ORANJEFEEST 1198 Bananen 198 En dit zijn de knallers van deze week: C1000 GROENVRIENDEN Helft van winkel-uitbreiding komt terecht aan Van Weedestraat Magere runderlappen Provengaalse achterham Protest tegen NS Kat overleeft tien dagen op water BIJ'TVMRDERHOOGT Uitkomst van onderzoek AH voor vestiging is te laat t vaarüêriwoqt 5 Varia 7 Soesterberg 8 Cultuur 9 Op Soest aa 3 Actueel 11 Sport Geen inzameling van huisvuil op Koninginnedag i >i VI .iji^ BOS EN DUIN LIVE MUZIEK 70e JAARGANG NO. 35 WOENSDAG 29 APRIL 1992 VIEREN HET Want daar vindt u, ook op Koninginnedag, alles om van uw tuin een per manent défilé te maken Totale capaciteit: 5250 vierkante meter Benefietconcert voor Stimulans uitgesteld! M Bk Vast- Mm BREUKELEN bvm 5 Herdenking van gevallenen uit Wereldoorlog Voorlichtings-/ inspraakavond over de Eng 100 gram C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars WASIEL STEITNER 0 T V 3 @00 T 1 n Bord stedenband bij VW gestolen Voor een gratis abonnement op de wekelijkse woninggids. CÏ3 DE VUï JT DONDERDAG 30 APRIL Ongemerkt opgesloten in kunstwerk bij Aqua Indoor Café - petit restaurant Zalencentrum Bosstraat 80 - 3766 AH Soest Telefoon 02155 - 2 23 44 aanvang 16.00 uur. Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152" Telefax 02155-24904 Postbank 126156 TIP: zie ook de vorstelijke wereldkollektie in onze potterie TUIN-ADVIESCENTRUM DE GROENE NH.1 DORRESTEINWEG 72B SOEST, TELEFOON 02155 - 12883 Voor de uitbreiding van het vvinkelapparaat in Soest is 5250 vierkante nieter beschikbaar. Ongeveer de helft daarvan zal aan de Van Weede straat terechtkomen (2450 m), inclusief de 1100 meter voor een nieuwe Albert Heijn-supermarkt, waarnaar nog steeds wordt gezocht. De reste rende capaciteit kan verdeeld worden over Soest-zuid (1400 m), de Smitshof (1100 m) en Overhees (300 m). Deze verdeling komt naar vo ren in een ambtelijke notitie - opgesteld door de afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken en de bedrijfscontactfunctionaris - van de gemeen te Soest, waarin het raadsbesluit in het kader van de Structuurvisie glo baal is uitgewerkt. Bij de verdeling worden volgens af spraak de volgende criteria gehanteerd: het karakter van de winkelcentra, de ruimtelijke en de economische moge lijkheden, de situering zo dicht mogelijk bij de bevolkingsconcentraties eri de uitbreidingsmogelijkheden voor de su permarkten (de "trekkers"). Verder is rekening gehouden met het feit dat de voorziene uitbreiding van het woning bestand zal plaatsvinden aan de noord en westkant van de bebouwde kom van Soest. Aan de hand van deze criteria komen volgens de notitie vier winkelcentra voor uitbreiding in aanmerking: de Van Weedestraat, Soest-zuid, de Smitshof en Overhees. Over de Koninginnelaan wordt in de notitie overigens met geen woord gerept. Van Weedestraat Aan de Van Weedestraat is het uit gangspunt: een aaneengesloten winkel front en verbinding van de beide delen van het winkelgebied. Daartoe noemt de notitie de volgende lokaties: garage Alblas 300 m; fa. Van Huissteden 150 m (toename); voormalige dependance afd. bevolking 300 m en de Lindenhof (ten behoeve van een Hema?, staat in de notitie te lezen) 600 m. Samen is dat 1350 m en daar komt dan nog eens 1100 m bij voor de vestiging van een nieuwe Albert Heijn-supermarkt, waarnaar nog steeds wordt gezocht, wat het totaal