fCdr/y LSbdSl i [COL TOOR i WËLZlM] f» T\ Pt\ arttóhocK i'Nie GIRO 50500 Mevr. Seldenthuis wist niet dat ze 't kon Kinderbios: 'De Lefschoppers' Nadjezjda van Ittersum timmert in en buiten Soest aan de weg f Kunst uit Soest in Nieuwegein Vlag ii "GeefMïlamila de kans om weer te lopen Lepra is onze zorg WOENSDAG 22 APRIL 1992 SOESTER COURANT L 'Swing-beat' vrijdag in café Bos en Duin Basisgroep: Op weg naar nieuwe wereld Nieuwe expositie in De Bundeling Op vrijdag 24 april om 15.45 uur Expo's in Maarsbergen, Delft en Rotterdam \NereldI/1/inkel Vlechtwerk van de Filippijnen Wie wordt 'Moeder van het Jaar'? Kinderboerderij De Vrije Teugel Installatie van Mari Shields Donderdag 23 april: 'Ju-Dou' Y olksuniversiteit Soest/ Soesterberg Nieuwe cursussen en activiteiten PAGINA 4 WOENSDAG 2 Stichting W Vrijdag 24 april 'De zondagsjongen' Hoogste p\ K Lepra- Met 100 gulden helpt u hem op de been Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Wist u dat: het open huis van C-drie in het weekeinde van 5 en 6 september valt? Zeefdrukken Tot 28 april kunt u de zeefdrukken van onze cursisten bezichtigen. Als tech niek is niet alleen de, 'normale' zeef druktechniek gehanteerd, ook het foto grafisch zeefdrukken is veelvuldig ge bruikt. Het verschil is gauw te zien. -De werkstukken zijn ook te koop. Koninginnedag Misschien kan men zich herinneren dat vorig jaar, tijdens de beide Pinksterda gen, een kunstmanifestatie werd geor ganiseerd: Jardin d'Amis. Het publiek kon een route door Soest volgen waar in vele tuinen een kunstwerk was opge steld van kunstenaars uit Soest en om geving. In het expocafé van C-drie was een speciale expositie ingericht van an dere werkstukken van de deelnemende kunstenaars. Jardin d'Amis was een groot succes. In navolging van Jardin d'Amis wordt dit jaar een soortgelijke manifestatie ge organiseerd: 'Place d'Amis'. Op Ko ninginnedag kan men rond het gemeen tehuis aan de Dalweg kunst bezichtigen van kunstenaars uit de regio. Het gaat om nieuw werk dat speciaal voor de ge legenheid is vervaardigd. Van deze kunstenaars is ook weer een expositie te bezichtigen in C-drie. Deze expositie is niet alleen op 30 april te zien, maar loopt de hele maand mei. Als men nu precies wil weten om welke kunstenaar het gaat, wat de achtergronden zijn, de basisgedachten, de opleidingen of welk ander werk er gemaakt is, kan men te recht in de Kunstuitleen. Op 30 april is de Kunstuitleen ook open en daar kan men al die informatie bekijken. Accordeon Mélancolique Als men zo de hele dag aan het genieten is van wat Soest allemaal te bieden heeft, wil men vast wel eens rustig zitten en een drankje gebruiken. Dat is dan mogelijk op het plein aan de Willaert- straat, waar ook C-drie, de bibliotheek en de Kunstuitleen te vinden zijn. Deze instellingen hebben de handen ineenge slagen om een leuk programma samen te stellen. De horeca van C-drie richt een terras in en een gezellig muziekje zorgt voor de sfeer. Dit is het duo Ac cordeon Mélancolique, bestaande uit Cherie de Boer en Jean Pier Guiran. Om een beetje in stijl te blijven met het straattheater van Arno Huibers, spelen zij zigeunermuziek, Jiddische, Italiaan se en Franse volksmuziek. We hopen natuurlijk op mooi weer, maar mocht dat niet zo zijn, dan wordt het program ma binnen georganiseerd. De toegang is gratis. Y oorjaars-workshops Op 25 en 26 april wordt een workshop Schilderen op zijde gegeven. Een tech niek die in een weekeinde gemakkelijk te leren is. Wanneer u de zijde als on dergrond