Uniek lease-plan NEWO Vakgarage "We zijn nu een volwaardige supermarkt" Lange wacht tijden op vrijdag en zaterdag? Welnéé! HANDEL WANDELIPAGINA4 'Onderlinge' heeft vertrouwen in de toekomst Stuivertjesmarkt op 9 mei Wij leveren meer dan 30 modellen waterbedden Bruidsboekettenshow Jasmijn weer succes 'Helpen bij een dementerende' Studio Karla Karwoczik Oecumenisch 'Koplamp of Avondgebed: achterlicht?' Naam tijden Gem onrot Soester Onderlinge Brandverzekering W.A. Paranormale avond Bij Winkelkring Van Weedestraat AQUADUCK Introductiecursus Thuishulpcentrale: Thuishulpcentrale /Ai Eemland WOENSDAG 29 APRIL 1992 SOESTER COURANT WOENSC Pand aan Nijverheids weg bruist van de activiteiten Burg. Grothestraat 25 - Telefoon 02155 - 2 04 88 06-11 Rob Westerhuis van Jac. Hermans: SOEST Wegens VERBOUWING is de studio voor behandeling gesloten van 30 april t/m 11 mei. Voor afspraken en/of informatie is de winkel geopend van 10. 00-14.00 uur. Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Soesterbergsestraat 10 - 3768 FH Soest - Telefoon 02155 - 18613 In zijn openingswoord tijdens de Al gemene Ledenvergadering van 25 maart jongstleden bestempelde voor zitter J.W. Hilhorst 1991 als een be wogen jaar voor de Onderlinge. Dit door het vertrek uit het bestuur van oud-voorzitter de heer P.C. Kuijer, en door het terugtreden van oud-secreta- ris/penningmeester de heer A.G. Kok. 1991 Was voor de Onderlinge ook een bijzonder jaar, omdat in navolging van andere Onderlingen een nieuwe rich ting is ingeslagen. Het verzekerings pakket is uitgebreid met Varia-ziekte- kosten- en levensverzekeringen. De Soester Onderlinge Brandverzekering W.A. kan zijn leden nu een totaalpak ket verzekeringen aanbieden, zoals: motorrijtuigen - aansprakelijkheid - ziektekosten - levensverzekeringen, en zovoort. Voorzitter J.W. Hilhorst kwalificeerde 1991 als een goed jaar, gezien het posi tieve resultaat en de forse groei van het verzekerd kapitaal. Door de lage pre mie in relatie met een uitstekende dek king is de Onderlinge nog steeds erg aantrekkelijk voor nieuwe leden! Tot slot merkte de voorzitter op dat de groei er behoorlijk in zit. Het bestuur is van mening dat de Onderlinge zelfstandig, goed lettend op efficiency en kostenas pect van de organisatie, ook in de ko mende tijd uitstekende perspectieven heeft. De Balans- en Resultatenrekening van 1991 werd door de leden goedgekeurd. Uit de stukken bleek dat er zodanige winst behaald is dat daarvan een ge deelte aan de leden gerestitueerd kon worden. ten stijgen zo explosief doordat er bij schadegevallen veelal milieuschadelijk afval moet worden afgevoerd, zoals as besthoudende en andere materialen die onder de Wet Chemische Afvalstoffen vallen. Het slopen en storten van ge noemde stoffen op een daartoe ge schikte stortplaats kan al gauw f 200,- a f 300,- per ton kosten. En voor de toe komst verwacht men dat deze kosten door aanscherping van de wetgeving nog aanzienlijk zullen stijgen! De leden werden geadviseerd om met betrekking tot dit punt contact op te ne men met de administrateur respectieve lijk assurantie-adviseur, de heer H.M. Koren, bereikbaar onder tel. 16011. Verder werd bestuurslid de heer W. Lam in het zonnetje gezet, vanwege het feit dat hij 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur. Al met al een interessante, nut tige en gezellige vergadering! Paso organiseert op woensdag 6 mei een avond met mediamiek ontvangen tekeningen door mevrouw M. Hoff- man. Vooraf maakt zij thuis tekeningen die zij mediamiek (paranormaal) door krijgt met een boodschap. Op de avond zelf zoekt ze uit de zaal de persoon die bij die tekening en boodschap hoort. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de Vangrail, Nachtegaalweg 8C. Entree: leden f 2,50; niet-leden f 6,-. Informa tie: mw. N. Reinders, tel. 03430- 16433, of mw. M. Buring, tel. 02154- 12058. Traditioneel op de zaterdag voor moe derdag houdt ondernemersvereniging Winkelkring Van Weedestraat de stuivertjesmarkt. Een kinderbraderie waarbij de aspirant-ondernemers tot veertien jaar hun waren aan de man of vrouw kunnen brengen. Het is aan de creativiteit van de kinde ren om naast niet meer gebruikte spul len, zoals speelgoed, eigen gemaakte artikelen te koop aan te bieden. Ook aan muzikale ondernemers biedt de stuivertjesmarkt plaats. Om in het bezit te komen van een standplaats op zater dag 9 mei kunnen kinderen een deelna mebewijs verkrijgen tegen betaling van een stuiver. Dit jaar biedt de organisatie het gebruik van een marktkraam aan om hiermee de stuivertjesmarkt gezelliger aan te kleden. Omdat een marktkraam erg groot is, wordt geadviseerd om per kraam twee standplaatsen in te nemen. Zo kunnen twee vriendinnen bij elkaar in een kraam hun eigen spulletjes ver kopen. Er is een honderdtal plaatsen. Tegen betaling van een stuiver kunnen deelnemers (tot veertien jaar) een standplaatsbewijs afhalen op vrijdag 1 mei, vanaf 16.00 uur bij BrilCentrum Nota, Van Weedestraat 87. Dus zeker ook die ene die u zoekt! waterbedden Am e rsfoort'Z u i d Leus de rit'eg 266 033 - 63 01 83 Bussum Huizerweg 40, 02159 - 2 00 94 Vrijdagavond koopavond. Aquuduek is aangesloten bij de N\'\VS. Tientallen bruidsboeketten hebben de vier bloembindsters van bloemenhuis "Jasmijn - Mirjam, Els, Jacqueline en Mo nique - afgelopen zaterdag gemaakt tijdens de grote bruids boekettenshow bij de zaak aan de Zuidpromenade. Van Bie dermeier-boeketjes tot grootse "waterval"-bruidsboeketten, uiteraard gecombineerd met corsages, haarversieringen en nog veel meer. Net als de eerste show, vorig jaar, werd de show een groot succes. Ditmaal lieten de bindsters ook een aantal heel bijzondere bruidsboeketten zienbijv. van exotische materialen in oranje tinten. Ook stalhouderij Kraay was aan wezig met zijn nieu w- ste aanwinst: een spierwitte trouwkoets, die natuurlijk ook meibloemen werd versierd. Een flink aantal boeketten was in het afgelopen weekeinde nog te bewonderen bij restaurant Darthuizen, waar een speciale "bruidshoek" was ingericht. De Thuishulpcentrale Eemland organiseert in mei een introductie cursus "Helpen bij een demente rende" in Soest, voor mensen die als vrijwilliger bij de THC willen werken. De Thuishulpcentrale zet zich in voor partners en familie van een dementerende en voor ouders met een gehandicapt kind. Voor de verzorgers van een demente rende, evenals voof de ouders van een gehandicapt kind, is de taak vaak zwaar. Men komt soms met moeite toe aan het ondernemen van activiteiten voor zichzelf. Om de vaste verzorgers regelmatig tijd en ruimte voor zichzelf te geven biedt de THC de mogelijkheid een vrijwilliger in te schakelen om pas sief (oppassen) en/of actief (wandelen, lezen, een spelletje doen) aanwezig te zijn. De THC wil beide doelgroepen zo goed mogelijk helpen. Dat gebeurt door vrij willigers goed te instrueren, te begelei den en te scholen. In de maand mei wordt voor vrijwilligers die enkele uren per week bij dementerenden willen hel pen een introductiecursus gegeven, op drie woensdagochtenden van 9.30 tot 11.30 uur. Eerste bijeenkomst, woensdagoch tend 13 mei: "Wat is dementie?", ver toning van de videofilm "De verloren tijd", m.m.v. dhr. Van