topIOvandegemar GEMAR GEZINSMARKT 998 249 998 079 198 2 X Profile neemt zaak Ben Nijhuis over ~~¥Wgl "Dit is nog een echte buurtwinkel" Rackettestdag bij TV Soest-Zuid AN ::<S HANDEL WANDEL t PARALLELWEG 19 SOEST-TEL. 17469 I DRAADLOOS BEVEILIGEN mm PAGINA8 WOENSDAG 25 MAART 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 ALLE AFDELINGEN STUNTEN MEE!!! stunt X- 1 X H.V.E. PATAT FRITES stunt X 2 X SUCADELAPPEN stunt X- 4 X MAGERE RUNDER-RIBLAPPEN stunt ZACHTE BOLLEN OF PUNTJES stunt X 5 X FILET AMERICAIN stunt MENKEN VANILLEVLA stunt X- 3 RUNDERTARTAAR stunt Xi 6 X HEBROKIP-OFVARKENSSATE 1000 stunt X- 9/ IGLO SPINAZIE stunt .10. GROTE BLOEMKOOL A- ZOVEEL KEUS Hepke Ras: "Nijhuis heeft in 31 jaar goede basis gelegd" Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant P. Molleman van Albert Heijn: mMÊm -IfejSsgig Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING Administratie- Financieringskantoor N. J. KONIJN Koopavond van vrijdag 17/4 op donderdag 16/4 Horeca/middenstand steunt rommelmarkt Portemonnee weg Nic van Dam en topmerken slaan handen zaterdag 28 maart ineen 1 kilopakvoor 1 kilo 1 kilo van 18.98 voor 200 gram 1 liter 1 Wo van 16.00 voor per stuk (3 stokjes) 98 of 12 voor 400 gram Klasse t, per stuit, weggeefprijs Losse tcom- rentie- asten- stjes in terialen. Als ice bieden omputerte- amma. alen uw nsen via de en binnen heeft u de en begro- lis. Kom dit eens doen bij in Woon- Sleepworld ist. Kom jg eens wandelen" Middelman I Na 31 jaar heeft Ben Nijhuis zijn zaak voor rijwielen, bromfietsen en motoren van de hand gedaan. Vanaf morgen prijkt officieel de naam Profile op de voorgevel van het pand aan de Nieuweweg. Dan zwaait franchise-nemer Hepke Ras uit Maarssen de scepter in de verbouwde en opnieuw ingerichte winkel. De van Nijhuis overgenomen zaak is het veertiende filiaal van Profile, een winkelketen die sinds twee jaar aan de weg timmert en het aantal vestigingen wil uitbreiden naar vijftig tot zeventig. Nijhuis is blij dat hij het voortbestaan van zijn geesteskind op deze manier heeft kunnen verzekeren. Ras is blij dat hij als franchise-nemer aan de slag kan. "Ik heb me hiervoor langdurig met tweewielers beziggehouden, voorna melijk in de hobby-sfeer. Daarnaast hield ik me bezig met de import van tan dems uit Engeland. Ik heb m'n vakpa pieren gehaald en ben met Profile in contact gekomen. Ik sta in de winkel en Kees Jaarsveld is chef werkplaats. Maar als er geen klant in de winkel is, laat ik m'n handen natuurlijk ook in de werk plaats wapperen. De werkplaats is op vrijdagavond en zaterdag dicht." Tevredenheid Ras en Nijhuis hebben elkaar in de af gelopen tijd leren kennen. "Nijhuis heeft dit opgebouwd van een schuur tot een zaak. Hij heeft een goede basis ge legd voor Profile. Je neemt een zaak over, waar de goede loop al in zit. Hij springt nog steeds bij. Dat is het bewijs dat we alles tot ieders tevredenheid hebben geregeld", zegt Ras, terwijl Nij huis instemmend knikt. Ras weer: "Nijhuis is een brok routine en een vraagbaak waar je op kunt terug vallen. We blijven contact houden." In principe kan Profile iedere fiets leve ren, maar een aantal merken voeren de boventoon. Batavus, Giant, Altra, Multi Cycle en Kildemoes zijn uit voor raad leverbaar. Kildemoes is, volgens Ras, een 'trendy' Deense fiets. "Het is het beroemde Deense gevoel voor ont werp. De Denen en de Italianen kunnen ontwerpen, de rest blijkbaar niet. Kil demoes is nu één jaar op de markt en Profile heeft met Altra, een zuster van ons, het alleenrecht op de verkoop." Een andere opzienbarende fiets is de ■o heeft u angst voor inbraak? I NU (ZELF) UW GEZIN EN BEZIT GEHEEL O g, met HET -ZEUS- SYSTEEM, COMPLETE BASISSET: vanaf f1295,- Bel voor een „maatgesneden" advies: k" telefoon 02155-21518 Brompton