Golfers putten moed uit winst NK Sc Thema-avond Hartstichting zeer geslaagd Sportuitslagen Sportprogramma Jeugdnieuws "Was dat nou echt geplanned door Dor jee?" WOENSDAG 25 MAART 1992 SOESTER COURANT Soesters willen geen modderfiguur slaan op WK voor schoolteams Tweede lezing over Landelijk Gebied Verzameladres 'Het Trefpunt' Handwerkexpositie Plattelandsvrouwen Onder invloed Grote opkomst in de Open Hof PAGINA 14 De Schakel wint korfbaltoernooi Ergotherapie als onderdeel thuiszorg Géén subsidie voor activiteitenmarkt Forse buit inbraak Prins Hendriklaan Klokken weg aan Jan de Rooystraat Lampen vernield aan Valeriaanstraat Afrika-Safari-dag in Baarn ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf "Vo Soest heeft er weer drie Neder landse kampioenen bij. Jeroen (15) en Diederik (13) Louman en de zestien-jarige Tjalling ten Cate hebben de nationale titel golf voor schoolteams op zak. Behalve een grote beker kregen ze daarvoor een ticket voor de Wereldkam pioenschappen die in mei in Schot land worden gehouden. Dat wordt een goedkoop vijfdaags avontuur voor de Soester leerlingen van het Baarnsch Lyceum. De Nederlandse Golf Federatie (NGF) betaalt de vlieg reis en de verblijfkosten worden ver goed door de Golf Foundation, de we reldbond voor golfers. De Soesters worden begeleid door een lid van de golffederatie. "Het is geheel verzorgd, eigenlijk voor nop. Dat vinden wij abso luut niet vervelend", zegt Jeroen. De drie Soesters bleken de drie beste golfers van hun school te zijn en kwa men bij elkaar in één team. Daarna oe fenden ze voor de Nederlandse kam pioenschappen. Jeroen: "We hadden daarvoor al brieven van de golffedera tie gekregen met de mededeling dat we ons konden inschrijven. Toen we bij el kaar in het team kwamen, hebben we één keer met z'n drieën geoefend. Op de Nederlandse kampioenschappen za ten we alle drie in een andere groep. Onze scores werden bij elkaar opgeteld en toen kwamen wij er als beste ploeg uit." De drie Soesters speelden één ronde op de baan van achttien 'holes'. Diederik had met 81 slagen de beste score van de drie, Jeroen volgde met 82 en Tjalling met 88. Ze lieten de 24 overige teams van 22 scholen achter zich en worden daarom afgevaardigd naar de WK in Schotland. Op 16 mei vertrekken ze naar St. Andrews, de oudste baan van de wereld, waar het volgens Jeroen alle maal is begonnen. Op 20 mei keren ze huiswaarts. "Ik wil niet zeggen dat we voor spek en bonen meedoen, maar we gaan niet voor de hoogste plaatsen. Nederland is nog niet een echte golfnatie, dit in te genstelling tot de meeste andere landen die meedoen. In andere landen leeft golf meer dan hier. We gaan nu elke week één of twee keer oefenen en in de passvakantie misschien wel elke dag om straks geen modderfiguur te slaan", al dus Jeroen. In Schotland komen teams uit twaalf landen uit. Het zijn met name de landen van de Britse Gemenebest die aan het derde wereldkampioenschap golf voor schoolteams meedoen. De deelnemers mogen twee oefenronden spelen en moeten de baan daarna nog twee keer in wedstrijdverband afleggen. Jeroen: "We hebben al veel positieve reacties gekregen. Het wereldkam- Over ruim zeven weken vertrekken Diederik en Jeroen Louman en Tjalling ten Cate naar Schotland voor het we reldkampioenschap golf voor school teams. Foto: Herman van Dam. pioenschap, dat zegt natuurlijk wel wat. En niet iedereen kan zeggen dat hij Ne derlands kampioen is." 