Hees in race om tweede periode Klad zit erin bij heren Smeeing/BDC Duinkikkers geven goed tegenstand Soest-Zuid: 25 jaar gezellig tennissen >rjee?" ISPORT! Evert van den Brink volgt Theo Hendriks op bij Hees Groot onderhoud stergrazo SEC op de valreep genekt PAGINA 14 ÜL? K! 881 WOENSDAG 25 MAART 1992 SOESTER COURANT JSV dieper op laatste plaats gedrukt: 2-0 PAGINA 15 VOETBAL zaterdag ATLETIEK Recordregen van Pijnenburgers op dertig kilometer Belt kan ook in nacht hardlopen Grootste nederlaag van dit seizoen bij Sparta'75: 21-15 HANDBAL WATERPOLO Naar aanleiding van twee onderzoeken Onnodige nederlaag (3-2) tegen UW VOETBAL zaterdag "Voordat de eerste bal was geslagen, moesten we al een wachtlijst instellen" TENNIS Reünie bij TV Soest-Zuid op 27 juni J /BDC (H)-V en K H)-Maarssen (Ko- m-Soest (D) •est (Laren) impong (Bosstraat- itie Soester Bowling dinsdag (C-drie) 'Oise Boys (Beuken- :ersomstandigheden oren van Hees tegen enoot SEC. Om de e koploper van de i behouden, was de ees noodzakelijk. In lei daar niet naar uit. i gesteund door een d het Hees-doel be rust wist SEC ver lees begon gemoti- e helft, maar slaagde :t in de sterke SEC- Iken. Na twintig mi- out van den Broek Ie verdiende gelijk- noment domineerde Schuurs op aange- ner 2-1 liet aanteke- and van SEC defini- :hael Vonk scoorde nog 3-1. g was er voor elf van ims een competitie- de Al speelde een wedstrijd. De BI n belangrijke over- 11. VoordeCl wordt innend. Na de over- Quick 1890 (7-0) maar twee winstpun- n de galerij der kam- 2ven te worden. Iets u niet meer ver van hun overwinning van n D2. 5 Soest El, E3, F1 en :t vanwege het nood- leze voetbalzaterdag stormachtige wind wedstrijden. Zo 'P voorsprong in de coploper Amsvorde f de bal in de voeten :r en die scoorde als e tweede helft moest wind in verdedigen. ;t alsnog een verras- en won met 2-1. Als im Soest Al in actie, s van KFC hadden Soest. Een geruime ste helft was Soest de het scoren was een i de onstopbare num- - die met twee doel- hil tussen Soest en Dest Al verloor met 249 heeft het kam- im moeten achterla- i thuiswedstrijd, was ker. Na een 2-0-ach- t leverde een dubieu- >noverkomelijke ach- 'erd uiteindelijk een leden. De Al heeft trijd voor de boeg de ïigen hand. Met één 'P APWC, waartegen rijd wordt gespeeld, aangevoerd. Afgelo- KWA op bezoek, plaats staat. Na een rd een 5-2-overwin- :am van Stam/SoVo- van Salvo gewonnen. len een goede start met 15-3 te winnen, everlies leverden ze ter in (11-15). In de 'amen de spelers van ~er agressief voor de tot de eindzege. Het ploeg van Ali Mog- solliciteren?") 02155 - 13995 Door de zege op hekkesluiter JSV (2-0) heeft Hees met nog drie wed strijden te gaan de leiding geno men in de stand om de laatste pe- riodetitel. Naaste concurrenten SVMM en VIOD kwamen wegens afgelastingen niet ip het veld, waardoor Hees met een wedstrijd meer een voorsprong heeft van twee punten. Nog niet beschikbaar in de wedstrijd te gen JSV waren Hans Uit den Bogaard, Wout Blankenstijn en Peter de jong, waardoor opnieuw moest worden ge schoven in de ploeg. Edwin Lazonder kreeg de taak toebedeeld van spelver deler op het middenveld. Lazonder speelde één van zijn betere wedstrijden en was als aangever betrokken bij beide doelpunten. Gesteund door de harde wind toog JSV aanvankelijk fanatiek ten aanval en Hees kon daar het juiste antwoord niet op vinden, mede door het vele balverlies in de voorhoede. Om het ritme te breken van JSV werd Hees gedwongen enkele lichte overtredingen