m as Ml auto smeering ISOESTERBERGI enmode m 598. m 269.. leon': 65 jaar muziek in Soesterberg Grote luchtvaart-hobbybeurs in Militair Luchtvaartmuseum Open brief aan alle inwoners van Soesterberg Politici blijven aandringen op brengplaats Soesterberg Cobra-expositie bij Mondileder Quick Motion Soest in 'Grand Prix' Rommelmarkt Welzijnswerk UMTEM Mgg leumconcert in Officierscasino boeren tarwe S PENCEE NVLA e lente nadert! ienbruilolt' in juin van De Tuin LAZERS 't/m 139.. ilmpasen-optocht Soesterberg ersonenauto bij roefrit gestolen koopavond eermunten Joodkreet van jluropa Kinderhulp Zaterdag 4 en zondag 5 april Kerkdiensten Medische dienst R. OUD B.V. VERHUUR KAARTEN SNS-bridgetoernooi voor Soester(bergse) verenigingsviertallen Werk van Appel, Corneille en Brands Formation-dansfestival in Amersfoort Op zaterdag 25 april bij De Vangrail SDAG 8 APRIL 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 er van 2,89 voor Installatie- en Servicebedrijf b Erkend C.V. gas waterinstallateur 11 is nu de hoogste tijd voor: i <e daken, goten en sanitail werkzaamheden. J 5 om een vrijblijvende prijsopgal gestookt Kantoor/showroom B Laanstraat 23 uaamheden 3762 KA Soest «neuse werkzaamheden S Sd'Sg belangstelling heeit de fergse muziekvereniging zaterdagavond in het Offi- ho haar vooqaarsconcert ge ilt helemaal in het teken stond 5-jarig jubileum. Het werd bnder feestelijke uitvoering. :ert werd geopend door de fan- nummer Ramaj ana Suite /aarna de gasten welkom wer- ;ten en de heer J. Gijtenbeek - le oprichters van de vereniging teeds lid - in de bloemetjes werd ie fanfare vervolgde het pro- daarna met o.a. twee nummers in het jaar zullen worden ge- >p het concours in Gorinchem. 'leden van de zustervereniging tl uit het Duitse Hofbieder wa- tneens aanwezig en boden de ing een geschenk aan. De pauze Jterdag 11 en zondag 12 april (in de tuin van restaurant De Tuin Rademakerstraat in Soesterberg terenbruiloft" gevierd, die een ver- op het berenhuwelijk dat daar fes werd gesloten tussen de beren fe Graaff en Miep Brons. Er is o.a. prentekenwedstrijd voor de kin- een expositie van oude beren, neubelen, herenkleding en de ftete collectie Colour Box-beren. jer zijn er een berensprookjestent ■niek voor Nederland - een beren- feegster die de toekomst voorspelt, brden ook beren verkocht ten bate Ie Wilhelmina Kinderziekenhuis in ]cht. Bovendien kan men deelne- aan de verkiezing van de "best ge- fge beer". rt de Graaff en Miep Brons zullen tij- is het feest persoonlijk aanwezig I De "Berenbruiloft" is beide dagen iankelijk van 10.00 tot 17.30 uur. lentree is: f5,- voor volwassenen, EO voor kinderen en gratis voor be- maar N VOOR 'OK MET VEST), 3 EN OUD. ■staande zaterdag - 11 april - wordt loesterberg weer de Palmpasen-op- pt gehouden. Het evenement begint [14.00 uur en eindigt om 14.45 uur. bptocht gaat van de Generaal Win- nanstraat naar het Dorpsplein en ut georganiseerd door de Raad van ken in Soesterberg. Soesterberg is een personenauto ge- Hen, waar de eigenaar bij stond. Hij op het Dorpsplein in Soesterberg i Fiat Panda zien. De potentiële ko- 'r stapte in de auto en reed vervolgens jg. De diefstal vond zaterdagmiddag listreeks 14.45 uur plaats. De gedu- erde man woont in Huis ter Heide. TENMARKTGARAGE S/otlaan 235 3 Stichting Europa Kinderhulp is nog Èingend op zoek naar gastgezinnen, 5 bereid zijn gedurende drie weken in zomervakantie een kind in hun gezin p te nemen. Met name zoekt de Stich- tg gezinnen voor ■Franse gastkinderen: 8-29 juli, of 22 lli-12 augustus; F Duitse gastkinderen: 6-30 juli; Nederlandse gastkinderen27 j uli-15 gustus; J Engelse gastkinderen: 27 juli-17 au- Justus. Soms gaat het om kinderen die onze welvaart niet kennen, maar even zo feaak zijn het kinderen die door hun so ciaal arme