/A% ÉfS m\sL 1 ACTUEEL t Buurtpreventieproject Colenso staat op losse schroeven Extra lichten in gemeente Gemeentebestuur vraagt begrip voor 'onbeleefde' hondepoep-controleur Berken bij Yves Rocher geplant Soest biedt restant Cola-pand op de 'vrije markt' aan Beperking klassementsproeven baat Tulpenrally niet College formuleert beleid ten aanzien van gespreide winkels Vereniging Soest-Kedzierzyn/Kozle nu officieel van start WOENSDAG 25 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 5 Bewoners zien liever breder 'buurtbeheer' Preventie-adviseur raakt zelf ook z'n fiets kwijt DE TROMSLAGER Bromfietser gewond bij verkeersincident Ruim twee ton voor Sociale Onveiligheid Van Hamelstraat-bewoners klagen Jongens schieten met windbuks op asiel-honden Wim van llwwrn T NV0B 'Iets terugdoen voor de natuur' 'Resultaten zijn mager' Inbraak zonder buit in restaurant Autokraken bij bibliotheek College blijft onvermurwbaar Op verzoek Federatie MKB Geen buit bij inbraak aan Parallelweg A.A. VAN BREUKELEN B.V. sê Fase 2 van park Klein Engendaal Voorlopig komt er weinig terecht van een buurtpreventieproject in de wijk Colenso. Niet zozeer omdat de bewo ners daar niets voor voelen, maar vooral omdat ze eigenlijk te véél wil len. Behalve het voorkomen van dief stal, vandalisme en geweldsdelicten zien ze het project het liefst verbreed tot een soort algemeen "buurtbe heer". Dat past echter niet in de opzet van de buurtpreventie die het gemeentebe stuur voor ogen staat en die zich nood zakelijkerwijs moet beperken tot de meer criminele verschijnselen. "Het kan in zo'n project niet gaan over loslig gende stoeptegels en kapotte lantaarn palen," aldus burgemeester De Widt vorige week. Het College heeft de bewoners laten weten dat zij kunnen rekenen op een ondersteunende bijdrage op basis van de doelstellingen die met buurtpreven tie worden beoogd, en niet meer dan dat. Wel is tegelijk besloten dat men zal nagaan of er in het kader van de sociale vernieuwing beperkte hulp mogelijk is bij het opstarten van een buurtbeheer- project zoals dat de bewoners ongeveer voor ogen staat. "Wie weet is dat effi ciënter dan wanneer iedereen afzon derlijk de gemeente gaat bellen als er iets kapot is," aldus burgemeester De Widt. Volgens hem zoekt het College nog naar zo'n tussenvorm. Een en ander is uitgesproken naar aan leiding van de buurtbijeenkomst, die op 9 maart werd gehouden. De gemeente stelde toen vast dat de wijkbewoners een veel bredere uitleg gaven aan het begrip buurtpreventie. De buurtcoör dinator gaf er vervolgens de brui aan en de bewoners - er waren er ca. veertig - wezen het aanbod van de gemeente ten slotte eenparig af. Buurtaangelegenheden Het College is het eens met de ambtelij ke preventie-coördinator dat een buurtpreventieproject er niet toe moet leiden dat de feitelijke doelstelling door "allerhande niet ter zake doende buur taangelegenheden" uit het oog wordt verloren. Er zijn inmiddels in Soest negen buur ten waar een preventieproject loopt (of binnenkort gaat lopen) volgens de con crete doelstellingen die de gemeente daaraan heeft verbonden: een actief, door de bewoners gedragen preventie programma om diefstal, vandalisme en geweldsdelicten te voorkomen, zoals het is geformuleerd. De noodzaak of gewenstheid van buurtpreventie - in de zin van het voorkomen van diefstallen - werd onlangs nog eens op navrante wijze onderstreept door de ervaringen van een Soester politieman. De brigadier treedt tijdelijk op als begeleider van buurtpreventieprojecten en gaf