te maken en werd de buitenspelval goed toegepast. Na de openingsfase kwam Hees beter in de wedstrijd. Peter van de Deijsel, goe de rechterflank-verdediger, deponeer de één van zijn fraaie, lange voorzetten op maat in de doelmond, maar Jeffrey Dorrestein kwam enkele millimeters te kort om de voorzet doeltreffend af te ronden. Na een half uur kwam Hees wel op voorsprong. Eric Looysen speelde op twintig meter van het doel twee man uit, maar werd voor hij kon uithalen ge torpedeerd. De vrije trap van Edwin Lazonder zeilde naar de linker boven hoek, maar de doelman van JSV tikte de bal nog tegen de lat. In de rebound prikte Danny Brandenburg de bal be keken in de kleine hoek: 1-0. Patstelling Na rust wilde Hees met de wind in de rug de voorsprong wel uitbouwen, maar JSV kroop met veel mensen achter de bal, waardoor er geen doorkomen aan was, mede omdat de voorwaartsen te weinig de combinatie zochten. Achter in bleek het bij Hees te kloppen als een bus en met aan het hoofd laatste man Ewout Jansen werden er geen echte kansen weggegeven, waardoor er een patstelling ontstond. De met lichte rugklachten gestarte Brandenburg werd in de zestigste minuut gewisseld voor de dienstplichtige Johan van de Brink. Van de Brink kreeg de rechter spitspositie toebedeeld, waardoor Paul Castein verhuisde naar het midden. In de 75e minuut ontving Eric Looysen de bal op de middellijn. In een lange rush snelde hij het strafschopgebied van JSV binnen en werd toen door zijn ach tervolger de pas afgesneden, waardoor hij ten val kwam. De overigens goed lei dende scheidsrechter Van Laar uit Amersfoort zag in deze overtreding geen strafschop. Looysen werd direct De aan vallers van Hees en de verdedi gers van JS V slo ven zich uit om een bal letje hoog te houden. Foto: Herman van Dam. hierna gewisseld voor de wat behou dender spelende Hans de Bree, waar door JSV ogenschijnlijk meer greep kreeg op de wedstrijd. Tien minuten voor tijd viel uiteindelijk de beslissing. Edwin Lazonder zette met een lange bal Castein aan het werk. Castein speelde zijn directe tegenspeler uit, waarna hij zijn schot zag gekeerd door de JSV-doelman. In de rebound tekende hij echter wel 2-0 aan. De laat ste kans in de wedstrijd was voor JSV, maar de rustig en bekwaam keepende Louis Hugo zag de volley tot zijn op luchting over de kruising verdwijnen, waardoor JSV de eer niet meer kon red den. Evert van den Brink wordt de nieuwe trainer van Hees. Hij volgt met ingang van komend seizoen Theo Hendriks op, die na één voetbaljaargang naar Posta in Utrecht vertrekt. De overeenkomst tussen Hees en Van den Brink loopt tot en met juli 1993. In de loop van volgend jaar bekijken beide partijen of de samen werking wordt voortgezet. "Mis schien hebben we wel een 'winner' binnengehaald", zegt voorzitter Henk van Dorrestein hoopvol. Hij doelt daarmee op de staat van dienst die Van den Brink in veertien jaar als hoofdtrainer heeft opge bouwd. In de afgelopen vijfjaar pro moveerde hij met SVL twee keer achtereen. Met de ploeg uit Lang broek komt hij momenteel uit in de hoofdklasse van de afdeling. Daar voor was de Leusdenaar actief bij De Posthoorn in zijn geboortestad Amersfoort. Met Hooglanderveen behaalde hij één kampioenschap en één keer een tweede plaats. Ook als voetballer verdiende Van den Brink zijn sporen. Hij schopte het tot de betaalde jeugd van DOS en SC Amersfoort en speelde ruim tien jaar in het eerste elftal van Ams vorde dat toentertijd in de tweede klasse van de KNVB voetbalde. De 