'De vorming van het Soester landschap en zijn vroegere bewoners' is de titel van de tweede lezing die op donderdag 9 april gehouden wordt in de raadzaal van het gemeentehuis. De eerste spreker is de heer dr. P.G.E.F. Augustinus, universitair hoofddocent fysische geografie van de Rijksuniversiteit Utrecht. Hij behan delt de opbouw van de ondergrond en het ontstaan van het Soester landschap. De tweede spreker is de heer drs. W.J. van Tent, provinciaal archeoloog bij het Rijksinstituut voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort. Hij vertelt iets over de oorspronkelijke be woners en gebruikers van het gebied rond Soest en de sporen daarvan in het landschap (zoals grafheuvels). Wethouder Jan Visser (Ruimtelijke Ordening) hierover: "De belangstelling voor de wandeling door dit gebied de vorige maand was zo groot, dat ook de ze keer weer gesproken kan worden van een zeer interessant onderwerp. Vanaf 1 april wordt aan deze lezing een kleine expositie gewijd in de hal van het raadhuis en in de vitrines bij de bodeka mer. Deze lezingcyclus in het kader van het nieuwe bestemmingsplan Landelijk Gebied wordt georganiseerd in samen werking met het INV. De lezing begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. De Stichting "Het Trefpunt" heeft ten doel iedere gehandicapte, invalide of bejaarde die dat wenst behulpzaam te zijn bij het inrichten of aanvullen van een verzameling, op welk gebied dan ook. Wie dat wil, kan rekenen op de steun van "Het Trefpunt". Deelne(e)- mers/sters die staan ingeschreven (te gen een vergoeding van f 15,- voor de vaste lasten) kunnen het verstrekte ma teriaal gratis ontvangen. De gemaakte portokosten ziet "Het Trefpunt" graag vergoed. Door heel Nederland zijn in de loop der jaren verzameladressen ontstaan, in verschillende steden en dorpen. De me dewerksters proberen zoveel moge lijk spullen te verzamelen, via vrienden en bekenden, om die later aan het ver- zamelmagazijn te kunnen verzenden. Wie spullen heeft die men kwijt wil - zo als Anton Pieck-kaarten, kerstkaarten, aanstekers met reclame, bierpullen, handwerkmateriaal, cassettebandjes, sigarebandjes en nog veel meer, kan de ze na telefonisch kontakt naar een ver zameladres brengen. De stichting "Het Trefpunt" heeft als adres: Postbus 513,8901 BH Leeuwar den, tel. 05185-1221 (in Meraldum). Het verzameladres voor Soest is: me vrouw Henny Zondervan-Trimbos, Beatrixlaan 27, tel. 25854. Alle Utrechtse afdelingen van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen doen op 8 en 9 april mee aan de creatieve tentoonstelling van handwer ken en handenarbeid, die in de orchi- deeënzaal van restaurant "Afrit de Meern", Meerndijk 59 in De Meern, wordt gehouden. Er worden in totaal zo'n 500 stuks geëxposeerd, waaronder zwart-wit-werk, patchwork/quilten, kantkloswerk, Zaans stikwerk en ande re technieken. Op beide dagen worden daarvan ook demonstraties gegeven. De tentoonstelling wordt op 8 april om 10.00 uur geopend door de provinciaal presidente, mevrouw J. Thijs-Ruben, en is vervolgens te bezichtigen van 11.00 tot 21.00 uur en op 9 april van 9.00 tot 16.00 uur. Entree voor leden (op vertoon lidmaatschapskaart): f 2,50; niet-leden f 3,50. Op de Weegbreestraat hield de politie maandagavond een 48-jarige automo bilist uit Soest aan, die opviel door zijn rijgedrag. De man bleek te veel gedron ken te hebben en werd overgebracht naar het bureau. Daar onderging hij de ademtest. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vijf uur. BASKETBAL Red Stars Heren 2-Bourgondie 64-73; heren 3-Hoe- velaken 78-98; heren 4-Midland 75-41; Binnenland-jongens junioren 1 71-57; 't Gooi-jongens junioren 2 72-73; Binnen land-jongens kadetten 1 75-119; jongens kadetten 2-Crackeijacks 73-36; Quick R.-jongens aspiranten 1 38-111; jongens as piranten 2-J. Giants 24-63; jongens aspi ranten 3-New Stars 29-50; meisjes aspiran ten 1-Dunckers 32-48; Mini 1-Crackerjacks 52-52; Domino I.J.-Mini 3 25-34. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maaandag: Big Splitters-Bloopers 2-3; Pin Down-Boule d'Or 1-4; Zilveren Ster-Bo drum 1-4; Van Ede-Pin Action 2-3; Arrow- s-Akro 4-1; De Engh-Baanbrekers 4-1. Dinsdag: Trio Bleeker-Kegelkeilers 2-3; HAM-Heppie Hoekers 5-0; Bazuintjes- Funnel 0-5; Specialisten-Cobra's 3-2; Shj-ammer-Van Paick 4,5-0,5; Strajk-Kof- frie/Westra's 0-5. MHC Soest Jongens: Woerden Al-Soest Al 2-4; Soest A2-Amersfoort A2 2-1; Leusden 2-Soest BI 3-2; Soest B2-IJsseloever B2 1-3; Soest Cl-Shinty C2 3-2; Amersfoort Dl-Soest Dl 4-0; Soest D2-Phoenix Dl 0-6. Meisjes: Amersfoort A2-Soest Al 0-1; Soest A2-Woerden A2 2-2; Soest A3-Doorn A2 2-2; Laren Bl-Soest BI 5-1; SCHC B3-Soest B2 0-9; Soest Cl-SCHC Cl 7-2; Phoenix C2-Soest C2 1-1; Amers foort Dl-Soest Dl 0-10; Soest D2-SCHC D4 1-2. Heren: Soest l-Lelystad 3-4; Soest 2-Fores- cate 2 afgelast; Soest 3-Laren 7 afgelast; Phoenix 3-Soest 4 2-2; Soest 5-Schaerweij- de 10 0-1; Amersfoort A-Soest A afgelast. Dames: Forescate-Soest 1 2-2; Soest 2-Hil- versum 3 afgelast; Soest 3-Kampong 23 5-0; USHC 8-Soest 4 afgelast. Hees Hees Bl-SEC B2 3-1; IJsselmeervogels C3-Hees Cl afg.; Hees Dl-Baarn D2 11-1; Amsvorde F2-Hees F1 1-3. SEC SEC Al-Altius Al 0-9; TOV Bl-SEC BI 2-4; Hees Bl-SEC B2 3-1; SEC Cl-AFC Quickl890 C2 7-0; Hoevelaken D2-SEC Dl 1-4; SEC D2-Achterveld Dl 0-8; SEC D3-Soest D3 7-2; SEC El-AFC Quick 1890 El 2-1; OPWC E2-SEC E2 I-5; Spakenburg E4-SEC E3 10-0; SEC F1-Hoogland F2 1-8; TOV Fl-SEC F2 0-0. Soest Soest Al-KFC Al 0-2; Soest B2-Amsvor- de BI 1-2; Achterveld Bl-Soest B3 7-3; Soest Cl-GVW 0-8; Soest C2-VVZ'49 C2 8-1; DEV C2-Soest C3 6-1; IJsselmeer vogels D2-Soest Dl 2-2; SECD3-SoestD3 7-2; Soest E2-Quick E3 0-2; Soest E4-IJs- selmeervogels E4 8-1; Soest F3-IJsselmeer- vogels F4 2-2; Soest F4-Achterveld F2 II-0; DVS'33 djB-Soest djB 0-1; Soest IjC-Unitas djC 0-3. WZ'49 WZ'49 Al-KWA Al 5-2; Baarn Bl-VVZ'49 BI 4-1; WZ'49 Cl-Utrecht Cl 4-1; WZA D4-WZ'49 Dl 0-11; Amsvorde D2-WZ'49 D2 5-3; WZA E3-WZ'49 El 4-4; WZ'49 E2-IJssel- meervogels E2 4-0; WZ'49 E3-Hoevela- ken E6 1-1; VVZ'49 Fl-HVC F1 1-1. VOLLEYBAL Sfam/SoVoCo Senioren: dames 4-Oberon 0-3; dames 7-Leos 1-3; dames 8-Surf 0-3; heren 2-Maxcon/Touché 3-0; heren 5-Maxcom/ Touché 2-2. TAFELTENNIS Shot Vriendenschaar 1-Shot 12-8; Shot 2-TSO 1 8-2; Shot 3-Bijmaat 29-1; Shot 4-Bijmaat 3 9-1; Shot 5-Levob 29-1; Shot 7-Good Luck 6 3-7; Shot 9-Bijmaat 12 9-1; Pokerface 7-Shot 10 7-3; Shot 11-Good Luck 11 10-CL; Shot 12-Almeerspin 4 5-5. De Schakel is in Aqua Indoor win naar geworden van het eerste zaal- korfbaltoernooi voor basisscholie ren. In de finale won de school met 4-0 van De Regentuuter. De Scha kel volgt de Desmond Tutuschool op, die de laatste twee veidtoer- nooien won. Korfbalvereniging De EemvogeJs heeft dringend nieuwe jeugdleden nodig. De doorstroming naar de senioren is niet optimaal. Dat blijkt met name dit sei zoen, waarin hoofdtrainer Jan van Maanen een aantal spelers van het eer ste team