eni ge tijd geleden in dat kader voorlich ting aan de huurdersvereniging van de KLM-flats aan de Johannes Post- straat, tijdens een bijeenkomst in de Open Hof. De man had zijn verhaal gedaan en de bewoners de nodige toelichting verstrekt op de gang van zaken met zo'n project, toen hij naar buiten ging om naar huis gaan. Wat hij daar ook aantrof, in elk geval niet zijn fiets, die hij daar eerder keurig op slot had neergezet. Die was door een onbekende fietsendief meegeno men. De fiets is nog altijd niet terug. Het is duidelijk dat de onfortuinlijke briga dier, deze ervaring rijker, een nóg krachtiger pleitbezorger is geworden van buurtpreventie. De dader mag wel uitkijken... voor particulieren en bedrijven! De salade- en koud buffet-specialist\ 02155 - 22871 Een 23-jarige bromfietser uit Soest is vrijdagmiddag licht gewond geraakt bij een verkeersincident op de Wieksloter- weg. Bij het passeren van een van de wegversmallingen werd hij bijna ge raakt door een hem tegemoetkomende wagen, die bij de manoeuvre naar links zwenkte. Omdat de bromfietser onver hoeds moest uitwijken raakte hij met zijn voorwiel de verkeersgeleider, waardoor hij over de kop sloeg en zijn knie beschadigde. De chauffeur van de wagen - vermoedelijk een rode Mitsu bishi met open laadbak - reed zonder zich bekend te maken door. De gemeente zal de REMU opdracht verstrekken tot het plaatsen van extra lichtpunten in diverse wijken van Soest en Soesterberg. De keuze van de plekken is gebaseerd op enerzijds mel dingen bij het meldpunt Sociale Vei ligheid, anderszijds op aanbevelingen in het rapport 'Naar een veilig Soest, natuurlijk' van Buro Zijaanzicht. Dit rapport was een uitvloeisel van de vorming van de politieke werkgroep 'Sociale veiligheid', waartoe de vrouwe- lijkse leden van de gemeenteraad in 1987 het initiatief namen. Bij raadsbesluit van 12 april 1990 stelde de raad een bedrag van f 500.000 be schikbaar voor maatregelen jn het ka der van de sociale veiligheid. Uit dit be drag moesten zowel de investeringen als de exploitatielasten worden gedekt. Met de nu verleende opdrachten wordt uitvoering gegeven aan de hoogste prioriteiten. Voorts hebben b en w on langs besloten een bedrag van 30.000 gulden te reserveren voor een stimule ringsregeling t.b.v. particulieren. Met dat geld zullen voorzieningen in dezelf de sfeer op het terrein van particulieren gestimuleerd worden. Aanvragen hier voor kunnen pas ingediend worden als de uitvoeringsregeling is gepubliceerd. Het meldpunt Sociale Veiligheid is een activiteit van het Bureau Bestuurlijke Preventie. Aldaar kunnen 'sociaal on veilige plekken' worden gemeld. Deze kunnen ontstaan door onvoldoende straatverlichting, hoge bosschages, over last/vandalistisch gedrag van jongeren, overlast van fietsers/bromfieters op voetpaden. Het meldpunt vervult een bemiddelen de rol tussen de gemeentelijke afdelin gen, de politie, andere instanties en de melders van de sociaal onveilige plek ken. Doel is tot een voor ieder bevredi gende oplossing te komen. Voor de afhandeling van meldingen is een zorgvuldige procedure opgezet. Nadere inlichtingen: de heer P.W. Lit, tel. 93527. "Uiteraard vindt niemand het leuk om terechtgewezen te worden, hetgeen ook voor hondenbezitters geldt. On der die omstandigheden ontstaat er al snel een gevoel van irritatie. Daar kan echter de controleur-woonomgeving niet op worden aangesproken en ove rigens blijkt dat een groot aantal hon denbezitters grote moeite heeft om de conversatie zakelijk te houden." Dat staat te