ra L Verdwenen Soest Middelman bedenkt Museum Oud Soest met vorstelijke gift IOP SOESTI Verdwenen Soest hervonden uuüïzm*' Boeken over Oud Soest bij WOENSDAG 22 APRIL 1992 SOESTER COURANT Rondje Soest SOEST EN RUSTIG SLAPEN Meubelzaak weet zich 'geworteld' in Soest ..«L j. cornelisse bv. PAGINA 14 Computer beveiligingen Ruim drie mille uit huis gestolen Wiin van Hoorn rNV0B Koelewijn Strips Wieldoppen van wagen gestolen Luchtballon landt op terrein kazerne 06-11 Museum Oud Soest in de markt voor oud papier van de ven x isK /c üüiÈiiimiiii Museum Oud Soest stichting openbare bibliotheek Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten CD-collectie WOENSDAC vraagti aandac Toneelvo De Rietp bij PCOI Slachto zoekt ir verlene Leden Alzhe door Arie Wandelaar Heel even heeft Arie met de mogelijk heid rekening gehouden dat het een 1-aprilgrap betrof, maar het bleek me nens te zijn: de sluiting tijdens nachte lijke uren van het Soester politiebu reau. Regionalisatie van het politiedistrict Eemland zou er de oorzaak van zijn dat de villa-vestiging aan de Dalweg tijdens de spitsuren voor criminelen onbemand blijft. "Verkeerd begrepen", liep bromsnor E. Schutzmann, de beoogde korpschef van het nieuwe politiekorps in de regio Eemland weten. "Het is beslist niet zo dat in de toekomst het politiebureau 's nachts leeg staat. Voor noodhulp zal er altijd iemand aanwezig zijn. Die ze kerheid geef ik." De toezegging van een uitsmijter dan wel broeder-nachtportier nam terecht de onrust niet weg. Ere wie ere toekomt, het was de partij van wethouder Jan Visser en Leidje Tomassen, Progressief Soest, die de bui zag hangen en de door de korps chef aangereikte paraplu volstrekt on voldoende vond om er met succes on der te kunnen schuilen. Terwijl de rest van politiek Soest op één oor lag werd onlangs voor het Soester politiebureau een nachtwake gehouden, geheel in stijl van Progres sief Soest. Jan Visser had zich tijdens de nachtelijke zitting een te krap poli- tie-uniform laten aanmeten, Leidje Tomassen benaderde de nachtwake serieuzer en wees de schaarse hoeveel heid demonstranten erop dat er nu aan de bel moest worden getrokken om te voorkomen dat het straks te laat is. Een mening die overigens niet werd gedeeld door Harry Witte, het opper hoofd van Gemeentebelangen Groen Soest. "Het is weinig zinvol je zorgen te ma ken over iets wat toch straks gebeurt", luidde zijn veronderstelling: Een niet zo onlogische opstelling, gezien de er varingen van zijn partij in een recent verleden. De nachtwake kreeg niet de belang stelling die ze verdiende, hetgeen af gelopen week tijdens een uitzending van Radio Soest een lichtelijk ge stoord persoon deed opmerken dat de Soester bevolking de gevoelens en op vattingen van de verontrusten kenne lijk niet deelt. Een volstrekt uit de lucht gegrepen conclusie, even onbe wijsbaar als onzinnig. Leidje Tomas sen deelde deze mening dan ook niet en kwam tijdens dezelfde radio-uit zending met de verrassende medede ling dat ze had getracht bij de Soester politie aan de weet te komen hoe dik wijls het publiek in de nachtelijke uren bij de politie aan de Dalweg aan de bel trekt. Tot haar en Arie's stomme ver bazing bestond daarover helaas geen inzicht c.q. cijfermateriaal. Tenminste even verrassend als ko misch is het argument dat het Soester politiebureau, kosten twaalf miljoen, wat opbergruimte voor verdachten en arrestanten betreft, zou zijn verou derd. De cellen van buurman Baarn zouden wél aan de allerlaatste eisen voldoen. Wat mankeert er aan de opslagruimte voor criminelen in Soest? Ontbreekt er wellicht televisie? Even Schoema- ker bellen, met drie jaar