om verschillende redenen zag stoppen. De club heeft daarom een le denwerfactie op touw gezet. Eén van de speerpunten van die actie is het zaaltoernooi voor basisscholieren. Vijf scholèn werden uitgenodigd om met de groepen zeven en acht deel te nemen aan de wedstrijdenreeks die za terdag werd afgewerkt. De club zorgde ervoor dat elk team op school door een lid van de Eemvogels werd begeleid. Dat miste zijn effect niet. De leerlingen bleken goed voorbereid en kwamen fa natiek uit de startblokken. Ook bleek dat de deelnemers de spelregels goed onder de knie hadden. De Schakel en De Regentuuter kwa men als winnaar uit de poule-wedstrij den. De Schakel won de finale met dui delijke cijfers, waarna wethouder Jan Menne van sportzaken de prijzen uit deelde. Alle scholieren kregen een sleu telhanger als aandenken. Het staat nu reeds vast dat het zaaltoernooi volgend seizoen een vervolg zal krijgen. De thema-avond die het comité Vrien den van de Hartstichting in Soest vorige week donderdag in de Open Hof orga niseerde mag zeer geslaagd worden ge noemd. Cardioloog Oudhof uit Gouda wees de talrijke aanwezigen op boeien de wijze hoe sporters en niet-sporters hartproblemen kunnen omzeilen. Hij wist het publiek op vakkundige wijze te boeien, zonder al te technisch te wor den. Vragen uit de zaal werden naderhand beantwoord door een forum, waarin naast dr. Oudhof ook mevrouw Schota nus (diëtiste), dokter Mout (huisarts) en Robert Roest (voetballer) zaten. De meeste vragen kwamen toch weer bij de cardioloog terecht, hetgeen nogmaals onderstreepte dat hij zijn verhaal boeiend had gebracht. Namens vele goede gevers uit de Soes ter samenleving bood mevrouw Kuit v van de firma Forbo een nieuwe reani- matiepop aan het reanimatieteam aan. Cardioloog Oudhof aan het woord tij dens de lezing in de Open Hof. Foto: Herman van Dam. nimatielessen worden gegeven. In de pauze konden de aanwezigen zien hoe de reanimatiecursussen worden gege ven en zich ook verder op de hoogte stellen van alles wat zich rond en in het hart beweegt. Het comité Vrienden van de Hartstichting kan terugzien op een leerzame en vooral geslaagde the ma-avond. i Mensen met een lichamelijke of ver standelijke handicap helpen zo zelf standig mogelijk te leven en werken, dat is het doel van ergotherapie. Praktische problemen rond leven met een handi cap kunnen thuis beter dan waar ook geobserveerd, behandeld en begeleid worden. Om die reden heeft een tweetal ergotherapeuten het initiatief genomen om ergotherapeutische behandeling en advisering te starten als onderdeel van de totale thuiszorg voor Baarn en om streken. Een en ander gebeurt vanuit het fysiotherapeutisch instituut van F. J. Prins te Baarn. Marlies de Graaff en William Piek, als ergotherapeut werkzaam bij respectie velijk Verpleegtehuis De Blinkert in Baarn en het Militair Revalidatie Cen trum te Doorn, verwachten dat hun ini tiatief zeker zal aanslaan. Ergotherapie wordt steeds meer toegepast, teneinde mensen in staat te stellen zo lang moge lijk zelfstandig te functioneren in hun vertrouwde leefomgeving. Het ligt dan ook voor de hand om de therapie aan huis te doen plaatsvinden. Problemen hanteerbaar Veel van de handelingen die mensen dagelijks automatisch verrichten, zoals eten, kleden, wassen, tuinieren, breien, boodschappen doen, spelen etcetera, blijken uiterst ingewikkeld wanneer het gewone functioneren verstoord is. Een ergotherapeut kent als geen ander de methoden en