omgeving emotioneel be schadigd zijn. Maar altijd gaat het om (ónderen die weinig zekerheid kennen i hun bestaan, en welkom zijn in een [yakantiegezin betekent dan een nieuwe kans. Een kans om hun horizon te verbreden, lom te zien dat het ook anders kan, om Ikennis te maken met mensen die alleen lal door hun uitnodiging deze kinderen J een nieuw gevoel van eigenwaarde ge- ven. En in de meeste gevallen blijven ze dat doen door die uitnodiging jaarlijks J te herhalen. f; Misschien is er op uw tafel nog plaats voor een extra bord, heeft u tijd en aan dacht te geven en staat het logeerbed toch maar te verstoffen op zolder. Mocht u uiteindelijk besluiten ook een werd vrolijk ingeleid met de "Coffee Serenade", met als soliste Yvonne Jan sen die een kop-en-schotel als instru ment bespeelde. Na de pauze traden ook de drumband en de majorettes op. De majorettes brachten met "The Final Countdown" een schitterende lichtstokkenshow en de drumband liet tijdens het nummer "Met lyra en trom" horen welke instru menten er allemaal gebruikt kunnen worden. De majorettes lieten verder een kleurrijke show zien bij het nummer "How's the Weather", waarin bijna alle facetten van het weer werden uitge beeld. In "Happy Mallets" liet Tom van der Loo van de fanfare zich op de xylo foon van zijn beste kant zien. De majorettes van Odeon gaven een mooie show, terwijl de fanfare op de voorgrond voor de muziek zorgde. Foto: Herman van Dam. Tijdens het slotwoord feliciteerde bur gemeester J. de Widt de vereniging met het jubileum en ook hij bood een ge schenk aan. Als toegift speelde Odeon het nummer "Land of Hope and Glory" - met een speciale tekst voor het jarige Qdeon, geschreven door Jacques v.d. Berg - dat door de leden van de muziek vereniging en het publiek werd meege zongen. De Spring 91 Occasional Band van de vereniging verzorgde de rest van de avond met gezellige dansmuziek. In de Generaal Snijdershal en de Ir. Vreeburghal van het Militaire Lucht vaartmuseum in Soesterberg wordt op zaterdag 4 en zondag 5 april een grote luchtvaart-hobbybeurs gehouden. De beurs is open van 11.00 tot 16.30 uur. Er zullen promotiestands aanwezig zijn van o.a. Jubileum 75 jaar Marineluchtvaart dienst; Dutch Spitfire Flight: een Nederland se Spitfire kiest in 1993 weer het luchrt- ruim; Dutch Dakota Associatipn; Fokker Friendship Associatiön; Neptune Association; e.a. Meer dan 60 stands worden ingericht voor de verkoop en ruiling van lucht vaart-artikelen van zeer uiteenlopende aard, zoals vliegerkleding, vliegtuigin strumenten, oude kaarten, boeken, bouwdozen, video's, etc. Het is ook een uitstekende gelegenheid om een ont brekend artikel uit de collectie aan te schaffen of te ruilen. Er is voor elk wat wils. De verkoopstands staan opgesteld in een passende omgeving: tussen de historische vliegtuigen. De toegang is gratis. Het Militaire Luctvaartmuseum is ook geopend tijdens het Nationale Mu seumweekend op 25 en 26 april, van 12.00 tot 16.30 uur, evenals op Konin ginnedag (30 april). Zeer geachte Soesterbergers, Wat is een schoon en leefbaar kli maat u waard? Om met de deur in huis te vallen: wilt u meewerken aan een gezellige schoonmaakdag in Soesterberg? Tijdens de praatavonden met burge meester en wethouders in uw Dorps huis was iedereen enthousiast over het idee 'Schoon Soesterberg'. Zoals de initiator het toen stelde: "Alle mensen, van jong tot oud, van schoolgaand tot gepensioneerd, ko men op straat om hun wijk, openba re (parkeer)plaatsen, speeltuinen, parken, bermen, taluds en nie- mandsgebieden schoon te maken," Even met z'n allen en met medewer king van de gemeente. Met zo'n blik semactie vergroot je de betrokken heid van de dorpsbewoners (de jeugd!), stimuleer en bevorder je de sociale contacten. Iedereen ergert zich aan de troep hier