lezen in de antwoordbrief van het gemeentebestuur aan een aan tal bewoners van de Van Hamelstraat, die onlangs hun beklag deden over het optreden van de hondepoep-contro- De politie heeft vorige week twee 15-jarige jongens uit Soest aange houden, die ervan werden beschul digd met een windbuks te hebben geschoten op honden die in het asiel aan de Koningsweg waren onderge bracht. De zaak kwam aan het rollen doordat de eigenaar van een hond, die het beestje een paar dagen in het asiel had laten logeren, ontdekte dat het dier gewond was. De ingescha kelde dierenarts stelde vast dat de hond beschoten moest zijn met een buks. Ook twee andere honden ver toonden schotwonden. Enige dagen later werden langs de Koningsweg de twee knapen gesig naleerd, die beiden met een wind buks liepen. Dat is langs de openbare, weg bij de wet verboden. Toen de jongens de politie in de gaten kregen gingen ze ervandoor en verstopten zich in de bosschages ter hoogte van de Bosstraat. Ze werden deson danks gepakt en ook de buksen kwa men boven water. Het tweetal bekende dat ze op blik jes hadden lopen schieten in de om geving van het asiel, maar niet dat ze daarbij op de honden hadden ge richt. De politie hechtte niet veel ge loof aan hun verklaring dat de bees ten per ongeluk moesten zijn geraakt en maakte proces-verbaal op. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW Ï„|1A_. RENOVATIE -»<rf ONDERHOUD Milieu-wethouder Mieke Swinkels heeft vorige week, samen met directeur P.J.W. Kant van Yves Rocher en de heer N. Rump, voorzitter van de Fran- chise-vereniging Yves Rocher, de laat ste van 25 berkebomen geplant bij het bedrijf aan de Koningsweg. De bomen zijn bedoeld als een bijdrage van het be drijf aan het milieu. Wethouder Mieke Swinkels en de he ren Kant en Rump van Yves Rocher v.l.n.r.) planten de feestelijke versierde 25e berk in het terrein langs de Ko ningsweg. De gemeente Soest heeft het resteren de gedeelte van het Cola-pand aan het Weteringpad - destijds aangekocht om er hinderlijke bedrijven uit de woon omgeving in onder te brengen - on langs per advertentie aangeboden op de "vrije markt". Het gaat om onge veer de helft van de oppervlakte van het bedrijfspand. Twee jaar geleden kocht de gemeente het voormalige Cola-pand voor 3,9 miljoen, in de verwachting dat het een goede investering zou zijn. Er was im mers behoefte aan een "alternatief' on derdak voor de bedrijven die nog in de woonwijken gevestigd waren en daar voor de nodige hinder en overlast zorg den. Inmiddels is ongeveer de helft van het 10.000 vierkante meter grote terrein met hallen uitgegeven aan enkele be drijven uit Soest. Zo vond de firma We- stra (oud papier en metalen) er onder dak, evenals de firma Van Hal teren/ Stork en het transportbedrijf Van Buu- ren. Nog vrij recent is de verkoop van een deel aan de Soester Ijzergieterij van de firma Abbel. Mager Voor de andere helft heeft de gemeente tot op heden geen gegadigden meer uit Soest kunnen vinden. "De resultaten zijn mager, inderdaad," aldus de heer R. Vernhout van de afdeling Grondza ken van de gemeente. "Of dat mee- of tegenvalt, daar kun je over discussië ren." Hij kan niet zeggen of de verwachting gewettigd is dat de gemeente de oor spronkelijke prijs voor het af te stoten deel in de wacht zal slepen. "De helft van de oppervlakte komt niet overeen met de helft van de prijs, zo eenvoudig ligt dat niet." Op de advertentie heeft de gemeente inmiddels enkele reacties binnengekre gen. De inschrijvingstermijn loopt tot 15 april en de