Groot Oranje-feest op De Vrije Teugel aruóhocE i CULTUUR WELZIJNI ins W: 06-11 Voorjaars-workshops in C-drie Verkoop-expositie zeefdrukken 'Goed Verkeerd' in bibliotheek Nieuwe dubbel-tentoonstelling in M.C. Molendael-Soest /T\ l WOENSDAG 8 APRIL 1992 SOESTER COURANT PAGINA Circus Custers, Frank en René Groothof, kamelen en tijger publiekstrekkers Tot eind april in C-drie Voetklachten bij diabetes-patiënten Expositie 8 april t/m 9 mei Schilderijen en bronsplastieken Wie vergelijkt leest de Soester Courant NNereldI/I/inkel Vrouwen spreken via 'arpilleras' Kinderboerderij De Vrije Teugel Vrijdag 10 april Vrijwilligers Vakature Bank 3ÉNSDAG8. >etzlaan~sc 'Horsefeathers' Dimitri Shapko in Artishock Rietpluim: 'Zwendel voor beginners' Fietsend door Nepal, Tibet en China De Mc Intei Jeup Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Wist u dat de afdeling cultuur niet alleen theater, maar ook exposities, kinder- bios, jeugdtheater en allerlei manifesta ties organiseert? Exposities In de maand april (1 t/m 28 april) be staat de expositie in het expocafé uit werken van de cursisten zeefdrukken. De werkstukken zijn alle te koop> Renze Ferwerda Morgen (9 april) zien we in C-drie een oude bekende terug: Renze Ferwerda. Eens docent aan ons creativiteitscen trum, nu full time-performer. In het avondvullend programma "Nu 't kan" brengt Renze liedjes die hij zelf heeft geschreven. Pianist Ge Bijvoet zorgt voor de muzikale begeleiding. "Nu 't kan" is de rode draad door het pro gramma en volgens Renze een stimu lans om dingen te doen die je altijd al hebt willen doen. Niet langer uitstellen, om welke reden dan ook, gewoon doen, droevig en vrolijk. Het muzikale pro gramma begint om 20.00 uur en de toe gang is f 12,50; voor CJP/JTK/Pas 65 f 10,-. Graag reserveren. Volksdansdag internationaal Op zaterdag 2 mei wordt er in C-drie' een volksdansdag georganiseerd. Het' programma is opgebouwd uit verschiK lende aktiviteiten en duurt van 11.00 tot 24.00 uur. Vanaf 11.00 uur kunt u meedoen met een workshop Roemeens ondèr leiding van de zeer vakbekwame dansdocent Erik Veenstra. Voor de zeer enthou siaste danseres wordt er vervolgens om 14.00 uur een workshop Armeens ge geven. De onder de dansers zeer beken de docente Tineke van Geel zal dit on derdeel begeleiden. Tussen 18.00 en 20.00 uur is er een pauze, waarin de mensen kunnen ge nieten van een heerlijke maaltijd. Vanaf 20.15 uur kunnen de benen weer van de vloer tijdens het wervelende dansbal. Het internationale volksmuzièkorkest Zanat zal de muzikale begeleiding ver zorgen gedurende deze avond" Zoals u ziet, een vol programma en voor elk wat wils. Voor deelname aan de workshops en/of het dansbal moet u zich schriftelijk opgeven bij de admini stratie van C-drie. De kosten zijn: workshops (incl. toegang dansbal) f 25,-; dansbal f 7,50; maaltijd p.p. f 5,-. Kunstreizen Vorige week schreven we over de kunstreizen die weer georganiseerd gaan worden in samenwerking met creatief centrum De Hof in Amers foort. Op 19 juni is er de driedaagse trip naar de negende Dokumenta in Kassei, Duitsland. Ook in juni, maar dan ver trekkend op de 20e, is er een tjendaagse reis georganiseerd naar Praag en We nen. De reis gaat per luxe touringcar en wordt door kunsthistorici begeleid. Allereerst gaat de reis naar Praag, waar o.a. een bezoek wordt gebracht aan de oude Joodse Wijk en Stare Mesto. Bo vendien worden de oude natuurbron- nen van Karlovy Vary bezocht. Natuur lijk is er volop ruimte om deze prachtige stad met z'n mooie gebouwen en z'n ge zellige pleinen te