gebruikt, kunt u prachtige werkstukken maken zoals een shawl, kussen, blouse of broche. De lestijden zijn op zaterdag en zondag van 10.00 - 12.30 uur en 13.00 -16.00 uur. De prijs is f 67,- exclusief mate riaalkosten. Schriftelijke inschrijving is mogelijk bij de administratie van C-drie. Kunstreizen en zomerworkshops In samenwerking met Creatief Cen trum De Hof organiseerde C-drie een aantal jaren geleden kunstreizen naar cultureel interessante plaatsen in Euro pa. Dit jaar is daar opnieuw mee begon nen en er zijn reizen gepland naar Lon den, Kassei, Praag, Wenen en Toscane. Nieuw in het programma zijn de zomer workshops in Frankrijk. Er worden twee workshops tekenen schilderen aangeboden en twee work shops bronsgieten. Voor de laatste moet het af te gieten model al in was klaar zijn. De docent voor de workshop bronsgieten is Frank van Ede en de data zijn 5 tot 12 en 12 tot 18 juli. De docent voor de workshop tekenen schilde ren is Gerrie Kaan en de data zijn 21 tot 27 juni en 28 juni tot 4 juli. Het betreft steeds epn campingwork shop en de kosten bedragen slechts f 265,- voor de workshop en f 295,- voor het verblijf inclusief ontbijt, lunch en diner. Een actieve vakantie in Frank rijk, daar dromen vele mensen van. De ze vindt plaats in een prachtige streek, in Champagnac la Noaille, Correze. Het Amersfoortse echtpaar Jos en Hanny van Hoeyen heeft daar een cam ping. Belangstellenden kunnen uitge breide informatie verkrijgen op De Hof of een folder komen halen bij C-drie. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. In café Bos en Duin wordt vrijdag 24 april een 'swing-beat' gehouden. De aanvang van de muziekavond in het café aan de Bosstraat is 21.00 uur. In de aula van het Griftland College aan de Noorderweg komt zondagmorgen de basisgroep Baarn/Soest bijeen. De viering staat in het teken van het thema 'Op weg naar een nieuwe wereld'. De aanvang is 10.30 uur. In De Bundeling aan de Schouten- kampweg is vanaf deze week weer een expositie ingericht van kunstwerken, vervaardigd door iemand uit de pa tiëntenkring van het gezondheidscen trum. Ditmaal gaat het om ca. 15 aquarellen van mevrouw F. Seldent huis; ze zijn te zien en te koop tot en met 29 mei. Mevrouw Seldenthuis (67) heeft het aquarelleren eigenlijk nog maar pas ontdekt en het zichzelf geleerd. "Ik heb wel een paar lessen gehad, maar daar vond ik niets aan. Toen ben ik zelf maar aan de gang gegaan." Al jaren maakt ze prentbriefkaarten, die meestal voor "goede doelen" worden verkocht. Pas sinds eind 1990 werkt ze ook "in het Op vrijdag 24 april draait de laatste film van dit seizoen in de Kinderbios van C-drie. Het een doldwaze film, een beetje zoals een slapstick. Het is een Amerikaanse film die wordt onderti teld. Het is een film (zwart/wit) die erg leuk is voor jong en oud, ook voor kin deren die nog niet kunnen lezen. Het verhaal en alle grapjes spreken voor zich. Norman Wisdom speelt de hoofdrol in een film boordevol grappen, achtervol gingen, vergissingen en stunts. Hij speelt de assistent van een slager, die al even zot is. Wat dacht je van een slager die een stukje vlees moet afsnijden en zich verbeeldt dat hij chirurg is? Er ge beuren allerlei gekke dingen met dit stukje vlees en met de klanten in de win kel. Het wordt zelfs zo erg dat de slager naar het ziekenhuis vervoerd moet wor den. Geen nood, denkt de assistent, en bindt hem vast op een deur. Uiteinde lijk belandt de arme slager in het zie kenhuis. Zijn trouwe assistent wil hem opzoeken, maar wordt even