Red Stars richt zich op Oegstgeest Pyrrus-overwinning dames Stam/SoVoCo Luc Bijker wordt voorzitter van DYS Voetbal niet mogelijk in 'klassieker' Geen zorgen meer voor volleyballers MHC Soest verspeelt riante positie j. cornelisse bv. Centrale verwarming TAFELTENNIS Ingecalculeerde nederlaag tegen MSV valt fors uit: 97-57 BASKETBAL ZAALVOETBAL PAGINA 12 WOENSDAG 25 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 sakenburg VOETBAL zaterdag Loodzwaar programma tegen top drie weinig opbeurend in strijd tegen degradatie VOLLEYBAL Tien-jarige zaalvoetbalvereniging in mei naar Kozle VVZ'49 had beter kunnen gaan zeilen op Loosdrechtse Plassen1-1 HOCKEY Stam/SoVoCo stelt verblijf in eerste klasse veilig Shot nestelt zich weer aan kop van de derde divisie Topper tegen mede-koploper Maarssen volgt zondag Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. Op het kritieke moment hebben de heren van Stam/SoVoCo zich opnieuw in veiligheid gesteld. De volleyballers gunden zichzelf wei nig tijd om zich te ontdoen van Al- mere/Haven en konden na vijftig minuten reeds plaatsnemen aan de bar. Met 15-7, 15-5 en 15-9 (3-0) werden de twee belangrijke punten in de boe ken bijgeschreven. Na een seizoen, waarin de ploeg lange tijd in de geva renzone bivakkeerde, hebben de Soes- ters de zorgen van zich afgeworpen. Het moet wel heel vreemd lopen, wil Stam/ SoVoCo volgend seizoen niet voor de derde opeenvolgende maal in de eerste klasse uitkomen. Na de succesvolle wedstrijd(en) tegen Gemini van een week eerder, trok Stam/SoVoCo opnieuw de zege naar zich toe. De spelersgroep kon na afloop dan ook opgelucht ademhalen. Theo de Jong lapt de Almeerse blok kering aan zijn laars en werkt mee aan een vlotte afwikkeling van het duel. Foto: Herman van Dam. installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 Ondanks de forse nederlaag tegen MSV (97-57) hebben de heren van Red Stars handhaving in de twee de rayonklasse in eigen hand. Als de basketbalploeg op zaterdag 4 april van Oegstgeest wint, is alle vrees voor niets geweest. Boven dien zijn de Soesters op papier niet kansloos in de epiloog tegen Hur- ricanes, een week later in Spijke- nisse. Wat Red Stars betrof, werd de uitwed strijd tegen MSV om 'des keizers baards' gespeeld, want een nederlaag was ingecalculeerd. Dit ondanks het feit dat Red Stars destijds in Soest twee kostbare punten had veroverd in de ontmoeting met MSV. De Noordwij- kers verschenen toen echter incompleet in Soest en raakten toen ook nog eens in de foutenlast. Ditmaal was MSV op volle oorlogs sterkte, maar voor de kampioenskandi daat stond dan ook meer op het spel dan een gezellig avondje basketbal. En dat kreeg Red Stars te weten. Na een vlotte opening, waarin Red Stars met tien punten achterkwam, kregen de Soesters in de laatste zes minuten van de eerste helft een gevoelige draai om de oren. MSV vergrootte de marge van zes naar 29 punten. De thuisploeg paste in die fase een zone-press toe. "En toen was het eigenlijk gebeurd", kon aan voerder Arend Kok zich herinneren. MSV, met vier spelers van boven de twee meter, was superieur aan Red Stars dat in de tweede helft nog eens elf punten prijsgaf. De basketballers richten zich evenwel op de naderende confrontatie met Oegstgeest. Die ploeg verloor zaterdag van Blue Drakes en heeft tot dusver acht punten. Red Stars heeft tien pun ten. Onder deze ploegen staat Luba/ Zoeterwoude,dat nagenoeg gedegra deerd is. Als Red Stars van Oegstgeest wint, nemen de Soesters vier punten af stand van de rode streep. Als Red Stars wint dus. Tegen Oegstgeest zullen in elk geval Bert Hilhorst en Bob van den Heuvel weer van de partij zijn. Beide spelers reisden zaterdag niet mee naar Noordwijk, dit in tegenstelling tot René