■P" l Verdwenen Soest Kan ik vandaag geknipt worden? aÊt Wer Verdwenen Soest hervonden 7ÖPSÜËST Meningen van lezers Kans op referendum der linden Boeken over Oud Soest bij: lliJtSMII PAGlid )ENSDAG 8 APRiL 1992 SOESTER COURANT PAGINA 17 l 93 16 SOEST pondje Soest lORJAARS 1EHEID Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant effirierey 'Ich bin ein ehrlicher Kerl' E^/strt de ven ,A. Museum Oud Soest n&wm.rnrnrmm Soesterbergscstraat 10 - 3768 FH Soest - Telefoon 02155 - 18613 De Lopers van de week Rommelmarkten Honden (4) Koelewijn Rijk Dakwerken Radio Soest: postbus 3062 Hartevelt a Jonge Jenever :RU -WIJNHANDEL sterbergsestraai 49 tel 124 90 door Arie Wandelaar [er het motto 'voorkomen is beter fgenezen' begaf Arie zich een de- Hagen naar het Medisch Centrum Kt Zuid voor wat garagisten zou- V noemen olieverversen en door- Sren. Ie keer per jaar deelt Arie zijn con- ferend geneesheer mede een rede- jgelukkig mens te zijn, waarna deze fcijn twijfels heeft en onmiddellijk kr, milt, nieren, longen en andere dingen indrukt dan wei beluis- I is tot nu toe allemaal net voldoen- Jgeweest, zij het met de aantekening ide onderzoeker tijdens het laatste fsult in november '91 in de veron- rstelling verkeerde bij Arie een ni- Enefabriek op het spoor te zijn ge zien. afwachting van de resultaten over laatste half jaar had Arie plaatsge- pnen in een zeer goed gevulde Jchtruimte. In zijn gezelschap moe- jrs met kinderen, in gips verpakte leuzen, en enkele dames en heren fc hun ei particulier dan wel middels verzekering nog kwijt moesten ra- chten totdat de arts je naam af- pt of met een uitnodigend vingertje lelet verschaft kan een aangenaam, ris zelfs nuttig tijdverdrijf zijn, mits ris de soep niet opstaat of een defec- wasmachine op een vooraf afge- •oken tijd wordt opgehaald, bn dit alles was kennelijk geen spra- p bij het wachtende gezelschap waar- Arie die middag verkeerde. Men >rustte en leed niet zicht- of hoorbaar in het ongemak dat het spreekuur in ikele gevallen uitliep, et is in zo een sfeer dat menselijke, »ciale contacten en uitwisselingen in ziektebeelden tot volle wasdom linnen geraken. Een mens kan er iets in opsteken. rie's buurvrouw ter linkerzijde trok jn aandacht door met regelmaat haar lorhoofd met een papieren zakdoek- te deppen. (oet griep zijn, luidde Arie's diagno sen vrouwelijke zestigplusser stelde eer meelevend vast dat het hier een eval van opvliegers betrof en wenste iet de mededeling dat ze wist waar ze et over had in het leed te delen. Vederom fout. Het zit hem in mijn benen', liet de da- le van het papieren zakdoekje weten. Dan heeft het met opvliegers niets te raken", oordeelde de zestigplusser. Het zit 'm in het verschil in lucht- ruk", vervolgde het papieren zak- loekje. "Heb ik niet van mijzelf hoor. naar een vriendin van mij doet in al- ernatieve geneeskunde en weet daar illes van. Het voorjaar heeft ons over vallen en dan krijgen mensen die er ^evoelig voor zijn last van voorjaars moeheid. Het lijkt wel of ik lood in mijn voeten heb. Trouwens, dieren hebben er ook last van." De vrouwelijke zestigplusser dacht diep na en droeg een oplossing aan. 'Je voeten in een warm bad en het wa ter met peterselie vermengen", luidde haar recept. Arie, die tot dan met enige moeite het stilzwijgen had bewaard, wilde ophel dering over de stelling dat ook dieren last van voorjaarsmoeheid zouden hebben. "Buiten mijn vrouw heb ik nog nooit een poes, duif of konijn gesproken die zich daarover in die zin heeft uitgela ten", verklaarde hij met zuinige stel ligheid. Geen van de twee raakte door deze waarheid uit balans. "Wat ook helpt is, voor je gaat slapen, je benen in koolbladeren doen. Heb ik ook van mijn vriendin, maar ja, mijn man ziet mij aankomen 's avonds."De vrouw met de vermeende opvliegers werd vriendelijk verzocht de arts naar zijn spreekkamer te volgen. De zestig plusser schoof een plaatsje in de rich ting van