44-jarige Van den Brink was één van de twaalf trainers die op de vaca ture bij Hees reageerden. "Zijn uit straling en zijn referenties hebben de doorslag gegeven", aldus Van Dor restein. "Als de samenwerking goed bevalt, gaan we misschien wel vijf jaar met elkaar door." Hees komt uit in de tweede klasse van de zaterdag-afdeling. De ploeg is zo goed als uitgeschakeld voor het kampioenschap, maar richt zich mo menteel op de derde periodetitel die eventueel kan leiden tot promotie. Mart van Hal van AV Pijnenburg leverde zondag tijdens de Wasa- loop van Zaandam een prima pres tatie. De Pijnenburg-veterane, in voorbereiding op de Marathon van Rotterdam, gaf haar visitekaartje af met een eerste plaats bij de da mes-veteranen, terwijl ze in het to taalklassement de tweede plaats opeiste. Over het dertig kilometer lange par cours, dat bestond uit één grote ronde, had Mart twee uur, tien minuten en drie seconden nodig. Met deze prestatie knabbelde zij maar liefst drie minuten van haar persoonlijke record af. Zij moest alleen Anette van Schuppen voor zich dulden, die overtuigend de damesklasse won. Ook prima voor de dag kwam veteraan Jan van de Lee, die over de dertig kilo meter een tijd realiseerde onder de twee-uurgrens: 1.59.36, waarmee hij vier minuten onder zijn beste tijd tot nu toe bleef. Hetzelfde gold voor veteraan Henk van Hal, die maar liefst zeven mi nuten van zijn persoonlijk record af haalde met een tijd van 2.05.59, een prima opsteker met de Marathon van Rotterdam in het vooruitzicht. Jack Belt is ook na zonsondergang pijlsnel. De triatleet bewees dat in de Bergrace bij nacht Wageningen-Rhe- nen. Op de 7.1 kilometer was hij de snelste van driehonderd deelnemers. Niet lang na de start lag Belt al aan kop. Hij moet toen nog twee concurrenten in zijn gezelschap dulden. In de laatste ki lometer, bergopwaarts, sloeg de Soes ter toe. Hij nam honderden meters voorsprong en kon vervolgens in alle rust genieten van de kaarsen die het laatste gedeelte van het traject verlicht ten. Jack Belt legde de koers race win nend af in 23 minuten en veertien se conden. Eén punt in vier wedstrijden. De herenformatie van Smeeing/BDC moet vijf jaar terug in de geschie denis voor zo'n schamele buit. De klad lijkt erin te zitten bij de hand ballers die zondag de derde opeen volgende nederlaag incasseerden. Sparta'75 bracht de ploeg met 21-15 de grootste nederlaag van dit seizoen toe. In plaats van met 0-3 voor te komen, keek Smeeing/BDC na tien minuten tegen een 2-0-achterstand aan. In de daaropvolgende tien minuten was er sprake van een licht herstel bij Smeeing/BDC, dat de schade in Gro ningen in die fase beperkte tot 6-5. Maar in de slotfase van de eerste helft ging het weer helemaal mis. Met name de opbouwers van Sparta'75 scoorden en bepaalden de ruststand op 9-5. Smeeing/BDC kreeg direct na de her vatting een tweede tik. In plaats van dat de achterstand werd weggewerkt, moesten de Soesters toestaan dat Spar ta'75 binnen drie minuten uitliep naar 12-5. Pas op dat moment stroopten de gasten de korte mouwen op en werd met name de break-out als effectief wa pen gehanteerd. Edwin Zoetelief had succes met lange ballen. De doelman bereikte achtereenvolgens Peter Stoe- lenga, Charles van Zetten en Guus Tourné. En omdat Aijan Roest twee strafworpen benutte, kreeg Smeeing/BDC weer uitzicht op een po sitief resultaat: 13-10. Op onverklaarbare wijze verdween het herwonnen zelfvertrouwen als sneeuw voor de zon. In het laatste kwartier van