hulpmiddelen die derge lijke problemen hanteerbaar kunnen maken. Het opnieuw aanleren van handelin gen, het aanpassen van de woning of het adviseren bij de keuze van speciale hulpmiddelen en het Ieren gebruiken daarvan behoren tot de mogelijkheden. Wie geïnteresseerd is in deze vorm van ergotherapeutische behandeling en ad visering, kan zich tot haar of zijn huis arts wenden voor een verwijzing, of rechtstreeks contact opnemen met het secretariaat van fysiotherapeutisch in stituut F.J. Prins, Cantonlaan 8 te Baarn, tel. 02154-13476. Ih het artikel over de activiteitenmarkt op 29 augustus (Soester Courant van vorige week) is gemeld dat de deelne mers aan deze markt een tegemoetko ming van 200 gulden in de kosten zou den mogen verwachten. Dat berust op een misverstand. De subsidie van 200 gulden per deelnemer heeft betrekking op de kunstmanifestatie "Place d'A- mis". Een en ander staat los van het nieuwe culturele stimuleringsfonds, dat voor andere dingen bedoeld is. Ook de zinsnede over het zoeken naar sponsors heeft betrekking op "Place d'Amis", en niet op de activiteitenmarkt. (Redak- tie.) Bij een inbraak in een woning aan de Prins Hendriklaan heeft de dader vori ge week een videorecorder, een bedrag van 2000 Franse francs en een Chinese hanger aan een ketting buitgemaakt. Hij kwam binnen door de achterdeur te forceren. De bewoonster, een 52-jarige Soesterse, deed aangifte bij de politie. Bij een inbraak in een woning aan de Jan de Rooystraat heeft de dader in het afgelopen weekeinde twee klokken weggehaald. Hij moet zijn binnengeko men door een raam aan de achterkant te forceren. De 74-jarige bewoonster deed aangifte bij de politie. Onbekenden hebben vorige week aan de Valeriaanstraat een buitenlamp ver nield. Bij een andere woning aan de zelfde straat werd de tuinverlichting ka potgemaakt. De bewoners deden aan gifte bij de politie. Touroperator "Into Africa" uit Baarn organiseert op zaterdag 28 maart een "Afrika-Safari-dag" in restaurant Groene veld, Amsterdamsestraatweg 42 in Baarn. Op deze dag kunnen geïn teresseerden informatie krijgen over Afrika-safari's. Er is o.m. een echte sa fari-truck te bewonderen, die speciaal voor safari's is gebouwd. Verder wor den er diapresentaties verzorgd over de wildparken in Kenia, Tanzania en Zaire en worden diverse hoogtepunten van het reizen door de zuidelijke landen be licht. Er is ook een videofilm en er komt informatie van enkele belangrijke na tuurorganisaties. Meer informatie bij; Into Africa, M. in 't Hout, tel. 02154-16650. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé (uitsluitend redaktie): A. C. Post Speenkruidstraat 5 Telefoon 21297 J. van Beek Soester bergsestraat 172 Telefoon 18228 Zaalvoetbal 19.50 uur Lazy Bones-SEC (Bussum) Basketbal 17.00 uur Red Stars (D)-Argus (Beu kendal) Voetbal 14.30 uur Eemboys-WZ'49 (Baarn) 14.15 uur VÏOD-Hees (Tienhoven) 14.30 uur Nijenrodes-SEC (Breuke- len) Volleybal 13.00 uur VIF-Stam/SoVoCo 1 (H) (Hilversum) 14.45 uur Stam/SoVoCo 2 (D)-Leos (De Bunt) 17.00 uur Stam/SoVoCo 1 (D)-Sudo- sa/Assen (De Bunt) ZONDAG 29 MAART Handbal 14.45 uur Smeeing/BDC (H)-V en K (Beukendal) Hockey 14.30 uur Soest (H)-Maarssen (Ko ningsweg) 12.30 uur Kameleon-Soest (D) Voetbal 14 00 uur LW-Soest (Laren) 14.30 uur SEC-Kampong (Bosstraat- West) MAANDAG 30 MAART Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur SEC-Gooise Boys (Beuken- dai) Red Stars De jongens junioren kunnen het kam pioenschap van de