Arie op. "Was een rake opmerking van u over die dieren", liet ze Arie weten. "Trou wens, voor alternatieve geneeskunde geef ik ook geen cent. Geldkloppers zijn het." "Peterselie wordt anders ook niet door bet ziekenfonds vergoed", op perde Arie tot de zestigplusser die dit moesgewas kort daarvoor als heilzaam geneesmiddel had aangeprezen. "En toch helpt het", werd er naast hem met grote stelligheid volgehou den. "Ik heb het van mijn grootmoe der-zaliger." "Was er in haar tijd dan ook al sprake van voorjaarsmoeheid?", vroeg Arie. "Daar vraagt u mij wat. Heb ik eigen lijk nooit over nagedacht. Zal wel niet. Ze had een gezin van acht kinderen, dus tijd voor voorjaarsmoeheid is er nooit geweest." "En de peterselie dan?", drong Arie aan. "Helpt tegen alle kwalen", luidde het aangedragen alternatief. ARIE WANDELAAR Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 VERKOOP VAN OCCASIONS Schrijfmachines Rekenmachines Copieermachines De foto heeft al in februari in de krant gestaan, en nu pas komen we met nade re informatie. Wat we aankondigden als een 'makkelijke' foto, was misschien toch niet zo makkelijk - of juist té mak kelijk? Hoe het zij, reacties zijn er nau welijks geweest en wat we u nu gaan vertellen komt vooral uit eigen nieuws garing. Het wat duistere geval, binnen de afzet ting van witte paaltjes-met-kettingen, was het monument zoals dat anderhal ve eeuw heeft gestaan ter nagedachtenis van Christoffel Pullmann. En deze Pullmann was een Duitse grenadier die in 1787, met zo'n negentig lotgenoten, het (prinselijk) paleis Soestdijk tegen de patriotten móest beschermen. In de avond van de,27e juli was hij als schild wacht opgesteld bij de brug over de Praamgracht, vlak bij het voormalige Hotel Trier, wat nu dus Soests grondge bied is. Toen hij zich opeens geconfron teerd zag met een grote groep patriotti sche soldaten, weigerde hij zijn wapens af te geven, loste het alarmschot dat de aanval uiteindelijk zou doen mislukken en werd daarop ter plekke doodgescho ten. Een wat uitgebreider verhaal over deze gebeurtenissen treft u hiernaast aan. Het ongewoon loyale gedrag van Pull man moet grote indruk hebben ge maakt, want al gauw stond er ter plekke dat monument dat u op de foto te zien kreeg. De tekst erbij luidde: 'Christoffel Pullmann Grenadier van de Lijf Com pagnie in het regiment infanterie van den prins van Hessen-Darmstadt, Oud 28 jaren verkiezende liever het leven te verliezen dan zijn wapens over te geven in den nacht van 27 juli 1787." Het mo nument overleefde de Franse tijd, werd redelijk onderhouden tot het in 1937, anderhalve eeuw na dato, vervangen werd door een wat eigentijdsere con structie, het beeld van een grenadier in actie, schepping van de beeldhouwster I.A. van Beeck Calcoen, betaald door de Koninklijke Nederlandse Vereni- d-.. ging Ons Leger, en onthuld door prin ses Juliana op 27 juli 1937. Dat nieuwe monument, met dezelfde tekst als het oude, stond ook op dezelf de lek als het oude, maar dat zou niet zo blijven: met de verbreding van de Am sterdamsestraatweg verhuisde het naar de overkant van de weg, waar het nu nog staat. Pullmann, met zijn rug naar het paleis, uitkijkend over de Praam- Het beeld zoals dat in 1937 voor Christoffel Pullmann werd onthuld. Ook toen al bleken de sierkettingen tus sen de afzetpaaltjes niet sterk genoeg. Het beeld zou later naar de overkant van de straat verhuizen. gracht, maar wel in verkeerde richting, want voor hem kwam de vijand uit het zuidwesten, vanuit Utrecht. Eind achttiende eeuw. Het geweld van de Franse revolutie had ook de wat sla perige Nederlanden niet onberoerd ge laten. Velen - vooral in het westen van ons land - wilden een eind maken aan het bewind van de Oranjes. Grote delen van het land waren al in handen van pa triotten (een menggroep van laten we zeggen democraten en van aristocraten die het met deze Oranjes toevallig niet zagen zitten). Utrecht was