Garage Stam B.OUD» P Vernuur Eenrichtingsverkeer Yan Weedestraat Actie voor wijk de Engh scliociiisikcr Kabouters nemen nu ook de trein jACÏÏjËËLj- Evenementen-kalender YW Discussie wijkbus in juni Politici over minimabeleid Bomen voor goed doel mogen nog tot najaar blijven staan Auto maakt koprol na uitwijkmanoeuvre Raad trekt geld uit voor fluoride-spoelen op school Geld voor extra medewerker voor hulpverlening van CMD Beveiligt alles Snelle service en kwaliteit voor eer I scherpe prrjs. Tel. 24142 Fa/antpacl 40, I Soest. PAGINA 2 7000 M2 TUIN-en KAMER- PLEZIER terras kunt u, nieten van: ken, Snoep WOENSDAG 22 APRIL 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 College kiest oplossingen voor drie verkeersknelpunten >OR JF L JDIENST VIT gscampagne Raad herdenkt oud-burgemeester mevrouw Corver Baarnse jakkeraar klemgereden Jullie waren een geluk bij een ongeluk voor ons. Bedankt voor alle hulp en medeleven. Chris en Marijke Walter Informatie-avond op dinsdag 28 april ENTRUM STSCWflLETS Geduld van VVD raakt langzaam op Instellingen slaan handen ineen SCHOEMAKER technische dienst Kingma: 'Niet alleen kaartje voor zwembad' HET KAN ANDERS ïbiNNEMHllis Bestuurder blijft ongedeerd Zonnescherm vat vlam door 'ster' KAPSALON MARIE-CLAIRE ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE WIJ BESTAAN 1 JAAR! daarom FEESTPRI JZEN Nieuwtjes bij kabouterkoning Van Es op Wieksloterweg Even grappig Even serieus ivjinkelkring <5 van weedestraat MODERN EN KLASSIEK INTERIEUR - BEDDEN VERLICHTING - GORDIJNEN VLOERBEDEKKING, ACCESSOIRES K. DE BOER EN ZOON BV KLASSIEK: MOLLERUSSTRAAT 7 MODERN: LAANSTRAAT 22 - BAARN - TELEFOON 02154-12797 i slagen is erg lakt, deze enorme kracht op n die 3000 kilo gelijkmatig ïaam te verdelen. rdel om? Dat kan u a) geld kosten! an een pittige bekeuring nog het risico dat u een ge- iw schade (letsel of mate- Det betalen. En dat kan aar- ipieren lopen. Zeker als er 'an ziekenhuisopname of evalidatie. De rechter gaat n toenemende mate vanuit, die de gordel niet draagt, ïuldig is aan zijn eigen scha- treft u geen schuld aan de Immers, door het dragen lel had in veel gevallen de uzelf drastisch kunnen be- tig misverstand kkig misverstand is, dat je el maar beter los kunt doen iet water rijdt. Want stel je iet snel genoeg de auto kunt icht je in het water belan- s minder waar. De meeste ;n in het water terecht né Bovendien is de klap waar- het water raakt, te vergelij- van een middelzware aan- der gordel om is de kans iaarbij bewusteloos of ge in. En dan is tijdig ontsnap- il niet meer mogelijk. Met eeft u de beste kansen een t avontuur te overleven. 'els, Vaste Gewoonte, b achterbank! De Van Weedestraat moet éénrichtingsverkeer worden. Daarvoor moet een deel van de Korte Brinkweg worden heropend. Verder moet de ma ximum snelheid worden vastgesteld op dertig kilometer per uur. Dat zijn drie punten uit het voorlopige standpunt van burgemeester en wethou ders over de verkeersknelpunten in Soest. Voor de Van Weedestraat, de Ossendamweg en de verbinding Nieuweweg-Koninginnelaan wil het col lege zeker 6,5 miljoen gulden uittrekken. Het is de bedoeling dat de ver keersproblemen stapsgewijs worden opgelost. Dat blijkt uit het concept-raadsvoorstel van burgemeester en wethouders, dat donderdag 7 mei voor het eerst open baar ter sprake komt in de commissie milieu. Als het aan b en w ligt, is de Van Wee destraat in de toekomst alleen nog in zuidelijke richting toegankelijk voor snelverkeer. Het tegemoetkomende verkeer zal dan nog voor de spoorlijn Soestdijk/Baarn worden omgeleid via onder meer de Korte Brinkweg. Het deel van die weg tussen de Stadhou