Industrieterrein Soest: rechtdoor lotorrijder raakt ernstig gewond mi Smitsveen viert feest na groot onderhoudsproject B. W.-toestemming voor evenementen A.A. VAN BREUKELEN B.V. Actie tegen nachtelijke sluiting Progressief Soest houdt nachtwake bij politiebureau Schade pand Yan Weedestraat is gevaarlijk voor veiligheid FUNSHOPPlNG BIJ Laat niets te Woonwensen over Gemeenteraad vergadert Moskeeën kampen met nijpend ruimtegebrek ester (42) krijgt geen voorrang van automobilist Soester christenen groeten moslims bij einde vastenmaand plaats Soest adres van Goyenlaan ligging de Engh woning 4-kamer appartement indeling woonkamer, 3 slaapkamers, hal, toilet, douche, keuken en bijkeuken algemeen berging op de begane grond - - Gevraagde koopsom f 92.500,- plaats Soest (nieuwbouw) adres Molenstraat ligging achterzijde woningen vrij uitzicht over de Engh woning 2 halfvrijstaande woningen met garage indeling hal, toilet, L-vorm. woonk. (ca. 40 m2), mod. keuk., met o.a. afzuigkap, gaskookplaat, vaatwasmach., ruime bijkeuk. verdieping 3 slaapk., badk. met ligbad, ap. douche, toilet, v.w. zolder vaste trap, mog. 4e kamer algemeen grondopp. v. ca. 400 m2, deze 2 nieuwb.won. worden luxe afgewerkt Koopsom vrij op naam f 349.000,- plaats Soest adres Van Goyenlaan ligging de Engh woning 4-kamer appartement op de 3e etage indeling woonkamer, hal, toilet, douche, ouderslaapkamer (v/h 2 slaapkamers), moderne keuken met inbouwapparatuur algemeen berging op de begane grond Gevraagde koopsom f 92.500,- plaats Soest adres Rubenslaan ligging de Engh woning 4-kamer appartement op de 3e etage indeling woonkamer, hal, douche, toilet, oüderslaapkamer (v/h 2 slaapkamers), moderne keuken met inbouwapparatuur. algemeen berging op begane grond, zeer verzorgd appartement Gevraagde koopsom f 99.000,- In de wijk Smitsveen is het feest op zaterdag 13 juni. De woningbouw vereniging Soest, het wijkcentrum en de winkeliersvereniging Smits hof vieren dan dat het groot-on- derhoudsproject in de wijk is afge sloten. Het gemeentebestuur heeft toestem ming/vergunning verleend voor het houden van een aantal evenementen: Op zaterdag 11 april mag de ouder raad van de r.k. basisschool Soestdijk tussen 10.00 en 15.00 uur een rommel markt houden op het terrein van de school aan de Sint Theresiastraat; De Stichting Welzijnswerk Soest mag op zaterdag 25 april een rommelmarkt organiseren op het terrein bij de Vang rail aan de Nachtegaalweg; De Raad van Kerken te Soesterberg mag op zaterdag 11 april tusen 14.00 en 14.45 uur een Palmpasen-optocht hou den tussen de Generaal Winkelman straat en het Dorpsplein; Het bestuur van de Amsterdamse Club voor Zweefvliegtuigen kan op za terdag 27 en zondag 28 juni zweefvlieg- wedstrijden houden; Het Nederlands nationaal Circus Herman Renz jr. mag in april/mei in Soest en Soesterberg voorstellingen verzorgen; In de eerste helft van oktober mag Circus Bavaria voorstellingen geven in Soest en Soesterberg. Op de Weegbreestraat zal tussen 12.00 en 17.00 uur een braderie komen en op het grasveld rond de flats 31-309 aan de Smitsweg is tijdens dezelfde uren een vrijmarkt. Op het parkeerterrein wor den kraampjes opgesteld en 's avonds zal daar tot 22.00 uur een feest worden gehouden. Om de festiviteiten te kunnen laten plaatsvinden, wordt de Weegbreestraat tussen de Varenstraat en de Smitsweg afgesloten. Ook de Smitsweg wordt tus sen het cultureel centrum en de inrit van het Shell-station verboden terrein voor verkeer. De parkeerplaats kan die dag niet worden gebruikt. Alle verkeers maatregelen gelden