patriottisch, maar Amers foort was het hoofdkwartier van de prinselijke strijdmacht. De Oranje-ge zinden kregen steun vanuit Duitsland,1 vooral doordat de vrouw van Willem V, Wilhelmina van Pruisen, hulp had ge vraagd aan haar broer, de koning van Pruisen. Paleis Soestdijk, lustoord van de Oranjes, werd verdedigd door een Duits detachement van zo'n negentig man. In deze 'setting' gebeurde het dat in Utrecht werd besloten een strijdmacht uit te sturen naar paleis Soestdijk, sym bool van Oranje-macht, en van strategi sche waarde op de route van Amster dam naar het oosten. Het is ook niet uit gesloten dat het om een ordinaire roof tocht ging - waarom hadden de patriot ten anders acht lege wagens bij zich? Het waren wel vijfhonderd militairen die op 27 juli 1787, zo onopvallend mo gelijk, Utrecht verlieten om via een om weg over Maartensdijk naar Soestdijk te gaan - men was duidelijk bang voor verraad. Dat kwam echter tóch: een tamboer uit Utrecht maakte zich los uit de patriottengroep, snelde naar Soest dijk en zorgde ervoor dat de verdedi ging daar op haar hoede was. Het hele verhaal blijkt doorspekt met menselijke trekjes. Zo had de verdedi ging de aanval vóór donker verwacht - en misschien was die ook wel zo be raamd, maar de Utrechters waren het spoor kwijtgeraakt, hadden einden om gelopen en kwamen dus pas lang na donker op het laatste stuk naar Soest dijk. Op het paleis sliep iedereen toen al, maar er waren langs de Biltseweg wel drie schildwachten uitgezet om alarm te slaan. De eerste schildwacht, aan de brug iets voorbij de Veenhuis (waar vroeger de tol stond), was bij het zien van die massa naderende soldaten meteen onder de brug gekropen, die daar over de Praam gracht ging, en werd niet opgemerkt. De patriotten stuitten vervolgens op de tweede schildwacht, die hen aanriep, maar misleid werd door hun antwoord dat ze 'deserteurs' waren, versterking voor de prinsgezinde legermacht. Toen hij ze liet naderen werd hij vastgepakt en ontwapend. Zo konden de patriot ten onopgemerkt vlak bij het paleis ko men, waar tenslotte Pullmann hun de weg versperde. Onder bedreiging dat hij zou worden neergeschoten als hij zich niet overgaf, riep Pullmann: "Ich bin ein ehrlicher Kerl". Hij loste het alarmschot en werd, toen hij probeerde naar het paleis te vluchten, doodge schoten. Daarop snelden de patriotten naar het paleis, in de hoop dat men daar niet zo snel klaar zou zijn voor de verdediging. Dat pakte anders uit: ze werden met he vig geweervuur ontvangen, zozeer dat de hele groep zich terugtrok. Een twee de aanval verliep even ongelukkig en uiteindelijk verlieten de patriotten in al le richtingen het strijdperk. Degenen die richting Utrecht vluchtten, namen de acht wagens mee - niet geladen met de kostbare bezittingen van de Oranjes, maar met doden en gewonden. Pull mann werd postuum beloond met een jaar gage aan zijn weduwe. Waarschijnlijk is daar nooit iets van te rechtgekomen, want navraag in zijn ge boorteplaats heeft wel gegevens over hem opgeleverd, maar niets over zijn dood: kennelijk is dat bericht daar nooit aangekomen. (Voor dit verhaaltje is onder meer ge put uit het boek 'Uit de geschiedenis van Baarn' van de heer T. Pluim.) De grens tussen Baarn en Soest, onge veer de plek waar Christoffel Pullmann in 1787 aan zijn eind kwam. Kijkend richting Soest was links hotel Trier. Herkent iemand een van de mensen die op de foto te zien zijn? Winkelcentrum "Hartje-Zuid" -Tel. 12419 Libris LKv Gmiplete Boekhandel. ai wrat Het doel van het houden van een refe rendum is de bevolking bij de politieke besluitvorming te betrekken. De erva ringen in Haarlem, Leiden en de mis lukte poging in Soest, en vooral de les vorige maand in Amsterdam, leren dat eerder het tegendeel wordt bereikt. Die lessen lijken tegenstanders van een referendum gelijk te geven. Het geloof in de politiek is er niet op voor uitgegaan. Waar om wil de meerder heid van de raadsleden