afgeleid door een heel handig karretje, waarmee je lekker door de gangen van het zie kenhuis kunt rijden. Dat moet natuur lijk worden uitgeprobeerd. Het zieken huispersoneel is daar niet blij mee en zet de achtervolging in. En zo gaat het maar door met de slager en zijn assistent, die het allemaal toch zo goed bedoelt. "De Lefschoppers' begint om 15.45 uur en duurt ongeveer tachtig minuten. De toegang is 2,50 gulden. De Soester beeldend kunstenares Nadjezjda van Ittrsum timmert deze en de komende weken zowel in als buiten Soest behoorlijk aan de weg. Ze exposeert met haar werk in Maars bergen, Delft en Rotterdam. Tot en met zondag 3 mei a.s. is werk van Nadjezjda te zien in Galerie Projekt in Maarsbergen. De Soester kunstenares is daar present met een ruime keuze uit haar totale werk: schilderijen, gemeng de technieken, haar inmiddels beroem de "Pandora's Boxes" evenals "Horns of Plenty", en een aantal buiten-objec ten, door Nadjezjda "windwappers" genoemd: fuikvormige constructies die de windrichting aangeven. Galerie Pro jekt is te vinden aan de Woudenbergse- weg 58 in Maarsbergen en op vrijdag, zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Die windwappers zijn momenteel ook te zien in de "glazen kas" die in het cen trum van Delft over een van de oude grachten is gebouwd en waarin - met een knipoog naar de Floriade - allerlei bloemen en planten op artistieke wijze worden gepresenteerd. Nadjezjda's windwappers - het zijn er vier - staan aan de ingang, waar verder ook nog een drietal vlaggen van 2,5 meter lang van haar hand te zien is. Op zondag 3 mei neemt Nadjezjda - sa men met andere kunstenaars - ook deel aan het "Lentekunstfestijn" in Rotter dam, een ééndaagse manifestatie in het Zuiderparkhotel aan de Dordtsestraat- weg 285. Daar exposeert ze schilderij en, "Pandora's Boxes" en mogelijk ook een aantal windwappers. Het evene ment begint daar om 16.00 uur. 'Place d'Amis' Tussen de bedrijven door is Nadjezjda óók nog druk met de voorbereidingen van haar aandeel in "Place d'Amis", dat op Koninginnedag in Soest - rondom het gemeentehuis - wordt gehouden. Ook daar exposeert ze een speciaal voor de gelegenheid vervaardigde "Pandora's Box", met dien verstande dat de constructie ditmaal ook muziek zal voortbrengen en dus "Pandora's Musicbox" mag worden genoemd. Nadjezjda van Ittersum is daarnaast zeer nauw betrokkken bij de uitwisse ling met de vier of vijf Poolse kunste naars, die ter gelegenheid van "Place d'Amis" van 28 april tot 5 mei in Soest aanwezig zijn en o.a. met hun werk in Artishock te zien zullen zijn. Nadjezjda heeft inmiddels zelf al twee keer meege daan aan exposities in Kozle, de Poolse zusterstad van Soest. groot". "Ik wist eigenlijk niet dat ik 't kon," al dus mevrouw Seldenthuis, die zich ove rigens al jaren bezighoudt met andere kunstzinnige hobby's, zoals het maken van gebrandschilderde teksten en teke ningen - bij huwelijken en geboorten bijvoorbeeld - maar ook met glasgrave ren, handwerken, koken en muziek: or gel, mandoline of mondharmonica. Zo nu en dan schrijft ze ook wel eens ge dichten. "Ik heb me vooral laten stimuleren door mensen die het mooi vonden wat ik maakte. Nee, ik verveel me beslist niet. Je zit er soms uren aan, maar ik vind het heel leuk," De oud-gezinsverzorgster en kleuterleidster komt overigens hele maal niet uit een artistiek geslacht, maar ze heeft nog wel een schilderijtje in huis, dat ooit gemaakt is door een oud-oom. Op de kleuteropleiding was ze in het begin zelfs uitgesproken