de wedstrijd trok Sparta'75 de wed strijd voorgoed naar zich toe. Via 18-12 en 20-14 werd de eindstand van 21-15 bereikt. Daarmee leed Smeeing/BDC de grootste nederlaag van dit seizoen en dat was iets waar invaller Patrick van Gardingen evenmin iets aan kon doen. Volgens de handballers bleek eens te meer dat Smeeing/BDC een leider ont beert, die de ploeg over dode punten heen kan helpen. Een dergelijke speler zal Smeeing/BDC nodig hebben in de twee resterende wedstrijden. Smeeing/BDC speelt zondag thuis te gen V en K uit Groningen en moet een week later op bezoek bij lijstaanvoerder Swift Arnhem. Op 12 april speelt Smeeing/BDC in sporthal Beukendal een oefenwedstrijd tegen eredivisionist ESCA/Arnhem, waarvoor onder an deren oud-ploeggenoot Paul van den Deijssel uitkomt. Dames De dames van Smeeing/BDC mogen het volgend seizoen in de eerste klasse van de afdeling gaan proberen. De for matie was al gedegradeerd, maar nam in de laatste zaalwedstrijd met opgehe ven hoofd afscheid van het divisieni veau, waarop de ploegjarenlang acteer de. Het tweede team van HMS/Achil- les werd in Beukendal met 15-10 ver slagen. Smeeing/BDC legde de basis voor de zege in de eerste vijf minuten. In die pe riode werd een 3-0-voorsprong geno men. Daarna verslapte de concentratie bij de dames uit Soest en de bezoeksters maakten dankbaar gebruik van het bal verlies dat Smeeing/BDC te vaak leed: 3-4. De ploeg werd wakker geschud en trok het initiatief nog voor rust naar zich toe: 7-4. Met goed spel liep Smeeing/BDC vervolgens uit naar 12-5. Voor de tweede keer ebde de concentratie weg, maar na 12-9 was het toch weer Smeeing/BDC dat de touw tjes in handen had. Bianca van Hofslot was topscoorster met zes doelpunten. Na de mindere wedstrijden van de laatste weken werd zondag in Aqua Indoor een goede partij waterpolo door de Duinkikkers afgeleverd. Er werd weliswaar verloren, maar de ne derlaag tegen titelpretendent VZV uit Velsen viel kleiner uit dan men vooraf had durven hopen. Trainer Cees Limper had er vooraf op gehamerd vooral rustig en ontspannen te blijven spelen en met hard werken en een goede ploegdiscipline de zwaar fa voriete gasten zo goed mogelijk partij te geven. Vanaf het eerste fluitsignaal werd er prima aan deze opdracht vol daan. De Soesters namen zelfs de lei ding. De gasten kwamen echter snel te rug en aan het einde van het eerste kwart was de stand 1-3 in het voordeel van de Velsenaren. Vanaf dat moment ontspon zich een spectaculaire wed strijd, waarin de Duinkikkers kansen kregen, want hoewel de stand na zeer ware strijd heel langzaam naar 2-6 op liep, konden de gasten niet echt losko men van de Soester formatie. Als de scheidsrechters de regels stringent had den toegepast, had het er voor de Velse naren somber uitgezien. Omdat het voor de gasten veel moeiza mer liep dan was verwacht raakten en kele spelers geïrriteerd en dat uitte zich in enkele ongecontroleerde overtredin gen, wat uitmondde in het slaan boven water van de tegenstander. Wim ten Brinke was het slachtoffer en werd vol in het gezicht geslagen. Hiervoor staat maar één straf: wegzenden van de da der, zonder vervanging. De scheids rechters (die overigens beslist niet slecht floten) lieten echter genade voor recht gelden en zonden de dader weg met vervanging. Het leek wel of dit incident het laatste beetje schroom van de Duinkikkers deed wegvallen en men ging verbeten op jacht naar een goed resultaat. Hoe wel men nog dichtbij kwam, bleef de ploeg uiteindelijk steken