dan toch pro beren spelregels op te stellen om het houden van een referendum in Soest mogelijk te maken? Negatieve be richtgeving over dit voornemen (ook in de Soester Courant van 1 april 1992) doet afbreuk aan de construc tieve opstelling van die raadsleden. Graag wil ik toelichten welke argumen ten in de discussie volgens mij doorslag gevend zijn voor een positieve houding tegenover goede spelregels voor het houden van een referendum: De uitgangspunten zijn: 1. de erken ning dat er een noodzaak is de burger in voldoende mate bij het overheidsbeleid te betrekken, en 2. dat niet getornd mag worden aan het primaat van de politiek (de taak van de gekozen volksvertegen woordigers). Die uitgangspunten aanvaardend moet ook erkend worden dat de besluitvor ming op een complexe manier tot stand komt, in een samenspel tussen bestuur ders, ambtenaren, belangen- en pres siegroepen, en de gekozen vertegen woordigers. Dat complexe proces kan ertoe leiden dat er een beleid gevoerd wordt dat niet door de meerderheid van de bevolking gedragen wordt. Als dat het geval is zou de bevolking de legiti miteit van besluiten kunnen betwisten. Indien het vermoeden bestaat dat dat zo is, kan een referendum zinvol zijn. Het houden van een referendum mag echter niet een doel op zich zijn. Eerst besluiten een referendum te houden, en dan een onderwerp zoeken, dat werkt niet, zoals we gezien hebben. Maar als het vermoeden bestaat dat er een be sluit genomen gaat worden dat tegen de wil van de meerderheid van de bevol king in gaat, dan is dat totaal iets anders. Maar dan moeten er wel spelregels zijn die helder maken dat de uitspraak van de kiezers ook geëerbiedigd wordt. In Haarlem was het zo, dat bij een te kleine opkomst, de uitspraak van de meerder heid ongeldig was. Die spelregel werkt spelbedervend. In Amsterdam was er nog geen afgerond beleidsvoornemen. De financiële haalbaarheid van het voorstel in de binnenstad minder auto's toe te laten was nog niet onderzocht, en vlak voor de stemming werd twijfel over de haalbaarheid geuit. Ook dat ver groot het vertrouwen in de politiek niet. Gezien die ervaringen, heeft D66 voor Soest onder andere als spelregels voor gesteld: 1. Alleen tot de besluitvormende ha merslag uitgediscussieerde raadsvoor- Geen typisch Soester landschap, om te zien, maar de overlevering wil dat het allemaal Soesters zijn op aeze foto. Aan de kleding te zien moet het ongeveer begin jaren dertig zijn, maar zeker we ten doen we het niet. Zijn er nog lezers die ons verder kunnen helpen - wódr was het, wie waren het en waarom wa ren ze waar ze waren? We zijn weer zeer benieuwd. Graag schrijven of bellen met de redac tie, of met mensen van Museum Oud Soest, onder andere Boris Berkhout, tel. 16372. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Christel den Oude Jeroen Hilhorst stellen kunnen onderwerp voor een re ferendum zijn. 2. Via een enquête moet getoetst wor den of het vermoeden juist is dat de meerderheid van de bevolking tegen kan zijn (minimaal veertig procent moet tegen zijn), en of de meerderheid van de kiezers het onderwerp belangrijk genoeg vindt om te gaan stemmen (vijf envijftig procent moet willen stem men). 3. Als aan de voorwaarden van de en quête is voldaan, kan een referendum gehouden worden en zullen er geen na dere eisen aan opkomst gesteld wor den, en zullen de raadsleden zichzelf binden aan de uitspraak van de meer derheid van de kiezers. Dit laatste punt maakt de spelregels aanzienlijk soepeler dan die in het oor spronkelijke D66-voorstel, dat was op gesteld voordat er enige ervaring was opgedaan. De uitslag van het referen dum wordt nu precies zo behandeld als iedere andere verkiezingsuitslag: de meerderheid van de geldig uitgebrachte stemmen wint. Via de enquête wordt voorkomen dat alleen mensen gaan stemmen die uitsluitend opkomen voor hun eigen belang (niet in mijn achter tuin). Dit voorstel werd door de meeste