slecht in teke nen. "Ik begon met een vijf, al werd het later wel beter." Mevrouw Seldenthuis werkt altijd van een voorbeeld. "Uit het hoofd schilde ren is wel érg moeilijk, en daarom teken ik het meeste na." Haar voorkeur gaat uit naar bloemen, maar ook dieren en landschappen zijn op haar schilderijen terug te vinden. Dat ze nu voor het eerst echt met haar werk naar buiten treedt, vindt ze ontzettend leuk. De schilderijen in De Bundeling zijn ook te koop, en niet al te duur. "Ik ga er een geen driehonderd gulden voor vra gen. Hoogstens 195 gulden of zo; als ik het materiaal en de lijst er mha'r uitkrijg. Maar óf ik ze verkoop, dat weet ik nog niet.:." 1 tjchLng Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Op de Filippijnen zijn veel werklozen. Het Sociale Ontwikkelings Centrum Preda zet zich in voor de daklozen en de werklozen in Olangapo. Het economi sche en sociale leven in de streek is sterk ontwricht. Het wordt beheerst door de grote VS-vliegbasis, met alle gevolgen van dien. De vlechtwerkers van Pangasian zijn door Preda op weg geholpen naar een menswaardig bestaan. Vandaag de dag staat Pangasian voor het beste vlecht en handwerk in Olangapo. De vele zeer bruikbare artikelen wor den in Nederland geïmporteerd door SOS Wereldhandel in Culemborg. U kunt enkele exemplaren uit de collectie in de Wereldwinkel aantreffen. Lang niet de hele collectie, daarvoor is onze winkel te klein. U kunt echter wel alles bestellen. In de Wereldwinkel is een ca talogus aanwezig. Openingstijden: dinsdag en donderdag 13.30 - 17.00 uur; woensdag 9.30 - 12.00 uur; vrijdag 9.30 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur; zaterdag 9.30 - 17.00 uur. De Vangrail, tel. 17615 Het Kruispunt, tel. 21987 De Praatpaal. tel. 19546 Het Kruispunt Vrouwenmiddag Voor alle vrouwen uit De Engh Zondag 26 april komt een deskundige spreken over opvoeding van kinderen en over kinderziekten. Alle vrouwen uit de Engh vanaf zestien jaar zijn welkom. Er is gelegenheid om vragen aan de des kundige te stellen. De middag begint om 14.00 uur en is om 16.00 uur afgelopen. De middag wordt gehouden in de Desmond Tutu School. Er is kinderopvang voor de kin deren van nul tot zeven jaar. Dit kost f 0,50 per kind. De Praatpaal Vrijdag 24 april willen we de maand leuk afsluiten. Voor alle kinderen van vier tot tien jaar komt een clown. We beginnen om 14.00 uur en om 16.00 uur is het weer afgelopen. Wil je komen neem dan f 1,- mee. Olympische Spelen Donderdag 23 april willen we met de kinderen uit Soest naar de duinen om daar in drie leeftijdsgroepen te kijken wie er olympische kampioen is. We zul len verschillende spelletjes doen om dit te bekijken. De activiteit kost niets. Wil je meedoen, zorg dan dat je om 13.30 uur op één van de volgende plekken bent: Buurthuis Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200 of Buurthuis De Praat paal, Smitsweg 311. Van daaruit zullen jullie met auto's naar de duinen ge bracht worden. Om 16.00 uur komen we terug. Het Amsterdam Marriott Hotel organi seert dit jaar voor het zevende achter eenvolgende jaar met groot succes de 'Moeder van het Jaar'-verkiezing. Klei ne en grote kinderen mogen in het ka der van Moederdag, 10 mei aanstaan de, hun moeder voordragen voor de ti tel. .Kinderen die vinden dat hun moeder de allerliefste is, moeten een brief sturen aan Jan Klaassen en in deze brief pre cies vertellen waarom hun moeder de liefste en beste is! Versjes en tekeningen zijn natuurlijk ook heel leuk om bij de brief in te sluiten. Jan