op 7-9, en kon de trainer van VZV opgelucht ademha len. De gemeente Soest gaat groot on derhoud uitvoeren aan de stergra- zo-velden van Soest, SEC en VYZ'49. Dat is in overleg met de clubs besloten naar aanleiding van onderzoeken van de KNVB en de Heidemij. Het groot onderhoud heeft tot gevolg dat de clubs vanaf half april niet meer op de stergrazo-velden kunnen trainen. De trainingen worden, in overleg met de gemeente, verplaatst naar de speel velden. De competitie is half april afge lopen. Soest moet dan nog promotie wedstrijden spelen. Als WZ'49 zater dag de tweede periodetitel pakt, moe ten ook de groenwitten langer doorspe len, waardoor goede trainingsmogelijk heden vafi belang zijn. Tot dusver hebben de club veel ge klaagd over de conditie van de stergra zo-velden. Met name Soest voelde zich gedupeerd, omdat lange tijd niet van het trainingsveld gebruik kon worden gemaakt. Volgens Soest lag dat aan de kwaliteit van stergrazo en het onder houd. Volgens de gemeente lag dat aan het te intensieve gebruik van Soest. Soest schakelde de KNVB in, die de grondtechriische dienst een onderzoek liet uitvoeren. Leverancier de Heidemij deed hetzelfde in opdracht van de ge meente. Zowel de KNVB als de Heide mij kwamen tot dezelfde conclusie: de toplaag laat te wensen over. De problemen zijn ontstaan door de sterke grasgroei. Daardoor moest veel worden gemaaid, maar het maaisel werd onvoldoende opgeruimd, waar door rottingsverschijnselen ontston den. Overtollig regenwater kon boven dien niet wegvloeien. Het gevolg was dat de stergrazo-velden al vlot een troosteloze aanblik vormden. De gemeente zal daarom het onder houd gaan aanpassen. De velden wor den geverticuteerd (overtollige grasres- ten worden weggehaald). De velden worden opnieuw bezaaid en er zal matig grof zand worden aangebracht. Daar naast gaat de gemeente een proef ne men met langzaamwerkende meststof fen. De clubs hopen dat na het groot onder houd de ellende achter de rug is en dat met ingang van het nieuwe seizoen pro bleemloos op de dure stergrazo-velden kan worden getraind. Na een pauze van drie weken, waarin alleen vriendschappelijk werd gevoetbald, had SEC zater dag het Utrechtse UW op de ranglijst kunnen passeren. De Soesters verloren echter onnodig (3-2) en zagen het verschil met UW daarom oplopen van één punt naar drie punten. Bij winst had SEC bovendien meege daan in de strijd om de derde periodeti tel. Het mocht niet zo zijn. De ploeg van de vertrekkende Rini Jasperse gaf twee punten cadeau. Ronals Merkenij en Teus Verwoerd, de gevaarlijkste speler bij SEC, hadden de stand binnen vijf minuten al naar 0-2 kunnen tillen. Dat gebeurde dus niet. Verwoerd miste even later opnieuw een uitgelezen kans om zijn ploeg op voor sprong te zetten. UW plaatste tegen de wind in enkele tegenstoten. Tot tweemaal toe ver scheen een Utrechter voor het doel van Rob van 't Klooster, maar het bleef 0-0. Tot de 35ste minuut beheerste SEC het spel. De slechte conditie van het veld hinderde de Soesters echter. En toen ging het aan de andere kant fout. Bin nen twee minuten scoorde UW twee maal en keek SEC in de rust tegen een 2-0-achterstand aan. Aansluiting Met twee verse krachten zocht SEC in de tweede helft naar de aansluiting. Na verschillende kansen slaagde Razzo van Dam erin de marge te verkleinen. SEC was terug in de wedstrijd en kreeg meer ruimte. Krijn Schouten stuurde Verwoerd weg, die nu wel scoorde: 2-2. SEC wilde meer, maar moest accepteren dat UW zichzelf hervond en