bekijken. Ook in We nen zijn er tal van bezienswaardigheden die een bezoek meer dan de moeite waard maken. Aan de hand van nog aanwezige beeldende kunst wordt ge tracht een levend beeld te krijgen van Praag en Wenen in vroeger tijden. Op weg naar huis doet de bus nog het oude plaatsje Melk aan. Daar wordt een boottocht gemaakt over de rivier en het prachtige imposante klooster, het Stift Melk, bezichtigd. Een uitgebreide beschrijving van het programma kan worden aangevraagd bij De Hof. Een folder met de reizen naar Kassei, Praag/Wenen en andere is eveneens verkrijgbaar in C-drie. Kunst op Soest Op 30 april, Koninginnedag, worden in Soest tal van activiteiten georganiseerd, die men op deze vrije dag gezellig eens afkan gaan. Ter gelegenheid van het ju bileum van de Vereniging Artishock wordt op het terrein aan de Steenhoff- straat de traditionele Kunstmarkt ge houden. Rondom het nieuwe gemeen tehuis exposeert een groep kunstenaars uit Soest en Baarn werken die speciaal voor deze manifestatie gemaakt zijn. Op het plein aan de Willaertstraat ten slotte bevinden zich de Kunstuitleen en C-drie. Dit plein wordt het toneel voor een echte circuswagén (zoals Pipo vroe ger had!), waarvoor Arno Huibers zijn straattheaterprogramma brengt. Het plein wordt verder nog gezelliger ge maakt met een terras, waarop het duo Accordeo Melancholique zich tussen de gasten zal mengen. Hier kan men zich na een lange vermoeiende dag lek ker ontspannen met een glaasje in een sfeer van zigeunermuziek, Jiddische, Italiaanse en andere volksmuziek. Wordt verwacht: april: expositie zeefdrukken 9 april: Renze Ferwerda: "Nu 't kan" 11+12 april: workshop grimeren 24 april: kinderbios: de lefschoppers 25+26 april: workshop zijde beschilde ren 30 april: Kunst op Soest: muziek en straattheater 2 mei: dansdag: workshops en dansbal met orkest. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: De Vrije Teugel houdt op koninginnedag het grootste feest in haar be staan. De reden is dat de kinderboerderij voor de tiende keer in samen werking met het Oranje Comité festiviteiten organiseert ter ere van de 'koninklijk^' feestdag. Circus Custers, Frank en René Groothof, drie ka melen, een gorillaman en een echte tijger zijn op donderdag 30 april de publiekstrekkers op het terrein aan het Vedelaarpad. Totale kosten: 24.500 gulden. Waar haalt de stichting die centen van daan? "We lopen een financieel risico", beaamt directeur Leo van den Berg. "Als het niet lukt, zijn we in de aap gelo geerd. Dan kunnen we onze wonden likken. Maar wij zorgen ervoor dat het programma klinkt als een klok. Ik ver wacht echter geen problemen. Het eni ge dat roet in het eten kan gooien, is het weer." Alleen het contracteren van Circus Custers, de gebroeders Groothof en de dieren kost de kinderboerderij al 14.500 gulden. Tot dusver heeft de kin derboerderij zesduizend gulden binnen aan subsidie (via het Oranje Comité) en sponsors. Daarnaast rekent Van den Berg op vierduizend bezoekers. De en treeprijs is in verband met de extra acti viteiten opgeschroefd naar drie gulden per persoon. Van den Berg: "We had den vorig jaar 3.300 bezoekers. Dat was een record en tot nu toe is het aantal elk jaar opgelopen." Inkomsten De meeste attracties zijn gratis. Voor de 'moon-walk', de zweefmolen en schminken moet echter één gulden worden betaald. Ook voor een ritje op één van de drie kamelen wordt een klei ne bijdrage gevraagd. Verder kan de kinderboerderij inkomsten verwachten uit de verkoop van drankjes (geen alco hol) en hapjes, zoals patat en hambur gers. Van den Berg