Klaassen, van de poppenkast op de Dam in Amsterdam, zal alle brieven nauwkeurig bekijken en kiest dan de Moeder van het'Jaar 1992. Die moeder krijgt met haar gezin een Champagne- brunch in het Amsterdam Marriott Ho tel aangeboden. Ook ontvangt zij een speciale hèrinnering aan deze dag uit handen van Jan Klaassen. Alle kinderen moeten voor 5 mei aan staande hun brieven sturen aan: Jan Klaassen, Amsterdam Marriott Hotel, Stadhouderskade 19-21,1054 ES Am sterdam. Vergeet vooral niet je adres duidelijk te vermelden. Wie weet wordt jouw moeder wel de 'Moeder van het Jaar 1992'! Vedelaarpad 53, tel. 18136 igk Sinds vorige week is in de etalage van de Kunstuitleen in Nieuwegein de construc tie te zien, die de Soester beeldend kunstenares Mari Sh ields heeft vervaardigd onder de titel: "Wittlewheel welterweight"De installatie blijft daar te bezichtigen tot en met 17 mei. De Nieuwegeinse Kunstuitleen - Raadstede 2 7, Nieuwegein - is geopend op dinsdag en donderdag 13.00-17.00 uur; vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur; zaterdag 10.00-12.30 uur. Donderdag 23 april: Vanochtend zijn de volwassenen weer actief met het maken van allerlei din gen. Kom meedoen vanaf 9.30 uur. Het kost 2,50 gulden, inclusief koffie en materialen. Om 14.00 uur worden kinderen van vier tot en met twaalf jaar verwacht op de spookmiddag. Je komt binnen en het is helemaal donker. Wat gaat er dan ge beuren? Kom maar meedoen. Het kost één gulden en het duurt tot 16.00 uur. Om 15.45 uur komen twee kinderen hun verjaardagsfeestje vieren. Om 20.00 uur begint de medewerkers avond voor de mensen die meehelpen op Koninginnedag. We kunnen nog vrijwilligers gebruiken, dus als u dit leest en wilt helpen, kom dan langs. Vrijdag 24 april Er komen vandaag veel kinderen uit Heerhugowaard meedoen aan een schoolreis. Om 15.45 uur komen twee kinderen hun feestje vieren. En dan is het ook weer tijd voor het kin derrestaurant. Kinderen koken onder deskundige begeleiding een lekkere maaltijd. Zij zijn om 15.45 uur aanwe zig. Iedereen kan komen eten. Reser veert u dan wel onder bovenstaand nummer, dit kan tot 15.30 uur. De maaltijd begint om 18.30 uur! Zaterdag 25 april Drie kinderen komen hun feest vieren. Ze nemen uiteraard hun vriendjes mee en proberen de clown wakker te hou den. Zou dat lukken? Dinsdag 28 april Vandaag komen er groepen van De Schakel meedoen aan de natuurprojec ten. Natuurlijk zijn we ook druk met de voorbereidingen voor 30 april. Woensdag 29 april Groep 7 en 8 van de Professor Wate- rinkschool komen naar een medewer ker van Greenpeace luisteren. Om 9.30 uur start ook de peuter/ou- deractiviteit. Leuke activiteiten voor de kleintjes en hun ouders. Het kost drie gulden per kind/ouderpaar en duurt tot 11.30 uur. Om 14.00 uur speelt de theatergroep de nieuwste voorstelling voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Entree: één gulden. Na de voorstelling en limo nade gaan we nog diverse activiteiten doen. Donderdag 30 april Van 11.00 tot 18.00 uur diverse activi teiten i.v.m. Koninginnedag. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Met 'Het rode korenveld' maakte de Chinese filmer Zhang Yimou vorig jaar in de Nederlandse filmtheater, ook in Soest, een daverende entree; al snel werd de film gevolgd door Zhang's tweede meesterwerk, 'Ju-dou'. Het Filmhuis Artishock herhaalt deze film op veler verzoek, een schitterend vorm gegeven noodlotsdrama met alle ingre diënten die daarbij horen: liefde, jaloe zie, hebzucht en wraak. Tegen de kleurrijke achtergrond van een textielververij komt de verboden liefde tussen Ju-Dou en Yang Tian- qing tot bloei. Zij is een jonge, mooie vrouw die werd uitgehuwelijkt aan de veel oudere eigenaar van het bedrijf. Deze mishandelt zijn vrouw en drijft haar mede daardoor in de armen van zijn neef. Uit deze vriendschap wordt een zoon geboren, die een speelbal wordt in een jaren durende machtsstrijd met steeds wisselende kansen. Is het kind de stamhouder van de bedrijfslei der? Ja, zeggen zij en de handhavers van de wet. Nee, beweren de twee gelie ven, die zeker weten dat de jongen de vrucht is van hun onmogelijke liefde. De nu eens tragische, dan weer komi sche proporties aannemende strijd tus sen wet en hart wordt tenslotte beslist door het kind van de rekening. Lang zaam maar zeker verhardt de jongen tot Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 De Volksuniversiteit start in het najaar weer met een uitgebreid aanbod van nieuwe activiteiten én cursussen die we gens succes opnieuw op het programma staan. Hoewel het nog wat vroeg in het jaar is, wil de Volksuniversiteit belang stellenden toch alvast informeren over het cursusprogramma 1992/1993, zo dat men op tijd kan inschrijven voor een cursus waarvoor men belangstelling heeft. Voor de dierenliefhebbers begint in het najaar de cursus 'Dierenverzorging'. Wie een huisdier heeft of van plan is er een aan te schaffen, wil wellicht iets meer wéten over voeding, de voor- en nadelen van bepaalde rassen, EHBO voor dieren enzovoort. In zes lessen worden de volgende on derwerpen behandeld: (1) Aanschaf en verzorging van een hond; (2) Aanschaf en verzorging van een kat; (3) Enkele veel voorkomende ziekten en kwalen bij hond en kat; (4) Aanschaf en verzor ging van knaagdieren; (5) Enkele veel voorkomende ziekten en kwalen bij knaagdieren; (6) Naar de dierenarts. Aanvang cursus: woensdag 23 septem ber, 20.00 - 22.00 uur. Docente: me vrouw drs. V. Teernstra-Smit. Aantal lessen: zes. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00 - 16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00 - 13.00 uur. Tij dens de Paasvakantie is het kantoor ge sloten. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 een niemand ontziende engel der wra ke. Door zijn toedoen sterven de oude man en zijn neef een gruwelijke dood, T en verliest zijn moeder ieder houvast, aa| Regisseur Zhang Yimou (1950) wordtCvl U' gerekend tot de vijfde generatie' van Chinese regisseurs. Met 'Ju-dou' slaagt hij er wonderwel in de verstrengeling van iemands innerlijke wereld met de buitenwereld te tonen. In overrompe-1 lende beelden ontrolt zich een verhaal i dat op hartverscheurende wijze laat zien dat bloed kruipt waar het niet gaan j H kan. Ju-Dou en Yang Tian-qing zijn j met elkaar verbonden door een liefde die door hun omgeving niet wordt geto- a lereerd. Een maatschappelijk onmoge- 1 lijke liefde: het thema van het klassieke I melodrama uit de jaren veertig. m Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-. Naar het verhaal van Cherry Duyns Op vrijdag 24 april vertoont het film huis Artishock de rolprent 'De zon dagsjongen', een verfilming van Cherry Duyns' roman, waarin een in '44 gebo renjongen met gemengd Nederlandsen Duits bloed, in '88 TV-programma's maakt. Het verhaal kent niet zozeer een plot, maar is meer een impressionisti sche film. Het gaat over genegenheid, aldus regisseur Pieter Verhoeff. Het verhaal laat zien hoe mensen die van el kaar houden in de maalstroom van de geschiedenis uit elkaar