hoogste junio renklasse in Rayon West wel vergeten. Met vier teams stonden de junioren bo venaan. De junioren stonden gerang schikt op de eerste plaats, omdat het doelsaldo ten opzichte van de andere teams uitermate positief was. Afgelo pen zaterdag lieten ze de winst duidelijk in Barendrecht liggen. De voorberei ding op de wedstrijd door de diverse spelers laat te wensen over. De tegen standers, die in Soest met ruim verschil werden verslagen, waren uiterst gemo tiveerd om de wedstrijd te winnen. Vanaf het eerste fluitsignaal moesten de Soester jongens achter de feiten aan hollen. Een tegenvaller was dat bij een actie Tim van den Deijssel geblesseerd het veld moest verlaten. De rust werd bereikt met 32-36 in het nadeel van Red Stars. Met nog vijf minuten te spe len, nadat het Barendrechtse Binnen land een zwakke periode doormaakte, konden de jongens junioren gelijk ko men (55-55). De tegenstanders lieten hun hoofd niet hangen en zorgden voor hun goede verdediging. Red Stars kon niet tot schieten komen en de hoofden hingen zeer snel, geholpen door een aantal dubieuze beslissingen van de scheidsrechters. De invloed van de scheidsrechters op de eindstand van de wedstrijd was nihil. De instelling, de motivatie en het uitblijven van een ge zonde dosis vechtersmentaliteit zorg den ervoor dat Red Stars kansloos de wedstrijd verloor (71-57). TAFELTENNIS Shot Het eerste jeugdteam van Shot won za terdag weer. Ook de spelers van Al- meerspin 5 konden de Soesters niet ver slaan, al kwamen ze wel heel dichtbij. Ze stonden zelfs met 4-3 voor, maar toen begon de Shot-machine warm te lopen. De laatste drie potjes gingen naar Shot en voor de vijfde maal op rij werd gewonnen: 6-4. Door die over winning doet het team volop mee in de strijd om het kampioenschap. Dat kan niet gezegd worden van Shot 2, dat net als Shot 1 in de tweede klasse uitkomt. Van Almeerspin werd met 9-1 verloren. Dat is overigens geen schan de, want Shot 2 debuteert dit jaar in de tweede klasse en probeert vooral zoveel mogelijk ervaring op te doen. Paul Mer- kus redde de eer voor Shot. Het derde jeugdteam van Shot moest ook naar Almere, waar de wedstrijd te gen koploper ATC 5 op het programma stond. ATC bleek een maatje te groot, want Shot 3 bleef steken op twee pun ten. Christiaan ter Linde en Stephen Huisman, die een hele goede competi tie spelen, tekenden ieder voor een Shot-punt. De Springbokken Op zaterdag 21 maart werd in Zetten de tweede wedstrijd in District III (Gelder land, Randmeren en Utrecht) gehou den. Bij de jongens 5C (tien en elf-jari gen) namen voor De Springbokken Willem Strijbosch en Oran Hoffmann deel. Beiden turnden voor het eerst op C-niveau. In vergelijking met de vorige keer turnden beiden beter. Met name bij voltige en sprong toonden ze pro gressie. Oran turnde goed aan de ringen (elfde plaats) en Willem aan sprong (veertiende plaats). Met 37,35 werd Willem 24ste en Oran met 36,65 werd 25ste. In het totaal over de twee voor wedstrijden werden zij respectievelijk 24ste en 25ste. Bij de zestien - en zeven tien-jarigen turnde Rennie Erasmus exact evenveel punten (38,00) als in de eerste wedstrijd. Toch passeerde een turner hem en dat bracht hem op de ne gende plaats. ("Ert wil hij bij SEC solliciteren?") Hees Onder slechte weersomstandigheden speelden de B-junioren van Hees tegen de B2 van plaatsgenoot SEC. Om de aansluiting met de koploper van de ranglijst te kunnen behouden, was de volle winst voor