van 6.00 tot 18.00 uur Burgemeester en wethouders hebben een vergunning afgegeven voor de festi viteiten. In het kader van het alcohol- matigingsbeleid mogen alleen niet-al- coholische dranken worden geschon ken. Woningbouwvereniging Soest (WS) zal de bewoners informeren over de activi teiten en alternatieve parkeermogelijk- heden aangeven. Kunstwerk Uit het fonds kunstaankopen wordt 30.500 gulden aangewend voor de aan schaf van kunstwerken. WS heeft ver zocht bij twee trapopgangen een kunst werk te plaatsen. De commissie beel dende kunst zal de opdracht aan de kunstenaar begeleiden, maar het is ook de bedoeling dat de bewoners van het Smitsveen inspraak krijgen. Twee delegaties van de commissie Is lam-Christendom van de Raad van Kerken te Soest maakten afgelopen zaterdagochtend hun opwachting bij de beide moskeeën die Soest rijk is: aan de Parallelweg en aan de Weeg breestraat. Dat gebeurde ter gelegen heid van het einde van de vasten maand Ramadan. Wim van den Bergh en Ben Smeele brachten namens de Soester christenen de hartelijke gelukwensen over aan de bezoekers van de "grote" moskee aan de Parallelweg, Wim Oomkes en Eit Algra deden dat bij de "kleine" moskee achter de Weegbreestraat. Zij brachten tevens een boodschap over van de lan delijke Raad van Kerken. Daarin wordt o.a. gerefereerd aan de Golf-oorlog, die in 1991 de Ramadan overschaduwde. Dit jaar, aldus de brief, is de Raad geschokt door de geweldda dige aanslag op de Mevlana-moskee in Amersfoort, naar aanleiding waarvan de landelijke Raad van Kerken nog eens uiting heeft gegeven aan zijn ge voelens van verbondenheid met de moslim-gemeenschap, en onderstreept hoe noodzakelijk de gezamenlijke inzet is tegen vooroordelen en discriminatie. "Wij hopen dat het u bemoedigt dat de verontwaardiging en bezorgdheid over gebeurtenissen als de aanslag in de Ne derlandse samenleving breed gedeeld worden." Het jaar 1991 zal getekend worden door "Europa", aldus de boodschap, omdat er beslissende stappen worden gezet naar een Europese gemeenschap. Ook de val van Granada (1492) wordt herdacht. "De opdracht aan ons allen is dat het Europa van vandaag en morgen een plaats zal zijn waar moslims, joden, christenen en anderen in rechtvaardig heid en vrede kunnen samenwonen. Een plaats waar verdraagzaamheid heerst, ontmoetingen mogelijk zijn en ruimte is voor vreemdelingen en vluch telingen die onderdak zoeken. Wij heb ben elkaar daarbij hard nodig: Laten we proberen in plaatsen waar moskeeën zijn samen te werken aan wederzijdse acceptatie en informatie, aldus de brief die is ondertekend door de leden van de sectie Interreligieuze Ontmoeting en de werkgroep Islam van de Raad van Ker ken. De tekst van de boodschap is zowel in het Turks en het Arabisch als het Ne derlands verspreid. Na afloop van de gebedsbijeenkomst aan de Parallelweg vormden de mos- keegangers een lange rij om elkaar ge luk te wensen met het einde van de Ra madan. Gelukwensen Na afloop van de gebedsbijeenkomst in de moskee feliciteerden de leden van de commissie de moslims, die aan de Pa rallelweg op het plein voor de moskee een lange rij vormden om elkaar de ge lukwensen bij het einde van de Rama dan aan te bieden. Traditiegetrouw werden ook honingkoekjès en rozen water aangeboden. Zowel aan de Parallelweg als aan de Weegbreestraat is het ruimtegebrek in tussen uitgegroeid tot een nijpend pro bleem, zoals in de wederzijdse gesprek ken nog eens werd benadrukt. Aan de Parallelweg konden zodoende de vrou wen er dit jaar opnieuw niet bij zijn. Aan de Weegbreestraat zaten de bezoe kers zelfs tot op de drempel van het ge bouw te bidden. De zeer positieve kon takten tussen de Soester christenen en de Soester moslims zullen zeker worden voortgezet, aldus de betrokkenen. A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met meer dan 25 jaar ervaring in: HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN jnBREUHltNbvV adviseurs in... Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest hypothekenvostgoed ossuiantiën^ Tel. 02155-17962/23789 plaats Soest adres Groen van Prinstererstraat ligging 't Hart woning helft van dubbel woonhuis met garage indeling hal, toilet, k.k., mod. keuken, ruime woonk. verdieping 3 slaapkamers, badkamer, overloop zolder vaste trap met ruime 4e sl.k. algemeen v.v. c.v., dubbele beglazing, zonnige tuin Gevraagde koopsom f 239.000,- Gevraagde koopsom f 89.000,- 42-jarige Soester is zaterdag- d ernstig gewond opgenomen "ekenhuis De Lichtenberg in rsfoort. Hij liep bij een onge in Soest schedelbreuken, een oken nekwervel, een zware enschudding, een kapotte schijf en diverse botbreuken armen en pols op. Twee vin moesten worden geampu- d. an verkeert inmiddels buiten le- gevaar. Hij lag dinsdagmorgen nog e intensive care, maar zijn toestand toen stabiel. ongeluk gebeurde zaterdagavond treeks acht uur. Het slachtoffer op zijn motor op de Steenhoff- Het ongeluk op de Steenhoffstraat ontstond doordat de motorrijder geen voorrang kreeg van de automobilist. Foto: Herman van Dam. straat in de richting van Soestdijk. Een tegenligger, die links af een inrit in sloeg, verleende hem geen voorrang met als gevolg de aanrijding. De be stuurder van de auto, een man uit Bun schoten, liep niets op. Op straat werd de Soester lange tijd geholpen, alvorens hij per ambulance naar De Lichtenberg werd gebracht. De 42-jarige Soester is werkzaam bij de politie van Soest. Hij reed zaterdagavond in zijn vrije tijd op zijn eigen motor. De Steenhoffstraat was tussen de Molenstraat en de Dal- weg lange tijd afgezet. De brandweer heeft de straat later opgeruimd. Uit bezorgdheid om en protest te gen de plannen om het politiebu reau in de toekomst 's nachts te sluiten houdt Progressief Soest in de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 april een "nachtwake" bij het bureau aan de Dalweg. Precies om middernacht geven de progressieven een persconferentie voor de deur van het bureau, waar ze hun bezorgdheid willen uitspreken over de dreigende nachtelijke slui ting van het "bolwerk". Dat plan is ter sprake gekomen bij de discussie over de nieuwe regionale opzet van de politie in het district Eemland- noord. Volgens het persbericht dat begin deze week werd verspreid worden alle burgers die deze zorg delen uit genodigd om aanwezig te zijn tussen 00.00 en 02.00 uur. "Ook fietsendieven, autokrakers, oplichters, insluipers, herrieschop pers en andere wetsovertreders zijn van harte welkom bij deze ludieke actie," aldus Progressief Soest. De progressieven houden de nacht wake onder het motto: "Regionali satie is een stap terug, bezuinigen is rampzalig, maar sluiting 's nachts is onaanvaardbaar! De eigenaar van het voormalige pand an de gemeentelijke afdeling bevol king aan de Van Weedestraat moet binnen een maand de ramen dichtspij keren en de rommel in de voortuin op ruimen. Als hij dat niet doet, zal de gemeente de werkzaamheden op zijn kosten laten uitvoeren. Dat staat in een brief die de gemeente aan de eigenaar heeft ge schreven. Volgens de gemeente kan door de schade gevaar voor de veilig heid ontstaan. Het gebouw staat al geruime tijd