worden gedre ven; hoe iemand zonder schuld zich in zo'n situatie toch schuldig kan voelen. Anton Berk, 40 jaren oud, gaat in 1984 weer op bezoek in Wuppertal. Het is de plek waar hij het grootste deel van zijn jeugd heeft doorgebracht. Hij keert te rug vanwege de broer van zijn moeder, oom Otto, die stervende is. Aan het ein de van het verhaal is oom Otto begra ven, maar in de tussentijd wandelt An ton door zijn Wuppertalse verleden. Niet chronologisch maar associatief, heen en weer springend in de tijd, tus sen Wuppertal en Haarlem, tussen een Duitse moeder en een Nederlandse va der, familieleden, meneer Sturm en me neer Buschmann en de engelachtige lil liputtersvrouw Angelika. Met deze ver deeldheid heeft Anton, ook op Ihtere leeftijd, nog niet afgerekend. Tijdens een interlandwedstrijd voetbal Neder- land-Duitsland, zet Anton de radio harder, terwijl hij een scène later luid keels zingt: "O, wat zijn die moffen stil'. Oom Otto, pas 18 jaar oud, wordt ge dwongen af te reizen naar het oostfront en keert pas na acht jaar terug. Hij was voor Anton 'mijn held, die ik later in Nederland verraadde, een mof noemde en zelfs zijn bestaan ontkende'. De klei ne Anton had zijn held nodig om zo in feite geaccepteerd te worden door zijn Duitse vriendjes. Naderhand blijkt Ot to helemaal geen held en dit wordt scherp neergezet als oom Otto plots op bezoek komt in '66, juist op het mo ment, dat de 21-jarige Otto een anti Claus-Beatrix-filmpje maakt. Net als Claus is oom Otto een persona non gra- ta. Anton schaamt zich voor zijn Duitse afkomst. In die tijd kon je dat maar be ter voor je houden in bepaalde kringen. Op zijn sterfbed zegt oom Otto: 'Die verdammte Vergangenheit hat uns alle auseinander getrieben'. De genegenheid, door de omstandighe den vertrapt, is de tragische teneur in deze film. Ook de beschermengel van de familie, Angelika, kan dit onheil niet voorkomen en laat zich oplossen aan het sterfbed van Otto, in de schimmen- wereld... De film heeft hier en daar sterke over eenkomsten met het levensverhaal van Cherry Duyns en heeft dus autobiogra fische elementen. Regisseur Pieter Ver hoeff is al enige tijd bevriend met Cher ry Duyns en 'vertrouwd met.de sfeer van Cherry'. Behalve deze laatste film heeft hij TV-programma's op zijn naam staan als 'Van geluk gesproken', 'Jiske- fet' en een aantal films waaronder 'Te ken van het best', 'The Dream'. In to taal goed voor het winnen van zes gou den kalveren! Vrijdag 24 april, Aanvang 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-. Reserveren mogelijk vanaf één uur voor aanvang. Bij het voormal buurthuis De P Molensoos was veel bedrijvighei' Een groot aantal stichting Welzijn zamelde daar eer len die zaterdag 1 se rommelmarl moeten verwisse De Hopman ft viert vrijdag fee laan. Dan word bereikt van het Om 15.00 uur gaan. Behalve leden vj zullen vertegenw meente, het Nati het ministerie v zondheid en cult Die drie instantie tafel gelegd, dat i Lamoré uit Zeist de architectuur d Soest zorg. Med< len vrijdag evene Op 13 februari v De Neder kader bei aan deze ma uit Sc in Oegar Zijn doei werd onc volg ven 'Het leve uitgezon NEDERLANDSE STICHTING VOOR LEPRABES TRIJDING - AMSTERDAM |Wat bedoel kwee of drie Jtherapie-prï luit tot een i het buitenis ■familie Brai .maar het l <twee kindei 'het huis uit ("bijna 14! dan morgei Ondanks c! uitkijkt naï i vliegtuig p iniet onder ergens in d meer aan 1 ken. Het i: koffers noj lijkheid zie op insprinj kelingshul der niveau

Soester Courant | 1992 | | pagina 4