rekent bovendien op nog meer sponsors. Het kan bijna niet anders of er komen vierduizend mensen naar De Vrije Teu gel op koninginnedag. Het programma dat wordt aangeboden, is voor iedereen geschikt, al wordt natuurlijk de nadruk gelegd op de jongere gasten. Optredens Om 14.30 uur treedt Circus Custers op. Herman Erbe en Josef Custers zingen onder meer 'Louise', 'Verliefd' en 'In de zomer'. Het concert in de buiten lucht duurt een uur. Tijdens het pro gramma wordt kinderen de mogelijk heid geboden zelf hun favoriete lied te zingen. De kinderen worden dan muzi kaal begeleid door Circus Custers. Om 16.30 uur verzorgen Frank en Re né Groothof een voorstelling die ook ongeveer een uur in beslag neemt. Frank Groothof is onder meer bekend van de televisieprogramma's Sesam straat en Het Klokhuis. De broers bren gen het programma 'Broertjes'. Dieren Uit België komt een echte tijger die de hele dag te bezichtigen zal zijn. Natuur lijk zit het roofdier veilig in een kooi. Op één van de weilanden komen drie kamelen, waarop een ritje kan worden gemaakt. Op het terrein zal ook een go rillaman rondlopen. Wie het durft, mag hem een handje geven. Een andere speciale attractie is ook al afkomstig uit België. Op het terrein aan het Vedelaarpad komt een carrousel te staan met 25 merkwaardige fietsen. De kinderen die dit fietsencircus bezoeken, krijgen bij het fietsen hulp van een clown. Het is overigens de bedoeling dat de kinderen als clown verkleed naar de kinderboerderij komen. De honderd leukst uitgedoste kinderen mogen 's middags een gratis ritje op één van de kamelen maken. Op koninginnedag biedt De Vrije Teu gel nog meer attracties. De bezoekers kunnen tobbedansen in een hoge ste ling, roetsen en ringsteken op de kabel baan, springen, vallen en opstaan in de 'moon-walk' (een groot overdekt springkussen), zwieren en zwaaien in de zweefmolen en sjoelen op een bak met een lengte van tien meter. Aan het einde van de middag ligt een prijs klaar voor de deelnemer met het hoogste aantal punten. De activiteiten beginnen om 11.00 en worden om 18.00 uur afgesloten. Dat betekent zeven uur dolle pret aan het Vedelaarpad. Ruim honderd vrijwilli gers werken mee aan het tiende Oranje feest op de kinderboerderij. Van den Berg: "We willen groot uitpakken, om dat het het tweede lustrum is. Bij de in gang zullen meer medewerkers zitten, zodat de bezoekers niet zo lang hoeven te wachten. Vorig jaar ontstond er een lange rij mensen bij de ingang. Dat wil len we nu voorkomen." Een uur lang zal Circus Custers bekende liedjes ten gehore brengen. Ook kinderen komen óp het podium. Frank (links) en René Groothof brengen 'Broertjes' op de planken. De voorstel ling duurt een uur. In de maand april kan men bij C-drie nog meedoén met een aantal interes sante weekend-workshops, zoals "Grimeren'". Op zaterdag 11 april en zondag 12 april kan men in korte tijd kennismaken met de twee verschillen de kanten van het grimeren. Zaterdag wordt gewerkt met wa- terschmmink en komt de fantasiegrime aan de brde, zoals: dieren, clowns en een dessin-grime. Op zondag gaan de deelnemers aan de slag met vetschmink en wordt er ruime aandacht besteed aan de toneèlgrime. De onderwerpen zijn 'o.a. basis make-up, iemand ouder ma ken, het maken van baarden en snorren. Al de prachtige gezichten die er ont staan worden op foto vastgelegd. De kosten voor dit weekend zijn f 65,- en f 85„- incl. lunch. De tijden zijn zo wel op zaterdag als op zondag: 10.00 - 12.30 uur en 13.00-16.00 uur. Docen te is Marijke Schurink. Schilderen op zijde Op zaterdag 25 