en daar. En zo'n schoonmaak dag werkt gelijk preventief. We ma ken er een gezellige ochtend van op een mooie dag in juni. Met muziek, koffie en een aardigheidje voor de kinderen die meedoen. De gemeen te verleent hand- en spandiensten door te zorgen voor spullen en geld. Bezoek daarom massaal onze laatste bijeenkomst op donderdag 23 april om 20,00 uur in De Drie Eiken om nadere afspraken te maken. Con tactpersoon; Joop van Haaften, tel. 02155-93512. Hoogachtend, wethouder J.M. Swinkels, milieu wethouder J. Visser, voorlichting Zondag 12 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. B. Maarsingh, Amersfoort GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn Zaterdag 11 april en zondag 12 april HUISARTS Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. (03463) 51200. TANDARTS Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: K.G. Njio, Kersbergenlaan 4C, Zeist, tel. (03404) 16477. KRUISWERK Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. (03463) 51540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag 13.00-14.00 uur; uitlenen van verpleegartikelen en informatie eveneens 13.00-14.00 uur. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes, Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. (03463) 52606. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp Elke dinsdag en woensdag 9.30-10.30 uur. Afdeling maatschappelijk werk Elke woensdag 9.30-10.30 uur. van gereedschappen Industrieweg 37b SOEST Tel. 02155-13298 Aan het eind van de viertallencompeti tie van het district Gooi en Ommeland organiseert de Werkgroep Bridge Soest weer een door de SNS-bank gespon sord toernooi voor de viertallen van de Soester en de Soesterbergse bridge clubs. De wedstrijden worden gehou den in de grote zaal van de Vijverhof op twee woensdagavonden: 15 april en 6 mei. De 24 viertallen die de clubs inzet ten, zullen wederom de strijd aanbin den om uit te maken welke club in Soes terberg) dit jaar de sterkste is op brid- gegebied. De wedstrijden worden gespeeld vol gens dezelfde succesformule als vorig jaar. De zes viertallen van de clubs ont moeten elkaar in een vierhoekswed strijd van zes ronden. Drie weken later wordt dan de return gespeeld. Om de spanning er een beetje in te hou den is gekozen voor een schema waarbij het mogelijk is om telkens na twee ron den een tussenstand bekend te maken. Kort nadat op de tweede avond de laat ste kaarten zijn gelegd, zal bekend zijn welke Soester(bergse) club de wisselbe ker van de SNS-bank mag overnemen van bridgeclub Eemland, die vorig jaar met de eer ging strijken. Het college blijft op het standpunt staan dat de afvalbrengplaats in Soesterberg moet worden vervan gen door een ophaaldienst die één keer in de week langs de huizen rijdt. Een meerderheid van de po litieke fracties blijft daarentegen van mening dat de stortplaats be houden moet blijven, ook al moet die dan misschien in een andere vorm worden gegoten. Wethouder Mieke Swinkels van milieu zal op advies van Jan Zwanenburg (CDA) overleg plegen met gedeputeer de staten over een alternatieve oplos sing. Wat is het probleem? De provincie heeft nieuwe milieu-eisen gesteld voor brengplaatsen. De huidige voorziening aan de Antonie van Leeuwenhoeklaan is te klein en ligt bovendien te dicht bij woningen. Een nieuwe brengplaats die voldoet aan de nieuwe eisen vergt een investering van 1,1 miljoen gulden. Burgemeester en wethouders vinden dat te duur en hebben laten uitrekenen dat de ophaaldienst op jaarbasis 132.000 gulden goedkoper zou uitval len. Maar de politieke partijen vinden dat 'snpQterberg recht heeft op een eigen stortplaats. Dat bleek al in maart in de commissie milieu en dezelfde commis sieleden lieten dat donderdagavond nog eens blijken. Met name de Soesterbergse commissie leden Wil