gemeente behoudt zich het recht van "gunning" voor. Er zijn volgens Vernhout zo'n drie a vier se rieuze kandidaten, nadat "deze en ge ne" had gebeld om nadere inlichtingen. De politie nam zondagnacht een kijkje bij een pannekoekenrestaurant aan de Lange Brinkweg, waar het alarm was overgegaan. Ter plaatse bleek de rieten dakbedekking te zijn uitgeplozen, waardoor de sluiting van de nooduit gang bereikbaar was geworden. Bij het eerste onderzoek werd overigens vast gesteld dat er niets werd vermist. Volgens de heer Kant heeft Yves Ro cher natuur en milieu hoog in het vaan del. Hij hoopte dat deze met de ge meente Soest gezamenlijk opgezette aanplant een voorbeeld zou zijn voor andere ondernemers. "Werkgelegen heid is belangrijk voor de gemeente," aldus de heer Kant. "Het is dan ook ver heugend dat er zoveel wordt gebouwd, maar aan de andere kant mogen we niet vergeten dat we een stuk natuur inne men. Iedere ondernemer zou eigenlijk iets terug moeten doen." In het terrein aan de Koningsweg krij gen de natuurwaarden optimale ont wikkelingsmogelijkheden. De 25 ber kebomen symboliseren elk één van de 25 schoonheidswinkels van het cosme ticabedrijf Yves Rocher in Nederland. De aanplant werd door de wethouder en de heren Kant en Rump bijgewoond door de gemeentelijke vertegenwoor digers W. Hulsbergen (bedrijfscontact- functionaris) en A. v.d. Kar (afdeling Groenbeheer), en door financieel di recteur R.R. Burrekers van Yves Ro cher. De politie kreeg twee meldingen binnen van autokraken, die vrijdagavond wa ren gepleegd bij de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Een 20-jarige Soester deed namens zijn vader aangifte van de diefstal van een radio uit de auto die op de parkeerplaats voor de bieb had ge staan. Ook de eigenaar van een auto die aan de andere kant (aan de Molen straat-zijde) geparkeerd stond, een 21-jarige Amersfoorter, ontdekte dat de radio verdwenen was. De dader moet zich daarbij hebben verwond, want op het dashboard werden bloed en veegsporen aangetroffen. leur - in ambtelijke taal de controleur- woonomgeving geheten. De man was op de briefschrijvers - "bewoners van de Van Hamelstraat en omstreken" - nogal onbeleefd overgekomen en door kruiste tot ongenoegen van de klagers op de fiets het park, "waar kinderen spelen en mensen lopen". B. W. vinden het maar moeilijk om op de brief in te gaan, ook al omdat bij navraag niet zo duidelijk was wie nu precies het initiatief tot de klachtenbrief hadden genomen. Sommigen wisten niet eens dat er problemen waren. In elk geval stelt het College vast dat de con troleur in een glazen huisje leeft en fietst, en dat dat verplichtingen schept, zoals de man ook weet. "Los daarvan is hondepoep niet alleen de grootste klei ne ergernis, degenen die door de con troleur worden aangesproken, ervaren dat eveneens als een ergernis, aldus de opsteller van de ambtelijke toelichting bij de antwoordbrief, die er overigens veelbetekenend aan toevoegt dat dat óók geldt voor collega-ambtenaren en raadsleden- Beleefd? Als er dan dienovereenkomstig wordt gereageerd, is dat in de regel niet "be leefd". Het bewijs daarvoor van twee kanten is overigens moeilijk te leveren, aldus de opsteller van de antwoord brief. Daarin staat overigens dat het College de voorbeeldfunctie van de controleur onderschrijft, zoals dat ook geldt voor andere geüniformeerde of anderszins herkenbare gemeente-amb tenaren. Over het fietsgedrag van de controleur staat in de brief dat de man zijn werk nu eenmaal op doelmatige wijze moet kun nen uitvoeren. "Dat houdt in dat deze opsporingsambtenaar uit hoofde van zijn functie ook in parken gebruik moet kunnen maken van zijn fiets, teneinde hondenbezitters direct op overtredin gen te kunnen aanspreken." 