brengt op 2450 meter. Voor de oplossing van de verkeers- en parkeerproblematiek wordt kortheids halve verwezen naar het Verkeersbe- leidsplan, waarin o.a. is voorgesteld om aan de beide "uiteinden" van de Van Weedestraat parkeerplaatsen aan te leggen. Soest-zuid In Soest-zuid zijn de volgende moge- lijkhèden geïnventariseerd: noordelijke uitbreiding van de Zuidpromenade 500 m; aan de overkant van de Soesterberg- sestraat (de nummers 39 t/m 47) een toename van 400 m en op de plek van het PUEM-kantoor ook nog eens 100 m. Naast deze 1000 m in totaal is er nog een mogelijkheid voor een zuidelijke uitgroei van winkels - met een parkeer garage voor ca. 50 auto's - langs de Os- sendamweg (tussen nr. 49 en de Soes- terbergsestraat), wat 400 m. oplevert. Daarvoor moet dan wel een andere be legger worden gevonden, want de eige naar van de Zuidpromenade (Aegon) en de Federatie MKB (de gezamenlijke winkelierskoepel van Soest) voeleri meer voor uitbreiding van de Zuidpro menade. Bovendien is het onzeker of de "markt" wel interesse heeft voorde zui delijke lokatie, want de grootste uit breidingsbehoefte komt toch van de C-1000 supermarkt. De ambtenaren zetten bij deze mogelijkheid vooralsnog dus een groot vraagteken. De noordelijke uitgroei van de Zuid promenade vergt overigens 60 nieuwe parkeerplaatsen, die gevonden kunnen worden door enkele panden langs de Verlengde Kolonieweg aan te kopen en de rest van het bestaande parkeerter rein opnieuw in te richten. Op het ach terterrein van de PUEM-lokatie zou den ook nog eens 40 parkeerplaatsen gecreëerd kunnen worden. Smitshof Voor de Smitshof voorziet de notitie uitbreiding in twee fasen. De eerste be staat uit de gedeeltelijke opvulling van de "oksel", wat 200 m oplevert, en een strook achter het centrum (ook 200 m). Voor de AH-supermarkt daar is dit de meest economische uitbreidingsmoge- lijkhed, maar planologisch zijn daar be- Zo zou - volgens variant 2 - de platte grond van de Smitshof eruit moeten zien. zwaren tegen, omdat de ruimtelijke werking en de parkeercapaciteit ten noord-oosten van de Smitshof worden aangetast. Daarom wordt als variant voorgesteld de "oksel" helemaal op te vullen (400 m). Daar kan nog 100 m bijkomen als de bergingen onder de Smitshof-flat worden verplaatst. Naast de aldus voorziene 500 m uitbrei ding kan in een tweede fase 600 m ge vonden worden aan de overzijde van de Weegbreestraat, op de plaats van het Shell-station en het plantsoen. De Weegbreëstraat wordt dan afgesloten en er ontstaat een U-vormig winkelcen trum met de open zijde naar de Smits- weg gericht. Wel moet dan extra aan dacht worden besteed aan de sociale veiligheid - waarover nu zoveel klach ten te horen zijn - en de verbetering van de parkeermogelijkheden en de ver keersveiligheid, en bovendien zal het benzinestation moeten verdwijnen. Ambtelijk worden daar vooralsnog vraagtekens bij gezet. Overhees Het winkelcentrum Overhees heeft weinig uitbreidingsmogelijkheden. De Jac. Hermans-supermarkt daar wil wel uitbreiden, maar planologisch kan dat niet aan de Dorpsstreek-zijde. De enige mogelijkheid is uitbreiding ten koste van het parkeerpleintje achter het win kelcentrum, wat 300 m oplevert maar tien parkeerplaatsen kost. Dat kan ech ter wél aan de Willaertstraat gecom penseerd worden, aldus de ambtena ren. Volgens hen past deze uitwerking van het