Stekelenburg (PvdA) en Wil lem Blaauw (WD) drongen aan op het behoud van een brengplaats. Volgens hen moet het mogelijk zijn een eenvou dige inrichting te houden die op vaste tijden in de week open is. Stekelenburg: "De mensen komen alleen met matras sen en ander grof huisvuil. Dan kunnen we toch gewoon een container neerzet ten? Bovendien betekent zo'n ophaal- auto nog meer uitlaatgassen voor de deur." En Blaauw: "Bij een simpele brengplaats hoefje geen chemisch afval in te leveren en dus hoefje ook niet aan alle eisen te voldoen." Wethouder Swinkels wil echter niet zo maar ergens een container plaatsen. "We stellen ook scherpe regels voor be drijven. Als wij zomaar iets doen, on dergraven we ons eigen beleid." Zwa nenburg stelde de wethouder daarop voor om maar eens met gs te gaan pra ten. Volgens hem is een simpele uitgave van een brengplaats wel bespreekbaar met het provinciaal bestuur. Swinkels zegde toe in het periodiek overleg met gs de brengplaats ter sprake te brengen. Bij Mondileder, Amersfoortsestraat 76 te Soesterberg, is vanaf 17 april een zeer uitgebreide expositie van drie be kende Cobra-kunstenaars te zien, be staande uit vijftig zeefdrukken, litho's en gouaches van Karei Appel, Cor neille en Eugène Brands. Corneille Guillaume van Beverloo (Luik, 1922) en Karei Appel (Amster dam, 1921) kenden elkaar uit de oorlog en werkten geregeld samen op het ate lier van laatstgenoemde aan de Oude- zijds Voorburgwal in Amsterdam. De kennismaking met Eugène Brands (Amsterdam, 1913) vond plaats op de tentoonstelling "Jonge Schilders", die door Sandberg direct na de oorlog in het Stedelijk Museum werd georgani seerd. Appel en Corneille kwamen daarna ge regeld bij hem op bezoek en haalden hem, huiverig voor groepsbinding, in de zomer van 1948 over om zich bij de Ne derlandse Experimentele Groep aan te sluiten, die later in de Cobra-groep op ging. Door onenigheid met het Stedelijk Mu seum trad Brands uit de Experimentele Groep, omdat hij ook meende dat er te grote experimentele verschillen waren tussen hem en de anderen. Hij was dan ook niet op de volgende tentoonstellin gen van de Cobra-groep aanwezig, al zou hij zich in de jaren daarna in afzon dering wel intensief bezighouden met typische Cobra-fenomenen als kinder tekening en Afrikaanse kunst. Voor Karei Appel betekende Cobra een kleine periode in zijn leven. De meeste Deense Cobraschilders kende "Le voyage de l'oiseau", litho van Corneille. hij niet en van de Belgische alleen Do- trement en Alechinsky. Geen van de schilders die bij Cobra betrokken waren kreeg later zoveel bekendheid als Karei Appel, traditioneel nog steeds de "Am sterdamse volksjongen". De expositie in de sfeervolle showroom in de Soesterbergse bossen duurt tot en met 13juni. Openingstijden: maandag zaterdag 9.30-17.00 uur; vrijdagavond 19.00-21.00 uur; maandagochtend ge sloten. (Tweede Paasdag en Hemel vaartsdag geopend van 10 00 tot 17.00 uur.) Danssport Vereniging Quick Motion organiseert op zondag 12 april in Sporthal Zielhorst in Amersfoort een wervelend Formation-dansfestival. De vereniging doet dat in samenwer king met Slingerland Dans- en Party centrum uit Soest. Het formatie-dansen kan zich verheu gen in een sterk toenemende belang stelling. De resultaten van de afgelopen jaren, nationaal en internationaal, die door het Soester team Quick Motion zijn behaald, zijn daar zeker oorzaak van. Formatie-dansen is een gracieus spel van muziek en synchroon dansen door acht paren, altijd prachtig en crea tief gekleed in schitterende showkos tuums. Een lust voor het oog, voor jong en oud, kenners en niet-kenners. Da dansdag in Zielhorst is de laatste uit de serie 'Grand-Prix'-wedstrijden, waarvan er gedurende het wintersei zoen vier georganiseerd worden door het gehele land. Een