garantie zit je voorlopig goed. Intussen was het ook aan het CDA te Soest duidelijk gewor den dat slechts tien nachtwakers tij dens een demonstratie van Progressief Soest onvoldoende de stem des volks vertegenwoordigden. Het CDA klom dan ook in de pen en schreef B W een brief met daarin een aantal niet mis te verstane vragen over deze kwes tie. En aangezien ook de WD via Nel Blommers liet weten dat er 's nachts in Soest een plaats dient te zijn waar je terecht kunt, waar je op verhaal kunt komen, zit politiek Soest in deze aar dig op één golflengte. De bijdrage die burgemeester De Widt aan de discussie leverde mag op merkelijk worden genoemd. Hij liet weten dat eerst een maand ge leden is gestart met het turven van het aantal mensen dat in de nachtelijke uren bij het politiebureau aanklopt, Wat, zo vraagt Arie zich af, moet straks de uitslag van die turverij aanto nen? Stel dat de aanwezige broeder nachtportier in maanden 's nachts nie' mand te woord heeft gestaan, kan zo'n uitkomst dan aanleiding zijn om te veronderstellen dat de Dalweg, mede om redenen van efficiëntie, 's nachts gesloten kan worden? Nee toch, hè? Op basis van zo'n krom me redenering kun je de brandweer, die soms wekenlang niet uit bed wordt gebeld, ook laten inrukken en de dien sten van Molendaal tussen 8.00 en 17.00 uur laten plaatsvinden. Waar Arie het meest tegen aanhikt, is de oplossing die burgemeester De Widt in het vooruitzicht stelt aan men sen die zich onveiliger voelen wanneer 's nachts het politiebureau niet volle dig bezet is. "Door goede voorlichting te geven zouden we kunnen proberen zulke ge voelens te voorkomen", aldus onze burgemeester. Nadat ene H. Colijn in 1939 zijn land genoten de toezegging deed dat Ne derland rustig kon slapen is dit soort voorlichting achterhaald en irreëel, Natuurlijk, het is een vergelijking die mank gaat, maar laat ons in Soest nu maar houden wat we hebben: een poli tiebureau voor dag en nacht. ARIE WANDELAAR Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 Een bedrag van 3.500 gulden, enkele cheques en andere papieren zijn zondag uit een woning aan de Wieksloterweg gestolen. De inbreker kwam binnen door aan de achterzijde van het pand door het raampje van het toilet te klim men. Hij deed dat tussen twaalf uur 's middag en twaalf uur 's avonds, terwijl de bewoners afwezig waren. Een 42-ja- rige vrouw deed aangifte van de in braak. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW ^V(W VERBOUW RENOVATIE Deze week was Marien Toonder als gast bijAdriaan van Dis. Toonder kan als de Godfather van de Nederlandse strips worden gezien, want zijn Olivier B. Bommel en diens jonge vriend Tom Poes zijn wereldsterren geworden. De striptekenaar, inmiddels over de tach tig, blijkt een zeer innemend mens te zijn die al jaren op een landgoed in Ierland woont omdat hij niet zonder de ruige stilte, zoals hij het zelf uitdrukt, kan. In Nederhorst den Berg staat een kasteeltje Een 32-jarige Soester moet vier nieuwe wieldoppen aanschaffen. Want zijn ou de doppen werden van zijn auto gesto len. De wagen stond geparkeerd voor zijn woning aan de Wiardi Beekman- straat, toen de wieldoppen werden ge stolen. Een luchtballon is maandagavond op de Prins Bernhard kazerne aan de grond gezet. De gezagvoerder landde 35 meter van de spoorlijn Amersfoor- t-Utrecht. De luchtballon was vlak over de bomen in Soestduinen gescheerd. De politie wist niet wie de gezagvoerder was. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: De verbouwing en inrichting van de zolderverdieping van Museum Oud Soest aan de Steenhoffstraat is vorige week een stuk verder gekomen met een vorstelijke gift van de fa. Middel man, de bekende meubelzaak aan de Birkstraat in Soest. De directie sluisde niet alleen alle giften door die het be drijf onlangs ter gelegenheid van de heropening kreeg aangeboden, maar rondde dat bedrag bovendien op roya le wijze af. Directeur A. Middelman en zijn echt genote konden het bestuur van het mu seum - dat daarvoor graag kwam op draven - vorige week dan ook (symbo lisch) een bedrag van 5000 gulden overhandigen. Dat gebeurde op een centrale plek in de meubelzaak, die na een ingrijpende verbouwing is verdub beld. Ongeveer midden in de zaak vin den de bezoekers een stukje nostalgie: een foto-expositie van de 70-jarige his- Foto: Goos van der Wilt. Oud papier brengt weinig of niets op, maar om deze vorm van herge bruik t stimuleren verleent de ge meente aan enkele instellingen een subsidie op ingeleverd oud papier. Dat geldt ook voor het Museum Oud Soest. Wie de moeite neemt zijn ou de papier naar de container op het terrein van Carosseriefabriek Van den Dijssel aan de Lange Brinkweg 11 te brengen, doet niet alleen iets goeds voor het milieu, maar ook voor het museum. Vorig jaar kon het museum 25 ton oud papier leveren dat in aanmer king kwam voor de subsidie; en ook nu is er behoorlijke belangstelling voor deze mogelijkheid. De op brengst wordt gebruikt als aanvul ling op de entreegelden, voor uit breiding van de tentoonstellings ruimte en voor verbetering van de expositie in het algemeen. Het museum aan de Steenhoffstraat 46 (Artishock-gebouw) is zaterdag en zondagmiddag geopend van torie van het Soester bedrijf. Ter gele genheid van de heropening was het ge heel aangevuld met o.a. een oude kaas pers en een hondenkar, die van het mu seum in tijdelijke bruiklaan waren ge kregen. Museum-voorzitter A. van den Dijssel - die zich liet vergezellen door de be stuursleden mevrouw G. Backelandt en de heren H. Koenders en H. Gerth - toonde zich bijzonder verheugd over de "toebedeling" van de vijf "rooie rug gen" en bood als tegenprestatie voor de bloemen die Middelman nu was misge lopen een fraai boeket aan, dat hij te voorschijn toverde uit een antieke melkbus. Het museum is, zoals hij zei, "zo arm als een kerkrat", maar is dank baar voor de steun van het bedrijfsleven voor het behoud van allerlei zaken waar de gemeenschap van Soest ook straks nog wat aan heeft. Directeur Middelman benadrukte dat de firma - hoewel de omvang van de nieuwe meubelshowroom - nog altijd sterk hecht aan het "dorpse" karakter van de zaak en de relatie met de bevol king van Soest, en daarom per se geen "meubel-boulevard" wil worden. Hij zwaaide het museumbestuur lof toe voor de manier waarop het zich als vrij willigers inzette voor het behoud van zóveel Soester "eigens" voor het nage slacht. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé uitsluitend redaktie): A. C. Post Speenkruidstraat 5 Telefoon 21297 J. van Beek Soesterbergsestraat 172 Telefoon 18228 Jbró Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 1 Complete Boekhandel. Het slooppand dat u op 11 maart in de ze rubriek zag afgebeeld, is door ver schillende lezers herkend. Het stond dan ook wel op een opvallende plaats: Van Weedestraat hoek F.C. Kuyper- straat, tegenover Albert Heijn. Eén mevrouw vertelde dat haar zuster er als meisje van een jaar of 16, 17 als dienstmeisje had gewerkt bij een familie Van Vuren. Die zuster zou nu 85 jaar zijn geweest, dus dat moet omstreeks 1924 zijn geweest. Een andere lezer, uit de kop van Noord-Holland, wist te mel den dat ook de toenmalige (eerste) no taris H. W. Prillewitz er heeft gewoond. Hij werd opgevolgd door notaris Dam mers. Helaas echter bleek het pand niet