april en zondag 26 april wordt de Workshop "Schilderen op zij de" georganiseerd. In dit weekend kan men de technieken van het zijde-be schilderen uitstekend onder de knie krijgen. Wie wel eens eerder met zijde gewerkt heeft, is ook van harte welkom. Docente Cyn Ferdinandus zal u dan verder helpen met de mogelijkheden van de zijde en de verf. Er komt een aantal technieken aan bod bij het schilderen op zijde, nl. het op spannen van de zijde, vloei- en meng technieken, het werken met stopmiddel en zout, fixeren. Natuurlijk wordt er ook aandacht besteed aan kleurgebruik en composities. De kosten voor dit weekend zijn f 65,-. De tijden zijn zowel op zaterdag als zondag 10.00 - 12.30 uur en 13.00 - 16.00 uur. Wie mee wil doen met een van deze workshops kan zich schriftelijk inschrij ven bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Van 1 tot en met 27 april is in C-drie een schitterende verzameling zeef drukken te bezichtigen van cursisten van C-drie. Onder leiding van de kun stenaar/docent Fred Ros zijn deze cursisten wekelijks met veel enthou siasme bezig met het zeefdrukken, een boeiende grafische vlakdruktechniek. Gewerkt wordt met een zeefraam, een speciale inkt en een rakel. Op verschil lende manieren kan een schets of idee op het zeefraam worden aangebracht: fotochemisch, met papiersjablonen, arabische gom of 'filler', met een hecht- folie of vetkrijt. Het jaarlijksè organiseren van een ver koop-expositie van zeefdrukken in de expositieruimte van C-drie is min of meer een traditie geworden. De groep zeefdrukkers heeft ook in de afgelopen periode zelfs buiten C-drie succesvol geëxposeerd. De expositie, die gedurende de hele maand april te zien is, bestaat uit 32 werkstukken. Ze geeft een rijk gescha keerd beeld van zeefdrukken, waaruit blijkt dat elke cursist vanuit zijn eigen inspiratiebron en visie werkt. Wie nieuwsgierig is, kan gerust eens langs komen. Voor wie belangstelling heeft voor een van de zeefdrukken, ligt er een uitgebreide prijslijst klaar. De openingstijden van C-drie zijn: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 23.00 uur, vrijdag van 8.30 tot 23.30 uur, zaterdag van 15.00 tot 23.30 uur. Op zondag is C-drie gesloten. De afdeling Amersfoort e.o. van de Diabetes Vereniging Nederland orga niseert op maandag 13 april een avond over het onderwerp "Voetklachten, voorkoming en behandeling". Het on derwerp wordt behandeld door de da mes S. Bregman-de Vries en A.M. de Jong, podotherapeutes (voetspecialis tes) te Amersfoort. Voorafgaande wordt de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. De bijeenkomst vindt plaats in het congrescentrum De Eenhoorn, Koningin Wilhelminalaan 33 (hoek Stationsplein) in Amersfoort. Van 8 april tot en met 9 mei is in de leeszaal van de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan de tentoonstelling "Goed Verkeerd" te bezichtigen. De expositie gaat over de geschiedenis van lesbische vrouwen en homosek suele mannen in Nederland, vanaf de 17e eeuw tot nu, met de nadruk op de ze eeuw. Enerzijds wordt aandacht besteed aan de manier waarop in de loop der tijd "de maatschappij" vriendschap en seks tus sen mainnen en vrouwen onderling be keken heeft. Anderzijds wordt inge gaan op de wijze waarop vrouwen en mannen in hun dagelijkse leven vorm f gaven aan hun verlangens, vriend schappen en liefdes. In de postertentoonstelling behandelt elk van de achttien wandplaten één the ma uit het chronologische verhaal, aan de hand van treffende afbeeldingen en een begeleidende tekst. De tentoonstelling "Goed Verkeerd" is