Schijndel, geron- töloog bij de RIAGG. Tweede bijeenkomst, woensdagoch tend 20 mei: "Wat betekent de hulp van een vrijwilliger voor de partner?", m.m.v. de echtgenoot van een demen terende oudere. Derde bijeenkomst, woensdagoch tend 27 mei: "Taken, betrokkenheid van de vrijwilliger, sociale kaart", m.m.v. van Lucie Wildervanck, coördi nator THC. De cursus is kosteloos en wordt gehou den in het gebouw van de Stichting CMD, Burgemeester Grothestraat 74, 3761 CN Soest. Belangstellenden zijn van harte welkom. Men kan zich telefo nisch opgeven bij de MDE, tel. 033-6339224, waar nadere informatie wordt gegeven door Lucie Wilder vanck. Oproep De THC zoekt voor gezinnen of situa ties waar de ouders/verzorgers/kinde- ren/buren (mantelzorgers) de dagelijk se zorg hebben voor een gehandicapte, dementerende of chronisch zieke, een THC\el. 033 - 63 39 24 vaste vertrouwde vrijwilliger, die enke le uren per week ondersteuning wil bie den. De vaste verzorger kan op deze manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen/de partner on dernemen. Zo zijn ze samen thuis beter af- Vo®1 volgende situatie wordt een vrijwilliger gezocht: Soest-KIaarwater Voor een oudere, slecht ter been zijnde heer, die nog wel graag naar buiten gaat en van tv-kijken en kaarten houdt, wordt iemand gezocht die één middag per week aanwezig wil zijn, zodat zijn vrouw eens rustig weg kan. Wie ervoor voelt hulp te geven kan bel len voor een vrijblijvend kennisma kingsgesprek (vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoe ding van f 2,50 per uur) bij de THC, p/a MDE, Bloemendalse Binnenpoort 7 (hoek Havik) in Amersfoort, tel. 033-633924, of bij kontaktpersoon Erica Stanton, tel. 19226 in Soest. Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke .lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. Wordt de a; dan zal de g< invorderen, verhoogd en rente in reki Kosten Bij agendapunt Mededelingen ging de voorzitter J.W. Hilhorst uitvoerig in op de problematiek van de Opruimings- kosten. Hij vestigde de aandacht op het feit dat de kosten voor het opruimen van brand- of stormschaden de afgelo pen jaren fors gestegen zijn. Deze kos- Betaling De aanslag r betaald. W( maanden na gebleven. H betaald is re vuld. Om te zoekraken,i sluitend met NEWO Vakgarage timmert hard aan de weg. Het bedrijf van de compag nons Piet Nederhof en André Wolte- rink bestaat bijna twee jaar en is in die tijd uitgegroeid tot een vertrouwd adres voor plaatwerk, spuiten, schade- herstel, onderhoud en APK. NEWO komt binnenkort niet een uniek lease plan op de proppen voor particulieren. Sinds kort is NEWO lid van Vakgarage, een landelijke organisatie met inmid dels tweehonderd leden. "Het is een soort soft-franchisenemerschap", legt Nederhof uit. "Als universele garage moet je opboksen tegen dealers. Dat kan met Vakgarage. We kunnen bij voorbeeld technische gegevens aanvra gen over nieuwe auto's"vult Wolterink aan. De compagnons zien veel voordelen in het lidmaatschap. Vakgarage organi seert cursussen en legt via bijeenkom sten contacten tussen de leden. "Op die manier kunnen we ervaringen uitwisse len", zegt Wolterink. En Nederhof: "Via Vakgarage kunnen we tegen voor delige prijzen inkopen. Vakgarage zorgt ook voor reclame. We kunnen professioneler naar buiten treden. De dealers vinden ons maar een beetje knoeien. Dat is jammer, want de uni versele garages hebben veel kennis in huis." Om lid te worden van Vakgarage moet een bedrijf voldoen aan een aantal ei sen, zoals een lidmaatschap bij de Bo- vag, een vergunning voor APK-keurin- gen en een goede representatie. NEWO doorstond