raadsleden een realistisch uitgangspunt voor nadere uitwerking genoemd, een uitwerking waaraan de meesten ook be reid zijn actief mee te werken. Ik vind dit een positieve constructieve houding, die een betere pers heeft verdiend dan zij gekregen heeft. Conclusie: "Met het referendum wordt het in Soest ooit nog wat. Loet Jansen (fractievoorzitter D66) Trend van deze tijd. Van oude spullen slijten, van nieuwe spullen kopen. Gewone mensen in hun element. Spijkerpakkenfamilies, met hoog geblondeerde haren. Kopjes verwisselen van eigenaar. Sara Burgerhart en Aagje Deken, voor twee kwartjes in mijn bezit! Overhemden voor twee gulden, hoe gek ik het ook verzin. Wekkers wekken bij het leven. Veel van wat daar ligt, zie ik weer terug op kastjes en aan alle muren, in mijn eigen huis te pronken! Leve de rommelmarkt. Hans Smallegoor Reeds voor de derde achtereenvolgen de keer werden de lezers van de Soester Courant getrakteerd op ingezonden brieven van ene heer Veerman. Onder zijn laatste brief staat "wordt vervolgd" dus er staat ons kennelijk nog wat te wachten! Wat wil mijnheer Veerman ons nu dui delijk maken? Ik geloof dat ik hem snap. Mijnheer Veerman wil het liefst zien dat het aanlijngebod voor honden verdwijnt, zodat alle honden weer naar hartelust los kunnen lopen, het verkeer in gevaar brengen, af en toe eens een jogger aanvallen, mensen met aange lijnde honden het leven zuur maken en hun behoeften weer overal deponeren. Desnoods gaat de heer Veerman actie voeren! Waarom gaan al die hondeneigenaren, inclusief de heer Veerman, niet naar de Lange Duinen? Daar kunnen de hon den ongestoord naar hartelust spelen, onaangelijnd. Langs de Dalweg is een groot omheind speelveld voor honden, daar mogen ze los. Zo zijn er in Soest meerdere van deze velden. Ik vind het zeer terecht dat de gemeente Soest een aanlijngebod heeft ingesteld. De hondencontroleur mag van mij blij ven, één is nog te weinig! Er blijven nu eenmaal altijd hondeneigenaren be staan die alle gemeentelijke regels aan hun laars lappen, en zolang deze men sen er zijn is de hondencontroleur noodzakelijk. Als eigenaar van een (aangelijnde) hond heb ik meerdere keren met deze man een gesprekje gevoerd, en als je dan hoort hoe sommige hondeneigena ren deze man bejegenen als ze gevraagd wordt hun hond aan te lijnen, dan is dat op het asociale af. Mijnheer Veerman, bespaar ons uw vervolgbrief, houd uw hond gewoon aan de lijn en laat het beestje alleen los op de daarvoor bestemde plaatsen, en ook dan moet hij goed onder uw appèl staan. Namens vele eigenaren van aangelijnde honden, met vriendelijke groeten van Mevr. L.W. Rieff "Vóór m'n dertigste ben ik miljonair", riep ik toen ik negentien was en net m 'n eerste hit had gescoord. Een cheque van twintig mille van de muziekuitgeverij leek mij gelijk te geven. Inmiddels ben in éénenvijftig, heb 't redelijk voor el kaar, maar ben nog lang geen miljonair. Dat te worden lukt zelden een Neder landse artiest. Daarvoor is ons land te klein, de markt te pietluttig en zijn 'wij' niet leep genoeg. Hoewel: André van Duin, Toon Her mans, Jan Keizer van BZN en Paul van Vliet zullen wel boven de magische zes- nullenlijn zitten, denk ik. Jos Brink had ook bij die club kunnen horen, maar hij heeft steeds een hoop geld geïnvesteerd in zijn cabaretprogramma 's en Lee To- wers en Anita Meijer moeten de streep in zicht hebben. André Hazes is ook een groot verdiener, maar hij heeft té turbu lent geleefd om veel te hebben kunnen overgehouden. Dan ben ik natuurlijk bijna de Ker misklanten en Gerard Joling vergeten, die op kousevoeten komen*aansluipen. Helaas: ik hoor niet bij de supergewich ten in onze business. Een zeer verdien stelijke middenmoter zullen we maar zeggen. Ja, en dan heb je natuurlijk ook nog Rob de Nijs. Daar heb ik geen zicht op, omdat ik niet weet hoe hij financieel zijn twee huwelijken heeft afgerond. Hans van Hemert zei mij vroeger eens: "Ik