mak kelijk te onderhouden. Zo lag de vloer ruim een meter onder het straatopper vlak, wat grote vochtproblemen ver oorzaakte. In de oorlog al werd het on bewoonbaar verklaard. Het was inmid dels eigendom geworden van B. Kraal, drogist, die in de F.C. Kuyperstraat er naast woonde. Hij moet het plan heb ben gehad er zelf te gaan wonen als hij zijn zaak aan zijn zoon Hans had over gedragen. Zo is het dus niet gelopen. Enkele jaren na de oorlog liet de gemeente er een uit Indonesië teruggekeerd gezin in wo nen, de familie Maris, met vijf kinderen. De oudste dochter herinnert zich het huis als verwaarloosd ("verrotte vloe ren, dakbalken, slechte afvoer van de schoorstenen"), maar wel heel uniek-" op de gekste plekken had je er kasten, soms met weer kasten erachter." Het huis had ook een grote boomgaard langs de Van Weedestraat. De Marissen kregen in 1955 elders huisvesting en dat was meteen het eind van de villa. Er kwam pp het terrein een groot woon-/winkelpand (dat er nu nog staat) en zoon Hans Kraal betrok daarin een winkel. Bij de verkoop was vastgelegd dat er in het nieuwe gebouw géén ander bedrijf drogisterij-artikelen mocht verkopen. Toen later de firma De Gruyter dit verbod probeerde te omzeilen 'ging die vlieger mooi niet op', zo schreef ons mevrouw Mia Kraal. Alweer een brokje 'Verdwenen Soest' dat lezers voor ons boven tafel hebben gekregen. Onze dank! !i$a Keurig opgesteld voor de foto. Zouden ze dat vandaag de dag nog zo netjes doen? De welpen die u ziet, behoorden tot de Don Bosco-groep. Het moet 1930 -1931 zijn geweest. Zijn er nog le- V zers die er zichzelf in herkennen, of hun vader/oom/grootvader misschien? En kan iemand nog wat vertellen over het padvindersleven uit die tijd? We zijn benieuwd. Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerkirig! eg Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek 31 Bach, Johann Sebastian - Oster- kantaten De Paascantates uitgevoerd door Concentus Musicus Wien, Tölzerk- nabenchor en Nikolaus Harnon- court. 33 Caballé, Montserrat - Eternal Caballé Naast bekende aria's uit o.a. Carmen zingt deze bekende Spaanse zange res enkele niet-klassieke nummers. 00 Sjostakowitsj, Dmitri - Symfonie no.7 'Leningrad' Opname van een concert dat vorig jaar in het Gewandhaus in Leipzig plaatsvond t.g.v. de herdenking van de inval van de Duitse legers in Rus land. Niet-klassiek 78 Can't stay away from you, volu me 2 Verzamel-CD met 19 romantische klassieke popsongs. 78 Foreigner - The very best of Fo- reigner Prachtige verzamel-CD met hun grote succesnummers o.a. "I want to know what love is". 65 Guem - Claire de lune Het slagwerkensemble van de tegen woordig in Parijs wonende meester- drummer Guem speelt nummers in Afrikaanse en Latijnsamerikaanse ritmes. 62 Gute Nacht Freunde 17 zeer beroemde Schlagers, van Catherina Valente tot o.a. Stephan Sulke en Matthias Reim. 60 Long, Robert - Voor mijn vrien den Weemoedige liefdesbespiegelingen, afgewisseld met scherpe satire. 78 Slagerij Van Kampen - Tan Nederlands bekendste slagwerk groep met een overzicht van hun 10-jarig repertoire. 78 Stigers, Curtis - Curtis Stigers Succesvol debuut dat een groot aan tal mensen zal aanspreken. 68 Tous les matins du monde Klassieke soundtrack over het leven van de Franse componist Marin Ma rais. 68 Tsjechov Live-registratie van de musical, ge schreven door Robert Long en Di- mitri Frenkel Frank, met Boudewijn de Groot in de hoofdrol. De Centrale Bibliotheek aan de Al bert Cuyplaan heeft nog tot 12 mei de tentoonstelling 'Goed Verkeerd' in de leeszaal, over de geschiedenis van homoseksuele mannen en lesbi sche vrouwen in Nederland. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur Openbare bibliotheek Overhees Willacrtstraat 49 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur Maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 effiriBKV VERKOOP VAN Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten waarin zijn bedrijf is gevestigd. Een droomplekje met een echte slotgracht, een immense tuin en een stuk of wat los lopende pauwen. Ik kom er vaak, omdat Dick van de Meer al sinds onheuglijke tijden een bijgebouwtje heeft gepacht en daar een opnameruimte, de MC Studio, heeft ingericht. Marten Toonder tekent niet meer. "Ik ben klaar", vertelde hij Van Dis desgevraagd. "Alle verhaaltjes in mijn hoofd heb ik op papier gezet. Af en toe teken ik nog wat voor de lol, maar een uitgewerkte story komt er niet meer. Ik 'ken' Toonder al meer dan veertig jaar. Ik bedoel, zo lang geleden al las ik zijn avonturen. Mijn vader had een abonnement genomen op het weekblad Tom Poes, dat elke zaterdag aan het eind van de middag werd bezorgd. Het blad is er al lang niet meer, maar het is te vergelijken met het huidige blad Kuifje. Vol met stripverhalen, meestal als 'wordt vervolgd'-verhalen. Dat was toen elke zaterdag thuis een heel gevecht wie het eerste Tom Poes mocht lezen, want al was m 'n pa een wat bonkige no- nonsense figuur uit het vissersdorp Spa kenburg, die wars was van extravagante zaken: Tom Poes las hij net zo graag als de rest van de familie. Ik weet nog goed dat er óók elke week de avonturen van Eric de Noorman in stonden. Getekend en van tekst voor zien door de onlangs overleden Hans G. Kresse, ook al zo'n legende. Zoals lezers van deze stukjes weten: thuis hadden we een viswinkel. Om het inpakken van vis op de markt sneller te laten verlopen, moest ik twee keer per week 'kranten uitleggen'. Eenpokke-werk. Tien kilo, of meer, kranten, gehaald bij de drukke rij, die opengevouwen klaargelegd wer den. Of soms namen klanten hun uitge lezen exemplaren mee. Daarmee was ik dan een paar uur per week zoet. Op m 'n knieën op de grond met maar één licht puntje: de strips. Want toen al had elk zichzelf respecterend dagblad één of meer strips als komische noot en ik deed soms twee keer zo lang over het open vouwen door het lezen van die verhaal tjes. Het Algemeen Dagblad hoorde tot mijn favorieten. Daarin stond Prins Valliant, een stripverhaal over een prins ten tijde van koning Arthur's ronde Ta fel en de bedenker, HalForster, was een kei. Later vernam ik dat echte stripteke naars niet over één nacht ijs gingen. Ze deden wel degelijk een grondige re search en Hal Forster werd een autori teit op zijn gebied. De wapenuitrustin gen van de ridders, de kleren van de da mes uit die tijd waren authentiek. Daar om werd Forster wereldberoemd en dienovereenkomstig zeer rijk. Ik heb nu bijna de complete serie van Prins Val liant. Bijna, want de albums worden, voor de zoveelste keer, heruitgegeven. Ik ben een echte stripofiel. Dertig jaar geleden ben ik begonnen met het verza melen van albums, maar door uitlenen, verhuizingen en/of onzorgvuldig ge bruik, is bijna de hele oorspronkelijke collectie verloren gegaan. Da 's jammer als men weet dat voor insiders de origi nele eerste drukkendie ik had van bij voorbeeld Asterix, nu eenvermogen waard zijn. Want, in tegenstelling tot wat een hoop 'lekendenken: de strip wereld is geen verzameling van kleuters en kinds geworden volwassenen. Inte gendeel: stripverzamelaars vormen een eigen cultus, gebonden aan eigen eco nomische en culturele wetten. Er is ook een verbazingwekkende verscheiden heid. Onder de noemer Strips vind je materiaal dat maar één ding gemeen heeft: verhalen