eind 1989 voor het eerst te zien geweest in het Amsterdams Historisch Mu seum. Vanwege de grote belangstelling, onder meer vanuit het onderwijs, is be sloten er een reizende tentoonstelling van te maken, die iri verschillende bi bliotheken in de provincie Utrecht te zien zal zijn. Vanaf 8 april dus in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan 202 in Soest. In M.C. Molendael-Soest (ziekenhuis Zonnegloren) is tot en met 10 mei een nieuwe dubbel-expositie ingericht van schilderijen van Jonne van Bloemen- daal en bronsplastieken van Jan Tref fers. Jonne van Bloemendaal is geboren in IJmuiden. De wind waait er, de zee bruist. Ze is woonachtig in Zeist, waar het rustiger en groener is. Van jongs af aan lag het voor haar vast dat tekenen een hoofdrol in haar leven zou gaan spelen. Een opleiding reclame-ontwer pen op de Akademie voor Beeldende Kunsten (in Den Haag) bleek dan ook een goede keus. In de praktijk werd veel ervaring opgedaan. Daarnaast nam ze beeldhouwlessen bij Frits Kat. Nog steeds is ook dat een uitdaging. In haar werkruimte vinden we daarvan sporen. Langzamerhand ging haar interesse uit naar vrij werken. Het duurde dan ook niet lang of Jonne van Bloemendaal had ontdekt dat ze met acrylverf goed uit de voeten kon. Het is kleurrijk werk waar in de blauwe kleuren zelden ontbreken. Vaak wordt een onderwerp van diverse kanten belicht. Zo vormt "Stad en dorp" gespreksstof genoeg. Een serie van tafeltjes is zeer boeiend. "De mens" ontbreekt niet, evenals de "dieren". Het werk van Jonne van Bloemendaal laat wel meestal de abstrakte kant zien, zodat de verhoudingen kleur en ritme een eigen gezicht krijgen. Zelf zegt zij dat het werk er meestal met enkele lij nen opstaat, waarna het spannende ba lanceren begint om het eindpunt te be reiken, zoals het ook evenwichtskun stenaars vergaat. Vooral de laatste ja ren wordt zeer intensief gewerkt. Sa men met nog een aantal schilders uit Utrecht werd de groep "Kolorith" ge vormd. Ze schilderen samen, praten over eikaars werk en wisselen werk uit. Zonder verf en kwasten zou het leven niet zo spannend zijn! Jan Treffers exposeert bronsplastieken: "Natuur is voor mij een onuitsprekelij ke inspiratiebron. Het is een dagelijkse verwondering constant gekonfronteerd te worden met de enorme variatie aan vormenrijkdom, die de ons omringende wereld levert en die wereld moetje ruim zien: flora, fauna, mens en fossiel. Het is een blijvende uitdaging het wezen der dingen begrijpelijk, verstaanbaar, lees baar en zichtbaar te maken. Zoals de kracht van de oeros, de ingenieuze bouw van een ammoniet, het tere van de paddestoel of de bescherming van de kastanje. De bronsjes zijn verstilde mo mentopnamen, vastgelegd om te kun nen genieten. Zij worden door mijzelf gegoten, afgewerkt en gepatineerd, om zo de grootst mogelijke binding met mijn eigen creaties te kunnen behou den." Soms worden de vormen gesty- leerd om zo het meest belangrijke van het object vast te houden. Door sommi ge delen te polijsten treedt er en spran kelend spel tussen licht en donker op. Zo wordt "vloeibaar vormgeven" een mogelijkheid om - kleine, grote dingen - voelbaar dichterbij te brengen. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé (uitsluitend redaktie): A. C. Post Speenkruidstraat 5 Telefoon 21297 J. van Beek Soesterbergsestraat 172 Telefoon 18228 "^^^^tichtirig Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De Chileense vrouwengroep die via de Fundación Solidaridad geborduurde kaarten exporteert, maakt ook patch work wandkleden, "arpilleras", waarin zij hun situatie uitbeelden. Eén van hen vertelt: "We woonden met z'n allen op straat, we hadden geen huizen. In 1989 trok ken we naar dit stuk land, vastbesloten hier nooit meer weg te gaan. Met hulp van de kerk bouwden we huizen en ver bouwden we een stenen gebouw tot wasserij, crèche, ontmoetingsruimte en bar." Gezamenlijk vertellen ze hoe ze aan elektriciteit kwamen: "Aanvankelijk tapten we elektriciteit af van de leidin gen. Toen we hier goed en wel zaten, vroegen we de elektriciteitsmaatschap pij ons aan te sluiten. Ze weigerden, waarop wij de weg blokkeerden en een sit-in organiseerden. Het resultaat was dat ze twee straatlantaarns installeer den, maar onze huizen hadden nog steeds geen aansluiting. Dus maakten we een "arpilleras", een wandkleed, over ons elektriciteitsverhaal en gaven dat aan de directeur. Hij zag er toen persoonlijk op toe dat alle veertig fami lies thuis licht kregen. Na afloop publi ceerde de maatschappij zelfs een bro chure over ons." De "arpilleras" worden momenteel he laas niet geëxporteerd, wél zijn in de Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat 9A de wenskaarten met afbeeldingen van deze prachtige wandkleden te ver krijgen. De openingstijden zijn enigs zins gewijzigd: dinsdag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30- 12.00 uur; vrijdag 9.30-17.00 en 19.00-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 9 april Van 9.30 tot 11.30 uur: activiteiten voor onze volwassenenclub. Mooie dingen maken in een gezellige sfeer. Van 10.00 tot 11.30 uur: deelname van de Professor Waterinkschool aan ons natuurproject. Van 13.30 tot 15.00 uur: wederom een groep van de Profes sor Waterinkschool. Van 15.45 tot 17.45 uur: Jessa en Djur- re komen met vijfentwintig vriendjes feest vieren, want zij zijn jarig. Van 9.30 tot 15.00 uur: 'De Acht- sprong' uit Amsterdam komt voor een schoolreisje. Van 15.45 tot 17.45 uur: Hanneke en Nadina zijn jarig en vieren hun feestje bij ons. Zaterdag li april Van 13.30 tot 16.00 uur: Vincent, Ju- lian, Sammy en Arjan vieren hun ver jaardagspartijtje. Zou de clown al uitge slapen zijn? Tevens de mogelijkheid om te helpen met de verzorging van de die ren. Dinsdag 14 april Zowel vanmorgen als vanmiddag ko men groepen van de Professor Wate rinkschool meedoen aan de natuurpro jecten. Woensdag 15 april Van 9.30 tot 11.30 uur zijn de peuters en hun ouders aan de beurt. Zingen, spelen, iets maken en vooral veel ple zier op deze ochtend. Koffie en limona de staat klaar. Het kost drie gulden per ouder/'kinderpaar. Om 14.00 uur begint de toneelvoorstel ling voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Wederom een eigen verhaal van de toneelgroep van de landerboer- derij. Kom tijdig, want het wordt weer druk. Na de voorstelling zijn er nog leu ke activiteiten te doen. Het kost één gulden. Smitsweg 311, tel. 12630 Vacatures 6-102: Project begeleid wonen zoekt iemand die (verstandelijk) gehandicap te bewoners wil begeleiden en ook de praktische en administratieve zaken kan verzorgen. 7-124: stichting met betrekking tot jeugdbelangen zoekt geïnteresseerd persoon die jongeren kan begeleiden tijdens emailleren 's avonds. 8-133: dienstverleningsinstantie zoekt ten behoeve van thuiswonende gehandicapten vrijwilligers die kunnen oppassen, zodat de partner ietwat vrij kan nemen van zijn/haar zware taak ge durende enige uren of meer per week; intensieve begeleiding vanuit het dienstverleningsbureau 14-103: pleegzorgproject zoekt par ticulieren die kunnen inspringen voor familie of buren van mensen die op op name in verpleeghuis wachten. 