derslaan en de Burgemeester Grothe- straat zal dan worden opgesteld. Ook daar geldt éénrichtingsverkeer (in noordelijke richting). Ter hoogte van Joh. Mets komt het verkeer weer bij el kaar. Op de Burgemeester Grothe- straat wordt het tweerichtingsverkeer daarom gehandhaafd. Op beide punten waar het eenrichtingsverkeer begint, wil het college parkeerplaatsen aanleg gen. Het gebied wordt een 30-kilometerzo- ne. Als gevolg daarvan kunnen, aldus het college, bromfietsers in de toekomst op de rijbaan rijden. De trottoirs wor den op sommige plaatsen verbreed. Voor het laden en lossen van goederen willen b en w beperkingen opleggen. Op bepaalde tijden zal een 'verbod tot stilstaan' (voormalig stopverbod) van kracht worden. Om alle verkeersmaat regelen te realiseren, moet onder ande re de spoorwegtunnel tussen de Korte en de Lange Brinkweg worden gere construeerd. Ossendamweg Op de Ossendamweg wil het college en kele zijstraten afsluiten om het aantal afslagbewegingen te verminderen. Hierover wil het college eerst de me ning van de bewoners vragen. Op de kruising met de Kastanjelaan en de Ei kenlaan moeten verkeerslichten komen in plaats van de middengeleider. Ook de kruispunten Soesterbergsestraat/ Vondellaan en Birkstraat/Vondellaan worden aangepast om de doorstroming van het verkeer te bevorderen. Het college heeft het dure alternatief van de tunnel laten varen. Volgens veel bewoners van de Ossendamweg en di recte omgeving is dat juist de enige mo gelijkheid om de leefbaarheid in Soest- Zuid te verbeteren. Om de bereikbaarheid van station Soest-Zuid te verbeteren, wil het colle ge parkeerplaatsen aanleggen op de Kastanjelaan en de Bosstraat. Op het fietspad aan de zijde van het station, wordt tweerichtingsverkeer mogelijk gemaakt. Nieuweweg Ook voor het derde knelpunt, de ver binding Nieuweweg-Koninginnelaan, worden door het college oplossingen aangedragen. Het verkeer dat in noor delijke richting rijdt, kan de kruising van de Beukenlaan en de Dalweg straks niet meer oversteken. De kruising wordt daarvoor aangepast. Alle andere verkeersbewegingen op de kruising blijven wel mogelijk. Het traject Nieuw- straat-Koninginnelaan wordt voorzien van een nieuw type verkeersdempels. Het gaat om zogenoemde trilstroken, die de snelheid moeten remmen. Het openbaar vervoer zal daar geen hinder van ondervinden, aldus het college. Achterliggende gedachte van het colle ge is het doorgaande verkeer zoveel mogelijk te dwingen gebruik te maken van de Koningsweg. De gemeenteraad van Soest heeft donderdagavond oud-burgemeester mevrouw mr. J.M. Con'er-van Haaften herdacht, die op 18 maart is overleden. Burgemeester Hans de Widt sprak een in memoriam uit. Daarna vond een moment van stilte plaats. Me vrouw Corver was van 1 juni 1972- tot aan haar pensionering op 31 de cember 1979 eerste burger van Soest. De politie heeft vorige week een 17-ja- rige jongeman uit Baarn kunnen aan houden, die met zijn bromfiets over de hoofdrijbaan van de Soesterbergse straat scheurde. Hij deed dat met zo'n 80 kilometer per uur, en dat vond de politie wat al te vlot. De knaap probeer de er nog vandoor te gaan toen hij de dienders in de gaten kreeg, maar na een korte achtervolging werd hij in de buurt van Zonnegloren klemgereden. Hij ging onderuit en bezeerde zich daarbij, maar vluchtte vervolgens te voet het bos in. Hij kwam niet ver, werd ingerekend en overgebracht naar het bureau. Zijn bromfiets werd in beslag genomen voor een technisch onderzoek. 