leeg. Een groot aantal ramen is inmiddels stuk. De gemeente heeft de eigenaar aangeschreven dat hij de ramen moet dichtspijkeren. Om te voorkomen dat nog meer glasschade ontstaat, moeten ook de hele ramen worden bedekt. Ver der wordt hem verzocht de rommel in de voortuin op te ruimen. De gemeente beroept zich op de woningwet en de ge meentewet. Als de eigenaar binnen een maand geen actie onderneemt, zal de gemeente de ramen dichtspijkeren en de rommel verwijderen. De kosten daarvan wor den dan op hem verhaald. De eigenaar mag bezwaar aantekenen tegen het besluit van burgemeester en wethouders. NMH0 Minervaweg 3 3741 GR BaaVn, telefoon 02154-16248 plaats Soest adres Albert Cuyplaan ligging de Engh woning 4-kamer appartement op de 2e etage indeling woonkamer, keuken, bijkeuken, hal, toilet, douchecel, 2 slaapkamers algemeen berging op begane grond De gemeenteraad vergadert donderdag 16 april om 19.30 uur in het ge meentehuis aan het Raadhuisplein. De agenda luidt als volgt: 1. Spreekrecht. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 92 - 50: tot het vaststellen van de Nota actualisering financieel beleid. 5. Voorstel 92-49: tot het vaststellen van de Vooijaarsnota 1992. 6. Voorstel 92 - 51: tot het vaststellen van de Nota Inzicht grondbedrijf fi nanciën 1992. 7. Voorstel 92 - 19: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van twee schoollokalen aan de Klaarwater- weg 5 voor Trema '87. 8. Voorstel 92 - 52: tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aan schaf van veegmachines. 9. Voorstel 92 - 53; tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de her inrichting van het afvalstoffendepot "De Schans". 10. Voorstel 92- 43: tot wijziging van de Drank- en horecaverordening. 11. Voorstel 92 - 44: tot het nemen van een besluit inzake de huisvestings voorziening van de Prof. J. Waterinkschool. 12. Voorstel 92 - 46: tot het voeren van een rechtsgeding. 13. Voorstel 92- 45: tot het verlenen van en ontslag aan een ambtenaar van de burgerlijke stand. Op de Zandbergenlaan bij McDrive is vorige week vrijdag keerslichten op de kruising met de oude weg van Amersfoort een bord geplaatst voor verkeer met de bestemming industrie- naar Utrecht. Het is echter de vraag of het bord de beoogde uit- terrein Soest. Het verkeer, komende vanaf de rijksweg A28, werking heeft. Want als de afslag bij de Richelleweg is openge- wordt naar de Biltseweg gestuurd. Hiermee wil Soest voorko- steld, zal het meeste verkeer waarschijnlijk toch via Soester- men dat het vrachtverkeer via Soestduinen en Soest-Zuid berg, Soestduinen en Soest-Zuid naar het industrieterrein rij naar het industrieterrein rijdt. Het bord is geplaatst bij de ver- den. Spreekrecht publiek: A. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agenda punt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. B. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststel lingvan notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. C. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar ge bruik te maken. D. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzon den op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. E. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. EuroDisney gaat 12 april open. Een extra reden om naar Nijhof te komen. Want daar ziet u de leukste Disneymeubelen, zoals de Plutodesk en een Mickeycommode. Maar er is meer: lunchkoffers, placemats, klokken. lampen- Kortom alles om kinderen van 8 tot 80 een plezier mee te doen. Kom kijken. Kom lachen.

Soester Courant | 1992 | | pagina 5