de proef met glans en werd als lid in de boeken bijgeschreven. Particulieren NEWO start binnenkort via Vakgarage met P-lease. De 'P' kan in dit geval staan voor zowel persoonlijk, particu lier als privé. P-lease is voor particulie ren die een auto willen leasen. De kos ten van de wegenbelasting en de verze kering vallen buiten die regeling. Maar alle onderhoud aan de wagen is wel in Piet Nederhof (rechts) en André Wol terink van NEWO Vakgarage zijn ver huisd en hebben uitgebreid, maar zitten nog boordevol plannen voor nog meer activiteiten. Foto: Goos van der Wilt. het lease-bedrag verrekend. "Je kunt dan al voor tachtig gulden per week een auto bij ons leasen. De wagens mogen alleen niet ouder zijn dan zeven jaar", meldt Wolterink. Bij NEWO is ook een klantenpas te Ver krijgen. Daarmee kunnen de klanten bij elke Vakgarage in Nederland terecht. De Service Plus Servicepas geeft zelfs recht op hulp in het buitenland en biedt ook andere voordelen. In januari verhuisde NEWO naar het pand aan de Nijverheidsweg 11 (vlak bij het postkantoor). Dat biedt drie keer zoveel ruimte als het voormalige onder komen 'om de hoek' op de Industrie weg. NEWO is nu gevestigd in het ge bouw, waar voorheen Teus Rouwen daal en Renol activiteiten ontplooiden. "Je kan bij ons met elke auto terecht", belooft Wolterink die zich binnen het bedrijf bezighoudt met plaatwerken, schadeherstelwerkzaamheden en het spuitwerk. Zijn compagnon Nederhof legt zich toe op het onderhoud aan wa gens en de APK-keuring. Verder heeft NEWO auto's in de verkoop. Maar de ideeën van het tweetal gaan nog verder. Het is de bedoeling dat op korte termijn een grote spuitcabine in gebruik wordt genomen. Daarnaast willen Nederhof en Wolterink een showroom realiseren. M.i.v.jc vrijdi De supermarktketen Jac. Hermans heeft zich de laatste jaren een volledig nieuw imago aangemeten. De dis count is een volwaardige supermarkt geworden, aangepast aan de wensen van de klant van deze tijd. Het filiaal aan de Van Weedestraat is daar een goed voorbeeld van: een ruime, mo derne zaak met ruim vierduizend arti kelen in de schappen. Rob Westerhuis (35) is nu bijna ander halfjaar verantwoordelijk voor het rei len en zeilen binnen het Jac. Hermans filiaal aan de Van Weedestraat. Wester huis kwam vijftienjaar geleden door zijn zeer praktische instelling bij de super marktketen terecht. "Ik zat op de MEAO, maar kwam er al snel achter dat ik aan het leren was voor een vak waar ik helemaal geen zin in had." Hij solliciteerde bij Jac. Hermans en be gon als assistentbedrijfsleider in Am sterdam. Middels een interne opleiding werden hem de kneepjes van dat vak geleerd. "Als assistent moetje immers de bedrijfsleider kunnen vervangen." Negen jaar geleden werd hij gepromo veerd tot bedrijfsleider. In die functie heeft hij inmiddels vijf filialen door en door leren kennen. Achter het regelmatig wisselen van de wacht binnen de filialen zit een filosofie. Op deze manier wil Jac. Hermans zijn werknemers blijven stimuleren. Zo worden zij geprikkeld om bij de tijd te blijven. Daarnaast honoréert Jac. Her mans zijn medewerkers aan de hand van de verantwoordelijkheid die zij hebben. Rob Westerhuis: "In een gro ter filiaal heb je meer personeel en meer verantwoordelijkheid. Het salaris is daar ook naar," aldus Westerhuis. Discount Jac. Hermans opende in de jaren vijftig het eerste filiaal de supermarktketen - die inmiddels 180 winkels groot is - in Amsterdam. In de jaren zestig en ze ventig maakte de zaak vooral naam als discount. Grote partijen kruideniers mans zowel het personeel als voor de klant veel