4K - TEL.: 03494-57644 V ;middeld huishouden in de Jtrecht jaarlijks met zo'n 6 ïllen stijgen. Betaalt een uishouden nu zo'n 535 gul- zuiveringsheffing, water- ra, rioolrecht en voor drink- 996 zal dat bedrag waar- pgelopen zijn tot 675 gul- De stichting VVV Soest heeft een evenementenbureau opgericht, dat vanaf mei een evenementen kalender opzet. Alle verenigingen uit Soest kunnen hun activiteiten bij het bureau aanmelden voor pu- blikatie in de kalender. De VW heeft formulieren, waarop ge gevens over de activiteiten kunnen wor den ingevuld. Zodra de ingevulde for mulieren in het bezit zijn van de VW, worden de gegevens gebruikt voor de kalender. Op dinsdag 28 april wordt in de raad zaal van het gemeentehuis een infor matie-avond gehouden voor alle Soes- ter verenigingen. Die bijeenkomst be gint om 20.00 uur. De WD is boos dat het college nog steeds geen gericht onderzoek heeft laten doen naar de haalbaar heid van een wijkbus. Volgens fractieleidster Neks Blommers is tijdens de begroting, in oktober vorig jaar, afgesproken dat het ge meentebestuur tijdens de voor jaarsnota met een concreet voor stel zou komen. De WD, die al geruime tijd ijvert voor een wijkbus, diende dan ook een motie in om de raad alsnog uitspraak te laten doen. De WD wil de wijkbus financie ren met het overschot van 1990. De motie, waarin ook teleurstelling over wethouder Mieke Swinkels van milieu werd geuit, werd echter ingetrokken. Swinkels stelde dat de wijkbus opnieuw ter sprake komt bij de structuurvisie in juni. Op dit moment is de ideale route voor de wijkbus niet te realiseren. Daar bij komt dat de wijkbus de gemeente jaarlijks veel geld zal gaan kosten. De ramingen lopen op tot drie ton per jaar. De overige partijen vonden het even eens beter om eerst de verkeersstruc- tuur af te wachten, alvorens een beslis sing te nemen. Verschillende instellingen en ver enigingen zullen de komende tijd gezamenlijk de schouders zetten onder een poging het woonklimaat en de woonomgeving van de wijk de Engh te verbeteren. Dat is afge sproken tijdens een vorige week gehouden vergadering. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344' De gemeente gaat bekijken of het aan tal speelvoorzieningen kan worden uit gebreid. Van verschillende kanten zijn wensen geuit, die door Ad van der Kar van de afdeling groenbeheer zijn geno teerd. Buurtvereniging de Engh zal in samen werking met stichting Welzijnswerk Soest en de Desmond Tutuschool pro beren prikacties te houden. Er wordt gekeken hoe de bewoners in de wijk zich gedragen en opstellen. Daarbij wordt gedacht aan het instellen van een wedstrijd. i Leerlingen van de Desmond Tutu- school zullen gaan meewerken aan een buurtkrant, terwijl directeur Ans Mann van die basisschool een poging gaat wa gen jeu de boules nieuw leven'in te bla zen op de Engh. Verder zal een onder zoek worden gedaan naar de bevol kingssamenstelling van de wijk. Wel zijnswerk houdt wekelijks al drie activi teiten voor de kinderen. Een bestuurs lid van buurtvereniging de Engh heeft zich beschikbaar gesteld om in de bi bliotheek voorleesuurtjes te houden in de Turkse taal voor Turkse kinderen. Dit is allemaal afgesproken tijdens een vergadering tussen vertegenwoordigers van de gemeente, de buurtvereniging, Welzijnswerk, de Desmond Tutu- school, de commissie minderheden, het Turks Comité, Woningbouwvereniging Soest en de huismeester. Tijdens de vergadering werd duidelijk dat iedere aanwezige zich wil inzetten vooreen ge zellige en schone buurt. Ook de betrok kenheid tussen de bewoners moet wor den vergroot. Wethouder Frans Kingma van welzijn komt op woensdag 6 mei met een notitie minimabeleid op de proppen. Daarin zal onder meer iets staan over aangepaste ta rieven voor minima die in Aqua Indoor willen zwemmen. Gemeentebelangen