die getekend zijn. Want Lucky Luke bijvoorbeeld staat lichtja ren af van de verhalen van tekenaar Au Clairofvan stripheldXll 1. Mensen die niet weten waarover ik 't heb, begrijpen me wel als ik de films Assepoester van Walt Disney en Apocolypse No w met el kaar zou vergelijken. Het zijn allebei films, ja, maar daarmee houdt 't% dan ook op. Nu ben ikzo'n vijftien jaar bezig met het aanleggen van een verzameling. Ik heb alle kapotte en vieze exemplaren weggegooid en ben van voren af aan be gonnen. Inmiddels heb ik bijna alles wat ik de moeite waard vind. Onder andere de complete Buck Danny-serieinclu sief Tarawa deel 1 en 2. Plus nog een hoop andere uitgaven van het beroemde tekenaar/schrijver duo Hubinon/Char- lier. Over 'musts' als Asterix (maar ook Hoempapa), Blueberry, Roodbaard, Alex, Lefranc, Lucky Luke, Blake en Mortimer, Durango en de werken van beroemde auteurs als Hugo Pratt en Mi- cheluzzi maar niet te spreken. En laat ik vooral de helaas overleden Her gé niet vergeten, want Kuifje was veertig jaar geleden al één van m'n helden. Ik denk dat ik nu een paar duizend albums heb in bijna elke categorie. Inmiddels is mijn zoon al net zo'n fanaat geworden. A Is hij een paar dagen komt logeren (hij woont al jaren in Amsterdam) gaat hij nogal eens opvallend vroeg naar bed. Als ik dan 's morgens op z'n kamer kom, ligt er een stapel van een halve me ter naast zijn hoofdkussen, want pa heeft in de tijd dat in de hoofdstad was, natuurlijk weer een lading strips aange schaft die zoonlief nog niet kent. De stripkennis van Joep is redelijk groot. Op elk gebied. Pa zei onlangs, 'als jij er niet meer bent of als jij dement in een bejaarden huis moet opgenomen worden, dan wil ik maar één ding. Jouw verzameling strips.Ik weet dat hij van die beeldver halen houdt, maar ik ben toch wel een beetje wantrouwig geworden omdat wij nét de avond tevoren een boom hadden opgezet over de financiële waarde van sommige oude edities. "Heb jij mis schien nog eerste drukken van beroem de series?", vroeg hij toen langs zijn neus weg. ik moet dat tóch eens onderzoe- ken... Soesterbergsest Van Weedestra; Raadhuisplein Bouwzaken De burgemeester burgemeester en menszijn op een d; zoek met toepassi: de Wet op de Rt vergunning te ver het veranderen een opslagruimte I huis, Laanstraat 4 van een opslagrui Alvorens een def worden genomen, binnen een termij rekenen vanaf c 1992, eventuele bij burgemeester dienen. De op dit verzoek stukken liggen gec mijn, dagelijks vai het gemeentehuis ordening en bouw ken), Raadhuispl Verleende bo' het bouwen van tementengebouw manweg 4-6. Ingevolge de Rechtspraak Ov (Wet AROB) k rechtspersoon, c rechtstreeks in zij binnen een termi kenen vanaf 23 a ge van burgemees gemotiveerd bez De Protestants Bond (PCOB)al een toneelvoors eniging 'De Rie blijspel in twee 'De familie Bah ginners'. De toneelvoors 'De Vijverhof a 20.00 uur. Voo toegangsprijs f op die avond PCOB. De ouc speciaal voor d Bustocht Op dinsdag 1\ dagtocht plaat: Kinderdijk en niet op 8 mei z na van 15 apri uur bij de Iel laan-Albert 18.30 uur. K< voor niet-lede Informatie en A. Frankena, Stichting SI houdt zaterd komst voor hebben om a Slachtofferhi werkers in ve name van he ferhulp bied slachtoffer z drijf of een 1 Het gaat om rend oor en kunnen bied en verzek Slachtoffert onder meei vergoeding Deinforma dag om 10. van Amers: Wijckstraat 033-61080 Vanavond eerste lede heimer-ve: Gastsprek de Thuish len wat de: kan betek' De vereni belangent de oudere doel steur en aan iec probleme ners, kinc buren, n sters, ver] De bij eer verzorgir landgastl Amersfo een die zi ken voel

Soester Courant | 1992 | | pagina 14