Lansaat. Dames De wedstrijden tussen de dames van Red Stars en Dunckers zijn altijd goed voor spanning. Dat bleek ook zaterdag in Hilversum. Red Stars, dat de thuis wedstrijd na een 25-25-tussenstand met 56-35 had gewonnen, bleef ander maal aan de goede kant van de score: 47-50. De gastploeg uit Soest begon met een voorsprong, maar moest in het begin van de tweede helft een achterstand van drie punten goed maken. De marge bleef daarna steeds klein, maar wel steeds in het voordeel van Red Stars. rde zitgroep met een rijk zit- in aktuele kleuren mef de- +2 zits 7.995,-. Fauteuil 30 x 70 cm in nikkel en mes- ^avond van 7.00 9.00 u. Wat zonde dat de papieren topper tussen WZ'49 en Loosdrecht nooit een topper kon worden door de felle windvlagen die voortdurend echt voetbal onmogelijk maakten. De 'klassieker1 aan de Eemweg, want dat zijn de duels tussen beide ploegen, had veel meer verdiend, zeker ook ge zien de wederzijdse belangen die op het spel stonden. Loosdrecht wilde winnen om de leiderspositie in de eerste afdelingsklasse te consolideren enWZ'49 wilde winnen om alleen aan kop van de tweede periode te ko men. De artillerie van beide clubs werd jainmergenoeg lamgelegd door de wind die schuin over het veld joeg. Voor de moeite werden WZ'49 en Loosdrecht beloond met ieder één doelpunt. Al snel werd duidelijk dat van goed voetbal geen sprake icon zijn. Met de wind schuin in de rug had WZ'49 in de eerste helft meer initiatief moeten to nen. Maar zelfs goed bedoelde ballen werden door de wind van richting ver anderd, waardoor ze een prooi waren voor de in meerderheid zijnde verdedi gers of over de zijlijn rolden. Echte kansen deden zich aanvankelijk nauwelijks voor, al zat Cees-Jan de Vries tot tweemaal toe niet ver van een doelpunt. Voor de grootste verrassing had echter doelman Mare Brouwer kunnen zorgen. Eén van zijn uittrappen werd door de wind gedragen. De bal stuiterde in het zestien-metergebied van Loosdrecht, waardoor Brouwers' collega Edward van Loenen er niet meer met zijn handen kon bijkomen. De bal scheerde de paal en verdween naast. WZ'49 gebruikte de blessuretijd om toch op voorsprong te komen. In de 46ste minuut mocht Marcel de Graaf aan de rechter zijde een vrije trap ne men. Hij schoot de bal hard in de doei- mond, waar Willem de Vries in het vrije gat sprong en raak kopte. Evenwicht Een minuut na de hervatting was de stand alweer in evenwicht. Peter van de Munt verslikte zich in de bal en Mare Eenhoorn tikte de bal binnen: 1-1. Het vlagsignaal voor buitenspel van grens rechter Henk van der Pol werd door scheidsrechter Kas genegeerd, omdat Van de Munt zelf de voorzet had afge geven. In het slotaccoord van de competitie levert elke zege van een degradatie kandidaat vrolijke muziekklanken op. Maar de 2-3-zege van de dames van Stam/SoVoCo werd zaterdag begeleid door treurmuziek. Logisch, want de in het nauw geraakte volleybalsters hadden tegen het reeds gede gradeerde Flash/Veendam gewoon drie punten moeten pakken. Flash, dat een week eerder pas het eerste wedstrijdpunt had verdiend, voegde er daar evenwel één aan toe. En Stam/SoVoCo aanvaardde de lange terug reis met een slécht gevulde kofferbak. Want ondanks de winst, verloor de formatie één punt. Een echte Pyrrus-overwinning dus. stonden nog op scherp en ik verwachtte geen problemen. Toen werd echter de opslag minder en hadden we het pas send even moeilijk. Ik heb Hanneke Klunder ingezet voor Monica van der Wal, maar zij kwam er ook niet uit. En toen ging ook de scheidsrechter een potje meefluiten. Hij zag technisch zwakke ballen van Flash door de vin gers en dat wekte irritaties bij ons op. Door dat resultaat blijft Stam/SoVoCo op gelijke Hoogte met Kuipers/Zwolle, dat ook al met 3-2 won van het