ga nooit scheiden, want da 's me veel te duur.Maar inmiddels heeft zijn vrouw hém verlaten, zoals men in de roddelpers heeft kunnen lezen, dus die filosofie werkt niet. Er wordt heus wel heel behoorlijk verdiend in de showbu siness, maar veel, vooral beginnende collega 's, hebben het bestaan van de be lastingdienst onderschat en daar in een later stadium fikse aan var in gen meege kregen. Enkelen daarvan hebben ge probeerd metslinkse fiscale trucs via al lerlei zogenaamde belastingparadijzen het betalen van moderne tienden, op centen, tolgelden, penningen, pachtgel den en accijnzen te ontduiken, maar meestal bleken de immers dwars door die slimmigheden heen te kijken en de ballonnetjes door te prikken, met alle nare gevolgen van dien. Artiesten zijn ook niet leep genoeg om dat zij in beginsel geen zakenlieden zijn. Daarvoor huren zij dan soms accoun tantsin, maar ik heb vaak genoeg gezien dat diverse van dit soort adviseurs je vaak adviseren een weg in te slaan die zij zelf nimmer genomen zouden hebben als zij over een zak met goud hadden kunnen beschikken. Maar het is altijd leuk een beetje te spelen met de centen van een ander. Kijk maar naar onze mi nisters... Nee, in Nederland wordt je als trouba dour en als minstreel niet zo gauw miljo nair. De markt is daarvoor te klein. Dat ligt anders in bijvoorbeeld Engeland. Als je daar succes 'hebt, ga je meteen de wereld rond. Een goed voorbeeld zijn de heren achter het succes van onder ande ren Jason Donovan, Kylie, Mei en Kim en nog wat van die goudhaantjes: de jongens Stock, A itken en Waterman. Ik denk dat die boys ieder goed zijn voor tussen de vijftig en honderd miljoen gul den. Die zijn dus rijk, dat kun je wel stel len. Maar wat doet dit soort mensen nou met al die florijnen en dukaten? Die doen leuke dingen. Mr. Waterman bijvoor beeld heeft als hobby oude auto 's. Zeld zame oldies van vóór de oorlog. Een vriend van mij was twee jaar geleden op het kantoor van het succestrio, toen Wa terman met grote dozen gebak binnen kwam. "Is er iemand jarig?", vroeg m'n vriend argeloos aan een secretaresse. "Nee", antwoordde die, "mijnheer Wa terman heeft een nieuwe auto gekocht, eigenlijk een nieuwe oude.Waterman legde het hem uit. "Ik heb zojuist met plezier twee miljoen pond neergeteld voor een oud beestje uit 1929", zei hij monter om even later mijn vriend op te rapen, die bij dat bedrag, acht miljoen gulden van zijn stoel was gevallen. "Dit soort auto 's is zó zeldzaam dat het er niet op aankomt wat je ervoor neer telt, als je 't kunt betalen. Dit is een pri ma belegging. Er zijn een paar andere verzamelaars in de wereld die zó puis sant rijk zijn, dat ze rustig drie miljoen pond willen betalen als ik 'm weer zou willen verkopen. Maar ik ben nét zo blij dat ik 'm heb!" Zijn collega, Mick Stock, is een fervent golfer. Nu wilde hij graag als lid aangenomen worden bij een uiterst exclusieve golf club. Maar die lui zagen hem niet zo zitten, dus werd het lidmaatschap geweigerd. Stock werd toen daarover knap chagrijnig, ging naar een makelaar en kocht de hele golf baan op. Maar daarmee was 'ie nog steeds geen lid. Dus bepaalde hij dat de baan op maandag en zaterdag gesloten zou worden, want dan ging hijzelf in z 'n uppie golfen. Dat bleek natuurlijk rampzalig voor de club. "Kijk was het laconieke commentaar van Mike, "als ik nou ook nog lid mag worden, gaat de baan natuurlijk weer de hele week open.Ik weet niet of hij al is geïnstal leerd als 'member ofthe team', maar lang zal 't in het negatieve geval zeker niet weer durenIk weet 't: geld maakt niet gelukkig, maar 'tkan verrekt han dig zijn als he er een hele berg van hebt...! Installatiebedrijf j. cornelisse bv. m Telefoon (02155)-! 3014 Radio Soest heeft sinds kort een nieuw postbusnummer. Correspon dentie voor de lokale omroep kan voortaan gericht worden aan: Radio Soest, postbus 3062, 3760 DB Soest.

Soester Courant | 1992 | | pagina 17