vouwfiets, een primeur die bij Profile verkrijgbaar is. Ras: "Het is één van de weinige vouwfietsen die ook geveerd is. Je kunt hem in het bagage rek van de trein leggen. De Brompton is praktisch en de forens kan er de snelste reistijd mee boeken. We gaan de Brompton zaterdag demonstreren." Bij Profile zijn verder alle accessoires en aanverwante artikelen te koop. Behalve fietskleding is bij Profilé ook ruimte ge reserveerd voor sportvoeding. Ter gele genheid van de opening houdt Profile een actieweek. Fiesters kunnen hun ou de bidon inruilen voor een nieuwe en krijgen daar een zakje poeder van Ex- tran bij. Dat kost de klant slechts één gulden. Acties Profile komt met nog meer acties op de proppen. Na de opening van morgen, wordt zaterdag een optocht gehouden. Tempo Toer geeft acte de présence op historische fietsen en het promotieteam van Profile verschijnt met enkele jonge dames. Wereldkampioen wielervlech- ten Jan Oskam geeft een demonstratie van zijn specialiteit. Hij kan in één uur vijftien wielen handmatig voorzien van spaken. "De betere fiets wordt met de hand gevlochten. Met de hand bereik je een betere kwaliteit", doceert Ras. "Profile heeft een modern winkelcon cept. Het is een winkel die fietsplezier uitstraalt. Natuurlijk blijft de werk plaats geïntegreerd. Een auto moet soms terug naar de garage, een fiets ook. Vandaar dat we ook lid van de Bo- vag zijn. Verder kun je hier alles kopen wat met fietsen te maken heeft. We voe- Ben Nijhuis links) en Hepke Ras van Profile, de gaande en komende man van de zaak aan de Nieuweweg. Foto: Johan van Beek. ren een breed assortiment voor alle daagse toer- en sportfietsers." In 1966 opende de bekende Neder landse supermarktketen Albert Heijn een filiaal aan de Van Weedestraat. Wat toen een moderne supermarkt was, voldoet nu eigenlijk niet meer aan de eisen van deze tijd. Toch heeft het volgens de huidige bedrijfsleider P. Molleman ook zijn charme: "Dit fi liaal heeft het karakter en de sfeer van een echte buurtwinkel." Inmiddels is de directie van de bekende Nederlandse supermarktketen alweer jaren aan het strijden voor een groter onderkomen aan de Van Weedestraat. De onderhandelingen tussen het Soes ter gemeentebestuur en AH hierover vulden al vele malen de pagina's van lo kale en regionale kranten. Bedrijfsleider P. Molleman bevestigt dat het huidige filiaal veel te klein is: "Ik zou graag een moderne, ruime winkel willen, gericht op de wensen van de klant. Het komt nu helaas wel eens voor dat we een bepaald produkt niet aan kunnen bieden, simpelweg omdat er geen ruimte voor is. In andere filialen kunnen klanten bijvoorbeeld terecht voor snijbloemen en planten. Dat is hier door het ruimtegebrek onmogelijk. Een kleine winkel heeft nu eenmaal z'n be perkingen." Voor lief Hij weet daarentegen ook dat veel klan ten het jammer zouden vinden wanneer een zaak naar Baarns voorbeeld de hui dige winkel zou vervangen. "Dit is een echte buurtwinkel. Dat spreekt veel klanten aan en zij nemen de beperkte ruimte en het kleinere assortiment voor lief." Albert Heijn heeft een aantal stok paardjes. Voor de kritische en prijsbe wuste consument voert de grootgrutter het huismerk. "Albert Heijn produ ceert en teelt zelf het merendeel van de produkten die onder het huismerk wor den verkocht. We hebben sherryplanta ges in Spanje, een eigen koffiebranderij in Zaandam, eigen verscentrales waar vlees, kaas en groente vandaan komen. Doordat we alles in eigen beheer heb ben, valt de tussenhandelaar weg en dat merkt de klant in zijn portemonnee," aldus Molleman. Aan de kwaliteit van dit merk wordt niet geknabbeld. "Als de produkten weliswaar goedkoper maar niet van goede kwaliteit zijn, zullen veel mensen weer produkten van A-merken kopen. Nu blijkt dat zelfs merkgerichte klanten die een keertje het huismerk kopen, vaak op het AH-huismerk overstap- x pen," vertelt de Soester bedrijfsleider. Foto: Herman van Dam. Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straatde koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. Opleidingen Naast een huismerk heeft de super markt ook 'huisopleidingen'. Albert Heijn treedt veel naar buiten met de mogelijkheden die het bedrijf onder meer schoolverlaters biedt. "Op dit moment hebben wij vijf mensen in dienst die een opleiding volgen. In zes maanden tijd kun je het bijvoorbeeld brengen tot tweede verkoper. Het grote voordeel van dit systeem is, dat je niet alleen werkt aan je toekomst, maar dat je tijdens je opleiding ook iedere maand een salaris op je bankrekening gestort krijgt," aldus Molleman. Albert Heijn is in het opleiden van het personeel zeer vooruitstrevend. De achterliggende ge dachte is logisch: personeel dat gemoti veerd is omdat het kansen krijgt hoge rop te komen en goed opgeleid perso neel komen het bedrijf zelf alleen maar ten goede. Natuurlijk neemt AH het ri sico dat personeel na de opleiding voor een functie bedankt en zijn geluk elders gaat beproeven. Dat komt echter mini maal voor. P. Molleman: "Het verloop is zeer klein. Dat heeft alles te maken met de goede sfeer die er heerst. In dit filiaal werken veel mensen al lang. We zijn eigenlijk een beetje een grote fami lie." Molleman is niet alleen samen met twee afdelingsmanagers verantwoordelijk voor het opleiden van het personeel. Hij is zelf het ultieme voorbeeld van wat een ambitieuze jongeling bij de groot grutter kan bereiken. "Ik ben op mijn zestiende begonnen in het flessenhok. Toen ik op mijn zestiende van de Ulo kwam, wilde ik gelijk aan de slag, aan pakken in plaats van studeren." Via avondcursussen en interne opleiding maakte hij snel carrière in de super markt. Enige tijd lang kon hij prat gaan op het feit dat hij de jongste bedrijfslei der van Albert Heijn was: op zijn 23ste had hij de leiding over zijn eerste filiaal. Enquêtes De belangrijkste eis die Molleman aan zijn personeel stelt, is dat zij zich goed kunnen verplaatsen in de klanten. "Je moet jezelf continu afvragen: Wat wil len mijn klanten en wat willen we met de winkel? We houden regelmatig en quêtes onder onze klanten om achter hun specifieke wensen te komen. Soms komen daar hele goede suggesties uit, zoals een vrouw die ons vertelde dat ze haar fiets zo moeilijk kwijt kon. We hebben toen aan de zijkant van het pand twintig extra rekken geplaatst. Maar soms is het niet realiseerbaar. Want hoe graag ik ook aan de winkeiwensen van mijn klanten tegemoet wil komen, de zaak is nu eenmaal niet van elastiek." (ook T-biljet) - Redelijk tarief. Ook verzorging BOEKHOUDING en alle bijbehorende belasting formaliteiten. Tevens bemiddeling: persoonlijke lening/financiering/continu- kredieten. De Akkeren 18 - 3762 AS Soest Telefoon 02155 - 1 26 71 De Federatie MKB-Soest laat weten dat de wekelijkse koopavond van vrijdag 17 april komt te vervallen. De koopavond wordt daarom ver plaatst naar donderdag 16 april. Een en ander in verband met Goede Vrij- Een aantal Soester horeca-bedrijven heeft de Stichting Welzijnswerk Soest op originele wijze een steun in de rug gegeven voor het welslagen van de rom melmarkt op 25 april. Voor het Rad van Avontuur heeft men een aantal dinerbonnen ter beschikking gesteld. Deze bonnen (voor twee perso nen) zijn goed voor een diner dat va rieert van een versierde pannekoek tot een uitgebreid diner bij kaarslicht. Ze zullen als extra-hoofdprijs worden toe gevoegd aan het Rad van Avontuur op de rommelmarkt. Ook van andere zijde ontvangt de Stichting Welzijnswerk sympathiebe tuigingen van de Soester middenstand. Er kwamen levensmiddelenpakketten