voordelen. "Alle medewer kers worden intern opgeleid, van de caissières tot de bedrijfsleider. De orga nisatie is allesbehalve log. Het is hier erg prettig werken." "Voor de klant hebben wij een uitge breid assortiment en veel aanbiedingen. Jac. Hermans was één van de eerste in Nederland die met een eigen huismerk kwam. Hoewel er veel is veranderd in de loop der jaren, is dat huismerk niet meer weg te denken uit de schappen. Bovendien garanderen wij de kwaliteit van onze produkten. We hebben verse groente, brood en dagvers voorverpakt vlees. De kwaliteit daarvan is echt goed, dat wordt nauwkeurig in de gaten ge houden. Wanneer wij vinden dat er net iets te veel vet aan zit, gaat het onher roepelijk terug." Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Zondagavond i In de Open Hof aan de Veenbes straat wordt aanstaande zondag avond (3 mei) het laatste Oecume nisch Avondgebed van dit seizoen gehouden, voorbereid door de ge lijknamige werkgroep van de Raad van Kerken te Soest. De bijeen komst heeft als motto "Koplamp of achterlicht" en zal voornamelijk in het teken staan van een bezinning op de toekomst van deze oecumenische "vieringen" in Soest, waarvoor alle belangstellenden dan ook van harte worden uitgenodigd. De huidige werkgroep heeft beslo ten in principe te stoppen met het or ganiseren van de avondgebeden, waarin gedurende een periode van n de Open Hof ongeveer tien j aar getracht is verbin dingen te leggen tussen het evangelie en de politieke/maatschappelijke werkelijkheid om ons hëen. Uit de reacties op dat besluit is gebleken dat er wellicht mogelijkheden zijn om de avondgebeden in een andere opzet voort te zetten. Die mogelijkheden - en eventuele andere alternatieven - worden zondagavond besproken. De discussie wordt voorafgegaan door een korte viering - alleen tek sten en liederen - rondom het thema "bevrijding". Aan het avondgebed wordt ook ditmaal meegewerkt door de koorgroep o.l.v. Tjalling Roosjen en pianist Theo Hes. De bijeenkomst in de Open Hof begint om 19.00 uur. Bij Medisch (voorheen Z schalksbos) zi men van win zijn benader plaatsen voor De directie va zich volledig 5 alle middenst: Foto: Goos van der Wilt waren werden voor dumpprijzen ver kocht. "Op een gegeven moment wilde het publiek dat niet meer. We zijn toen drastisch gaan veranderen. Het was niet makkelijk om van het oude imago af te komen. Maar met name de laatste vijf jaar zijn we echt een volwaardige super markt geworden." Het filiaal aan de Van Weedestraat werd in 1980 geopend. Eind vorig jaar werd de supermarkt rigoureus ver bouwd. De ruimtes voor het personeel werden ten bate van het gemak voor de klant verkleind. Het resultaat is een open, ruimere winkel en een totaalas sortiment waar de nadruk wordt gelegd op de verse produkten. Ruim zeshon derd produkten werden aan het be staande assortiment toegevoegd. Hoe wel de dumpprijzen van vroeger tot de verleden tijd behoren, streeft Jac. Her mans er nog steeds naar de produkten zo vriendelijk mogelijk te prijzen. Voordelen Volgens Westerhuis biedt Jac. Her- De aanslagei tingen voor 1 verzonden. V aanslagbiljet» verzonden en belastingdien andere zaken bij de gemee Alleen de ouc de rijksbelast kunnen nog a taald tot het e slagen die d dan worden meente. Er zijn twee gen, te weten ook erfpacht en één voor c huurder, de zelf bewoont van het belasl bruiker, dan 1 aanslag(en) zing of verkc lastingjaar he hoogte van c geen zin hier De heffïngsg het economi meen is dit 1 onbewoonde nen opbreng ning is bepa waarde is va nog steeds d januari 198 kan daarom

Soester Courant | 1992 | | pagina 4