in een vormcrisis geraakte Drachten. Stam/ SoVoCo heeft nog een loodzwaar pro gramma voor de boeg en speelt achter eenvolgens tegen de huidige nummers drie, twee en één. Zwolle heeft het ogenschijnlijk iets minder zwaar met onder meer Martinus (dat de laatste drie duels verloor en nu vierde staat) en Olympia (vijfde) als tegenstanders. Trainer/coach Theo Remmerswaal probeerde alles van de positieve kant te bekijken. "Het is maar hoe je het be leeft", verontschuldigde hij zich. "Maar dat neemt niet weg dat we teleurgesteld zijn. Als we straks degraderen, mag je dat echter niet alleen aan deze wedstrijd ophangen. Dan kan ik zo nog wel vier, vijf wedstrijden opnoemen, waarin we onnodig punten hebben laten liggen." Stam/SoVoCo was voor drie punten naar Veendam gegaan. En aanvanke lijk leek er geen vuiltje aan de lucht. In ruim een half uur kwam Stam/SoVoCo de eerste twee sets zonder kleerscheu ren door: 9-15 en 6-15. Volgens Rem merswaal had zijn ploeg die optie op de zege afgedwongen met een sterke servi ce en een gevarieerde aanval. En toen pakten zich donkere wolken samen bo ven het vak van de Soesters. "Je probeert ze te waarschuwen voor die beruchte derde set. Maar de oogjes Hij gaf geen gele kaart, maar floot onze volgende bal gewoon af. Dat noem ik onsportief. In elk geval maakten we de achterstand niet meer goed", aldus de coach over de met 15-10 ingeleverde set. In de vierde set leefden Irene Koelewijn en Esther van de Spek in de midaanval op, maar verdedigend en serverend liet het spel van Stam/SoVoCo te wensen over. Dat laatste bleek aan het einde van de vierde set, waarin Stam/SoVo Co de volle winst liet glippen. Op 12-14 serveerde Marianne Goebertus in het net. Op 13-14 deed Judith Lazonder hetzelfde en op 14-14 serveerde Han neke Klunder uit. "Dat was het meest frustrerende", vertelde Remmerswaal later. Stam/SoVoCo ging daarna met 16-14 de bietenbrug op. Benauwd "Toen stond het dus 2-2 en dat deed zeer. Al moet ik zeggen dat Flash steeds beter stond te spelen. Ik heb de vijf mi nuten pauze gebruikt om de neuzen de zelfde kant op te krijgen. We kwamen met 4-8 voor, maar na de vakwissel be gon die verdraaide scheidsrechter er zich weer mee te bemoeien. Op 10-10 kreeg ik het wel even benauwd en ik heb toen gauw de twee time-outs gebruikt. Flash werd overmoedig en wij hadden de agressiviteit weer terug." Het gevolg was dat Stam/SoVoCo met 13-15 de laatste set won. "Er is nog niets te zeggen over de afloop van de competitie", hield Remmers waal de moed erin. Collectief worden we steeds sterker, maar je hebt van die pechmomenten. Tegen Flash ook, dan valt zo'n bal via het net nog net binnen ons vak. Ik weet niet wat dat is. Het is iets onverklaarbaars in de sport waar om het je de ene keer tegen en de andere keer meezit. Maar het houdt de sport wel boeiend." Luc Bijker wordt de nieuwe voor zitter van DVS. De oud-trainer van SEC en huidige oefenmeester van NVC'89 zal op de ledenverga dering van april naar voren wor den geschoven als opvolger van Ben Kaats. Het is de bedoeling dat Bijker vanaf september de scepter gaat zwaaien. Kaats heeft besloten zijn functie neer te leggen vanwege tijdgebrek. Secretaris René Ribberink laat desgevraagd we ten dat het bestuur van DVS veel ver trouwen heeft in Bijker. "Hij heeft veel ervaring en een brede voetbalachter grond. Daar kunnen we ons graantje van meepikken." Het is niet de bedoeling dat de Soester zich gaat bemoeien met de technische zaken binnen de club. Henk van Dorre- stein blijft, aldus Ribberink, trainer/ coach van het eerste team en in die hoe danigheid ook betrokken bij de samen stelling van de overige teams. Veteranenteam Vast staat dat DVS uitbreidt van drie naar vier ploegen. "Er komt een vetera nenteam