winkelbeleidsplan binnen de afge sproken randvoorwaarden, ook al om dat ze zelf op voorhand al vraagtekens zetten bij de lokaties "Smitshof-tweede fase" en "Ossendamweg". Ze wijzen er tenslotte op dat het hier slechts gaat om een "eerste globale uitwerking, waarbij de plannen niet tot de laatste vierkante meter zijn gedetailleerd". Het College van B. W. heeft de notitie vooralsnog voor kennisgeving aangenomen. Het benefietconcert dat de Wegen- bouwkapel aanstaande zaterdag middag (2 mei) voor de Stichting Sti mulans zou geven in de kerkzaal van Molendael-Soest (Zonnegloren), gaat door onvoorziene omstandig heden niet door. Het concert is uit gesteld tot een nader te bepalen da tum. l^^^kpagina De gevallenen uit de Tweede We reldoorlog worden op maandag 4 mei bij het monument bij Braamha- ge herdacht. De dodenherdenking begint klokslag acht uur 's avonds. De bevolking wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn, zodat om 20.00 uur absolute stilte heerst. Het Soester Mannenkoor Apollo verleent medewerking aan de plech tigheid. Na de twee minuten stilte en het optreden van het koor, geschiedt de bloemlegging door vertegen woordigers van verschillende instel lingen en groeperingen. Daarna volgt het défilé langs het herden kingsmonument. De inwoners van Soest worden in verband met de herdenking verzocht tussen zes uur 's morgens tot zonson dergang de vlaggen halfstok te han gen. Vanavond: Vanavond - woensdag 29 april - or ganiseert het gemeentebestuur een voorlichtings- inspraakavond over de plannen die bedacht zijn ten aan zien van de noordelijke Eng. Tegelij kertijd licht de heer Hans Kampf het rapport "Van schakels naar een ket ting" toe, dat gaat over de relatie La- zarusberg-noordelijke Eng-zuidelij- ke Eng. Zie voor meer informatie de ge meentelijke voorlichtingskrant Op 't Hoogt van 15 april j.1. en de ter inza ge gelegde stukken in het INFOrma- tiecentrum. Tot 6 mei bestaat de mo gelijkheid hierop schriftelijk te rea geren. De bijeenkomst van vanavond be gint om 19.30 uur en wordt gehou den in de raadzaal van het gemeen tehuis. Cursisten decorbouw krijgen baan. Rommelmarkt brengt twintig mille op. 'Makkelijker als één het werk van twee doet'. Poolse kunstenaars een week te gast in Soest. Expositie voor kinderen in bibliotheken. Griftlanders op conferentie van EG. Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Telefoon: 02155- 19600 7 7Ï ~P T T "n °K Project van 28,1 miljoen bijna klaar. WZ'49 houdt deur naar hoofdklasse open. Smits We. Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De reinigingsdienst van de gemeente zal morgen (Koninginnedag) geen huisvuil ophalen. Brengplaats de Schans is de gehele dag gesloten. In wijk D (zie de huisvuilinzamelkalen- der) zal het huisvuil daarom vrijdag 1 mei worden opgehaald. In wijk G is dat vandaag gedaan. Op dinsdag 5 mei wordt het huisvuil wél volgens rooster ingezameld. De afde ling reiniging is dan voor klachten en in formatie bereikbaar op telefoonnum mer 93688. De grofvuillijn is dinsdag 5 mei gesloten, evenafe De Schans. De zwart-witte kater komt-bij in het dierenasiel 't Hart. Ahold Vastgoed heeft het onder zoek naar een locatie voor een gro te Albert Heijn-vestiging nog niet afgerond. Ahold had de gemeente voor 15 april moeten informeren over het onderzoek, maar heeft uitstel gekregen tot uiterlijk 17 mei. De gemeente