competitiesysteem zorgt met het toekennen van punten door een internationale jury voor een landskampioen in twee categorieën, te weten Ballroom en Latin-American. In de choreografie van ieder team moet een verplicht aantal dansen zijn verwe ven. In de Ballroom zijn dat: Engelse wals, Tango, Slowfox, Weense wals en Quickstep. Bij het Latin-American dansen zijn het de Rumba, de Cha-cha, de Samba, de Jive en de Paso-doble voorgeschreven onderdelen. Deze 'Grand-Prix'-wedstrijden staan onder auspiciën van de Stg. NADB- Formation Dance Promotion, een lan delijke organisatie die de belangen be hartigt van alle aangesloten amateur- formation-dansers in ons land. Thuiswedstrijd Voor het Soester Quick Motion-team, dat deelneemt in de categorie Latin-A- merican-dansen, is deze laatste 'Grand Prix' een thuiswedstrijd, waarbij het best een flink aantal supporters kan ge bruiken. Wie eens echt anders uit wil en van veel dansgratie, muzikale creativiteit en een flinke dosis wedstrijdspanning wil ge nieten, kan hiervoor kaarten reserveren via Danscentrum Slingerland in Soest, tel. 17954. Quick Motion neemt zelf deel in de ca tegorie Latin-American. Een tribuneplaats kost f 12,50 per per soon en voor een plaatsje aan de vloer betaalt men f 15,- per persoon. Het evenement begint om 12.30 uur en zal om ongeveer 19.00 afgelopen zijn. In de pauzes is er voldoende gelegenheid tot vrij dansen voor het publiek. duit in het zakje te doen, dan wil Euro pa Kinderhulp graag met u kennisma ken. Een telefoontje naar een van on derstaande nummers kan daarvoor zor gen. Allereerst ontvangt men dan het infor matieboekje, waarna op telefonische afspraak een van de medewerkers van Stichting Europa Kinderhulp op be zoek zal komen, om tijdens een gesprek verdere informatie te geven en vragen te beantwoorden. Pas na dit gesprek be sluit het gezin zich al dan niet aan te melden. Informatie: Jelle de Wal, tel.: 035-831771. Secretariaat: Jan Tims, Dr. Colijnstraat 47, 3904 EP Veenen- daal. Donateurs zijn ook welkom: giro 1756736 t.n.v. Stichting Europa Kin derhulp. Voor de 22ste keer houdt stichting Welzijnswerk Soest, voorheen stichting Jeugdzorg, een rommel markt. Die vindt dit jaar plaats op zaterdag 25 april bij buurtclubhuis De Vangrail aan de Nachtegaal- weg. De winst wordt, zoals gebrui kelijk, benut voor het werk van de stichting. De rommelmarkt van Welzijnswerk is de grootste van Soest. Ook dit jaar zul len kleding, meubels, huishoudelijke apparaten en andere artikelen te koop worden aangeboden. Soesters die iets willen afstaan, kunnen contact opnemen met de stichting, tel. 15756 of 20817. Op werkdagen van 18.00 tot 19.00 uur. Medewerkers van de stichting halen de spullen op zaterdag 11 en eventueel 18 april op bij de schenkers. De spullen kunnen ook op de inlevera- dressen worden achtergelaten. Die adressen zijn herkenbaar aan de beken de gele raambiljetten van Welzijns werk. De rommelmarkt bracht in 1991 23.000 gulden in het laatje. De stichting hoopt dit jaar nog meer geld binnen te halen. Goeie zaak. AKom snel bij ons langs en bewonder de Lancer Sedan. Een betrouwbare, stijlvolle en ruime sedan met optimaal comfort voor het hele gezin. En voor uw huidige ToïoT auto geven we nu een uitstekende inruilprijs. Bovendien is uw nieuwe Lancer razendsnel te leveren. Een goeie zaak, dachten we. Mitsubishi. De Gestaalde Perfektie. Wij hebben al een Lancer Sedan v.a. 26.545.- (Prijs exclusief rijklaar maken, inclusief BTW) Leaseprijs bij 20.000 km en 48 maanden: 780,- (Prijs exclusief BTW) dealer voor Soest, Amersfoort eri omstreken Koningsweg 14, Soest, telefoon: 02155-13227 Voor reparatie en onderhoud kunt u ook terecht bij Auto Smeeing Amersfoort, Amsterdamseweg 19, Amersfoort, telefoon: 033-635535 ■KyÜ

Soester Courant | 1992 | | pagina 9