Groen Soest dien de donderdagavond tijdens de raads vergadering een amendement in om jaarlijks 35.000 gulden beschikbaar te stellen voor minima die willen zwem men, maar voor wie een kaartje te duur is. Gemeentebelangen deed dat voor stel niet zomaar. "Zowel tijdens de ver kiezingsbijeenkomsten voor de alloch tone inwoners van Soest als tijdens de begrotingsbehandeling van 1991 heeft een grote meerderheid zich uitgespro ken voor een regeling die eventuele be lemmeringen bij minder draagkrachti- gen voor een bezoek aan het zwembad zal wegnemen. Het wordt tijd dat we die belofte nakomen", aldus fractieleider Harrie Witte. Een zwemkaartje kost bij na zes gulden en dat is voor veel mini ma onbetaalbaar. Witte zou het amen dement even later echter intrekken, omdat Kingma de notitie minimabeleid in het vooruitzicht stelde. Kingma: "Dergelijke voorstellen vragen om ui terste zorgvuldigheid. Het gaat om meer dan alleen een kaartje voor het zwembad. De ander houdt liever z'n krant, een derde weer iets anders." De notitie minimabeleid komt woens dag 6 mei ter sprake in de commissie welzijn. Die vergadering begint om 19.30 uur. iamverdink hoeft ziin hn- ten anede komen aan ont W.G.R. Rauwerdink hoeft zijn bo men pas na 15 november te rooien. De kweker in de Kerkebuurt heeft uitstel gekregen, omdat zijn bo men anders ernstig worden be schadigd. Het college heeft het verzoek van zijn raadsman geho noreerd. Oorspronkelijk zouden de illegaal ge plante bomen onder politiedwang rond 16 april moeten zijn gerooid. De bomen zijn geplant ten behoeve van de Stich ting Colombine. Rauwerdink laat de re venuen van de verkoop van de bomen ten goede komen aan ontwikkelings projecten in Zuid-Amerika. De bomen zijn inmiddels uitgelopen. Als ze nu zouden worden gerooid, zou dat een schadepost van zestigduizend gulden betekenen. De gevolgen zouden dan niet alleen voor Rauwerdink, maar ook voor de Stichting Colombine groot zijn. Volgens de raadsman van Rauwerdink zou het daarom onrechtmatig zijn als de politiedwang in dit stadium zou worden toegepast. Rauwerdink heeft toegezegd in het najaar zelf zorg te dragen voor het rooien van de bomen. Op de Dorresteimveg deed zich vorige week woensdagavond een verkeers ongeval voor, waarbij een van de be trokken auto's enkele malen over de kop sloeg en uiteindelijk op zijn kop op de inrit van een woning belandde. De oorzaak van het ongeluk was dat de bestuurder plotseling moest uitwij ken voor een tegenligger, hoewel bei den op hun eigen helft van de smalle weg reden. Om een botsing te voorkomen week een van beiden - een 19-jarige Soester - uit naar rechts, waarbij hij in de berm te rechtkwam. Daardopr verloor hij de macht over het stuur, zodat de wagen al "koprollend" over weg schoot en aan de linkerzijde enkele tuinpaaltjes uit de grond sleurde, om vervolgens een bak stenen zuil van enkele tientallen centi meters dikte te onthoofden. De wagen bleef ondersteboven pp het tuinpad lig gen. De bestuurder raakte nauwelijks ge blesseerd en kon via de gebroken ach terruit de wagen verlaten. Hij werd in eerste instantie door omwonenden op gevangen en later naar het ziekenhuis gebracht, waar werd vastgesteld dat hij nauwelijks letsel had opgelopen. De wagen was total-loss en moest worden weggesleept. De politie nam alle delen van het kentekenbewijs in. De brand weer zette het wrak weer op z'n wielen en maakte het wegdek schoon. Wie de andere automobilist was, is niet bekend. Volgens de politie is het overi gens nog niet zo simpel om in een geval als dit - de auto's raakten elkaar niet - de schuldvraag vast te stellen. Met vereende krachten zetten de brandweerlieden