15-105: Rode-Kruiskorps vraagt vrijwillige maar ervaren chauffeurs voor sociaal vervoer gehandicapte ou deren naar vakantie-adressen of andere uitjes en avondbezoek bij familie of vrienden. 16-104: tehuis in Baarn zoekt wel- doen(st)er voor ontvangsten en andere programma-avonden, koffieschenken; liefst oproepbaar. 17-107: verzorgingshuis Soest zoekt ook gastheer of -vrouw voor bewoners; tijdens vastgestelde uren. 1-120: werkgroep voor vrouwenbe- langen zoekt iemand die het secreta riaat helpt runnen en zorgt voor verza melen en doorgeven informatie. 4-106: jongerencentrum Baarn zoekt enthousiaste vrijwilliger als publiciteits medewerker voor het scholierencafé. 3-107: jongerenkoor zoekt dirigent voor wekelijkse repetitie en optredens (eens per maand) tijdens de kerkvie- ring; enthousiasme belangrijker dan beroepservaring; wel graag enige diri- geer-ervaring. Inlichtingen: WB-Soest, Smitsweg 311, tel. 12630, dinsdag tot en met don derdag van 9.00 tot 12.00 uur; Baarn: Oranjepark 1, tel. 81829, alleen op af spraak dinsdagochtend. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 De Vangrail Nachtegaaïweg 8c, tel. 17615 Aerobic Elke zaterdagochtend van 10.30 tot 11.30 uur is er voor iedereen vanaf veertien jaar aerobic. We aerobicen in series van acht weken. De kosten per se rie zijn f 40,-. U kunt elke gewenste za terdag starten, en natuurlijk eerst een gratis proefles bijwonen. Voor meer in formatie kunt u dinsdag-, woensdag- en donderdagmiddag bellen naar De Vangrail, tel. 17615. Vraag dan even naar Jolanda Dijkman. De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546 Westerndisco voor tieners 18 april is er weer disco voor iedereen van twaalf tot en met vijftien jaar. Jullie zijn deze zaterdag van 19.30 tot 23.00 uur welkom. Zin om even lekker te swingen? Kom dan! Leden moeten f 2,- betalen. Niet leden betalen f 3,-. Welzijnswerk zoekt nog begeleiders voor deze disco-avonden. Voor info, tel. 19546 (Barbara). Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 9 april: In deze satire gaan de Marx Brother hard tegenaan: de universiteit, de sp de liefde, het hele Amerikaanse teem wordt op de hak genomen, openingsscène is beroemd: Groui wordt, als professor Quincey Ad: Wagstaff, geïnstalleerd als de niei president van Huxley College. De tredende president zegt dat de stud ten een korte uiteenzetting van plannen voor de toekomst op prijs z< den stellen. "Wat?" schreeuwt Gr< cho. De man herhaalt zijn woord "Dat zei je daarnet ook al!", Groucho. "Dat is de moeilijkheid hi kletsen, kletsen, kletsen!" Eén van de studenten is de zoon Wagstaff, gespeeld door Zeppo, en ter worden ook Chico en Harpo als s dent ingeschreven, maar louter en leen omdat ze geacht worden goed zijn in Amerikaans voetbal. De film e digt met een chaotische wedstrijd, dank zij de trucs van Harpo een ov< winning oplevert voor Huxley Collej Als beloning mogen alle vier de broi met hetzelfde meisje trouwen mooie Connie Baily. Thelma Tot maakt van haar een parodie op de blo de seksbom, meer speciaal op Je; Harlow. Groucho zingt in deze film het fameu lied "Whatever it is, I'm against it'. Horsefeathers. Regie: Norm: jn-school ^oa McLeod; scenario: Bart Kalmar, Har Ruby, SJ. Perlman, Will B. Johnston camera: Rey June; muziek: Bert Ka mar en Harry Ruby. Met The Mai Brothers, Thelma Todd en vele and< ren, VS 1932, zwart/wit, 16 mm. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,5i leden /CJP/Pas-65 f 5,-. Vrijdag 10 april: Aanstaande vrijdag zal de maandelijk: Jazzclub weer plaatsvinden in het Arti: hock-gebouw aan de Steenhoffstraa Gast is ditmaal de Russische saxofoni: Dimitri Shapko, die op 10 februari j, ook al op de Jazzclub speelde en voo een van de meest succesvolle avondei tot nu toe zorgde. Het voortreffelijk! spel van Shapko - er wordt nog steed over gesproken - en de glad verlopende ^oncje kreeg aang' samenwerking met Artishocks kwarte Perron 5B deden de organisatie beslui ten hem nogmaals uit te nodigen. ,eventig jaar, m rwijs-wethoude nderschool, was mst. Daags tev< ,emd, al uitbum met z'n allen school droeg voi n als buiten de sp est: overal slinge de ramen een te gangers duideli; 100I in 't Hart ee hooi is, zij het wel In de speciale s oud de voorge: jn, van de stichti jenbare school in Ie ups en downs i >n in zeventig jat Js Beetzlaan-sch 1922 onder leid an Wely. In 193 orden opgeknap jd bood het gebc pldaten en de laar... paleis Soe ;oningin Wilheln iet onderdak. Ar varen die van de Jverhoff, Van d Er zijn maar weinig muzikanten die jeren ^ie door 7n'n miiTflrafo arr>ei hphhen waar(j'ering WOrd n 1972, bij het de school officie Willem-Alexanc der jaren volgde aanpassingen ell po op, waarbij o. naburige schol school, zoals hij ontkwam niet wikkelingen die derwijs lieten g' zo'n bijzondere muzikale groei hebben doorgemaakt als Dimitri Shapko. Nog even ter herinnering: Shapko was dege ne die in Rusland, in zijn geboorteplaat: Ufa, naar de slecht te ontvangen Ame rikaanse zender "Voice of America" luisterde. Op die zender speelden alle Amerikaanse jazz-giganten, zoals Les- ter Young, Dexter Gordon en Coleman Hawkins. Shapko is in grote mate beïn vloed door het luisteren naar deze Amerikanen en veel luisteraars menen bij hem dan ook een Amerikaans geluid fc-riidens het offi te horen. I.- bijgewoond Samen met Perron 5B brengt Shapko - vrijdagavond weer veel fijn in het ge hoor liggende standards, hoewel er al tijd ruimte blijft voor nieuwe improvi saties. Jazzliefhebbend Soest doet er verstandig aan deze avond in geen geval over te slaan! Entree: f 2,50, inclusief een consump tie. Aanvang: 21.30 uur. Deur dicht: 23.30 uur. Widt en de w Menne en eenf digden, werd t niet lang stilge; muzikaal veiw< leerlingen die c talent ook op lijk dik gezaait Levensvatb Wethouder S\ Dimitro Shapko, vrijdagavond in de Jazzclub van Artishock. Op woensdag 29 april en vrijdag 1 mei brengt de Soester toneelvereniging De Rietpluim het blijspel "Zwendel voor beginners" op de planken in de Rank. De voorverkoop van de kaarten is in middels gestart bij: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25 tel. 11416; Marion Posthuma, Eikenlaan 81, tel 20073; Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2 tel 10490. Op zaterdag 11 april, aanvang 14.00 uur, organiseert de afdeling Soest van de Nederlandse Reisvereniging een le zing over Nepal, Tibet en China door mevrouw Trees van Rijsewijk. Zij maakte een fietstocht van een jaar door deze landen, waarna ze een jaar in Ne pal woonde en werkte en daar vooral aandacht besteedde aan de plaats van de vrouw in de religie, de politiek en de cultuur. De bijeenkomst wordt gehou den in De Deel (achter de Oude Kerk). Entree: f 4,50; NRV-leden f 3,50. Een jaar lai daar zijn ze c derlandse tl Na de storn familiekron jaar van 19 aanverwani zich op voo geweest'. Deel tweej brandende ben gewoe met het pe worden? 1 Loopt Jao Vokaai Intermez die inmi waarderi niet is v< groep lie Zij vorn die de gi geeft, va van der counter counter Remi voerd terechl man w echter de vro de mai de en Mattit stroep tijd. t i

Soester Courant | 1992 | | pagina 20