'Onhygiënisch' De klagers hadden overigens ook ge mopperd over het slechte onderhoud van de "hokken" achter Honsbergen, waarin de honden los mogen lopen. Die zijn vuil en het gras staat er vaak zo hoog "datje moeite hebt om je hond terug te vinden; er zijn al honden die ziekten hebben opgelopen door de onhygiëni sche toestanden", aldus de klagers, en omdat er geen mogelijkheid is om de "hokken" af te sluiten gaan de hondjes er weer net zo snel uit als ze eringaan. Het gemeentebestuur antwoordt daar op dat het gras een bepaalde lengte moet hebben voordat het met de machi ne gemaaid kan worden, en dat het van plan is volgens jaar vaker te maaien. Over de losloopterreinen schrijft de ge meente dat de eigenaar te allen tijde verplicht is de hond "onder appel" te houden, en dat het beest anders aange lijnd moet blijven. Hekken staan er al leen voor anderen (omwonenden, ver keer, bezoekers) en het losloopterrein achter Honsbergen is volledig omras terd, aldus het gemeentebestuur. Het Soester College van Burgemester en Wethouders heeft zich niet laten vermurwen door de organisatoren van de AMAC-Tulpenrally, die ook dit jaar toestemming hadden gevraagd voor het houden van klassements proeven op de Vlasakkers. Het Colle ge blijft bij zijn afwijzend standpunt. De AMAC zocht onlangs nog kontakt met burgemeester De Widt en gaf - ove rigens zonder schriftelijk in beroep te gaan tegen de beslissing van het College - in een persoonlijk gesprek aan dat de klassementsproeven zullen worden be perkt. De proeven - deels met histori sche auto's -zouden alleen op 3 en 4 april plaatsvinden van 15.00 tot 17.00 uur en er zou geen publiek bij aanwezig zijn. Ook het aantal deelnemende au to's zou teruggeschroefd worden van 200 naar 60 a 80. Volgens burgemester De Widt is er ook gesproken over de mogelijkheid de Vlasakkers alleen via de Prins Bern- hard-kazerne in Amersfoort open te stellen voor de deelnemers, zodat het Soester grondgebied verder niet of nau welijks "in beeld" zou zijn gekomen. De Widt heeft zich, zoals hij meedeelde, in het College nog wel als pleitbezorger voor de zodanig ingeperkte proeven opgesteld, maar de rest van het College bleef bij het standpunt dat de gemeente Soest geen medewerking aan het auto evenement diende te verlenen. Op aandringen van de Federatie MKB (de overkoepelende organisatie van de Soester winkeliersverenigingen) heeft het College van B. W. zich ge bogen over de formulering van het ge meentelijk beleid ten aanzien van de gespreide winkelvestigingen. De MKB had daarom gevraagd, naar aan leiding van de onlangs verstrekte ver gunning voor de uitbreiding van een slijterij aan de Laanstraat, waarover kennelijk een aantal onduidelijkheden leefde. In het antwoord van het College staat dat het gemeentebestuur van geval tot geval zal bezien of er medewerking zal worden verleend aan bouwplannen voor winkelpanden die verspreid door Soest liggen, dus niet in één van de win kelcentra. Het beleid was tot dusver ge richt op het terugdringen van de ge spreide winkels, waarvan Soest er nogal wat heeft. Voor de eventuele medewerking van de gemeente gelden nu de volgende vui stregels. De bouwplannen mógen een beperkte uitbreiding inhouden, ze móe ten bouwkundig een verbetering inhou den, ze moeten bedrijfseconomisch ge zien noodzakelijk zijn en