binnen voor het Rad van Avontuur en geld voor het goede doel. Uit alles blijkt dat de bevolking de Stichting Welzijns werk een warm hart toedraagt. De men sen van Welzijnswerk werken er en thousiast aan om de rommelmarkt op zaterdag 25 april weer tot een groot evenement te maken. Een 29-jarige Soester mist sinds vorige week zijn portenmonnee. Die werd hem ontstolen tijdens het verblijf in de kantine van een voetbalclub aan de Bosstraat. In de portemonnee zaten o.a. een bankpasje en een hoeveelheid geld. Op de banen van tennisvereniging Soest-Zuid worden zaterdag 28 maart vier grote merken tennisrac kets getest. Dat wordt gedaan door tientallen tennissers die zich vrij willig kunnen opgeven. De testdag wordt om 16.00 uur afgesloten met een demonstratie van ex-Ne derlands kampioen Huub van Boeckel, Jeroen Schuur en Chris Vermeeren. De rackettestdag is georganiseerd door Active Sports Nic van Dam. Als locatie is gekozen voor het tennispark aan de Bosstraat, omdat Soest-Zuid 25 jaar bestaat. De rackets die worden getest, zijn ontworpen en gefabriceerd door Prince, Pro Kennex, Major en Wilson. Kort voor de opening van het tennissei- zoen hebben de vier merken de handen ineengeslagen. Tennisbeoefenaars kunnen zaterdag met een Prince, een Pro Kennex, een Major of een Wilson in de hand vergelijken welk merk hen het beste bevalt. Tijdens de tests worden de deelnemers op elke baan bijgestaan door een adviseur. De testdag bij Soest-Zuid krijgt gestalte in de vorm van negen sessies van elk een half uur. Per sessie kunnen drie deelne- ineib op één baan terecht om de vier merken te testen. Die sessies vinden tussen 10.00 en 15.30 uur plaats. Om 16.00 uur begint de demonstratie in de vorm van een heren- dubbelspel. Daar in spelen onder anderen Huub van Boeckel, die bezig is aan een 'come back', Jeroen Schuur en Chris Vermee ren. Tussen 12.30 en 13.30 uur is er pauze. Iedereen kan zich opgeven voor de testdag. Dat kan bij Active Sports Nic van Dam aan de Van Weedestraat 16. Voor meer informatie, tel. 13473. Aan de deelname zijn geen kosten ver bonden. Want het thema van de testdag is 'Niet kijken, maar doen'. Bovendien krijgen alle deelnemers na afloop een presentje. Nadruk Dat Active Sports Nic van Dam achter het bijzondere evenement staat, is niet zo vreemd. De zaak aan de Van Weede straat gaat zich nog gespecialiseerder op de sport richten en beschikt inmid dels over een zeer grote afdeling voor de racketsport. "Meer dan honderd meter rackets, dat vind je bijna ner gens", zegt Piet Hoek van de sportzaak. "Op dit moment ligt de nadruk natuur lijk op tennis, maar na de zomer zul je hier weer meer badminton- en squash- De racket-afdeling bij Active Sports Nic van Dam is één van de grootste in de omgeving van Soest. rackets aantreffen." Bij Active Sports Nic van Dam kunnen tennissers met elke portemonnee te recht. Aan de wanden hangen goedko pe rackets, maar ook rackets die een prijskaartje van 998 gulden dragen. Nieuw op de markt, en nu reeds ver krijgbaar bij Nic van Dam, is de Prince CTS Vortex. Het betreft een revolutio naire uitgave met een optimaal gripsys teem en een trillingsabsorbatie van 96 procent. De mensen kunnen van de duurdere uitgaven een testracket meekrijgen om uit te proberen. Daarna kunnen ze be sluiten of ze al dan niet de betreffende racket willen kopen of dat ze toch voor een ander racket kiezen. Het testen van rackets kan dus ook za terdag bij Soest-Zuid. Daarmee werkt Active Sports Nic van Dam samen met een plaatselijke sportvereniging. Het ligt in de bedoeling, aldus Hoek, dat de zaak binnen afzienbare termijn ook met andere sportclubs activiteiten gaat ont plooien. Hoek heeft wat dat betreft al een aantal plannen op tafel liggen.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9