de bakens verzette. Tien minuten voor tijd leek Verwoerd SEC nog aan de zege te helpen, maar hij raakte de bal verkeerd. En toen sloeg het noodlot in de laatste minuut toe. Bij een vrije trap voor de Utrechters werd de bal van richting veranderd. Van 't Klooster was kansloos en UW kon jui chen: 3-2. ln de jaren zestig hebben de Soester notarissen bergen werk moeten verrichten, omdat in die tijd veel sportverenigingen werden opgericht. Tennisvereniging Soest-Zuid was er één van. Op 7 december 1967 passeerden de noodzakelijke stukken de notaris, waarmee de tweede tennisvereniging in Soest een feit was. Bijna vijfentwintig jaar en zo veel wachtlijsten verder blikken mede-oprichter en oud- voorzitter Jan van der Molen en de huidige praeses Marlies van der Horst terug en vooruit. De gezelligheid stond altijd voorop bij de grootste sportclub van Soest en dat zal wel altijd zo blijven. Sinds hun studietijd hadden hij, Jan van der Molen, en Hein Ab- bring (de tandarts) niet meer ge tennist. Maar ja, je bent veertig en je wilt wat. En dus gingen Jan en Hein trainen bij Hans van Hars kamp in de Expohal in Hilversum. Daarmee werd de basis gelegd voor tennisvereniging Soest-Zuid. Van der Molen: "LTC Soestdijk had een wachtlijst ingesteld, dus het was tijd voor een tweede tennisvereniging. Van Harskamp wilde eigenlijk een tennis park beginnen. Wij zouden de papieren regelen bij de gemeente en dan het park 365 dagen per jaar van Hans huren. We hebben toen een advertentie in de Soes ter Courant gezet en we kregen drie honderd aanmeldingen. Nog voordat de eerste bal was geslagen, moesten we al een wachtlijst instellen." De ontwikkelingen volgden zich daar op in sneltreinvaart op. Er werden aan de Bosstraat drie banen aangelegd en een directiekeet functioneerde de eer ste jaren als clubhuis. In april 1968 opende baron burgemeester mr. S.P. Bentinck de nieuwe accommodatie. De inmiddels overleden René Calkoen, die met Van der Molen en Abbring aan Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan houdt tennisvereniging Soest- Zuid op zaterdag 27 juni een reünie. Alle (oud-)leden zijn welkom. In formatie over de reünie is verkrijg baar bij Bep Smit-Beckers, Vrede hofstraat 30/207, Soest. Inschrijven moet voor 1 mei. Na de schriftelijke reactie ontvangen de inzenders na dere gegevens omtrent de reünie. In aansluiting op de reünie wordt een midzomernachtfeest gehouden. De club heeft dit jaar nog meer acti viteiten in petto. Na de après-ski borrel, die in februari werd gehou den, volgt onder meer in juni een feestavond, een Ladies-Day in juli en een tenniskamp, eveneens in juli. Op zaterdag 12 december sluit Soest-Zuid de festiviteiten af met een receptie en een feest. de wieg van Soest-Zuid stond, werd de eerste voorzitter. Van der Molen zou hem opvolgen. "Het plan was om zo snel mogelijk uit te breiden tot vijf ba nen. Er was in die tijd veel mogelijk. Al les was snel voor elkaar." Prestatie De prestatie heeft nooit voorop gestaan bij Soest-Zuid. Van der Molen: "Bij transfers gingen spelers altijd van Soest-Zuid naar LTC, nooit ander som." Marlies van der Horst, de huidige voorzitter: "We hebben nu een goed eerste jeugdteam op de zondag. Daar willen we meer tijd en geld in steken en eventueel mee naar het Nederlands kampioenschap. Het team bestaat uit goede spelers en die koesteren we. Maar Soest-Zuid is er in eerste instantie voor de gezelligheid. We spelen compe titie, omdat de leden dat willen. Je moet iedereen de kans gunnen te