bij, zodat we een goede af bouw binnen de vereniging hebben. We zouden op dit moment wel vijf teams kunnen inschrijven, maar dat willen we nog niet", zegt Ribberink. Overigens is de club nu al bezig met de samenstelling van het eerste team voor het nieuwe seizoen. Ronald de Rooij, Luits Houkes, Gerard van Soeren, Jan Willem de Wint en Ribberink blijven. Guy Dekker stopt met zaalvoetbal, om dat hij het niet meer kan combineren met zijn dagelijkse verplichtingen en het is onzeker of de onlangs aangetrok ken Peter Wolfsen volgend seizoen nog beschikbaar is. DVS zoekt nog mini maal drie spelers die de hoofdmacht komen versterken voor het karwei in de eerste klasse van rayon 't Gooi. Polen Op woensdag 27 mei vertrekt DVS met een groep van zeventien mensen naar Polen voor een vierdaags bezoek aan Kozle, de zusterstad van Soest. De dele gatie zal daar onder meer een aantal veld wedstrijden spelen en een excursie ondernemen. DVS viert daarnaast het tien-jarig be staan. Op zaterdag 20 juni houdt de club een groot toernooi met 26 ploegen waaronder teams uit België. Het toer nooi zal worden afgewerkt in de sport hallen Beukendal, Banninghal en Aqua Indoor. Daarna volgt een feestavond in Bos en Duin. doellijn. Brouwer zette zijn hand erte gen, waarna de defensie voor oprui ming zorgde. Binnen een minuut werd Ruud Beerendonk van Loosdrecht voor praten opgeschreven en schoot een ploegmakker van hem net over het doel van Brouwer. Jan Veerman zette daarop Hajo Groart en Olivier Noordam in de ploeg voor Jacob Veerman en Marcel de Graaf. Kansen zou Loosdrecht niet meer krij gen, WZ'49 wel. Willem de Vries zette van de rand van het strafschopgebied voor. Hij bereikte Cees-Jan de Vries die van dichtbij zijn hoofd niet krachtig ge noeg tegen de bal kon drukken. Van Loenen kwam daardoor wederom als winnaar uit het duel. Kas schreef daar na Erik-Jan van den Hengel op wegens een overtreding en floot tien minuten later af. Aanvoeren Door de puntendeling blijven Loos drecht en WZ'49 de tweede periode aanvoeren met zeven punten uit vijf duels. Rood Wit'58, Veluwse Boys en De Meern zitten de formaties met zes punten op de hielen. De Soesters moe ten zaterdag op bezoek bij Eem- boys'91, eveneens voor de tweede pe riode. VVZ'49 moet ook nog thuis te gen De Meern. De titel van de tweede periode is feitelijk nog de enige hoop voor de club aan de Eemweg. Het is on waarschijnlijk dat WZ'49 in de reste rende vier duels de achterstand van drie punten op Loosdrecht ongedaan maakt. Bovendien liggen Veluwse Boys en Bunnik met respectievelijk twee punten en één punt achterstand nog dichter op de loer. Nee, dan had WZ'49 zaterdag moeten winnen van, Loosdrecht. Maar de ploeg werd door de wind niet in de gelegenheid gesteld die kans met beide handen aan te grij pen. Wat dat betreft was het voor de groenwitten beter geweest als de com petitieleider ze naar de Loosdrechtse Plassen had gestuurd voor een zeil tocht. genstander. En eerlijk gezegd was Lely stad beter", trachtte hij het teleurstel lende resultaat te verklaren. Initiatief In de openingsfase zag het er nog naar uit dat Soest de nederlaag tegen Rand- wijck snel wilde uitwissen. Na een mooie aanval over links van Alexander Richter kon Arjen Buys al in de vijfde minuut de eerste 'treffer op zijn naam brengen. Nietemin had Hugen toen al door dat zijn formatie niet zo goed draaide. Uit een strafcorner kwamen de bezoekers in de dertiende minuut op gelijke hoogte. Lelystad toonde meer initiatief en zorgde via de snelle spitsen voor gevaar. De tegenstoten van Soest waren ook niet van gevaar ontbloot, maar de twee strafcorners leverden niets op. Lelystad boekte wel succes bij een snelle aanval over links (1-2) en even later werd het uit een strafcorner 