stedebouw kundig aanvaardbaar zijn. Met andere woorden, aldus B. W.: aan een substantiële uitbreiding van ge spreide winkelvestigingen zal in het al gemeen géén medewerking worden verleend. Overigens wordt erop gewe zen dat de winkelconcentratie aan de Koninginnelaan niet tot de gespreide winkels wordt gerekend, zodat substan tiële uitbreiding van bestaande winkel panden daar zeker niet is uitgesloten, en zeker niet waar het de "food-branche" betreft. "De wijk 't Hart mist node een volledig pakket van dagelijkse (ver- bruiks)goederen," aldus het College. Winkelbeleidsplan Overigens heeft het College besloten akkoord te gaan met de samenvoeging van de projectgroep-winkelbeleidsplan en het periodieke overleg met de MKB, omdat het in beide gevallen grotendeels gaat om dezelfde deelnemers en dezelf de agendapunten. Dan wordt er in de pas gelopen met de andere projectgroe pen in het kader van de Structuurvisie, en worden doublures voorkomen. De groepen worden dus in elkaar gescho ven. Het overleg moet dan wel wat fre quenter plaatsvinden, meent het Colle ge, zodat de partijen voldoende met el kaar in gesprek blijven en de MKB-be- langen adequaat kunnen worden inge bracht. Er wordt verder een tijdelijke ambtelij ke adviesgroep ingesteld die B. W. "afgewogen" gaat adviseren over alle winkelplannen en in nauw overleg met het College uitvoerders gaat proberen te interesseren voor zulke plannen, voordat ze gepubliceerd worden. De inbreker die vorige week zijn slag dacht te slaan bij een drukkerij aan de Parallelweg kon kennelijk niet vinden wat hij zocht. Bij het onderzoek bleek dat hij een klapraam had opengebroken en het kantoor doorzocht. Ook van een bureau werden de laden geforceerd, maar er wordt niets vermist. f#vonB™UK~ÏNbv% adviseurs in.. AA. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met meer dan 25 jaar ervaring in: T hypotheken vastgoed assurantiën HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 plaats Soest adres Troelstrastraat ligging 't Hart woning helft van dubbel woonhuis met garage indeling hal, toilet, k.k., mod. keuken, ruime woonk. verdieping 3 slaapkamers, badkamer, overloop zolder vaste trap met ruime 4e sl.k. algemeen v.v. c.v., dubbele beglazing, zonnige tuin Gevraagde koopsom f 239.000,- ligging woning indeling algemeen Soest van Goyenlaan de Engh 4-kamer appartement, 4e etage woonkamer, eetkamer, hal, toilet, douchecel, oudersl.k. (v/h 2 slaapkamers), keuken, bijkeuken berging op begane grond, zeer verzorgd appartement, servicekosten f210,- Gevraagde koopsom f 92.500,- plaats Soest adres Rubenslaan ligging de Engh woning 4-kamer appartement, 3e etage indeling woonkamer, hal, douche, toilet, ouderslaapkamer (v/h 2 slaapkamers), moderne keuken met inbouwapp. algemeen berging op begane grond, zeer verzorgd appartement Gevraagde koopsom f 99.000,- plaats adres ligging Soest (nieuwbouw) Molenstraat achterzijde woningen vrij uitzicht over de Engh woning 2 halfvrijstaande woningen met garage indeling hal, toilet, L-vorm. woonk. (ca. 40 m2), mod. keuk., met o.a. afzuigkap, gaskookplaat, vaatwasmach., ruime bijkeuk. verdieping 3 slaapk., badk. met ligbad, ap. douche, toilet, v.w. zolder vaste trap, mog. 4e kamer algemeen grondopp. v. ca. 400 m2, deze 2 nieuwb.won. worden luxe afgewerkt Koopsom vrij op naam f 349.000,- plaats Soest adres Wilhelminalaan ligging centraal en mooi gelegen woning vrijstaand, garage, c.v., grote tuin (ca. 479 m2) indeling entree, toilet, kelder, ruime woonkamer, keuken verdieping 3 slaapkamers, badkamer