tennissen. Iedereen is enthousiast. Als je 's avonds anderhalf uur moet wachten voordat je kunt tennissen, is dat niet leuk. Maar de leden hebben het er wel voor over. Het is hier echt moeilijk om 's avonds te spe len, want bijna iedereen komt. De meesten vullen het tennis in met gezel ligheid. Daarom organiseren we altijd veel activiteiten." De gemiddelde leeftijd van de leden ligt, volgens Marlies van der Horst, op 35 jaar. dat betekent dat de club niet massaal kan terugvallen op VUT-ers die over een zee van tijd beschikken. "Ook bij ons is het moeilijk kaderleden te krijgen, maar de bezetting van de commissies is goed. Vorig jaar hadden we vier bestuursleden. Inmiddels heb ben we er zes, maar ik wil er nog wel twee of drie bij hebben." De club begon bijna 25 jaar geleden met drie banen en driehonderd leden. Soest-Zuid beschikt momenteel over Foto: Johan van Beek. Nu: Voorzitter Marlies van der Horst en mede-oprichter Jan van der Molen feliciteren elkaar met het 25-jarig be staan dat tennisvereniging Soest-Zuid dit jaar viert. Toen: Het kennismakingstoernooi van tennisvereniging dig Wicherts), oud-voorzitter Henk Vink, Maya van Hars- Soest-Zuid in 1969. Mede-oprichter Jan van der Molen doet kamp en Frits Gerth zich op de 'ere-kistende huldiging ten zijn haar goed, terwijl (v.l.n.r.)AnnemiekHigler(tegenwoor- deel laten vallen. acht buitenbanen, twee binnenbanen en telt 850 leden. Op de zoveelste wachtlijst prijken ongeveer dertig na men. "We hebben vier jaar geleden een terugval gehad naar 750 leden, maar het nieuwe clubhuis heeft z'n invloed gehad. Het loopt nu als een trein. We zijn de grootste sportvereniging van Soest. We willen uitbreiden met een derde binnenhal. Dat is de enige uit breiding die hier nog mogelijk is, maar dat zal nog wel tot 1995 duren. We zijn nu nog bezig met het aflossen van het nieuwe clubhuis. Dat loopt perfect met 850 leden." Onafhankelijk Marlies van der Horst en Jan van der Molen zijn het over één belangrijk punt roerend eens: Soest-Zuid onderscheidt zich van andere sportclubs. In welk op zicht? Marlies: "We hebben steeds zonder subsidie gedraaid. De eerste keer dat we geld kregen, was bij de bouw van het nieuwe clubhuis. Verder zijn we altijd zelfstandig en onafnankebjk geweest." Jan: "Misschien komt dat wel door de liberale gezindtheid van de oprichters." Marlies: "Die liberale gezindtheid is er nog steeds, dat merk ik wel." Jan: "Maar een ballotagecommissie hebben we nooit gehad. Iedereen moest lid kunnen worden." Van der Molen vindt het typerend voor Soest-Zuid dat de club als één van de weinige een gekozen vrouwelijke voor zitter heeft. Als tweede praeses droeg hij de hamer over aan Arie Cijfer. Job van den Haven volgde, waarna Henk Vink ervoor zorgde dat de gravelbanen werden vervangen door 'hard-courts'. Cees de Bruin en Cees van Drongelen leidden de club en Piet ten Hove zorgde ervoor dat de gravelbanen terugkwa men. Na hem kwam Jan Bredewold die vorig jaar werd opgevolgd door Marlies van der Horst, de tiende voorzitter in 25 jaar Soest-Zuid. "Nee hoor, ik heb er geen spijt van", zegt ze, terwijl Van der Molen voortdurend de handen schudt van oude bekenden. De inmiddels in Rhenen wonende oprichter komt niet meer zo regelmatig bij Soest-Zuid over de vloer als voorheen. Maar op zater dag 27 juni zal hij in ieder geval aanwe zig zijn op de reünie. En dan zal hij waarschijnlijk nog meer handen van oude bekenden kunnen schudden.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15