moet dan de beschikking hebben over de uitkomsten van het on derzoek om er in het raadsv.oorstel nog rekening mee te kunnen houden. In het voorafgaande overleg en de discussies over de Structuurvisie kan het onder zoek van Ahold niet meer worden mee genomen. Ahold onderzoekt de mogelijkheden om achter de percelen 4 tot en met 8 aan de Burgemeester Grothestraat een gro te Albert Hcijn-zaak te realiseren. Ahold probeert al ruim tien jaar een groot filiaal in Soest van de grond te krijgen. Plannen voor een winkel in Soest-Zuid, aan dc Van Weedestraat en de Korte Brinkweg/Stadhouders laan werden evenwel in een vroeg sta dium verworpen. Het bord van de stedenband Soest- Kozle, dat aan de zijmuur van het VW-gebouw aan de Steenhoffstraat hing, is gestolen. Daarvan is aangifte gedaan door een 55-jarige medewer ker. De politie heeft Interpol overigens nog niet ingeschakeld. 'Jullie worden bedankt NS, voor de kaalslag. Mede namens broedende vogels, padden en vleermuizen e.v.a. Die tekst was vorige week vanaf de Korte Brinkweg te lezen bij de tunnel onder de spoorlijn Baarn-Soestdijk. Eén van de buurtbewoners had een spandoek opgehan gen in protest tegen het kappen van bomen en struiken, dat in opdracht van de Neder landse Spoorwegen is uitgevoerd. De gemeente trad daar twee weken geleden tegen op, maar uit onderzoek bleek dat de NS gemachtigd is het groen in de bermen weg te halen. Dat viel desalniettemin niet in goede aarde bij omwonenden die dat duidelijk lieten blijken. MAKELAARDIJ O.G. KERKSTRAAT 84 SOEST ^TELEFOONM32155H 6824^ "We vermoeden dat hij heel dik is geweest en heeft zitten teren op zijn vet. Hij is een beetje mager, maar zag er verder goed uit." Een medewerkster van dierentehuis 't Hart heeft het over de zwart-witte kater die ongeveer tien dagen opgesloten heeft gezeten in het kunstwerk bij de in gang van Aqua Indoor. Het dier werd vorige week woensdag uit zijn benarde situatie bevrijd. De kat moet in het kunstwerk zijn ge kropen, voordat werklieden het object dichtmetselden. Voor het paasweek einde hebben medewerkers van Aqua Indoor een kat horen miauwen bij het kunstwerk, maar omdat ze later niets meer hoorden, dachten ze dat de kat ge woon vrij rond liep. Totdat ze na Pasen wederom een kat klaaglijk hoorden miauwen. Ze maak ten een opening in het kunstwerk, maar de kater liet zich niet vangen. Het diere nasiel bracht uitkomt met een vang- 'kooi. "We hebben er vis ingelegd en binnen twee uur zat 'ie in de kooi. Het beest had natuurlijk verschrikkelijke honger", vertelt de medewerkster van 't Hart. Volgens haar moet de kat water hebben kunnen drinken. "Anders had 'ie het niet gered. Maar er stond een laagje water in de betonnen rand. Het kunstwerk is hol van binnen, maar hij kon er niet meer uit." De kat maakt het goed. Hij zag er, vol gens de medewerkster, niet eens zo slecht uit. Het vermoeden bestaat dat de kat dik was en nog voldoende reser ves in zijn lichaam had om bijna tien da gen zonder voedsel te kunnen. De die renarts heeft het dier inmiddels onder zocht. Aan wie de kat toebehoort, is niet bekend. Via de opsporingsdienst van de Amivedi zal de eigenaar worden gezocht. Als dat niet lukt, zoekt het die renasiel een nieuw baasje voor de kater die een ongebruikelijke ervaring rijker is geworden. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1992 | | pagina 1