het autowrak weer op z 'h wielen, voordat de wagen werd weg gesleept. Een jongen van acht jaar heeft zondag middag zonder opzet brand gesticht bij een woning aan de Gerrit van der Veen- straat. Hij gooide een brandend 'ster retje' weg, omdat die te heet was gewor den. Het vuurwerk kwam in een uit staand zonnescherm terecht, dat direct vlam vatte. De jongen en zijn vriendje namen meteen de benen, maar de brandstichter werd achterhaald door de zoon des huizes. Het vuur kon door de bewoners worden geblust met behulp van een tuinslang. Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b - Tel. 13298 Op vijf basisscholen zullen de leer lingen worden gefluoriseerd. Het gaat om de scholen, waar de gebit ten van de kinderen er gemiddeld het slechtst aan toe zijn. Dit pro ject kost de gemeente 3.500 gul den per jaar. W.H.A. Steen had het verzoek namens de Soester tandartsen ingediend. Het verzoek was onderkend door de com missie gezondheidszorg, maar het col lege wilde aanvankelijk geen geld aan wenden voor fluoride-spoelen op vijf basisscholen. Tijdens de behandeling van de voor jaarsnota dienden het CDA, de WD en Progressief Soest een amendement in, dat een raadsbrede steun kreeg. De gemeente zal drie jaar lang 3.500 gul den uittrekken voor fluoride-spoelen op vijf basisscholen. Als het project leidt tot goede resultaten, wordt beke ken of fluoride-spoelen op bredere schaal kan worden toegepast. Op de vijf basisscholen zitten in totaal 688 leerlin gen. Fluoride-spoelen kost per kind vijf gulden per jaar. Permanent Compleet, normaal 123r56" nu 79,50 Coupe Soleil (kort haar), normaal J39r59~ nu 25,00 Verder op alle behandelingen 10% KORTING! Geldig t/m 10 mei 1992 Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 Stichting Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening (CMD) kan een medewerker in dienst nemen, die hulp verleent aan Soesters die in de knoop zit ten. De gemeenteraad van Soest heeft 85.000 gulden beschikbaar gesteld om dat mogelijk te maken. De psychologische en sociale huiverle ning van het CMD was klemgeraakt door een tekort aan mankracht. De wachtlijst van mensen die diep in de problemen zitten maar nog geen hulp kregen, was inmiddels gegroeid tot der tig. Met het geld van de gemeente kan het CMD de extra formatieplaats reali seren. Alle fracties vonden het belangrijk dat het CMD 85.000 gulden krijgt voor een extra medewerker. Alleen het CDA sputterde enigszins tegen. Maar toen bleek dat alle andere fracties akkoord gingen, volgden de christen-democra ten 'spontaan'. Volgens het CMD leiden de problemen in veel gevallen tot echtscheidingen, een toename van het ziekteverzuim en slechtere resultaten op scholen. In een aantal gevallen zouden de problemen waarschijnlijk minder groot zijn ge weest, als het CMD direct hulpverle ning had kunnen bieden. Toet toet! In kabouterland is kortgeleden de eerste spoorlijn middels een stop gemaakt en een kijkje genomen. De kinderen geopend. De kabouters van kabouterkoning Van Es aan de krijgen op zondag een glaasje limonade met water uit de water- Wieksloterweg kunnen voortaan ook per trein reizen. val. Van Es heeft zijn tuin weer ingericht. Veel mensen hebben in- Foto: Herman van Dam. Twee vliegen vliegen om de lessenaar heen van een hoboïst. Dan zegt de ene vlieg tegen de andere: "Hoor jij die ene valse noot?". "Ja". -* "Nou die 'stip' heb ik er zo-even juist bij gecomponeerd..." Met een betere bril had de hoboïst misschien het verschil gezien tussen de stip en een noot. Kom vliegensvlug als u beter wilt kunnen zien en dan ook nog een mooiere bril wenst.

Soester Courant | 1992 | | pagina 3