zolder bergzolder met vlizotrap algemeen enig achterstallig onderhoud Gevraagde koopsom f 319.000,- plaats adres ligging woning indeling verdieping zolder algemeen v.a. v.o.n. Soest (nieuwbouw) Heetakker achter nieuw gemeentehuis 4 vrijstaande villa's met garage hal, toilet, m.k., woonkamer (46 m2), keuken, bijkeuken 4 slaapkamers, apart toilet, badk. met ligbad en douche bergzolder ca. 500 m2 grond, optim. warmte-isolatie, traditionele bouw, type C f470.000,- plaats Soest adres Klaarwaterweg 3gde koopsom f 189.000,- Met de bestuursverkiezing van maan dag 23 maart j.1. is de oprichtingsfase van de vereniging Soest - Kedzierzyn/ Kozle afgesloten. Na de eerste ideeën in november j.1. om de individuele ak- tiviteiten richting Kozle te bundelen, is het snel gegaan. In januari werd de oprichtingsvergadering gehouden met 49 aanwezigen die ook lid werden. Nauwelijks twee maanden later telt de nieuwe vereniging 158 (betalende) le den. Zo'n ledenaantal is een voldoen de groot draagvlak om vele aktivitei- ten te organiseren richting onze zuster stad K§dzierzyn/KozIe. De aktiviteiten zullen vooral worden verricht door de verschillende werk groepen, die door het nieuwe bestuur worden gecoördineerd. Het bestuur be staat uit bekende aktieve Soester inwo ners. Als bestuurslid fungeren Ad De- mage, Jan Adema, An Rademaker, Le- nie van Logtestijn, Bert Krijger (voor zitter), Gijs van Brummelen (secreta ris) en Tine Gugelot (penningmeester). De komende weken zullen bij de ver eniging vooral in het teken staan van het Paas-transport. In het weekend voor Pasen zullen vooral hulpgoederen wor den gebracht naar het ziekenhuis in Kedzierzyn/Kozle, het kinderhuis en naar de zusters van Caritas. Ook zullen veel pakketten worden bezorgd die door individuele Soesters naar Polen worden gezonden. Officieel zal verder worden overlegd met de zustervereni ging die in Kedzierzyn/Kozle in oprich ting is. Het is snel gegaan met de nieuwe ver eniging: in nauwelijks twee maanden tijd naar bijna 160 leden. Dat maakt het niet onwaarschijnlijk dat met een ge richte ledenwerving het aantal van 200 leden makkelijk gehaald kan worden. De leden hebben dan ook de beschikking over een speciale ledenwerfbrochure, waarmee duidelijk kan worden ge maakt wat de nieuwe vereniging wil be reiken. In ieder geval komen vanuit Kedzier- zyn/Kozle zeer optimistische berichten over de hernieuwde kontakten die indi vidueel weer tot stand komen, naast ook de algemeen gerichte hulp. Verder wordt er in Kedzierzyn/Kozle hard ge werkt aan een leuk programma rondom de sportuitwisseling, die voor eind mei is gepland. Informatie: Bert Krijger, voorzitter, tel. 16959, of Gijs van Brummelen, se cretaris, tel. 12158. De afdeling Groenbeheer is gestart met de aanlegfase twee van het park Klein Engendaal, gelegen langs de Konings weg bij de spoorwegovergang. Dit deel van het park zal een aantal bijzondere natuurlijke elementen gaan bevatten. Zo zullen er een royale vlinderweide worden aangelegd, een moerasvijver, een boomgaard en een dierenweide met echte Noorse 'Götland'-schapen. De werkzaamheden zullen aan aantal weken in beslag nemen en bestaan uit diverse graaf- en aanlegwerkzaamhe- den, de verwijdering van verwaarloosd niet-inpasbaar groen en de aanleg van diverse voetpaden. Tevens zullen tien tallen eiken en beuken worden geplant, een talud met rododendrons en een beukenhaag. Een tekening van dit parkdeel ligt ter inzage bij de afdeling Voorlichting van de gemeente.

Soester Courant | 1992 | | pagina 5