterhoek. Een schitterende goal, die SEC nog meer motiveerde om de aanval te blij ven zoeken. Maarssen-verdediger An- dy Saekan had constant de grootste problemen om Dekker af te stoppen en de lange linkerspits kreeg dan ook een dubbele bewaking, die echter ruimte creëerde voor Bert Holwarda. Toen Holwarda na een foutieve uittrap van de doelman de bal voor zijn voeten kreeg, was hij zo verrast, dat hij het kar wei net niet kon afmaken. Zijn schot kwam iq handen van Paul Kok. Wel succes had Holwarda toen hij werd aan gespeeld op rechts en doelman Paul Kok met een lob passeerde. Hoewel voorstopper Wim Feer de bal uit het doel knalde, was de bal duidelijk de lijn gepasseerd. Invaller-scheidsrechter Ja cobs uit Bilthoven was echter te ver ver wijderd om dit te kunnen constateren en koos de gemakkelijkste weg, name lijk door geen doelpunt toe te kennen. SEC was de betere ploeg, maar kreeg een domper toen drie minuten voor rust linkerspits Wilco Telderman bij een uit val de bal door de benen van de uitko mende Nagtegaal kon schieten. Na rust leek SEC naar een nederlaag te worden gespeeld. Antek Wojtkowski was ver vangen door Herbert Schalkwijk en na tien minuten was er een misverstand tussen Van Rees en Daselaar. Er kwam een corner uit voort. Uit de op rechts genomen hoekschop knalde Feer de bal loeihard langs Nagtegaal. Toen hierna Maarssen door Rob Broers 3-1 scoor de, leek het pleit beslecht. SEC toonde de nodige veerkracht. Onder de bezie lende leiding van middenvelder Gerard van Soeren (hij was één der absolute SEC-uitblinkers) werd getracht de ba kens te verzetten. Heynen kreeg een plaats als rechterspits voor Nino Balsa- mo en aanval op aanval werd gelan ceerd. De Maarssen-defensie wankelde, maar hield vooreerst stand. Tot dat de even eens goed spelende Mark Timmer de bal in het doelgebied werd toegespeeld. Zonder aarzelen plaatste de «rustige spelende Timmer de bal langs Paul Kok. Nog was de koek niet op, want nog geen minuut later knalde Dekker vanaf links de bal langs de linkerpaal. In de slotfase miste Holwarda op een haar de winnende treffer voor SEC. De voorzet vanaf rechts kon de SEC-spits net niet met het hoofd beroeren. In de uitwedstrijd tegen De Meern heeft WZ'49 haar positie in de top van de ranglijst geconsoli deerd. De equipe van trainer Jan Veerman staat met nog twee wed strijden te gaan op de tweede plaats met twee punten achter stand op koplopers Veluwse Boys en Loosdrecht. Door afgelastingen was dit de eerste keer dat beide teams elkaar troffen. De Meern bleek over een goede ploeg te beschikken. Fysiek was het team sterk en het bleek tevens over een goede aan- valslinie te beschikken. Er ontspon zich dan ook een spannende en aantrekke lijke wedstrijd. De Meern had nog een kleine kans op de derde periodetitel en WZ'49 vocht voor zijn laatste (theore tische) kampioenskans. Het pleit dan ook voor de Soesters dat De Meern maar spaarzaam gevaarlijk kon wor den. VVZ'49 had enkele zeer goede kanèen. Afstandsschoten van Hayo Groart en Willem de Vries misten pre- cisie. Daarnaast verdween een lob van Willem de Vries over de te ver uitgelo pen keeper en naast het vijandelijke doel. Marcel de Graaf gleed een voor zet van Cees-Jan de Vries net naast. De Meern kon daar voor rust weinig te genoverstellen. Pas in de dertigste mi nuut konden zij de eerste echte aanval opzetten. Tot dan toe waren de VVZ'49-verdedigers hun directe te genstander de baas gebleven. De Meern scoorde hier wel gelijk uit. In de laatste minuut voor de thee behoedde Mare Brouwer WZ'49 met een goede 'save' op een kopbal voor een grotere achter stand. Datzelfde deed Brouwer direct na rust op een hard schot. WZ'49 her vond zich na deze kansen en ging in een hogere versnelling spelen. Na enkele kleine kansen trof WZ'49 doel. Aller eerst caramboleerde Peter van de Munt in de vijftiende minuut de bal van de ene naar de andere paal in het doel. Vijf mi nuten daarna was het Marcel de Graaf die met een harde knal de keeper het nakijken gaf. Veerman wisselde daarop Peter van de Munt in voor de grieperige John Brouwer. Het was dezelfde Brou wer die aan de basis van de derde treffer stond. Een schot van hem kwam via de paal terug in het veld, waar Cees-Jan de Vries aanwezig was om 1-3 aan te teke nen. WZ'49 nam daarop iets gas te rug, hetgeen voor De Meern het teken was om tot een slotoffensief te komen. Trainer Jan Veerman wisselde daarop Hayo Groart in voor Jacob Veerman Ondanks deze wissel kwam De Meern toch nog met een rommelig doelpunt op 2-3. Daarna hield WZ'49 de defensie potdicht waardoor het naar Soest kon afreizen met twee punten. WZ'49 dient voor deze competitie twee wedstrijden af te werken. Zater dag treft het koploper Veluwse Boys en op 25 april kan WZ'49 de tweede pe riodetitel in de wacht slepen als het dan in de thuiswedstrijd van De Meem wint.

Soester Courant | 1992 | | pagina 13