1-3. "Duidelijk bui tenspel", rapporteerde Hugen. Ondanks dat Soest in de beginfase aandrong, verspeelde de ploeg de voor sprong op Maarssen. De topper tussen beide teams is wellicht beslissend voor de titel in de tweede klasse. Foto: Herman van Dam. Soest, dat in de eerste helft nog twee strafcorners kreeg, begon de tweede helft echter toch met een nadelige mar ge van twee doelpunten. De ploeg pro beerde de bakens te verzetten, maar slaagde daar ondanks drie strafcorners niet in. Hugen: De situatie dat we 1-3 achter stonden, duurde te lang. Het luk te niet." Het werd alleen maar erger voor Soest. Ruim tien minuten voor tijd deelde Le lystad via een strafbal de beslissende tik uit. Dat Buys zijn tweede doelpunt scoorde en Frank de Laat via een tegen stander voor 3-4 zorgde, vonden de gasten niet bijzonder erg. Hugen staat voor de zware klus om zijn selectie op tijd wakker te schudden voor de topper en wellicht beslissende con frontatie met Maarssen. Het hockey- duel begint zondag om 14.30 uur op sportpark Koningsweg. Even leek Loosdrecht de wedstrijd naar haar hand te zetten, maar na een kwar tier kwam WZ'49 voetballend beter uit de voeten dan de gasten. Het lever de, ondanks de aanhoudende windsto ten, zelfs kansen op. In een draai schoot Johnny Brouwer de bal vanaf veertien meter over het doel. Even later werd hij na een knappe actie van Jacob Veer man door dezelfde middenvelder vrij- gespeeld. Van Loenen voorkwam met zijn voet een achterstand. Uitgerekend in de fase dat WZ'49 de beslissing leek te forceren, ontsnapten de groenwitten aan een tweede tegen treffer. Een Loosdrechtse solo werd af gesloten met een schot. De bal ketste te gen de achterste paal en rolde over de Foto: Herman van Dam. Met de achterkant van zijn linker oor lel kopt Willem de Vries VVZ'49 in blessuretijd op een 1-O-voorsprong. De vreugde zou van korte duur zijn, want direct na rust bepaalde Loosdrecht de eindstand op 1-1. Na de nogal beschamende nederlaag tegen Victory'55, bewees het eerste seniorenteam van Shot wel degelijk te kunnen pingpongen. Dank zij een zeer verdiende 8-2-overwinning in Gouda op hekkesluiter Vriendenschaar 1, heeft Shot 1 zich weer boven aan de lijst genesteld. Tegen Vriendenschaar werd overigens ook een hoge score verwacht, want in de thuiswedstrijd in de gymzaal aan de Heideweg werd nog met 10-0 gewon nen. In Gouda ging het iets minder, maar de acht Shot-punten kwamen toch in sneltreinvaart op de borden. Al leen Shot-speler Sander de Riemer liet een steekje vallen, terwijl ook het dub bel verloren ging. René Daselaar en Aksel van Elteren hadden weinig met de spelers uit Gouda. Daselaar over het spel van de tegenstander: "Ze probeer den te verdedigen, maar echt verdedi gen kunnen ze niet." Na de nederlaag tegen Rand wij ck beet Soest zondag aan de Koningsweg op nieuw in het kunstgras. Lelystad be wees Maarssen een dienst door met 3-4 te winnen en de rooskleurige situatie van Soest behoort momenteel tot de verleden tijd. In de twee voorbije seizoenen stond Soest er na de eerste competiehelft ook nog goed voor. Maar maart roert zijn staart en voor de derde keer op rij lijken de hockeyers de mist in te gaan. "Maar toen stonden we er niet zo riant voor als deze keer en toen waren we niet zo goed als nu"ver telde trainer Henk Hugen na afloop. "Met name het middenveld had meer problemen met zichzelf dan met de te- Is het voorjaarsmoeheid? Duurt de winterstop te lang? Of houden ze ervan om de traditie in ere te hou den? In elk geval lijken de heren van MHC Soest voor de derde keer op herhaling. Binnen acht da gen verspeelde de ploeg een voor sprong van vier punten op concur rent Maarssen die zondag op be zoek komt in Soest.

Soester Courant | 1992 | | pagina 13