Hees noodzakelijk. In de eerste helft zag hel daar niet naar uit. SEC was sterker en gesteund door een sterke rugwind werd het Hees-doel be laagd. Vlak voor rust wist SEC ver diend te scoren. Hees begon gemoti veerd aan de tweede helft, maar slaagde er aanvankelijk niet in de sterke SEC- defensie te verschalken. Na twintig mi nuten scoorde Wout van den Broek fraai van afstand de verdiende gelijk maker. Vanaf dat moment domineerde Hees en toen Alex Schuurs op aange ven van Rogier Bemer 2-1 liet aanteke nen was de tegenstand van SEC defini tief gebroken. Michael Vonk scoorde vlak voor tijd zelfs nog 3-1. SEC Afgelopen zaterdag was er voor elf van de twaalf SEC-teams een competitie wedstrijd. Alleen de Al speelde een vriendschappelijke wedstrijd. De BI behaalde weer een belangrijke over winning opTOVBl. VoordeCl wordt het nu wel erg spannend. Na de over winning op AFC Quick 1890 (7-0) hoeven zij nu nog maar twee winstpun ten te boeken om in de galerij der kam pioenen bijgeschreven te worden. Iets waar ook de Dl nu niet meer ver van daan zit, vooral na hun overwinning van 1-4 op Hoevelaken D2. Soest De wedstrijden van Soest El, E3, F1 en F2 werden gestaakt vanwege het nood weer. De rest van deze voetbalzaterdag zorgde vooral de stormachtige wind voor verrassende wedstrijden. Zo kwam Soest B2 op voorsprong in de wedstrijd tegen koploper Amsvorde BI. De wind dreef de bal in de voeten van Floris Oversier en die scoorde als een koele spits. De tweede helft moest Soest 2 tegen de wind in verdedigen. Amsvorde BI wist alsnog een verras sing te voorkomen en won met 2-1. Als laatste die dag kwam Soest Al in actie. De Zaandammers van KFC hadden veel moeite met SO Soest. Een geruime periode van de eerste helft was Soest de betere ploeg maar het scoren was een probleem. Het was de onstopbare num mer tien van KFC die met twee doel punten het verschil tussen Soest en KFC bepaalde. Soest Al verloor met 0-2. WZ'49 De BI van WZ'49 heeft het kam pioenschap in Baarn moeten achterla ten. Evenals in de thuiswedstrijd, was Baarn ook nu sterker. Na een 2-0-ach- terstand bij de rust leverde een dubieu ze strafschop een onoverkomelijke ach terstand op en werd uiteindelijk een 4-1-nederlaag geleden. De Al heeft met nog één wedstrijd voor de boeg de kans nog wel in eigen hand. Met één punt voorsprong op APWC, waartegen die laatste wedstrijd wordt gespeeld, wordt de ranglijst aangevoerd. Afgelo pen zaterdag was KWA op bezoek, dat op de derde plaats staat. Na een 2-2-ruststand werd een 5-2-overwin- ning behaald. VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Het jongens Al-team van Stam/SoVo- Co heeft met 2-1 van Salvo gewonnen. De Soesters kenden een goede start door de eerste set met 15-3 te winnen. Door concentratieverlies leverden ze de tweede set echter in (11-15). In de beslissende set kwamen de spelers van Stam/SoVoCo weer agressief voor de dag en dat leidde tot de eindzege. Het werd 15-9 voor de ploeg van Ali Mog- haddasian. Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 Na de opei de wedstri de rechter de één vai op maat ii Dorresteii kort om ronden. N op voorsj op twintig uit, maar torpedeei Lazondei hoek, ma de bal nc prikte Di keken in Patstel Na rust1 rugdevc JSV kro. bal, waa was, me weinig d in bleek In g verr Ten pas: tent veei van voo van Sinds Jan v; bring tennis je wil Hein kamp Daari voor Van eenw voort Ter sta? Zui All for ba£ hol mc re£ de

Soester Courant | 1992 | | pagina 14